RALLYE SCHIPHOL 1951 GERRIT TOF z GOEDE MERKEN De «Xieuwe Leidsche» een «gezellige» krant Eet omdat X zo en is.; Ir5.000.- en de knikkers NIEUWE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 17 APRIL 1! Nieuwsflitsen uit de omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN Ds De Haan Ds De Haan, Ned. Hervormd predikant te Aarlanderveen, heeft bedankt voor het beroep van de Herv. Gemeente van Op- hemert Vergoeding wethouders en presentiegeld raadsleden De jaarwedden van de wethouders en de presentiegelden van de x-aadsleden zijn de laatste jaren nog al eens by begro tingsdebatten ter sprake gekomen. Alge meen was het gevoel, dat gezien de toename van het werk in onze actieve gemeente de beloning voor het ge presteerde maar karig was. B\j een aantal gemeenten van gelijke grootte is een onderzoek ingesteld naar de jaarwedden van de wethouders. Van de gemeenten, waar het wethouderschap een nevenfunctie is, behoort Alphen aan den Ryn met f 1600 per jaar tot de laag- Bte. De 'burgemeester acht het een re delijke vergoeding, als de jaarwedden tot f 2200 worden verhoogd en de raad wordt voorgesteld, goedkeuring hiervoor te vragen aan Ged. Staten. Wat de vergoeding voor de raadsleden betreft f4 voor een raadsvergadering en f 2 voor een commissie-vergadering bleek Alphen eveneens de laagste te B en W. stellen voor, het bedrag voor Aiphen op f 8 te stellen en voorts een vergoeding van f 5 toe te kennen voor een commissie-avond en f 8 voor een commissie-dagvergadering. We vermoeden, dat wethouders raad met de voorstellen a cc oord zullen gaan. Een mooi resultaat Het op initiatief van Alphens mannen- koor gehouden liefdadigheidsconcert ten bate van de kankerbestrijding heeft f 452.48 opgeleverd. Een mboi resultaat, dat navolging verdient! Zeehelden geëerd In verband met de uitbreiding van de bebouwing in het complex „Brittenrust" is het nodig, dat de raad aan de ten Oosten van de Karei Doormanstraat ge projecteerde straten namen geeft. De historische vereniging voor Alphen aan den Rijn en omstreken, door B. en W. om advies gevraagd, geeft in overweging de namen van de zeehelden Witte de With, Pieter Florisz, Piet Hein, Van Heemskerk. Evertsen en Kortenaer aan de straten te verbinden. De burgerlijke verdediging Zoals we onlangs gemeld hebben, is de kring Zuid-Holland III voor de burger lijke verdediging zijn werkzaamheden begonnen. De commandant zetelt in Alphens raadhuis, omdat Alphen kring centrum is. Uiteraard is er geld nodig voor de voorbereidende werkzaamheden. Voor alle gemeenten is een aanslag vast gesteld van f 0.20 per inwoner. Het be drag van Alphen is f 3740. B. en W. stel len voor, dit af te dragen. BENTHUIZEN Ruiteravond Zaterdagavond werd de jaarlijkse ruiteravond gehouden van ,De Bent- ruiters". De ere-voorzitter, burgemees ter Steenbakker, opende. Er waren af gevaardigden van zusterverenigingen aanwezig uit Waddinxveen, Zevenhui zen, Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Wassenaar, Koudekerk aan den Rijn en Leimuiden. Verder gaven de plaatse lijke verenigingen „Hosanna", „Onver moeid Voorwaarts", „Na Arbeid Sport", E.H.B.O. en Volksonderwijs van hun be langstelling blijk. Het college van B. en W. zal zo veel mogelijk medewerking verlenen aan de totstandkoming van een verenigingsgebouw. Hierna was er een speech van de heer L. C. van Beurden uit Den Haag, instruc teur van „De Bentruiters", die een wis selbeker beschikbaar stelde voor het komende seizoen. Het optreden van het accordeonorkest „Hillegom" onder lei ding van de heer Mastbergen kon aller waardering wegdragen. Het blijspel „De Sukkel" van D. Faber werd door eigen leden voor het voetlicht gebracht. Alie van der Eijk en Dien Rensink ver zorgden het jaarverslag op uitstekende wijze. Succes voor E.H.B.O. De plaatselijke afdeling E.H.B.O. Zaterdag deel aan de kring wedstrijd. De uitslag was: 1. Den Haag, 2. Loosduinen, 3. Benthuizen, 4. Voorburg, 5. Delft, 6. Rijswijk. 7. Monster. Benthuizen haalde 253 punten, de leider van de ploeg 64. Slmultaanwedstrijd Morgenavond geeft dokter A. de Leeuw een simultaanwedstrijd tegen alle borden van de schaakclub. Alle belangstellenden zijn welkom. HAZERSWOUDE Plafond ingestort In één der lokalen van de vorig jaar gebouwde en geopende R.K. meisjes school is het plafond gedeeltelijk naai beneden gestort. Gelukkig waren op dat moment geen kinderen aanwezig, anders was het waarschijnlijk niet zo goed af gelopen. Omdat verder instorten niet tot de onmogelijkheden behoort, is school voorlopig gesloten. Film van Hazerswoude Donderdagavond om 8 uur zal de film van Hazerswoude weer worden toond in het gymnastieklokaal. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bü de heer Jac. Raaphorst LEIDERDORP „De prlvé-verpleegster" in het Dorpshuis De toneelclub „Ons Genoegen" brengt Zaterdagavond in het Dorpshuis „De privé-verpleegster" op de planken. Dus niet Donderdagavond, zoals eerst de be doeling was en op de aanplakbiljetten ook staat vermeld. Bezoek van Zeeuwen Op Hemelvaartsdag zal R.C.L. bezoek ontvangen van de voetbalclub uit West- Kapelle, de adoptie-gemeente van Lei derdorp. Hoogstwaarschijnlijk zal R.C.L. op 2e Pinksterdag een tegenbezoek aan de Zeeuwen brengen. Chr. Nat. school Op de ledenvergadering van de Chr. Nat. school werd tot bestuurslid gekozen de heer T. van Ingen Schenau. De heer J. de Graaf, die reeds 15 jaren bestuurs lid was, wilde zijn plaats afstaan voor een jongere kracht en had zich niet her kiesbaar gesteld. L1SSE Om het schaakkampioenschap Uitslagen derde ronde: le Klas A: P. LangeveldP. Boogerd 0—1; B. van Meygaarde—N. v. d. Mey 10; H. van DiemenM. A. Koppenaal 1—0. le Klas B: C. StaringJ. Smit afgebr.; J. GoedemansJ. Boogerd 10; A. Ver doesH. Simons 01. le Klas C: W. van Beek—J. Grimber gen 10; C. BoogerdF. van Dijk 01; 2e Klas A: J. van BeekB. L. Hooier 1—0; M. van Ruiten—J. Mastenbroek 1—0. 2e Klas B: Mr PuntG. Horsman 10; C. van 't WoutJ. Th. van Koppen af gebr. 2e Klas C.: Th. BrouwerM. Vermeer 01; Van NieuwkoopC. Blom 01; B. SmitJ. v. d. Drift 10; J. van Koppen J. v. d. Drift 0—1. 3e Klas A: A. Kröschell—C. van Rui ten 10; H. den ButterJ. Geerlings 0—1. 3e Klas B: H. ScholtenC. v. d. Tang 1—0; C. Verschoor—P. de Kooker af gebr. 3e Klas C: S. BeickP. A. van Tol 01; J. van PijpenA. Wesselius af gebr. Jeugdkampioenschappen: A. Snel—A. van Pijpen 01; G. ClementP. van Stam 01; C. ClementB. van Beek 0—1. Afgebroken partijen: C. Starling—A. Verdoes J. Th van KoppenMr Punt 01; G. HorsmanB. Smit 01; S. Beick—J. van Pijpen 1—0. De strijd tegen de duistere machten De propaganda-avondl van Steun Wet tig Gezag trok gisteren meer aan 1000 burgers van Lisse naar de ,31oemlust- hal". De burgemeester opende en zette de doelstelling van de avond uiteen, ni. werving van een flink aantal mannen voor de reserve-diensten. De districts commandant van de Nationale Reserve. It.-koL Warringa, wees op 'krachtige wijze op de harde noodzaak, dat naast het gewone leger een reserve staat, om zioh te weer te stellen tegen aantasting van de volksvrijheid'. De secretaris van het gewestelijk co mité S. W. G., mr Van Mechelen, ging vervolgens in den brede in op de orga nisatie van de plaatselijke Nieuws van en voor Noordwijk Tulpenralley werd geslaagde fietstocht Het weer was Zaterdag niets best, maar de tulpenralley, die de Noordwijkse padvinders organiseerden, is een succes geworden, hoewel bloeiende bollenvel den afwezig waren. In Den Haag, Leiden en Haarlem waren de 260 deelnemers uit vele plaatsen gestart voor de 40km lange puzzlerit. Bijna allen volbrachten de tocht en zagen hun moeite beloond met een medaille. In het kamphuis „De Licht boei" was het eindpunt en men had ei een cantine ingericht, die een warme be langstelling genoot. Schaakver. „D. Noteboom" De eindstanden van de wedstrijden om het kampioenschap van Noordwijk zijn thans bekend. In de eerste klasse werd de zilveren koning, uitgeloofd door de Nieuwe Leidsche Courant, gewonnen door de heer P. Bedijn. met TVi p.; 2e werd de jeugdige P. de Groot met 5Yi p.; 3. en 4. G. Marijt en J. Plug met 5 p.; 5. J. v. d. Meer 4 pnt; 6. M. Giezekamp; 7. P. F. Janzen; 8. A. Veefkind; 9. J. J. Bizot. Het kampioenschap in de 2e klasse werd behaald door de heer A. Bontkes met 8 pnt. Hij krijgt thans de Banck- Tissing-beker. Verder behaalde I'. Hoek 7Jé p.; 3. R. Eisenga 7 p.; 4. C. Plug 6Y2', 5. A. Timan 6 p.; 6. C. Waasdorp 5 p.; 7. J. Hoogendam 4!&; 8. D. P. Lind- hout 4; 9. G. Vink 3%; 10. P. Lindhout 2 p.; 11. W. van Rooyen 1 p. Momenteel worden vierkampen ge peeld, met een verplichte opening. De uitslagen luiden: P. BedijnA. Veefkind 10; J. J. BizotP. de Groot 10; G. MarijtJ. v. d. Meer 10: J. Hoogeveen— P. F. Janzen 1—0; G. Gort—J. Hoogen dam 10; A. BontkesA. Timan 01; D. P. LindhoutF. Hoek 10; C. Waas dorp—J. Brinks 10; P. LindhoutR. Eisenga 1—0; W. van Rooyen—G. Marijt 01; G. VinkC. Waasdorp 10. Onfortuinlijke tocht De matroos L. van der Niet uit de E. de Grootstraat alhier had Zaterdag het ongeluk, met zijn hand tussen de achter galg bekneld te raken, bij het binnen halen van het net. De logger, YM 283, kwam Zondag binnen en de patiënt werd naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Mondaccordeonconcert Woensdagavond geeft de Chr. mond- accordeonvereniging een concert in het Casino. Medewerking verlenen de C.J.V. „Volg Mij" en de C.M.V. „Tabitha". Chr. overheidspersoneel Woensdagavond a.s. vergadert in het verenigingsgebouw de afdeling Noord wijk van de Ned. Chr. bond van over heidspersoneel ter bespreking van de a.s. algemene vergadering. Kankerbestrijding Donderdagavond a.s. wordt in het Ca sino een propaganda-filmavond gehouden voor de kankerbestrijding. Als sprekers treden op de heren J. Niemeyer, school arts, voorzitter van het medisch cen trum, en de heer Hitma, propagandist van het Kon. Wilhelminafonds. Eerste-hulp-brlgade In „Het Hof van Holland" vindt Vrij dag a.s. de 20ste jaarvergadering plaats van de Eerste-hulp-brigade te Noordwijk. Nog goed afgelopen Gisteravond omstreeks zes uur kwam de heer G. R. uit Rotterdam met zijn auto de helling af van de Oude Zeeweg. Nabij het Brêloftpark raakte de bestuur der de macht over het stuur kwijt en reed tegen het trottoir. De wagen draaide slag om en werd zwaar beschadigd. Eén der inzittenden liep enkele kneuzin gen op, maar verder liep het wonder boven wonder goed af. De auto moest iet een kraanwagen worden weggesleept. Opbrengst collecte De collecte, die Zaterdag gehouden •erd ten bate van de militaire bond „Pro Rege", bracht ruim ƒ447 op. Geref. Bond Morgenavond om kwart over 7 hoopt voor de afdeling van de Geref. Bond in het gebouw Julianastraat 27 voor te gaan ds Haring, Ned. Hervormd predi kant te Lage Vuursche. Hij betoogde, dat voor ieder, die aan de nationale vrijheid wil meewerken, plaats is bij een der onderdelen. „Wacht niet tot morgen, maar doe wat uw plicht is te genover uw vaderland. Het gevaar staat voor de deur en we zullen moeten zor gen, dat we iklaar zijn!", aldus mr Van Mechelen. Pastoor Roelvink en dr Ruys belicht ten het geestelijk element in de strijd tegen duistere machten. Er was muziek van het korpg der N.R., de mond-; deonvereniging K. en V. en de beide plaatselijke muziekkorpsen. NOORDW1JKERHOUT Eén bloemenkleed De verschuiving van de bloemenfees- ten is de Noordwjjkerhouters niet onwel kom. Nu hebben allen immers even langer de tijd, zich voor te bereiden op het leggen van de traditionele mozaïeken. Het comité rekent er op, dat ieder, die maar enigszins in de gelegenheid is, een mozaïek zal maken. Noordwykerhout moet één bloemenkleed worden! Wie niet kan slagen, kan zich in verbinding stel len met de administrateur van de V.V.V. Herenweg 6. Het comité is nu bezig eer lijst samen te stellen van plaatsen, die geschikt zijn voor het leggen van een mozaïek en vast is daar voor leder, die zelf geen ruimte heeft, wat bij. Op Vrij dag 27 April kunnen hyacintennagels worden afgehaald bij de opslagplaats van de brandstoffenhandel Musegaas. Wijkverpleegsters Door het bestuur van het Wit-Gele Kruis is tot tweede wijkverpleegster be noemd zuster De Poter te St Jansteen. Tot opvolgster van zuster Hovius, die 1 Juni naar Halfweg vertrekt, is zuster V. d. Harg te Voorburg benoemd. Jonge lidmaten Morgenavond zullen de jonge lidmaten van de Ned. Herv. Gemeente alhier om 8 uur bijeen komen in de pastorie. Me vrouw Vos zal een inleiding houden over het zesde gebod. Burgerlijke Stand boren: Martinus P. z.v. W. M Eed'en-Warmerdam; Rienk z.v. J Jasper-v. d. Veen; Engelbertus A. z.v. W. T v. d. Berg-v. d. Ploeg; Klazina M. dv. N. de Groot-Warmerdam: Adrianus H. M. z.v. A. Trompert-v. d. Berg. Ondertrouwd: D. van Kampen, 29 j. en A. M. Vermin, 33 j. Gehuwd: G. C. van Dam en C. A. Geerlings. TER AAR „Sempre Avanti" De tweede uitvoering van- „Sempre Avanti", op Zaterdag j.l., trok weer een overvolle zaal. In een vlotte speech bracht Wïm van Vliet de directeur, de heer B. Polak, dank en bood hem na mens de vereniging een bloemstuk aan Berry van Eijk ontving voor zijn be langeloze medewerking oen boek en de heren van de contróle een doos sigaren. Zaterdag a s. volgt een derde uitvoering ten bate van de Haak-in-actie. E.H.B.O.-successen De E.H B O-vereniging behaalde Za terdag op de tweede selectiewedstrijd, te Aarlanderveen. gehouden, de le prijs met punten. Een tweede groep uit onze gemeente werd 4e met 208 punten. De tweede plaats werd ingenomen door Gouda met 249 punten. De eerste ploeg uit Ter Aar had mej. Marg. Vuijk als Nieuws van en voor Valkenbui Ledenvergadering der Chr. school In een der lokalen van de Chr. school kwam de Vereniging voor Chr. Onder wijs in ledenvergadering bijeen. De pre sentielijst werd getekend door 22 .perso nen. De voorzitter, ds L. I. Baas las een gedeelte uit Romeinen -15, ging gebed en sprak een kort openingswoord De secretaris, de heer M. Fioole gaf een zeer uitvoerig en nauwgezet jaar-' verslag. Alle schoolzaken passeerden de revue. Het aantal leerlingen over 1950 bedroeg gemiddeld 156, terwijl momen teel de school bezocht wordt door 174 kinderen, een aantal, dat nog nooit der bereikt is. Voor de eerste klas den dit jaar niet minder dan 35 kinde ren ingeschreven. De klassen zijn zeei bezet en in de toekomst zal zeker ge dacht moeten worden aan de bouw var een vijfde lokaal en de benoeming var. een vijfde leerkracht. In het personeei kwam enige wijziging. De heer Berghou: vertrok naar Doesburg. In zijn plaats kwam per 1 Januari j.l. de heer Schoon- beeg. Ook het jubileum van de school werd even aangestipt. In het afgelopen schooljaar waren de vrijwillige bijdra gen wederom een groot succes. In ver band met de stijging van de prijzen der leermiddelen en brandstoffen blijft ech ter de financiële steun van de ouders zeker nodig. De bestuursverkiezing bracht geen verandering De heren G Barnhoorn en J. A. van der Meij werden opnieuw gekozen en namen hun benoe ming aan. De heer P. C. van Eede gaf een finan cieel verslag. Uit de grote hoeveelheid cijfers noteerden we alleen, dat het vo rige boekjaar afgesloten werd met eer tekort van f 439,92, terwijl per 1 Januari dit tekort was verminderd tot f 267,31; alzo een vooruitgang van f 172,61 Bij monde van de heer P. v. d. Perk werd verklaard, dat de boeken en be scheiden van dé penningmeester in orde Hierna hield de heer G. Docter, hoofd in de Chr. Tuinbouwschool in Rijns burg een causerie over: „De waarde van het tuinbouwonderwijs". Na een princi piële uiteenzetting, waarom hier ook Chr. onderwijs noodzakelijk is, gaf spr. overzicht van datgene, wat op deze scholen wordt onderwezen. Wijzigingen in de leerplichtwet veroorzaakten ook veranderingen in dit onderwijs. Van de zevende 'klas van da lagere school gaan de jongens nu naar de land- of tuin bouwschool en moeten daar het eerste jaar minstens 14 uur per week onder- genieten. Welk recht heeft nu leidster. Zij behaalde het hoogste aantal punten, nl. 90, en won een medaille. De leidster van de tweede groep, mej. v. d Meent, behaalde 79 punten De vereni ging komt nu in aanmerking voor de districtswedstrijd, die op 19 Mei te Delft wordt gehouden. De eersteling in de winkelstraat De eerste winkel in de eerste winkel straat van Ter Aar, de jhr De Mural'- straat, is Zaterdag geopend. De heer G H. Cats ontsloot toen de deur van zijn melkzaak. iemand, die een diploma van e( lijk© school heeft? Spr. zei, da verwachting is, dat dit diploma gelden als een soort vestigingsve ning in de land. of tuinbouw. Met] delijke voorbeelden toonde hij de theorie in geen geval gemist] worden. Tachtig procent zal drijf geleerd moeten worden, theoretische kennis zal de basis vormen. Na deze interessante werden nog enkele vragen gesteld] De raad vergaderdi Een aardig staaltje van dorpse gel l delykheid maakten we gisteravond t 1 In verband met de ledenvergadering de Chr. school werd de vergadering de gemeenteraad een uur v opdat men zijn belangstelling objecten kon schenken. Voor de saJ^ komst van onze vroede vaderen be de het hoofd der school dan ook dankbaarheid tegenover het hoofd 1 gemeente voor deze sympathieke j Burgemeester A. C. de Wilde opi 20 de vergadering en deelde mede, dat houder S. M. Poot wegens ziekte hinderd was. Onder de ingekomen i ken bevond zich een voorstel, onj samenwerking met de gemeenten wijk, Noordwijk en Rijnsburg, een ling aan te gaan met het destructi drijf N.V. Gekro te Overschie ophalen en onbruikbaar maken van gekeurd vlees. Aldus besloten. De begraafrechten en de verorde op de algemene begraafplaats moe worden vastgesteld. In 't kort kom! regeling hierop neer: een grafkelder f 400, eigen graf afdeling A f 150, a B f 100. De begraafrechten wei vijf groepen ingedeeld, waarbij leeftijdsgroepen werden aangehou .1. 12 jaar en ouder; tussen 1 jonger dan 1 jaar. Voor de vijf g pen gelden dan de volgende bedra f 60, f 30 en f 15; f 50, f 25 en f 40, f 20 en f 10; f 35, f 17.50 f 25, f 12.50 en f 6. Van Ged. Staten was een schrij binnengekomen, waarbij de raad overweging werd gegeven, ook aan gemeente-ambtenaren een salarisvei ging van 5% toe te kennen. Zod hoofdelijke stemming werd hiertoe sloten. Bij het punt „verplaatsingskosten sluit" deden B. en W. een voorstel regeling te treffen voor de geme te-ambtenaren, die dan ook zal gel voor het personeel van de bijzond school. Weth. Ouwersloot dat, indien deze regeling r den aanvaard, dit een achteruitzett zou betekenen voor de derde-k! gemeenten. De bedoeling is: ee mum vast te houden van f 150, dan de ambtenaren en onderwijzers houden zullen zijn, minstens twee in deze gemeente te blijven wonen. Bij de rondvraag wees de heer Leeuwen op de onhoudbare toestand Achterweg en Torenvlietslaan. De houder van Openbare Werken antwoo de, dat de slechte weersomstandighi de werkzaamheden aan deze wegen hadden vertraagd. Nadat de heer Po mus nog een vraag gesteld had havengeld voor woonarken, ging de over in geheime zitting om de vestigi postkantoor te bespreken. 72CC 00&-£'/>.u - - L 1 WOONBOTEN in prijsklassen van 5500,- 6000.-, 9500.-, 12500,-, 14000.-, 17000-, 25000.- korte levertijd. Inl. Amster damse Betondroogdok Onder neming. Prins Hendrikkade 48, Amsterdam, by Centraal Statïon. Telefoon 49770. GEVRAAGD in Christelijk internaat voor schippers kinderen (leeftijd 814 jaar) EEN ERVAREN LEIDSTER min. leeftijd 25 jaar, bezit van doelmatige diploma's geeft voorkeur, en EEN ASSISTENT-LEIDSTER min. leeft. 18 jaar. Indiensttreding voor 1 Juni a.s. Prettige werkkring. Behoorlijk salaris .Brieven met volledige in lichtingen aan de directrice, Mathenesserlaan 484, Rotter dam. Telefoon 36730. GEVRAAGD spoedige indiensttreding VROUWELIJKE KRACHT met administratieve ervaring, goed kunnende typen en steno. 3r. m. opgave van verlangd salaris No. 5162 bur. v. d. blad Hulp gevraagd voor hele dagen. Lichte verpleging gewenst. Liefst G.G. Niet jonger dan 30 jaar. Mevr. Doruiter, Van Boetzelaerstraat 9, Alphen aan dein Rijn. BAKKERSLEERLING GEVRAAGD bij G. BREEDIJK, Rijn straat 55. Katwijk a.d. Rijn. EN GOEDE PRODUCTEN! Bekende merken zijn goede merken, want slechts met goede producten kan men op den duur succesrijk reclame maken. Firma's, die geregeld in DAGBLADEN adverteren, genieten daarom het bijzon dere vertrouwen van het publiek. Dagbladpubliciteit plaatst Uw verkoop- boodschap in de sfeer der actualiteit, van daar de bijzondere waarde van dagblad reclame, de kern van elke goede reclame campagne. CENTRAAL BUREAU VOOR COURANTEN PUBLICITEIT VAN DE NEDERLANDSE DAGBLADPERS („CEBUCO"), BEZUIDEN- HOUTSEWEG 45, DEN HAAG. Personeel gevraagd W. J. v. d. Graaff, Aal markt 5. metselbedrijf, -vr een nette jongen, leeftijd ca 16 jaar. Personeel aangeb. Juffrouw, G.G., b.z.a. huishouding met of zonder verpleging. Gewend zelfst. te werken. Br. no. 5165 bur. dit blad. Te koop gevraagd 9 Driewieler. Een gebruikte doch in goede staat verke rende bakfiets met open of gesloten laadbak te koop ge vraagd. Brieven met opgaaf prijs enz. onder No 5155 Bur. van dit Blad. Te koop aangeb. Herencostuums flinke m. 15. Colbert met vest 7.50, Kinderledikantje ƒ10. Box ƒ10. 2-Pers. auping spiraal 17.50. 2 Dienstbodekastjes mahoniehout 20 per stuk. Mooi kastje ƒ15. F. v. d. Pluym, Janvossensteeg 51. Prachtige Singer salonkast trapnaaimachine. Weinig ge bruikt. Herenstraat 23. 9 Ford V 8. Eventueel te huur zonder chauffeur. Uit sluitend per dag of langer termijn. Te bevr. Gar. de Jong, Zeemanlaan 12 a, Lei den, Tel. 23055. 9 Zware eiken uitschuiftafel Tevens een Strijkplank, ƒ4. Nieuwe Beestenmarkt I. Dames. Alleen wij zijn het goedkoopste en geven het beste. Permanent ƒ5. »n, watergolven inbe grepen. Bespreekt vooral vroegtijdig. De kapper voor lastig haar. Het Kappershuis. Apothekersdijk 8, tel. 26218. 9 Gelden beschikbaar voor lste hypotheek. Rente v.a 3 li pet. Fin.-, Bel.- en Ass.- kant. „Otto", Beukenlaan 9. Sassenheim. Telef. 7488 en 7868. Na kantoortijd 7329 en Jong katje zoekt goed te huis. Gezond, gewend aar Felix' Kattenbrood. Ter Haarkade la. 9 „Prediker", Jan Vo6sen- steeg 17. Film. „Kees, de zoon van de stroper". Woens dag 18 April a.s. Middag voorstelling 2.154.15, 30 et, 's avonds 8 uur, uitgebreid voorprogramma 50 c. Plaats- kaarten ook Nieuwe Rijn 91. Telefoon 20632. Naaimachines vanaf ƒ35. Alle merken. Salonkasten, electrische kleermakers machines. Ook inkoop en inruil. Naaimachinehandel, Óbrechtstraat 190, Den Haag, Tel. 322840. 9 Grunnegers. Zoaterdag 21 April hebben wie 'n toneel oavend ien de Burcht. Aal- moal binnen ie welkom. Wie begunnen om acht uur. Solex-verhuur, f 5.- per dag. T. v. d. Sluis, Zeeman laan 39. Leiden. Bespreek roegtijdig. Telef. 26281. I Buiten koud en guur. Binnen warm en gezellig, als U een orgel aanschaft. Reeds voor f 135. f 240, f 275, f 325 enz. Vanaf f 10 p. mnd. bij W. A. Gouw, Terweeweg 100 Oegslgeest. Afrasteringen- IJzeren pa. Ien. harmonikagaas, prikkel draad, ijzerdraad, Voorts golfplaten, asphalt, melkge- reedschap, waskuipen, bas cules, gewichten, varkens troggen. Galvaniseren, tinnen. Het vanouds bekende adres: A. J. Hartwijk, Nieu. we Beestenmarkt 79. t.o. Marktkantoor. Tel. 26627— 24013. Te huur gevraagd 9 Oegstgeest. Een ouder echtpaar zoekt in Oegst geest voor nu of later 23 kamers met event, kookge legenheid, leeg of gestof feerd. Wil een hoge huur betalen. Br. onder No 5153 Bureau van dit Blad. Woningruil Aangeb. prachtige woning, eerste stand te Alphen a. d. Rijn (of woning te A'dam of Utrecht) huur ƒ40 p.m. Gevraagd: woning, goede «t. te Leiden (of Oegstgeest). (Huur tot ƒ70). Br. no. 5164 bur. van dit blad. HET BOUQUET von Springbok 'n wonder, die volle zoete smook. De heerlijke Koop- se Muscatel drui ven proeft U er uit SPRINGBOK een uniek toeristisch evenement AAN PR IJ ZEN! NON-STOP Variété-programma, AVBO-Skymasters oJ.v. PI Scheffer etc. etc. U kunt nog meedoen! Ook als U nog geen Solex heeft. Want wanneer U heden een Solex bestelt, kunt U nog vóór 20 April inschrijven als deelnemer aan dit Solexfeest. Vol ledige inlichtingen bij alle Solex Service Stations ln Nederland. R. S. STOKVIS EN ZONEN N.V. 'n VAN DER HEEM Een afspraak „En spinraggen wegnemen", vulde Joep Snijders lachend aan. „Maar groeien zal hij wel niet meer doen. Koeketen wel", voegde hij er aan toe, toen hij zag dat Otje met smaak van de koek stond te happen. Intussen was Gerrit Tof met het lezen van het stuk klaar en opeens ging de telefoon. Het was Basje Kien, die opbelde van het bierhuisje uit bij de haven. Joep Snijders gaf de haak aan Gerrit Tof over. Basje deelde in het kort mede wat hij èe weten was gekomen en vroeg aan Ger rit wat deze uit de stukken wijzer was geworden. 't Kwam hierop neer dat Joep Snijders alleen mocht handelen met iemand, die op de advertentie had geschreven en dat als de brilledozen met de recepten bij elkaar pasten Joep en de eigenaar van het andere recept by de notaris een over komst moesten maken, waarbij beide partijen gelijkelijk in de voordelen van de recepten zouden delen. Wie het dan uitvoerde was bijzaak. „Dan hebben we weinig tijd", sprak Basje Kien. „Want de stuurman komt vanmiddag uit 't ziekenhuis en om 3 uur moet zijn schip vertrekken. Ik zal doen wat ik kan. Laat meneer Snijders naar het bureau van het „Streeknieuws" gaan en daar net zolang blijven tot hij van ons nader bericht heeft ontvangen. En komt U met Otje dan per knikkerwagen van de heer Snijders naar mij toe. „Niet voor het café komen. Om de hoek van de straat links blijven staan en daar op mij wachten." „Oké", sprak Gerrit Tof. „Wij komen." (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 4