Jlieuwe £eihsrf)C GTimrant Onder de bruine legerdekens rusten vijf levenloze lichamen »En Frank Sinatra zingt door de radio: „Good night Irene" Perzië duldt geen inmenging in eigen oliezaken Wist U Republikeinen eisen onderzoek naar Trumans beleid DINSDAG 17 APRIL 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel. 23375. Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal. 1.72 per maand; 0.40 per week ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Twee en dertigste Jaargang No 9201 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEUJK-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stanlraslith 1« gebleven mgn hert ia Ugfjenspott" Er is in Korea slechts één Ned. oorlogscorrespon dent. Natuurlijk is dat Alfred van Sprang en natuurlijk vindt u zijn artikelen in de Nwe Leidsche Crt. Hebt u dit al eens onder de aan dacht gebracht van uw vrienden, die ons blad nog niet lezen? Geen plaats voor ontroering aan bet front (Van onze oorlogscorrespondent Alfred van Sprang) IN EEN VELDHOSPITAAL ERGENS IN KOREA. April 1951. De groene ambulance stopt. Twee hospitaalsoldaten trekken de deuren er van open en nemen er een brancard uit. Er ligt een lichaam op. Twee mod- i derige schoenen steken van onder de bruine legerdeken uit. Verder is er niets te zien. De brancard krijgt een plaatsje naast de stal. waarin het veldhospitaal tijdelijk zijn tenten opgeslagen heeft. De beide hospi taalsoldaten gaan terug naar de auto en halen er een tweede brancard uit. En een derde en een vierde en een vijfde. De laatste is afgedekt met een zeil vol bloed. „Doden...?" vraag ik. „Ja". Met een klap slaan ze de deuren van de ambulance licht. Eén kruipt achter het stuur en start de motor. Voorzichtig stuurt hij de smalle landweg naar het front weer op. In het gras naast het hospitaal blijven de vijf brancards met hun levenloze vracht achter. „Heb je geen koppel nodig..?" „Neemaar ligt er een goeie broek ij? De mijne is helemaal gescheurd.." De radio speelt nog steeds populaire Het was geen gebeurtenis van belang: het binnen brengen van de lijken vaii vijf gesneuvelde Amerikaanse soldaten in het veld hospitaal vlak achter het front. Dergelijke dingen komen tenslotte elke dag voor. Maar wel was het verbijsterend om te zien hoe de levende kameraden reageerden. Het leek allemaal ontstellend ge voelloos. Dat was het ook. Maar in het licht van een meedogenloze oorlog was het toch ook weer be grijpelijk. En vergefelijk. Het is nog vroeg. Om het hospitaal is het stil. De mees te mensen slapen nog. Er is vannacht tweemaal alarm geweest. Beide malen is iedereen in de stellingen geroepen om een poging van een compagnie Chi nezen om door de linies te breken te verijdelen. Daardoor heeft men een massa slaap verloren. Maar geleidelijk komt het kampement toch tot leven. Met slaperige, ongewassen gezichten platen uit Amerika. Gebed De aalmoezenier versohijnt. Het is een kleine man. Met leukoplast heeft hij een kruis op zijn helm gemaakt- Met een ernstig gezicht loopt hij naar de zit een stel soldaten zich een houtvuur. In de vlammen staan blikjes met rantsoenen en mokken koffiewater te pruttelen. Daar ligt-ie „Wie heeft er suiker..?" „Als ik de helft van je chocolade krijg.." Men roert in de kooksels. Tegelijk tranen de ogen van de rook. Maar dat hindert niet. Het is tenminste warm. „Ken je sergeant Bolden..?" „Die met die grote snor..?" De vrager draait zich half om en wijst naar de brancards. „Daar ligt-ie.." De een roert in de witte bonen met tomatensaus en de ander brokkelt een blok cacao in een blikje kokend wa ter. „Sigaret. Een pakje gaat rond. „Twee van mijn vrienden zijn er aanvertelt een soldaat met NO TIME FOR LOVE op de klep van zijn pet,, „die enedaar ben ik twee jaar mee samengeweesteen goeie „Hèwiens spaghetti is daar gevallen „De mijnegeef ©s even handschoende pelotonscommandant van de B-comoagnieje weet wel.. die met vier Purple Hearts., die heb ben de Chinezen vannacht ook pakken genomen". „Werkelijk....?" „Tja...." Plotseling klinkt er muziek. Een van de jongens is met een draag bare radio naar buiten gekomen. Hij staat afestemd op het strijdkrachtenpro gramma in Tokio. Frank Sinatra zingt „Good night, IreneMen leeft er helemaal van op. Somigen neuriën de melodie mee- Het is bijna onwezenlijk hier in het onherbergzame Koreaanse bergland iets dergelijks te horen. Het is uit een andere wereld. Even licht het hen uit die grauwe oorlogssfeer. En niemand denkt meer aan die vijf bran cards naast het hospitaal. Registratie Een officier schrijft zorgvuldig de ge gevens over van de kaarten, die aan elk lijk bevestigd zijn en die naam. doods oorzaak en plaats van het sneuvelen aangeven. Een van de identiteitsplaatjes wordt van het kettinkje om de hals ver wijderd. Dan haalt men de zakken leeg. De militaire artikelen worden op een hoop gegooid. De persoonlijke bezittin gen verzamelt men om later naar de na bestaanden te sturen. „Ze hebben koffie in de hospitaal tentwaarschuwt men de kapitein, die met de registratie bezig is. „Ik kom zo..", antwoordt hij. Tientallen mensen lopen langs de bran cards. Sommigen kijken er fliet eens naar.. Ze hebben hun gedachten bij an dere dingen Anderen lichten even uit nieuwsgierigheid een tip van een deken op en kijken wie er onder ligt. Dan dek ken ze het lichaam weer toe en gaan hun weg. Een heel enkele blijft er wat lan ger bij staan. In de hoop met uitrustings stukken staan een paar man te rommelen Ze monsteren, of er misschien iets bruik baars voor hen bij is. Eon helm in de plaats van hun eigen helm die een beet je knelt. Of een regenjas, nu de natte da gen langzaam aanbreken. Het is een goede gelegenheid om verloren pen te vervangen. brancards toe. In gedachten verzonken staart hij naar die stoffelijke resten. Uit de zak van zijn uniform haalt hij een stola en een gebedenboek. Hij knielt en hangt de stola om zijn hals. Dan legt hij de helm naast zich op de grond en pre- echter niet anders. Een leger kan zich niet veroorloven te rouwen. Het moet vechten. En dat kunnen alleen mensen, die voor alles ongevoelig zijn. Men senti- mentaliteiten kweekt men geen goede frontsoldaten. Zo gaat het leven verder. Een nieuwe dag aan het front is be gonnen. De zon is dor en heeft de och- tendkilte verdreven. De bergen liggen er onder een wolkenloze hemel. In de verte dreunt de artillerie. Vliegtuigen cirkelen laag over om de situatie te verkennen. Een mortiergranaat suist vlakbij uit de loop. In het kampement is het een en al drukte. Mensen lopen heen en weer. Jeeps stuiven binnen. Men praat en lacht en werkt. Maar in het gras naast het hos pitaal staan de vijf brancards. Eenzaam en vergeten. Roerloos steken tien mod- derschoenen onder de bruine dekens uit. Gisteren hebben deze vijf mannen ook nog kunnen praten en lachen en wer ken. Nu zijn ze dood. De oorlog is voor hen voorbij.... Dzs Nederhoisl (P.v.d.A.): Komende weken beslis sen over kabinet? De neiging tot verhoging van de con sumptie moet tijdig worden tegengegaan. Er dient een tijdelijke, maar vérgaande prijsbeheersing te worden ingevoerd. Het is te hopen, dat de regering bijtijds het signaal vóór de wissel zal zetten en zo doende voorkomen in plaats genezen, omdat de komende weken reeds beslis send kunnen zijn, eventueel zelfs voor het voortbestaan van het kabinet. Dit zei het socialistische Tweede Kamer-lid drs Nederhorst, die gisteravond het woord voerde voor de afdeling Rijswlj* van de P.v.d.A. Amerik. dollars voor Tito TVuman heeft goedgekeurd, dat 29 mil- lioen dollar aan Joegslavië zal worden verstrekt voor de aankoop van grond stoffen voor de strijdkrachten. GENERAL HEADQUARTERS UNITED NATIONS COMMAND OrnCE OF THE COMMANDER-IN-CHIEF Dear Mrs.^- The untimely and tragic loss of your husband, Warrant Officer Martin vho net his death on the field of battle in Korea, has shocked all of us deeply. Soma measure of- comfort may be derived from the knowledge that he died in'the service of his country and in the defense of a peace-loving people* I am confident that his devotion to duty, at the cost of all he held dear, will hasten the day when ruthless aggression shall disappear from the face of the earth and free men everywhere will live together in peace and harmony. Our faith enables us to withstand the shock and grief of death. It Is my earnest prayer that Almighty God will sustain and strengthen you in this hour of trial. While the loss of your beloved one will be a hardship, ve know that no life is really lost for those who have faith in God. Sincerely yours. DOUGLA^tfac ARTHUR velt zacht voor zich uit onverstaanbare woorden. Niemand bekommert zich om hem. Men ziet hem niet eens. Druk pra tend loopt men vlak langs hem heen. Maar de aalmoezenier gaat onverstoor baar in al die drukte zijn gang. Hé, Bobwaar is de dokter....?" schreeuwt een korporaal. „Weet 't niet..!" klinkt het antwoord." De aalmoezenier ligt nog steeds op zijn nieën voor de brancards en dient de laatste heilige sacramenten toe. Plechig slaat hij een kruisteken.. Dan staat hij op en zet zijn helm weer op. Een majoor komt uit het hospitaal met een mok kof fie in zijn hand. „Hallo, Jack....", begroet hij een lui tenant. „Dag. Doe". „Hoe is *t..?" „Ik kom vanavond wel „Okay!" Men praat over allerlei, ook over de kansen op aflossing. Fluitend zit een sol daat zijn geweer schoon te maken. Een ander is zich aan het scheren uit een helm met warm water op de bumper van een jeep. Men heeft geen tijd om lang stil te staan bij de doden. In de burger maatschappij geeft de dood een schok. Hier niet meer. Dagelijks sneuvelen er mensen. De ene dag meer dan de andere. Het zegt de overblijvenden weinig meer. schijnbaar harteloze onverschil- langs.. Prins Bernhard terug op 28 April Prins Bernhard zal op Zaterdag 28 April 's morgens om 10.35 uur van zijn goodwillreis naar Z.-Amerika ap Schip hol terugkeren. In Abadan in Perzië zijn vliegende, iar gewapende brigades gearri veerd om de eigendommen van de Anglo-Iraanse Olie-maatschappij tegen onruststokers te beschermen. Reeds hebben verschillende Ame rikaanse experts, die aan de maat schappij zijn verbonden, om eva cuatie uit de bedreigde gebieden verzocht. Botsingen tijdens anti- Engelse demonstraties eisten al ir dan tien doden. Op deze foto men de troepen, gereed om r de wapenen te grijpen, ge- stationneerd tn het hoofdkwartier i de militaire gouverneur tn Abadan. Vrouw in Slikkerveer bij brand omgekomen Gebruik van benzine de oorzaak? Bij 'n gistermiddag ontstane brand in de woning van de weduwe De Vries, ach ter de gelijknamige automobiel- en mo torhandel in de Sophiastraat te Slikker veer. is de 59-jarige mevrouw G. Lod der-De Vries om het leven gekomen. vas in de slaapkamer bezig met benzine een vloerkleed schoon te ma ken, terwyi een gróót aantal flessen benzine in de nabijheid stond. Toen de brand ontstond, was mevrouw Lodder, inwonende tante, alleen in huis. vuur laaide zo fel op, dat niemand het huis meer kon binnendringen. De woning en de garage gingen in vlam op. Nadat de muren van het vol komen verwoeste pand waren neerge haald, werd in de puinhopen het stoffe lijk overschot van de vrouw gevonden. De schade wordt voor een gering ge deelte docr verzekering gedekt. Op eersfe dag van groente-export: Voor een half millioen de grens over Onzekerheid over het verloop in April Gisteren, op de eerste dag dat de ex port van groente naar Duitsland weer mogelijk was. is voor een half millioen gulden aan groente (het gehele contin gent is 3,8 millioen gulden) de Duitse grens overgegaan. Vandaag zou dit be drag echter iets lager zijn. Voor de rest April zij de vooruitzichten nog on zeker. Hetzelfde is het geval met de ex port van kaas. eieren en andere produc- ir Engeland. Het wachten is thans op de verdeling van de dertig millioen dollar, waarover men in Parijs nog steeds het onderhandelen is. aanvoer op de veilingen was giste- enorm. Meer dan een millioen krop pen sla voor Duitsland werden voor de klok gebracht- Alleen al in 'sGraven- zande kwamen 24 duizend kisten groente de veiling- 's Nachts om één uur waren de Westlandse tuinders al naar de velden getogen om sla te snijden. Als nachtfeest twinkelden duizenden lichtjes in de honderden kassen, waar met koortsachtige haast werd gewerkt- Pas tegen negen uur in de avond arri veerde de grote colonne van zestig West landse groentewagens aan de Keulse barrière en op de doorlaatpost Tegelen- Over de prijzen van de groenten is men niet ontevreden. Voor de beste sla werd 23 ct per krop betaald en voor spinazie 65 tot 74 cent per kilo- De onderwijzers van de middelbare scholen van West-Javn dreigen morgen voor drie dagen te staken uit protest als hun verzoek om wijziging der werk uren niet wordt ingewilligd. Stalin trekt weer aan de touwtjes Echter wil het Britten en Amerikanen wel een „kannetje" blijven leveren THAN HEEFT ER Engeland en Amerika van beschuldigd, zich door de J- Anglo-Amerikaanse besprekingen in Washington, met zijn binnen landse aangelegenheden te bemoeien. Iran is echter niet van plan zijn petroleum aan een ander land te leveren of Engeland het gebruik dezer petroleum te ontzeggen. Aldus een officieel communiqué, uitgegeven door de Perzische ambassadeur te Londen. Genoemde ambassadeur Ali Soheily, gaf te kennen, dat hij zijn verklaring met goedkeuring van zijn regering uitgaf „om bepaalde tendentieuze berichten in een deel der Britse pers te corrigeren, aldus Ass. Press. Wij herinneren er aan, dat de enorme moeilijkheden zijn ontstaan, na het be sluit van Iran om de olieindustrie te na tionaliseren. Volgens berichten uit Aba dan hebben circa 5000 mensen gedemon streerd op de stedelijke begraafplaats. een leerjongen, die bij de jongste ongeregeldheden door de politie gedood werd, begraven is. Ondanks de terugkeer een gedeelte der 3500 arbeiders, staat de productie van de olieraffinade rij nog volkomen stil. In Abedan zijn nog troepen en tanks aangekomen voor de handhaving der orde. De Anglo-Iranian Company heeft voor radio-Teheran laten verklaren, dat zij nog voor drie maanden voldoende olie voorraden heeft Zulks met het doel de hamsterwoede te beteugelen. Dertig Amerikanen hebben Abadan verlaten, de Britten zijn gebleven. Aan Reu ter ontlenen wij nog, dat de Perzische ambassadeur het standpunt inneemt dat als twee landen ae economische proble- van een ander land bespreken, zij in de eerste plaats een vertegenwoordi- van het onderhavige land moeten uitnodigen. Voorts heeft hy verklaard, dat in aan merking genomen de enorme betekenis de Perzische olie bij het nastreven de oorlogsdoeleinden der Britten en Amerikanen, gezien ook de geweldige winsten van de Anglo-Iranian My Perzië geen eeriyk aandeel van de op brengst van zyn elgén uitgebreide olie bronnen heeft ontvangen. Volgens hem heeft de „nationalistische beweging in Perzië niets met communistische kuipery" te maken. Volgend jaar geen AVRO- tournee Naar De Nieuwe Leidsche -rt verneemt, heeft de A VRO. uit be- zninigingsoverwegir.gen besloten het vol gend seizoen 1951-'52 niet op tournee te De Britse minister van Gezondheid, Aneurin Bevan, van wie verwacht wordt, dat hij de „grote man" in het Britse kabinet zal worden. DAT bij de Rott. Doogdok Mij gisteren het 4000 ton grote fruitschip Rimon voor Israël van stapel liep en de directie van de werf 270 bomen ten geschenke aan bood om te planten in IsraëL DAT de werf De Noord te Alblasser- dam een 4000 tons shelterdekschip voor Finland zal bouwen. DAT de machinefabriek Holland te Hardinxveld voor Peru een 40 m lange baggermolen zal bouwen. DAT De Schelde te Vlissingen drie stoomketels 85.000 kg stoom per uur) zal bouwen, één voor het stikstofbindings- bedrljf te Lutterade, de beide andere voor de nieuw te bouwen cokesfabriek Emma 2. DAT te Amsterdam, 70 jaar oud, is overleden de bekende architect A. A. ligkeid gaan, ze eraan voorbij. Het kan Kok. DAT een groep deskundigen op het gebied van vuilbehandeling uit een aan tal Europese landen van 27 t/m 30 April ons land bezoekt en o.m. in Den Haag de reinigingsdienst zal bezichtigen. DAT dr Drees Donderdag 30 Scandi- naviërs zal ontvangen, die momenteel het volkshogeschool in Bergen bezoeken en die dag Den Haag zullen bezichtigen. DAT de Australische ambassadeur, A. Stirling, morgen In het R'dams bouw centrum de leden van de bouwmissie zal ontmoeten, die binnenkort naar Austra lië zullen gaan om de moeilijke bouw en huisvestingstoestanden aldaar te on derzoeken. DAT 40 Londense studenten op een veertiendaagse trip door Nederland gis teren Arnhem en Oosterbeek (o.m. de oorlogsgraven) bezochten. DAT ir L. Roos, wnd. dir.-gen. van de Volkshuisvesting ca. afscheid heeft ge nomen wegens emigratie naar Australië en minister In 't Veld hem in de Rolzaal te Den Haag toesprak» DAT de inspecteur-generaal van de Air Training Command of the Western Union, air-vice-marshall S. T. McDonald, gisteren in Nederland is aangekomen voor een inspectiereis o.a. naar de vlieg- bases Woensdrecht en Gilze-Ryen. DAT in Groningen 8 j. is geëist tegen de 40-j. ex-Oberscharführer Adam Koppa, Duitser van geboorte, die tijdens de bezetting by Holwierde (Gr.) zekere R. de Bruin zou hebben doodgeschoten. DAT de kokmeeuwen ondanks het barre weer toch naar hun broedplaatsen in de Grote Peel bij Nederweert zijn teruggekeerd. DAT de St. Crt van gisteren een wy- ziging bevat van de omzetbelastingrege ling voor bloembollen en boomkwekerij producten. DAT afgevaardigden van de K.V.P. (partijbestuur en Kamerfractie) op 23 en 29 April in Bonn de in 't vorig jaar in Den Haag begonnen besprekingen met de Chr. Dera. Unie van Duitsland zullen voortzetten. Middenstandszorg Er tijd de middenstanders het onderling nig eens waren. Maar die tijd schijnt een voltooid verledene te zijn- Dat de middenstanders en met name de winkel- drijvende middenstanders het thans on derling wel eens zijn heeft het waardige congres, gisteren te Utrecht gehoouden, nog eens bewezen. Hierover zijn de middenstanders het eens. dat voor hen de omstandigheden uitermate som ber zijn. Het enige dat op de creditzijda van die sombere omstandigheden ge schreven kan worden, is dat zij de saam horigheid onder de middenstanders heb ben versterkt De middenstand pleegt in een groot aantal branches uiteen te val len. Een groot aantal deskundigen heeft gisteren in toespraken van tien minuten een overzicht gegeven van de stand van zaken in de verschillende takken, maar al deze overzichten was gelijkluidend overheerste verre de sombere klank. Het middenstandsbedrijf i s een e- drijf, dat grote risico's kent en dat die grote risicó's heel dikwijls nauwelijks vermag op te vangen. De plotselinge en sterke prijsstijgingen hebben allerhande moeilijkheden opgeroepen op het gebied van de liquiditeit- De prijzen stijgen, doch de omzetten en de winstmarges da len. Het dragen van risico behoort tot de wezenlijke karaktertrekken van de mid denstand. Maar hij kan ze slechts dra gen indien hem de levenskansen niet worden ontnomen. De gisteren aangeno men resolutie is inderdaad vrij -.tam"- Er blijkt onder de middenstanders vol doende begrip aanwezig voor het stand punt der regering, dat de sociale en eco nomische weerbaarheid van het Neder landse volk eist de prijzen zo laag moge lijk te houden. Zo luidt de klacht: waar- wordt er met de middenstanders zo weinig reëel en volwaardig overleg ge pleegd? En met nadruk wordt dan ge vraagd om een constructieve midden?- standspolitiek. De middenstanders hebben er zich blijkbaar nadrukkelijk voor willen be hoeden in hun resolutie te gaan „over vragen". Maar dan verdient wat ze als hebben gebracht, ook wel bijzondere aandacht. Disconto Ned. Bank verhoogd De Nederlandsche Bank heeft met in gang van heden haar rentetarieven als volgt verhoogd: Wisseldisconto 4 (3) pet, promessendisconto 4Vi (3t£) pet, rente voorschotten in rekening-courant beleningen voor particulieren 5 >,3 (3^), voor anderen 4% (3%) Particu lieren -wil zeggen, alle natuurlijke en rechtspersonen behalve de Staat en de leden van een der bedrijfsgroepen, han delsbanken, landbouwcredietbanken en effectenhandel, dan wel van de vakgroep algemene spaarbanken of de vakgroep valutamakelaars en discontohandelaren. De vorige tariefsverhoging was 26 Sep tember j.l. Daarvoor was het disconto i wissels 2}fc en van promessen 3 pet de rente voor voorschotten in reke ning-courant was sinds 29 Augustus 1939 onveranderd 3% pet De aanleiding tot die verhoging was de ontwikkeling der internationale conjunctuur en het minder gunstige verloop van de betalingsbalans ter remming van de neiging tot beroep op bankcrediet ter financiering van toe nemende goederenvoorraden. Op de huidige forse verhoging was niemand voorbereid. „McArthur Day" uitgeroepen door New Yorks burgemeester Het Amerik. Huls van Afgevaardigden de hand ter verwelkoming uit te steken _Age.n,ene stemmen «Ün goed-1 naar deze grote soldaat die zovele Ame rikaanse zonen in oorlogstijd leidde. Alle belangrijke televisiestations hebben plan- opgesteld, om de officiële verschy- keuring gehecht aan een gemeenschap pelijke bijeenkomst met de Senaat op a.s. Donderdag, om McArthur te horen. De Republikeinen eisen een grondig onder zoek naar de buitenlandse en militaire politiek van President Truman. De pre sident, zowel als McArthur, zullen een rede voor de radio uitspreken. Reeds nu gewaagt men van een „his torische" toespraak van McArthur. Hij een algemene uiteenzetting geven zijn opvattingen, hoe het commu- e in Azië ten val gebracht moet worden. In Washington vraagt men zich af. of zijn verschijning in Amerika op heldering zal geven over de ontmoeting, die hij in October j.l. met President Truman had op het eiland Wake. Truman heeft toen namelijk veel in het duister gelaten. Vermoedelijk zal de politieke commis sie van de Republikeinse party een ge- zamenlijk onderzoek voor de Senaat en het Huis van Afgevaardigden voorstel len. De „commissie voor de strijdkrach ten" uit de Senaat begint morgen met het horen van deskundigen over de Amerik. politiek in het Verre Oosten. McArthur heeft zich thans ook bereid verklaard voor die commissie te willen verschijnen. Volgens een woordvoerder v Witte Huis is ruim zestig procent aantal schriftelijke commentaren, dat Truman ontvangen heeft, naar aanleiding van het ontslag van McArthur, tegen de President gericht. De burgemeester van New York heeft Vrydag 20 April geproclameerd tot „McArthur Day". De stad is verlangend Wordt Truman McArthur? In Texas ligt een plaatsje dat Tru man heet en éért van de ongeveer 200 inwoners is zó boos op de president der Verenigde Staten dat hy een petitie laat circuleren om de naam van het dorp te veranderen in Mac- Arthur. Taxichauffeurs krijgen toch de 5 procent Het College van Ryksbemiddelaars heeft het dispensatie-verzoek van de werkgevers in het taxibedrüf afgewezen, zodat deze werkgevers de laatste vijf procent loonsverhoging, met terugwer kende kracht van 19 Maart af, zullen moeten uitbetalen. ning van McArthur voor het Congres de verwelkoming in New York uit zenden. Klokken van Oostvoome luiden voor Koningin Terwyi de klokken beginnen te luiden, zal Koningin Juliana op Donderdag 26 April haar intocht in de gemeente Oost- voorne doen. Na een rondrit te hebben gemaakt begeeft zy zich naar het raad- huls, waar een „lopende lunch" wordt gebruikt. Schoolkinderen en koren zullen een zanghulde brengen. Wanneer in de jeugdherberg Overburgh het werk van de vereniging Het Dorpshuis in ogenschouw is genomen, wordt de tocht voortgezet naar de afsluitdam. Op de plaats, waar de definitieve afsluiting tot stand is ge komen, zal een monument worden ont huld. Per boot vertrekt de Koningin naar Rozenburg om de sluizen in wer king te stellen. Ouden van dagen zullen een geschenk aanbieden en op het ge meentehuis wordt een uiteenzetting ge geven van de plannen voor een onts* sn- ningsoord rond het Brielse meer. Omstreeks vyf uur vertrekt de hoge bezoekster naar het Maassluisse veer. Op Koninginnedag geen beurs Op Maandag 30 April. Ko- -? -r. zullen de beurzen voor de n fondsenhandel gsloten zyn Voo- -ie geldleningen als bedoeld in afd--] 5 van de Beursvoorschriften 1914 zal ie 30ste April niet als werkdag worden be schouwd. Nachtvorst Tot morgenavond verwacht De Bilt: Vanavond en van nacht: Weinig bewolkinc -net op vele plaatsen lichte en hier en daar zware na^t- vorst. Aanvankelyk lanes de Waddenkust nog kracht .-e, overigens matige tot zwakke wind uit Westelijke richtin gen. Morgen overdag: Weer toenemende bewolking met later een kans op enige regen en hogere temperaturen dan van daag. Meest matige wind uit Zuidelijke richtingen. (Opgemaakt te 10 uur).

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1