4 VOOR öe VROUW 4 De school JONGE MODETEKENAARS 4 onze j€uqó-p&qin& f eitje 2 ZONDAGSBLAD 20 JANUARI 19S1 en wij FR was eens een jongetje dat anno 1950 let op dat jaartal!) met bevend hart zijn Kerstrapport thuis bracht. Ja. kassian! met bevend, bangkloppend hartje, wanter stond een 5 op voor zijn gedrag en een 6(dat minnetje doet het 'm!) voor zijn vlijt!! En voor z'n rekenen had hij O schande! Het jongetje dacht niet meer aan de S+ voor zijn Ned. taal en de vorstelijke 9 voor zijn tekenen, want hij voorvoelde, dat zijn vader en moe der daar niet eens naar zouden kijken! Hij hoorde zijn vader al minachtend snuiven en zeggen: „Tekenen? Wat be gin je daar nu mee in de wereld? Dacht je daar ooit je brood mee te kunnen verdienen? En dat die meester jouw opstellen nu zo aardig vindt, daar heb ik ook maling aan. Van verhaaltjes schrijven word je ook niet rijk. Maar jij bent lui en ondeugend jongetje, getuige je cijfers voor gedrag en vlijt!" En als vader dit allemaal uitgebruld zou hebben, zou er een vreselijke straf voor de Kerstvacantie op volgen Het kwam precies uit, zoals de jon gen het voorvoeld had. De straf was heel erg. Hij moest iedere morgen en iedere middag in de vacantie twee uur rekenen! En wat fout was, 's avonds met hulp van vader overmaken. Toen hy dit een week lang gedaan had, werd op een morgen zijn oog getrokken naar dat stukje opengebroken straat by de buren, die telefoon kregen, de zon schitterde zo leuk in de grote winkel ruit aan de overkant en die winkelier had op vleierige toon tegen .vader ge zegd, dat vader groot gelijk had, want als z'n zoontje niet goed rekenen kon, zou er nooit een goed zakenman uit hem groeien. Vader had toen geant woord, dat hij waarschijnlijk dominee zou worden Toen de jongen zover met zijn ge dachten gekomen was, kon hij de krie bel niet weerstaan, liep naar buiten, nam een grote steen en 't was in een oogwenk gebeurd: de winkelruit aan gruzelementen! Hevige ontsteltenis, toesnellende mensen en een jongen, die als een opgejaagd diertje naar z'n tante vluchtte Domme ouders! Slechte ouders, die zó de ziel van hun kind kapot maken, door hun belachelijke eerzucht! Die nooit eens contact met Jantje's onder wijzer gezocht hadden, want dan zou den zij gehoord hebben, dat hun jongen een ongelooflijke fantasie bezat, dat hij die in zijn opstellen en in zijn tekenen voortreffelijk uitleefde en dat hij bovendien heel wat guitenstreken uit haalde en z'n overmaat aan levenslust onder lessen, die hem niet interesseer den, niet bedwingen kon. Vandaar die cijfers voor gedrag en vlijt Maar dat wilden die ouders niet horen en daarom ging moeder nooit eens met die onderwijzer praten. Hun jongen moest een modelkind benutten een kanó Parijs, Londen, Wenen en New York hebben zich allen een eigen stijl verwor ven op modegebied. Nederland heeft het zover niet kunnen brengen al wordt de Nederlandse confectie in het buitenland zeker gewaardeerd. Het initiatief van Ninette Couture in Den Haag om een prijsvraag uit te schrijven voor jonge modeontwerpers verdient dan ook zeker lof. Hier wordt een kans geboden aan een groep, welke dikwijls door gebrek aan mogelijkheden zich niet ten volle kan ontplooien. Het is n.l. bij deze prijsvraag niet gebleven bij het inzenden van een tekening. Van de 263 ingezonden stuk ken zijn er 16 uitgezocht, welke vervaar digd zullen worden of door Ninette cou ture of door de inzenders. Deze 16 mo dellen worden getoond op 2 shows, een te Amsterdam en een in Den Haag. Het publiek zal dan zijn opinie kunnen uit spreken en de drie hoogst gewaardeerde exemplaren krijgen een geldprijs. Het is een enorme hoeveelheid, deze 263 tekeningen en de jury bestaande uit de dames M. Willeboordse. lerares aan de Academie te Rotterdam, C. Werleman, lerares aan de Rijksacademie te Amster dam en de heer Livinus van de Bundt, directeur van de Vrije Academie te Den Haag. heeft er haar handen aan vol ge had. Bij de eerste keuring bleven er 39 ontwerpen over. Wij hebben deze 89 ontwerpen eens bekeken en zijn het met de jury eens, dat er aardige ideeën zijn. maar geen grootse vondsten. De cocktailjurk schijnt de ontwerpers bet meeste te inspireren. Dat is eigenlijk jammer, want het is Juist de kleding welke het minste te pas komt. Versoheiden ontwerpers vinden hun kracht in bet borduren van de stof, waarvoor dan niet alleen wol of zijde zijn, naar hun snit gemaakt. Hij moest goed kunnen leren, gehoorzaam en netjes zijn en later dominee worden. Stakkerd!! Prof. Waterink schreef eens: „Rap porten zijn in sommige gevallen nut tige dingen, maar ik wou, dat ze op de lagere school voor de klassen 1 tot en met 5 radicaal waren afgeschaft. Als wij eens begonnen, met die ver schrikkelijke cijfers voor vlijt en ge drag te schrappen, waren wij in elk geval al een stapje in de goede rich ting. (Michiel de Ruyter, Antonie Fok ker en Karei Doorman zullen voor hun gedrag wel nooit voldoende gehaald hebben en de onaangename mens in de Haarlemmerhout en de nodige Farizee- ertjes halen waarschijnlijk voor gedrag een negen.) Het begaafde kind, dat spelenderwijs mee kan, krijgt voor vlijt gemakkelijk een acht. Het kind met het slechte ge heugen, dat zich goed inspant, maar de volgende dag veel vergeten is, krijgt voor vlijt misschien een vier. Deze cij fers vooral zijn ondingen." Enfin, bovenstaande wens van Prof. W. is tot nog toe in ons land niet in vervulling gegaan en onze kinderen komen nog 3 X per jaar met rapporten thuis. Nu zullen ouders, die echt met hun kinderen meeleven van tevoren wel bij benadering kunnen weten, hoe die rapporten er uitzien. Die weten dus ook, waar de grens ligt tussen onwil en onmacht. Dat meeleven met onze schoolgaande kinderen bestaat hierin, dat moeder (waar vader veelal niet thuis is) na iedere schooltijd belang stellend vraagt, hoe het gegaan is op school, wat Jantje of Marietje beleefd heeft enz. En als moeder iets duister is, laat dan het werk eens voor wat het is, maar ga eerst naar school op infor matie uit. Zoek toch veel contact met hen, aan wie ge uw kinderen voor zo'n groot deel van de dag toevertrouwt. Hier ligt voor ons, moeders een prach tige taak. Ons kind moet eerlijk en rustig thuis kunnen vertellen, als het op school straf gekregen heeft, zonder er thuis ook nog eens een portie bij te krijgen! In dat geval kweken wij stie kemerds, die hun op school uitgehaalde streken verzwijgen. We moeten er natuurlijk wel met het kind over spreken en zeggen: „Nou, die straf heb je dan verdiend", maar er niets bovenop gooien! Val toch nooit in 't bijzijn van uw kind de onderwijzer of onderwijzeres af! Als u meent, dat deze ten opzichte van uw kind onrechtvaardig gehandeld heeft, ga er dan, zonder dat het kind dit merkt, eens over praten! MARGARITHA Mej. C. den H. schrijft, dat wegens de kosten en de tijdzij, noch haar man iets aan hun liefhebberijen kunnen doen. Zij behoort dus tot die consciën tieuze huismoeders, die zich voor de volle 100% iedere dag weer aan haar gezin en huishouden geven en tot wie ik juist mijn stukje van 16 Dec. j.l. richtte. Als u dit nog eens goed over leest, zult u bemerken, hoe ik uw situ atie ten volle begrijp en schrijf: „de vrije ogenblikken, die wij in de jaren, als wij in de kleine kinderen zitten, kunnen uitsparen, zijn inderdaad schaars, maar kleintjes worden groot enz. enz." Toch zou ik in uw ge val willen zeggen: „De boog kan niet altijd strak gespannen blijven." Ieder mens heeft vooral in onze zenuw slopende tijd zijn ogenblikken van ontspanning nodig. Er zijn behalve de Zondag, zes avonden in de week. Als uw man er daarvan drie be steedt aan arbeid in Gods koninkrijk, schiet er dan niet één over voor z'n figuurzagen, waarmede hij toch ook weer nuttige gebruiksvoorwerpen kan maken? En kunt u uzelf er niet toe zetten, iedere avond een half uur te lezen of te breien of wat u dan voor andere liefhebberijen hebt? Dat is geen ver loren tijd! Allerminst! Verloren tijd is die, welke wij verkletsen met buur vrouw of vriendin, of als wij met de armen over elkaar gaan zitten enz. Maar de goede ontspanning, die u uzelf met mate gunt, zal toch uiteindelijk uw gezin ten goede komen. Naar aanleiding van hetzelfde stukje schreef een 65-jarige lezeres, die van haar 25e jaar af hart-patiënte en bo vendien doof is mij, hoeveel zij nog kan breien en naaien voor arme kinderen en hoe blij zij is, dat ze zo'n pleizier in dat soort werk vindt. Zij is dankbaar, dat ze dit werk nog doen mag en kan en schrijft ze: „Ik kan door mijn doof heid niet naar de kerk gaan en nooit iets door de radio horen, maar de Here is mijn Heiland en dat is genoeg." M. Een marineblauw pakje van ottoman met een pique vest en koperen knopen van Harlnell. Onder een ruime mantel of bontjas zal dit ensemble het even goed doen als dadelijk in het voorjaar als wandelcostuum. Het modeplaatje op onze Vrouwen- pagina van vorige week had boven staande regels als onderschrift. Maar dat was natuurlijk een vergissing. Het plaatje van 13 Jan. stelde voor een smaakvol toiletje van zacht groene wollen stof, ontworpen door Dorville. Aangeknipte driekioart mouwen en steekzakjes zijn de moderne elementen, waarmede de dubbele ruche rond de hooggesneden hals een grappig con trast vormt. gebruikt wordt, maar ook stro, touw, straas en pailetten. Het is opmerkelijk, dat de meeste mo dellen strak om de heupen sluiten en eerst op kniehoogte uitspringen. Alles wijst erop, dat het meer een aansluiten is op de huidige mode, dan het creëren gestreepte taf. een brede plooide volant, wordt om de heup ge drapeerd en door een der witte stre pen getrokken, wat het effect geeft van een volumineuse zak. n Weet U al, wat jjlfciyOH is? HET moet nu maar eene urt tzijn met dde benamingen vaai „kunstzijde", „celvezel", celwol" en dergelijke, hebben de Nederlandse producenten van deze textielsoorten gezegd. Die namen zijn verouderd en onjuist en daarom hebben wij al enige tijd geleden een nieuw woord ingevoerd: rayon. Wij moeten nu dus leren spreken van „rayongarens" en „rayonvezel" en wij moeten de stoffen, die van deze kunstzijde en kunstwol geweven of gebreid zyn, „rayonstoffen" Deze verzamelnaam heeft dus, zo Lich ten de fabrikanten ons voor, uitsluitend betrekking op kunstmatig vervaardigde best! garens en stoffen, die cellulose als grondstof hebben. 't Klinkt wel een beetje moeilijk, niet waar? Maar ooh, wij zijn ook gewend aan het vreemde woord „nylon" en als iedereen nu tzijn best doet, zullen wij over een poosje heus geen scheikundig inzicht meer behoeven te tonen, om zelfbewust van „rayon" te kunnen spre- het voordeel, dat geen onjuist verband r wordt gelegd tussen natuurzijde (u weet wel, die van het rupsje!) en kunstzijde. Ha juist, kunstzijde, zegt ge en ineens zrjt ge weer thuis! Jawel, maar dat moet nu juist uit zijn! Van kunstzijde, zo zeggen de fabri kanten, kon men misschien veertig jaar geleden spreken, toen er inderdaad sprake was van het „namaken van zijde"maar in onze tijd van plastics en nylons en wat dies moer zij, wordt een synthetisch product niet meer als e>en namaak-, maar als een zelfstantfg, dus concurrerend, product gezien. Daar zit 'm de kneep, voelt u wel? Maar is is nog meer. Komt ge in het buitenland, in Parijs of in New York, in Brussel of in Londen, overal kunt ge u verstaanbaar maken, wanneer ge in een kousenzaak „nylons" vraagt. Dat ver gemakkelijkt zogezegd de internationale terminologie. En zo gaat het nu met rayon ook. Het woord is al 'bekend en wordt al gebruikt in Duitsland, Scandi navië en Engeland en zal dus ook weer zo'n „wereldwoord" worden. Daar kunnen we niu wel een grapje over makenmaar is het niet erg gemakkelijk, dames? Nog een paar van die woorden erbij enge kunt in elke modezaak ter wereld plezierig en zonder zorgen winkelen, ook al is die landstaal u verder vreemd. Mitsnatuurlijk... uw echtgenoot een beetje in de beurs blaast! Dus ge weet het: geen kunstzijde otf kunstwol meer, maar: rayon! Doet uw Cn de, X knipt Wat is 't leven? 't Is de vlam van een fakkel bij nacht, die met weifelende flikkering licht en geblust is, eer iemand 't verwacht. De bekroonde modellen zijn van: W. van Campen, Amsterdam, Fontein, De venter, R. de Jonge, Haarlem, F. Koen- raads, H. Leeuwendal, C. Loos, J. Louzac en B. Verwij, allen te Den Haag, A. Maatjes, Den Bosch, J. Middendorp, Rot terdam, M. Noyce, Haarlem en R. Weite, Hilversum. Vuur wordt alleen aan vuur ontsto ken. Persoonlijk leven alleen aan per soonlijke kracht. Een pyama voor de kinderen. Het patroon no. 81 is tot uiterlijk 27 Januari (na deze datum worden beslist geen be stellingen meer aangenomen!!) aan onze bureaux te verkrijgen voor de leeftijd van 6, 8 en 10 jaar (12 jaar op bestel ling). tegen betaling van 0.35; na ont vangst van 0.50 wordt het toegezonden. We hebben 3'A meter stof nodig van 70 cm breed. Voor de grotere maten is 4 meter nodig. Wanneer de steekzakjes wat moeilijk zijn, kunnen we ook keel goed een eenvoudig opgestikt zakje Geeft n vooral duidelijk leeftijd op? ZONDAGSBLAD 20 JANUARI 1951 Van een gevangen vogeltje OP de brede stoep voor htm huis, staat Theo Verduyn. Op zolder heeft hij een koperen buisje gevonden. Nu plukt hij lijsterbessen van de boom en blaast die één voor één door het buisje. Geweldig, wat ver gaat dat. En hóóg! Als hij ze loodrecht omhoog blaast, duurt het een hele poos voor ze terugkomen. De breedte van de straat haalt hij gemakkelijk. Wacht, hij zal er eens een heleboel tegelijk in doen en dan hard in 't rond draaien. Dan vliegen ze als een cirkel om hem heen. Tien dikke bessen zoekt hij uit. Hij doet ze in 't buisje, en terwijl hij op één been ronddraait, blaast hy ze met kracht. precies in 't gezicht van een oude mevrouw, die langzaam kwam aan wandelen. reling Tonny en Dineke Bogaaids. Herengracht 42. Drimmelen. Tonny en Dineke hebben thuis een boomgaard en een bloementuin. Vader Bogaards is bovenmeester en zo kan het wel eens gebeuren, dal je bij je eigen rader in de klas komt te zilfen. Vinden jullie dat niet leuk? Ze hijgt van schrik. Haar rond rim pelgezicht wordt vuurrood. Ze komt vlak voor Theo staan. Haar ogen fon kelen van boosheid en haar stem bijt hem minachtend toe: „Wat ben jy een held!" Dan schuivelt ze verder, leu nend op de stok van haar parapluie. Theo is ook geschrokken. Wat dom, dat hij niet eerst gekeken heeft vóór hij blies. Nu denkt die mevrouw dat hij 't expres gedaan heeft. En 't ging toch heus per ongeluk. Eigenlijk moest hy gaan vertellen hoe 't gegaan is. Dè' bessen die hij nog heeft, laat hy op de grond glijden. De aardigheid van 't spelletje is er af. Verdrietig slentert hij naar huis. „Theo! Theo!" Vader roept. Theo gaat naar boven. Als je op het balkon staat, kijk je op de achterkant van een rij huizen. Vader wijst naar een van de zolderramen. „Kijk daar eens ach ter", zegt hij. „Zie je dat? Nu is 't weg. Kijk, daar is het weer!" Theo ziet het ook. Achter het zolderraam fladdert angstig een vogeltje heen en weer. 't Vliegt tegen de ruit en valt dan machteloos weer terug. Het ziet de groene bomen, en de wijde blauwe lucht. Maar 't weet niet, dat er glas zit tussen hem en de vrijheid. „Och", zegt Theo. „Arm diertje! Dat weten die mensen vast niet, vader. Ik ga 't zeggen. Ik ga vragen of ze 't raam open zetten. Weet u welk huis het is?" Vader telt de schoorstenen. „Eén. twee.... drieacht! De hoek om en dan het achtste huis!" Theo draaft al weg. Hij is die ver velende bessengeschiedenis helemaal vergeten. Bij 't achtste huis belt hij aan. Hij hoort sloffende voetstappen in de gang en 't getik van een stok. Dan gaat de deur langzaam open. Vóór hem staat.de mevrouw van de bes sen! Ze zegt niets. Haar strenge ogen lijken wel dwars door hem heen te kijken. O, Theo zou wel in de grond willen kruipen. Maar hij moet iets zeggen. Kéék ze maar niet zo. „Ikik heb niet op u geschoten", hakkelt hij. ,,'t Ging per ongeluk. Ik wist nietik had niet gezien dat u er aan kwam. Er komt een vriendelijk lachje op het oude gezicht. „Kom maar binnen", zegt ze. „Dat vind ik aardig, dat je 't komt vertellen. En flink ook hoor! Ga daar maar zitten, 't Heeft geen pijn gedaan, dat schieten, dat niet. Maar ik ben wel erg geschrokken. En schrikken is niet goed voor oude men sen. Je kunt beter naar 't weiland gaan, met die gevaarlijke dingen. Maar 'k vind het toch zó aardig dat je ge komen bent!" Ze babbelt maar door. „Hoe wist je eigenlijk waar ik woonde?" Theo schuift onrustig op z'n stoel. Als hij zegt dat hij helemaal niet kwam voor die bessen, wordt ze misschien weer boos. Maar 't niet zeggen is niet eerlijk. „Ik wist niet eens dat u hier woonde", zegt hij verlegen. „Ik kwam voor 't vogeltje." En als ze hem ver baasd aankijkt gaat hij verder: „Op uw zolder zit een vogeltje. Bij ons op 't balkon kan je 't zien. Ik kwam vra gen of u 't er uit wilt laten. Anders vliegt het zich dood tegen 't raam!" Hij staart maar naar het rode tafel kleed en durft niet op te kijken in 't oude gezicht, 't Is heel stil in de ka mer. Om de oude mond trilt een lachje. Ze probeert ernstig te blyven. Maar opeens schatert ze het uit. „O, o", lacht ze, „wat zal je op je neus gekeken hebben, toen je zag dat ik het was. Dus je kwam maar per on geluk hier! Wat heb ik daar een plezier van." Maar als ze zijn verlegen gezicht ziet, krijgt ze toch medelijden. „Weet je wat? Jij hebt nog jonge benen, ga jij dat vogeltje maar bevrijden, 't Zal wel een zwaluw zijn, die vliegen wel eens meer naar binnen. Ik schenk vast een glaasje limonade in. Je zal wel dorst gekregen hebben!" Opgelucht gaat Theo naar boven, 't Vogeltje zit op de vensterbank, 't Laat zich gemakkelijk pakken. Even houdt hij 't bevende lijfje tussen z'n beide handen. Dan doet hy 't raam open en als een pijl uit een boog schiet het diertje weg, de vrijheid in. In de gezellige kamer drinkt hy, ranja'met een rietje. Dan gaat hij naar huis. „Dag beste jongen", zegt de oude mevrouw. „Niet meer in 't wilde weg schieten, hoor! En als je zin hebt in limonade, dan kom je maar. Ik houd er wel van om visite te hebben." „Graag, mevrouw", zegt Theo, „en dank u wel voor alles." Hij is bly dat het zo goed afgelopen is. CO VAN DER STEEN—PIJPERS DE BRIEVENBUS Beste jongens en meisjes, Ik kan niet anders zeggen, dan dat jullie reusachtig goed je best hebben gedaan op de kleurplaat. De mooiste inzendingen waren van: Jannie Hove ling; Corrie Hageman; Ike Bakker en Teunis Booy, die dan ook deze week de prijzen hebben gewonnen. Allemaal gefeliciteerd en jullie vertellen me nog wel eens hoe jullie de prijzen vonden Nu onze correspondentie. Vorige week was de pagina te vol om er nog wat briefjes bij te doen. Nü dan maar dubbel zo veel- We beginnen dan met Addie Verhagen, die met haar opstel vorige week, ondanks de expres-bestelling, toch nog te laat was. Jammer Addie, want je verhaaltje was werkelijk erg leuk. Voortaan voor zorgen, dat je inzending uiterlijk Woensdag op de krant is, hoor. Nou Aaije Kegel, ik wens je sterkte met je exaimen. Een jaar of tien geleden heb iik hetzelfde exaimen gedaan en het valt heus wel mee. imeisje. Als je er door bent schrijf je me dan de uitslag? Ja, Piet WaJdekker, dat is niet leuk hè. als je steeds voor niets in de krant kijkt of je naam er al in staat. Maar lieve jon gen, je moet zo gauw niet wanhopen hoor. Er zijn wel jongens en meisjes die al wel voor de 20ste keer meedoen zon der wat de horen en ja. de mooiste in zendingen krijgen het eerste een prijs! Toosje Lakerveld wat had je een leuke tekening vorige week bij het opstel ge maakt Jammer, dat je oplossing ook te laat binnen was. Joke van de Niet, die nog maar zes jaar is heeft ook heel erg haar best gedaan op de kleurplaat Fijn hoor Joke! De zou best bij jullie eens een kijkje willen nemen Arda Bot, want het lijkt me erg leuk zo'n kamertje vol met vogels. Een extra pluim gaan we geven 9 dunne plank; 10. plaats in Gelderland (2 mogelijkheden); 11. rivier in Utrecht; 12. grappenmaker; 13. jongensnaam; 14 vrouw van Adam; 15. bekend tentoon stellingsgebouw in Amsterdam; 16. in sect. Verticaal: 1. Plaats in Friesland ten Westen van Franeker aan het IJselmeer; 2. slede; 3. hoofdstad van Nederland; 4. groot-hertogdom in Europa (bij België); aan Siegfried H cybers, één van onze jongste neefjes. Waar heb jij het kleu ren zo mooi geleerd zeg? Nee Ketje Bon man het is niet lief van je zusje om je zo te plagen. Maar je mag niet boos op haar zjjn. Ik denk. dat je haar ook wel eens plaagt, niet? Nou zeg Jan rasse hi er, hoe heb ik het nu met je? Nee hoor, te oud ben je niet voor onze club. Je kan nog wel vier jaar meedoen. Sjaanije van der Meer. jouw bijnaam vind ik niet erg mooi,, verzin maar eens een andere, of moet ik je een bijnaam geven? Wanneer je een leuk gedichtje hebt Willy Hanse- t i het c Leuke herinnering van Wanda en Sienlje met twee ..gasten" ac maar Wanda heelt al en toe de gewoi Jan van de Burg? Nee hoor, het ïl niets leuk om met feestdagen ziek te zijn. Leuk hoor Frits du Tour (leerling dat je ook met ons mee gaat doen. Ik reken nu elke week op je hoor! O, Han- nie Morges, wat een moeilijke vraag was dat. Kan de helft van acht ook NUL zijn? „Zwaluw", jij kan al heel leuke briefjes schrijven. Natuurlijk mogen je zusjes ook mee doen hoor. Dat was erg lief van je Clara Wesdijk, om toen het zo koud was ook aan de vogeltjes te denken. Een leuk gezicht was het zeker wel al die olienootjes aan een draad en de vogeltjes er om heen. Als aJle jongens en meisjes zoiets deden, gangen er vast niet zoveel vogeltjes 's winters dood. Dc heb werkelijk om jouw briefje moeten lachen Corrie den Hoed. Ja hoor, ik ben ook wel eens by de tandarts geweest Hoe komt dat nu, dat je zoveel tegelijk moet laten vullen? Je gaat toch wel elk half jaar en poets jij wel geregeld je tanden? Maar heus, het doet naet zo'n pijn hoor! Wat een leuke naam beeft jouw zusje Jaap Tan ja. Is ze ook erg lief? Schrijf eens wat over hoar, doe je het? Wat kan jij netjes schrijven Leen Baars, Wat voor cijfer krijg je op school voor schoonschrijven? Onze j igste neef was deze week Piet Kruithof, hij is nog maar vier jaar en heeft zo goed z'n best op de tekening gedaan, dat hij zeker een plaatsje in de krant verdient. Jongens en meisijes, voor deze week is het weer genoeg. Kunnen jullie je nog herinneren, dat we van de zomer wel eens een kaart aan een ziek nichtje stuurden? Nu heb ben we weer een ziek nichtje en dat is Co Kleywegt, Dwarsweg 7 te Rozen burg. Co is al een hele tijd ziek en lifft buiten in een tent. Natuurlijk verveelt Cootje zich nog al eens. Zullen we haar allemaal eens een kaart of een briefje sturen, dan heeft ze weer wat te be kijken en te lezen. Afgesproken? TANTE LIES ^K!H!K;K!H;h;H!H!H!:-$ aL vb vt» vt/ vb ✓N 'K VJV VK VJv 7V Jy(\ Vf\ /J\ VJC kinderen durfden niet te gaan rusten, omdat ze anders de vogel uit het oog zou den verhezen. Maar eindelijk werd het toch donker. stak zijn kop onder de vleugels en viel in slaap. En Hans en Grietje vielen ook in slaap vlak onder de tak waar de witte vogel te rusten zat 101. De volgende morgen werden ze wakker door de stralen van de zon. Ze zochten dadehjk vogel, maar die was weggevlogen. Hoe zouden ze nu de rest van de weg vinden? Grietje begon juist

Nieuwe Leidsche Courant | 1951 | | pagina 8