ïlicttttir £ri(tsfl)e (öimront Vacantie- adressen Vierduizend parachutisten dalen achter de Chinese linies in Korea „Doodsbangbekent een van de springers in het vliegtuig Situatie in wordt de olievelden nu kritiek Bedreigd gezin Wist U ZATERDAG 14 APRIL 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel. 23375. Redactie: Tel. 20403. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal, 1.72 per maand; ƒ0.40 per week. ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting). Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.-. H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHR1STELIJR-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .5lantuasticf] is gfjebleoeo myn&ert in tcyfjenspoct" Twee en dertigste jaargang No 8199 Voor zie pcrg. 8 Zondagsblad Lucht vol met veelkleuiige valschermen (Van onze correspondent Alfred van Sprang) OP EEN VLIEGBASIS ergens in Korea, April 1951. Het is zes uur in de ochtend. In het vale licht van een nieuwe dag tekenen de contouren van tientallen transportvliegtuigen zich af tegen de grijze lucht. Bij elk toestel staat een groep van veertig parachutisten met zware bepakking en helmen op te wachten. Een officier leest uit een notitieboekje namen op. „Ericson. „Hier!" „McNicol. „Ja!" Een voor een melden de mannen zich. Dan leggen ze de uitrusting af en gaan ze er op zitten in afwachting van nieuwe orders. En geleidelijk wordt het lichter en drukker op de vliegbasis. We staan vlak voor een grote actie. Een heel regiment parachutisten inclusief pioniers, verbindingsmensen, medische dienst, artillerie, een aalmoezenier en een veldprediker zullen ver in het Noorden achter de Chinese linies springen. Tegelijkertijd zal over de weg een machtige tankcolonne in dezelfde richting oprukken. Ge zamenlijk zullen ze trachten de vijand te omsingelen en te vernietigen. „Hoe voel je je „Doodsbang Het komt er eerlijk uit. „Heb je al eerder in een actie ge sprongen De activiteit groeit De vliegtuigen beginnen hun motoren op te warmen. Het is een imposant ge zicht: die rijen en rijen van eendere Fairchild Flying Boxcars met kolossale nummers op hun zilverkleurige romp. En er tussen in de mannen in het grijs- Op een Lentemorgen Op een stralende lentemorgen zijn vierduizend Amerikaanse parachutis ten ten Noordwetsen van Seoel uit geworpen in een poging om naar schatting twintigduizend Chinezen en Noord-Koreanen te verhinderen naar het Noorden te ontkomen. Het waren mannen van het 187sle Regiment Parachutisten. Verscheidenen van hen waren indertijd met de 82ste Divisie Parachutisten boven Nijmegen ge sprongen. Voor anderen was het de eerste werkelijke actie. Buitenstaan ders waren het er over eens, dat het een van de meest spectaculaire ge beurtenissen was in de Koreaanse oorlog. t elkaar. groen met gele figuren op hun doffe helmen. Ze hebben allemaal hun para chute aan. Een officier controleert zorg vuldig of ze goed bevestigd zijn. „Aan boord Een voor een klimmen ze het onge makkelijke trapje op. Het is een hele toer met al die uitrusting. Men duwt el kaar omhoog en in het toestel staat iemand te trekken. In de cabine is wei nig ruimte. In het midden staat materieel tot aan het dak opgestapeld. Aan weers kanten er van zijn linnen banken in de lengte van het toestel. Mannetje mannetje zitten ze daarop Ze kunnen practisoh geen „Klaarinformeert de piloot, „Okay!" Dan slaat de deur dicht en beginnen de motoren te grommen in het koor van de andere toestellen. En langzaam taxiën we naar de startplaats. Een van de vele. Angst Roerloos zitten ze daar. Twee-en-veertig meest jonge man nen. Sommigen hebben hun helm af gezet en trachten te slapen. De afge lopen nacht is er over het algemeen weinig van gekomen. Men was er te onrustig voor. Anderen lezen wat in een nummer van Stars and Stripes of proberen zich te verdiepen in een beeldverhaal. Er wordt veel choco' lade en kauwgummi verorberd. En men rookt de ene sigaret na de an dere. De herrie van de motoren ver oorlooft niet veel conversatie. Ge klemd tussen twee man tracht ik niettemin een gesprek Mijn linker buurman is nog erg jong. Met een zakdoek heeft hij zijn helm strak onder de kin vastgebonden. Ernstig kijkt hij voor zich uit. De leer der betrekkelijkheid WIE IS DIT? „Nee." „Hoe lang ben je in Korea. „Zes weken." Mijn rechter buurman is Van onder tot boven is hij n ting behangen. „Hoeveel weegt dat „Een kilo of tachtig." Ik vraag een ander. „Al meer gesprongen in Korea?" „Dit is mijn tweede actie." „Hoe voel je je Hij haalt zijn schouders op. Geen van allen voelen ze zich erg prettig. Stuk voor stuk realiseren ze zich het risico. De parachute kan weigeren. Ze kunnen ongelukkig neerkomen. De vijand kan het springyeld omsingeld hebben en hen onder vuur nemen als ze neerkomen. Men weet het nooit. Maar aan de andere kant accepteren allen de consequenties in parachutist te zijn. Ze hebben zich vrijwillig voor opgegeven. En ze zijn trots op. Klaarmaken Een uur zijn we in de lucht. Beneden ons is niets anders te zien dan bergen. Kale, bruine bergen. We vliegen in formatie. Voor, achter en aan weerskanten van ons bevinden zich eveneens vliegtuigen. Ten Noor den van Soewon verandert het land- Het heeft onder de Engelse protes tanten nogal opzien gebaard, dat H.K.K. de Kroonprinses van Enge land, Elizabeth, een bezoek heeft ge bracht aan het Vaticaan. De Prinses op weg naar de Paus. Thans officieel Oud-minister Struycken gouverneur Antillen Op 20 Maart jl. brachten wij het be richt, dat oud-minister Struycken gepolst voor de functie van gouverneur der Nederlandse Antillen, als opvolger van ir L. A. H. Peters, die minister var Uniezaken en Overzeese Rijksdelen h geworden. Thans is de officiële benoeming, ver leend bij Koninklijk Besluit van 12 April jl., afgekomen. Mr A. A. M. Struycken werd 27 Decem ber 1906 te Breda geboren. Op 29 Januari 1932 deed hij doctoraal examen rechten aan de R.K. Universiteit te Nijmegen. In 1935 werd hij gemeenteraadslid te Breda en in 1937 fraotievoorzitter voor de R.K. Staatspartij. In 1939 werd hij wethouder voor de bedrijven en voorts lid van de Provinciale Staten van Noord-Brabant. In 1941 trad hij af wegens de houding de bezetter. Tijdens de oorlog was i dienst van de AKU, terwijl hij van Mei tot December 1942 in St. Michiels gestel zat als gijzelaar. In November 1944 werd hij opnieuw wethouder vr~ Brada. nu voor financiën en bedrijven. Met ingang van 10 Juli 1950 volgde hij ministers Wijers op als hoofd van he' departement van Justitie, welke functii hij bekleedde tot het nieuwe kabinet- Drees, geformeerd door prof. Romme, optrad. schap. Daar is het vlak en groen. Maar spoedig zwenken we naar het Oosten de bergen weer in. We zijn nu dicht bij het springterrein. „Klaarmakencommandeert de springleider. De twee deuren in de staart het toestel staan al open. De para chutisten maken de lijn van hun val scherm vast aan het toestel. Nogmaals controleren ze eikaars uitrusting. De spanning groeit met de minuut. „In de deurklinkt het volgende bevel. De eerste man stelt zich op in de deuropening. Zijn gezicht is in concen tratie vertrokken. Dit is het meest zenuwslopende ogenblik. Iedereen en alles is tot het uiterste gespannen. Het is allemaal een kwestie van seconden. Even te vroeg of te laat en de mensen komen ver buiten het springterrein terecht. Veertien seconden „Klaarspring!" Het komt er als een kreet uit. Het toestel vermindert zoveel mogelijk vaart. Meteen persen de parachutisten zich door de twee deuren. Men duwt elkaar naar voren. Sommigen blijven met hun bepakking haken. Woest rukken ze zich los. Een ander struikelt. Men schreeuwt. Het zijn veertien dramatische seconden. Dan zijn de twee-en-veertig mannen er uit. En ook de voorraden zijn door het luik in de bodem het toestel uitgeworpen. De lucht is vol kleurige parachutes. Overal om ons heen zweeft zijde met mensen en materiaal eraan. Zelfs ka nonnen en jeeps dalen zo naar de aarde. Snelle jagers scheren laag over het springterrein. Het ziet eruit als een slor dig bollenveld met al die groene, gele, rode, bruine, witte en blauwe valscher men in een bonte massa door elkaar. Kleine figuren krioelen er tussendoor. Hier en daar staat een huis in brand. In erte klinken enkele schoten. En uit de blauwe lucht duiken onophoudelijk de jachtvliegtuigen omlaag om de troepen bescherming te bieden. Het is een fasci nerend schouwspel. Sigarettenpeukjes Het is nu vreemd leeg in het toestel, De vloer is bezaaid met sigaretten peukjes en wikkels van kauwgummi. Een krant wappert in een hoek. Ver der is er niets meer. De telegrafist en de werktuigkundige trekken sa men de valschermlijnen naar binnen. Dan slaan ze de twee deuren dicht. Met de druk óp een knop sluit het luik in de bodem zich electrisch. „Klaarinformeert de tweede bestuurder met een vragende beweging zjjn hoofd. De mannen achterin het toestel steken bevestigend de duinjp op. Meteen zwenken we scherp naar het Zuiden af. We verlaten het springterrein snel mogelijk. Nog steeds vliegen we in formatie. De spanning is nu echter •erdwenen. De opdracht is uitgevoerd. Binnen de vastgestelde tijd zijn de 't materiaal ter plaatse gebracht werk, waarbij in fracties seconden gerekend moet worden, verkeerde manoeuvre kan de dood van of meer mensen ten gevolge hebben. Maar het is allemaal met succes gegaan. „Een crackerpresenteert de telegrafist. De piloot steekt me zijn veld fles met koffie toe. De tweede bestuur der heeft zijn camera voor de dag ge haald. Vrij van zorgen vliegen we naar de basis terug. Beneden op de grond verzamelt het «giment zich. Zo snel mogelijk meldt iedereen zich bij zijn eenheid. Er blijkt tachtig man bij het springen gewond te zijn. Velen heb- enkel of een been gebroken. Veertig van de gewonden kunnen echter dienst doen. De anderen blijven onder de hoede van de medische dienst achter. Het materiaal wordt ondertussen ook van de parachutes verwijderd. Er zijn wat kisten kapot gevallen. Een jeep is van de parachute losgescheurd en is totaal vernield. Een andere heeft beschadigin gen opgelopen. Maar over het algemeen is alles In orde. Binnen korte tijd is het regiment dan ook gevechtsklaar. De ge neraal geeft zijn orders. Met vliegtuigen als dekking rukt men op om de eerste opdracht uit te voeren. In de vallei blijft een zee kleurige parachutes achter Wie is deze heer? U kent hem niet? Lenin? Kom nou! Laat meneer dat niet horen, want hij voelt net zo weinig het communisme als wij. Gaat U nu licht op? Natuurlijk; hij is Kijk maar eens op pagina vijf of U gelijk hebt! Regering zendt tanks en troepen en Engeland concentreert schepen te Abadan D E PERZISCHE REGERING erkent, dat de toestand op de olievelden in het Zuiden zeer ernstig is. Opnieuw hebben zich onlusten voorgedaan, die het leven hebben gekost aan een groot aantal personen, onder wie 2 Britten, een Italiaan en 9 Perzen, terwijl een groot aantal min of meer ernstig werd verwond. In Abadan, het centrum der onlusten, zijn tanks en troepen samengetrokken. De gouverneur-generaal van het betrokken ge bied werd vervangen door een „sterke man", generaal Sjahbakti, die een krachtig militair regiem zal instellen. Twee Britse kruisers en drie fregat ten bevinden zich dicht in de buurt van de oliehaven Abadan. te zullen overgaan. Morrison, de Britse mLn. van Buit. Zaken verklaarde, dat Volgens een woordvoerder van de Britse admiraliteit-betreft het de krui sers „Gambia" (8000 ton) en de „Euryal- lus" (5700 ton); de fregatten liggen te Barein en hier wordt aan toegevoegd dat de „Gambia" 900 man aan boor.d heeft, onder wie 70 mariniers. Onhet het uitroepen van „dood aan de Britten" ontstonden in Abaadn ongere geldheden. toen een menigte van circa 4000 man door de straten trok. De Brit die door oproerlingen ernstig wer den mishandeld en gedood, behoorden tot de staf van de Anglo-Iranian Oil Com pany. De Perzische politie dreef tenslot te met geweervuur de mensen uiteen. Ook op andere plaatsen, als Teheran en Bandar Masjoer kwam het tot ongere geldheden. waarbij vrouwen en kinderen verwondingen opliepen. Voor het parle mentsgebouw te Teheran demonstreer den 7Ö00 mensen. Men ontkomt niet aan de indruk, dat ook hier communistische invloeden aan wezig zijn. De Britse ambassadeur Sir Francis Stepherd heeft er bij de premier Hoessain Ala op aangedrongen, maatre gelen te treffen om Britse onderdanen hun bezittingen te Abadan te bescher- n. Zoals hierboven reeds vermeld, gaat een „sterke man" naar het bedreigde gebied, teneinde aan de bepalingen van de „staat van beleg" kracht bij te zetten. Naar Ass. Press uit Londen meldt, heeft de Britse regering gedreigd, zelf tot actie Twee KoTea-vzijwilligets deserteerden Twee militairen van het voor Korea bestemde detachement, die in Schoon hoven in opleding zijn, hebben kort ge leden dit garnizoen zonder verlof ver laten. Zij zijn thans door de marechaus- gearresteerd en naar het Huis var Bewaring te Rotterdam overgebracht. Zij zullen zie voor de Krijgsraad hebben te verantwoorden. Perzische regering verantwoordelijk wordt gesteld voor alle verwondingen en verliezen die door de Britten geleden zijn. Namens tie oppositie heeft Anthony Eden vragen gesteld of er voldoende schepen op weg zijn om bijstand te ver lenen. Hierop heeft Morrison geantwoord, dat hij zo nodig niet zal aarzelen de be nodigde stappen te doen- De vraag rijst of de schepen, welke zich dicht in de buurt van Aabadan bevinden, daartoe voldoende zullen zijn. Rode tanker te Hongkong in beslag genomen De Chinese tankboot Joeng Hao is te Hongkong door de Britten in beslag ge nomen, omdat het schip gebruikt zot kunnen worden bij de olievoorziening van de Noord-Koreanen en de Chinezen. De tankboot meet 15.000 ton en is waar schijnlijk het grootste schip van rood- China. Hervatting groente export nu officieel In de Bundesanzeiger, het Westduitse Staatsblad, is hedenmorgen het besluit verschenen, waarbij een millioen dollar is beschikbaar gesteld voor de onmiddel lijke hervatting van de invoer van groen ten uit Nederland. Gisteren spraken wc reeds de verwachting uit, dat deze pu blicatie vandaag gedaan zou worden. Acheson ontving 13 negers Dertien negers hebben gisteren een be zoek gebracht aan minister Dean Ache son en hem verzocht een neger als zijn medewerker te benoemen, om aldus de discriminatie van negers, die ook in het State Department bestond, te bestrijden. Acheson verklaarde het voorstel gron dig te zullen bestuderen. Een veld vol reuzenpaddenstoelen lijkt dit heuvelterrein in Korea tijdens een massale landing van het 187ste regiment Lucht landings troepen van het Amerikaanse leger. Prins naar Valparaiso Prins Bernhard is gisteren in het toe- el van de Chileense president, Gabriel Gonzalez de Videla, naar Valparaiso ge vlogen, waar hij twee dagen zal verblij- De Prins wordt vergezeld van de pre sident Vandaag bood de minister van defensie de Prins in de cavalerieschooi noenmaal aan. Vanavond zal de Prins naar Santiago terugkeren. Maan dag zal hij bij de lunch de gast zijn var iterclub. Later zullen ook wedstrij den worden gehouden te zijner ere Maandagavond zal de Prins een receptie houden in zijn officiële verblijf, Paleis-CouSin. Het bezoek aan Groningen Het voorgenomen bezoek van Prins Bernhard aan de provincie Groningen zal plaatsvinden op 24 en 25 Mei. Volgens het voorlopige programma zal de Prins de eerste dag ten provinciehuize spreken met verschillende autoriteiten. !s Middags wordt een tocht gemaakt door het Zuid- an de provincie: in Leek zal de t figuren uit die streek spreken. In Merum zal de Prins een krans leggen bij het oorlogsmonument. De nacht wordt doorgebracht ten huize van de commis- der Koningin. De tweede dag gaat de Prins naar Hoogezand/Sappemeer ei het Noord-Oosten van de provincie, o.m naar de Johannes Kerkhovenpolder. Met autopeds onder auto Jongetje gedood, twee anderen zwaar gewond Drie Zandvoortse jongens staken gis termiddag in hun woonplaats met hun autopeds plotseling de rijweg over en werden door een auto overreden. Een van hen werd op slag gedood, de twee anderen werden zwaar gewond. Zij waren aan het spelen op het rijwiel pad van de Zandvoortselaan. Zonder op het verkeer te letten staken zij plotse ling over. Alle drie kwamen onder de auto terecht. De zes-jarige Arnoud le Bas overleed onmiddellijk. De anderen zijn de zevenjarige Bruno Faanhof en de zesjarige E. H. Brokmeier; zijn zijn naar het ziekenhuis in Haarlem overgebracht. De bestuurster van de auto, een dame uit Amsterdam, is in overspannen toe stand naar huis gebracht. Haar auto is in beslag genomen. Getuigen van het ongeluk wordt verzocht zich met de Zandvoortse politie in verbinding te stellen. I* dagen viert de leiding van overheidswege hoogtij, tot zelfs in het gezin. Het is het Friesch Dagblad, dat er dezer dagen goed aan gedaan heeft op dit •erschijnsel nog eens nadrukkelijk de aandacht te vestigen. En inderdaad, de iverheid leidt de inkomsten en leidt de uitgaven en strekt haar invloed uit tot huiskamer en keuken. Wanneer zij het voorschrijft, moet de consumptie met 5 procent worden verminderd. Door de maatregelen welke zij treft met betrek king tot de prijzen, geeft zij bovendien richting aan het verbruik. Producten welke duurder geworden zijn, worden eenmaal als regel minder gekocht, is nog geen distributie, maar het heeft met distributie wel veel gemeen. De berekeningen van het inkomen en... in wat met dit inkomen gedaan kan worden, zijn als regel zo nauwsluitend het gezinsleven van vrij heid steeds minder gesproken kan wor den. Alles wordt van overhand geregeld: de inkomsten, de uitgaven en wordt een de huisgenoten ziek of overkomt hem iets, welnu, terstond treden bepaal de voorschriften ook al weer van over heidswege in werking. Natuurlijk kan er aan sommige van deze dingen ook een goede zijde zitten, maar de hele situatie is waarlijk niet zo mooi, doch veeleer bedenkelijk en gevaar lijk. Wat blijft er over van de vrijheid in het gezinsleven? Vader en moeder worden onttroond door de staat Er vol trekt zich in het gezinsleven een geleide lijke, toch steeds voortschrijdende socia- TTEEFT men wel voldoende oog voor de •--1- gevaren welke hier aan de dag tre den? Een door de staat geleid gezin be tekent een verarmd gezin. De staat zal ook gaan uitmaken wat onder een gezin moet worden verstaan. Een „normaal ge zin" is dan een gezin met twee kinderen. De rest is blijkbaar niet normaal meer. Het begint er al op te lijken alsof de „norm" voor het gezin ook al bij de staat berust. Dat heeft dan consequenties voor de woningbouw en voor zoveel din gen meer. Dat alles gaat nu stap voor stap ver der. Want straks gaat de overheid ook ingrijpen op het gebied van de ontspan ning en op heel het terrein van het culturele en geestelijke leven. Ze zorgt door middel van subsidie voor goedkope concerten en uitvoeringen. Maar dat be tekent niet anders dan dat naast de lichamelijke consumptie ook leiding wordt gegeven aan de culturele en gees telijke consumptie. Er zit weer een goede kant aan, in zoverre deze kunstuitingen daarmee worden gebracht binnen het be reik van wie er anders niet zo gauw aan toe zouden komen. Maar deze winst wordt duur gekocht. Het betekent in werkelijkheid een uitbreiding van de staatstaak en van de staatsinvloed. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr Stikker, arriveert hier in Parijs bij de Quai d'Orsay, waar de viinistersconferentie over het plan-Schuman wordt gehouden. nadat de wond gehecht, naar haar woning terugkeren, man is voorlopig op het politiebu- ondergebracht. Hij was kennelijk in overspannen toestand. Lie sprak twee uur met Tito Trygve Lie, die zoals wij meldden in Belgrado is aangekomen, heeft gisteren voor het eerst Tito ontmoet. In aanwezig heid van dr Bebler, de permanente Joego slavische gedelegeerde bij de V.N. en de onder-minister van Buitenl. Zaken, Vil- fan. hebben zij daarna twee uur geconfe reerd. Na floop gebruikten Lie samen de lunch. DAT de Ned. consul te Kanton, J. J. Wierink, in goede gezondheid met het volledige archief van de consulaire post te Hongkong is aangekomen en het con sulaat te Kanton gesloten is. DAT de Hoge Comm. van Zuid-Afrika in Londen, A. Geyer met echtgenote, voor een part. bezoek van enkele dagen gisteren op Schiphol arriveerde. DAT burg. Oud gisteren aan de Plein- weg te R'dam het winkelcentrum Wereldhaven-Zuid (18 winkels, 145 ningen en 5 kantoren) opende. DAT in het Kruisjesdal bij Hoogsoe- ren gisteren voor de zesde maal de 16 slachtoffers zijn herdacht, die daar dagen voor Apeldoorns bevrijding den gefusilleerd. DAT p.-v. is opgemaakt tegen de filmdienst van De Waarheid, die der vergunning de Russische film Wanda voor stakende A'damse fabrieks- Tito I meisjes in Zaandam zou hebben toond. DAT gezagvoerder Louis A. Brugman gisteren op Schiphol terugkeerde van zijn 100ste retourvlucht naar Indonesië hij vandaag gehuldigd werd wegens l-jarige dienst. DAT 16 Duitse burgemeesters gisteren Almelo bezochten. DAT de in aanbouw zijnde electr. cen trale te Dordrecht, waarvoor de ge meente 45 min crediet verleende, nu al te klein blijkt te zijn en de gemeente het crediet met ruim 7.8 min wil aan vullen. DAT een A'damse brandweerman met gevaar voor eigen leven een acetyleen- cylinder, waarin een steekvlam was ge slagen, van de Van Ostadestraat naar een vijver in het Sarphatipark reed. DAT in Dordrecht een actie gaande is om i.v.m. de moeilijke voedselpositie in Engeland, een vacantie aan te bieden kinderen uit Sevenoaks, welke stad de oorlog Dordt adopteerde. DAT de Kon Papierfabrieken Gelder Zonen (afd. Papiergroothandel) Woensdag nieuwe kantoren en magazij nen aan de Coolhaven 164—170 te R'dam in gebruik nemen. DAT de enige maanden geleden in Pur- merend opgenomen film van de Ned- Ver. tot bescherming van dieren „Een zwerver vindt onderdak" Donderdag in Purmerend voor 't eerst zal draaien. DAT vanwege de moeilijke financiële toestand de autosnelweg A'damAfsluit dijk niet zal worden voltooid, daar het kostbare weggedeelte A'dam—Hoorn niet wordt aangelegd. DAT Sonneheerdt te Ermelo, het ge bouw van de Ver. tot Chr. hulpbetoon aan blinden, dezer dagen 25 j. bestaat, en de vereniging zelf 30 j DAT de Vlaardinger kapitein N. Neim- huis in de haven van Wexford (Z.O. Ierland) met veel moeite een overboord geslagen schepeling wist te redden door geheel gekleed te water te springen. DAT de Amerik. rechtbank te Bremen volgende week Vrijdag de zaak-Nanno Sjoerd Meynders (het in 1945 in Duits land achtergelaten en thans door de ouders in Assen opgeëiste jongetje) zal behandelen. DAT het echtpaar K. ReijneVan Lith, Nieuwe Zijde 52. Westzaan, op 26 April 55 j. is getrouwd. Amsterdammer stak zijn vrouw in de rug "E^R bedreigen het gezin nog andere ge- ■LJ varen. De gevaren van het bedrijfs leven. Want ook dat gaat zich steeds in tenser met het gezinsleven bemoeien. Met de ontspanning, met de huishoude lijke voorlichting van het personeel en ook weer met nog andere dingen. Nog maals. er zit wat moois in en men is graag geneigd aan dat mooie zyn aan dacht te geven. Maar intussen betekent het toch ook een bedreiging van de vrij heid en van het vrije gezin. Waar houdt men halt? De regering heeft nu in het uitzicht gesteld iets als een ..gezinsdraad", een „contactcommissie van alle bij het ge zinsleven geïnteresseerde organisaties". Het schijnt ons toe dat er voor deze com missie wel werk is. Ons is medegedeeld dat zij zich zou moeten bezighouden met „het organiseren van overleg op nationaal niveau betreffende actuele gezinsproble- Nu, gezinsproblemen zijn er wel. Het centrale probleem schijnt te zijn het gezin zelf en hoe dit in de druk van de moderne tijd nog het best naar zijn eigen aard en karakter als een ons van God ge geven „grootheid" kan worden beschermd i bewaard. te Inval in casino Laren Dertig spelers gearresteerd In de speelzaal van het casino van Holel Hsmdorff le Laren heeft de politie vannacht een inval gedaan onder leiding van de Amsterdamse Officier van Justi nt™" speJel,afels en een bedrag van f 11.000 werden in beslag genomen nenfnn<Lr«UPier^ na3r dertig personen werden gearresteerd en naar Polbureau overgebracht. Vanmor gen zouden zij naar Amsterdam op trans por. worden gesteld. Gisteravond heeft een kapper, die op Casi"° wordt geëxploiteerd door het Singel nabij de Paleisstraat in Am- ®en Bel?'sche combinatie De procureur sterdam woont, zijn vrouw met een mes g'Peraal ha<* enkele malen de gang van in de rug gestoken. De verwonding wasl*a„en 'n deze speelzaal ln ogenschouw heel ernstig en de vrouw kon, f_ en aj;htte het thans nodig om >n te grijpen Gisteravond werd juist het .Radioprogramma" zonder Nederlands nieuws Wordt meer en meer strijdblad He: nieuwe blad Het Radioprogramma gisteren voor de zesde maal versche- ïn. echter zonder Nederlandse program a's. Deze werden ook niet, zoals in immer 5, los is bijgevoegd. In de plaats daarvan zijn artikelen opgenomen. duizendste lid ingeschreven. Nachtvorst Tot morgenavond verwacht De Bilt: Wisselend bewolkt met vooral aanvankelijk plaatselijk nog enkele buien maar ook flinke opklarin gen. In de nanacht op vele plaatsen lichte en hier en daar zware nachtvorst; mor gen overdag iets zachter dan vandaag. Overwegend matige Wes telijke tot Zuidwestelijke wind. (Opge maakt te 10 uur). Zondag: zon 5.4619.36: maan onder 3.42, op 11-34. Maandag: zon 5.44—1938: maan onder 4.01, op 12.52. 21 April V.M. (Advertentie) Qxtra goedkoop BLOEMBOLLEN PAKKET GO grootbloemlge gladiolen, Alles prime kwaliteit 50 franse ranonkel», f 60 „klavertjes vier", 25 dwerggladiolen, 300 3Cw.l..ry BAKKER-VAN DIJK HIllEGOM So TEIEF 5396

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1