Banketbakkerij Roseleur DE KAPPER VAN EEN AANKOMENDE BANKWERKERS STAATSEXAMEN HET DWAZE GODS LETTER- SCHILDERWERK ZEKERHEID NIEUWE IZIDSCHE COURANT DONDERDAG 26 APRIL 1951 Nieuwsflitsen uit de omstreken ALPHEN AAN DEN RUN Kind overleden na slag van molenwiek Het 2%-jarIg dochtertje van molenaar Van Harten te Aarlanderveen werd, ter wijl het op het erf «peelde, door een molenwiek getroffen. Het kind werd in bewusteloze toestand naar de Ursula- klijiiek te Wassenaar overgebracht, waar het aan de verwondingen is over leden. Er wordt een onderzoek ingesteld in hoeverre het polderbestuur nalatig is geweest in het afschermen der wie- Geref. Bond In de morgenavond, 7.30 uur, in „Re- hoboth" aan de Hooftstraat te houden vergadering van de Geref. Bond spreekt de heer L. van der Sluijs over „De hei lige doop". Benoeming organist Onze plaatsgenoot de heer A. van Vliet werd benoemd tot organist van de Ned. Herv. gemeente te Zwammerdam. De nieuwe organist is nog geen 20 jaar. Goed afgelopen De jeugdige Th. M., wonende in de Torenstraat, stak zonder op het verkeer te letten de rijksstraatweg ovèr. Hij werd gegrepen en een eind meegesleurd door een auto, bestuurd door de heer B. J. uit Den Dolder. Het knaapje was hevig ontdaan, maar dokter Zw. kon toch geen letsel constateren. Vroege vacantiepret Zestig leerlingen en oud-leerlingen (van de zesde en zevende klas en zij die onlangs naar de school voor v.g.l.o. gin gen), vergezeld van zes ouderen, v/.o. het hoofd, de heer D. Streefkerk, heb ben reeds vroeg vacantie-vreugde gehad. De vader van een jeugdherberg te Lunteren, die in de zomer alleen maar trekkers ontvangt, geeft in het voor- en najaar gelegenheid aan groepen om en kele dagen in zijn vacantieoord te ver blijven. Daar profiteerden ook de Oran- jeschool-jongelui van, die een heel jaar sparen om te kunnen uitgaan en dit jaar ook oud papier voor dit doel heb ben ingezameld. Vier dagen was men in Lunteren en (mede dank zij het fraaie weer) is er in de bosrijke omgeving bui tengewoon genoten. De jeugdherberg had dure kostgangers, maar er was overvloed en na de maal tijden had iedereen corvee en dat liep prachtig. Er was slechts één verzuchting, toen men Dinsdagavond weer thuis kwam: „Veel te gauw om!" BENTHUIZEN Gemeenteraad De raad komt Maandagavond om 7 uur bijeen. Bekendmaking In verband met het vernieuwen van een provinciale brug in de gemeente Zoetermeer .moet de transportleiding tijdelijk voor een gedeelte worden om gelegd. Deze werkzaamheden zullen worden uitgevoerd in de nacht van Za terdag 28 op Zondag 29 April. Tengevol ge hiervan zal de druk op de water leiding van des avonds 11 uur af sterk verminderen en soms geheel wegvallen. In verband hiermede wordt de bevol king dringend verzocht om niet meer water af te tappen dan strikt noodzake lijk is. Spreekuur In verband met de sluiting van de ge meente-secretarie vervalt Maandag hét spreekuur van het hoofd van de tech nische dienst van gemeentewerken en bouw- en woningtoezicht. Voor dringen de gevallen belle men: Zevenhuizen 207. Sluiting gemeente-secretarie De gemeente-secretarie is op Maandag 30 April Koninginnedag voor het publiek gesloten. Chr. lagere school aanbesteed Gistermorgen om tien uur vond in tegenwoordigheid van het college van burgemeester en wethouders, het bestuur der Vereniging „Een School met den Bijbel" en de architect van het bouw plan, de heer G. Nijhoff van 's-Graven- hage de openbare aanbesteding plaats van de bouw van een Chr. lagere vijf- klassige school de eerste zogenaamde Hall-school in Nederland. De uitslag is als volgt: In totaal waren er 28 inschrijvingen: 1 J. van Noort, Benthuizen f 102 815: 2. Aannemersbedrijf Gebr. Strijk te Oegstgeest f 109.488; 3. Aannemersbedrijf C. Overdevest te Rijn- saterwoude f 110.900; 4. W. C. van Kinds en Akerboom te Langeraar f 111.111; 5. Gebr. Akerboom, Rijpwetering f 112 200; 6. Gebr. Graper, Benthuizen f 113.200; 7. Fa Van der Kooy te Boskoop f 113.650; 8. Fa C. Boel, Voorburg f 113 900; 9. Fa Gebr. Schellingerhout, Benthuizen f 114.000; 10. Fa Gesman en Zoetemeijer te Alphen aan den Rijn f 116.390; 11. Fa Mouton en de Wijs f 116.900; 12. Aanne mersbedrijf Joh- Seysener te Hillegom f 117 000; 13. A. van Duijn te Noord wijk aan Zee f 117.000; 14. Fa Tettero en Van der Sluijs te Bergschenhoek f 117.750; 15. C. Bontenbal te Reeuwijk f 118 000; 16. F. de Boér te Driehuis Velsen f 118.200; 17. Joh. Pieterse te Dèlft f 119.000; 18 Fa J. Bontenbal te Zevenhuizen Z H. f 119 500; 19. N. Smit te Gouda f 119.800; 20 H. J. Strijk te Rijpwetering f 120.000:21. J. Hoeksel te Gouda f121.000; 22. Fa Koster en De Rooij te Waddinxveen f 122.450; 23. Fa F. W. Schotte aannemersbedrijf te Zevenhuizen Z.H. f 122.700; 24. B. van der Zaal te Lisse f 123.000; 25. Aanne mersbedrijf Moermond te Rotterdam f 124 009: 26 Fa C. Lafeber te Schevenin- gen f 128.000; 27. Fa J Boer en Zoon te Krimpen aan de IJssel f 131.500 en 28. A. A. van Weelde te Niéuwerkerk a. d. IJs sel f 132.500. Het werk zal worden ge gund aan de laagste inschrijver, t.w. de heer Van Noort alhier. KATWIJK K.W.Z.-damnieuws Voor dé finale om het kampioenschap van Katwijk: J van RijnD. Barnhoorn 1—1 De beslissingswedstrijd voor de fi nale tussen D- Meijvogel en A. van der Plas is gewonnen door D. Meijvogel, die dan ook in de finale komt. Enkele uit slagen van prijzen-wedstrijden: Jac. de BestJ. Vlieland 20; T Oudshoorn A. Hellenberg 20 reglE. de Jong— B. Vooijs 20 regl-; W. BerkheijB. van Rijn 0—2. K.D.C.-damnleuws De Katwijkse damclub KDC speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen W.D.G 'Wassenaar). KDC I verloor met 8—12, KDC II met 4—10. In verband met Koninginnedag is de clubavond van Maandag naar Dinsdag verschoven. In de finale van de kampioenswedstrijden zullen F- Spierenburg en Jac. Freke KDC vertegènwóordigèn. KATWIJK AAN ZEE „Vader des Vaderlands" bij 40-jarig jubileum O. V. Voor het eerst sedert alweer verschei dene jaren geeft de Oranjevereniging weer Oranje-avonden, nu ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. Op Dinsdag 1 Mei en Woensdag 2 Mei vindt des avonds in de Kapel aan de Voorstraat de opvoering plaats van het historische spel „Vader des Vaderlands", eèn helden drama in 9 taferêlen van Eduard Veter man. Het wordt gebracht door een be kend amateurgezelschap uit Den Haag. De Oranjevereniging heeft voor costu mes, kapwerk, décor en meubilair kosten noch moeiten gespaard. Op vertoon van ledenkaart kunnen le den van de Oranjevereniging gratis toe gangsbewijzen afhalen voor een van de te geven avonden. Zij kunnen daarvoor terecht bij de bestuursleden Op Zater dagmiddag tussen 4 en 7 uur vindt de kaartverkoop plaats in „Casa Cara". Men verwacht een enorme belangstel ling. Opening badseizoen Het badseizoen zal ook dit jaar wèer op Hemelvaartsdag worden geopend. De strand-exploitanten houden er al ter dege rekening mee. Overal wordt al druk ge bouwd. Het mooie weer van gisteren en eergisteren is oorzaak, dat er nog meer spoed dan anders betracht wordt. Zijn er bij het opbouwen van de tenten meestal niet veel toeschouwers, gister middag waren er zeer veel, hetgeen het strand een buitengewoon gezellig aan zien gaf. Ora et Labora speelde Marjatta In de kapel wérd ten bate van de Haak-in-actie door de Chr. recitèerclub het karakterstuk Marjatta gespeeld. De belangstelling was niet overweldigend- De opvoering, die voor as. Vrijdag op het program stond, is afgelast. Hulzen bü opbod verkocht Ten overstaan van notaris A. W. C- Verhees werden in Casa Cara enige hui zen bij opbod verkocht- De panden Prin- cestraat 36 en Gasthuisstraat 2 waren reeds uit de hand verkocht. Het huis met onderhorigheden Adrianastraat la werd in bod gezet door de heer N. Meij vogel voor f2400; de panden Stengelin- straat 19a en Stationsstraat 19 door de heer D C. Verhaar voor f 1500; het pand Havenstraat 9a door de heer J van Duy- venvoorde voor f300; het huis Donker Curtiusstraat 10 door de heer J Jonker voor f 5500; het huis Sluisweg 50 door de heer C Verdoes vöor f 5100; het pand Te Brittenstraat 10 door de heer Gijsb. van Duyn voor f360- Hoog en laag water Vrijdag 27 April: hoog water 7.05 en 19.40; laag water 2.56 en 15 16. NOORDWUK Auto in vlammen Een auto uit Rotterdam raakte Woens dagmiddag te Noordwijk-Binnen plotse ling in brand. De wagen brandde geheel uit- De inzittenden konden zich uit de gevaarlijke situatie bevrijden. NOORDWIJKERHOUT Algemene tuinderscursus. Geslaagd zijn voor het diploma alge mene tuinderscursus richting blóènibol- lenteelit de heren N. J. L. Duivenvoorde, N. G. de Groot, L. P. Heemskerk. W. Knoppert, J. E. Kuipers. Joh. P. Prins, W. Prins. P. A. v. d. Slot, Q. B. v. d. Slot, P. A. v. d. Slot, C. Warmerdam, N. A. Willemse. allen te Noordwijkerhout, Jac. L. v. d. Hulst, P. J. v. d. Hulst, A L. Heemskerk, L. M. J. Mens, allen te Voonhout. Voor het diploma tuinbouwbedrijfsleer zijn geslaagd C. J. Bouwmeester, G. J. v. d. Berg. G. C. J. v. d. Berg, A. C. v. d. Berg. J. J. v. d. Berg, P. N. Duiven voorde, P. H. Duivenvoorde, H. J. Heems kerk, J. J. S. J. Jansen, P. M. v. d. Nieuwendijk, L. J. A. Nulkes, J. J. F. Nulkes, C. J. Nulkes, W. v. d. Tang, L. P. Verdegaal, S. P. H. Warmerdam, allen te Noordwijkerhout, H. P. de Ridder te Sassenheim. OEGSTGEEST De diénst van Zortdagmiddag a s. van de Geref. Kerk zal door de N.C.R.V. wórden uitgezonden. Ds J. C. Brussaard hóópt voor te gaan. Organist is de heer J. G. Noórlandt. Medewerking verleent het Geref. kerkkoor o.l.v. de heer B. H. Tobé. Jaarvergadering Geref. Jeugdclubs Vele ouders warén gisteravond met hun kinderen meegekomen naar „Irené" om daar het jaarfeest te vieren van de Gereformeerde jongensclub „Joh. PóSt" en de meisjesclub Zonnebloem". De heèr E. H. Broekema, die de avond leidde, zei in zijn welkomstwoord, dat hij zich verheugde over de toenemende belangstelling van de ouders voor het jeugdwerk, een vrucht van de activiteit van de oudercommissie. Arle Brouwer hield een inleiding over „De verloren Zoon". De jaarverslagen werden op originele wijze gebracht. Namens de oudercommissie sprak de voorzitter, de heer H. Otten, die de lei ders en leidsters dankte en de jongelui er op wees, dat de gewone studie-avon den van groot belang zijn. De kerkeraad sprak door ds Jac. Eringa, die hulde bracht aan het werk der oudercommissie. De avond werd ver der gevuld met zang en schetsjes, ter wijl onder de leden der clubs een decla matiewedstrijd werd gehouden, Lies van Heuven, Mien van der Sleet, Kees Pa ling en Guus van der Schrier wonnen een prijsje. Herv. Gemeente ontving legaat De Ned. Herv. Gemeente alhier heeft een legaat ontvangen van f 1Ö00. RIJNSBURG Jeugdverenigingen sloten winterseizoen. De meisjesvereniigingen „N.I.E.K.", „Van knop tot bloem" en de C.J.M.V. kwamen in de zaal achter „Avondrust" bijeen om het winterseizoen af te sluiten. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer C. de Mooy. werd een gevarieerd programma afgewerkt. Zo werd een spel uitgevoerd, voorstellende een reis naar, Amerika. Verder declamatie en een! spraakwaterval. Ds M. J. J. Bonting ver-I zorgde de dagsluiting. Paardenmarkt op 31 Mei De Rijnsburgse paardenmarkt word* dit jaar óp Donderdag 31 Mei gehóuden SASSENHEIM Burgerlijke stand. GEBOREN: Henricus G. P. M., z. v. H- M. Schepens en J. V. Castenmillèr, Gharbonlaan 10; Christina J. M-. <3- v. A. Hóogeveen en C. C. M. Pouw, J.P. Gouvemeurlaan 4; Johannes C., z. v. J. H. D. Hozee en A. P. van der Meer, Kastanjelaan 14; Johanna M. M., d. v. P. A Kipping en M. C. van den Broek. Klazinus, z. v. W. Honders en F. Staring. Zuilhofstraat 4; Mientje, d. v. F. van der Helden en G. Havenaar. ONDERTROUWD: L. Rozenboom, 24 j„ Gilze Rijen, en J. C. F. Waasdorp, 21 j. Kerklaan 38; J. P. Mosseveld, 23 j„ Voor hout, Teijlingerlaan 76, en F. Verlint. 24 j., Hoofdstraat 260; G. C. van Leijden, 23 j„ Oegstgeest, Wijttenbachweg 3E, en M. J. van der Ploeg, 24 j„ J. P. Gouver neurlaan 8; J. A. Helmus, 30 j., Hein Baderstraat 16, en A. van 't Wout, 27 j., Lisse; B. M. Oorschot, 24 j„ Lindenlaan la. en F. M. van den Heuvel, 24 j., Rot terdam. GETROUWD: F. van der Tang. 22 j., Rijnsburgerweg 32, Voorhout, en Roest, 22 j„ Berkenlaan 18, toekomstig adres: Zuid-Afrika, Little Falls; J. Keur, 37 j., Wijngaardenlaan 33, Voorschoten, en A. van Beelen, 34 j„ Van Heemstra- straat 23, toekomstig adres: voorlopig on gewijzigd; J. W. Vérbakel, 28 j., Zuid kade 6. Waddinxveen. en A. A. Meiman, 24 j.. Hoofdstraat 244, toekomstig adres: Oranjelaan 17, Waddinxveen. TER AAR Verwelden van vee De burgemeester heeft in een circu laire de veehouders in onze gemeenti nog eens gewezen op de bepalingen vai het op 1 Januari jl. in werking getreden wegenverkeersreglement, waarin drijven van vee op een weg niet wordt toegelaten. Bij het verweiden van moet er voor worden gezorgd, dat het ve« voldoende in zijn macht heeft zodat beschadiging van beplanting wordt voorkomen en het wegverkeer onbelem merd zijn gang kan gaan. Bij overtre ding volgt onverwijld proces-verbaal. Actie voor artsopleiding De actie voor opleiding van Prot.-Chr artsen (aan de Vrije Universiteit) is tot dusverre een succes geworden. Het contri buantenbedrag werd verdrievoudigd en het aantal geplaatste busjes van 8 op 82 gebracht. Een verblijdend symptoom van snelgroeiende belangstelling. VOORHOUT Prijzencommissie weer in actie De plaatselijke prijzencommissie. die enkele weken geleden nieuw leven kreeg ingeblazen en waarin enige nieuwe le den zitting hebben genomen, is haar werkzaamheden weer begonnen. Met na druk wordt er op gewezen, dat de prijs- opdrijvings- en hamsterwet. het prijs- vormingsbesluit en de speciale prijzen- beschikkingen volledig dienen te worden nagestreefd. Dit geldt ook voor de prijs- aanduidingsvoorschriften. De taak van de prijzencommissie is het bemiddelend optreden bij geschillen tussen k-per en verkoper. Als men denkt, dat een prijs te hoog is. kan men zich dus tot de commissie wenden Klachten kunnen schriftelijk worden in gediend en elke Maandagavond van 78 houdt de commissie tén gemeente huize zitting De commissie tracht dan de partijen tot elkaar te bréngen. Slaagt de commissie niet, dan wordt de econo mische contróle-dienst in de arm geno men en deze bemiddelt niet De commissie bestaat uit de volgende personen: A. W Deutekom. voorzitter; mevr I M de Graaff-Lemmens. secre taresse; mevr- N VerbreeKooiman; mevr. J. de GróótAugustinus; mevr F A KnoppertHageman; L. B. v. d- Lans, M. de Jong en J. Renee, ledèn. VOORSCHOTEN Kinderfeesten Koninginnedag. Dit jaar zuilen op Koninginnedag geen kinderspelen worden gehouden. Daar in de plaats worden poppenkast- en filmvoorstellingen gegeven. De comman dant van het Marinekamp heeft hiervoor welwillend de eetzaal en filmzaal be schikbaar gesteld. De optocht van de schoolkinderen gaat: Elstlaan, Kon. Julianalaan, Kon. Wilhel- minalaan, Oranjeplein, Wijngaardenlaan. Schoolstraat naar de Voorstraat, vooraf gegaan door de harmonie St Laurentlus. Om half 10 zal op de Voorstraat de zang- hulde plaats hebben en zal de burge meester een toespraak houden. Huisvuil Maandag zal geen huisvuil worden op gehaald, wèl Dinsdag. En op Hemel vaartsdag hoeft men de bakken ook niet buiten te zetten. WARMOND Viering Koninginnedag De viering van de verjaardag van H M de Koningin op 30 April zal beginnen met een optocht van de schoolkindere: met begeleiding van de beide muziek korpsen 's Middags wordt een gro:< wielerwedstrijd gehouden. Hiervoor zijn belangrijke geldprijzen beschikbaar steld. Om 8 uur geeft de muziekvereni ging „St Matthias" een uitvoering i tent. Herdenking der bevrijding Op 4 Mei zal een stille tocht plaats vinden van het oude raadhuis naar het monument. Hierbij wordt medewerking verleend door een gemengd zangkoor en de beide muziekkorpsen. Na afloop van de plechtigheid kan men bloemen leggen. Om half 9 wordt in de Ned- Herv kerk herdenkingsdienst gehouden, we dr J. Zandee zal voorgaan. Tijdens deze dienst zal de fanfare koraalmuziek ten gehore brengen. Op Zaterdag 5 Mei wordt "n dienst gehouden in de R.K. kerk, ter wijl om 4 u. ten bate van de stichting 1940- 1945 een voetbalwedstrijd zal plaats vin den tussen Warmond I en Ter Leede I uit Sassenheim. Om 8 uur wordt door de Warmondse Fanfare een uitvoering gegeven in de muziektent. Delftse Leerlooierij en Drijfriemenfabriek De aandeelhoudersvergadering der NV. Delfl.se Leerlooierij en Drijfrie menfabriek v/h Alx Adam keurde de jaarstukken-1950 goed. stelde het divi dend vast op 10 (9) pet koos de heer J H. Feuth te Wassenaar en herkoos de heer C- H. Hage tot commissaris ZIJN WE ZUINIG GENOEG Er is in menige huishouding nog noo*t zo gerekend als nu, om met het huis- houdgeld rond te komen. De verhoogde prjjzen maken het vaak heel moeilijk om de eindjes aan elkaar te knopen- Besteden de huisvrouwen haar huis houdgeld wel altijd óp verantwoorde wijze? Wanneer men op allerlei kleinigheden let. blijkt dit niet steeds het geval te zijn. En het zijn juist die kleinigheden die op den duur zoveel gewicht in de schaal leggen! Nog altijd wordt er bijv. brood weg gegooid, terwijl er van oud brood zulke smakelijke gerechten te maken zijn. Denkt U er ook aan dat bruin brood en regeringswitbrood een veelzydiger voe dingswaarde hebben dan het veel duur dere luxe-wittebrood? Ook op dit dure brood om niet te spreken van kadet jes, puntbroodjes e d. kan in vele ge vallen bezuinigd worden, door het al- leen op Zon- of feestdagen te gebruiken. Gas- en electriciteitsrekeningen kun nen in vele gezinnen lager zijn, wanneer men er maar de hand aan houdt, de spij zen nooit lang te koken en de warmte bron te temperen zodra het gerecht kookt. Wanneer het pandeksel gaat klep peren of grote wolken stoom uit de pan ontsnappen, is dat een bewijs dat de vlam te hoog of de plaat te heet is! Door koken met weinig water bespaart men eveneens brandstof en behoudt men bovendien meer voedingstoffen. Door bederf gaan jaarlijks in ons land nog grote hoeveelheden voedsel verlo ren- Bewaar Uw levensmiddelen daar om nooit langer dan nodig is en ver werk de restjes zo spoedig mogelijk. Er zijn nog heel wat smakelijke hapjes bij de boterham of bij de warme maaltijd te bereiden van overgebleven voedsel (zie ons vouwblad 138). Insecten, warmte en vocht bedreigen de houdbaarheid van levensmiddelen, Kijk Uw voorraden geregeld na goed bewaren is huishoudgeld besparen Weet U ook, dat het onze zuivelfabrieken veel kosten en extra moeite bespaart, wan neer melk-, pap- en andere flessen door de hulsvrouwen schoon teruggegeven worden? Suiker en zoete broodbelegsels zijn zeer duur geworden. Beperk het gebruik hiervan zoveel mogelijk: deze artikelen missen elke beschermende waarde voor het lichaam en kunnen uit gezondsoog- punt zeer goed gemist worden- Radijs en ramenas, geraspte wortel, sterkers en fruit (plakken appel en peer en straks in het voorjaar de kleinere vruchten) zijn gezonder en in verhouding goedko pere broodbeleggingen. Van een schoon gemaakte bokking kunt U een zeer voor dellg belegsel maken door de vis fijn te wrijven en te vermengen met een klontje margarine Met dit mengsel kan men dan de boterham bedekken zoals men met smeerleverworst doet. Tracht vooral op versnaperingen, ge bak ed- te bezuinigen en besteed daaren tegen een zo hoog mogelijk bedrag aan melk. fruit, kaas ed. Deze levensmidde len zijn voor de gezondheid van veel groter belang! Wist U, dat er nog steeds 25 k 30 meer gesnoept wordt dan vóór 1940? Is dat in een tijd als deze te ver antwoorden? WIJ BRENGEN In onze Snackbar een heerlijke COUPE IJS vanaf 0.25 Ook IJS om mede te nemen voor ƒ2.00 per liter. Stecnsto. 33. TCL2403Ö Lunchpakket van deze week: Gangetje 14. tcl.24005 Ham, gek. Geld. varkenslever en Lunchworst, tezamen 250 gram voor 0.99 200 Gram gek. Geld. varkenslever voor 0.95 200 Gram Saksische leverworst voor 0.65 PETER LEENEN li* Gedeelde vreugd is dubbele vreugd I Felix bestaat 25 jaarl Onze vreugde hierover Js dubbel groot. want... er is weer volop Felix! Bn het enige waar hond en kat het al 25 jaar roerend over eens zijn. is dat Felix toch wel het lekkerste (en gezondste) eten is wat er bestaat I Haal even een pak en geef Uw huisgenoot vandaag 'n extra Felix-feestdiner! ROSELEUR heeft de se week BOTERMOPPEN met roomboter be reid van ƒ0.80 voor 0.65 p. 200 gr. JANHAGEL van ƒ0.70 voor 0.58 p. 250 gr. ECHTE VRUCHTENBLOKJES 0.75 p 250 gr BREE STRAAT 54 LEIDEN BEKENDMAKING Café-Restaurant „De Harmonie", Breestraat 16, Lei den. Consult gratis. Beleefd aanbevelend M J. van ROOIJEN. Een 21. Gem. Norg (Dr.) SMIT Röntgen Apparaten Fabriek C.V. VRAAGT Leeftijd 16—18 jaar. Persoonlijke aanmelding aan ons hoofdkantoor Herengracht 34x Leiden, -- -^.1. GEVRAAGD: WINKEL JUFFROUW Jail van Maanen. kruidenier. Kerkstraat 14, Katwijk ad. Rijn. Aanmelden na 7 uur. Wegens dienstplicht van de tegenwoordige zo spoedig mogelijk gevraagd een 2e BAKKERS KNECHT Lft. 18-20 jaar. P.G. bij Parlevliet, E. A. Borger- straat 19, Katwijk aan Zee U/at een 'n 7POXV za/yeepAnappen.M fen m'ntan/cfeXnter/Xaati BEKWAME VERKOOPSTERS voor do afdelingen HUISHOUDELIJKE ARTfKSLSH MANTELS HOEDEN Leeftijd boven 1S jeer, to ADMINISTRATIE KANTOORBEDIENDE (Vrl.) JONGSTE BEDIENDE (Vrl.) met uitvoerige Inlichtingen te richten aan de VROOM EN DREESMANN LEIOEN N.V. Toelat. Univers. Avondcursus Latijn, Grieks, enz. Ook volL opleid. (Wisk., Talen, enz.) B 1 jr., A 2 jr. Herha lingscursus v. afgewezenen. Dr A. Schippers, L. v. N.O Einde 165, Voorb., tel. 72.22.31; Biidersstraat 9—11, Den Haag, tel. 77 43.21. Dr J. v. Gelder, Beeklaan 520 c. Den Haag. tel. 39.06.38. Personeel gevraagd Flinke zelfstandige hulp gevraagd van 1.305.30 u. Melden 's avonds na 8 uur, Sumatrastraat 52a, Leiden. Gevr. flinke werkster, 3 ochtenden per week. Boer- haavelaan 49. Net meisje voor dag of en nacht. V.gg.v. 5220 bur. blad. Te koop aangeb. 0 IVegens emigratie. Prima nieuwe Jaarsmahaard. dres soir, uittrektafel, 3 stoelen met bijp. fauteuil, elec. klok, kinderledikant m. matras, parapluiebak, theekast. Alles tegen elk aann. bod. Van 79 uur. Dahliastraat 20. 0 H.H. Melkhandelaren. Te koop 3 gebr. 40 ltr bussen met kraan. 3 kl. bussen, 10 ltr en 5 ltr, litermaten en li- litermaten, in goede staat. Voor 6 uur. J. Ruhrwiem. Nw Beestenmarkt 17, Leiden De nieuwste Winkler Prins (van ƒ495) nog voor oude Intekenprijs ƒ360 en franco thuis. Event op zicht. J. J. Witteveen, Broek in Water land, 107, tel. 258. Diversen Solex-verbuur, t 5.- pei dag. T. v. d. Sluis, Zeeman laan 39. Leiden. Bespreek vroegtijdig Telef. 26281 0 Uw horloge ruilen wij in bij aankoop van nieuw polshorloge, vanaf 21.75. Waterdichte horloges 36. 42. enz. Grote sorte ring, Leidse Uurwerken Kli niek, Lage Rijndijk 8. Or. L. PRAAM5MA prijs f 9.50 HET DWAZE GODS Dit interessante boek bevat de geschiede nis der Gereformeerde kerken in Nederland sinds het begin der 19e eeuw. 420 pog. prima papier heel linnen Het kerkblad van A'dam W. geeft een uitvoerige enthousiaste bespreking die aldus eindigt; „Het geheel is een schone aanwinst. Een waardevol bezit voor ieder, die de historie van eigen kerkelijk leven kennen wil. Hei werk is waard ervoor te sparen, om het aan te schaffen". „Het dwaze Gods" is in elke boekhandel verkrijgbaar. N.V. GEBR. ZOMER KEUNINGS U IT G E V E R SM A a t S C H A P P IJ - W A G E N I N G E N 0 Flanken, latten, triplex, hardboard, cementboard. Lage prijzen. Voor U besluit dit te kopen, eerst even bij Van Dijk aanlopen. Lange- straat 2b. (b.d, Nw Rijn) Tel. 25845. 0 Alle bergen van moeilijk heden neemt Zandbergen van U weg, wanneer U een Solex huurt voor Uw va- cantie- en dagtochten. Spe ciaal Solex-verhuur. Bestel vroegtijdig. M. F. Zandber gen, Rijwi'elbedrijf. Telefoon 22988. Herenstraat 86. 0 Eiken en essen afraste- ringspalen en kortelingen. Essen bonenstokken, klaver- ruiters en brandhout te koop. Van Leeuwen, St Aagten straat 21 (bij de Veemarkt) Tel. 20898. 0 Onbegrijpelijkzo'n kwaliteit glansverf voor 3.45 per kg Per bi kg 1.75. in 32 mooie kleuren. Prima resul taat gegarandeerd. Het Emaillehuis. Haarlemmer straat 165 B. voor Katwijk Noordeinde 7. 0 Te koop 4 moquet bekle de stoelen met 2 armstoelen 65; trapnaaimachine ƒ47.50. opklapbedden 22.50; Pull man bedstel ƒ27.50; ledikan ten ƒ9; herenrijwiel ƒ35; jongens en meisjesfietsen (25; keukentafel met stoe len 17.50. Hooigracht 55 (Geen winkelhuis). 0 Hout in 't klein, moet van „De Houthal" zijn. Een plaat triplex, board, een lijst of een lat In „De Houthal' vindt iedere knutselaar wat. ,De Houthal" is Leidens ;elaars eldorado. Hoge Alle merken. Saionkasten electrische kleermakers machines. Ook inkoop inruil. Na-'«-«--» Obrechtstra Tel. 322840. Gelden beschikbaar voor lste hypotheek. Rente v.a 314 pet Fin.-. Bel.- en Ass.- kant. „Otto" Beukenlaan 9 Sassenheim. Telef. 7483 en Na kantoortijd 7329 en 7828. Te koop gevraagd 0 Motorboot. Moet in goede staat zijn, met goede motor. Brieven m. prijsopgaaf v. 'Speijkstr. 12, Leiden. RADIO v. d. BIJL Levering van merk Radio toestellen met Visserijband Speciale Reparatie- inrichring. COMMANDEURSLAAN 33 AANBIEDING GEVRAAGD van Speciaalfirma voer Alleen zeer ervaren firma's op dit gebied komen in aanmerking. Brieven onder No. 5218 Bureau van dit blad. VOOR VIJF EN NEGENTIG PROCENT Wist U, dat in Nederland ruim vijf en negentig procent van de gedrukte oplage der dagbladen naar de VASTE abonné's gaat De rest is bestemd voor de losse verkoop. Dit betekent, dat voor de adverteerders practisch geen verlies ontstaat door krantennummers, die onverkocht achter blijven. Vandaar dat dagbladpubliciteit (de kern van elke goede reclamecampagne) ook in dit opzicht zo effectief mogelijk is. CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTENPUBLICITEIT VAN DE NEDERLANDSE DAGBLADPERS („CEBUCO"), Bezuldenhoutseweg 45 - Den Haag

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4