JUcuwc ^diisrlK (£ouranl „Keukenhof" in nog schoner creatie Deur van het Viking-toestel sloeg dicht achter onze Alfred van Sprang Reis van 18.000 kilometer begon met vertraging Indringers pleegden overval in Amsterdams speelhol Hebben wij soms geen bekwame admiraals genoeg? Anton en Roosje anderhalf uur in een omgeslagen scheepje Wist U VRIJDAG 23 FEBRUARI 1951 BUREAUX: Steenstraat 37. Directie. Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel. 23375. Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 5.15 p. kwartaal; f 1.72 per maand; f 0.40 par week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Een en dertigste jaargang No 3158 Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER CHRISTELI1K-NATIONAAL DAGBLAD Voor Leiden en Omstreken .Stantiiasticfj fs gfjebleoen tnyn fcertmtcgljenspocf Met 70 kg naai Korea Om met die koffers te beginnen: met elkaar vormen zij een bagage Van 70 kg. Zij bevatten alles: van sokken af tot apparaten om radio-opnamen mee te maken toe. Alfred zei. toen we met hem in de bus naar het vliegveld reden: „Die bagage kost je het meest hoofdbrekens. Je mag dertig kilogram vrij meenemen, maar (Van onze redacteur) BIJNA EEN HALF UUR LATER dan de officiële dienstregeling aangaf, vertrok het Vikingtoestel van de B.E.A. gisterenmiddag om twintig voor zes naar Londen. Die vertraging dankte men aan Alfred van Sprang, die, op weg naar Korea voor ons blad, heel wat moeite had om „uit geklaard" te komen. Het is de douane niet kwalijk te nemen. Wie met een koffer of zeven, een ticket van bijna drie meter lengte, en een ver zameling papieren, die zelfs de wel wat gewend zijnde Schiphol-officials bleek om de neus deed worden, komt aanzetten, veroorzaakt vertraging, ook al is hij een uur van tevoren op de luchthaven. Verschillende mensen hebben hem de laatste weken bemoedigend toegespro ken: „Weet je wel. dat er al achttien correspondenten gesneuveld zijn?" Ja. het fs geen plezierreisje. Alfred draagt om zijn linkerpols een zilveren ketting met een zilveren plaatje: „Alfred van Sprang, war correspondent Holland' staat daarop. Het is voorgekomen, dat i alles, wat met een man naar Korea ig. alleen dat kettinkje en plaatje terugkwam naar het vaderland. Aan die dingen moet je denken bU dergelijk vertrek. Alfred doet het ook hij is zenuwachtiger dan anders. Hij vervult een missie, ook voor Nederlandse soldate'n in Korea. Hij heeft enkele bandjes bij zich met groeten van familieleden, die onlangs wel door P.C.J. uitgezonden zijn, maar op Korea niet doorkwamen. Hij zal ze nu nog eens de troep laten draaien. Hij gaat, als het mogelijk is, ook v iet de Van Galen, na aankomst var schip in de Koreaanse wateren. Maar de hoofdtaak ligt toch in de berichtgeving op het land. In Tokio zal hij zich „kleden" op het Koreaanse klimaat. Tot daar blijft hij Europees gekleed, met voor de tropen wat tropenltleren. Voor hij in het vliegtuig stapt (ditmaal gaat de hele reis per B.O.A.C., want de K.L.M. vliegt niet rechtstreeks r Hongkong), zegt hij: „Ik heb ook nog biefstukje bij me. Dat braad ik vanavond in mijn Londens hotel, vanwege de slechte vleespositie in Engeland! Toen sloeg de Viking-deur toe. De in 18.000 km. was begonnen met traging! Nederlandse telepaath vond de steen niet De Britse minister, Chuter Ede, heeft in het Lagerhuis gezegd, dat het optre den van de Nederlandse telepaath Peter Hurkos bij het zoeken naar de gestolen steen van Scone geen resultaat heeft ge had. Hij deed dit op eigen initiatief en kosten. De steenhouwer E. B. Adams uit Texas is druk bezig een nieuwe steen van Scone te hakken. Hij hoopte, dat zijp geste aanvaard zal worden als een bewijs Brits-Amerikaanse vriendschap. Gistermiddag is Alfred van Sprang vanaf Schiphol vertrokken naar Korea, waar hij voor ons blad repor tages zal maken over de oorlogs handelingen. elke kilogram, die je daarboven mee neemt. kost je ƒ50.uit en thuis. Dat doet je bezuinigen op de meest kleine dingen. Je gaat er over denken of je één of twee tubes tandpasta mee zult nemen. Of je niet te veel films voor foto's bij je hebt. En een paar schoenen extra kan je zo op ƒ50.vracht komen te staan." De twee koffertjes met reserve-onder delen voor het radio-opname-apparaat, dat de N.C.R.V. Alfred meegaf, kosten aan vracht 500.En zo ga je maar door. Voor de ticket: AmsterdamLonden —HongkongTokio en terug over For mosa. Indo-Chlna en Burma, betaal je ƒ5192.10. Daarnaast heb je een hele verzameling Ban Ponden, Dollars en Francs geld nodig. En was het daarmee nu maar af gelopen, maar dan krijg je de douane verklaringen, de in- en uitvoervergun ningen voor je apparaten, en niet te Vergeten: je gezondheidsverklaringen. Met prikken tegen: cholera, typhus para-typhus, pokken en gele koorts Alfred in de dagen van voorbereiding ge trouwelijk uitgerust. Hij is, als hij zc verre, vreemde oorden vertoef', altijd voorzichtig, waar het om drinken g Maar wat het eten betreft, is hij typische omnivoor. Hij eet alles wat landelijke pot schaft: van kikkerbilletjes en slakken tot voedsel van onbekende Samenstelling, dat echter in staat is, vele tnillioenen in het leven te houden. „Dan zal het mij ook niet deren," meent Alfred. Waar doe je het om? Toch zegt hij, als je zo bezig bent je Voor te bereiden en je hoort dan vai geweldige Koreaanse winter met sn« en stromend water in de vorm van kende daken, dan vraag je je af: „Waar doe ik het voor?" Maar je kunt gewoon niet thuisblijven. Het is nu eenmaal je Werk en er zit toch wel wat in, als enige Nederlandse oorlogscorrespondent Korea te trekken. Gesneuveld in Korea De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens de actie bij Hoengsong op 12 Februari j.l. in dezelfde strijd als waarin o.a. luitenant-kolonel Den Ouden viel de volgende militairen zijn ge sneuveld: Sgt L. M. J. M. Grasso uit Utrecht; soldaat J. F. Ketting Oli vier uit Markelo; sgt W. B. F. Son- nemans uit Schiedam; korporaal J. J. Zwart uit Den Briel en soldaat H. M. Wagenaar uit Schaesberg. De sergeant Grasso was bijna 24 jaar oud en diende bij het eer ste regiment pantserdoel-artillerie. Soldaat Ketting Olivier was 24 jaar oud; hij was beroepssoldaat bij het K.N.I.L. Sergeant Sonne- mans was 25 jaar oud en diende als O.V.W.-er bij de mariniers. Corporaal Zwart, 21 jaar oud, was ienstplichtig soldaat bij het derde egiment infanterie. Soldaat Wage naar was 22 jaar oud en was dienstplichtig soldaat bij het elfde regiment infanterie. Allen waren ongehuwd. Mr Steenberghe ontvangt opnieuw fractieleiders Ontwerp-program werd nu besproken (Van onze Parlementsredacteur). Geheel overeenkomstig de verwachtin gen heeft de kabinetsformateur, mr M. P L. Steenberghe zich. nadat hu zUii voorlopig program heeft opgesteld, op nieuw in verbinding gesteld met de fractieleiders der vüf daarvoor in aan merking komende partyen. Gisteravond heeft hij reeds prof. Romme (K.V.P.) en mr Burger (P.v.d.A.) ontvangen. Vanmorgen werden de con sultaties voortgezet met dr Schouten (A.R.), de heer Tilanus (C.H.) en mr Oud (V.V.D.) Wij hebben de indruk, dat deze pro cedure reeds van te voren vast lag Toen mr Steenberghe de eerste kee- de fractieleiders bij zich had gevraagd, heeft hij naar alle waarschijnlijkheid dezen het meest aan het woord gelaten,' om de meningen te peilen. Daarna heeft hy met behulp ook van andere gegevens, een voorlopig program opgesteld. Bij het gisteren en vandaag bespreken van dit voorlopig program het uiteraard mogelijk geweest, op e en ander dieper in te gaan, waarbij de formateur meer over zijn eigen denk beelden heeft kunnen spreken. De gehele gang van zaken bewijst, dat het mr Steenberghe ernst is met het formeren van een kabinet op brede basis. Op het ogenblik valt uiteraard nog niet t>e zeggen, of hij al zijn wensen in dit opzicht zal kunnen verwezenlijken. Het is bijvoorbeeld denkbaar, dat van de zijde van de partijen, die niet of niet in voldoende mate vertegenwoordigd wa ren in het kabinet Drees-Van Sehaik, wel instemming kan worden betuigd met de militaire, monetaire en sociaal-econo- nomische paragrafen van het ontworpen program, doch dat er verschil van me ning blijft t.a.v. Nieuw-Guinea of biiv bepaalde Benelux-aangelegenheden. Èn mocht op deze punten wel overeenstem ming of althans helderheid bestaan, dar. kan uiteraard de kwestie van de bezet ting der verschillende departementen uiteindelijk toch nog een struikelblok blijken. Doch dat is een latere fase, v aan de kabinetsformateur, mocht hij deze week nog zekerheid krijgen, dat hij eer, redelijke kans van slagen maakt, wat zijn progTam betreft, pas begin volgerde week toe komt. Inmiddels duurt ook andere politieke activiteit voort. Zo vergaderde vanmor- om half elf het bestuur van de Partij de Arbeid en vanmiddag om half twee de Tweede Kamerfractie van deze party. Voorts vergaderden vanmorgen om half elf ook de KVP-fractie, om een uu fractie van de C.H.U. en om half vier 'an de V.V.D. Om het geld van schoonpapa Na verwoed gevecht was er in de kamer geen stoel meer heel TWEE INWONERS VAN HILVERSUM, 33 en 37 jaar oud, hebben gister- avond een inval gepleegd in een speelhuis aan de Amstelstraat te Amsterdam en zitten nu met gehavende gezichten in een cel van het politie bureau. Ze hadden een flink bedrag aan geld, dat de a.s. schoonvader van een hunner in het speelhuis had verloren, terug willen halen. Na enkele beeoken aan de speelclub.of je leven!" De vrouw sprong overeind as deze Hilversummer ruim ƒ3000 kwyt- en deed een greep naar de telefoon. Maar geraakt. De man had er veel spijt van de indringer was haar voor en trok de en het verhaal deed de ronde door de stop er uit. De onverschrokken vrouw familie. Zijn a.s. schoonzoon en diens I pakte hem echter beet en er ontstond •iend beloofden hem het geld terug te een verwoed gevecht.JDok de speelhuis- bezorgen. Ze dronken zich eerst wat 1 moed in en gingen toen samen op het speelhuis af. De roulette stond op tafel en er waren reeds twee bezoekers. De beide Hilver- zeiden, dat zij van de politie kwamen. „Het moet nu maar eens uit zijn met dat spelen." De vriend nam de twee bezoekers meer naar de keuken. De aanstaande schoonzoon maakte van dat moment gebruik om een greep te doen naar de portefeuille van de eige- Maar die was leeg. vrouw van de eigenaar, die ook in de kamer was, riep hem toe: „Jij bent niet van de politie, want zoiets doet de politie niet!" De indringer riep: „Je geld houder schoot toe. De kamer leek enkele minuten wel een ruïne. Er vlogen meubelen door de ruiten. Buren zagen schoten toe. De radiopolitie-auto na enkele minuten bij. Ook andere agenten schoten toe en snel waren de twee indringers overmeesterd. In de ka- geen stoel heel gebleven. Hogere premie voor vrijw. verzekerden Met ingang van 4 Maart Met ingang van 4 Maart a.s. zullen de premies der vrijwillige verzekering vele gevallen worden verhoogd. De Zie kenfondsraad heeft dit besluit gisteren genomen. Bepaald is, dat het bedrag dat aan rijkssubsidie zal worden uitgekeerd, aan de algemene ziekenfondsen zal worden toegekend in de vorm van een gelijk bedrag voor iedere bij een fonds inge schreven vrijwillig verzekerde en dat de fondsen een premie-reductie van 30 per week zullen verlenen aan bepaalde groepen vrijwillig verzekerden vai jaar en ouder. Tot dusver waren de premies der vrij willige verzekering in het gehele land gelijk- Per 4 Maart zullen, naar gelang de kosten der genoemde verzekering, in de onderscheidene gedeelten des lands verschillende premies worden geheven. Churchill gekwetst in zijn grootste lielde Na een roemrijk „England rules the waves" geen Amerikaanse Atlantische vlootchef Gekwetst in zijn grootste liefde, de Britse vloot, sprong Churchill gisteren in het Lagerhuis overeind, toen premier Attlee mededeelde, dat een Ame rikaans admiraal William Fechteler tot Atlantisch opperbevelhebber ter zee zal worden benoemd. Woedend voegde hij Attlee toe: „Was er geen Britse admiraal kundig genoeg voor deze functie?" „Niemand kan zeggen, dat ik de Verenigde Staten vijandig gezind ben, maar ik geloof niet, dat ons land zo diep had behoeven te zinken op het gebied der nederigheid". Hierop werd er gejuicht en luidruchtig te kennen gegeven, dat Churchill gelijk had. En terwijl hij ging staan, zeide de Brit- oorlogsleider nog: „Het was niet lang geleden mogelijk, dat één land 525 Duitse U-boten tot zinken bracht, vergeleken met 174 door de Verenigde Staten." Attlee antwoordde hierop, dat geen enkel lid de Atlantische organisatie het alleen recht heeft een benoeming te dicteren. En toen de Conservatieven vragen ble stellen, zei de premier, dat men alge n van oordeel was, dat dit de beste benoeming is. In de twist tussen Attlee en Churchill hadden zich zelfs enkele socialistische partijgenoten van de minister-president gemengd. Toen het wat rustiger en Churchill vroeg of de zaak al definitief geregeld was, of dat de premier de V.S verzoeken de kwestie „in alle vriend schap" nog eens te bezien, verklaarde Attlee, dat deze aangelegenheid zijn aan dacht had. Engeland was wel over de benoeming geraadpleegd, maar Attlee zweeg op de (Labour)-vraag of er ook Dit is majoor W. D. H. Eekhout, die benoemd is tot commandant van het Nederlandse detachement in Korea, als opvolger van de gesneuvelde luit.-kolonel M. P. A. Den Ouden. m Britse admiraal was voorgedragen. Functionarissen te Washington hebben aar aanleiding van de verklaringen van Churchill gezegd, dat een lid van het Atlantisch pact kan verzoeken om her ziening van benoemingen. Dit zou even wel de toestemming van de 12 regeringen /an het pact vereisen. „Ik dacht, dat het Manus Oly was" PTT-man sloeg indrin ger met eigen wapen neer „Open de kluis en geef me 2000. anders schiet ik". Deze dreigende woor den richtte gisteravond een indringer tot de postambtenaar G. Böhmers. die juist bezig was de kluis van het P.T.T.-gebom te Denekamp te sluiten. De ambtenaar liet zich eerst intimideren, omdat hij dacht dat Manus Oly hem belaagde en e rover 1000. Toen de bandiet hem daarna sommeerde zelf in de kluis te stappen, vatte de ambtenaar moed de indringer plotseling zo'n stomp tegen zijn hoofd, dat deze achterover tuimelde. Er ontstond daarop een hevige worsteling, waarbü de ambtenaar het wapen in han den kreeg, waarmee hij was bedreigd. Dit bleek echter geen revolver, ma: Uzeren staaf. Hij gaf hiermede de D'n slag tegen de slaap, dat deze versuft leunde: „Ik kan niet meer, ik geef ver". De dader was de 35-jarige Hendrik ?r B., werkzaam op een machinefabriek 1 Hengelo, die nog een blanco straf- egister heeft, doch wegens schulden tot dez daad -was gekomen. Televisiemast klaar De rijksluchtvaartdienst heeft de lucht vaart medegedeeld, dat de bouw van de televisiemast bij Lopik thans is voltooid. De mast is 219 meter hoog Rode lichten waarschuwen vliegers er voor. Als door een wonder zijn giste- ■en bij de Katendrechtse Dam in Rotterdamtwee kinderen aan de dood ontsnapt, toen het binnen vaartuig Paxuit Renkum bij het watertanken omsloeg. Schipper Derksen en zijn vrouw zagen kans, tijdig het schip te verlaten, doch de twee kinderen, Anton Roosje, die in de roef waren. M behulp van snijbranders moest m allerijl een gat in de bodem maken en toen bleek, dat de beide kinderen nog in leven waren, moment, waarop Anton en Roosje wal worden gebracht. Ptinses Margaret buiten de „nachtclubs" In de Londense pers wordt opgerperkt, dat Prinses Margaret, die thans twintig jaar oud is, sedert enkele maanden niet meer in nachtclubs of restaurants wordt gezien, ofschoon zij tevoren dergelijke gelegenheden veelvuldig placht te bezoe ken. Koning George zou zijn jongste dochter alleen nog maar op besloten par tijen willen laten verschijnen. Personeel van Buckingham Palace gaf geen recht streekse commentaar, doch wel een op somming van een serie officiële plichten, welke de Prinses thans moet waarnemen. In hofkringen, aldus Reuter, heeft men vorig jaar een zekere ergernis doen blij ken over de soort van publiciteit, welke Prinses Margaret ten deel viel. In het bijzonder over een krantenbericht, vol gens hetwelk zij op een party in de Ame rikaanse ambassade de „can-can" ge danst zou hebben. Prinsessen Margriet en Irene padvindsters Dezer dagen zijn de Prinsessen Mar griet en Irene geïnstalleerd tot respectie velijk kabouter en waterpadvindster van het Nederlands Padvindstersgilde. Weer prijzen voor beste haring en vis Scheveningen: B. Rog en Katwijk: K. v. d. Plas en C. van Duin Voor de vierde maal heeft het bedrijf schap voor visserijproducten prijzen toe gekend aan schippers, die de best ver zorgde haring of vis hebben aangevoerd. Voor 1950 zijn de prijswinnaars: van de Scheveningse haringvloot: schipper B. Rog van de Sch. 233 „Dirk" (rederij v/h A. v. d. Toorn Jzn). Van de Katwijkse haringvloot: schipper K. v. d. Plas van de KW 39 „Helena" (Visserij Mij Ken- nemerland). Van de Katwykse treil- loggervloot: schipper C. van Duin van de KW. 51 „Prinses Beatrix" (rederij C. Guyt). Van de Vlaardingse haringvloot: schipper J. Rog van de VL 61 „Jo" (rede rij C. van Toqr Kzn). Van de IJmuider treilvloot: schipper E. Zwart van de IJM 38 „Zeelandia" (rederij Limburgia). Binnenkort worden de bedrijfschaps- wisselbeker en -wimpel uitgereikt. De leden van de bemanning krijgen een leg penning. Voor de beste visconserve is een prijs toegekend aan de N.V. v/h Gebr. Schaap te Huizen. Zij bleven leven in een luchtbel t Met snijbranders moesten zij uit het roefje bevrijd worden IN ANGSTIGE SPANNING hebben gisteren honderden mensen bij de Katendrechtsedam in Rotterdam toegekeken, hoe zoals we gisteren reeds in een deel onzer editie vermeldden, twee kinderen, Anton en Roosje Derksen, met behulp van snijbranders uit het roefje van een omgeslagen binnenvaartuig zijn gehaald en levend en wel aan de moeder werden ge geven, die zich in haar radeloosheid eigenlijk al met de dood van haar kin deren had verzoend. Anderhalf uur lang was men bezig geweest, om Anton en Roosje uit hun benarde positie te bevrijden en.het lukte! Het is een aangrijpend verhaal, dat moe.'.sr Derksen, 's avonds, in het Zeemanshuis, waar An ton en Roosje met zwarte snuitjes in bed zijn ge stopt, verteld. Zij stond, tydens het watertanken met haar man en haar 21-jarige zoon aan boord van het voertuig, do „Pax" uit Renkum. toon er een sleepboot passeer de. „Ik heb altyd een he kel gehad aan die dingen, omdat ze zoveel golven maken. Ik riep nog: Danr heb je weer zo'n bak beest en ik had het nog niet gezegd, of we gingen ov.erstag. Mijn man en mijn zoon lagen gelijk in V het water en ik moest fa ook wel springen, al kan DAT gisteren de 15.000ste bezoeker kwam op de jubileumtentoonstelling van de A'damse verkeerspolitie ih het Waag gebouw. DAT sedert 16 Jan. wordt vermist de 25-jarige papierbewerker J. de Buyzer, le Atjehstraat 152 hs te Amsterdam. DAT van 17 tot 24 Aug. in A'dam een internat, entomologisch congres wordt ge houden. DAT de uit de middeleeuwen dateren de kwestie om de verdeling van de Vre- depeel thans is geregeld nu de minister de overeenkomst tussen de gemeenten Venray, Vierlingsbeek en Oploo heeft goedgekeurd. DAT een aantal R.K. voortrekkers deze >mer naar Lourdes (Fr.) zal vertrekken n dienst te doen als brancardier. DAT in 1950 op de Utrechtse automarkt 20.000 auto's en 2000 motoren zijn aange voerd en deze Donderdagavondmarkt waarschijnlijk dt grootste van ons land DAT de oud-burg. van Huijbergen (N.B.), J. P. J. van Agtmaal, 83 jaar oud aldaar is overleden. DAT Mak's Aannemingsbedrijf te Rot terdam met f393000 laagste inschrij was voor de bouw van een stadsgehoor zaal te Vlaardingen (hoogste bedrag f548 820). DAT de Gloster Meteors die België gaat maken, slechts worden geassembleerd door Gloster en Fokker vervaardigde onderdelen, maar de vliegtuigbouw door Fokker voor de gehele Benelux hierdoor niet in gedrang komt. DAT Nijmegen gisteren in stilte her dacht, hoe op 22 Febr. 1944 dooi; een ver gissing (de Amerikanen zagen de stad voor Cleef) Nijmegen werd gebom bardeerd en er duizend doden vielen. DAT in Breda 18 mnd. werd geëist tegen de Zandvoortse caféhouder De B., die drie smokkelaars waardeloze diaman- over de grens liet vervoeren en de door hen gestorte waarborgsom, f5000, opmaakte. DAT voor de Bossche rechtbank werd gepersisteerd by de eis tot 2 jaar gev. straf tegen A. C. B., gemeentesecr. van Geldrop. wegens verduistering f24.000 ten nadele 1 het armbestuur. DAT de ANWB begin Mei proeven gaat nemen met reflecterende materialen verkeersborden. DAT bij een handelaar te Barneveld kisten vol voor consumptie bestemde eieren zijn ontdekt, die reeds bebroed DAT zes personen (twee uit Esbeek, twee uit Hilvarenbeek en twee uit Til burg) werden gearresteerd wegens het smokkelen van 50 biggen in een pantser auto, doch de Belgische hoofddader, die piet de auto vandoor is, nog niet is gevat., DAT de R. v. C. op 3 Maart het c: tieberoep behandelt van de in Utrecht tot 18 jaar veroordeelde J. F. Veile uit Cu- lemborg, pl..v. chef bij de inlichtingen dienst en de documentatiedienst der A'damse politie, welke met de SJD. samenwerkten. DAT drie personen uit Uden en Asten wegens meineed of uitlokking dan wel medeplichtigheid daartoe door de Bossche rechtbank werden veroordeeld tot 4 a 6 mnd. voorw. plus f 300 f 2000 boete en dergelijke zaak tegen de advocaat mr A. F. M. v. d. M. uit Eindhoven werd aangehouden. DAT het vliegveld Eelde gedeeltelijk is opengesteld voor toestellen die hoog stens 1500 kg wegen. DAT de Ned. gezant in Spanje, mr W C- Graaf van Rechteren Limpurg. gisteren zijn geloofsbrieven aan generaal Franco aanbood- DAT in het kamp Vught spoedig de aankomst van 70 Ambonnese gezinnen te erwachten is- DAT t.m. 3 Maart, behalve de Zondag, .an zons-op-tot-ondergang schietoefenin gen worden gehouden in d<? Vliehors DAT J Versteeg, chef van het Edese bosbedrijf. in een brochure pleit voor vermindering van het aantal herten nie:-afgerasterde gebieden tot 10 stuks per 1000 ha. hetgeen voor de Neder- Veluwe zou neerkomen op een totaal van 35 a 40 stuks. ROOSJE EN ANTON uur in angst ik niet zwemmen. Ik ver dween in de diepte, maar ik was weer gauw boven. Toen ik in een roeiboot was gehesen, hoorde 11c nog: „Mamma, mamma! roepen. De kin-1 mei en heel veel bellen deren leefden dus nog." toen zei ik tegen Roosje: „We komen vry. Ik dacht steeds, dat het schip weer recht zou komen, maar we zijn door een Onmiddellijk werden er pogingen in het werk gesteld, om Anton en Roosje te redden. De drijvende bok .Arend" van Van der Taks bergings maatschappij schcoot te hulp en lichtte het scheepje aan de kant van de Rijnhaven wat omhoog. Arbeiders klommen op de bodem van het om geslagen vaartuig, om met hun snij- apparaten zo snel mogelijk een gat te branden in de kiel. Anderhalf uur later kwkamen de kinderen volko men ongedeerd te voorschijn. Zy waren doornat en bemodderd. maar een luchtzak, die zich onder de bodem had gevormd en die dus als een soort duikerklok fungeerde, had hen het leven gered. .De 8-jarige Anton, die net als zijn 2-jarige zusje al die tijd op de punt van een tafel had gezeten in het om geslagen scheepje, vertelde, dat zij eerst onder water gingen, toen het ongeluk gebeurde. ..Maar ik .heb Roosje uit het water getrokken op mijn knie gezet, anders was verdronken!" Eerst was er in het roefje nog beetje licht, maar later werd het pikke- I donker. „Toen ze aan het branden vva- I ren" zei Anton „kwam er allemaal rom poortje er uit gehaald!" De kinderen zijn in het Zuider- :iekenhuis nog onderzocht, maar waren geheel ongedeerd. Alleen nat, angstig en ontdaan. En één ding ia zeker: vader Derksen, die 51 jaar is en moeder Derksen zullen niet licht de dag vergeten, waarop zij hun kinderen inderdaad als door een wonder aan de dood zagen ontsnap pen. WEERBERICHT Mindei wind Tot morgenavond ver wacht De Bilt: Matige tot zwakke wind tussen Zuid en West. Vannacht opklaringen 1 met hier en daar lichte nachtvorst. Morgen overdag weer toenemende bewolking t plaatselijk buien en on geveer dezelfde temperatu ren als vandaag. (Opge maakt te 10 uur). ZON EN MAAN Zaterdag: zon 7.3918.09 uur; 21.43—8.25 uur. 28 Februari LJL

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 1