wringers KOERIERS NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 13 NOVEMBER 1950 Nieuwsilitsen uit de omstreken ALPHEN AAN DEN RUN D« gemeentebegroting 1951 Nadat in de laatstgehouden raadsver gadering de afdelingen voor het onder zoek van de begrotingen getrokken zijn, ztfn de diverse commissies reeds spoedig aan de slag gegaan, daar reeds enkele delen gereed waren. Het ziet er uit, dat de begrotingen nog dit jaar raad zullen komen, waarmede aar meermalen geuite wens zal zijn voldaan. In de na-oorlogse jaren is dat door schillende omstandigheden, ondanks daartoe in het werk gestelde pogingen, veelal niet mogelijk geweest. De electrificatie Kortsteekterweg Er begint schot te komen in de vc bereidingen tot de reeds jaren gewenste electrificatie van de Kortsteekterweg. De kabels zullen gelegd moeten worden in de bermen van de Kortsteekterweg, Lin- denhovestraat en aangrenzende terrei nen. Met 43 instellingen en personen is onderhandeld omtrent de vestiging een zg. recht van opstal, die alle tot gun stig resultaat hebben geleid. B. en W stellen de raad voor, deze overeenkom sten, die tevens zullen gelden voor gas- en waterleidingen, te bekrachtigen. Geslaagde ringvergadering. Vrijdag J.I. hield de Ring van Ned Herv. J.V. en M.V. op Geref. Grondslag haar tweede vergadering in di De voorzitter, ds J. J. de Heer van Bent huizen, opende deze vergadering, die Rehoboth gehouden werd. en sprak de wens uit, dat de avond een gezegende zou zijn. De secretaresse, mej. L. Dam, las de notulen, waarna mej, Westdijk van de M.V. te Boskoop een inleiding hield over Hosea 11. Inleiding en beantwoording der vragen gaven blijk van goede studie. Na de pauze bracht de heer J. P. Veen van de J.V. te Alphen zijn goed verzorgd onderwerp over: „Het gemengde huwelijk en de kerk." Er volgde een levendige discussie. Een lid van de M.V. te Ter Aar zorgde voor een stukje proza en r.ang van de bondsliederen bracht verdere afwisseling. Ondanks de storm en de regen was het gebouw eivol jonge mensen uit Boskoop, Bodegraven. Alphen, Hazerswoude, Benthuizen Ter Aar, en verliep de vergadering uit nemend- HAZERSWOUDE Zakken met post verloren. Iedere morgen omstreeks half zes komt de bestelwagen van de P.T.T. naar Hazerswoude met een vracht post. Zo ook Zaterdagmorgen. Maar toen de chauffeur hier arriveerde, bleek de ach terdeur van zijn wagen te zijn open ge raakt, terwijl drie postzakken waren verdwenen, waarvan één met aangete kende stukken. Eén postzak, bestemd voor Koudekerk aan den Rijn, is inmid dels teruggevonden. Met gebroken pink kopje onder. De arbeider C. de G. begaf zich eind verleden week per fiets 's avonds van zijn werk naar zijn huis in de Gere- ipolder. Op een smal en door de regen glibberig geworden pad kwam hij te vallen, brak de pink van zijn rechter hand en dook in de boezem onder aan het pad. Hoewel De G. dik was gekleed en laarzen aanhad, heeft hij zich zelf toch op het droge weten te brengen, waar na hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Vergadering „Schrift en Historie" De AR club „Schrift en Historie" ver gaderde om te luisteren naar het refe raat van mr K. J. Matze over de Chr. staatsidee. De vraag werd beantwoord of een combinatie van Christelijk en staat wel mogelijk is, gezien de practijk van het leven en de politieke constella tie. Het fundament van een Chr. staat, van een Chr. politiek ligt in diepste we zen in de Heilige Schrift. Daaruit vloeien de levensnormen voor alle terreinen l voort. Het hart, de verhouding tot God,1.44 c bepaalt alle levensvisie. Spr. behandelde nog de door de zonde verbroken levens harmonie, het herstel in Jezus Chris tus en Gods gemene gratie voor het staatkundig terrein. Ook wijdde hij aan dacht aan het Calvinisme, de Roomsen, de theorieën van Aristoteles, Thomas van Aquino, Rousseau, Barth en Brun- Na de pauze besprak de heer A. Jochem enkele nationale en internatio nale vraagstukken. Een leerzame ge- dachtenwisseling volgde. ZATW1IK AAN ZEE Katwijk IWilton Feijenoord I: 31 Al direct ontspon zich een levendige partij, die door het forse spel van W.-F. de dames van Katwijk handen vol werk gaf. Na 12 minuten spelen was het N. Dubbeldam, die de stand op 10 kon brengen, maar nog geen minuut later miste A. Zweers en het was 11. Dit teveel voor het ongeslagen Katwijk ven voor de rust wist F. Kleen door de spilplaats te lopen en zich vrij te spelen te doelpunten 2—1. Na de rust waren beide ploegen nog feller in het aanvallen, en het mocht M. Stavleu gelukken de verdediging W.-F. uit elkaar te rukken en het derde doelpunt te scoren: 31. Meer doelpun ten kwamen er niet, daar de dames van W.-F. vaak erg ruw speelden en de Kat wijk-dames niet met gebroken benen of builen thuis wilden komen. Na nog schillende aanvallen van beide kanten kwam het einde met een 31 zege voor Katwijk. KATWIJK n—VNS 6—1 VNS, dat met 9 dames in het veld kwam. speelde een vlotte, prettige partij, Na 2 min. maakte VNS haar eerste doel punt. De Katwijkse dames gingen beter aanpakken en., na 15 min. spelen VNS uitgespeeld. De thuisclub liet zich niet onbetuigd 1 regelmatig werden er doelpunten ge maakt zodat de stand bij de rust 31 was Na de rust konden de bezoeksters er d( gang niet meer in krijgen en kon Katwijk nog driemaal het net vinden .zodat het einde kwam met een 61 overwinning >or Katwijk H. Zuster Kuijck komt vertellen. Woensdagavond zal in de Unizaal avond gegeven worden, waarop zuster Kuijck zal komen vertellen over haar werk in het kinderhuis „De Lichthoeve" in Garderen. De samenkomst begint LEIDERDORP Motor in brand. Gistermiddag omstreeks drie uur vloog op de Hoogmadeseweg een motor in brand, waarop een echtpaar met een kind. Het drietal kon echter tijdig de motor verlaten en de brand blussen. De reis kon zelfs na enige tijd worden voortgezet. Wükavond. Hedenavond om 8 uur wordt in het Unigebouw een wijkavond gehouden van de wijk Zuid der Ned. Herv. Gemeente. Ds P. Moerenhout zal spreken. Vrouwenzendingsbond. Hedenavond om 8 uur wordt in het Jeugdhuis een vergadering gehouden var de afd. Katwijk van de Vrouwenzendings bond. Mevr. Schuurman-Nijhoff zal spre ken over: „Iets over de strijdende lijdende kerk in Indonesië". Ds Van Ieperen spreekt. Woensdagavond spreekt om half acht in de kapel ds J. G. van Ieperen. Opbrengst collecte. De extra-collecte voor de Juliana be waarschool, in de Ned. Herv. kerk ge houden, heeft 555,90 opgebracht. Herv. Geref. Mannenver. „CalvUn." De Herv. Geref. Mannenver. „Calvijn" vergadert hedenavond 8 uur in zaal- Haasnoot, Dwarsstraat. De heer J. Hoek al een inleiding houden over Jesaja 9:1. Zij had een schip onder de duim Een kleine woonschuit vdn een be jaard, echtpaar, die tijdelijk in een van de Leiderdorpse wateren dobber de, kreeg Zaterdagavond een lek. Het natte element begon al aardig naar binnen te stromen. Wat moet een ruim 60-jarige vrouw in zo'n geval doen, als haar man niet thuis is? Zij zag slechts één oplossing: de duim in hel lek. Anderhalf uur lang heeft zij op deze manier strijd geleverd met het water. Zij zegevierde, want toen haar man thuis kwam, heeft hij het schip met hulp van buren naar een ondiepe plaats geloodst. RUNSBURG Chr. Overheidspersoneel De afdeling van de Chr. bond van overheidspersoneel hield een jaarverga dering met een feestelijk tintje. De voorzitter, de 'neer K. Zandbergen, opende. De notulen bleken dik in orde en de pennningmeester meldde een gunstige kas. Als spreker trad op het bor.dsbestuurslid. de heer Colijn. over 1 het onderwerp: „De taak van de vrouw jegens haar echtgenoot". De heer Co- lijn wees er op, dat in een goed-geor- ganiseerde Chr. bond iedere man een belangrijke taak heeft. Die taak is moei lijk. Nu is het de taak van de vrouw om haar man te stimuleren en te acti veren voor het bondswerk. Spr. noem de dit' een religieuze opdracht. Ook stond hij nog even stil bij de angst, die de mens beklemt voor het gevaar uit te overschatten, maar de angst die thans het Oosten. Het gevaar is inderdaad niet heerst is te groot. Als wij bezorgd zijn, moeten wij tot God gaan en Hij zal de zich nog tot' de niet-goed- en ongeor- angst van ons nemen. Ook richtte spr. ganiseerden. OUDE WETERING Kleuterschool liet zich horen Vrijdag werd een gezellige avond ge geven ten bate van de kleuterschool on der het motto „De kleuterschool laat weer van zich horen". Ondanks het 6lechte weer was de opkomst bevredi gend en de organisatoren kunnen op een geslaagde avond terugzien. Medewerking werd o.a. verleend door de zangvereni ging „Halleluja", de mandoline-club „De Tremeno's en de M.V. NOORDWI1R Dodenherdenking op de algemene begraafplaats. Gistermiddag werd op de algemene be graafplaats een plechtige herdenking ge houden van de gevallen strijders in dt oorlog. Trots de regen, die gestadig neer viel, hadden de belangstellenden zich op gemaakt voor een tocht naar de begraaf plaats. O.m. was het voltallig college var en W. aanwezig. De voorzitter van het comité Oorlogs graven. de heer J. E. Kok, opende de plechtigheid met gebed en sprak een kort woord, waarin gewezen werd op het feit, dat de verscheurdheid der Christenheid niet verhindert, dat we gezamenlijk ge schaard staan om deze graven. Een kinderkoor onder leiding van d« heer Joh. Admiraal zong hierna het ,3o- de starren", waarna de burgemees- mr van Berckel een krans legde bij de oorlogsgraven. Vervolgens werd in een stilte van één minuut het grote getal doden herdacht. Van de gelegenheid om bloemen bij de graven te leggen, werd door velen ge bruik gemaakt. Hierna zongen alle aan wezigen het aangrijpende „Blijf bij mij Heer, haast daalt de donk're nacht", de heer Kok de Apostolische loofsbelijdenis uitsprak. Het slotwoord werd gesproken door kapelaan Verhaar. Spr. wees op het offer, dat de gesneuvelden brachten voor onze vrijheid en op de liefde die het mogelijk zal maken een herhaling van dit ver schrikkelijk gebeuren te voorkomen. Met dankgebed door kap. Verhaar werd de korte plechtigheid besloten. Vergadering A.R. kiesvereniging. Onder leiding van de heer A. Warneke vergaderde de A.R. kiesvereniging in de zaal van de Geref. Kerk te Noordwijk- Binnen. Uitvoerig werd gediscussieerd bestuursvoorstel om de mini mumcontributie te brengen op 2.50 per jaar. Tenslotte werd het voorstel aan vaard. De heer C. Passchier hield vervolgens ;n inleiding over „Gods Koninkrijk en de politiek", waarbij enige problemen aangesneden werden uit de practische po litiek, zoals de Duitse bezetting, het In donesische vraagstuk, enz. Ook hierop volgde een levendige discussie. Positieve bestrijding van jeugd- baldadigheid Speeltuin-streekconferentie te Oegstgeest TER AAR Ondankbare onderduiker De veehouder-landbouwer A. Ver haar, wonende aan de Zevenhovenseweg kwam Vrijdagmorgen tot de onaange name ontdekking, dat door inbraak bedrag van f 700 van hem was ont vreemd. De politie stelde vast. dat de ontvreemder eenoud-onderduiker van Verhaar was. VALKENBURG Gemeenteraadsvergadering De gemeenteraad is tot een openbare vergadering bijeengeroepen tegen he denavond 8 uur. De agenda vermela o-a.: Voorstel tot vaststelling begroting 1951 benevens le wijziging en begroting woningbedrijf 1950—1951; aangaan geld lening groot f 90.000 met de N. V. Bank van Ned. Gemeenten voor de bouw var 9 woningwetwoningen; opnieuw aan gaan van rekening-courant-overeen- komst groot f 150.000; aangaan bijzon dere rekening-courant-overeenkomst tof ten hoogste f 110.000; voorstel inzake ka- pitaalsverstrekkin-g aan het Woningbe drijf ten behoeve van de bouw marinewoningen: voorstel tot verhuur het visrecht van de Grote Wate ring; tegemoetkoming vervoerskosten schoolbezoek en vermindering reini gingsrechten. het overzien van deze agenda is het wel duidelijk, hoe zeer de gemeente lijke huishouding tegenwoordig be heerst wordt door het woningvraagstuk- Wie had ooit kunnen vermoeden, dat een gemeente als Valkenburg met maar even duizend inwoners dergelijke bedra gen zou moeten uitgeven ter oplossing van de woningnood? En toch zijn er ook hier nog wel ontevredenen, 't Valt niet altijd mee bij het probleem „woning nood" Ook nog het begrip „naasten liefde" in toepassing te brengen. Toch dat een der twee grote geboden, waar in de Wet en de Profeten hangen. Straks zal er weer een behoorlijk aan tal nieuwe woningen- toegewezen moeten worden. Wij wensen B. en W. en de wo ningcommissie, die hierin advies moei geven, Salomo's wijsheid toe. VOORSCHOTEN Veertig-jarig jubileum. Morgen herdenkt de heer C. Ipenburg, Koninklijke Marinelaan 5. het feit, dat hij 40 jaar geleden- in dienst kwam van de Hollandse Kettingfabriek D.C.W. alhier. C.N.V.-avond De Chr. vakbeweging houdt een grote De speeltuinvereniging „Oegstgeest' was Zaterdagmiddag en -avond gast vrouw van een groot aantal mensen, toer in het gebouw „Irene" een speeltuin- streekconferentie werd gehouden wege de N.U.S.O. Uit Leiden, Hillegom, Alphen aan den Rün, Leiderdorp, Bode graven en Oegstgeest was men geko men om te luisteren naar en te spreken over onderwerpen, die de jeugd in het algemeen en de speeltuinverenigingen in het bijzonder aangaan. De voorzitter van de speeltuinvereni ging „Oegstgeest", de heer F. C. Noest, sprak een woord van welkom en richtte zich in het bijzonder tot wethouder L. de Neef, die het gemeentebestuur van Oegst geest vertegenwoordigde. De tweede secretaris van de N.U.S.O., de heer D. Vijlbrief, opende hierna de conferentie en zette het doel van de bijeenkomst uit een. De heer P. C. Faber, directeur van het gemeentelijk bureau voor jeugdzorg te Amsterdam, sprak over de jeugdbalda- digheid. Wie het euvel van de baldadigheid wil bestrijden, moet eerst de oorzaken op- V1SSERUGOLF hoorlijk tot genstelling t< de prijzen va de f 12, Vis behoorlijk, haring slecht De prijzen van de Zaterdagmarkt in voor de verse en fijne vis van r goed en in schrille te- dat marktbeeld stonden de verse haring, die tus- en de pufschuit schom melden. Dit werd dan ook wel geïllu streerd door de grote hoeveelheid ha ring (4300 van het totaal van 7000 kis ten). die de markt overstroomde en waarvoor geen enkele buitenlandse af zet te vinden is. De tong handhaafde zich op f 2,20 voor de grove soorten en op f 0.90 voor de grove slips; tarbot bleef goedkoop voor f 1,40 en de groot middel schol handhaafde zich ook al met ruggesteun van de export op het peil van f 67 per kist. De kleine schol bleef haar variabele prijs van f 1632 vasthouden, al naar gelang kwaliteit en sortering. Vandaag meer dan genoeg In de vroege beurt waren vandaag aan de afslag de Haarlem, Shamrock, Medan, Claes Compaen en Maria van Hattum alsmede twee haringloggers met 1200 kisten. De trawlers hadden stuk voor stuk een mooie variati flinke makreelvangsten Maria van Hattum bracht voor riatie 45 kisten roodbaars van IJsland In de tweede losbeurt zorgden kotters voor 600 manden varia loggers voor 3000 kisten haring. Acht tien trawloggers hadden daarn nog eens 500 mandien tong 382 schol, 110 schelvis, 30 stokkebit, 15 makreel, 18 koolvis, 50 kabeljauw, 135 wijting, 3( al en 40 stijve kabeljauwen. Laatste verse van de Engelse wal Zaterdag en Zondag kwamen de vol gende loggers van de Engelse wal bin- KW 159 met 520 kisten verse en 300 kantjes; KW 127 met 450 verse en 711 k; KW 14 met 499 k; KW 6 met 450 85 k; KW 9 met 300 verse en 297 k; KW 22 met 270 verse en 512 k; KW 41 met 150 verse en 426 k; KW 56 met 470 k; KW 43 met 745 k; KW 176 met 510 k; KW 23 met 432 k; KW 33 met 123 k; KW 38 met 200 verse en 247. Voor Dinsdag In IJmuiden liggen nu al voor de Dinsdagmarkt te wachten de Pelten met 190 kisten schelvis, 750 makreel, 50 kool- vis, 20 radio en de RO 53 met 210 schel vis, 115 piepers, 60 wijting, 35 gul en 15 poon. sporen, nadat hij heeft geconstateerd, dat de kinderen dreigen te ontsporen. Het euvel heeft geen plaatselijk karakter. Het komt voor in de stad en op het platte land. Het was er vroeger, het is er nog en het zal er wel blijven ook. Stel. dat het juist is, dat de tegenwoordige jeugd baldadiger is dan vroeger, wat hebben wij. dan in de laatste veertig jaar op het gebied van de bestrijding gepresteerd? De jeugdbaldadigheid heeft verschil lende oorzaken. We onderscheiden alge mene en individuele, sociale en psycho logische. De heer Faber meende, dat het doen van een beroep op de kinderen zelf en de ouders belangrijk is. Daarnaast zorge men voor speelruimte en sportge- legenheden. Ook zag spr. een taak voor de politie. Zij moet opvoedkundig optre den en trachten de jeugd verantwoorde lijkheid bij te brengen. We moeten het euvel der baldadigheid niet negatief, maar positief bestrijden. De overheid heeft tot taak het particuliere initiatief ten aanzien van het speeltuinwerk te sti muleren, te subsidiëren en zo nodig te controleren. Van deze samenbundeling van krachten is veel te verwachten. Tweede spreker was de heer W. Kla ren, administrateur van de N.U.S.O., die sprak over het onderwerp: „Organisatie". In het verenigingsleven is een juiste taakverdeling over bestuur, commissies, groepen en onderafdelingen een eerste vereiste. Na iets te hebben gezegd over het belang van rechtspersoonlijkheid en de persoonlijke aansprakelijkheid toonde de heer Klaren het nut aan van een ge lijke werkwijze, administratie en orga nisatie. Ten slotte gaf hij nog richtlijnen algemene propaganda, t was een nuttige conferentie. Kruiser Tromp had in de lucht kunnen vliegen Bewaking in Amsterdam faalde Een onderzoek van de Koninklijk» Marechaussée naar de bewaking vai schillende militaire objecten in ons is voor het marine-établissement op Kat- tenburg in Amsterdam zeer onvoordelig uitgevallen. Drie leden van de chaussée zijn er enige tijd geleden in ge slaagd onder valse voorwendsels burger op het terrein te komen, zo meldt De Volkskrant. Ze genoten daar zoveel vrijheid, dat de lichte kruiser Tromp, de torpedobootjager Piet Hein, de radar- school en de werkplaatsen van de tech. nische opleidingsschool als de mannen dit hadden gewild in de lucht waren gevlogen. De drie mannen reden in een auto in de hoofdpoort en vroegen de wacht toe- gang tot de wapenkamer om de dienst doende officier te spreken. De vermom de marechaussées vulden bezoekersbrief jes in en reden zonder begeleiding hel terrein op. Een van hen zocht de officier op. de anderen begaven zich na kade. De bezoekersbriefjes deden wonde ren. De twee „burgers" genoten vrijwel volledige bewegingsvrijheid. Eén persoon op het établissement trouwde het niet. Hij waarschuwde, maar men wuifde zijn bezwaren lachend weg. De drie marechaussées reden ten slqjta nog wat rond in hun auto. Een agent de werfpolitie wilde de wagen beletten naar buiten te rijden. De auto reed ech ter met grote snelheid op de agent af en deze moest een zijsprong maken om niet overreden te worden. Deze stunt heeft ten gevolge gehad, dat in de marinekazerne talrijke verhoren zijn afgenomen. Van bloemen, groenten en fruit Veillngoverzicht „Flora". invoer van chrysanten begint ni hoogtepunt te komen. De afge lopen week werden grote partijen var "eze bloemen aangevoerd. Dit zal deze •eek wel zo doorgaan. Vorige keer con stateerden wij een inzinking wat de aan- betrof, maar dit kwam omdat de chrysanten van de koude grond in éér nacht totaal bevroren waren en er prac- tisch nog geen kas-chrysanten bloeiden. Nu het aanbod weer groter w< Westland de afgelopen week enorm veel chrysanten op de markt bracht, sterke prijsdaling merkbaar. De kwali teit was zeer goed, terwijl hierin weinig verschil merkbaar was. Ook de kooplust was uitstekend. Prijzenoverzicht: Troschrysanten: Blan che 0.40—0.60; Pink Ideal 0.40—0.55; Bacchus 0.45—0.60; Souce d'Or 0.450.55; Choco 0.55—0.65; golden 0.55—0.65; ver schillende andere soorten in kleuren: brons 0.35—0.50; geel 0.400.50; bruin 0.35—0.50; wit 0.40—0.55; rood 0.30—0.45; gemengd 0.450.60; oranje 0.55; middel groot: wit en geel 0.12 en 0.15; eiken bladeren 0.300.35; groen 0.400. jers in diverse kleuren 0.150.20; Gerbe- ra 0.15—0.20. Veilingoverzicht „Bloemlust". Als gewoonlijk kenmerkte „Bloemlust' zich in het begin van de week door eer trage kooplust. De oorzaak zal zijn, dat hier over het algemeen kleine kopers komen. Het ongunstige voorjaarsweer be let hun meestal „uit" te gaan, terwijl de afnemers liefst aan het eind van de week him bloemen kopen. Vrijdag was de aanvoer zeer groot en ook de prijzen waren goed. Het prijzen- lag echter lager dan de week daar- let waren de afgelopen week voor namelijk chrysanten, van goede kwali teit, die de klok passeerden. Prijzenoverzicht: Troschrysanten: An drea 0.400.60; Rayonnante 0.45—0.55; Souce d'Or 0.400.60; golden 0.500.60; Bacchus 0.500.65; Blanche 0.450.55; Choco 0.600.70; diverse kleuren van 0.40—0.65. Tuinbouwoverzicht Een in velerlei opzicht slechte week voor de tuinders is weer achter de rug en de weerberichten wijzen op niet veel beters. Regen en nog eens regen, zó waa het- En dat is juist iets wat de tuinder# in deze tijd van het jaar niet wensen. Een der voornaamste wireterproducten de waspeen kan dit vele water niet hebben en een massa hiervan zal daar door voor de winter niet houdbaar blij ken te zijn. Dat is schadelijk, want in korte, te korte tijd. zal dit product ge ruimd moeten worden met als waar schijnlijk gevolg: te lage prijzen. Zeker, •at prima is, brengt nog een redelijk# prijs op, maar door de hoge grondwa terstand is er maar weinig prima kwa liteit. in heel enkel product ging het deze week vrij goed. Andijvie b.v. wal oplopend in prijs, van f 10 tot 18,20 per 100 kg. De laatste bloemkool ook al niet van beste kwaliteit, gaat voor loge prijs- lste soort van f 15 tot f 22.50, 2e soort f 8 tot 15 per 100 Het zijn nog restanten die aangevoerd worden. Met rode en gele kool was het ook nog niets gedaan, van f 5 tot f 9.20 per 100 kg. Boerenkool, kroten en uien deden- het nog niet best; boerenkool tot hoog stens f 13, kroten van f 5 tot f 7.10 en ot maximum f 7.40 per 100 kg, all# matige of lage prijzen. Ook win terpeen wil men nog niet. hoogste no tering f 5.80 per 100 kg. Bospeen ging goed weg, maar het kwantum is gering; prijzen waren van f 18 tot f 22 90 per bos. Spruiten naar kwaliteit van f 20 tot f 45 per 100 kg. H et is alsof een oude bekende., van een verre reis is teruggekeerd. Even een knipperen met de ogen, maar dan een blij herkennen. Zo komt de Chilton terug bij het Nederlandse publiek. Ongetwijfeld herinnert U zich nog de perfeete Chilton vulpen met zijn uitzonderlijk vulsysteem die wi] vóór 1940 uit Amerika importeerden. Met trots kondigden wij de terugkeer op de Nederlandse markt aan. De vele Chilton's, die nog steeds uit die tijd In gebruik zijn, leveren het bewijs van de hoge klasse van de Chillon-vulpenhouder. TM E MOST FAMOUS Eta druken gevuld. Prijs fl. 27.50 Verkrijgbaar in 4 gevlamde en 4 effen kleuren, bij elke erkende kantoorboekhandel en vulpen-speciaalzaak. OMLIJSTINGEN ysiB-4/ !s werkt/au ftÉëmo S kunstwanoel «•'RUN 51-tLEIDEN Heeft U al een Polis van „DE OVERTOOM" (Ver. voor Ziekenhuisverpl. in de Ned. Herv. Dlakonessen Inrich tingen in Nederland). ZIEKENHUISVERPLEGING (Opname in elk ziekenhuis) OPERATIEKOSTEN (geen groepsindeling). SANATORIUMVERPLËGING (onbeperkte duur). „DE OVERTOOM" beoogt geen winst; geen welstands- grenzen. Aanneming tot 65 jaar. Vraagt inl. of prosp. aan het kantoor Overtoom 283, Amsterdam-W. Telef. 80202 toestel 05. Jongste Bediende leeftijd 14—16 jaar. Enig technisch inzicht gewenst. Brieven onder No. 4419 Bur. van dit Blad. Te koop gevraagd Naaimachine en/of wrin-, ger ter overname gevraagd tegen billijke prijs. Br. No. 4416 Bur. Blad. ADVERTEER IN DIT READ MILUOENEN DRAGEN VAN HAREN'S SCHOENEN Filiaal te LeidenHAARLEMMERSTRAAT 135 oruin en oxoiooo caitj. Alles uit eigen fabrieken, daardoor lage prijzen en gegarandeerde kwaliteit* Diversen Franse conversatielessen gevr. Br. met condities te richten onder No. 4415 Bur. Blad. Naaimachine defect? WQ repareren bfl U aan huis. Klaar terwijl U wacht. Dat betekent voor U geen ver voer, geen weken wachten en geringe kosten. J. B. H. Schoots, Rijnsburgerweg no. 29b, Leiden. Tel. 26664. Zeldzame honingaanbie- ding. Juist aangekomen par tijtje geneeskrachtige na- tuurhoning. Pot 1.6 st. 5.70. Uitstekend genees middel bij verkoudheid, bronchitis, asthma, maag en hartkwalen. Honinghandel Ligthart, Terweeweg 84, Oegstgeest. Tel. 25610. Latten en latjes, plankjes planken, stukjes triplex platen. Een kastplank of i lijstje. Een balk of eer. stokje, alles vindt de knut selaar in „De Houthal", Ho- gewoerd 99, Tel. 22536. Vermist. Kleine muisgrijze kater. Verzoeke terug be zorging. Mauritsstr. 26, Lei den, TeL 23165. LAA yjj V/AS EEN V/ISSEVVASJ^ R. S. STOKVIS f ZONEN N.V, De zuiver rubber rol len van de ER RES handwringer worden beide aangedreven (tandwielen). Alleen zo bent U zeker van blijvende, ge lijkmatige druk. Met de ERRES elec- trische wringer is het vermoeiende draaien voorgoed voorbij. Indirecte aandrijving (tandwielen) van beide rollen garan deert U een blijvende, gelijkmatige druk. Pr»i« 59.75 Prii« 182.50

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4