Wegen wachtten wegenwachters gisteren hele dag vergeefs Eau de Cologne Vloot van de Nederland thans groter dan ooit te voren Wij lunchten met twee Rhesusaapjes en een leeuwtje DONDERDAG 10 MEI 1951 In Utrecht werd eerste lustrum ieestelijk gevierd (Van een onzer verslaggevers) De honderd en vier Wegenwachters, die gisteren voor Z.K.H. de Prins defi- leerdèn, zijn gistermiddag in Ütrecht in de Esplanade gezellig bijeen ge weest. Het was, zo zeide de heer P. F. Zimmerman, voorzitter van de A.N.W.B., geen feestelijke bijeenkomst. Daarvoor waren de omstandigheden, door het overlijden van de wegenwachter Bonhof uit Deventer, die bij een ongeval om het leven kwam, te triest. Hij herdacht hem als een uitstekend werker en een goed kameraad. en was eenmaal met zijn hole werkplaats ingesloten door een vijandelijke over macht. Hij kwam er uit, mét de werk plaats, de auto's én een schot door zijn been. Dat steekt zo nu en dan als het regent. Dus nogal vaak. Maar hU zou die drie Indische jaren, waarvoor hU het orde-vrede kruis kreeg, graag nog eens willen overdoen. HU zegt En hU huldigde vervolgens allen, die de Wegenwacht in deze vijf jaren groot hielpen imaken. Het begon in de omge ving van Rotterdam en Den Haag met een zevental motoren. Thans daveren 9 Sarolea's, 50 H.D.'s en 53 B.S.A.'s da gelijks over de 2100 km, die het totale wegenwacht net groot is. Zij geven niet alléén technische hulp, maar zij maken de automobilisten ook wegwijs in de dorpen en steden aan hun routes. Zij weten dokters en burgemeesters, nota rissen en kappers, restauranthouders en scheepsbevrachters te zitten, met naam en toenaam, adres en telefoonnummer compleet. In dat opzicht deden wij met de we genwachter B. van de Beid uit Rijswijk, die dagelijks het traject Rotterdam DelftDen Haag berijdt, verrassende ervaringen op. Een gezond vak Wie die honderd man daar gisteren in Utrecht zag zitten moest wel tot de over tuiging komen, dat zij een uitermate ge zond vak beoefenen. Niet bepaald het type rheumatieklijders, dat men in de regel onder de doorgewinterde motor rijders pleegt te zoeken. Het geheim is, dat zij zo gehard zijn tegen weer en wind, dat slecht weer op hen in het geheel geen ziek makende invloed heeft. Rheumatiek moet men in tegendeel veeleer zoeken bij hen, die niet op motoren, maar in gesloten wa gens de Wegenwacht dienen en die daar bij méér kou oplopen, dan de wegen wachter, die altijd in weer en wind is! Voor de dag van gisteren hadden zij bloedig gepoetst op motoren en onder delen. Tot de vrouwen van de Wegen wachters toe hebben helpen spaken poetsen. Rayon wachter J. de Schipper uit Lochem, (die dus steeds invalt als er in zijn rayon een wegenwachter uit valt), zei. dat spaken poetsen een lastig karwei is. Niettemin, ook zijn motor glom, als die van zijn collega's! Uit welk hout deze lieden gesneden zijn bleek ons bij het gesprek met J. P. Doets uit Westenbroek in Groningen, die |COnfiskatie van eigendommen geregeld op de Friese straatweg patrouil-culiere vijandelijke onderdanen leert. Hij was drie jaar buitengewoon hoeve van de betaling van de door de dienstplichtig sergeant en als zodanig I vijandelijke staat aangebrachte schade, hoofd van een REMI werkplaats iniMr Mulderije, de minister van Justitie, Indië. Hij maakte drie zware acties meel die voor het eerst in de Tweede Kamer ervan: „Het waren de mooiste jaren mün leven. Ik beschouw het als drie jaar vacantie met'vergoeding van reis- en verblyfkosten. Al deze wegenwachters zijn voor hulp aan meer dan 300.000 pechvogels geëeixi in enkele van hen, die zich de ster voor vijf dienstjaren zagen opge speld. Voor ieder dienstjaar krijgen zij ni. zo'n ster. En de voorzitter van de Belgische Touring Club, die er met Belgische genwachters was, de heer Eric Legrand, had voor de leiding van de ANWB, de wegenwacht en een aantal van de oudste wegenwachters zilveren manchetknopen, mét het embleem van de Belgische we genwacht, de Touring Secours, meege nomen. Een hulde, waarmee de gele rij ders van de autowegen, allen werden geprezen. Het Janskerkhof in Utrecht stond vol met gele motoren met zijspan. In de na middag defileerden zij nog eenmaal. Toen trokken zij, daverend, af naar hun posten, die een dag onbezet waren ge- Zo onmisbaar zijn de wegenwachters, dat zelfs die ene dag de automobilisten al te lang was. De wegenwacht telt thans 97.500 leden. Men hoopt dit jaar het honderdduizend ste lid te kunnen inschrijven. Di Drees in de Tweede Kamer: Eerst na moeizame onderhandelingen beëindiging oorlogstoestand Minister Lieftinck voelde niets voor schadepost van f 125 millioen (Van onze-Parlementsredacteur) ^LECHTS EEN VAN DE TWEE wetsontwerpen in zake het vijandelijk vermogen heeft de Tweede Kamer gisteren kunnen afhandelen. In het tweede is zij blijven steken, daar enige amendementen niet in stemming konden worden gebracht. Daar begon zij dus vanmiddag mee. Het eerste wetsontwerp (dat het begrip „vijandelijk vermogen" enige uitbreiding doet ondergaan) werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming, terwijl, de Communisten aantekening kregen, dat zij tegen waren. een wetsontwerp uitvoerig had te ver dedigen en dit deed op een wijze, alsof hij al jaren met dit bijltje heeft gehakt Gisteren meldden wij reeds, dat het tweede wetsontwerp het voornaamste omdat hierin wordt vooruitgelopen op beëindiging van de oorlogstoestand met Duitsland. Deze beëindiging zal niet in de naaste toekomst komen. De minister-president, dr Drees, deelde mee dat eerst nog moeizame onderhandelin gen met de Duitse regering zullen moe ten worden gevoerd. De rechtsgrond Twee vraagpunten kwamen wel in het bijzonder aan de orde: in de eerste plaats de morele en juridische rechtsgrond vooi Chr. Overheidspersoneel in Den Haag bijeen Groot verschil tussen salarissen van stad en land door de huren En dus zal de gemeente-classificatie in de toekomst afgeschaft moeten worden (Van een onzer verslaggevers) DE GEMEENTE-CLASSIFICATIE groeit naar haar afschaffing, maar de rechtvaardigheid eist, dat die afschaffing op dit moment nog niet plaats vindt". Tot deze conclusie kwam gisteren dr W. J. J. Dijsselbloem, lid van de commissie-Kruyt, toen hij op de algemene vergadering van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel in de Haagse Dierentuin een toe lichting gaf op het (nog niet verschenen) rapport van deze commissie over de gemeente-classificatie. In deze organisatie bestond vrij veel critiek op de conclusies van de commissie-Kruyt. Tegen de verwachting in kwam de Chr. Onderwijzers voerde het woord na- eommissie, na een uitgebreid onderzoek i mens deze organisatie en de Commissie tot de conclusie, dat het verschil in de!van Overleg. kosten van het standaard-levensmiddelen-1 y[r p van Driel. burgemeester pakket ln de stad en op het platteland, zen (N.H.) werd herkozen als lid verwaarloosd kan worden. Het platteland I hoofdbestuur en richtte bij die gelegen- in het nadeel wat betreft de kosten van heid een oproep tot alle Christenburge meesters, om hun roeping te verstaan r en de hogere prijzen warming en verlichting. Dit valt echter weg tegen de kosten voor gezinsontspan ning, die in de stad veel hoger liggen en van de consumptie-stimulering, die aan het wonen in de stad nu eenmaal verbon den is. Dan resteert nog slechts de post huren en hier is de stad verre in het nadeel. Het grootste verschil tussen stad en platteland bedraagt niet min der dan f3.45 per week. Verschil 10 cent Op grond van het bovenstaande kwam de commissie tot de conclusie, dat er tus sen de hoogst en de laagst geclassificeerde gemeenten, een uurloon-verschil van 10 cent moet bestaan. De gemeenten zouden op practische gronden in vijf klassen deeld kunnen worden. Uit het feit, dat het huurverschil het voornaamste argument is voor de handhaving van een classificatie, blijkt al, dat deze in de toekomst af geschaft zal moeten worden. Immers, als de Nederlandse woningvoorraad geheel vernieuwd is, zullen de grote huurverschillen goeddeels verdwij nen. Apart ziekenfonds In zijn beantwoording van vragen over het bestuursbeleid zei voorzitter P. Kaplnga, dat de ministers van Financiën, Binnenlandse Zaken en Sociale Zaken het eens zyn met de vorming van een apart ziekenfonds voor de ambtenaren. Na het verzekeringstechnisch onderzoek, zal deze zaak in de Salariscommissie ad hoe verder besproken worden. Door een controverse tussen de ministe ries van Sociale Zaken, Binnenlandse Za ken en de grote gemeenten is er nog steeds geen salarisregeling voor de leer- ling-verplegenden. Deze zaak loopt nu al van 1948 af en hieraan zal alle aandacht worden besteed, want er worden nu soms salarissen van f30 tot f40 in de maand betaald. Voor de verbetering van de positie der gepensionneerden blijft het be stuur ijveren. Na elke loonsverho ging is en zal worden geijverd voor een toeslag op de pensioenen. De heer G. Moll, penningmeester van het C.N.V., sprak namens dit vakverbond en de heer T. Bos, voorz. van de Unie van lid te worden al was ook de advocaat terschap niet ten onder gegaan legde aanvankelijk de nadruk op het feit, dat via internationale overeenkomsten het confiskatierecht vast staat, zonder zich al te veel op de morele rechtsgrond te beroepen. De heren Terpstra (a.r.) en Roolvink (k.v.p.), de laatste gesteund door zijn wnd fractie-voorzitter, mgr Stokman, bleven het een beetje moei lijk hebben met die morele rechtsgrond. De heer Terpstra wilde echter in ieder geval de ministeriële internationale over wegingen laten gelden. Later wees mr Mulderije echter met meer nadruk op de z.i. ook bestaande morele rechtsgrond: het gaat om herstel van geschonden ge rechtigheid, een geschondenheid, waar aan het gehele Duitse Volk schuldig staat. Mr Terpstra had als voornaamste be zwaar tegen de ministeriële beschouwin gen aangevoerd, dat de bewindsman te veel uitgegaan was van de „nuttigheids- theorie". Volgens de minister möet de Duitse regering zelf uitmaken, op welke wijze zij haar gedupeerde onderdanen schadeloos wil stellen. Van Nederlandse kant bezien is ontvijanding een gunst en geen recht. Deze zaak speelde ook een rol bij de kwestie van de zgn. Duitse grensboeren. Op dit punt diende de heer Roolvink (k.v.p.), gesteund door enige anti-revo- lutionnairen, een motie in, waarin ge vraagd werd, deze mensen milder te be handelen. Minister Mulderije. daarbij sterk gesteund door minister Drees, voel de hiervoor niets: bij de ontvijanding via het Beheersinstituut wordt reeds reke ning gehouden met eventuele bijzondere omstandigheden. Ten slotte trok de heer Roolvink zijn motie dan ook in. Een slordige f 125 millioen Eveneens trok hij een amende ment in, dat tot strekking had, de bij (Advertentie) 8001 yffoed&c Op 12 Mei vertrekt nieuwste aanwinst Billiton, naar de Oost (Van een onzer verslaggevers) OP 12 MEI A.S. zal een nieuw schip de Amsterdamse haven, op weg naaï Indonesië verlaten. Het is de 7444 ton metende Billiton van de Stoom vaart Maatschappij Nederland, gebouwd bij de Caledon and Engineering Shipbuilding Company te Dundee in Schotland. Het schip is 150 m lang, 20 m breed, het heeft accommodatie voor 12 passagiers en een snelheid van 16 en een halve mijl. De machines zijn C3 turbine installaties van de Gene ral Electric Company uit Schenectady (U.S.A.). Deze machines zijn, direct na de oorlog, door de regering aangekocht. Er kwamen zes complete instal laties, die in Schiedam opgeslagen werden, tot zij nodig zouden zijn. Om een van die installaties heen heeft men dit schip als het ware gebouwd. Het is een zeer fraai schip. Wat vooral i dit jaar pok de Johan van Oldebarneveldt erbljjven voor opleveren. Evenals de Sibajak de manschappen en de voortreffelijke hutten voor de passagiers. De Indonesi sche leden van de bemanning werden op het achterschip gehuisvest in hutten van vier. ZU kunnen zich-er vorsten voelen. Dit nieuwe schip maakt deel uit van het bouwprogramma, dat de Stoomvaart maatschappij Nederland tot Maart 1953 denkt uit te voeren. Er staan nl. in Rotterdam nog twee schepen op stapel. Bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij één groot 10.800 ton en bij Piet Smit één van gelijke grootte. De Nederlandse Dokmaatschappü te Amsterdam bouwt een schip van 9000 ton en Vuyk te Capelle aan de IJssel een soortgelijk schip. Het hele bouwprogramma beloopt ƒ50 millioen, die de maatschappü geheel uit eigen middelen financiert. Behalve deze nieuwbouwkosten zijn, zo deelde de technische directeur ir J. Ver schoor mee, de onderhoudskosten enorm. Zij belopen meer dan 10 millioen per jaar. Voor de oorlog bedroeg het onder houd twee en een kwart cent per ton -per dag. Thans ligt dat getal tussen de zes en zeven cent. Een belangrijk verbouwingsobject zal de beëindiging van de oorlogstoe stand met Duitsland nog niet afge handelde gevallen maar te laten schieten. Dit deed hij op grond van de mededeling van minister Lief tinck, dat aanneming ervan 'n scha depost van een slordige f 125 millioen zou betekenen. Een ander amendement richt, de mogelijkheid van individuele ontvijanding voor Italianen in de wet te brengen. Nadat minister Drees had ver klaard, dat in verband met het reeds gesloten vredesverdrag met Italië onder handelingen worden gevoerd over een betere oplossing, doch dat er zeker een voorstel tot opening van deze individuele ontvijanding zal komen, wanneer de on derhandelingen niet opleveren wat er van wordt verwacht, trok de heer Rool vink ook dit amendement in. Anders ging het met het amendement- Roolvink, ook door de heer Terpstra (a.r.) gesteund, dat het abrupt afbreken van de mogelijkheid van het indienen van ver zoeken tot ontvijanding op een in het verleden liggohde datum wilde omzetten !ii afbreken pas op de dag van de inwerkingtreding van de wet, dus in de toekomst. Minister Mulderije verklaarde zich er vierkant tegen, want het zou be- tekenenj dat de werkzaamheden nog wel met een jaar zouden worden verlengd, terwijl naar zijn mening er tijd genoeg geweest, de verzoeken in te dienen. Het wetsvoorstel voorziet in de moge lijkheid. alsnog ontvijandingsverzoeken te dienen, wanneer kan worden aan getoond, dat het redelijkerwijze niet eer der kon. Over dit amendement zou van middag worden gestemd. In het laatste door de heer Roolvink ingediende amendement bleef de Kamer steken. De heer Roolvink wilde algehele automatische teruggave van vermogen van origine Nederlandse Veimaard in Europa Zeldzame vogelcollectie in Dierenpark Wassenaar (Van een onzer verslaggevers) HEBT U OP KONINGINNEDAG ook dat bericht vla de radio gehoord, dat er een hondenmin gevraagd werd voor vier jonge wolven? Dat was voor het Dierenpark Wassenaar. Binnen een half uur was er een hondenmin, die de jong geborenen liefderijk onder haar hoede nam. Ze groeien voorspoedig en zullen ondanks de ontrouw van hun moeder wel groot en sterk worden. Zo worden er geregeld in dit fraaie den w(j het genoegen met deze twee park dieren geboren. Door de uitsteken- - de zorgen van directie en personeel on der voorzitterschap van de heer P. W. Louwman is daar aan de rand van Den Haag een cultureel monument opge bouwd. dat Europese vermaardheid heeft 'orven. Het in gevangenschap kwe- van dieren is een uiterst moeilijke taak, maar het lukt. Zo zijn er op het ogenblik een jonge leeuw, een bizon, dwerggeitjes, een Nilgau antiloop enz. En niet te vergeten twee Rhesus-aapjes. Tijdens een lunch in het dierenpark had- foor 10 Mei 1940 met Duitse man waren gehuwd. Minister Mulderije had hiertegen het bezwaar, dat door dit amendement ook vrouwen, die dit op grond van haar houding tijdens de oorlog helemaal niet hebben verdiend, automa tisch haar vermogen terugkrijgen. In voorkomende gevallen worden deze vrou wen juist geholpen via de ontvijandings- mogelijkheid. Over dit amendement zou vanmiddag de beraadslaging worden voortgezet. <pcui£ CCus €a+ig_ mee eet. iCC mèt*ueA- ctyxxAjet peA cCap. Advertentie) tussen de tafeltjes rondstapte. Tal van exotische dieren, die nergens ter wereld in dierentuinen voorkomen, zijn in het wandelpark ondergebracht. De in Zuid-Afrika uitgeroeide Witstaart Gnoe dartelt er in een ruim verblijf rond. Eigenaardige dieren deze gnoes. Zij heb ben een buffelkop en een paardenstaart. De boeren in Transvaal noemden haar terecht „wildebeesten". Maar uniek is de vogelcollectie. Er is een aantal kolibri's zoals men die ner gens ziet, terwijl het Dierenpark de be schikking heeft over de grootste ver zameling toekans in Europa. Dan zijn er verder de bloedborstparkieten uit de bin nenlanden van Brazilië, die nog nimmer Europa werden ingevoerd en w aarvan de laatste waarneming in dat land dateert an het jaar 1865. Behalve het verzamelen wordt er veel studie van de dieren gemaakt, terwijl schoolkinderen tegen een kleine vergoe ding in de gelegenheid gesteld worden in klassikaal verband hun lessen in natuur lijke historie en tekenen daar in de prac- volgen. Het ligt in de bedoeling een overdekt lokaal te bouwen, zodat de kinderen ook bij slecht weer in het park terecht kimnen. Zo wordt er in dit park, dat 12 ha groot is, gewerkt om kinderen en vol- door een goed voorbeeld, lief- dier en plant bij te brengen. Och ik zat mezelf van binnen te bekijken en veel zaaks zag ik niet... hoe zit het met je koffie? De koffie was gereed en zij smaakte naar meer, oordeelde Kees terwijl hij zijn kom bij schoof voor een tweede ronde. Er bleef hem niets meer te wensen over, maar een sneetje brood kon hij nog wel hebben. Hij at tot hij verklaarde dat hij nu tot aan de ijk afgeladen lag, daarna snorde hij als een tevreden kater en voldaan gaf hij het roer aan Arie over. De wind vlakte af en bij de brug te Hedel overwoog Arie het maar op te geven en ergens aan de wal te gaan om scha duw te zoeken onder een boom, want de zon was fel en onbarmhartig. Kees wilde echter volhou den, elke meter voortgang was winst en het kostte niets. Zij dreven en zweetten en na een moeizaam doorstane dag kwamen zij laat in de avond op een modderbank bij Herewaarden ten anker. Ze waren moe en melig, de kooi leek hun een begeerlijk doel en eensgezind schoten zij onder de dekens. Terwijl zij neervielen sliepen zij al en de nacht beloofde lang en stil te zullen wor den. Doch na enkele korte ogenblikken schrokken zij wakker, een sterke motor dreunde op de ri vier, het geluid kwam steeds naderbij, het leek wel alsof het schip in een cirkel voer, het schroef- water bracht soms de Zwerver in deining. Wat is dat? vroeg Kees. We krijgen bezoek van de politie, voorspelde Arie. Ja, we zijn een verdacht schipeen Har- dinxveldse drijver op de Maas...., dat is volgens de politie geen zuivere koffie... Maar wat tobben ze toch...? Wij liggen op een slikbank, zij hebben geen water genoeg om ons te enteren, maar ik ben te lui om de gasten buiten te woord te staan. Audiëntie in de kooi, lachte Kees klaar wakker, nu er iets te beleven viel. De rivierpolitie wist echter op het verdachte schip aan boord te komen en plotseling was er het felle licht van een electrische lamp in de donkere ruimte onder de huik. Vanuit het duister, achter de lamp, klonk een stem: Slaap je al mannen? Nou je et vraagt, geloof ik dat we wakker antwoordde Kees. Wie ben je, vroeg Arie. Politie en wij willen weten wie en wat jullie zijn. Wij zijn Watergeuzen, wij hebben na de in neming van Den Briel een tij verspeeld en hier liggen we nu, Ipomen we om dan komen we om, zijn, antwoordde Kees. Jij bent een grappenmaker, maar wat zijn jullie nog meer? vroeg bars de politieman. Nou moe... de boot is aan, spotte Kees, waar na hij zich na een vermaan van Arie foeterend afkeerde, de grap was voor hem bedorven. Arie nam het woord over en ietwat beledigd vertelde hij wie en wat zij waren. Als een gentleman verontschuldigde de politie man zich en hij wenste de heren verder een goe de nachtrust. Na deze stoornis was de slaap ge weken. Is er nog koffie? vroeg Kees. Er was nog koffie en zittend in de kooi dronken zij het koude vocht. Daarna trokken zij de dekens weer zich heen, maar het heerlijke wegsoezen van daar straks herhaalde zich niet weer. Zij lagen met open ogen en na enige tijd vroeg Kees: Wat is nu eigenlijk een moedercomplex? Daar zat Arie, rechtop in de kooi, grote woor den gebruiken was gemakkelijk genoeg, maar wat moest hij nu antwoorden? Had Ali een moe dercomplex? Voorzichtig naar woorden zoekend begon hij te spreken: Een moedercomplex is een ziekte... Ongeduldig viel Kees hem in de rede: Die ziekten van jou hangen me de keel uit, een krank zinnige is ook een zieke, maar er mee samen wonen is gevaarlijk. Overredend legde Arie een hand op de schou der van Kees en rustig zei hij: Luister nou eens even Kees, we zullen jouw geval nog eens goed bezien. Ali en jij waren voor je trouwen zwaar verliefd op elkaar. Als er na je huwelijk iets veranderd is tussen jullie dan moet daarvoor een oorzaak aan te wijzen zijn. De schuldvraag..? Juist, de schuldvraag, gewoonlijk ligt er twee kanten schuld. Wat is nu jouw aandeel in de schuld? De schuld moet je bij Ali zoeken. We zullen zien. Ali is een enige dochter haar moede» heeft haar steeds gezien en behan deld als een verlengstuk van zichzelf en nooit heeft zij willen erkennen dat haar dochter recht had op enige onafhankelijkheid. Zij heeft gekneed aan het karakter van Ali om toch vooral maar een gelijkend portret van haarzelf te krijgen. Dit deed zij onbewust zonder enig begrip van de mis daad, welke zij aan haar kind pleegde. (Wordt vervolgd) Co**» p Ia Bo« Kon. Rotterdamse Lloyd, wordt dit schip helemaal ingericht voor emlgrantenver- voer. Er komt één klasse over het hele schip, dat dan 1400 emigranten per reis zal kunnen vervoeren. De vooruitzichten voor het vracht- en passagiersvervoer zijn niet ongunstig. In donesië heeft zeer veel artikelen nodig, die Nederlandse schepen kunnen aan brengen en het voert ook rjike ladingen uit. Óp de overwegingen, dat beide lan den elkaar nodig blijven hebben is dit bouwprogram opgesteld. Grofer dan ooit De vloot van de Nederland, die in Sep tember 1939 33 schepen, met in totaal 308.S76 ton bedroeg en die in Mei 1945 was geslonken tot IS schepen met 180.107 ton. is nu 325.000 ton groot. Die zjjn ver deeld over 37 schepen. Het is de groot ste vloot in de geschiedenis van de maat schappij. Het schip heet Billiton om de verbon denheid van de Nederland met de Billi ton Maatschappij in Den Haag aan te duiden. Om die nog te accentueren zal mevr. van den Berg-van Lidth de Jeude, doch ter van de president-commissaris der Billiton Maatschappij, jhr ir O. C. A. van Lidth de Jeude, heden in de messroom van het schip een tinnen plaat onthullen, die het eiland Billiton voorstelt. Het zal. met de tulpen die overal staan, de enige versiering zijn die aan de wan den van dit schip aangebracht wordt. De betimmering is nl. uiterst eenvoudig, doch zeer smaakvol! Advertentie 13 MEI MOEDERDAG! Maak Moeder mede blij met een tube Hamea-Gelei. Tube 90 ct. in welvoorziene zaken. Het lied der aethergolven VRIJDAG 11 MEI. HILVERSUM I (402 m). KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.43 Morgen- ;ebed. 8 00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de lulsvrouw. 9.35 Gram. 10.15 Symphonette or- 11.00 Voor 2.00 Angelus. 12.03 Grs bouw. 12.3; i. 1230 Iracht. 12.55 Zonnewijzer. 100 Nieuws. 125 Lichte muziek. 1.45 Voor de vrouw. 2.00 Metropole orkest 2 40 Altsaxofoon en orgel. 3 00 Koor- concert. 3.25 Strijkkwartet. 4 00 Voor de zie ken. 5.00 Voor de Jeugd. 5.15 Kinderkoor. 5.45 Amusementsmuziek. 6.18 Kathoüek sig naal. commentaar uit de Benelux en West- Indisch commentaar. 2.30 Lichte muziek. 2.52 Reportage. 7.00 Nieuws. 7.15 Rcgermgsultzen- ding: Verklaring en toelichting. 7.35 Licht# muziek. 7.48 Katholiek signaal en politiek overzicht. 8.00 Nieuws. 8 OS De gewone man. 8 12 Promenade-orkest en solisten. 8 50 „Ja. zo was 'tKlankbeeld. 950 Radio Phtl- harmonlsch orkest en soliste. (Ca. 10 25 Act.) 10 45 Avondgebed. 11.00 Nieuws. 11.15—1200 G ramof oonmuziek. Berechting economische delicten VARA 0.20 Grar HILVERSUM II (298 ra). .00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymnas- ïram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8 50 uisvrouw. 9 00 Gram. VPRO 10.00 userie. 10.05 Morgenwijding. VAKA 10.30 Voor de vrouw. 10.45 Orgel en zang. 11.10 Radioleullleton. 11,30 Piano voordracht. AVRO. 12.00 Orgel en viool. 12.30 Land- en tuinbouw. 12.33 Sport. 1.00 Nieuws. 1.20 Lichte muziek. 2 00 Voor de huisvrouw. Bij de bij K B ingestelde eerste enkel- "*n l oudige kamer voor de berechting van bjretVARA: 4«0,am. a economische delicten bij de Haagse p?n°a"0- f"" rooMoietnoor rechtbank is benoemd tot Ud mr A J- J'™" Z Veldman, rechter: bij de tweede kamer 'f4 Bo.k- kamS Veldnnan! mr h' SS. nomische kamer welke als raadkamer optreedt tot leden: mr L. Vliegenthart. vice-president: mr S N van Opstall, rechter; mr J. G. Buddingh de Voogt, rechter. Hulp aan gerepatrieerden Dank zij de breiactie voor gerepatrieer den van „Pelita" en „Nederland helpt Indië", zijn 8000 stuks nieuw gebreide goederen alsmede gedragen kleding stukken uit het gehele land ontvangen. Er is echter veel meer nodig om in de nood van 200.000 gerepatrieerden te voor- „Nederland hélpt Indië" heeft 50.000 beschikbaar gesteld voor aan koop van kleding. Bulter (Advet ntie) Pinksteren dubbel ieestelijk dit jaar le Pinksterdag valt dit jaar samen met Moederdag. Dat is dus dubbel feest voor Moeder! Nu ze de schoonmaakdrukte achter de rug heeft, hoopt ze met Pink steren eens hee lijk uit te rusten. Vader tracteert op cc i gezellig uitsta] mooiste geschenk voor Moeden haar al verklapt: van de kinderen krijgt zij een prachtig „Safira"- tafelcouvert. vlekvrij door en door. Duur Weineen. de kinderen hebben er hun Niemeijer's waardepunten voor be steed, die zij altijd spaarden voor de vliegtuigplaatjes. Toen hun album „Vliegende Vleugels" vol was, besloten zij door te sparen om Moeder te kunnen verrassen. Ook U kunt dubbel genieten, wanneer U Niemeijer's Koffie en Thee gebruikt. Welk een pittig kopje koffie schenkt U van Niemeijer's Paarsmerk en hoe zeldzaam geurig is een kopje Gala-Thee of Princess-Thoe. Op elk pakje bevinden zich waardepun ten voor het „Safira"-tafelbestek. SchrUft U even een briefkaart aan Nie- meijer, Groningen en U ontvangt om gaand franco ae geïllustreerde geschen- kenlijst irzicht. 10.15 Gi i'PRO 10.40 ..Vandaag', caus Avondwijding. VARA 11.00 10.45 XI.I» .Huwelijk 113i 12.00 Gramofoonmuzlek. ENGELAND. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Voor de arbeiders. l.OO Nieuws. 1 10 Gram. 1.50 Sport. 2.00 Voor de scholen. 3 00 Crltieken. 3 45 Orkestconcert. 4.30 „Transatlantic Quiz". 5 00 Voor de kin deren. 6.00 Nieuws. 6.15 Sport. 6.20 Lichte muziek. 7.00 Hoorspel. 7 20 Ierse muziek. 7.35 Causerie. 7.50 Reportage. 8.00 Klankbeeld. 7.00 Nieuws. 7.15 Amerikaanse nieuwsbrief. 9.30 Gev. programma. 10.00 Viool en plano. 10.45 Parlementsoverzlcht. 11 0011.03 Nieuws. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Parlementsoverz 12.15 Lichte muziek. 12.45 Opera-orkest. 1.45 Voor de kinderen. 2 00 Voor de vrouw. 3.00 ..May I Introduce". 3 30 Voor de soldaten. 3 45 Lichte muziek. 4.15 „Mrs Dales Dagboek". 4 30 Orgelspel. 5 00 Hoorspel. 5.30 Varlte Orkest. 6.15 Latijns Amerikaanse muziek. 6 45 Hoorspel. 7.00 uur Nieuws. 7.25 Sport. 7.30 Fanfaremuziek. 8.15 Discussie. 9.00 Gev program 9 30 Verzoek programma. 10.00 Nieuws 10 20 Lichte muz. 11.00 Voordracht. 11.15 Dansmuziek. 1156— 12.00 Nieuws. BRUSSEL 324 en 481 m. 1145 Operettemuziek. 12.30 Weerber 12.32 Omroeporkest. 100 Nieuws. UI Orgelconcert. 2 00 Cello en piano. 2 30 Schoolradio 3 43 uur Gram. 4.30 Vlaamse muziek. 3.00 Nieuws. 5.10 Lichte muziek. 6 00 Gram. 6 10 Voordracht. 6.20 Gram. 6 30 Voor de soldaten. 7.00 uur Nieuws. 7.30 Film. 7.30 Radioleullleton. 8 00 Gram. 8.15 Orkestconcert 10 00 Nieuws. 10.15 Jazzmuziek. 10.45 Gram. li.00 Nieuws. 11.05- l '.00 Operamuziek. BRUSSEL 484 m. 12.08 Lichte muziek. 1 00 Nieuws. 1.10, 1 30 en 2 30 Gram. 3 00 Kamermuziek. 3 45. 4.15 en 4.30 Gram. 3.10 Verzoekprogram. 6.30 uur Omroepkoren en solisten. 7.15 en 7.40 Gram. 7 45 Nieuws. 8 00 Omroeporkest. 10 00 Nieuws. 10 15 Gram. 10.55 Nieuws. 11.00 Gram. 11-35 Nieuws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 5