Jlieuwo gTeütsrlje GTrmrant Eerste groep van de haringvloot voer vanmorgen uit Kapitein Jan Linzel is blij weer in Nederland terug te zijn Wist IJ Ook geen Amerikaanse inmenging in de olie geduld DINSDAG 22 MEI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37 Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel 23375 Reactie: Tel 20408 Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal, ƒ1.72 per maand; ƒ0 40 per week ADVERTENT1ÊN: ƒ0 18 per millimeter (By contract belangrüke korting) Twee en dertigste jaargang No 9229 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STEL1JR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantoasticl) is gfjcblcoen tnyn hert Ia icgfjenspoct" Wapperende vlaggen De K.M.C. liet verstek gaan Waar bleef Katwijks enthousiasme van voorgaande jaren? DE EERSTE GROEP van de Nederlandse haringvloot is vanochtend uitgevaren. In IJmuiden was de stemming mild en het weer aan vankelijk prachtig. En de zon overstraalde cfe versierde loggers met een feestelijke glans. Maar werkelijk feest was het ditmaal niet, daar in IJmuiden. Katwijk zelf immers liet voor een groot deel verstek gaan. Van Schie had het gemakkelijk en behoefde niet voor rijen bussen te zorgen. De K.M.C. had de handen in de schoot gelegd het enthousiasme van de vorige jaren, de geestdriftige uitzwaai-demonstratie, die al bijna een traditie was geworden. We durven te voorspeUen, dat er het volgend jaar, by leven en welzijn, weer een behoorlijke opleving zal komen. Er waren tal van teleurgestelden, aan de kade van IJmuiden, aan de tegeltjes- markt en aan het havenhoofd. Er waren enkele verbitterden ook. Soms werden er harde woorden gesproken. Met weemoed dacht men terug aan het vorige jaar, aan de goede verwachting die toen nog leefde, aan de dankbaarheid die toen j heerste voor de organisatoren van de actie der Katwijkse Middenstandscen- Alle dingen kunnen worden over dreven ook de goede dingen. Maar zoals het vanmorgen is gegaan, hoeft het toch ook niet. Vooral niet, omdat de strijd om Katwijks toekomst niet mag worden opgegeven. En ieder weet, dèt die strijd niet wordt ge- i staakt. Geen denken aan! Men mene nu niet, dat er in IJmuiden niets aan de hand was. De omstandig- I heden in aanmerking genomen, mag worden gezegd dat talrijke Katwijkers van hun belangsteUing blijk gaven. Of- ficiële personen zowel als de gewone bevolking. Een zakenman had enkele bussen gecharterd, er was een rij parti culiere auto's en ons blad had ook zyn r steentje bijgedragen. Tussen vier uur en half vijf werd ge- start. Nog geen vijf minuten was er ge reden, of Teun van Duijn van de KW 29 vroeg een lift met plunjezak en al. Naar- Morrison en Adenauer vonden elkaar „De Duitsers moeten niet hang zijn de juiste maatregelen te nemen ter bescher ming van hun democratie dit is in feite hun plicht" aldus heeft de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Mor- risson, die een bezoek aan West-Duits- land heeft gebracht, gisteren t.a.v.. hèt weer oplevende nazisme vergaard. Wat betreft zijn besprekingen m#t' de -Duitse leiders, deelde hij mee, dat ze geslaagd te noemen zyn en dat het doèl yan zijn bezoek is bereikt. Hij wenste een nauwer contact tussen Duitsland en Engeland en' drong aan op wederzijds begrip en ver- Vandaag zou Morrisson naar We'.en vliegen en van daar uit morgen naar Londen terugkeren. Ook Adenauer heeft verklaard, dat op bijna alle punten overeenstemming was bereikt. hobbeld, ontspon zich de conversatie. Het kan gezellig zijn in zo'n bus Katwijk naex IJmuiden! Nog vóór zessen liet Bas Varkevlsser de touwen los gooien en als eerste koer ste de 'KW 2 in de richting van de pieren. Twee matrozen klommen als kat ten in het want en wuifden wat ze konden. Direct daarop volgde van de zuidzijde de Machiel (KW 33), die even later twee bossen stro over boord mikte. En daar gingen ze dan: de 14, de 56 (wat een fluit; het lijkt wel een angstkreet om die haven van jullie, spotte de sarcas tische man van de IJmuider Courant), de 47 en 138, de 54 (Annie, met Willem van Beelen de eerste Katwijker in 1948), de 3 en ga maar door. Om half 7 waren 16 schepen tussen de pieren of al op zee. De vissers zelf toonden zich haringkoortsig genoeg! Spoedig w^s toen de noordzijde leeg. En warempel, bij zevenen zagen we ook De loggers, die gaan jagen De volgende loggers zullen definitief gaan jagen: Combinatie Rynstroom-Ouwehand: KW 15 (Rynmond IV), schipper KI. van der Plas. Groep-Deka: KW 78 (Excelsior II), schipper P. Hoek. Groep-Parl: KW 151 (Vooruit, schip per G. Hoek. Van de groep-Adeco: IJM 75 (Gorre- dyk), schipper Bert van Duyn, of SCH 36 (Jacoba Gezina). schipper J. Bal. Van de groep Sitoh: KW 70 (Nelly Marie), schipper C. Krijgsman, öf KW 56 (Henk), schipper Jac. van der Plas, öf KW 168 (Eendracht), schipper A. Guyt. de letters IJM. We stonden er versteld van! Zou je niet gaan vergeten, dat er ook nog een plaats als IJmuiden bestaat? de laatste logger langs het havenhoofd zwenkte. Het werd tijd, om eens naar de Ceram te gaan kijken Kapitein J. Linzel uit Wassenaar, die in Februari bij het Ned. detachement in Korea als gesneuveld werd op gegeven en later te Tokio in een Nederlandse courant zijn eigen over lijdensbericht las, arriveerde giste ren per Dakota op het vliegveld Valkenburg en werd. in het Militair Hospitaal in Den Haag opgenomen. Zoals men weet had hij zich, foen hy by Hoengsong gewond werd, enkele uren lang dood gehouden.... Ongeval in broodfabriek De 35-jarige N. J J J. v. V. kwam gistermorgen omstreeks 9 uur in een broodfabriek aan de Maresingel met zyn rechterhand tussen mes en rol van een vormmachine. Enige vingers werden af gesneden. De E H. D. vervoerde hem naar het Acad. Ziekenhuis. „Stijf been geen bezwaar voor een militaire carrière", zegt hij - (Van Mn onzer verslaggevers) In zaal twee van het militaire hospitaal in Den Haag ligt kapitein Jan Linzel, uit de dood weergekeerd. Hij is smal en mager. Een zwart snorretje en zijn scherpe neus zijn de enige overeenkomst met de portretten, die men van hem gezien heeft. Links van hem zit zijn Engelse vrouw. Vrolijk, levenslustig na alle narigheid en gespannen verwachting. Zij schift de brieven, die er gekomen zijn in de maanden, na het doodsbericht eerst, het levensteken daarna. Ondertussen praat de kapitein over wat hem overkwam. Met een zachte bijna bedeesde stem. Ja, wat er in de kranten gestaan heeft over hem, zal wel juist geweest zijn. Hij is inderdaad door de Chinezen als dek king gebruikt, nadat hy gewond geraakt was. Maar het malle van het gewond worden is, dat je er eerst niets van voelt. Wanneer je geraakt wordt is het, of je een doffe klap krijgt. Later pas komt de pijn. Het is dus te begrijpen, wat hij heeft doorgemaakt, daar, onder dat Chi nese mitrailleurvuur. Hy is nu biy weer terug te zyn. „Wat heb ik daar naar verlangd", zegt hy. Je verlangt altijd. Eerst naar Nederland en nu, om zo gauw mogelijk weer weg te zijn uit het hospitaal. In Japan zeiden „Over vier maanden ben je d'r weer et een stijf been. Dat zal zo zijn ver dere leven blyven. Maar voor een mili taire carrière is dat niet hinderlijk. De commandant van een Amerikaanse divi sie in Korea liep met een styf been over het gevechtsterrein rond. Kapitein Linzel blijft zeker militair. Hy was al op de Hogere Krijgsschool, toen hij zich vrijwillig meldde voor Korea. Hij hoopt straks naar die school terug te gaan. Niet naar Korea. Dat is een armoedig land. Hij zegt: „Mijn vrouw heeft me nooit iets in de weg gelegd, als het om mili taire zaken ging. In Engeland gedurende de tweede wereldoorlog ook niet." Misschien komt het, omdat hy toen, BOAC gaat met straalvlieg tuigen vliegen Donderdag a.s. zal het eerste verkeers vliegtuig met straalmotoren, bestemd voor de Britse luchtvaartmaatschappij BOAC. de eerste proefvlucht maken deze maatschappij. Dit vliegtuig, de De Havilland „Cornet", zal via Rome aar Cairo vliegen. De BOAC heeft verscheidene „Cornets" j bestelling. Ir Warners directeur K.N.M.I. Binnenkort is de benoeming te ver wachten van ir C. J. Warners tot hoofd directeur van het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bilt als opvolger van ir F. A. Vening Meinesz. Ir Warners is in Indonesië directeur van verkeer en wat«*«taat gewe st. zoals hij zegt. „zoveel geluk heeft ge had". Geen schram kreeg hy. Nu, na dit avontuur, zegt Linzel nadrukkelijk: „Maar uit". En het klinkt als een dat ze goed op hem passen zal. „Als ik maar eens wat kon eten", klaagt de gewonde. Hy heeft last van het gips corset, waarin men hem in Ja pan wrong. Het is overigens de enige nare herinnering. Hij had hef er prima. „Wat een wonder", zegt mevrouw Lin zel. „Een Engels hospitaal!" „In Karachi was het bijna niet om te harden met die hitte in dat pak", ver volgt haar man. „Maar dat gaat er nu gauw af." Hij heeft daarginds heel wat blijken van belangstelling gekregen uit Neder land. De zaalbemanning van een Neder lands ziekenhuis zond hem zijn, van een foto getekend portret. Met alle namen eronder. „En ikken er geen een van", zegt hij. „Toch aardig van die mensen." Mevrouw Linzel is inmiddels klaar ge komen met het sorteren van de post. Ze legt een pakket brieven op zyn deken. „Hier" zegt ze, „Condoleantie brievei en telegrammen, die ik ontving. Daar kunnen we straks samen nog e lachen!" Ja, het is een wonderlyk gebeuren: uit de dood tot het leven weerkeren! De KW 3 en de KW 54 maken zich gezamenlijk vrij, om de vis gronden te gaan opzoeken. Foto D. Kruyt Zweefvlucht van 7 uur boven ons land Op het vliegveld Valkenburg is Za terdagmiddag de Engelse vlieger flight- lt. Osland met een zweefvliegtuig van de R.A.F. geland. Hy was te Hannover vooi wedstrijdvlucht opgestegen en legde met zyn zweefvliegtuig van het type „Weihe" het 355 km lange traject in 7 uur af. Dit is een van de langste zweef vluchten, die boven ons land zijn uitge- Zijn 61ste visjaar ingezet Bas Varkevisser - schipper van de KW 2 Bomschuiten, zeilloggers en motorloggers IJMUIDEN, Maandagavond. In 1891 stapte hij voor het eerst op een bom schuit, Bas Varkevisser, om mee naar zee te gaan. Toen het behouden teelt was, die eerste maal, was Bas nog steeds geen elf. De bommen ver dwenen, de zeilloggers kwamen. Daarna de motorloggers, en Bas maakte de ene teelt na de andere. In 1924 werd de Mr D. Donker Curtius aan hem toevertrouwd en nog steeds is hij de schipper op de KW 2. De logger zou op het laatst niet beter weten. Als dan je 61ste reis gaat beginnen, kun je er wat van mee vertellen. Vak genoten en prenters luisteren graag naar de 70-jarige Bas. gezien als hy is by al len. Ja, ze hebben altyd graag onder hem gevaren, 't Is een rechtschapen man, met het hart op de goeie' plaats. Varkevisser is er een van de oude stempel. Vissen op Zondagdat niet! Reder Meerburg weet dat en denkt er niet aan om het te veranderm. De ma trozen weten het en eren hun schipper er om. Of misschien hebben ze wel eens gelachen om de „verplichtingen", om het lezen uit de Bijbel en de lange pre ken van Spurgeon. Maar vraag het hen eens op de man af: „Het was toch goed!" Zes zonen van de jubilerende schip per drukken zijn voetsporen. De zeven de maakte eens een "klein reisje buiten gaats, dacht dat de logger zou omvallen en werd politie-agent. Er zyn ook nog twee dochters en alle negen zijn ge trouwd, zodat vader en moeder Varke visser er aan toe zijn. ..zoals ze begon nen zyn". Moeder, ook 70, is ook aan boord van de KW 2, deze laatste nacht. De schipper liet haar de kooi en gaat straks zelf maar een paar uur op de bank liggen. Hij kent dat wel, na 60 jaar, en wedden, dat hy morgenochtend kwieker is dan oo;t aan de wal? Nee, er mee ophoudenals het niet hoeft, dan nog niet graag! Dat .schooie- IJMUIDEN bekoring en gevaren Volle maan over IJmuiden. Over de hallen, de vissershaven en de tegeltjes- markt In het felle licht der schijnwerpers hebben de loggers nog niets van hun Zondagse aantrekkelijkheid verloren. Rug aan rug liggen ze hwn laatste nacht te verliggen. Het zou tijd moeten zijn om te gaan slapen. Maar de rust is nog niet gekomen, op de tegeltjesmarkt en daaromtrent. De schippers en stuurlui keuvelen nog wat, de jonge gasten kleven nog wal en overal fleuren de vroui meisjes het beeld nog op. Er zal deze nacht niet veel komen van slapen. Maar vooruit, dat móet morgen maar ingehaald! Vanavond is het de tijd van gemoedelijke gezelligheid. Afhouwertjés, die hun eerste reis gaan maken, likken aan hun ijsje. Dat staat gróót, en je kunt er toch zo echt nog kind bij zijn. Morgenavond zie je dat wagentje niet meer en je hoort andere geluiden dan die bel. Het is toch wel een heel gebeuren, met je 13 of 14 jaren'. Het is al bij middernacht, als IJmuiden wat stiller wordt. De maan zakt dieper en dieper. Nog enkele uren en de hele tegeltjesmarkt zal weer in rep en roer zyn. Hier en daar zwalkt en lalt een dronken varensgezel. Die laatste nacht daar in IJmuiden, heeft zijn bekoring zyn gevaren.? Gelukkig, dachten we vanmorgen, dat de „Ceram'' er tenminste nog is. Voor deze politie-kruiser, door de Marine-autoriteiten zo bereidwillig ter beschik king gesteld, bestond al spoedig grote belangstelling. De laatste loggers voeren nog niet tussen de pieren, of Hr Ms „Ceram" volgde hun weg naar zee. Aan boord bevond zich een groot gezelschap Katwijkers, op uitnodiging ran de directie van ons blad, om de plaatsgenoten een laatste vaarwel toe te zwaaien in volle zee. Geloof maar, dat dat een aardige vaartocht is geworden! Morgen hopen we er op terug te komen. Foto D. Kruyt. DAT tie conservenfabriek Erica Brand te Deventer van plan is een vlees- servenfabriek en exportslachterij merend te vestigen. DAT de omzet van binnenl. honing vo rig jaar ruim 842.000 kg bedroeg, ofwel 30 pet minder dan in 1949, en het totaal aantal leden van de ver. tot bevordering van de byenteelit afnam van 24.000 tot 16.000. DAT in A'dam in hoger beroep op nieuw 3 j. is geëist tegen de 50-j. A'dam- mer N. de G. wegens inbraak in het rest. Lido aldaar en diefstal van ƒ20.000, hoewel zes getuigen nogmaals verklaar den, dat De G. de bewuste nacht (1718 Juli jl.) in Den Haag vertoefde. DAT aan negen stuurlieden op de grote vaart bij ministeriële beschikking belo ningen in de vorm van een aneroïde- barometer zijn toegekend wegens het by- houden van journalen voor het K.N.M.I. DAT een eend en een spreeuw op het erf van de wed. De Jong te Molenaars graaf in een uitgeholde knotwilg zus- terlyk naast elkaar zitten te broeden. DAT leerlingen van het blindeninsti tuut te Bussum vandaag Artis bezoch ten, waar zy door het betaston van de dieren een irldruk van de verschillende diersoorten kregen. DAT vier schepen van Antwerpen gis teren Walcheren bezochten. DAT er haast geen landarbeider te krygen is tegen de vastgestelde lonen, op de verg. van de Friese My van Landbouw werd meegedeeld. DAT plm. 1000 beroepschauffeurs, die gedurende een jaar geen enkele aanry- ding veroorzaakten en zich ook in an der opzicht heren in het verkeer betoon den, op de Veilig-Verkeersdagen (11-16 Juni) een diploma zullen ontvangen. DAT de Ned. ambassadeur te Parys Za terdag a.s. in de erehof van l'Hotel des Invalides aldaar mil. onderscheidingen zal uitreiken aan 130 militadsen of hun ouders van het 2e en 3e Franse regt. pa rachutisten, die mede de bevrijding van Groningen en Drente bewerkten. DAT voor het „gecorrigeerde" gebied in de gemeenten Millingen en Ubber- gen m.i.v. 1 Juni het Ned. kadaster in gebruik wordt gesteld. DAT de Arnhemse raad ruim millioen gld. beschikbaar stelde bouwen van een nieuw station, op 1 Nov. wordt begonnen. DAT de ARKA (R.K. Ambtenarenver.) in Maart 14.000 leden telde. DAT op 11 Juni op Schiphol een ge denkteken wordt onthuld ter nagedach tenis aan de in 1939 boven Californië ver ongelukte technische dir. van de KLM, Pieter Guillonard. half DAT de oudste dir. van Stork en Co. te A'dam, G. J. Bilderbeek, Zaterdag a.s. zyn 50-j. dienstjubileum en zyn 70ste ver jaardag viert, en hij Maandagmiddag in het Vondelpark-paviljoen zal recipiëren. DAT in de NCRV-studio te Hilversum een studio-ruimte van 480 m3 voor hoor spelen e.d. is geopend met een van de mooiste controlekamers van heel Europa. DAT het onderzoekingsinst. Research te Arnhem er voor de A.K.U. in is ge slaagd een continu-spinmachine voor viscose-rayongaren te ontwerpen. DAT W. H. Semyen uit Den Haag als voorzitter van de ver. tot verpleging van hoofdarbeiders in herstellingsoorden en sanatoria Dennenheuvel is opgevolgd door C. P. v. d. Hoeven en de afgetreden seer., N. A. A. Kampman te Wassenaar, een der oprichters in 1905, tot erelid werd benoemd en werd opgevolgd door W. Lammers te A'dam. DAT de twaalf jeugdige winnaars van de radio-opstehvedstryd over de in dustrialisatie gisteren hun reis langs een aantal fabrieken per trein uit A'dam be gonnen. DAT de Zwitserse radioreporter Wer ner Hausmann gisteravond in een uit zending van drie kwartier via radio Beromünster onder de titel Nederlands Prentenboek heeft gesproken over zijn reis, die hy met 15 collega's uit de Mars hall-landen door ons land gemaakt heeft. langs de weg lijkt Bas Varkevisser nog steeds niets. En hy praat over het haringjagen als oOer een mooie sport. Eerste wordt de jager van de Adeco- groep vast wel niet. Er zitten twaalf loggers in deze combinatie en dat be tekent heel wat uren met het overge- Maar wie weet. ja de sport heeft 70-jarige Bas nog te pakken, je ziet aan zijn gezicht. Hoewel, afwachten de boodschap, vooruit rekenen leer je wel af. Zeventig jaarhet 61ste visjaar en al zoveel jaren schipper. De wind is goed, zegt Bas Varkevis ser. De traditie wil. dat hy, als oudste, het eerst zal losgooien. Om kwart voor de prenters van boord en de motoren draaien. ..Maar kom. ik ga de Na zoveel jaren is het toch altyd weer nieuw, dat uitvaren. Dat zijn van die dingen, die nooit hun glans verliezen. Zelfs Bas Varkevisser zal in de nacht van Woensdag op Don- WOENSDAG - KOOPJESDAG VERBOUWINGS OPRUIMING VOOR BETERE TEXTIEL Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg Ook NU ontvangt U MIDZA BONNEN derdag opnieuw gespannen naar de netten kijken, die dan worden bin nengehaald. Want wie draait er nu niet graag een ryke zilveren buit aan boord? Zoals die ene nacht in 1946, die nacht van f 183 000. zal het vast en zeker niet zyn. Dat hoeft ook niet. Maar zou het wat beter gaan dan vorig jaar? Dat is te ho pen en daarop zijn de verwachtingen gericht. Ze zullen er wel voor wer ken, de vissers, maar de zegen komt niet van mensenhanden, en dat we ten ze. Op de geboortedag van de 12de proleet Perzië's Mohammedaanse leiders ontketenen een enorme protestdemonstratie „Geen inmenging in onze binnenlandse aangelegenheden" dat is het Perzische antwoord aan Amerika. Washington had Teheran geadviseerd, het oliegeschil met Engeland door overleg op te lossen. Hieraan was echter de waarschuwing toegevoegd, dat een eenzijdige actie zeer ernstige gevol gen zou hebben. Fanatici zijn er in geslaagd, de haat tegen Engeland en Amerika zo hoog op te zwepen, dat rekening gehouden wordt met onge regeldheden. Mohammedaanse leiders hebben een massademonstratie op touw gezet tegen de olie-politiek van Britten en Amerikanen. Het Britse kabinet komt vandaag in spoedzitting bfjeen. De Perzische min. van Buitenlandse Zaken, Baqir Kazemi, heeftde Ameri kaanse ambassadeur te Teheran, Henry Grady, een .rklaring overhandigd. Hierin staat, dat, nu aan de nationalisa tie der olie niets meer te veranderen valt, de aanbeveling van Amerika slechts de betekenis heeft van een „inmenging binnenlandse Perzische aangelegenhe den". De woede van het Perzische volk zal worden opgewekt, indien er vertra ging ontstaat in het uitvoeren van de wet. Tevens werd scherpe critiek uitge oefend op de Anglo Iranian Oil Co„ die reusachtige winsten maakte ten koste ;r Perzen. Zoals gezegd, komt het Britse kabinet vandaag bijeen. Wegens afwezigheid van Morrison als min. van Buitenlandse Za ken. zal Kenneth Younger de leiding hebben. In diplomatieke kringen verluidt dat Engeland toch de zaak aan het In ternationale Hof te Den Haag zal voor leggen. Elders in dit nummer vinden wy ver- Maringen van generaal Omar Bradley. De voorzitter der „commissie van de Amerikaanse stafchefs" heeft óók ver klaard, dat de Ver. Staten zich niet ver plicht hebben Engeland te steunen, in dien er daadwerkelijke moeilykheden in Perzië ontstaan. Inmiddels is de Perzische regering be gonnen een lyst op te stellen van ,o,n- gewenste Britten'. Vandaag, op de ge boortedag van de Twaalfde Profeet, zal door Mohammedaanse leiders een me protestdemonstratie gehouden den. De stuwende kracht hierby is de fanatieke Kasjani, die reeds eerder ge- Foto D. Kruyt 5.40. 27 Mei LJL dreigd heeft met een „heilige oorlog". Inderdaad vrezen... aldus Ass. Press, de Westerse diplomaten, dat tot geweldda den zal worden overgegaan. 3 Dodelijke ongelukken in Amsterdam In Amsterdam zijn gisteren drie dode- lyke ongelukken gebeurd. Een 40-jarige yzerwerker struikelde aan boord van »n schip op de werf van de A.D.M. over ;n luchtslang en viel 12 meter omlaag, ij was terstond dood. Een zesjarig jongetje raakte spelen- derwys te water en verdronk in de Sta diongracht naby de schutsluis. In de kast van een woning aan de Achillesstraat, waarin een electriciteits- meter staat, kwam een driejarig jonge- aanraking met de stroom, die hem doodde. Hoe gaat het met Uw oom Een verslaggever van de B B C. wilde in zijn Zaterdagavond-programma een paar meisjes interviewen en plaatste daartoe in een der Londense bladen de volgende advertentie: Keurige jongeman met eerlijke be doelingen nodigt ondernemende meis jes uit hem Zaterdag 19 Mei om kwart over zeven op de trappen van het Kriterion-restaurant te ontmoeten. Hij is te herkennen aan rode anjer en blauw-wit gestippelde shawl. Wacht woord: hoe gaat het met uw oom?" Om kwart over zeven waren 200 vrouwen, onder wie enkelen met een baby op de arm, om een plaatsje op de trap van het restaurant aan hel vechten. In de straat stonden nog drommen kakelende vrouwen op de adverteerder te wachten. Het verkeer op Picadilly Circus werd voor een half uur in de war gestuurd en de politie moest er aan te pas komen. De radioman, Brian Johnson, kwam behoedzaam door een achteringang van het restaurant en stond paf. „Ik verwachtte er niet meer dan een een paar", zei Johnson. De B.B.C. vond de hele vertoning te onwaardig en heeft nu het adverteren voor dergelijke programma-stunts verboden. Kon. Elizabeth en Alb. Schweitzer erelid Ned. Bachvereniging Koningin Elizabeth van België heeft het erelidmaatschap van de Ned. Bach vereniging aanvaard. De installatie zal op een nader te bepalen da'.um geschieden. Voorts is, t.g.v. het 30-jarig bestaan van de vereniging, tot erelid benoemd prof. dr Albert Schweitzer. Prinses Beatrix bezocht „Zuiderzee wordt land" Prinses Beatrix bezocht gisteren met een aantal klasgenoten, onder le:d:ng van haar leraar, de heer Melchior. de tentoon stelling „Zuiderzee wordt land" in het Waaggebouw te Amsterdam. Zij bleef er anderhalf uur. Wisselend weer Tot morgenavond verwacht De Bilt: Veranderlijke be wolking met plaatselijk enige regen. Overwegend matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind. Over het algemeen iets hogere temperaturen. (Op gemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: zon 4.36—20.37; maan ondef

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1