Kleurige diereninvasie verraste natte, verkleumde menigte .NIEUWE LEIDSCHE COURANT MAANDAG 30 APRIL 1951 Toen had de zon moeten schijnen Bloemencorso won het kwantitatief en vooral kwalitatief van voorgangers ONDANKS BLOEMENSCHAARSTE, TOCH VEEL MOZAÏEKEN H I Kent u ze ook, die allerliefste plaatjes van kalenders en uit reisboekjes: velden I vol bloeiende bloemen. Gele, paarse, rode in velerlei schakeringen. Pictural I Holland staat er dikwijls onder te lezen. Schilderachtig! Maar wie Zaterdag naar het bloemencorso, dat door de bollenstreek trok, is gaan kijken, zal wel anders over „pictural Holland" zijn gaan'denken. Het is eind April en dat betekent: volop I voorjaar. Maar och!, wat hebben de „dagjesmensen" een kou geleden. Hoe zwaar werden de jassen van al het regenwater. Wat troosteloos lagen er- de schaarse I bollenvelden! Er was maar één zonnestraal. Die kwam niet uit de hoge lucht, maar die reed op dc weg in de vorm van ruim veertig corso-wagens. Die waren I met hun frisse bloemen en kleuren nóg mooier, nóg artistieker dan vorig jaar. j En als men dan al het ongerief vergat,, dat het weer op de veel minder talrijke I hoofden dan vorige jaren deed neerdalen, moest men zeggen: het corso is voor- treffelijk geslaagd. f Laten we de regen de regen laten en de bloemenwagens eens wat nader be- kijken. De narcissen en hyacinten, die allerlei figuren vormen, zien er door het hemelwater extra fris uit. Rond het plantsoen in de Van den Endelaan te Hillegom staan de stukken opgesteld. Daar kan men ze rustig en van dichtbij onder de loupe nemen. Druk wordt er I gefotografeerd en gefilmd. Amerikaanse I militairen zijn in groten getale met hun auto's uit Duitsland gekomen om he I bloemensprookje te zien en zij ..knippen' hun vrouwen, als zij bevallig voor d< bloemenwagens staan. Een gedrang is ei I overigens niet en met het dreigende I regenweer geeft dat iets naargeestigs. I „Dierenrijk in bloemenland" is i j leidraad van corso-1951 en op enkele deelnemers na heeft men er zich aar houden. Het grootste dier is een op zijn achterpoten zittend varken, dat met de I voorpoten op een grote trom slaat. Ook J ogen. oren en bek zijn beweegbaar. Een I grappige vertoning Maar eerst fijntjes is het jacht tafereel „Keukenhof". In een prach tige kleurencombinatie zien we een voor de jachthonden wegvliedend hert. En een och arme! kouwe- lijke jonkvrouwc zit wachtend aan dc poort. Ze is fotogeniek en moet dan ook veel poseren! Een brillant stuk wordt eveneens gi vormd door een Venetiaanse gondel uit de 19e eeuw. Rank en slank als de gon delier. Maar zie ook eens naar de dame, I die gedurende een paar uur de bevallige gondelvaarster zal zijn! Gelukkig maar dat ze geen echte Italiaanse is. Ander; zou het verlangen naar het zonnige Zul den haar zeker te machtig zijn geworden en kon de gondelier alléén op weg gaan. Het stoere element ontbreekt evenmin ln de stoet. „Krachtig Europa" wordt I Foto's van het corso W.I r der Horst DE RIDDER VAN DE KOUSEBAND Mathesianen vierden jaarfeest De Mathesianen. leerlingen en oud leerlingen van Mathesis Scientiaruni Genetrix, vierden Zaterdagavond jaar feest met de opvoering van een klucht in de Schouwburg. Zij hadden „De Rid der van de Kouseband" gekozen van Henk Bakker een stuk, waarvan al direct geconstateerd moest worden, dat het nóch geestig, nóch toneel was. Het wemelt in deze klucht van platheden en de opbouw van het stuk is zó rommelig, dat men het doek niet drie maal, te we ten na elk bedrijf, maar misschien wel tien maal had kunnen laten zakken, zon der schade te doen aan de duidelijkheid van het verhaal. De keuze van dit stuk was temeer on gelukkig. omdat enkele spelers stellig beter verdienden. De beste rol was die van de (stereotype) schoonmoeder, ge speeld door P. Reizevoort. Zij maakte wat van dit bedillerig vrouwmens. Ook loodgieter Jansen was ofschoon niet altijd rolvast een kostelijk geval. Dienstbode Miz was een zeer goede bij- j rol. Een veel te jeugdige schoonpapa, een wat schutterige „bedrogen vrouw", een absoluut niet imponerende detective-op lichter en een vage mijnheer Van Man deren, moesten voorts optornen tegen de zakenman in huwelijksperikelen, die aanvaardbaar werd gebracht door de heer P. Yperlaan, al hadden we hem graag wat meer gearticuleerd horen spreken. De neger, Timm Boots, werd een kostelijke prestatie van een nog zéér jeugdig toneelspeler. De volle Schouwburg apprecieerde het gebodene. Voor de spelers waren er behalve applaus f bloemen. voorgesteld door een stier in een kloeke houding. Een indrukwekkend stuk, dat echter hol is van binnen en niet zo steik, als het er uitziet Het Dink is er ook. Welk ding? Hèt Ding! In een soort bloemenkist zit een stel wezsns, die het midden houden tus- mensen en apen. Ze trachten muziek sen, die somber cn droevig naar bui ten staarden door ruiten, waarop dikke druppels naloopje speelden. Een üscoman kleumde in zijn dunne uniform en dacht aan zijn ijs, dat hij 's avonds alléén op kon eten. De fruitbaas zei: „Niks te verdienen. De mensen zitten achter de kachel." Eerlijk gezegd dachten ook wij aan die goede vriend. De mannen van de rijkspolitie, die versterking hadden gekregen uit diverse plaatsen in Noord- en Zuid-Holland, bromden op hun motoren over de weg, waarlangs naar schatting een kleine 800 autobussen geparkeerd stonden. Het aan tal auto's moest minstens op enige tien duizenden worden geschat. Dit alles kon echter niet de gezellige drukte van vorig jaar tevoorschijn toveren. Verscholen in een portiekje speelde een oude man melancholiek op zijn trek- piano: Etoile de neigeHij kreeg geen Konden de kleurige damesjapon- uen de weg niet opvrolijken, de mo zaïeken deden het daardoor des te meer. Vlinders en figuren waren uit- heus droog was- Een ongewone gew wording! Er kwam ook weer beweging in de auto's. Het werd een ouderwet: gezicht. Een onafzienbare slang wagens kronkelde over de wegen en gaf de rijkspolitie plotseling handen vol werk Alles verliep goed. Alleen de uitvalsweg bij Sassenheim was enige tijd geblok keerd, doordat er onoordeelkundig bus sen geparkeerd stonden. Zo verliep het corso 1951. In hotel Sistermans te Hillegom vond de prijs uitreiking plaats door j'hr mr dr O. F. A H. van Nispen tot Pannerden, burgi meester van Hillegom en voorzitter va het centraal comité bloemencorso. H herinnerde aan de vele hoofdbrekens, die het corso had gekost- Het moest zelfs eei: week uitgesteld worden en er waren ti weinig bloemen. Spr. was evenwel ver heugd over de stijgende artistieke lijn Hij bracht dan ook dank aan de deel nemers en de medewerkers, die hc' corso tot een internationale gebeurtenis hebben gemaakt. De prijzen bestondci uit wisselbekers en geldprijzen. DE PRIJSWINNAARS Vrachtwagens (amateurs): le prijs Copex expeditiebedrijf. Hillegom (jacht tafereel Keukenhof): 2e prijs: personeel N.V. bloembollenbedrijf M. Veldhuyzen van Zanten. Lisse (pauw) 3a en mooiste kleurencombinatie: Oranje-Lijn. Rotter dam (Snelle vaart brengt welvaart)); 3b: Haak-In, Bloembollencultuur afdeling Voorhout: 4a: muziekvereniging „Canite Tuba". Lisse; 4b: Rijksbelastingdienst Hillegom; 5a: Gebr. Ten Hagen. Lisse (Cinderolla); 5b: N.V. Langelaan-Hulse- bosch, Hillegom: 6a: Openbare Werken. Hillegom; 6b en meest originele idee: N.V. v/h. P. Beelen en Zn, Lisse (Kip op gouden eieren); 7a: Gebr. Verdegaal, Sassenheim: 7b: Gemeente Lisse: eervolle vermeldingen: N.V. Echfa, Enschede er Personeel Hillegomse Houthandel N.V. Vrachtwagens (vakwerk): le prijs Hol- land-Amerika-Lijn (Venetiaanse gondel) 2. Erven Lucas Bols. Amsterdam; 3. er blauwe wimpel van het corso: Black Diamond Lines, Rotterdam (walvis); 4. Lissesche Kistenfabriek N.V.; 5. N.V. G. B. de Vroomen en Zn, Sassenheim; 6. Verenigde melkhandelaren bollenstreek; eervolle vermeldingen: Garage „Den Haarlem, en Garage Kamsteeg, Leiden; N.V. distilleerderij Simon Rijn bende en Zonen. Schiedam. Luxe wagens: le prijs: N.V. Baartman i Koning, Sassenheim; 2. N.V. J. H. Mtiller en Zn, Hillegom; 3. Wülfmghoff's bloembollenbedrijf, Rijswijk (Z.-H.); 4. Gebr. Pel, Leiden; 5. N.V. A. Kinsbergen, Amsterdam. De prijs voor het meest humoristische .ee was voor N.V. Vleeswaren- en Con- servenfabriek Sassenheim (varken met grote trom). Lisse en Hillegom, die met veel man en zwaarder materiaal op de prop pen komen. Ze willen er de moed inbla zen en ieder stukje vrolijkheid moet met dit weer aangrijpen. Die Hillegom- schijnen bovendien een vooruit ziende geest te hebben, want zij hadden en wagen gemaakt met een dak! Bovendien wonen in dat bollcn- dorp idealisten; Openbare Werken construeerde een enorme slak met haar draagbare woning. Wat ironisch staat er bij vermeld: „Ieder zijn eigen huls". Dc vrijwillige brand weer van Hillegom is paedagogisch. Met een enorme draak, die een rode haan aanvalt, roept zij op voor de strijd tegen de 40 millioen brand schade. De voetbalvereniging „Ter Leede" uit Sassenheim komt met een voetbalveld plus spelers ten toneleen daar zien het kankermonster met een blank zwaard in de rug. „Haak in! Dood de kanker!" roept deze wagen ons toe. Het bekende vaderlandse drankje, aarvan beweerd wordt dat het helpt tegen alle kwalen, wordt de toeschou- ook op vele manieren aangeprezen, ien we een ezel, die balorig kijkt een grote kruik, want een hek ver spert hem de weg! Lohengrin zelf zien we nu ook en ka boutertjes in een paddenstoel, de K.L.M.- klomp en een stoomboot, waarin een meisje dat behalve loos en matroos, knap en koud was. De regen kwam Toen het precies 12.45 was, het tijdstip, waarop het corso zich in beweging zou zetten (en ook zette!), begon het te rege nen. En niet zuinig ook! De toeschou wers vluchtten weg in café'tjes, portie ken en gangetjes tussen huizen; auto bezitters zochten de huiselijker warmte van hun voertuig op. Slechts werd een raampje even geopend om wat schillen of een leeggegeten eierschaal naar bui ten te mikken, die dan op de treeplank bleef liggen en weldra gevuld was met een plasje water. Maar in Hillegom werkte men op de verbeelding van het publiek: luidsprekers strooiden tinke lende klanken over de wachtenden, war me liederen uit het warme Italië, en „C'est si bon" Vijf voor twaalf! Assepoester in de gouden koets. Een verzorgd geheel. Deze feestdag is een roep van dank baarheid naar God Maar ook een roep van God naai ons Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana werd gis termorgen in de Hooglandse kerk een bijzondere dienst gehouden, waarin an der Wiel, Ned. Hervormd predikant, voorging. Deze zeer druk bezochte samenkomst werd ook bijgewoond door de burgemeester, jhr mr F. H. van Kinschot, wethouder D. van der Kwaak, vertegenwoordigers van de vereniging „Koninginnedag", de voorzitter van de Chr. Oranjevereni ging, mr dr N. G. Geelkerken, en de voorzitter va de 3 October-vereniging^ mr W. J. Geertsema. De tekst voor de prediking was Spreu ken 16:12 (laatste gedeelte): Door ge rechtigheid wordt de troon bevestigd. Ds Van der Wiel herinnerde er aan, dat de verjaardag van de Koningin vóór de oorlog een dag van stralende vreugde, uitgelatenheid en van luidruchtig feestbetoon was. Nu is deze dag er i an dankbaar gedenken en van blijd schap, een dag. waarop ook schaduwen vallen: we denken aan de verliezen en het leed van de tweede wereldoorlog, dc %trijd in Indonesië en van het conflict in Korea. Dan dreigen de som bere economische en politieke omstan digheden de feestvreugde te doven. Maar juist nu danken wij God voor wat Hij "ri onze Vorstin en in het Huis van Oranje heeft geschonken. Koningin Juliana is één met Haar volk. Zij bidt De Bijbel zegt ons wat er nodig is om de troon der vorsten vast te doen staan. Door gerechtigheid. Dit woord is een koninklijk woord, omdat het is ingegeven door de Geest van de goddelijke 1 heid. Het is een uitspraak van de Heilige Geest, die spreekt voor alle tijden. Het woord van Hem, Die heeft gezegd: Door Mij regeren dc koningen. De bron het gezag ligt in God, niet in het volk, niet in de grote menigte; Gods koningschap gaat over alles. Wat gebeurt er als wij deze dingen gaan verwerpen? Dan wordt de samen leving der mensen tot een hel. De tronen vorsten moeten gedragen worden door gerechtigheid. Wat gebouwd is op onrecht cn geweld stort ineen. Gerech tigheid in de Bijbelse zin betekent: bui- zoor het recht van God, voor Zijn geboden, niet slechts uit koude plichts betrachting, maar uit liefde voor Hem voor de naaste. De band tussen Nederland en Oranje werd gelegd in de strijd om het recht. Het is ook de his torische roeping van Oranje om pal te staan voor het Evangelie van Jezus Christus en het recht van God. Wat hebben wij, met de weldaden, waarmee God ons zegende, gedaan? Zinnendienst, verwording, verwildering en de vraag naar brood en spelen be dreigen ons. Daarom is de na- gelegd met mathematische zuiver heid of zwierige kunstzin. Een bloe- men-Eifeltoren prijkte b(j Hillegom. Een kinder-postzegel maakte zijn stille propaganda en de bollenstreek zou de bollenstreek niet zijn, als niet in allerlei bewoordingen het Nederlandse deviezen- melkkoetje werd aangeprezen. Maar die ene mozaïek laten we daar niet aan denken. Met reuzeletters stond er te le zen: „Nu de mooiste week van de bol lenstreek" De Amerikanen tooiden hun petten met een regenhoes en kauwden onver schillig hun gum, alsof de regen hen niets aanging. In Lisse was het drukker en opvallend waren de vele Indische Nederlanders. Velen zagen voor het eerst in hun leven een bloemencorso. De tocht verliep ondertussen niet zon der moeilijkheden. In Hillegom kreeg de Lohengrin een lekke band ch moest uit de stoet worden genomen. De slak werd door een takelwagen weggesleept. Een orkestwagen moest eveneens uitvallen, omdat de inzittenden het niet konden harden van de kou. De padvinders had den heel on-model hun verkleumde han den diep in de broekzakken gestoken cn verlangden hard naar een verwarmend stoeipartijtje, in plaats van dat stilzitten. De meisjes, die zo bevallig een bloemcn- juk waaraan kruiken met Schiedams vocht hadden „getorst", zetten een bord papieren pop in hun plaats en verdwe nen zelf .„spoorloos". Het publiek, dat dc moed had op gebracht om te wachten, was on danks alles enthousiast. In Vader landse, Engelse. Franse cn ook-weer Duitse bewoordingen prees men de langzaam voortschuivende bloemen pracht. Een hoofdstedeling lette meer op de kwantiteit dan kwaliteit. „Ketaris, wat een kanjert!" kreet hij en gaf zjjn omstanders daarmee rhe- torisch dc raad om in die-en-die richting te kijken. Er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Ook voor de regen: op een gegeven ogenblik bemerkten we, dat het tionale viering van de verjaar dag van de Koningin niet alleen een roep van dankbaarheid van ons naar God, maar ook een roep van God naar ons: Vlucht met uw Koningin naar het kruis van Jezus Christus. En dan mogen we als een gerechtvaardigd volk heengaan. Na de prediking werd gezongen „Ge lukkig is het land" en na de zegen volg den nog twee coupletten van het Wil helmus. Jubileum-wandeltocht van S.V.G.T. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van de sportver. Gem. Telefoon te Den Haag. organiseerde de afd. wandel sport Zaterdag jubileum wandeltochten. Ondanks het slechte weer was de op komst zeer groot: 350 deelnemers. Buiten de individuele deelnemers waren er groepen uit Leiden. Oegstgeest, Amster dam, Rotterdam. Delft en Den Haag. De eerste groep senioren, die een par cours van 25 km moesten afleggen start ten om 2 uur. terwijl de junioren voor een 15 km-tocht om half drie vertrokken. De Haagse Politie Sportvereniging en de militaire groep uit 's-Hertogcnbosch verdienen een eervolle vermelding voor de keurige en correcte houding langs het gehele parcours. Dit was een prach tige propaganda voor de wandelsport. Daar er geen enkele uitvaller gerappor teerd werd, kreeg iedere groep een groepsprijs. terwijl ieder nog een herin neringsmedaille in ontvangst mocht ne men. Alle deelnemers roemden het fraaie parcours. S.V.G.T. kan dan ook met veel genoe gen op deze voor haar zo succesvolle dag terugzien. Koningin, prinsesjes en enkele ministers begroetten de Prins Honderden verdrongen zich op het platform en terrassen van Schiphol "P\E KONINGIN, de Prinsesjes Beatrix, Irene en Margriet, de ministers Drees, Joekes en Van den Brink en verder ,een groot aantal andere autoriteiten begroetten Zaterdag op Schiphol Prins Bernhard, die met het naar hem genoemde K.L.M.-vliegtuig van zijn Zuidamerikaanse reis terugkeerde. Talloos velen verdrongen zich op de terrassen en buiten op het platform om de Prins te zien. Ondanks het feit dat de Prins een •ermoeiende reis gehad heeft op het traject FrankfortAmsterdam bestuur de hij zelf het vliegtuig zag hij er zeer goed uit. Na een hartelijke begroeting Koningin en Prins volgde een ver welkoming door de ministers. Z.K.H. onderhield zich geruime tijd met dr Drees en daarna weer met de Koningin. Men kon aan de geanimeerde gebaren de Prins merken, dat hij enige amu sante avonturen aan de Koningin ver telde. Toen een fotograaf nog een extra plaatje wilde maken, poseerde de Prins met de Koningin en de Prinsesjes, on danks gestadige regen, nog eens. Voordat de Koningin en de Prins zich lar de auto begaven, stelde Z.K.H. de zagvoerder van de DC 6, de heer Bolde, le overige leden van de bemanning de Koningin voor. Bii de wachtende auto stonden enkele radio-verslaggevers met de microfoon gereed. „En heren, cat kan ik voor u doen?" zei de Prins, ün even later sprak hij voor de micro foons nog even over zijn reis, in het En gels, Spaans en Nederlands. Even voor elf uur vertrok het' gezel schap nattr Soestdijk. Het gezelschap autoriteiten was reeds geruime tijd voor de aankomst van het vliegveld verzameld. Behalve de reeds jenoemden waren er ook gezanten en burgemeesters, leden van de Hofhouding en anderen. De Koninklijke Standaard werd gehesen toen H.M. de hal betreden had. Zij was gekleed in een groene japon met een kleine groene toque met veren en een driekwart bruine bontjas. De Prinsesjes waren blootshoofds en ge kleed in grijze bontjasjes. Nadat de Koningin de ministers be groet had, werd chocolade voor de Prin sesjes besteld en begon het wachten. De Koningin zei tegen prof. dr C. F. A. van Dam, die de Prins college had gegeven in het Spaans: „Het is heel aardig, dat gekomen is om uw leerling te ver- •elkomen." De Amsterdamse politiekapel speelde het Wilhelmus, toen het toestel om half elf landde. 7.15 Nieuws. 7.30 Gram. 8.00 Niet Het lied dei aetheraolven DINSDAG 1 MEI. HILVERSUM I (402 m). KRO 7 00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9 00 Voor de huisvrouw. 9.35 Lichtbaken. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.40 Schoolradio. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Schoolradio 12.00 An gelus. 12.03 Sopraan en piano. 12.30 Land- en Tuinbouw. 12 33 Lunchconcert. 12.55 Zonne wijzer. 1.00 Nieuws. 1.20 Act. 1 25 Planoduo 2.00 Gev. progr. 2.53 Sopraan en piano. 3 15 Gram. 3 30 ..Ben Je zestig?" 4 00 Voor de zie ken. 4.30 Ziekenlof. 5 00 Voor de jeugd. 5 45 Regeringsuitzending: Prof. dr K A. H. Hid- ding: „Sociale rechtvaardigheid en arbeid ui Indonesië". 6 00 Voor Jonge mensen. 6 15 uur Sport. 6.24 „Dit is leven", causerie. 6.30 RVU D. G. Ruarus: „De structuur van de persoon lijkheid". 7.00 Nieuws. 7.15 Lof. 8 00 Nieuws 8.05 De gewone man. 8 12 Klein gemengd koor. strijkorkestt en orgel. 8.45 „Toen sprak de Paus", klankbeeld. 9 10 Strijkkwartet. 9.35 Utrechts Sled. Ork. 10.35 ..Gesprek met mijn zoon". 10 45 Avondgebed 11.00 Nieuws 11.15 tot 12.00 Gramofoonmuzlek. HILVERSUM II (298 m). VARA 7.00 Opening van het l Mel-progr. L Mei-progra i. 8.15 u 8.30 u nderkot rouw. 9.40 Gram. VPRO 10 00 Voor de oude ag. 10.05 Morgenwijding. VARA 10.20 jur oor de kleuters. 10 40 Voordracht. 11.05 uur ram. 11.15 Voor de Jeugd. 12.00 Promenade- rkest. 12.30 Land- en Tuinbouw. 12.33 Toe maken. 1.00 Nieuws. 1.15 Instrumentaal sex- ;t. 1.45 ..De God die faalde" 2.05 Pianovoor- racht. 2.30 „Het Gooi viert de eerste Mei". 15 „Thomas More", hoorspel. 4.15 Orgel. 4 30 Cabaret. 5 00 Gram. 5.30 Jongeren-Forum. .00 Nieuws. 6.15 „Vrede, Arbeid. Recht voor Aller Met Int. Soc. i. 7.15 Gram. 7.25 Mei-programma. 8 00 •vs. 8.05 Indrukken van Schouwen-Dul- d. 8.15 1-Mel-vicring te Zierikzee 9 25 ..Antje pak Je geweer!", hoorspel. 10.00 uur Radio Phllh. Ork. 11.00 Nieuws. 11.15 Soc. nieuws ln Esperanto. 11.20—12.00 Gram. ENGELAND, BBC HOME SERVICE. 330 m. 12.00 Gram. 12.30 Voor de arbeiders. 12 55 Weerberichten. 1.00 Nieuws. 1.10 Gev. progr. 2.00 Voor de scholen. 3.00 Vespers. 3.45 Twin tig vragen. 4.15 Fllmprogr. 5.00 Voor de kin deren. 5.55 Weerber. 6.00 Nieuws. 6.15 Spoort. 6.20 Lichte muziek. 7.00 Hoorspel. 7.30 Kerk muziek. 8 00 Variété. 8.15 Hoorspel. 9 00 uur Nieuws. 9.15 Causerie. 9.30 Discussie. 10.00 Causerie. 10.20 Strijkkwartet. 10.45 Parle- mentsoverzlcht. 11.00—11.03 Nieuws. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Parlementsoverzicht. 12.15 Orkestmu ziek. 12.45 Schots Orkest. 13.45 Voor de kin deren. 2.00 Voor de vrouw. 3.00 Lichte mu ziek. 3.30 Voor de soldaten. 3.45 Instr. sep tet. 4.15 ..Mrs. Dale's Dagboek". 4.30 Orkest- concert. 5.15 Orgelspel. 5 45 Tangoo's. 6 15 Muzikale causerie. 6.45 Hoorspel. 7.00 Nieuws. 7.25 Sport. 7 30 Hoorspel. 8.00 Voordracht. 8 15 Gram. 9.00 Gev. programma. 9 30 „Her mitage of Britain". 10 00 Nieuws. 10.15 Act. causerie. 10.20 Dansmuziek. 11.00 Voordracht. 11.15 Dansmuziek. 11.56—12.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 en 484 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.32 Omroep- ork. 1.00 Nieuws. 1.15 Gram. 2.00 Klankbeeld. 3.00 Voc. ens. en instr. kw. 3 45 Verzoekpr. 5.00 Nieuws. 5.10 Gram. 5 30 Meiliederen. 5 43 Gram. 6.30 Pianorecital. 7 00 Nieuws. 7 30 u. Omroepkoor. 750 Gram. 8 00 Hoorspel. 9 30 Gram. 9 45 Act. 10.00 Nieuws. 10.15 Orgel- recital. 11.00 Nieuws. 11.06—12.00 Gram. BRUSSEL 484 m. 12 08 Omroepork. 100 Nieuws. 1.10 Ver*, progr. 2.00 Gram. 3.00 Electr. orgel. 3 30 en 4.00 Gram. 4 30 Zang en piano 4 50 en 5 00 Gram. 6.00 Omroepkoren 6 30 Gram 7.45 uur Nieuws. 8.00 Omroepork koren er. sol. 9 00 Feest van de Arbeid. 9 30 Gram. 10 00 Nieuw». 10 10 en 10 15 Gram. 10.55 Nieuws. 11.00 Dans muziek. 1155 Nieuws.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 3