TOWNHALL BRANDERIGE HUID DINSDAG 22 MEI 1951 Opbrengst een hall millioen Drommen kooplustigen haken in op Neêrlands grootste bazar Koningin Juliana zond ter expositie een verzameling poppen in (Van onze Amsterdamse correspondent) DE HAAK-IN-BAZAR, die gistermiddag th de voormalige Hersteld Lutherse kerk aan de Kloveniersburgwal in Amsterdam door mevr. d'Ailly werd geopend, kreeg gisteren al bezoek van acht duizend koop lustigen, die vrijwel de gehele voorraad kleinere geschenken hebben weg gekocht. Deze grootste bazar die ooit in Nederland werd gehouden, belooft minstens een half millioen gulden voor de kankerbestrijding op te zullen brengen. zag men de bedelkunstenaar Johan Bode graveninkopen doen. In lange rijen stond men gisteren voor 1 de ingang te wachten. De kaartverkoop moest soms worden stopgezet, zo druk was het. Vandaag is de bazar aangevuld met nieuwe voorraden geschenken en bij de Haak-In-actie wordt altijd gebe deld fabrikanten worden verzocht spoedig nog meer te zenden. De verkoopsters deden hun werk met groot enthousiasme, dat de kopers aan stak. Anderen verkochten loten; eerste pry's: een slaapkamerameublement. Elders Van 33 Kamers v. Koophandel Protest tegen hogere autobelasting Mede namens 32 andere Kamers van Koophandel heeft de K. v K. voor Nij megen en omstreken een ernstig woord van protest laten horen tegen de voor gestelde verhoging van de motorrijtui genbelasting. In een adres aan de Twee de Kamer zegt zij dat het wegvervoer hierdoor in zjjn bestaan en ontwikkeling wordt bedreigd. Volgens adressanten zul len de kleinere bedrijven het eerst het kind van de rekening worden. Tegelij kertijd echter wordt het leven van de grotere en grootste bedrijven ondermijnd (geruisloze nationalisatie!). Het is een grote dwaling, alle personenauto's als luxe te beschouwen. Voor een onderne ming'van middelbare grootte immers is een vrachtauto en óók een personen auto even onmisbaar als een schrijf machine. De kleinhandelsmarges voor schoenen De vakgroep detailhandel in schoenen wijst er op dat haar aan het ANP gedane mededeling betreffende de door haar aan vaardbaar geachte marge van 26 pet voor heren- en 28 pet voor damesschoeisel op een misverstand berust. De vakgroep en de vrije organisaties in de schoenhandel menen dat niet met één marge voor de gehele schoenhandel kan worden vol- Apart van de bazar is er nog de ten toonstelling van onverkoopbare ca- deaux: de surprises waarin geld voor Haak-In vèrborgen heeft gezeten. Deze tehtoonstelling gaat ook nog, zoals men weet, naar Rotterdam en Dordrecht. Kun stenaars schonken schilderijen, dames vervaardigden poppen, kinderen deden hun best in schoolschriften. Koningin Juliana zond ter expositie een unieke verzameling poppen in streekcostuum in. Wij noemen maar iets. Er is te veel om alles te noemen. Johan Bodegraven noem de het „fantastisch". Komt, ziet en over tuigt u. Tot Zaterdagavond kunt u terecht. (Advertentie) VOOR 85 CENT EEN DOOSJE 20 EEL HET EENVOUDIGE PAKJE MET DE RIJKE INHOUD Johannes de Heer - vergrijsd in dienst van het Evangelie Duizenden gedenken dankbaar zijn werk Koningin Juliana Vergeet uzelf in dienst aan anderen Koningin Juliana heeft in een bood schap aan de conferentie van de alge federatie van vrouwènverenigingen te Houston in Texas (V.S.) er op aange drongen, dat men voort zal gaan te stre- naar de vrede en het welzijn der mensheid. De enige dienst, die de moeite waard is, aldus de Koningin, bestaat er in zichzelf vergeten in de dienst aan anderen. Vrouwen waren door haar inzicht en in tuïtie in het bijzonder geschikt om een dergelijk werk te verrichten. De boodschap is. overgebracht door middel van een magnetische band. De Haak-In-bazar in de voormalige Lutherse kerk aan de Kloveniersburgwal te Amsterdam is gisteren door mevr. d'Ailly (links) geopend, in het midden de populaire man van de Haak-In-actie, Johan Bodegraven van de N.C.R.V. Rechts de secretaresse van de Vereniging Koningin Wilhelminafonds, mevr. Th. J. M. Wurts-Gantzert. Bij het overlijden van mevrouw A. van Hoogstraten-Schoch HET GISTEREN nog in een deel onzer edities gemelde overlijden van mevrouw A. van Hoogstraten-Schoch zal velen doen terugdenken aan de lectuur van boeken, die tot de bekendste Protestantse romans behoren: Kluizenaartje, Mensen die meetellen? De Stenen Pelgrim, maar vooral Gouden Teugels, het boek dat onder de kleine twintig romans van haar hand wel het bekendst geworden is. Een rijkbesteed leven is geëindigd, nu mevrouw Van Hoogstraten op 81-jarige leeftijd in Zeist is heengegaan. Zij woonde de laatste jaren terugge trokken in haar kleine villa Casita in Zeist. Maar vroeger bewoog zij zich op allerlei terrein. Niet alleen de letter kunde. ook de journalistiek en de po litiek diende zij. Zij is redactrice ge weest van Onze Gids, Christelijk Vrou wenleven en de Nederlander. Zij is raadslid in Zeist en statenlid van Utrecht geweest. Zij was lange tijd iid van de centrale commissie voor de filmkeuring. Ze maakte vele buitenlandse reizen- Enze was domineese. In haar romans was het te merken, dat zij in het volle leven stond. Haar werk kenmerkt zich door een eenvou dige stijl en een duidelijk naar voren komende Christelijke levensovertuiging- Zo waren veel van haar romans wel doordachte ervaringen van een Christe lijke vrouw, die niet alleen veel te zeg gen had. doch het ook zeggen kón. Mn las haar werk gaarne, getuige de vele drukken en de vertalingen in het Deens en het Duits- Zij was ridder in de orde van Oranje-Nassau. Vrijdag as. om uur zal de begrafenis op de Nieuwe Alg. Begraafplaats in Zeist plaats vin den. Kirks bezoek aan West- Europa uitgesteld Zijn vliegtuig door Sowjets opgehouden Het bezoek van admiraal Alan Kirk, de Amerikaanse ambassadeur te Moskou, aan enkele Westeuropese steden, w.o. Den Haag, is uitgesteld. Het speciale vliegtuig van de ambassadeur is n.l. door de Sowjet-autoriteiten te Berlijn, van waar het vliegtuig naar Moskou zou vliegen om Kirk op te halen, vastgehou den, vermoedelijk omdat de vereiste Sowjet-vergunningen nog niet gereed zijn. Het toestel, een C-54, wacht op het vliegveld Tempelhof te Berlijn. Volgens een Amerikaanse woordvoerder is een dergelijke vertraging ongebruikelijk. Hii meende dat deze was ontstaan, doordat de Poolse autoriteiten eerst nog toestem ming moesten geven om over Pools gebied te vliegen. Advertentie Bradley over de wereldsituatie Europa, met 300 millioen zielen, een onmisbare bondgenoot De, door Rusland veroorzaakte, spanningen zijn momenteel niet te verminderen kaanse stafchefs, heeft gisteren Voor de Senaatscommissies belangrijke verklaringen afgelegd. De door de Sowjet-Unie in de gehele wereld te weeggebrachte spanning zal nog geruime tijd voortduren. Aan deze toe stand valt door Amerika noch door de V.N. onverwijld een einde te maken. Maar in de huidige strijd zijn de volken in Europa, die 300 millioen zielen vertegenwoordigen, zeer waardevolle bondgenoten. Indien Amerika de Europese bondgenoten zou verliezen, bestaat er grote kans, dat de olie velden in het Midden-Oosten voor hen verloren gaan. Zulks zou een zeer ernstige slag betekenen. Omar Bradley antwoordde op vragen, door verschillende Senatoren tot hem ge steld, in verband met het ontslag van generaal McArthur. Zo vroeg senator Johnson hem, ingelicht te worden de waarde der West-Europese bondge noten voor de Ver. Staten. Hierbij wees generaal Bradley er op, dat als het-in dustriële vermogen van West-Europa ge voegd zou worden bij dat der Sowjet- Unie, Rusland zó sterk zou zijn, dat het een oorlog ook buiten West-Europa zou kunnen voeren. Een der beste kansen om een wereld oorlog te ontgsfan, is het versterken van Europa tot een dusdanig peil, dat zulks elk land zal afschrikken, om een oorlog te ontketenen. Als de olievelden in het Met collectieve passen minder gebonden Reizigers, die op een collectief paspoort voor een dag naar België gaan, moesten zoals men weet sinds kort de heen- en terugreis over dezelfde grenspost ma ken. Deze bepaling is thans echter inge trokken. Ook zal de regering binnenkort aan de commissaris der Koningin in Limburg toestaan collectieve paspoor ten voor een reis naar Duitsland af te geven aan personen, die tijdelijk in Lim burg verblijven en in het bezit zijn van een bewijs van Nederlanderschap of een Ned. paspoort, afgeven na 1 Januari 1946. Dit heeft minister Stikker geantwoord op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid Maenen (KVP). Zoals men weet, hadden de busonder nemingen geprotesteerd tegen het voor schrift, dat collectieve passen slechts kunnen worden afgegeven door het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, de bur gemeesters van de plaats van inwoning en de commissarissen der Koningin van het gewest waar de aanvrager woont. Volgens de minister bestond dit voor schrift echter reeds sinds Juli 1946 en zijn de busbedrijven en toeristencentra dus niet benadeeld. 't Moet niet te gek worden Het Amerik. Congres heeft 'n wetsont werp aanvaard, volgens hetwelk ieder land verdere economische hulp kan wor den ontzegd, indien het oorlogsmateriaal blijft verkopen aan door communisten beheerste gebieden, i.e. China. Dpze maat regel is van kracht zolang de Koreaanse oorlog duurt. Midden-Oosten verloren gingen, dan den de Ver. Staten geen gebruik i kunnen maken van bepaalde bases, die in een oorlog met de Sowjet-Unie var zeer groot belang, zijn; het zou proble matiek worden, om de Russische oorlog machine te vernietigen. Het Aziatische plan van McArthur kon echter door Amerika niet worden uitgevoerd, omdat de militaire kracht der Ver. Staten dan elders moest worden „gesloopt", de O' tog niet tot Korea beperkt zou blijven )|- inspanningen de Amerikaanse draag kracht te boven gaan. Op een andere vraag gaf Bradley ten antwoord, dat er van militair standpunt uit gezien, geen bezwaar tegen was o de nationalistische troepen van Tsjai Kai Sjek te gebruiken voor operati tegen het Chinese vasteland. Maar hierbij moest worden voorkomen, dat Amerika zelf in die strijd betrokken werd. Even min zouden de Chinese nationalisten zo danige verliezen mogen lijden, dat hier door het vermogen om Formosa tegen een 'invasie der communisten te verdedi gen, in gevaar werd gebracht. Formosa moest in handeh blijven van een rege ring, die de Westerse mogendheden vriendschappelijk gezind is. Wc 'OENSDAG a.s. zoals wy meldden hoopt de bekende evangelist Johannes de Heer te Driebergen zijn 85ste verjaardag te vieren. Wie van hen die tot het Prot Chr. volksdeel in Nederland behoren, kent deze niet, die vergrijsd is in de dienst van het Evangelie? Joh. de Heer was het, die vele jaren lang dag aan dag het land doortrok, met zijn vrouw en.orgel om in woord en lied de Heiland der wereld te verkondigen. Hij was het ook die, nog voordat de NCRV bestond, via de radio van de Zaligmaker vertelde en dit optreden gaf de stoot voor de oprichting van de Christelijke omroep. ■erjaardag van Joh. de Heer de man, die zelf tot op hoge leeftijd als bestuurslid zoveel voor de NCRV betekende, onder de titel: „In dienst van het komend Koninkrijk" een programma aan zijn arbeid te wijden. In dit programma, dat 's avonds van 6.30-7.00 uur te beluisteren valt, zal ds Jac. Poort uit Den Haag het woord voeren en zal Kees Deenik met orgelbegeleiding van Meindert Boekei, liederen uit de bundel van Joh. de Heer Beroepingswerk Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Middelburg (vac.-A. de Vries) dr F. de Graaff te Well en Am- merzoden: te Aalburg C. A. v. d. Straa- n te Nes (W.D.). Bedankt: voor Klazienaveen W. J. Gun ning te Wychen. Geref. Kerken Tweetal: Te Groningen (vac.-J. F. H. d. Blom) J. C. Hagen te Leeuwarden i P Klapwijk te Hoogezand-Sappemeer. Beroepen: te Abcoude en te Haarlem- ermeer-Vijfhuizen dr G. E. Meuleman, prop. te Steenwijk; te Nieuwendijk (vac.- I. Haming) M. de Regt te Vianen (bij acclamatie); te Aarlanderveen cand. M. Ton te Utrecht. Bedankt: voor Grootegast J. H. Post te Wieringerwerf; voor Minnertsga E. J. Duursema te Westeremaen. Geref. Gemeenten Beroepen: te Aagtekerke H. Ligten- berg te Rotterdam-West; te Herkingen L. Rjjksen te Leiden. Wanneer deze arbeider in Gods Ko ninkrijk dezer dagen zün leven overziet, zal hij slechts de Naam des Heren groot maken voor de genade die hij in zijn leven mocht ervaren en zal het Soli Deo Gloria over zijn lippen komen. Maar Joh. de Heer zal ook mogen ondervinden dat duizenden in den lande met dank baarheid zijn arbeid zullen gedenken. Zullen hiet velen met ontroering terug denken aan de tijd dat zij door middel van de radio de stem van deze man in het eenvoudige Christelijke lied mochten beluis- of aan de ogenblikken dat zij hem in kerk gebouwen, za len of tenten konden horen getuigen van de zondaren? Oudere Rot terdammers Joh. de Heer was zelf in de Maasstad als toon van een smid geboren zullen zich nog herinneren het werk van Joh. de Heer in de stadsevangelisatie Jeruel en zijn orgelzaak, terwijl hö zich tevens toelegde op de uitgave van Christelijke liederen. Als zodanig mocht hij zich een Later kwam hij tot oprichting van het weekblad Het zoeklicht, dat een oplage van meer dan 30.000 exemplaren be reikte. Hij leerde vele Christenen acht te geven op de tekenen der tijden en daarin ligt vooral zijn betekenis voor ons volksleven. Met zijn boodschap de boodschap van Jezus Christus vermaande, vertroostte en bemoedigde hij duizenden. Zeker, men heeft om deze man ge lachen en hem bespot, in het bijzonder wat zijn radio-activiteit betreft, doch wie zal zeggen hoe velen Joh. de Heer juist hierdoor tot de Heiland heeft mo gen brengen en hoe hü het Instrument was in Gods Hand om zondaren terug te leiden naar de voet van het Kruis? Het is daarom een goede gedachte van de NCRV om Woensdag op de 85ste Verbondenen in de tegenaanval Rode élan doodgelopen op de superieure vuurkracht Terrein boven Seoel „gezuiverd" tot Zuidelijke oever van de Imjinrivier Het gaat goed met de Verbondenen op Korea, in hun ongelijke strijd tegen de communistische overweldigers. Zy zijn op verscheidene punten van het front tot de tegenaanval overgegaan. Terwijl de Noordelijken in alle sec toren worden teruggedrongen, vorderden de Verbondenen tot de Zuidelyke oever van de Imjinrivier. De kracht van het rode offensief is sterk afge nomen. factoren promoveerde tot doctor ln is- en natuurkunde de heer H. G. W1J- a. geboren te Den Haag. Promotor was prof. dr H. G. K. Westenbrink. BENOEMINGEN CHR. ONDERWIJS. enoemd tot onderwijzer(es) aan Chr. School te Plershll mej. H. Bot te Vlaardln- aan Kon. Emmaschool (voor ULO te i R. Visser te Sneek en mej. J. Balt te Voor de afdeling Letterkunde van de Kon. Ned. Akademle van Wetenschappen •ft prof. dr J. H. Boeke een voordracht gehouden over Agrarische hervormingen in 'erré Oosten. Op een persconferentie zette generaal Almond de momentele toestand uiteen: Wij hebben, aldus de Amerikaan, de stootkracht uit het communistische of fensief gehaald. Zelfs, indien de vijand ons met nog grotere aantallen zou aan vallen, dan kunnen wij hem tegenhou den. Voor hun tweede voorjaarsoffensief hadden Chinezen en Noord-Koreanen (Advertentie) PUROL IS PUUR GENEESKRACHT voor elke plek van Uwhuid die verwond, gebrand, ruw, rood Is of ontstoken. hij een kaart naar de post waarop hij, ter voor- helden, die met fanfares gevierd werden en met koming van vergissingen, met blokletters het onderscheidingen behangen. Na de roes betaalden caféadres neerschreef. De derde dag van het zij de tol van hun moed; een verontrust gewe- rerblijf te Mook kwamen zij na een lange wan- ten en een leven vol van angstige vragen. Te deling hongerig aan boord terug, het was tegen samen vormden zij een leger van mensen, die de tijd waarop het A.N.P. voor de microfoon enkel met het verleden rekenden omdat de toe- zou komen. Kees vergat zijn honger, eerst moest komst hun niets te bieden had. Jacques wac hij gaan luisteren. Rie en Wim weten van dit vreselijke niet., ik heb gezwegen.maar in de Biesbos kreeg ik een gevoel van te moeten biechten in het land waar het gezicht reikt van horizon tot horizon. Veracht me niet zoals ik mijzel- ven veracht Verachten....? Geen sprake van., als er moordzucht in je hart was ben je nog geen moordenaar, het geen rechtbank ter wereld zal je schuldig ver klaren. En het geweten, monsieur? Hierop wist Arie geen antwoord te geven, althans nog niet, maar hij twijfelde niet.een-maal.morgen of week zou hij weten hoe deze vraag moest worden. Langzaam wandelden zij naar boord terug, langzaam en zwijgend, alles geen moordenaar.... een fatsoenlijk mens werd niet zo een moordenaar. Maar hoe moest dan die duivelse lust tot moorden verklaard worden? Een plotseling ontkiemen van het kwade dat in elk mens aanwezig was? Een acuut worden van de erfzonde? Neen, zo moest hij met Jacques niet redeneren, Uitzending kadetten van Leger des Heils Onder leiding van commandant Thyk- jaer en zijn echtgenote werden gisteren in het Concertgebouw te A'dam twee bij eenkomsten gehouden, waarin de bevor dering en uitzending van vijftig kadetten van de kweekschool van het Leger des Heils plaats had. De bevorderings-samen- komst werd bijgewoond door vele officie ren van het Leger en familieleden van de kadetten. Nadat commandant Thyk- jaer met een korte toespraak de kadetten had bevorderd, reikte zijn echtgenote aan de moeders van de kadetten de zilveren ster uit. In de avondsamenkomst werden de toekomstige standplaatsen van de be vorderden bekend gemaakt Jaarvergadering Chr. voet ballers te Utrecht De jaarvergadering van het Verbond van Christelijke voetbalverenigingen wordt dit jaar op 14 Juli te Utrecht ge houden. HOOFDSTUK VI Het was zeer onbillijk van Kees Huisman toen hij Arie verweet niet gezorgd te hebben voor een correspondentieadres in Mook. De gek ste dingen konden thuis gebeurd zijn en wie wist hen te vinden? Elke uitzending van nieuws berichten wilde hij beluisteren, want, redeneerde hij. na het nieuws kwamen altijd de S.O.S.- en politieberichten. In een café, naast de kerk, ,had Je kan nooit weten, verklaarde hij. De ra dio had echter geen berichten die hem aangin gen, maar er was een brief van zijn vrouw. Als een vrek zijn geld zo liefkozend en bezorgd drukte hij de brief tegen zich aan. Het gezel schap van zijn reismakkers was hem zelfs te veel, op het bankje bij het roer, met de benen diens Franse geest zou het met begrijpen. Een buiten boord en de rug naar Arie en Jacques Hollander met zijn aanleg voor theologische dis- gekeerd, ging hij zitten om de inhoud van de puten zou hiermede veel verklaard achten, maar brief te' verslinden. Geen vreemde ogen moch- Jacques zou hem aanzien en verwonderd vragen:, ten daarbij zijn gezicht aanschouwen. Geamu- Erfzonde monsieur.ik versta u niet. Arie erken- wasrechtvaardig""en seerd zag Arie toe, Kees was net een school- de zonder voorbehoud het dogma der erfzonde, jongen die koppig een eigen spel speelt, het maar met Jacques moest hij langs de weg dei- zou tussen Ali en hem best in orde komen, moderne psychologie aan eenzelfde doel geraken, de moeilijkheden van Jacques waren van ern- Spreken van de twee maehteir die tezamen stre- stiger aard. Na de biecht "bij het Engelse kerk- den om het bezit van de mens en over de tij- ux uvci ecu hof was Jacques weer zo als hij was tijdens delijke successen van de duivelse macht die beantwoord de Biesbosreis. Hij lachte om een. grap, hij at, Van alle omstandigheden gebruik maakte. Daar- zoals een jonge man op het water behoort te eten, veel en met smaak, tijdens de wandelin gen betoonde hij interesse voor alles wat zij zagen, maar Arie zag toch dikwijls hoe hij plot seling met de ogen knipperde alsof hij een angst aanjagend beeld wilde verjagen, soms was het zou hij dan kunnen vertellen van de liefde Gods en het mededogen van Christus, die al tijd gereed is om de vermoeide en belaste mens bij de hand te nemen en begrijpend en verge vend tot de Vader te leiden. Van alles had Arie bedacht om daarmee Jacques te kunnen helpen, hij zijn domicilie gekozen, èn ëi£ morgen jonge man z'.,u kunnen maken. Zo weren dan de cd. nerveus handgebaar of een krampachtig maar als de dag weer licht was smolt zijn lo- knijpen der vingers, waaraan Arie zag hoe gische redenering weg tot flarden waarmee niets het met Jacques gesteld was- Voorheen waren te beginnen viel. Bij al zijn overwegingen had deze dingen hem ontgaan, een wetend mens zag hij telkens een gevoel alsof de sleutel waarmee toch veel wat anderen niet opmerkten. Halve hij Jacques zou kunnen verlossen voor het grij- nachten had hij over Jacques liggen nadenken, pen lag. Als hij trachtte zich het gevecht in de maar hij kon tot geen enkele conclusie komen veeschuur voor te stellen, wist hij zeker dat "•aarmee hij Jacques weer tot een onbevangen daar een afdoende verklaring te vinden was. j___(Wordt vervolgd). In de buurt van wilden is 't gevaarlijk 125.000 man in de sector van generaal Almond in de strijd geworpen. Dit her nieuwde offensief liep echter dood op de geweldige vuurkracht van de Geallieer de artillerie, vliegtuigen, automatische wapens, alsmede op de prikkeldraadver sperringen en mijnenvelden. Volgens het Amerik. min. van Defen sie. hebben de Verbondenen in de vijf dagen van het huidige rode offensief slechts 1618 man aan 'doden en gewon den verloren. De tegenstander in dezelf de periode 58.000 man. Onder de 1618 be vinden zich 960 Amerikanen, namelijk 134 doden en 826 gewonden. De juiste cyi fers voor het aantal vermisten zijn nog niet bekend. Van de onderdelen der Ver bonden legers uit andere landen werden 22 man gedood en 91 gewond. In het algemeen zijn de verliezen, ke de tweede Amerikaanse divisie heeft toegebracht ruim dertig maal zo groot als de eigen verliezen. Het persbureau „China Union Press" meldde, dat de Russische generaal Miresokof het opper commando voert over de Chinese com munistische troepen in Korea. (Advertentie) Dat branden en schrijnen van uw huid kunt gij afdoende bestrijden met het ontsmettende huidgenees middel met „dieptewerking" DËBRALIN ill Niet te veel binnenschepen zegt de regering Van een overcapaciteit van binnen schepen kan in ons land over het alge meen niet worden gesproken. Slechts in Friesland is er een teveel aan schepen van minder dan 50 ton. Voor een alge mene wettelijke sanering ziet de regering dan ook geen aanleiding, aldus de me morie van antwoord aan de Tweede Ka mer over het wetsontwerp goederenver voer met binnenschepen. Dit ontwerp zal zo spoedig mogelijk na de wet autover voer goederen in openbare behandeling komen. De regering heeft het thans aangevuld in deze zin, dat voor buiten landers geen vergunning wordt geëist voor deelneming aan het vervoer goede ren met binnenschepen op de convi tionele Rijn binnen Nederland. Negen maal pseudo-vogelpest in April In April zijn bij de pluimveestapels i negen eigenaren gevallen van pseudo- vogelpest geconstateerd, waarvan in Bar- neveld vier, in Oostzaan twee. Broek in Waterland. Haarlemmermeer en Rijswijk (Z.-H); Dit blijkt uit de Staatscrt Het lied der aethergolven WOENSDAG 23 MEI. HILVERSUM I (402 m) NCRV 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8 00 Nieuws. 8.1S i. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Waterstan- 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 uur Gram. 11.10 „Leven ln de schaduw", hoor spel. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en Tuin bouw. 12.33 Lichte muziek. 1.00 Nieuws. 115 Militaire causerie. 1.20 Amus-muz. 1.50 Gram. 2.00 Bondsdag van de Bond van Ger. Vrou- erenigingen. 2.45 Gram. 3 00 Voor de es. 3 15 Kamerorkest. 4.15 Voor de Jeugd. 5 30 Clavecimbel en viool. 5.45 Rege- rlngsuitz.: „Een Surinaamse huisvrouw ver telt" door M. Klelne-van Niel. 6.00 Dames koor. 6 30 Bariton en orgel. 7.00 Nieuws. 7.1* Discussie voor jonge mensen. 7 30 Gram. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8 05 Gram. 8.15 Her denking Mr Gulllaume Groen van Prinsterer. 9 30 Radio Philh. Ork. en soliste. 10.20 Reis beschrijving. 10.30 Vocaal ensemble. 10 45 uur Avondoverdenking. 11.00 Nieuws. 11.15—1200 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM n (298 m). VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas tiek. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8 18 „Onder ons gezegd". 8 24 Orgelspel. 8.50 Voor de huls vrouw. 9 00 Gram. VPRO: 1000 Schoolradio. VARA: 10 20 Kook. 10.35 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12 00 Accordeonmuzlek. 12.30 Land en tuinbouw. 12 38 Gram. 12 55 Kalender. 1.00 Nieuws. 1.15 „Zo werkt Nederland". 122 Banjo-ensemble. 1.50 Gram. 2 00 Gesproken portret. 2.15 Jeugdconcert. 2 00 Kinderkoor. 3 20 Hoorspel voor de Jeugd. 3 50 Pianovoor dracht. 4.00 Voor de Jeugd, 4 30 Voor de zie ken. 5.00 Voor de Jeugd. 5.30 Dansmuziek. 6.00 Nieuws. 6.15 VARA-Varla. 6.20 Militaire reportage. 6.30 Lichte muziek. 6.50 „Zo werkt Nederland". 7.00 J>e beïnvloeding van de mens", causerie. 7.15 Lichte muziek. VPRO 7.30 Voor de Jeugd. VARA 8.00 Nieuws. 8 05 Politiek commentaar. 8.15 Dansmuziek. 850 „Brand in „De Jonge Jan", monologen-spel. 10.00 Omroeporkest. 10.40 Sport. 10 45 ,.De ontdekking van de diepzee", causerie. 11.00 Nieuws. 11.15 Orgelspel. 11 35—12 00 Gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.25 Gev. muziek. 11.55 Weer berichten. 1.00 Nieuws. 1.10 Ooggetuigever- slag. 1.30 Dansmuziek. 1.55 Cricket. 2.00 uur Voor de scholen. 3.00 Hoorspel. 4 00 Gram. 4 15 Discussie. 5 00 Voor de kinderen. 5.55 Weerberichten. 6.00 Nieuws. 6-15 Sport. 620 Gram 7 00 Gev. programma. 7,45 Causerie. 8 00 Symphonle-orkest en solisten. 9.00 uur Nieuws. 9.15 Symphonle-orkest en solisten. 10.00 Hoorspel. 11.00—11.03 Nieuws. ENGELAND. BBC Light Programme, 12 00 Lichte muziek. 12 45 Orkestconcert. 1 45 Voor de kinderen. 2.00 Voor de vrouw. 3 00 Lichte muziek. 3 30 Voor de soldaten. 3.45 Militair orkest. 4.15 „Mrs Dale's Dag boek". 4 30 Orkestconcert. 5.30 Lichte muz. 6 15 Klankbeeld. 6 45 Hoorspel. 7 00 Nieuws. 7 25 Sport 7 30 Gev. programma 8 00 Hoor spel. 9 30 ..Have a go". 10 00 Nieuws 1018 Actualiteiten. 10 20 Lichte muziek. 1100 uur Voordracht. 11.15 Lichte muziek 11 56—1200 BRUSSEL 324 en 484 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.32 Lichte mu- ziek. 1.00 Nieuws. 115 Lichte muziek. 130 Kroniek van de Wederopbouw. 1.35 Operette muziek. 2 30 Schoolradio. 3.45 Orkestconcert. 5 00 Nieuws 5 10 Dansmuziek. 6 50 Boekbe spreking 6 00 Salonorkest. 6 15 Causerie 6 30 Voor de soldaten. 7.00 Nieuws 7 30 Zang 7 50 Radiofeullleton. 8.00 Omroeporkest en solist. 9 00 Actualiteiten. BRUSSEL 484 m. 12 05 Lichte muziek. 100 Nieuws. MO, 130. 2 30 Gram. 3 00 Orkestconcert 5 45 Gram 6 30 Harpspel. 7 00 Lichte muziek 7 40 Gram. 7 45 Nieuws 8 00 Orkestconcert. 10 30 Gram. 10-53 Nieuws. 11.10 Gram. 11 M Nieuws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 5