<«$troom van oncleróckeiclingenZ^onincfinneclacf NIEUWE LEIDSCHE COURANT ZATERDAG 28 APRIL 1951 Ministerie van Binnenlandse Zaken Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: dr. J. de Zwaan, lid van de Eerste Kamer; ir. C. N. van Dis, lid van de Tweede Kamer; mr. E. G. M. Roolvink, lid van de Tweede Kamer; J. G. Suurhoff, lid van de Tweede Ka mer; mr. J. M. Kan, raadadviseur in in algem. dienst bij het min. van binn. zaken; mr. F. R. Mijnlieff, raadadviseur algem. dienst bij het min. van binn. zaken; M. de Bloeme, lid van de Alge mene Rekenkamer; mr. dr. A. J. J. M. Mes, lid van Ged. Staten van Zeeland: D. H. Vinkers, lid van Ged. Staten van Groningen; J. Tjalma, burgemeester van Hoogeveen en lid van de Eerste Kamer; mr. P. A. G. Ubink, voorzitter van de raad voor rijkspersoneelsaangelegenheden te Amersfoort. zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. W. Metskes, ref. bij binn. zaken; P. L. van Boven, hoofd inspecteur voor het brandweerwezen bij binn. zaken; mr. C. J. M. Hens, hoofd- insp. bij de Algemene Rekenkamer; W. H. Dijks, hoofdinsp. bij de Algemene Rekenkamer; jhr. mr. C. C. de Jonge, burgemeester van Zutphen; jhr. mr. F. H. van Kinschot, burgeineester van Leiden; mr. L. R. J. Ridder van Rappard. bur gemeester van Gorinchem; H. Smitskamp. raadslid van 's-Gravenhage; mr. H. M. L. H. Sark. oud-secretaris van de Armen raad te 's-Gravenhage; mr. J. A. Vaillant, administrateur C ter prov. griffie van Noord-Holland; ir. B. F. van Nievelt, dir. van het prov. waterleidingbedrijf van Noord-Holland; mr. G. P. Haspels, bur gemeester van Nieuwer-Amstel; mr. G. C. Spruyt, secretaris van Amsterdam; dr. G. G. Pekelharing, oud-secretaris van Hilversum; H. Ploeg, wethouder van Utrecht; ir. G. Th. Heikens, dir. van de prov. Utrechtse electriciteits-maatschap- pij te Utrecht; mr. J. M. Ravesloot, burgemeester van Almelo; zijn benoemd tot ridder in de Oide van Oranje-Nassau: S. J. Robitsch, refe rendaris, met de pers. titel van biblio thecaris, bij de Tweede Kamer; J. A. van de Wouw, secretaris van Bergen op Zoom; F. C. Smolders, wethouder van Waalwijk; J. Th. Drijvers, dir. van het bouw- en woningtoezicht te 's-Hertogen- bosch; D. W. van Ouwerkerk, te Breda; H. J. van Houten, wethouder van Breda; W. Middendorp, lid van Prov. Staten van Gelderland; C. de Graaff. referendaris- titulair ter provinciale griffie derland; H. A. B. de Leeuw, burgemees ter van Didam; J. Ploeger, dir. van de technische bedrijven van Apeldoorn; G. van der Leij, wethouder van Rheden: D. Ormel. referendaris ter prov. griffie van Zuid-Holland; J. Aalbers, burge meester van Krimpen aan den IJssel; G. A. Soeteman, referendaris ter ge meentesecretarie van Rotterdam: W. F. J. van Dijck, te 's-Gravenhage; D. Vis- bach, oud-'.velhouder van Rijswijk (Z.-H.); C. A. van Dam, wethouder Hazerswoude; C. Schippers, gep. hoofd commies ter secretarie van Ridderkerk; lr. G. van der Koogh, te Alblasserdam; B. G. Stempels, te 's-Gravenhaf singen; J. W. Kogel er, wethouder van Middelburg; Z. C. Salomé, oud-wethou der te Kortgene; I. M. de Bruijne, oud wethouder te Cadzand; C. J. M boeking, referendaris ter prov. griffie van Utrecht; G. W. H. Esselink, burgemeester var. Ferwerderadeel; Y. Baumfalk, secretaris Oostdongeradeel; J. J. Grobben, te Almelo; L. H. van Julsingha, burgemees- an Delfzijl; F. H. Jansenius de Vries, te Warffum; A. H. Ages, te Leens; O. R. Houwen, secretaris van Scheemda; J. J. Boswijk, te Oude Pekela; E. J. Loman, te Nieuwe Pekela; jhr. mr C. de Ranitz, te Winsum; H. L. Reuvers, wethouder Emmen; P. Donkers, wethouder van Coevorden; J. M. H. F. J. baron de Weichs de Wenne, burgemeester van Meerlo en Wanssum; W. P. Everts, bur gemeester van Sevenum; M. J. E. Thielen, secretaris van Venlo; dr. E. C. M. A. Batta, te Maastricht. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. Fre- mery Kalff, voorzitter van de Bond van politieambtenaren in Nederland ter be scherming van dieren. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. Bies heuvel te Spaarndam. C. M. Uithoorn; gemeente- A. Koot, burgemeester J. Advokaat, hoofdinsp. politie te Amsterdam; mevr m. r. n. Verkooij-Leijcnaekkers, te Amsterdam; K. Westland, wethouder van Huizen; J. Schipper, te Hilversum; J. Bosselaar, burgemeester van Aagtekerke; J. J. Huijssen, secretaris van Arnemuiden; L. P. van Oorschot, wethouder van Vlis- Ministerie van Economische Zaken Bij Kon. besluit is benoemd tot com- andeur in de Orde van Oranje-Nassau prof. dr. ir. F. K. Th. van Iterson; tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw dr. A. Winsemius, dir.- generaal voor de industrialisatie van het Min. van ec. zaken: zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. A. J. Sauer, voorheen secr. van de vakgroep stro- cartonindustrie, te Groningen; J. F. A. M. ten Berg, voorz. van de bedrijfsgroep detailhandel, te Utrecht; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: H. J. Ankersmit. oudste beherende vennoot van de Erven Ankersmit C.V. te Deventer; ir. H. I. Keus, dir. van de N.V. Heemaf, te Hen gelo (O.); mr. R. A. H. M. Dobbelmann, pres.-dir. van de Zeepfabriek Dobbel mann, te Nijmegen; ir. A. J. Engel, dir. van de Algemene Kunstzijde Unie N.V., te Arnhem; W. H. Rethmeier te Joppe. gemeente Gorssel; J. H. Ubbink, dir. van de N.V. IJzer-, Metaal- en Temper- gieterij v.h. B. Ubbink en Co., te Does burg; L. A. J. Groote, dir. van de N.V. Ned. Wol Mij te Amsterdam; P. H. Kaars Sijpesteijn, pres.-comm. van de Ver. textiel-oliefabrieken N.V. te Krommenie-, mr. H. van Blankenstein dir. van dé buit. ec. betrekkingen van het ministerie; mr. M. H, S. van Oers, admin. bij het ministerie; ir. P. A. van Hecking Colen brander, adviseur voor scheepsbouw- aangelegenheden, oud-regeringscommis saris voor scheepsbouw en reparatie; H. Meyer, voorheen adj.-dir. van de centr. dienst voor in- en uitvoer; ir. J. C. Santhagens. hoofding. bij de Octrooi- raad; ir. J. Blokland Visser, hoofding. bij Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen Ministerie van Buitenlandse Zaken Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw: H. Mouw, ambassadeur; dr. H. N. Boon, secretaris-generaal van buit. zaken; A. J. Th. van der Vlugt, gezant te Helsinki; jhr. mr. M. W. van Weede, gezant bij de Heilige Stoel; mgr. J. C van Miltenburg, aartsbisschop en apos tolisch delegaat in Pakistan; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: W. H. de Roos, plaatsv. gedelegeerde van Nederland in de Korea-commissie der V. Naties; J. W. van Gelderen, referendaris aan buit. zaken; D. Pastoor, voormalig referendaris aan het min. van buit. zaken; Chr. Schmid, consul te Essen; L. A. De Baecker, consul te Duinkerken; F. von Söhsten, voormalig consul te Recife; tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: E. H. van der Beugel, directeur var het bureau van de regeringscommissaris voor het Europese Herstelprogramma; J. A. van Houten, ambassaderaad te Brus sel; mr. H. C. Schoch, eerste ambassade- secretaris te Londen; H. J. Windfeld- Hansen, vice-consul te Vejle; D. A. P. G den Hertog, te Mexico City; J. H. Mor- haus, te Hongkong; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: Joaquim Costa Souza, consul te Fortaleza; W. A. M. Asselbergs, consul te Nantes; I. J. de Hart, consul te Barran- quilla; ir. H. J. Schuiling. consul te Jadot- stad; Vivian Wigg, consul te Rio Grande; F. Perret Gentil, consul te La Guaira; J. J. Wierink, consul te Canton; J. Boven- dorp, consul te Belo Horizonte; L. Pol ling.'consul te Porto: W. F. Kram, con sul te Mexico City; Haakon Bryhn, voor malig consul te Quito; dr. J. Vixseboxse, tweede ambassadesecretaris te Peking; Esteban Gimenez Garcia, vice-consul te Almeria; H. O. Rowles, vice-consul te Gloucester; Herberto C. Gutierrez, vice- consul te Merida; H. E. Madsen, vice- consul te Rdnne; J. P. van der Meer, hoofdcommies aan buit. zaken; ds. W. A. van Griethuyzen, te Brussel; ir. L. Bos- schart, te Antwerpen; H. Fruitema, te Berlijn; C- H. J. Raads te Valencia;'F. A. L. Bienen, te 's-Gravenhage. Bij Kon. besluit zijn benoemd; tot rid- ;r in de Orde van de Nederlandse Leeuw: F. Lugt. kunsthistoricus; mejuf frouw Gr. G. Smit, inspectrice v. het nij verheidsonderwijs; prof. dr. B. C. P. Jansen, hoogl. aan de gem. universiteit te Amsterdam; prof. dr. L. van der Horst, hoogl. aan de vrije universiteit; prof. dr. G. Krediet, hoogl. te Utrecht; dr. J. W. J. A. Stein S.J., dir. van de pauselijke ster- rewacht te Castel Gandolfo; dr. J. P. A. Hoefnagels, curator aan de r.k. universi teit te Nijmegen; is bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. F. Rombouts, frater- onderwijzer, te Goirle; zjjn benoemd tot officier in de Orde m Oranje-Nassau: A. F. Weinberg, refe rendaris bij O., K. en W.; W. K. van Baar- le. oud-voorz. van de Ned. organisatie v. tijdschriftenuitgevers dr. H. H. Buzeman, rector van het Spinozalyceum te Amster dam: A. Hoolhorst, rector van het Konin gin Wilhelmina Lyceum te Oostburg; L. Leopold, directeur van de Rijks H.B.S. te Amersfoort; dr. D. H. Prins, rector van het Grotiuslyceum te s-Gravenhage mejuffrouw A. F. Houba. inspectrice van het lager onderwijs te 's-Gravenhage; J. J. Chr. Starkenburg, insp. van het lager onderwijs te Rotterdam; mr. A. Evenhuis, secretaris van de Ver. voor chr. Volks onderwijs; J. W. Smeelen (broeder Pius), bestuurslid van de Bond van r.k. kweek scholen; dr. H. P. Coster, gemeente-archi varis van Groningen; dr. A. Wassenbergh, dir. van het Fries Museum te Leeuwar den; dr. J. A. Bierens de Haan. voorz. van de Bond Heemschut; J. A. A. Engelmann, letterkundige en kunstcriticus; mr. G. P. van Tienhoven, voorzitter van het Utr. Sted. Orkest! dr. E. Oosterhuis, oud- De onwaardige Ik heb ai'lijd m'n best gedaan. Ben steeds op tijd naar 't werk gegaan, 'k Heb heel m'n weekgeld atgedragen. Dorst voor mezelf niets extra's vragen, 'k Heb al m'n pakken öpgeslelen Maar wat ik deed of wat ik liet. een onderscheiding kreeg ik niet. Ik heb t Jtind'ri reds lief en goed. 'k Heb m'n diploma's trouw gehaald en steeds op tijd de huur betaald. 'k Heb Lieltinck nooit iets voor staan jokken. liet mij nooit tot iets „zwarts" verlokken. 'k at in de oorlog suikerbiet. maar nee een lintje kreeg ik niet. 'k Zeg nooit een onvertogen woord en draag altijd een gummi-boord. M'n leven is voor m'n gezin, voor Vaderland en Koningin. Maar 'k heb met dit braaf burger-leven toch blijkbaar niet genoeg gegeven. Een lintje bleef me nog bespaard. ROBBIE RADAR. Ministerie van Sociale Zaken By Koninklijk besluit is benoemd tbt commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: E. Kupers. voorzitter van het Algem. Werkloosheidsfonds en oud-voor zitter van het Ned. Verbond van Vak verenigingen; zijn benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: P. A. van Luijt, medisch adviseur bij de Arbeidsinspectie; mr. J. A. Berger, voorzitter van het Col lege van Rijksbemiddelaars; tot officier in Orde van Oranje-Nassau: dr. F. Ph. A. Teilegen. hoofleider aan het ormingscentrum voor katholieke actie n Nederland; mr. H. Bos Kzn., secr.-pen- ningm. van het centraal bestuur var Ver. tot chr. Verzorging van geestes- zenuwzieken; mr. A. J. R. Mauritz, 5 van het Centraal Sociaal Werkgevers verbond; dr. J. C. Mom. dir. van he<t Phy- ■Therapeutisch Instituut te Rotter dam; mr. A. C. M. van de Ven, raad adviseur, hoofd der afd. sociale verzeke ring van het Ministerie; dr. E. J. van den Berg, tandarts, te Amsterdam; dr. G. J. TT---t, geneesheer-dir. van het A™=tor- Kindersanatorium Hoog-Bl: te Huizen (N.H.); dr. ir. H. J. Prins. de raad van beheer en bestuurder de N.V Thermochemische Fabrieken te Bergum; ir. F. W. E. Spies, bedrijfs directeur van de Kon. Ned Hoogovens er Staalfabrieken N.V., te Velsen; dr. D. J. Beek, zenuwarts, te Enschede; dr. H. L. VI. van der Hoff, dir.-geneesheer van hel \k. ziekenhuis te Sittard; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- ;au: dr. H. M. Houben, arts. te Breda; F. G. M. A. van Kimmenade, arts te Geldrop. geneesheer-dir. van de gemeen schappelijke gezondheidsdienst Geddrop en Omstreken; Ph. P. Cappetti, arts te Ulft; P. van de Koppel, te Arnhem, chef van'öe afd. arbeidsvoorziening van gewestelijk Arbeidsbureau aldaar; Boomsma, te Amsterdam, lid van bestuur van de vereniging Johannes- Stichting; Th. F. de Groot, te Amsterdam, voorz. van de Ned. r.k. bond van hout bewerkers, meubelmakers, behangers er aanverwante vakgenoten St. Antonius van Padua; A. Lodder, te Haarlem, techn. hoofdambtenaar 1ste klasse bij de arbeids inspectie; J. Wind. te Maartensdijk <U.) voorz. van de Ned. Christelijke bond var arbeiders (ster) in de texiel- en kleding- bedrijven Unitas; mevrouw L. W. wij- kamp—Goudswaard, bestuurslid van de Ver tot bestrijdnng der tuberculose, te Baarn; mevrouw C. de Bloeme—Mees, voorzitster van de afdeling Leeuwarden van de vereniging Het Nederlandsche Roode Kruis; dr. T. Potjewijd, dir. van de N.V. Chemische Fabriek Gembo, te Win schoten. fabrieken te Eindhoven; prof. dr. J. C. de Groot, hoogleraar aan de universiteit van Montreal; ir. H. W. E. Damerau, directeur van de ir.iddelb. techn. school te 's-Herto- genbosch; D. Hoogendijk, oud-penning- meester van de stichting Rotterd. Philh. Orkest, wonende te Rotterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- iu: J. de Vries, voorz. van de Kon. Ned. Zwembond; ir. H. F. Hopster, vice-voor- zltter van de K.N.V.B.; dr. H. E. Buis kool, taalkundig adviseur te Leiden; H. B. J. Vlas, leraar aan het r.k. lyceum te Alkmaar; dr. A. van Deursen, onderdir. van de 1ste chr. H.B.S. te Groningen; dr. P. A. Okken, conrector van het Praedi- niusgymnasium te Groningen; H. J. Ja cobs, secretaris van de stichting buiten- onderwijs; J. van Keulen, le de ger. kweekschool te Am sterdam: ds. R. Dijkstra, voorz. herv. raad voor kerk en school de bond van besturen van chr. mulo- scholen; M. R. Teijssen, oud-redacteur- secretaris van „Het Katholieke School blad; Jan P. Strijbos, ornitholoog; P. Sij- brandij, voorzitter van de ver. Vrienden van het Zuiderzeemuseum: mevr. A PiersonMuijsken, voorzitster van dt Eerste Nederlandse vereniging van kant liefhebbers Het Kantsalet; mej. M. W. L. der Eerden (Zr. Maria Joseph), esse van de r.k. ver. tot bevor'd. industrie- en huishoudonderw. voor meisjes St. Anna te 's-Hertogenbosch; Th. Cramer, penningm. van het bestuur der vereniging Hendrik de Keyserschool te Amsterdam; P. A. Hendriks, leraar de opl. tot tekenleraren van het inst. kunstnijverheidsonderw. te Amsterdam; mej, J. J. Höster, directrice van de in- dustieschool voor meisjes te Groningen: Vorstman te Haarlem; E. J. Rots- n directeur van het polytechn. bur. Nederland, Arnhem; C. K. Paul de Waart, radio-verslaggever bij de stichting KRO. Hilversum; G. Giltay. uitgever te Bla- urn; A. C. Zevenbergen, oud-voorz. v d. Ned. Onderwijzersver.: Chr. N. G (pa ter Christinus) Kops OF.M., letterkun dige. wonende te Nijmegen; de N.V. Kon. Mij. De Schelde te Vlis- singen; W A J M van Asten, dir. van Diddens en van Asten N.V., te Helmond; H. J. van Doorne, pres.-dir. van Van iDoorne's Aanhangwagenfabriek N.V. en Van Doorne's Automobielfabriek N.V. te ■Eindhoven; M. C. C. Jansen, dir. van M. Jansen de Wit's Kousenfabrieken N.V. •te Schijndel; L. L. J. Swagemakers. dir. Van de N.V. Swagemakers-Bogaerte Strijk- garen3pinnerijen te Tilburg; C. E. P. M. Raedts, dir. van de Oranje-Nassau Mij nen, te Heerlen; F. A. Kraaijeveld, secr.- dir. van het Beambtenfonds en Onder steuningsfonds van de Staatsmijnen in Limburg; dr. L. J. Ruland, hoofdbedrijfs- dngenieur bij de Staatsmijnen in Limburg; tot ridder in de Orde van Oranje -Nassau; G. Zwartsen-berg, dir. van Gebr. Zwartsenberg C.V., te Stadskanaal; IH. W. Geesink, dir. van de N.V. De Êibergse Textielveredelingsindustrie G. J. ten Cate en Zonen te Eibergen; |H. G. Schutte, dir. van de confectie fabriek ter Balkt en Schutte N.V. (Enschede; J. A. Keuning, secr. van iK. v K. voor Noord. Overijssel; H. B. A. IHulshof, dir. van de N.V. tot Exploitatie van Hulshof's Verenigde Fabrieken, Lichtenvoorde; W. N. A. van Schuppen, oudste dir. van de N.V. Gebr. van Schuppen's Ritmeester Sigarenfabrieken, te Veenendaal; H. C. M. Dolk, v.h. dir. van de Verkoopassociatie Enci-Cemy te Amsterdam: H. van de Koppel, secr. van de examencomm. van het electrotechn. vak- onderw. te Amsterdam; P. A. Mascini, dir. van de Chemigrafische Kunstinrich ting vh. Dirk Schnabel te Amsterdam; J M. Nijman, dir. van de N.V. Machine fabriek en Constructiewerkpl. Hensen te Rotterdam; H. van der Sluijs, penning meester van de Bond van Nederlandse Schilderspatroons; C. J. Arnold (Frater Hnnocentius) te 's-Hertogenbosch; D. J. Lantain, dir. van Lantain-Thewes. te Breda; P. Bögels, chef van het onder gronds bedrijf van Staatsmijn Hendrik, te Brunssum; J. H. van den Bosch, pro curatiehouder en chef van de adm. en .commerciële dienst bij de Steenkolen mijnen Laura en Vereeniging, te Eygels- hoven; L. G. Coevoet, bedrijfsinsp. bij de technische dienst der chemische bedrij ven van de Staatsmijnen in Limburg, te Beek (L.) Ministeries van Oorlog en Marine BU Kon. besluit zijn benoemd: tot rid er in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. A. J. Rosman. te Wassenaar, raadadviseur in algem. dienst; ir. A. Klop- pert, te Groningen, hoofding.-dir. van de Rijkswaterstaat; J F Faber te Amster dam. dir. van de Rijkspostspaarbank; J Kolsté. te 's-Gravenhage. insp. in alg dienst der P.T.T.; ir. J. H. Verstegen, te Utrecht, hoofding. bij de N V. Nederland sche Spoorwegen: A. F. Bronsing. te Bus- sum. oud-dir. der Stoomvaartmij. Neder land: F. von Balluseck, te 's-Gravenhage. dir bij de K.L.M.; tot officier in de Orde van Oranje- assau. met de zwaarden: H. Otto. luit.- r-zee der 1ste klasse K.M.R., gedeta cheerd bij het Dir.-gen. van scheepvaart (bij bevordering); tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: J. F. M. Rooda, adm. A bij het min. van verkeer en waterstaat: ir. M. de Bruijn, hoofding. A van de Rijkswater staat; A. W. Tapper, te Voorburg, adm der P.T.T.; C. P. Maas. te Vught. inspec teur der P.T.T.; H. J. Schouten, te Leeu warden. inspecteur der P.T.T.; J. H. M. Heijnen, te Maastricht, adm. van het te lefoondistrict: O. Schutte, te Amsterdam, hoofding. bij de Ned. Spoorwegen; J. Smit. te Utrecht, referendaris bij Spoor- Kinschot Justitie Bij Kon. besluit is bevorderd tot mandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. dr. J. Donner, pres. v; Hoge Raad; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: mr. P. Smits, raadsheer in de Hoge Raad; Th. L. van Berckel, pres. van het ge rechtshof te 's-Gravenhage; mr. A. A. L F. van Dullemen, proc.-gen. bij het ge rechtshof te Amsterdam; mr. G. Sluis, oud-pres. van de rechtbank te Haarlem; mr. A. K. Duijnstee. kantonrechter te Roermond; mr. J. A. W. Gratama, deken van de orde van advocaten in he' Zwolle; prof. dr. G. M. den Hartogh, hoogleraar te Kampen; mr. G. J. H. Kuyk, voorzitter van de broederschap der nota tot officier in de Orde van Oranji Nassau: mgr. W. J. Pompe, kanunnik, deken en pastoor te 's-Gravenhage; W. Berden, deken Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: luit.-generaal I. A. Aler; gen.- majoor J. R. H. Lagas; gen.-majoor H. J. J. W. Dürst Britt; gen.-majoor ir. M. Tans; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau met de zwaarden: kol. F. W. J. M. Peters; kol. H. Veluwenkamp; kol.- intendant P. J. Bont; kol. E. E. T. Dul- fer; koL J. A. Geensen; kol. H. F. Been hakker; gep. kol. J. van Rhijn; reserve- luit.-kol. jhr. C. L. B. W. van Suchtelen i de Haare; reserve-maj. (tijdelijk .luit.-kol.) A. C. A. Oomen; res.-maj. (tijdelijk res. luit-kol.) P. L. Voren kamp; res.-maj. mr. P. K. Hofstee; luit.- kol. T. L. A. Steenkamp; kol. P. T. A. Goossens; kol. J. Portheine; maj. W. A. Feitsma; res.-luit.-kol. mr. H. H. A. de Graaff; res.-maj. G. van Twist; kol. L. J. Spanjaerdt Speekman; kol. J. J. de Wolf; gep. kol. J. P. T. H. Makkink; luit. kol. J. W. E. Mulder; luit.-kol. W G. F. A. Walt Meijer; luit.-kol. C. J. Schreu- der; dir. off. van gezondheid der 3de kl. (tijdelijk 2de klasse) dr. H. M. van der Vegt; dir. off van gezondheid der 3de kl. J. P. Haring; res.-dir. off. van gezondheid der 1ste klasse dr. L. J. van der Man- dele; res.-dir. tandarts met rang van maj. N. C. Wilffraat; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: de directeur v.d. N.V. Machine fabriek Artillerie inrichtingen Hembrug F. G. Jüngeling; de aalmoezenier, met de rang van luit.-koL W. L. A. Beuken; de aalmoezenier, met de rang van luit- kol. J. B. F. van der Vegt; de legerpre- dikant, met de rang van luit.-kol., ds. S. van der Linde; de res.-legerpredikant. met de rang van majoor, ds. W. M. Ie Contre; de administrateur A bij het min. van oorlog W. A. M. Lautenslager; de secr. van de topografische dienst W. F. den Hengst; de arts, gep. dir. off. van gezondheid der 2de klasse C. J. H. Tem pelmans Plat; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden: de als zodanig tijdelijk benoemde res. kapitein C. Hoo- gerwaard; res.-kapitein (tijdelijk res.-luit. kol.) J. van den Berg; de kapitem J. Raaijmakers; res. eerste-luit. H. J. J. M. Meijs; res. eerste-luit. W. Bijlsma; ntm. jhr. mr. C. C. van Lith de Jeude; eerste- luit. P. Ceton; kapitein-vlieger (tijdelijk maj .-vlieger) G. W. de Zwaan; kapitein- waarn. ir. G. H. J. Ruijgrok; kapitein- waarn. H. J. Kremer; res.-kapitein-vlie ger F. J. Vijzelaar; res.-officier van ge zondheid der 1ste klasse C. M. Moerdijk; res.-officier van gezondheid der 1ste kl. H. Bakema; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: de hoofdcommies A bij het min. van oorlog P. J. C. van Dusseldorp; de technisch hoofdambtenaar J. Visser. is benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: de pres.-dir. van de N.V. Ned. Springstoffenfabrieken dr. G. de is toegekend: de tit. rang van gen.-maj. aan de gep. kol. A. W. de Koningh. tiL rang van res.-maj. aan gep. reserve-kapi teins J. W. H. van Zoest en ir. S. L. Groe- Bij Kon. besluit is met ingang var 30 Aril aan kap.-luit. ter zee van adm. bij de Kon. marine-reserve J. J. van Bouten de titulaire rang van kapitein ter adm. bij de Kon. marine-reserve verleend. Bij Kon. besluit van 24 April zijn be noemd: tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: schout-bij-nacht F Stam; schout-bij-nacht arts P. C. Broek- hoff. tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: kapitein tei M. M. Merens- kapitein ter zee Kon ine-res. tijdelijk verband. H. W Hettema; kol. der mariniers P. J. van Gijn; kapitein-luit. ter zee A. M. Valken burg; kapitein-luit. ter zee A. H. J. van der Schatte Olivier (bij bevordering)- kapitein-luit. ter zee van de techn. dienst an der Tak; kapitein-luit. ter zee de eïectrotechnische dienst J C Jurrjens; kapitein-luit. ter zee van adm H. A. Keijser; kapitein-luit. ter zee tandarts D. J. A. van der Woerd; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: hoofdofficier-marva der 2de klasse Kon. marine-reserve H. van Sloo- ten: vlootpred. ds. D. M. Jalink; vloot- aalmoezenier B. J. Wilmink' referenda ris in vaste dienst bij het min. van ma rine H. Hilbers; cartograaf-hoofdambte- naar in vaste dienst bij het min. van marine P. A. C. T. Knijff; voorzitter van de commissie tot herplaatsing van ge demobiliseerd marinepersoneel J C Backer Overbeek. dir van de N.V. Holl Stoomboot Maatschappij te Amsterdam: tot ridder in de Orde van Oranje Nas sau. met de zwaarden: luit. ter zee dei lste klasse H. M. van der Veen; luit ter zee der lste klasse C. E. Woldering; luit. ter zee vlieger der lste klasse J. C. Pet- schi: maj. der mariniers G. J.^B. Veen- huijs; luit. ter Ministerie van Verkeer en Waterstaat Prof. dr. G. M. den Hartogh zee van adm. der lste klasse E. W. H. van Renesse: luit. ter zee van spec, dien sten der lste klasse C. Felger; luit ter zee der 2de klasse H. M. Koch; luit ter zee waarn. der 2de klasse Kon. marine reserve onbepaald verband P. Jaapies; luit. ter zee van vakdiensten der 2de klasse H. Riksman; tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: hoofdcommies in vaste dienst by het min. van marine T. T. Haazer; leraar bij het Kon. instituut voor de marine te Willemsoord W. Voorthuysen. Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening Bij Kon. besluit zijn benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw: prof. dr. ir. J. C. Dorst te Wageningen hoogleraar aan de landbouwhogeschool aldaar; ir. A. W. van de Plassche te Voor burg, plv. dir.-gen. van de landbouw, dir. van de tuinbouw; is benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (bij bevordering): ir. J. A. Emmens te Rotterdam, dir. van de N.V. Heineken's Bierbrouwerij Maat schappij; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. C. J. Briejer te Wageningen, dir. van de Plantenziekten- kundige Dienst; mr. F. Daniëls te Was senaar, chef van het Kabinet van de Minister- ir. J. A. P. Franke te Voorburg, J. Weyenborg, deken en pastoor te Hen gelo (O.); mr. dr. H. M. J. Wagenaar. secr. van de comm. voor de kerkorde der Ned. Herv. Kerk; dr. J. G. Geelkerken. •pred. van de Ned. Herv. Kerk te Am sterdam; dr. G. Oorthuys. em.-pred. van de Ned. Herv. Kerk; A. C. Beekhuis. oud- Ie hoge adviesraad van de gene- het leger des heils; H. J. Regen boog. comm. v. Rijkspolitie A, hoofd var de Rijks identificatie dienst te 's-Gra venhage; J. Gerritsen, dir. off. van Rijks politie lste klasse, commandant van het gewest Amsterdam der Rijkspolitie; G H. van Helden, dir. off. van Rijkspolitie 2de klasse, districtscommandant der Rijks politie te Middelburg; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: C. J. C. van Oerle, oud-pastoor te Eindhoven; P. J. Doens, pastoor te Bavel (gemeente Nieuw-Ginneken); H. W. tc Winkel, pred. van de Ned. Herv. Kerk Groningen; J. A. van Selms, em.pred. v de Ned. Herv. Kerk te Nijmegen; dr. J. Riemens, em.-pred. van de Ned. Herv. Kerk, wonende te Zeist; mr. A. de Jong, secretaris van de ver. van kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk; W. L. Milo, em.- pred. van de geref. kerk te Almelo; W E. Gerritsma, pred. van ger. kerk te Zoetermeer; I. Abas, voorzitter van de Ned.-Isr. gem te Arnhem; E. W. Visser, referendaris bij het min. van justitie te 's-Gravenhage; M. H. Meijer, oud-refe rendaris bij het min. van justitie te 's-Gravenhage; J. H. van Logchem, dir. lste klasse van de strafgestichten te Norg; J. ter Heide, hoofdonderwijzer bij de strafgevangenissen te 's-Gravenhage; W F. Muerkoster, pres. van het bestuur van Huize de la Salie te Boxtel; K. de Bloois. algemeen dir. van de vereniging kinderbescherming Zoekt het Verlorene te Rotterdam; C- Zijderveld, oud van de ver. Kinderzorg Arnhem te Arn hem; Moeder Theresia Avila (in de reld J. de Rooy), meesteresse van kindertehuizen van de stichting de Kin dertehuizen der Zusters van het Arme Kiftd Jezus te Simpelveld; A. E. M. Jans sen. secr. van de afd. Gooiland van he'" Ned. gen. tot reclassering te Bussum; mr E. C. J. M. Meijlink, dir. van enige ver zekeringsmaatschappijen te Nijmegen; J Wabeke. pres.-kerkvoogd van de Ned Herv. gemeente, voorzitter of lid verenigingen en commissies, liggende op het terrein van het onderwijs e landbouw, te Wemeldinge. Bij Kon. besluit is benoemd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: jonkheer G. M. M. Alting Geusau, actuaris bij een verzekerings pastoor te Venraij; A. maatschappij te Utrecht. wegen; F. Houtgraaf Jr., te Amsterdam, lid van het alg. bestuur van de Bedrijfs groep Wegverkeer; L. A. Breijer. te Am sterdam. oud-insp. bij de Stoomvaartmij Nederland, secr.-bestuurslid bij Studie fonds 1945; F. C. Haanebrink, te Rotter dam. dir. Phs. van Ommeren's Scheep vaart Bedrijf N.V.; IJ. F. Oostwouder. te Bussum. dir. N.V. Oostzee: ir. A. M. Schip- s. te Rotterdam, expert en arbiter; C M. Verbiest, te Rotterdam, dir. N.V Houtvaart; J. Vermaas te Rotterdam, dir J. Vermaas Scheepvaart Bedrijf N.V.; L. Vuursteen, te Delfzijl cargadoor-dir. N. V. Wagenborg's Scheepvaart- en Expe ditiebedrijf; Jhr. I. H. A. Backer, te Haar lem. dir. van de Kon. Paketvaartmij; C. A. W. Pauw, te Heemstede, dir. N.V. Houthandel v/h William Pont; tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- u: W. van Aken, waterbouwkundige van de Rijkswaterstaat; P. Barentsen. te Go rinchem. tech. hoofdambtenaar van de Rijkswaterstaat; W. A. de Jonge, te Maas tricht, waterbouwkundige van de Rijks waterstaat; H. B. Brans, te 's-Graven hage. tech. hoofdambtenaar van de Rijks waterstaat; B. H. van der Laan, te Fin- sterwolde, techn. hoofdambtenaar van de prov. waterstaat van Groningen; mr. L. Sillevis, te Gorinchem. secr.-penningm. van het waterschap De Beneden-Linge; G. J. E. M. Melis, te Maastricht, techn.- hoofdambtenaar voor bijzondere diensten bij de prov. waterstaat in Limburg; ir. S. Fransen Daalmeyer. te Antwerpen, lid der firma Ackermans en Van Haaren; A. van Vliet, te 's-Gravenhage, bureauchef der P.T.T.; J. van Bloemendaal, te Leeu warden. techn.-hoofdambtenaar der P.T.T.; J. van der Brug. te Brielle, dir. van het P.T.T.-kantoor; A. Metselaar, te 's-Gra venhage. techn -hoofdambtenaar voor bij zondere diensten der P.T.T.; mej. J. M. Meeuwis, te Bussum. bureauchef der P. T.T.; H. G. Frerichs, te 's-Gravenhage, teohn.-ambtenaar lste klasse der P.T.T.; D. N. J. Visscher. te 's-Gravenhage. refe rendaris der P.T.T.; J. de Rijke, te Zonne- maire, afdelingsvoorzitter en hoofdbe stuurslid der vr. Schuttevaer; A. H. Mol len, te Eindhoven, plaatselijk dir. der N. V. A.T.O./Van Gend en Loos; A. van der Mei, te Dokkum. dir. der Noord-Oost- Friese Autobusonderneming N.V.; A. P. Schaffers, te Gennep, dir. van de Zuid ooster Autobusdiensten; M. H. Jacobs, te Haarlem, techn.-insp. lste klasse bij de Spoorwegen; M. Welle, te Utrecht, insp. lste klasse bij de Spoorwegen; A. J. Ma kerink. te Zeist, insp. lste klasse bij de Spoorwegen; H. Strankinga, te Tilburg, insp. bij de Spoorwegen; C. de Moor, te Utrecht, insp. bij de Spoorwegen; J la Force, te Utrecht, hoofddepotchef lste klasse bij de Spoorwegen; W. Kuiper, te 's-Gravenhage. techn.-inspecteur bij de Spoorwegen: J. A. Amesz, te Utrecht, techn.-inspecteur 2de klasse bij de Spoor wegen; F. A. H. Donselaar, te Jutphaas, hoofdcommies bij de Spoorwegen; L. Bak- Terschelling, agent van de Kon. Z.-Holl. Redding Mij; J. C. Ie Cointre, te Voorburg, adj.-insp. bij de N. V. Kon. Rotterdamse Lloyd; A. T. L. Dol mans. te Bakkum (N.-H.), gezagv. ter koopvaardij; A. Meinsma. te Rijswijk (Z.- H.), oud-gezagvoerder ter koopvaardij, vice-voorz. van de ver. van Nederlandse koopvaardijkapiteins 1943; L. M. Meijer, te Hoek van Holland, gezagv. bij de N.V. Stoomvaart Mij Zeeland; G. P. de Mik, te Emmastad (Curacao), gezagv. ter koop vaardij; D. J. van Mourik, te IJmuiden, chef technische dienst N.V. Bureau Wijs muller; A. Pouderoyen. te Parijs, dir. van het kantoor te Parijs van de Holland- Amerika-Lijn; C. M. Touw, te Rotterdam, expert in de Rijn- en Binnenvaart; E Th. H. Wickel, te Haarlem, hoofdmachinist ter koopvaardij; R. van der Gaag, te Rot terdam, adj.-insp. bij de Kon. Rotterdam se Lloyd; H, L. Laponder, te Bad Hom burg (Duitsland), hoofdvertegenwoordi ger bij de K.L.M.; P. van de Regt, te Haarlem, gep. techn.-hoofdambtenaar in alg. dienst van de prov. waterstaat Noordholland, B. Wijnbergen te Arnhem, insp. bij Nederlandsche Heide Maatschappij; Clara W. Willinge PrinsVisser te Anloo. lan delijk presidente van de Bond van Plat telandsvrouwen, bestuurslid van organi saties op sociaal en maatschappelijk ge bied- H. C. van de Zande te Nieuwerkerk, lid van het hoofdbestuur van de Zeeuw- sche Landhouwmij.. bestuurslid van or ganisaties op landbouwgebied: ir. W. R- Zuidema te Zwolle. Rijkszuivelconsulent. Ministerie van Financiën Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. J. W. Beyen, dir. van de Int. Bank keling Dr. G. M. 1. Wagenaax raadadviseur in algem. dienst bij het Ministerie en pi.*', dir.-gen. van de Voed selvoorziening; mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van Sandenburg te Neerlang broek vooiz. van het Utrechts Land- bouwgenootschap, bestuurslid van de Stichting voor de Landbouw en het Kon. Ned. Landoouw-Comité; J. P. Meurs te Alkmaar, dir. van de N.V. Handelmij. Luchsinger, Meurs en Co. te Amsterdam, voorz. van de Ver. van Nederlandse Meelimpor.teurs; H. Peeters te Koog a. d. Zaan, dir. van de N.V. Oliefabrieken T. Duyvis Jzn.; H. Sparrius te Rotterdam, dir. van de N.V. Hollandia Hollandse Fabriek van Melkproducten en Voe dingsmiddelen te Vlaardingen; mr. Th. H. M. Verspyck, dir. van Wessanen's Kon. Fabrieken N.V. te Wormerveer. voorz. de Vakgroep Maalindustrie', onder- e. van het bedrijfschap voor granen, zaden en peulvruchten; dr. ir. K. T. Wieringa te Wageningen wetensch.amb- tenaar lste klasse aan de Landbouwho geschool aldaar; tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: M. de Bruijne te Zuidzande, dir. der Zeeuwse coöp. verkoop- en aankoop ver. van vee, insp. van het Ned. Rund veestamboek; J. Eerkes te Wildervank, lid van het algem. bestuur van de Ver. tot exploitatie van proefboerderijen in de veenkoloniën, oud-voorz. van de Veen koloniale Boerenbond; J. C. Gehrels te Vijfhuizen (gem. Haarlemmermeer), oud bestuurslid van organisaties op het ge. bied van de veeteelt; E. Govers Dzn. ontwik- het Internationale monetaire fonds te Washington; jhr. J. A. G. Sandberg, üd van de fa. Heldring Pierson te 's-Gravenhage; tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: drs. J. F. Posthuma, pres.- dir. van de Mij tot Financiering van het Nationaal Herstel N.V. te 's-Gravenhage; mr. R. Koole, dir. van de Incassobank/ Amsterdamse Bank N.V. te Amsterdam; J. D. D. Pruissen, dir. van de Ned. Bank Zuid-Afrika N.V. te Amsterdam; J. J. Hage, dir. van de Coöp. Ver. Centraal Beheer te Amsterdam; mr. L. de Block, dir. van het buit. betalingsver keer; W. F. Stoorvogel, insp. van de hypotheken en het kadaster; H. Bakker, van 's Rijks belastingen en domei- i; J. Schellinger. dir. van 's Rijks be lastingen en domeinen te Amsterdam; W. C. Jonker, hoofdinsp. van 's Rijks be lastingen te Breda; J. de la Sabionièra van Eelde, hoofdinsp. van 's Rijks belas tingen te 's Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. K. A. Nederlof, gewezen dir. de N.V. Westl. Hypotheekbank te 's-Gravenhage; J. H. Versteeg, accoun tant lste klasse bij de afd. inspectie der Rijksfinanciën; G. H. van Heek, referen daris, hoofd van de afd. algemen secre tariaat; B. H. Berends, referendaris, hoofd van het bureau Rijkshoofdboekhou- ding van de afd. begrotingszaken, W. Brandenburg, referendaris, waarn. dir. van het bureau van het commissariaat voor oorlogsschade te 's-Gravenhage; J. H. van der Minne, hoofdinsp.-tit. van 's Rijks belastingen te Baarn; H. J. Dan ser, hoofdinsp.-tit. van 's Rijks belastin gen te Groningen; dr. H. H. Schippers, hoofdinsp.-tit. van 's Rijks belastingen te 's-Gravenhage; J. C. de Meijer, insp. van 's Rijks belastingen te Delft; C. J. Klu- vers, bewaarder van de hypotheken enz. te Arnhem; H. R. Overbeek, ontvanger 2de klasse der directe belastingen enz. te Enschede: tot ridder in de Orde van Oranje-Nas sau: M. H. Boevé, dir. van het bijkan toor van de Ned. Middenstandsbank N.V. te Arnhem; J. F. van Lennep. bestuurs lid van het Effecten-Vernieuwingsbureau te Amsterdam; C. Visser, voorzitter van het Verzekeringsfonds van Beambten van De Nederlandse Bank te Amsterdam; J. H. Nebbeling, ass.-inkoper A bij het Rijksinkoopbureau te 's-Gravenhage D. J. van Drunen, ontv. 3de klasse der dir. belasting enz. te Nijmegen; N. J. Vol- water, hoofdcommies-secr. ter directie van 's Ryks belastingen en domeinen te Zwolle; A. E. van Twuijver, hoofdcon troleur van 's Rijks belastingen te 's-Gravenhage: G. C. Hirs. hoofdcontro leur van 's Rijks belastingen te Rotter- Alkihaar. schapenfokker, bestuurslid var organisaties op het gebied van de vee> houderij; J. W. Gramser te Ewijk, voorz van de Coöp. Nijmeegse Veiling g. a.; A van Hootegem te Kruiningen, bestuurs' lid van landbouw- en veeteeltorganisa ties; A. Jansen te Ermelo eendenfokker, bestuurslid van organisaties op het gebied van de pluimveeteelt; G. W. Kaemingk te Hoogeveen, hoofd van de Chr. lagere landbouwschool aldaar; K. Kolsteln, secr. van de Bond van Chr. bakkers patroons in Nederland; A. H. Lohuis voorz. van de kring Overijssel van aartsdioc. boeren- en tuindersbond; van Maris, voorzitter van de coöp. Ven- lose veilingvereniging G.A., bestuurslid van land- en tuinbouworganisaties; L. H Nelissen te Beltrum (gem. Eibergen), hoofd van de rJc. lagere landbouwschool aldaar; K. C. van Nes te Apeldoorn, land schapsarchitect en stedebouwkundige: E. Nijhof te Hengelo (O.), bestuurslid van landbouw- en veeteeltorganisaties: J. H. Oomen te Nieuw-Ginneken, be stuurslid van landbouw- en veeteeltorga nisaties; P. den Ouden te Boskoop, boom kweker; M. H. C. P. Rutten te Gulpen dir. der N.V. Gulpener Bierbrouwerij Distilleerderij en Azijnfabriek; G Schmidt te Utrecht beherend vennoo van de C.V. Luxe brood- en banketbak kerijen Lubro; C. Sieswerda in De Rijf dierenarts; ir. A. G. Swart te Harei Rijkscultuurconsulent: J. van Toor l Vlaardingen, lid der firma H. van Too Jzn.; R. Visser te Onderdendam (gen' Bedum). voorz. van de veehouderijcom missie van de stichting voor de land bouw; A. Vondeling te Appelscha,, be stuurslid van landbouw- en zuivelorganl- dam; C. Heuts. gewezen hoofdverifica teur der invoerrechten en accijnzen te Roosendaal: F. Albeda, hoofdverificateur der invoerrechten en accijnzen te Gro ningen; G. Dekker, waarn. accountant bij de Rijksaccountantsdienst te Haarlem. Zie volgende pagina

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 9