J. A. v. d. Horst FLINKE JONGEN Bouwkundig Tekenaar Jongste Bediende NIEUWE LEIDSCHE COURAWf 4 ZATERDAG 2 DECEMBER Nieuwsflitsen uit de omstreken ALKEMADE Aan brandwonden overleden De 5-jarige Kees Akerboom, wonende tan de Voorstraat be Roelofarendsveen, viel dezer dagen tegen de kachel, die daardoor omviel. Het kind werd zo ern stig aan het been gebrand, dat het later aan de verwondingen is overleden. BENTHUIZEN i Wijkverpleegster in functie. Met ingang van gisteren is de door de 8fdeling Benthuizen van het Groene Kruis aangestelde wijkverpleegster- huisbezoekster. mej. A. Vogelesang in functie getreden. Zuster Vogelesang heeft zich gevestigd ten huize van de fam. G van der Bijl, Dorpsstraat 42 en is tele fonisch te bereiken onder nr 31 Bent huizen. Attentie. In verband met de belangrijkheid van de bouwvereniging „Algemeen Belang", die Maandagavond om 7 uur zou worden gehouden, is de aanvangstijd verzet naai kwart over 8. Naschouw. Een aantal inwoners heeft niet vol daan aan het zuiveren der sloten in de kom der gemeente. Dinsdag zal een na schouw worden gehouden. Tegen nala tigheid zal dan proces-verbaal worden opgemaakt. Plattelandsvrouwen. De afdeling Benthuizen van de bond van plattelandsvrouwen heeft geluisterd naar mej- Mees. die sprak over het leven en werken van Albert Schweitzer. Licht beelden verduidelijkten nog het behan delde. Ned. Herv. Gemeente In de Ned. Herv. Gemeente werd de heer J. Boogaards als kerkvoogd her kozen. De heren P- Mets en C. van der Meer als notabel. Een mooi succes Onze plaatsgenoot, de heer G. van der Bijl Jr. slaagde te Amsterdam voor het vakexam'en consumptie-ijsbereiding. Hij was één van de twee beste candidaten en de grote wisselbeker ging na loting haar de tweede candidaat. In ieder geval: een mooi succes. Kinderhoedje gevonden (Bij de politie zijn nadere inlichtingen verkrijgbaar over een gevonden kinder hoedje. HAZERSWOUDE Jaarvergadering „De Reisduif" Een dezer dagen hield de Hazerswoud- se postduivenvereniging „De Reisduif" fcn hotel „Het Oude Raadhuis" haar jaar vergadering. Voorzitter W. Lindhout heette in het bijzonder de nieuwe leden welkom. Er was een nadelig saldo van f 95. Besloten werd aan de westelijke concoursen deel te nemen. Op 29 en 30 Mei van het volgend jaar zal een ten toonstelling te Gouda worden gehouden. De secretaris deelde nog mee, dat de vereniging dit jaar 2375 duiven heeft uitgezonden. Als bestuurslid werden herkozen de heren Lindhout, P. J. Fase en C. van Veen Tzn. Gekozen werd de heer W. Bleeker. Zendingscollecte De Zendingscollecte in de Ned.' Hen' Gemeente heeft f203,54 opgebracht. In de bussen werd een bedrag van f146 aangetroffen. Kiescollege Herv. Gemeente In het kiescollege zijn herkozen de heren W. J. Dekker. Ph. G. A. Schmel- ling. C. W. Oppelaar en C. Patijn. In de vacature van de heer G. Lindenburg werd gekozen de heer C. van der Neut. H1LLEGOM Aanbesteding. Aanbesteed is de bouw van een R.K. school voor uitgebreid lager onderwijs. Hoogste insohrijver J. Evers te Leiden voor 116.700; laagste inschrijver Chr. Overdevest te Rijnsaterwoude voor 94.800 HOOGMADE Zendingscollecte De Zendingscollecte in de Ned. Herv. Gemeente heeft f68,31 opgebracht. KATWIJK Medische Zondagsdienst Voor zover het patiënten betreft van de dokters H. M. van Hueting en J Bergman te Katwijk aan den Rijn en E. E. v. d. Laan te Rijnsburg. wordt de Zondagsdienst der huisartsen waar genomen door dr J. Bergman, tel. 2921. KATWIJK AAN DEN RJJN Autobus bU vliegveld in sloot. Een overvolle autobus van de dienst Den HaagNoordwijk, die gisteravond om half zeven uit Den Haag was ver trokken, overkwam een ongeluk, dat wonder boven wonder goed afliep. Bij het vliegveld werd de chauffeur door een tegenligger verblind, waardoor hij de macht over het stuur kwijt raakte. De bus sloeg om en kwam in een sloot terecht. De passagiers kwamen met de schrik vrij. f Advertentie/ Billijke prijzen Tel. 2160 Katwijk aan den Fijn KATWIJK AAN ZEE Ds Vergunst spreekt. Maandagavond om half acht spreekt in het kerkgebouw van de Geref. Gem. aan de Remisestraat ds A. Vergunst uit Zeist Receptie UNI. Wij herinneren nog aan de receptie, die het bestuur van het Muziekgezelschap UNI hedenavond houdt in de zaal aan de Ouweha ndstr a at N.B.G.-avond De afdeling Katwijk van het Ned. Bij belgenootschap kwam gisteravond in de consistorie van de Geref. kerk bijeen. Ds R. P. A. Rutgers sprak een kort woord naar aanleiding van 2 Cor. 8 vers 19. Nadat ds F. Pijlman „Psalm" van M. v. d. Plas had voorgedragen, ver toonde de heer W. van Beelen een serie kleurenbeelden, o.a. van Katwijk. De avond, die werd gegeven uit dank voor het werk van de collectanten, werd ge sloten door ds Pijlman. Begrafenis van de heer C. van Beelen. Gistermiddag had op de algemene be graafplaats onder zeer .grote belangstel ling de teraardebestelling plaats van hei stoffelijk .overschot van de heer C, van Beelen. het slachtoffer -van het verkeers ongeval bij Dordrecht. Vooral veel. per sonen uit handelskringen waren aan wezig. Ds S. G. J. Goverts. Ned. Herv. predi-; kant. leidde in de zaal Haasnoot een rouwdienst. Op het kerkhof werd gespro ken door een collêga van de overledene, de heer G. van Beek uit Vlaardingen: ..Wij zijn met onze gedachten bij de nabestaanden, zijn vrouw en dochtertje. God trooste hen.Ds Goverts las hierna uit psalm 103: „Laat dit graf voor ons allen een waarschuwing zijn." Gezongen werd nog Ps. 103:8. waarna ds Goverts hét Onze Vader bad. Namens de familie dankte een zwager. C.N.V.-ers ln de aanval/ De Chr. besturenbond hield gisteravond in de kapel een zeer druk bezochte pro- pagandavergadering, onder voorzitter schap van de heer C. van der Plas. Hij stelde vast,, dat het aantal leden van het C.N.V. (160.000) niet klopt, met de grootte van het Protestantse volksdeel. Als spre ker trad op de heer H. Oudekerk over het onderwerp „In de aanval", welke oproep reeds in veel gemeenten ls ge daan en waarvan wij steeds verslagen hebben gegeven. Medewerking aan de avond verleenden .een zangclubje en een toneelgroep, die „De zoon van Berken hof" opvoerde. Hoog en laag water Zondag' 3 December: hoog water 9.09 en 21.43. laag water 4.31 en 17.01: Maan dag 4 December: hoog water 10.20 en 22 57. laag water 5.43 en 18.14. Advertentie Wenst U 'n GOED VERZORGD KAPSEL Bezoekt U dan de salons van H. BEDEKER. Dames- en Herenkapper straat 73. Katwijk aan Zee. Tel. 2584 Diploma ..Wetenschappelijke Haarverzor- ging" v.h. Ned. Genootschap voor Haar- hyciêne. Actie St. Nicolaas St. Niklaas kwam met pracht en praal Reeds -tweemaal in de U.N.I.-zaal. De kleinen zaten zeer devoot Zij kregen veel en elk genoot Dat alles was een hele vracht Wat door de Sint was meegebracht En Donderdag is er weer kans Dat Jopfe en de kleine Hans gaan kijken naar de Goede Sint Haal dus een kaartje, heel gezwind Op Maandag in het eethuis Vooys De kind'ren zien dan erg veel moois Om 3 uur voor de kleuterschaar "an van 6—12 jaar De bonnen zoals vorig malen dat hoeven wij niet të herhalen En ook wëer bonnen voor geschenken U wilt daör allen wel aan denken. LEJMUIDEN Gemeenteraadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. De voorzitter deed mededeling van enkele brieven van Gedeputeerde Staten arbij besluiten tot wijziging van de begroting 1950 waren goedgekeurd. De burgemeester zei, dat deze vergadering belegd in verband met het garan deren van rente en aflossing voor door de Stichting „De Drie Gemeenten" aan te gane geldlening van 500.000, voor de vernieuwing van het hoofdbuizennet. De raad besloot de gevraagde garantie te verlenen. Bij de rondvraag deelde de heer Buikx mede. dat aan de Sted. Fabrieken vam en Electriciteit te Leiden is ver zocht om in plaats van om de twee maanden, .-de kwitanties voor stroomver bruik elke maand aan te bieden. De voorzitter zei. dat- daze fabrieken hiertoe niet kunnen overgaan, omdat aan een en ander veel werk verbonden is. De heer H. V. de Rijk verzocht of er al een beslissing inzake de aanvrage een voorschot voor de verbetering der woningwetwoningen aan de Nieuweweg is genomen. Het Rijk is bereid een voor schot te verlenen. Er bestaat echter nog verschil van mening omtrent de lengte der heipalen, die onder de schuren ge slagen moeten "worden. De heer Koot vroeg, of het waar is. dat de noodslechtplaats gesloten is. De voorzitter antwoordde, dat de gemeente Alphen a.d. Rijn inderdaad de nood- slachtplaats gesloten heeft. L1SSE Zondagsdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter Duy- maer van Twist, Hereweg. A.R. kiesvereniging Mr E. P. Verkerk, lid der Tweede Kamer, sprak voor de A.R. kiesvereni ging over de West-Europese Unie. Spr. constateerde in de Unie een politiek, gebaseerd op hoogmoed, 't Geloof, dat God regeert, moet het begin- en eind punt van deze strijd zijn. Men heeft, zo zei spr., na de grote wereldbrand eer algemene „brandweer" willen oprich ten. maar men heeft vergeten de zak ken der „spuitgasten" te doorzoeken oj; lont. NOORDWIJKERHO UT Belangrijke vergadering van de Ned. Herv. Schoolvereniging. Maandagavond as. om half 9 wordt ii de gemeentewoning een ledenvergadering gehouden van de Ned. Herv. School vereniging. Het besluit moet worden ge nomen om de statistieken in die zin te wijzigen, dat de duur van de vereniging voor 29 jaar en 11 maanden verlengd wordt. Voor dit belangrijke besluit ten minste 2/3 deel van de leden wezig zijn. Is dit er niet. dan wordt op dezelfde avond om 9 uur een nieuwe vergadering belegd, waar dan onge acht het aantal aanwezige leden het besluit kan worden genomen. Op deze wijze wordt aan de statuten voldaan behoeft geen tijd verloren te gaan. Diploma's uitgereikt In de gymnastiekzaal van de R.K. meis jesschool heeft burgemeester Van Iersel gisteravond aan 75 kinderen het diploma voor veilig verkeer uitgereikt. De beide instructeurs, te weten de groepscomman dant van de rijkspolitie, opperwachtmees ter G. Been, en de wachtmeester le klas, J. Visser, waren hierbij aanwezig. Vol gende week wordt in de school van de „Voorzienigheid-" het diploma uitgereikt aan kinderen van deze en de St Jozef school. Medische Zondagsdienst. De Zondagsdienst der huisartsen wórdt waargenomen door dokter Wösten. O EGSTGEEST Dokter en apotheek De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dok ter F. W. N. Hugenholtz. Wilhelmina- park 2, tel. 20390: die der apotheken door de Oegstgeester Apotheek. Wilhel- minapark 8, tel. 26274. RIJNSATERWOUDE Toneeluitvoering. Voor een geheel bezette Nutszaal trad op het toneelensemble „De Nieuwe Egelantier" uit Hilversum met het toneel stuk „De Martelgang van Kromme Lindert" van A. M. de Jong. Het stuk werd zeer goed gespeeld. De voorzitter dan ook wel de tolk van de vele aanwezigen, toen hij het ensemble harte lijk dankte voor het gebodene. Hij dankte ook het spaarbankbestuur, dat deze avond aan de leden van het Nut had aange boden. Demonstratie. Voor de afd. Rijnsaterwoude van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen gaf de firma Calvé uit Delft een demon stratie dn het gebruik van haar produc ten. Het was voor de dames een leerzame middag. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente kwam openbare vergadering bijeen. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter, burge meester Bakhuizen, opende de vengade- ring met gebed. Op voorstel van B. en W. verklaarde de raad zich garant voor rente en aflos sing van een door de Stichting drink waterleiding „De Drie Gemeenteh" aar te gane geldlening van ƒ500.000 vooi vernieuwing van het hoofdbuizennet. De raad kon zich verenigen met het ont werp tot herziening van het uitbreidings plan. regelende de bestemming in onder delen van gronden, gelegen nabij de be bouwde kom. Vastgesteld werd nog een besluit tot wijziging der begroting 1950. waarna de voorzitter de vergadering RIJNSBURG Vergadering CBTB Gisteravond vergaderde de CBTB in ..Avondrust". De heer P. v. d. Heuvel, voorzitter,, Holland-Brabant", sprak over de problemen. Onder meer behandelde spr het ambtenaren-probleem, waaraan jaarlijks enorm grote bedragen besteed worden Dit moet op een catastrofe uit lopen. Ook de verarming door de oor log spreekt in deze een woordje mee Dit alles drukt zwaar op de land- er tuinbouw. Sprekende over de afwijzing van de dispensatie van de 5% loonsver hoging kwam de heer Van den Heuvel aan de vraag over de koude grondcul- tures Het laten vervallen van de teelr- vergunningen achtte hij funest. Ook specialisatie is gevaarlijk. Een gemengd bedrijf kan veel voordelen opleveren. Wat de veehouderij betreft merkte spr op, dat het verlagen van de melkprijs met een halve cent een groot onrecht is. waardoor het vertrouwen van de boer in de regering geschokt is. Zondagsdienst Voor de Zondagsdienst der huisartsen verwijzen wij naar het bericht onder Katwijk. Veenstrekers naar de N.O.-polder? Voor de Chr. Landarbeiders sprak de heer P. Stokman gisteravond over het ondèrwerp „Onze taak nu. waarin hij de moeilijke situatie in de Veen- streek behandelde. Aan deze streek is dispensatie voor de 5 pot loonsverhoging verleend en nu doet zioh het gevaar voor, dat de arbeiders in omliggende plaatsen gaan werken, waar zij wèl de 5 pet krij gen. Het bestuur heeft een voorstel ge daan om in de Veenstreek meer ruimte te maken, door jonge boeren en tuinders in de N.O.-polder te plaatsen. Ook het vorstverlet, waarvan alleen losse arbei ders kunnen genieten, kwam in de ver gadering ter sprake. Kiescollege Herv. Gemeente De heren J. Lederhout en J. Wessel werden herkozen als ouderling: C. v. d, Mey en J. C. Oudrwaiter als diaken. Zij hebben de herbenoeming aanvaard. In de a.s. vacature-F. Vletter werd de heer H. Kruiivenihoven gekozen en als nieuwe ouderling werd de heer C. van Delft Azn benoemd. Zij hebben nog geen beslissing genomen. Advertentie Voor Centrale Verwarming Fa Wed.,H. J. Crimbergen Vliet N.Z. 19—20. Rijnsburg. Ned. Herv. Gemeente Met ingang van 1 Januari zullen de Psalmen in de Ned. Herv. 'kerken rhyth- misch worden gezongen. De heer Koole is bereid .gevonden, op elke Zondagmid dag. te beginnen op 31 December, van kwart voor 4 tot half 5 Psalmen met gemeenteleden door te nemen. Burgerlijke stand. Geboren: Johanna J., d. van R. Blan- kert en J. Glasbergen. Langevaart 23; Adriana. d. van C. Hogewoning en M. Kuijt, Brouwerstraat 26: Nicolaas A.. z. M. Ravensbergen en G. van Duijn, Sandtlaan 14. Gehuwd: A. Heemskerk, 37 jr.. en P. F. de Jong. 27 jr.. Oegstgeesterweg 4. Ondertrouwd: B. Alma, 24 Jr.. Wasse- naarseweg 51, Katwijk, en M. A. Krom hout. 27 jr.. Heerenweg 1: J. Slootweg. 24 jr., Hoofdstraat 74, Valkenburg (Z.H.), en C. van Vliet, 21 jr., Brouwersrtraat 116. SASSENHEIM C.H Kiesvereniging. De heer K. W. van Breda heeft voor de C.H. kiesvereniging gesproken o^ „Volkshuisvesting en industrialisatie onze gemeente." Na de slechte positie van de bouwmaterialen, de grote achter stand in woningbouw en de grote aan was van de Sassenheimse bevolking te hebben geschetst, toonde spr. met veel cijfermateriaal aan, dat er zeer ve gepresteerd, al is de toestand nog lang niet ideaal Spr. roemde de activiteit B en W. en de directeur van gemeente werken. Industrialisatie achtte de heer Van Breda, in verband met de nog steeds toenemende bevolking in Sassenheim. zeer gewenst. Doktersdienst De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dok ter H. Kwint. tel. 7253. TER AAR De veiling vergaderde De leden van de Coöp. Centrale Tuin- bouwveiluigsverenigingTer Aar en om streken hadden een buitengewone leden vergadering ter bespreking van voorstel tot deelname aan de Stichting „Waarborginstituut voor de Veen- streek'. De stemming wees uit: 147 vóór. 8 tegen en 6 blanco. Uit het overzicht, dat de heer C. Hoo- gervorst. directeur van de veiling, gaf. bleek, dat de totale opbrengst ruim i 90.000 bedroeg (tot 28 November) Voorts gaf hij een overzicht van het percentage doorgedraaide groenten.dat voor sommige soorten schrikbarend hoog was. De wens werd naar voren gebracht voortaan niet meer met glasproducten naar andere veilingen te gaan. Er dan echter een behoorlijk kwantum worden aangevoerd Ook werd voor gesteld, de doorgedraaide kassnijbonen voortaan stuk te malen. Dit voorstel zal nader bezien worden. „Arbeid adelt." De Herv. M V. heeft met vele genodig den haar 50-jarig bestaan herdacht. Er werd een zeer afwisselend programma geboden, Gonnie Kerkhoven en Maagje van Woudenberg leidden onderwerpen in. De hersengymnastiekwedstrijd werd ge wonnen door de oud-leden. VOORHOUT Ook in het offer. De heer C. H. ^uyendijk, secretaris van het provinciaal college van. toezicht der Ned. Hervormde" Kerkvoogdyen, hield voor belangstellenden van de Ned. Hervormde Gemeente een causerie over de taak van de kerkvoogdij in deze tijd. De bijeenkomst stond onder voorzitter- Te schap van ds Beker. Spr. wees op 4 grotere uitgaven en de verminderde u komsten. Hij beklemtoonde het feit q ook in het offer liefde voor de Kerk Herkozen. Als kerkvoogd bij de Ned. Hervorm^ Gemeente is herkozen de heer Jac. Knop pert. VOORSCHOTEN De komst van Sinterklaas. De Sint komt Maandagmiddag in Vooi schoten. Omstreeks half twee wordt 1' per boot aan de Molenlaan verwacht. het welkom gaat de stoet van kindere naar het gemeentehuis, waar B. en W. Sint zullen ontvangen. Sint wordt eerste doorgelicht, waarop B. en W. zij) Op voorbeeld zullen volgen. Dorg Zondagsdienst. ad 1 De Zondagsdienst der huisartsen wori ^i morgen waargenomen door dokter M. lede d. Stoel, tel. 356. Op ielli WOUBRUGGE ene E.HJS.O.-afdeling opgericht Gisteravond werd alhier een bijeen ecre komst gehouden om te komen tot. oplarii richting van een afdeling Woubrugge eiecte Hoogmade van de Ned. Ver. voo ens, E.H.B.O. De avond werd begonnen me an een film. waarna de heer Bergers ee rijf: propagandarede hield. Veertig mense oorr gaven zich reeds als lid op. In het voor J. iopige bestuur hebben zitting de heer Wd. Uithöl voorzitter, mevrouw M. Borgjers' :dorff secretaresse en mevrouw KI. d Kinkel penningmeesteresse. Donderdaj los, -avond om 8 uur zal in her nieuwe" g®. v: bouw van het Groene Kruis onder leRede ding van dokter L. E. Loth worden be ij, G gonnen e C> Advertentiën St NICOLAAS DRUKTE BESTELWAGENS DISPONIBEL. TRANSEX - TELEF. 26782 WONINGRUIL Oegstgeest—Noordwijk Aangeb. te Noordwijk, vrijst. villa, bev. 8 kam., keuken, bijkeuken, kelder, garage. Gevr- te Oegstgeest wat klei nere woning, liefst m. garage. Bi*, onder no 499 Boekh. Dorsman. Noordwijk-B. Leeftijd 16—18 jr. V.n.l. voor kantoor werkzaamheden. Persoonlijke aanb. tussen 10 en 12 uur of na afspraak. Reijdens Meelhandel, Oude Rijn 38, Leiden. Gevraagd AANKOMEND Uitvoerige sollicitaties te richten aan Oosthoek Zoon N.V. Hoge Rijndijk 389, Leiderdorp. Voor spoedige indiensttre ding vraagt kantoor te Lei- Brieven met volledige inlich tingen no 4487 bur. blad. Boetseerklei 20 CENT PER K.G- DE VERFTON Hogewoerd 75. Tel. 26621 Notaris A. H. DOIJER te Leiden, is voornemens op Vrijdagen 15 en 22 Dec. 1950 's avonds 7 uur in het Nota rishuis te Leiden bij inzet en afslag publiek te verkopen onder Leiden: 1. Woonhuis met achterhuis, afzonderlijke bovenwoning en erf OUDE RIJN 68/68a groot 146 ca 2. Pakhuis met afz. boven woning, overbouwde poort en erf OUDE RIJN 70/70a groot 81 ca- 3. Woonhuis met afz. boven woning HANSENSTRAAT 15/15a groot 91 ca. 4. Woonhuis met erf KRUISSTRAAT 29 groot 39 ca. Huren: perc. 1 beneden f 27 per maand, boven f 6.75 per week; perc. 2 beneden f 6.50 per week, boven f 20 per maand: perc 3 beneden en boven elk f 425 per week; perc. 4 f 2.50 per week. Lasten per jaar perc. 1 f 103.20: 2 f 57.38; 3 f 41.28; 4 f 11.38. Bezichtiging 12, 14. 19, 21 Dec. van 2—4 uur nam. Betaling 15 Januari 1951. Nadere inl. verstrekt gen. Notaris, Hooigracht 76. Notaris CARON te Voorscho ten zal Woensd. 13 en 20 Dec. 1950. telkens 11 v.m. in Café AL te Leidschendam verko pen onder Leidschendam Twee huizen aan de VEURSESTRAATWEG nos 176 en 178 Huren resp. f 5.50 en f 6.05 p.w. Lasten per huis ongev- f 58 (water inbegr.). Een pand aan de VENESTRAAT 86/86a Beneden garage-werkplaats: boven woonhuis. Totale huur f 8.50 p.w. (lasten ong. f 50) Bez. Dinsd en Donderd. 2-5. Bet. 30 December 1950. Inl. voorn, nots, tel. 392. De Psychiatrische Inrichting „Vogelen zang'" te Bennebroek (bij Haarlem) kan nog Leerling-Verpleegsters van pos. Chr. beginselen plaatsen, leeftijd 1830 jaar. Volledige opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverple ging B. kosteloos. Salarissen voor leerlingen 1480.tot 1720.per jaar; na het behalen van het diploma is het salaris 1908.— tot 2904.—. Voor kost en inw.oning wordt 900.— ingehouden. Vacantie drie weken per jaar plus vaeantiegeld. De Stichting zorgt voor de eerste dienst kleding. Mulo-diploma wordt thans NIET vereist. Schriftelijke sollicitaties gaarne spoedig aan de GENEESHEER-DIRECTEUR 5 DEC. St. Nicolaas-avond Zo echt gezellig met marsepein en Chocolade Speculaaspoppen VOL amandelen. Een fijne Ham of Hart en NIET TE VERGETEN een heerlijke Boterletter. Maar het moet goed zijn, zo dat U ze ziet smullen. Een goed adres Natuurlijk bestellen bij C. PETERSE Noordeinde 31 Leiden Telefoon 22312 J. PETERSE Personeel gevraagd Stichting „Our Home" vr. enige verpleeghulpen. Solli citaties te richten aan de Di rectie, Mathenesserlaan 491 Rotterdam West. Gevraagd in klein gezin' nette jonge werkster voor 3;jj BentUs. Patynestraat 'T MOOISTE CADEAU wagens - Wasmachir in zeer grote sortering Langezaal Stille Rijn 7 Telefoon 26545 De Italiaanse Vermouth zoals se zijn moet99 Voor de a.s. feestdagen GANILANO per fles thans i2.75 per literfles 3.50 bij aankoop v. 6 stuks 1 fles of 1. CADEAU! NIEPOTH's WIJNHANDEL Levendaal 166 Telefoon 22717. Leerling-Verpleegsters ter opleiding voor het diploma B Ziekenverpleging. Salaris 1480 per jaar (opklimmend tot 2280.— per jaar als gediplomeerd verpleegster), eventueel met aftrek van 900.per jaar voor kost en in woning. Solliciataties of verzoeken om inlichtingen te rich ten tot de Geneesheer-Directeur. LEERLING VERPLEEGSTERS Om opgeleid te worden voor het Rijksdiploma Ziekenver pleging B. Aanvangsalaris f 600.— per jaar. Dit salaris kan na het behalen van het diploma stijgen tot 2142. Alles met volledige huisvesting, geneeskundige oehande- ling en dienstkleding. Drie weken vacantie. Diploma's geen vereiste. Zij, die de leeftijd van 18 jaar hebben be reikt of binnenkort hopen te bereiken, kunnen solliciteren of nadere inlichtingen vragen bij de GENEESHEER DIRECTEUR. In mod. ingericht ziekenhuis te Dirksland kunnen enkele Leerling-Verpleegsters Soil, te richten aan de besturende zuster. Naaimachines te koop ge vraagd. defect geen bezw. Wy betalen een goede prijs. Reparaties in één dag ge reed en met volledige ga rantie. P. J. v. Steyn. Haven 46, Leiden, tel. 24809. Orgel of pr. piano gevr. Juffrouw voor de huis houding. die genegen is be hulpzaam te zijn bij lichte -erpleging. Warmonderweg ;0. Tel- 24561, Oegstgeest. J Een flink meisje voor de Vrijdagmorgen bij G. Leen heer, Oegstgeesterweg 37, Rijnsburg. Gevraagd tegen 1 Jan. '51 flink meisje v. d. of d. en n. Mevr. Lingen, Aelbrechts- kade 147, Rotterdam, telef. 30404. Alleenst. persoon b.b.h.h., zoekt een nette huishoudster, ong. 40 jaar Tegen kost- en inwoning Thuis 's av. na 6 u. Brieven onder no 4488 bur. dit blad. Gevraagd tegen 1 Jan. 1951 flink meisje v. d. of d. en n. Mevr. Lingen. Aelbrechtska- de 147, R'dam tel. 30404. Net meisje voor halve da gen. Leeftijd 16 jr. A. Drie bergen, Petr. van Seksen- straat 30. Rijnsburg. Gevraagd een flink meisje voor de morgenuren. Regen-_ tesselaan 35, Oegstgeest. Naaister gevraagd, die ge regeld enig verstel- en ver- anderwerk wil verzorgen. Br. no 4490 bur. blad. Personeel aangeb, Net meisje voor enkele middagen p.w. Zaterdags ge hele dag v winkelwerk. Br. aan C. Barnhoori^, Adriana- straat 17, Katwijk aan Coupeuse heeft nog enige tijd beschikbaar voor het maken van dameskleding. Goede coupe. Br. no 4432 bur. van dit blad. B.z.a. hulp in de huishou' ding v. d. en n., oud 29 jaar. Brieven R. Broeders. I" ninginmestraat 65A Breda. Te koop gevraagd Gedeelten van skelet, bo ven- en onderbeen, knie- er enkelgewricht en voet. Brie ven onder no 4486 bureau van dit blad. Piano gevraagd voor de studie van myn dochter. Br. opgave van merk. prijs, onder no 4434 aan het bureau van dit blad. Wie helpt mij aan electr. gram. motor. paTtijtje klas sieke of mod. gram. platen Brieven no 8955 K bur. bl. Te koop aangeb. Prima Gazelle damesryw., heren-, jongensrijwiel, petro leumkachel. stofzuiger, trap loper met roeden, kapstok (chroom), luidspreker, nacht kastje, spiegel, winkelklok. in- en verkoop van tweede hands goederen. Levendaal 47. Leiden. Wegens omstandigheden ter overname aangeboden een prima zg.a.n. veulen bontjas (maatwerk). Kwi tantie ter inzage. Br. no 4489 bur. blad. Z.g.a n. buitentrap, 17 tre den. met opstand. J. Heems kerk. Kanaalstraat 39, Rijns- Pracht naaimachine f 85. 2 pers. „Pullman" bedsfel. f 35. ledikanten f 9. alle ma ten dames-, heren-, jongens- meisjesrijwielen f 20 en f 25. mooie wandklok met slagwerk f 27.50. Hooigracht 35 (gesloten huis). Een prima grote haard. In goede conditie. Uiter ste prijs f 160. Tevens prima snelweger, merk National. Br. boekh. C. Windhorst. Ha- zerswoude, onder letter V. Nieuw poppenwandelwa- gentje, met sierkussentje. Prijs f 17.50. Korten aerst'r. 66 „Tempo", 4 wielig. goede staat. Dorpsstraat Oegstgeest Amerikaans orgel, prima in orde, mooie toon, slechts f 195.In huurkoop f 10.— per mnd. Tevens alle orgel reparaties vlug en billijk bij W A. Gouw. Terweeweg 100, Oegstgeest. Tel. 23217. Originele Eng. Crombie- wlnterjas, m. 48. colbert- costuum, 3 dig grijs winter stof, m. 4850. smoking, mt 48.prima kwaliteit. Na 6 u. Burggravenlaan 22 2 kolenhaarden van f 25, f 35. spiraal op poten en bed f 22.50, keukentafeltjes f 4 en f 5 p st. 2 complete stellen f 15 p st. 2 pers. En gels ledikant f 17.50, 1 pers. Engelse ledikanten f 10 p.st. eiken naaibox f 17.50. F. v. d. Pluym, Jan Vossensteeg 51 Spoed! Spoed! Wegens ver trek ter den prachtige donkerblau' winterjas zg.a.n., normale maat. lage prijs, werkschoe nen maat 42. Na 6 uur: P. de la Courtstraat 59, Leiden. Twee stenen bouwdozen merk Provilo, tevens een jopgenspak met plus-four en korte broek. Leeftijd 15 jaar. W. de Ruiter, Vinkenweg 2. ^over Rijksweg b/h Groene Vjjf eikenhouten stoelen 4 rieten tuinstoelen, sjoel bak. muziekstandaard en dienbak met schraag. Lo- rentzkade 26. Sint Nlcolaas-geschenk Geheel gave en complete kristallen electr. kroon en staande antieke klok. Minia- tuurwerk. Haarl. trekvaart 21, Oegstgeest Te huur gevraagd Zit-slaapkamer, gem. of ongemeubileerd mer kook gelegenheid door eenvoudige dame van 47 jaar, welke veel buitenshuis is. Liefst in Lei den of Oegstgeest. Br. 4491 bur. blad. Te huur aangeb. Gem. of gest. kamer met stookgelegenheid en vaste wastafel. Omg,. Acad. Zie kenhuis. Br. no 4483 bur. bl. Zwarte plano. in goede staat, tegen billijke prijs voor particulier. Br. onder no 4485 bureau van dit blad. Lessen en Clubs Emigreren 7 Dan Engels leren! Schr. conversatiecur sus; duur 6 mnd kt 3.75 p.m. v. beginners en gevord. Vr. gratis proefles. E. 1. „The English Institute" Bussum (Erk. ISO). Diversen m „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud. zilver er juwelen. Gr:'3 keuze in ver lovingsringen. gouden, zil veren en verzilverde artike len. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken Steenstraat 16 Tel. 26854 Voor diegenen, die ka mers willen verhuren aan studenten bestaat dagelijks gelegenheid deze op te ge ven aan het Kamerbureau. Prytaneum, Rapenburg 6 Tel. 23905. (Week-end ge- Pijnlijke voeten? Wat een opluchting, verzorgd door med. gedipl. voetkundige! Behandeling f 1.25, thuis f 1.50. abonnement resp. f 10 en f 12,50. Voet- en been massage. Steunzolen naar maat. Manicure. J. M. Heijn Jr.. Haagweg 216. Tel. 20554. Porseleinen theepotten 98 ct. diverse mooie model len. alle maten dezelfde prijs. Prachtige platelen melkkan. 114 liter 98 ct. 2 liter f 1 29. Crème dekscha len f 2 25. Porseleinen boter- vloot f 1.49. I.V.A. Haarlem merstraat 48. Nova, Noord einde 43, Leiden. Oude matrassen? Ln een dag Uw oude matrassen ver maakt tot nieuwe Overtrek ken' en bijvullen. Wie goed wil slapen moet zijn matras sen bij I. v d. Blom laten maken Kort Galgewatei 2. Knip uit. Bewaar dit. Het geeft U recht op 10 pCt op elke kinderwagen-reparatie, chromen, spuiten, kappen overtrekken. Particulieren fabrieksprijs. Reizigers-be zoek vrijblijvend. Alleen de maand November. Vert. Uiterstegracht 14, Kinder- wagenbedrijf. Tel. 21248. Een flinke wandeling zal U weer met plezier kunnen maken, wanneer Uw schoe nen vakkundig gerepareerd zijn door schoenmaker P Pauw. Middelweg 19a. Lei den, Tel. 24759. Onder Ryks- toezicht gedipl. schoenher steller. Polshorloge voor dames en heren. Wekkers, reis- wekkers. Specialiteit gou den verlovingsringen. Op graveren kan gewacht wor den. Reparaties aan goud. zilver, uurwerken. „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. S. v. d. Water. Haarlemmerstraat 185, Tele foon 24469. Man. man, wat wordt ons bed toch dun!! Ja vrouw, dat moeten we eens laten bij vullen met prima Java- kapok- Maar dan natuurlijk bij Snijders, kapok- en ma- trassenfabriek, Haarlemmer straat 81, Tel. 22580. Herenhoeden stomen, mo delleren, ndeuw lint, nieuw leer. Ook vergroten of ver kleinen. Voor vakwerk Van Velsen, Hoedenkliniek, Dor.- kersteeg 3. Attentie. Wij repareren gabroken porselein, Saksi sche groepen, antieke bor den, beelden, kristal, ivoor, koper, brons enz. Schoon- schilderijen, reparatie Hei- zische kleden. Bremmer, Haarlemmerstraat 99. ingang Goegerritst. 1. Tel. 22791. Invalidewagens. Alle mo dellen invalidewagens, o.a wandel-, huiskamer-, zelf- beweegbare en motorwa gens. Carrierhuis Gebr. Huisman, Hogewoerd 66—68. Tel. 22962. Leiden. Jac. de Mooy, Pedicure specialist. Spreekuren; Kat wijk aan Zee. Zeeweg 17. ff— 11 uur; «Leiden: Lange Mare 41. 25 u Rijnsburg: Heren weg 10, 6.30—8 u. Ook goed kope abonnementen. Jeruël, le Groenesteeg 16, Woensdag a.s. spreekt D.V. Evangelist W. C. Malgo. Toe gang leeftijd 15—30 j. Aanv. 8 uur. Gelegenheid tot vra gen stellen. 't Zii thuisgebracht of ge haald; de brandstof dient contant betaald. Voor betere muzieklessen het van ouds aanbevolen adr. Muziek-Instituut Van Wouw Rapenburg 1. tel. 20458. Pia no. accordeon, guitaar, banjo, mandoline, fluit enz. Voor serieuze leerlingen, welke bezit van instrument zyn. r Zenui i „HULP EN HEIL" te Leidschenda vanaf Den Haag en Leiden) kunnen zo spoedi mogelijk geplaatst worden Leerling-Verplegenden (mann. en vrouwel.) Voor eerste aanschaf van dienstkleding zorgt de Inrich ting. Sollicitanten van Chr. beginselen wordt verzocht sollicitaties met opgave van adres voor het inwinnen vat inlichtingen te richten aan de Geneesheer-Directeur var bovengen. Inrichting, Veursestraatweg, Leidschendam Luxe Lederwaren. Reis tassen, Reiskoffers, Actetas- sen. Schooltassen, Reis- necessaires, Abonnements- étui's. Damestassen. Kinder- tassen. Riemen, Portefeuilles, Portemonnaies, Rijbewijs- étui's, Rubberleer. Zoolleer. Reparatie aan schoenen, kof. fers en tassen. Van Wijk. Haarlemmers». 161. Midza- zaak. Leiden. Twee-pers. kapokmatras sen, ameublementen, tafel tjes, rookstoelen, dressoirs, tafeltjes, keukenstoelen, drie- hoekstoeltj-es, klokken, mooie zaal- of kantoorklok. Gaat U verhuizen, ik zorg voor Uw verhuizing en voor Uw op ruiming. Jan Pluym. Hooi gracht 51. tel. 25955. Twee blank eiken rook stoelen met tafel, groot dres soir. keukentafels met twee laden en uittrekblad. een en twee-pers. ledikanten vanaf f 10, divanbedden 90 cm. Jan Pluym, Hooigracht 51. telef. 25955. Haardfauteuils, grote sor tering in alle prijzen, ameu blementen, dressoirs, tafels, enz., repareren. opnieuw stofferen, bekleding naar keuze. Van ouds bekend adr. A. Lasschuit. Hoogl. Kerk- Meubelhandel annex stof- koorsteeg 12 b/d Hooigracht, feerdery. Tel. 23093. Muziekliefhebbers. Accor deon. 5 rijer f 85, Philips ra diotoestellen vanaf f 25. pr. koffergramofoons vanaf f 25; luidsprekers vanaf f 5. radio- onderdelen en' lampen. Div. mooie gramofoonplaten v.a. 35 cent. Motoren, veren, re paratie. Janvossensteeg 41. Emigreren? Dan Engels leren!! Schr. conversatiecur- sus; duur 6 mnd f 3 75 p m. v. beginners en gevord. Vr. gratis proefles E 1 .The Eng- Massief eiken dressoir. eikenh. linnenkast, ameuble ment. fauteuil, tafel, stoelen, nachtkastjes, gasfornuis, haard. 1 en 2 pers. ledikan ten, rookstoel. wandelwagen tje, wieg. enz. In- en verk: Pluym Jr., Morsstraat 54, te lefoon 30008. Kleermakerij R. Stuarfers' Beschuitsteeg 8 a Leide#e 0 Heeft U stof? Wij makei Oi U een prima moderfleei costuum, winterjas, tweeds-aai enz tegen billijke prjjjanl i. Ook keren wij alle klei ding. Zendt briefkaart. y St. Nicolaas-geschenken Electrische kronen, wand lusters, snuiters, theestoven ij.:i ketels, doofpotten, bloernjivj potten', turfkist, roodkoperet' melkemmers voor houtblólf®, ken, schemerlampen. Friesce®. hangklokken, antieke doe"00® ken, wortelnoten commoda wandkastje, blauwe border Yerl Muusse. Hooigracht 59. Tels; foon 23264. \a Het Studenten-WerkbuP®' u, Prytaneum, RapenWiej burg 6, zoekt werkzaamheran den van allerlei aard voolasie studenten, die zelf in huDndt onderhoud moeten vooiberii zien. Tel. 23905. (Week-enfoen gesloten). Geeft nuttige geschenken Wij hebben voor U een ruimj keuze. Kapstokken, naai] boxen, rooktafels, rookstanj daards, eiken tafels, old Fit tafels, theemeubels, dressoirt rookstoelen v.a. 52.60 mej prima kussens. Woninginj n richting Henk Regeer, Haai lemmerstraat 105. Het aangewezen adres v het omlijsten van plated Een schilderstuk is een nuttig geschenk van blijven de waarde. Wij hebben foto's het trouwde adres: Lystenmakf er rij „De Concurrent", Haar lemmerstraat 72. Tel. 2291 Bij ons bent U verzekerd va prima afwerking. Schilderstukken voor bi ven dressoir vanaf 14. compleet met lijst. Natui lijk by de grootst gesorte* zaak van Leiden en omsti ken Lijstenmakerij „De Co current". Haarlemmerstr. 72 r.| Telef 22918. Gelden beschikbaar v< lste hypotheek. Rente a 3Vi pet. Fin -, Bel - en A; kant. „Otto", Beukenlaan Sassenheim, Telef. 7488 e' 7868. Na kantoortijd 7329 Alt op de Mare heeft ee: 14 M :uur SI pen. handkappen, jasbescher mers. sliklappen, rubbe! handschoenen, wanten, bril len. spiegels, hoorns, schake laars.;: Haalt U Uw hout ook b U een enorme sortering schil- „De Houthal"? Daar derstukken, pastels, foto-1 de knutselaar wat hij nodi! standaards, etsen, in alle heeft en.hij kan er zo ge- pryzen. Lijstenmakerij „De zellig snuffelen in dat eldon- Concurrent Haarlemmer- do straat 72, Telef. 22918, r- do van latten en latjes Hoge- I woerd 99.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4