Jlieuiue £ciiisrt)c (ünimitl Vader, zoon en zwager omgekomen op onbewaakte overweg Diesel met grote snelheid op auto ingereden bij Zevenhuizen Volkspolitie loste salvo op een Amerikaanse legerbus Heeft Peking „vredesaanbod" van McArthur verworpen? Wist U Ontbrekende man Uitbundige ontvangst van de Franse president DONDERDAG 29 MAART 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel 23375 Redactie: Tel 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: ƒ5.15 per kwartaal. ƒ1.72 per maand; ƒ0.40 per week ADVERTENTIËN: ƒ0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Een en dertigste jaargang No 8185 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTEUIK-NATIONAAL DAGBLAD Voot Leiden en Omstreken .ftaalvastlcfc li gfitbUvra 0150 bert ia tegbtnspoti" KIND NIET DUPE VAN DE BEZUINIGING ZIE PAG. S Ondanks goed zicht op de spoorbaan (Van een onzer verslaggevers) VF/"EDEROM heeft een onbewaakte overweg zijn tol geëist. Bij de Zuid- plaspolder tussen Gouda en ZevenhuizenMoerkapelle is n.l. gister middag om tien over half twee een kleine vrachtauto door een Diessel- expresse uit Groningen gegrepen en letterlijk vermorzeld. De 39-jarige zaadhandelaar K. Koning uit Boskoop die achter het stuur zat, zijn 37- jarige zwager K. Alblas, eveneens uit Boskoop, en een 8-jarig zoontje van Koning, Nico, werden op slag gedood, terwijl de vierde inzittende, de 10- jarige Kees Koning, zwaar gewond werd. Zijn toestand is ernstig, doch de dokter geeft nog hoop. Reeds in een deel van onze edities van gisteren maakten wij melding van dit ongeluk. Het is een raadsel, hoe het komt dat de chauffeur de trein niet heeft opge merkt. Mevrouw Van Mourik, de echt genote van de wegwerker, die naast de onbewaakte overweg woont, stond op dit tydstip juist aan de spoorbaan en zij zag het vreselijke ongeluk gebeuren. Zij ver telde ons. dat de auto van Koning met een kalm gangetje over de Zuidelijke dwarsweg de overweg naderde, juist op het ogenblik dat de Diessel met grote vaart in de richting van Den Haag aan- Even onder Zevenhuizen, maar toch al tijd nog enige honderden meters van de overweg verwijderd, maakt de spoorbaan een kromming en reeds bij het nemen van de bocht heeft de treinbestuurder langdurig signalen gegeven, toen hij zag, dat de auto de overweg wilde passeren. De zoontjes van mevrouw Van Mou rik, die bij de overweg stonden, riepen nog: „Stoppen, Stoppen!", doch de chauf feur schijnt niet gehoord te hebben. Of de bestuurder op dit moment juist omkeek naar zijn zoontjes is niet bekend, maar de auto schoof precies met de cabine voor de trein. Met loeidende signalen en remimend Uit alle macht raasde de diesel over de •uto heen. De wagen werd finaal uit elkaar geslagen en de ongelukkige inzitten den werden deerlijk verminkt, naar alle kanten geslingerd. De heer Ko ning kwam zelfs 25 meter verder te recht in een weiland, terwijl z'n twee zoontjes voor het huis van Van Mou rik neersmakten. Alblas lag naast de rails. De trein reed nog enige hon derden meters door, overal brokstuk ken van de auto achterlatend. Boven de plaats van het ongeluk scheen enige seconden een rookwolk te han gen; het was zaadstof uit de auto van Kening, dat door de verschrik kelijke klap omhoog was geworpen. Onmiddellijk nadat het ongeluk was gebeurd, snelde mevrouw Van Mourik i hulp te halen en arbeiders, die verderop langs de spoorbaan werkten, renden naar de overweg. De treinpassa- giers waren wel erg geschrokken, doch niemand hunner bleek ernstig gewond te zijn. De treinbestuurder was gewond aan gezicht en handen. Nadat de trein met de zwaar gehaven- uit de trein, om op de plaats van het ongeluk bijstand te verlenen. Onder hen bevond zich een predikant, die bij het enige, nog in leven zijnde slachtoffer, Kees, neerknielde. Inmiddels hadden boeren uit de naaste kwam instellen. De stoffelijke overschot ten van de slachtoffers werden overge bracht naar het Van Iterson-ziekenhuis in Gouda; de zwaar gewonde jongen werd getransporteerd naar het Diacones- senhuis aldaar. Hij maakt het, naar standigheden vrij goed. Pas na enkele da gen kan vaststaan of het levensgevaar is geweken. Meer dan twee uur heeft de trein stilgestaan bij Zevenhuizen, omdat het politie-onderzoek dit noodzake lijk maakte. Eerst over half vijf werd het treinstel teruggesleept in Gouda; de passagiers waren voordien in een andere trein overgestapt. De verslagenheid in Boskoop is uiteraard zeer groot. Koning en Al blas waren bekende mensen. De heer Koning zou Vrijdag juist 40 jaar ge worden zijn. Hij had vijf kinderen. \lblas was eveneens gehuwd en had twee kinderen. omgeving de rijkspolitie in Waddinxveen de eerste hulpdienst gewaarschuwd en spoedig waren deze instanties ter plaatse, evenals de officier van justitie uit Rot terdam, die persoonlijk een onderzoek Nieuw incident te Berlijn In Berlijn heeft zich gisteren voor de zoveelste keer een incident voorgedaan els gevolg van een botsing tussen Oost en West. Dit keer werd het een incident van ernstige aard-, da/t evenwel nog goed is afgelopen. Op de Potsdamer Platz, waar de Britse, Amerikaanse en Russi sche sectoren samenkomen, is een Ame rikaanse legerbus met militairen, burgers en een aantal vrouwen en kinderen hevig beschoten door een drietal mannen van de Oostduitse volkespolitie. Zij gaven een salvo van 15 18 schoten af, waar door wonder boven wonder niemand van de inzittenden werd geraakt. De bus be hoorde tot een groep van vier bussen waarmee een bezoek was gebracht aan Oost-Duitsland. Toen de bussen- langzaam langs de verhoging voor de verkeerspo litie, op het plein, waarop de volkspolitie- mannen stonden, reden, gelastte een der mannen, halt te houden. De chauffeur van de eerste -bus scheen dit bevel niet te begrijpen en reed door. Hierop trok ken de Oostduitsers hun revolvers en schoten op de vierde bus, toen deze pas- De Westelijke geallieerden zullen een krachtig protest indienen tegen dit mis dadig optreden. Het hoofdkwartier der Oost-Berlijnse politie verklaarde, dat één der bussen gepoogd heeft een lid der volkspolitie te overrijden. Deze man zou ernstig gewond naar een ziekenhuis zijn overgebracht. Volgens de verklaring poogde de volkspolitie de bussen te doen «toppen, toen inzittenden foto's wilden Vrouw liep 20 jaar met haaknaald in dijbeen Een inwoonster van de gemeente Purmerend heeft ruim twintig jaar lang met een haaknaald in haar dij been rond gelopen. Dit bleek dezer dagen, toen zij, na een val, een foto van haar been moest laten nemen. „Mist u niets?" vroeg de behande lende geneesheer de vrouw. Toen zij ontkennend antwoordde, deelde hij haar mede, dat er een stuk van een haaknaald in haar dijbeen zat. Eerst begreep de vrouw het zelf ook niet. maar bij dieper nadenken, kwam zij tot de ontdekking, dat die naald er reeds witnig jaar geleden in terecht was gekomen. maken van luidruchtige West-Berlijnse jongelieden, die bezig waren met het ver spreiden van propagandapamfletten tegen de Oostduitse republiek. Het inci dent zou door de Amerikanen uitgelokt zijn, om de gespanenn internationale toe stand te verergereni Doet de Rus water in zijn wodka Bescheiden toenadering te Parijs De Rus Gromyko heeft te Parijs nieuwe voorstellen ter tafel gebracht over de ontwapening van de „Grote Vier" en de oorzaken van de internationale span ning. Naar aanleiding hiervan hebben Westelijke autoriteiten te Parijs, aldus j Ass. Press, „uiterst voorzichtig" erkend, men enige vorderingen gemaakt heeft met de voorbereiding van een con ferentie der „Grote Vier". Dit is ech ter slechts de eerste indruk, na een snelle lezing van dit nieuwe Russische voor stel. Bij Reuter lezen wy, dat de Wes telijken tijd wensen om het nieuwe voorstel zorgvuldig te bestuderen. Waar nemers zijn echter van oordeel, dat de nieuwe Russische tekst in zoverre met het Westerse standpunt botst, waar de vermindering der bewapening voorrang heeft boven de kwestie van het algemene bewapeningspeil. Voorts wordt in de Russische tekst het probleem der Duitse ontwapening als eerste punt genoemd van de „vragen" betreffende de huidige oorzaken der internationale spanning. Bijgevolg staat dit punt toch weer enigs zins geïsoleerd van de bespreking der algemene oorzaken. Er wordt op gezin speeld, dat het best mogelijk is. dat er twee agenda's voor de „Grote Vier" wordt opgesteld, n.l. een Russische en een voor de V.S., Frankrijk en Engeland Of gaat men onderhandelen zonder agenda? 9 t jL m m Wim van der Voort, de beste Neder landse schaatsenrijder, arriveerde gisteravond in Hoek van Holland uit Scandinavië, waar hij zo'n mooie schaats heeft gereden. Bij aankomst werd hij gehuldigd voor zijn spor tieve prestaties, maar de beste be loning was toch wel die stevige pak ker d van zijn moeder Alg. Bouwarbeidersbond vraagt weer 5 pet Het bondsbestuur van de Alg. Ned. Bouwarbeidersbond (aangesloten bij hei N.V.V.) zal, zo mogelijk samen met de Christelijke en R.K. bonden van bouw vakarbeiders, de werkgevers in de bouw en nevenbedrijven voorstellen, nog deze week opnieuw een 5 procents loonsver hoging toe te passen. Ook het bestuur ran de E.V.C. heeft opgeroepen tot het .afdwingen" van een tweede 10 pet. De toestand op Korea Verbondenen zetten over het gehele front hun zegevierende opmars voort Naar Reuter uit Hongkong meldt, heeft Radio-Peking een verklaring be kend gemaakt, dat het aanbod van McArthur om met de Noord-Koreaanse bevelhebber over een wapenstilstand te onderhandelen, verworpen is. Een Chinees woordvoerder bestempelde dit vredesaanbod als „schaamte loos" en „krankzinnig". Vanmorgen zijn Amerikaanse en Britse troepen een nieuw offensief begonnen ten Oosten van Seoel, en over het gehele front zetten de verbonden troepen hun opmars voort. De Chinezen blijven ver sterkingen aanvoeren. In talrijke sectoren blijven de commu nisten hardnekkig tegenstand bieden, vooral in het gebied van Oeidjongboe. langs de weg, die van Seoel naa: 38ste breedtegraad loopt. Er wordt steeds „nagekaart" over de. door McAr thur afgelegde, politieke verklaring De premier van India, Nehroe, verklaarde in het parlement, dat het door militaire bevelhebbers afleggen van politieke ver klaringen inzake Korea, ernstige gevol gen kan meebrengen voor de betrokken landen. Volgens het Amer. weekblad „News Week" had le staf, welke de politiek van het Amer. min. van Buit Zaken op stelt, een verklaring voorbereid, die door Truman zou worden uitgegeven en door de V.N. landen besproken. Deze verkla ring nu werd ter informatie doorge stuurd aan McArthur, die er. tot grote ontsteltenis van het Witte Huis, de sentiele punten uithaalde voor Stoffelijk overschot van Mengelberg op slee voortgetrokken Villa in Zuort wordt vacantiecentrum voor musici T~\R WILLEM MENGELBERG, die vorige week Donderdag in ballingschap -L' in Zuort (Zw.) overleed, is gisteren te Luzern begraven, naast het stoffelijk overschot van zijn in 1943 overleden echtgenote, op het kerkhof Friedenthal. De grote dirigent zou gisteren 80 jaar geworden zijn. De ter mijn van zes jaar, waarin Mengelberg volgens de uitspraak van de Ereraad voor de Kunst geen muzikale werkzaamheden mocht verrichten, zou over drie maanden zijn verstreken. Dorpsbewoners hadden het stoffelijk overschot door de diepe slee gedragen, die door een paard voortgetrokken, kist over een afstand van acht kilometer naar de hoofdweg bracht. Door de zware sneeuwval kon geen auto het dorp dichter dan tot op aoht kilometer naderen. Toen de slee voortgleed, luidden de klokken van elk dorp, dat de stoet pas seerde. Vijftig dorpsbewoners liepen ach ter de stoet mee. In de R.K. kerk van Luzern werd eer requiem-mis opgedragen. Ferdinand Hel- mann, voormalig concertmeester van he' Concertgebouworkest, speelde het Ada gio uit het Vioolconcert van Bach. En het Stift-koor van de kathedraal te Lu- zong het Requiem van Johannes Verhulst. Nadat de Diesel op de onbewaakte overweg bij Zevenhuizen met grote snel heid op de vrachtauto was gevlogen werd het onderstel van de wagen een eind meegesleurd en vormen de wrakstukken de stomme getuigen van het vreselijk ongeluk, dat aan drie mensen het leven kostte. De cabine van de treinbestuurder liep, gelijk men ziet, eveneens aanzienlijke schade op, waar door de wagenvoerder licht werd gewond. DAT een grote loods van de vlasfabriek wed. Barendregt aan de Rijsdijk te Rot terdam door brand is vernield en de schade f 65.000 beloopt. DAT de districtscommissie van de Stichting voor de Landbouw dit jaar de vroegtijdige en afdoende bestrijding van Coloradokevers zullen stimuleren, zodat hoopt minder bekeuringen no dig zullen zijn. DAT in de psychiatrische inrichting Maasoord te Poortugaal gisteren voor het eerst sinds de oorlog een tentoonstelling in huisvlijt, vervaardigd door personeel patiënten, is gehouden. DAT dertig meisjes van de Franse Ver eniging voor hulp aan oorlogsweduwen Vrijdag voor twee dagen naar Den Bosch komen en ook Amsterdam zullen bezoeken. DAT een Deens sportvliegtuig wegens ,'n sneeuwstorm een noodlanding moest maken op een weiland bij Hoogkerk T n,-..- (Gr.) en na benzine te hebben bijgevuld La Prensa wordt steeds verder de reis kon voortzetten. opgerold DAT burgemeester Oud, wethouder V. De Argentijnse Congrescommissie, die d. Vlerk en andere vertegenwoordigers het bedrijf van La Prensa heeft overga- van het R'damse gemeentebestuur met nomen, liet gisteren beslag leggen op de hun echtgenoten de gast zijn van de bur- bijkantoren te Rosario, Santa Fe en gemeesters van Hull en Leeds in Enge- Cordoba. land. DAT thans ook het tweede instructie bataljon van het commando luchtvaart troepen in Nijmegen is gelegerd en op 1 April het eerste lustrum vaii het com mando wordt gevierd. DAT te Nijmegen onder leiding van dr Brunsting uit Leiden Romeinse graven uit de vierde eeuw na Christus zijn bloot gelegd. DAT gistermiddag te Goor een goede renwagen is ontspoord, waardoor het ver keer op de lijn Zutphen-Hengelo enige tijd werd gestremd. DAT de Nutsspaarbank te Schoonho- ;n, waarbij de helft van het aantal in gezetenen is aangesloten, t.g.v. haar 125- jarig jubileum van de Ned. Spaarbank- bond een historische plattegrond heeft ontvangen. DAT mr P. J. Mijksenaar, hoofd der afdeling pers en propaganda van de ge meente A'dam, een boek „Amsterdai verleden, heden en toekomst" (1275-2000) heeft gepubliceerd. DAT de Nederlander W. J. H. M. Mol. die tijdens de oorlog aan vele gedepor teerden hulp verleende en bedrijfsleider van de Berlijnse dochteronderneming der N.V. P. de Gruyter en Zoon was, op 50-j. leeftijd in Berlijn is overleden. DAT in Den lip (N.-H.) en omgeving jonge kuikens zijn aangekomen voqr de pluimveehouders die ten gevolge pseudo-vogelpest enkele maanden zonder inkomsten hebben gezeten. In de stromende regen woonden hon derden personen de eenvoudige begrafe nis bij. Er stond ook een handjevol Ne derlanders aan de groeve: o.m. dr Rudolf Mengelberg, directeur van het Amster damse Concertgebouw, neef van de diri gent, mevrouw J. KindermannWierin- ga, vice-voorzitster van Toonkunst Am sterdam en mevrouw B. Honig, vice- voorzitster van de Vereniging van Con certgebouwvrienden. Er waren kransen van het Concertge bouworkest, de directie van het gebouw, het Toonkunstkoor, en van de bewoners van Zuort. Vijftig leden van de twee Luzernse koren Liedertafel en Maennerchor zon gen twee Duitse liederen. Als laatste eerbewijs werden de vaandels van deze koren boven het graf gestreken. Dr Ru- dolf Mengelberg sprak het laatste af scheidswoord. Volgens de echtgenote van dr R. Men gelberg, wenste haar oom bovenal, dat zijn villa in Zuort een internationaal vacantiecentrum voor alle musici zou worden met voorrang voor de leden van het Concertgebouworkest. Mej. E. Bij- sterusHeemskerk, lid van het orkest, vertelde dat Willem Mengelberg de laat ste jaren van zijn leven graag piano speelde, doch niet op andere wijze muzi kaal werkzaam was. Tot executeur-testamentair is benoemd ir H. W. J. M. de Jong te Scheveningen, :en zwager van de overledene. Narcissen wachten op een paar dagen zon Het voortdurend koude weer heeft een stilstand in het uitkomen van de bolge wassen veroorzaakt. Er zijn nog vele velden crocusjes en die blijven nog wel korte tijd goed. De vroege narcissen wachten op een jaar dagen zon. In de Keukenhof en de Treslongtuin bloeien de vroege soorten bolgewassen als scilla's, chionodoxa's, iris reticulata's, tulipa's en puskina's. De kas van de Keukenhof toont een ware tulpenweelde. Meer dan de helft van de daar geplante soorten bloeit thans. Het Hjk van een vrouw is gisteren te Katwijk aan Zee aangespoeld: over de identiteit ikon de politie nog geen inlichtingen geven. DAT te Roosendaal drie jongens van ongeveer tien jaar zijn aangehouden, die het laatste half jaar tabakswinkeliers om oude kranten vroegen en er dan met doosjes sigaretten en kistjes sigaren van door gingen. DAT de vroegere chauffeur van de Ned. ambassadeur in Brussel, zekere R. de grenspost Wemhout is ge arresteerd, daar hij misbruik van zijn diplomatiek paspoort zou hebben ge maakt om textielgoederen e.d. te smok kelen. DAT de dader van de roofoverval op de 40-j. kweker P. v. A. te Beverwijk, de 35-j. timmerman R. J. Z. aldaar, te Breda is aangehouden en een bekentenis heeft afgelegd. DAT een diaken uit Wormer, die 1300 had verduisterd en deswege enige maan den gevangenisstraf tegen zich hoorde Haarlem werd vrijgesproken, nadat de verdedigster had ontdekt, dat in de dagvaarding Wormerveer stond i.p.v. Wormer. DAT dr ir P. N. Boekei uit Rijswijk, directeur van het Zuivelwezen, en M. J. L. Dols te Wassenaar op het natuur- en geneeskundig congres te Eindhoven het woord voerden over melkhygiëne. DAT de 30-jarige F. te Ouderkerk de Amstel. die in Mijdrecht 400 meter smalspoor heeft gestolen en iemand vc f 300 heeft opgelicht, is aangehouden. eigen verklaring. Aldus de Amerikaanse periodiek. Een Britse woordvoerder zeide niet kunnen bevestigen, dat de 14 V.N.-Ian- den erin hebben toegestemd, de Kore aanse oorlog voort te zetten, zonder ach* te slaan op de 38ste breedtegraad. Luchtramp in België: Vliegtuig, dat ander zocht, neergestort Bü Namen (België) zjjn gistermiddag kort na elkaar twee vliegtuigen van een jacht-escadrille verongelukt. Het eerste vliegtuig stortte neer bü St Gerard. De beide Inzittenden werden gedood. Een ander jachtvliegtuig, dat op weg was naar de plaats van het ongeluk, stortte even later neer bü Beauvechain. Ook hiervan kwamen de beide inzittenden om het leven. De sneltrein Keulen—Brugge is nabü Hagen (Britse zone van W.-Duitsland) en locomotief ingereden, doordat waarschünlük de seinwachter het licht voor de trein op veilig had gezet. Min stens 31 personen werden gewond. Een hevige ontploffing te Guanarteme (Las Palmas) in een pakhuis met vaten alco hol eiste 3 doden. Spreeuwen in 't Gooi ooizaak van motorongeluk Boven het Naardermeer vloog gister avond een grote zwerm spreeuwen. Vele autoryders hadden hun wagens langs de kant van de Muiderstraatweg gezet om het schouwspel gade te slaan. De motor- ryder G. uit Amersfoort keek, al rydend, aandachtig naar de spreeuwen, dat fay niet op de geparkeerde auto's lette. Hy botste op een van de wagens en werd met een gebroken been naar het iekenhuis gebracht. Mr dr Van Rhijn voor mïcröfoon over de 5 pet Morgenavond om kwart over zeven zal r dr A. A. van Rhyn, staatssecretaris m Sociale Zaken, via Hilversum II spre- m over „Vragen en antwoorden inzake de 5 pet loonsverhoging". naaste medewerkers voor de verde diging van het Westen is samengesteld, moest het opvallen, dat in deze staf geen enkele Nederlander, ja niemand uit de Benelux was opgenomen. Genoemd wer den wel een Noors en een Deens generaal. Over dit ontbreken van elke naam uit de Benelux spreekt nu ook het R.K. dag blad De Tijd zyn verwondering uit. Het blad merkt op, dat men met het feit nog vrede zou kunnen hebben, indien er uit bleek, dat het Nederlandse volk internationaal genoeg denkt om volkomen en bewust zijn strijdkrachten te willen stellen onder leiding van militairen van andere nationaliteit. Maar volgens het blad moeten we vrezen, dat ons volk dit uitdrukkelijk passeren van Nederlandse eenvoudig slikt uit onverschillig heid. Wij zijn geneigd het blad hierin bij te vallen. Maar indien werkelijk van on verschilligheid sprake is, dan moet zij wel zeer worden betreurd. Om meer dan een reden. Het blad De Tijd verwijst bijvoor beeld naar een hoofdartikel uit de gezag hebbende krant New York Herald Tri bune. Hierin wordt opgemerkt, dat de verdediging van de verschillende delen van het Europese vasteland In hoofdzaak langs nationale lynen zal worden geor ganiseerd. Maar dan moet het wel des te sterker bevreemden, dat onder Eisen howers naaste medewerkers geen enkele lan uit de Benelux is. Hebben wy geen mannen? Of is Juist de veronderstelling van De Tijd, dat men in het ontbreken van Nederlandse namen gevolg moet zien van Eisenhowers critiek op de militaire politiek van het vorige Kabinet? De lange duur van de Kabinetscrisis in ons land moet in Ame rika geen gunstige indruk hebben ge maakt. En daarby komt dan nog de toe- wyzing van de portefeuille van Defensie. Hiervan schrijft De Tijd, dat deze porte feuille is gebezigd als een ruilkaart, die ten slotte op zuiver politieke gronden werd toegewezen aan een figuur, die niet bekend staat als een deskundige op mili tair gebied. Wat dit laatste betreft, zal onze lezer zich willen herinneren, hoe wij uiting hebben gegeven aan de hoop, dat de minister van Oorlog in zijn enorm taak mag slagen, doch hoe wij daarnaast ook onder woorden meenden moet enbrengen onze verwondering, dat de beide grote regeringsparty en blyk- baar huiverig waren zelf een man voor deze post ter beschikking te stellen. Om nog even op de tijd terug te komen, het blad meent derhalve dat we de bla mage, welke ligt in het passeren van elke Nederlandse kracht voor Eisenhowers naaste staf aan ons zelf hebben te wyten. Dat is al een betreurenswaardig feit. Mis schien nog bedenkelyker is, dat ons volk bereid schijnt dit zonder critiek te aan vaarden. Men herinnere zich de critiek in Engeland toen onlangs een Amerikaan benoemd werd tot opperbevelhebber van de Atlantische vlootstrydkrachten. De Westelijke wereld mag zich geluk kig weten, dat de opperste leiding van de Westelijke verdediging in handen is gelegd van een man als Eisenhower. Hü heeft recht op ons vertrouwen en niet minder op de inspanning van al onze krachten. Maar dat in de groep zijner medewerkers elke Nederlander ontbreekt, achten wy voor ons volk als symptoom een niet onbedenkelijk ver schijnsel. Auriol in Amerika Beide landen zullen zij aan zij blijven strijden voor vrede en vrijheid Met de „He de France" is President Auriol, o.a. vergezeld van zijn echt genote, hun zoon Paul, de min. van Buit. Zaken, Robert Schuman en tal van Franse functionarissen in Amerika gearriveerd. Sirenes verwelkomden hem en uit brandweervaartuigen spoten klaterende stromen water hoog op in de lucht, toen het schip de haven van New York binnenvoer. Washington, waarheen Auriol zich met zijn gevolg per trein begaf, be reidde hem de meest grootse ontvangst, sinds het bezoek van Koning George en Koningin Elizabeth van Engeland in 1939. Auriol is de eerste Franse President, die een officieel bezoek aan de Ver. Staten brengt. 's avonds zal Auriol aanzitten aan een gala-diner, dat hem door Dean Acheson wordt aangeboden. Eerbied voor het volkslied Toen de ,Jle de France" de haven van New York blnnenstoomde en het VrU- heldsstandbeeld, het geschenk van Frank rijk aan Amerika, gepasseerd werd. nam President Auriol de hoed af en stond enige ogenblikken stil te kijken naar het beeld. Toen de persfotografen foto's wilden maken, gaf Auriol luide te kennen, zulks niet te doen, tijdens het spelen van de Marseillaise. En zodra de muziekkapel het Amerikaanse volkslied begon te spe len, gebaarde Auriol opnieuw „nu niet doen, tydens Uw volkslied geen foto's maken". De persfotografen en filmope rateurs wisten echter van geen wyken- Op 31 Juli kiest Zuid-Holland vertegenwoordigers Eerste Kamer De verkiezing van leden der Eerste Kamer, aan te wyzen door de Provincie Zuid-Holland, geschiedt op 31 Juli as. De candidaatstelling is 10 Juli a s. Aan het station werd hü verwelkomd door President Truman, minister Acheson andere hoge functionarissen. Het station was door leden van de Ameri kaanse „Geheime Dienst" streng be waakt. Toen beide Presidenten het station verlieten, werden saluutschoten gelost. Duizenden schoolkinderen, die langs de kant van de weg waren op gesteld, zwaaiden Franse vlag gen. Langs de bre- „Pennsylvania Avenue", waren door de brandweer Washington reusachtige, met de kleuren der Franse vlag versierde, bo- angebracht, vjncent AURIOL waarop spandoeken met de welkomst woorden „Vive le President Auriol". Naar schatting bevonden zich langs deze weg, aldus Ass. Press-. 25.000 Op het stadhuis van Washington werd President Auriol de gouden sleutel der stad overhandigd. In een toespraak ver klaarde Auriol: „Ik wens het Ameri kaanse volk in kennis te stellen van de dankbaarheid, toegenegenheid beslotenheid der Fransen on züde der Amerikanen te blijven strij den voor vrede en vrijheid". Tüdens deze toespraak vlogen 48 Amerikaanse straaljagers boven het stadhuis, a en militaire parade plaats vond. an door zware tanks werd deelgenomen. President Auriol zal met President Truman algemene zaken betreffende de wereldsituatie bespreken, maar de bü- zonderheden zullen worden overgelaten aan de ministers van Buit. Zaken. Schu man en Acheson. Dit betreft dus kwesties als het Atlantisch Pact, de herbewape ning van West-Europa en een eventuele conferentie der „Grote Vier". Vandaag zal hy een redevoering houden voo nationale persclub te Washington WEERBERICHT Aanhoudend koud Tot morgenavond verwacht De Bilt- Zwakke tot matigje •c*r<jA wind, aanvankelük uit Oos- telyke. later uit Noordelijk* richtingen. Wisselend be*- wolkt met enkele buien. Vannacht af en tqe plaatse- lyk zware nachtvorst, voor namelijk in de Noordelijk* helft van het land. Morgen overdag ongèveer dezelfde temperaturen als vandaag, (opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN. Vrtfdeg: Zon 6.22—19.06 u.; Maan 84*- 10 .10 u. L.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1