bak Meet JLnkmcüel J&jeii RADIO KOETS NIEUWE IEIDSCHE COURANT 7 VRIJDAG 10 NOVEMBER 1950 Vanavond belangrijke raadsvergadering in Leiderdorp Verbetering Van der Valk Boumanweg Zoals gemeld, komt vanavond de'ge meenteraad bijeen. Een der belangrijkste punten is wel het voorstel van B. ei tot het verlenen van een blanco crcdiet voor het maken van een plan voo verbetering van de Van der Valk Boumanweg. B. en W. schrijven in hun voorstel aan de raad dat de provincie voornemei de Rijnschoeiing langs deze weg geheel te vernieuwen en in onderhoud ovc nemen overeenkomstig de In 1942 gedane toezegging bij het tolvrijmaken vai Leiderdorpse brug. In 1936 heeft Leider dorp de Van der Valk Boumanweg 6Choeiing in. onderhoud overgenomen van Leiden tegen een uitkering ƒ10.000 voor het gekapitaliseerde onder houd van de weg en van ƒ5000 voo schoeiing. Blijkens de ontvangen schetstekening zal dé schoeiing op verschillende plaatsen in de berm van de weg worden geslagen. De vernieuwing van de schoeiing heeft een noodzakelijke verbetering van weg ten gevolge. Kort voor de oorlog reeds een plan gemaakt voor de verbete ring van de weg. doch daarbij is er uiter aard geen rekening mee gehouden, dat de schoeiing verplaatst wordt. Daarom moet het plan aan de nieuwe situatie worden aangepast. In het bestaande plan bestaat de verbetering van de weg in verbreding naar de zijde van de wi huizen. Ook thans zal in die richting oplossing moeten worden gezocht, verbreding van de weg maakt echter ook andere voorzieningen noodzakelijk. Zo zal de vergroting van het buizennet de waterleiding aan de orde moeten komen, terwijl de slootdemping vöo verbreding van de weg het nodig maakt een deel van het plan voor de centrale riolering uit te voeren. Deze omvangrijke werken zullen be langrijke financiële offers van de ge meente vragen. Deze zijn echter eerst te bepalen als de plannen zijn uitgewerkt. Aangezien ir Christiaanse ook de eerste plannen heeft gemaakt, stellen B. en W. de raad voor hem ook nu op te dragen de nieuwe plannen uit te werken, zowel voor de verbetering van de weg als voor het leggen van een nieuw buizennet voor de waterleiding en het verleggen der in de weg liggende kabels. De kosten van de verwezenlijking van deze plannen zullen van dien aard zijn, dat ze alleen kunnen worden uitgevoerd indien de gemeente een bijzondere uit kering uit het gemeentefonds krijgt. Het woningvraagstuk Een ander belangrijk punt, dat van avond in de raad wordt behandeld, is het voorstel tot het bouwen van 7 woningen. In de loop van dit jaar heeft de ge meente voor een 12-tal particulieren bouwvolume ter beschikking gesteld. Slechts 7 woningen werden gebouwd, zodat nog voor 5 woningen bouwvolume beschikbaar is gebleven. B. en W. zijn van mening, dat het in het belang der gemeente moet worden geacht dat deze woningen toch worden gebouwd en heb ben ter afronding van het geheel bouw volume voor 7 woningen beschikbaar. Deze woningen zullen worden gebouwd langs de Eikenlaan. Behalve verruiming van- het .aantal woningen ter leniging van -de woning nood levert deze bouw voor het grond bedrijf financiële voordelen op door verkoop van bouwterrein, waardoor de kosten welke voor het bouwrijp maken zijn uitgegeven, in het grondbedrijf be ginnen terug te vloeien, terwijl hiermede een begin wordt gemaakt aan de bouw van de toekomstige dorpskern. Voorts wijzen B. en W. op een ander aspect van de woningbouw. De woningbouw draagt nl. in belang rijke mate bij. tot een vergroting»vim dfc inkomsten der gemeente, welke per woning op ongeveer ƒ70 per jaar kunnen worden gesteld. Wanneer de vermeerde ring van het aantal woningen gepaard gaat met opheffing van dubbel-bewonin- gen, kan dit bedrag met 20 a ƒ25 wor den verhoogd wegens mindere aftrek voor de personele belasting. Hieruit trek ken B. en W. de conclusie, dat wanneer de groei der bevolking niet tegelijkertijd gepaard gaat met een vermeerdering van het aantal woningen, ditonvérmijdelijk een ontwrichting van de gemeentefinan- cièn ten gevolge heeft, omdat de ge meente wel geplaatst wordjt Voor een vermeerdering der uitgaven, doch daar tegenover geen inkomsten boekt. Dit klemt te meer naarmate de gemeente sneller groeit. Blijkens een overzicht van het Centraal Bureau voor de Statistiek is de bevol king van Leiderdorp van 19401950 met 35% toegenomen en behoort Leiderdorp tot de 9 snelst groeiende gemeenten ir ons land. Indien de woningvoorraad ge lijke tred gehouden had met de bevol kingsaanwas, dan zouden er in dat tijd vak minstens 350 woningen gebouwd moeten zijn. De woningvoorraad is echter mindei dan 10% gestegen, zodat een belangrijke achterstand is ontstaan. Hiermede is tevens verklaard onder welk een zware druk het gemeentelijk budget staat. Voor de oplossing van de woningnood en uit financieel oogpunt en met het oog op de uitbreiding der industrie is het derhalve een gebiedende eis elke gelegenheid te grijpen welke tot een vermeerdering van het aantal woningen kan leiden. Zolang het particulier initiatief achter blijft, is de gemeente, waaraan de zorg voor de volkshuisvesting bU de Woning wet is toevertrouwd, voorzover het var haar afhangt, verplicht zelf de nood zakelijke voorzieningen te treffen die voor de massa van de bevolking nodig zijn. Gezien het teleurstellend resultaat van het particulier initiatief hebben B. en W. zich afgevraagd of de gemeente, naast het Rijk. ook nog een taak op di» gebied heeft te vervullen. Er is, aldus B. en W., op het gebied van de woning bouw in deze gemeente, niet alleen ter voorziening in de eigen behoefte der be volking, maar ook ter voorziening var de behoefte van het bedrijfsleven, nog veel te doen, ongeacht nog het aandeel dat de gemeente heeft in de opneming van gerepatrleerden. (Advertentie) GOENAAT's St. Nicolaasreclame slaat gèweldig in; en geen wondermen koopt prettig uit zo'n grote sortering, de prijzen zijn lager als in de stad enspeelgoed GRATIS. Daarom is het kopen bij Goemaat voordeliger, ook voor U GOEMAAT, Vliet N.Z. 28, Rijnsburg. Tel. 2030 Nieuwsilitsen uit de omstreken ALPHEN AAN DEN RUN Cand. G. Bouma beroepen De Geref. Keric te Aarlanderveen heeft een beroep uitgebracht op cand G. Bouma te Den Haag. Propaganda-avond N.C.R.V. De Ned. Chr. Reis-Vereniging hield gisteravond in de bovenzaal van hotel „Centraal" een propaganda-avond, voor helaas weinig belangstelling bleek te bestaan. Enkele zeer mooie en ressante films werden vertoond, nl. roler Symphonie" en „Landschap van Nederland". „Voor het kind" Op Donderdag 28 December zal het rijdend postkantoor van de stichtipg „Voor het kind" een bezoek brengen aan onze gemeente. HAZERSWOUDE Geslaagd. Onze plaatsgenoot de heer P. Slootweg Wzn. is geslaagd voor het patroonsdiplo ma Bovag. Vergadering Chr. Middenstands Ver. De Chr. Middenstands Vereniging ver gaderde gisteravond in het Oude Raad huis. De voorzitter, de heer D. Hassefras, sprak een openingswoord, waarna de heer Hollebrands, directeur van de C.M.B., sprak over het financieel-econo- misch beleid van de Regering ten op zichte van de middenstand in het alge- en de Christelijke in het bijzonder. Hij deed enkele grepen uit de P.B.O. er. besprak vervolgens de sociaal-economi sche raad, waarin drie partijen verte genwoordigd zijn en ook de middenstand ikelè zet^js bezet. De heer Hollebrands drong er rtlet klem op aan zich"ChrisïéTijk te organiseren, want ook hier ligt eer. taak voor de middenstander. Wij moeten hecht met elkaar optrekken om onze be- larige bij de overheid te bepleiten. Spr. wees voorts op de grote voordelen van het economisch instituut. In vogelvlucht behandelde hij de wijzigingen in de om- zetbelastingwet en ook de nieuwe win kelsluitingswet. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen; werd rtiim -gebruik gemaakt. HILLEGOM Rijdend postkantoor Op -Woensdag 22 November zal het rijdend -postkantoor van de stichting „Voor het kind" een bezoek brengen aan onze gemeente. KATWIJK Rijdend postkantoor Natuurlijk wordit onze gemeente niet overgeslagen door het rijdend postkan toor van de stichting „Voor het kind". Op Vrijdag 24 November zal men voor dit- goede doel hier in dit „postkantoor" zijn zegeltjes e.d. kunnen kopen. KATWIJK AAN DEN RIJN Rekkense inrichtingen. De middag en avond van de Rekkense inrichtingen zijn niet gisteren geweest, maar vinden heden plaats. (Advertentie) GEBAKKEN HARINC 2 voor 25 cent. Bij inlevering van deze advertentie 10 stuks voor 1. Geldig t/m. Zaterdag 18 November P. v. d. PLAS Tramstraat 3 Katwijk aan Z Voor Rijwielreparaties P. ZUYDERDUIN VOORSTRAAT 31 KATWIJK AAN ZEE TELEFOON 2954. KATWIJK AAN ZEE Een minder leuke „grap" De lezing van ds Vroegin'dewey voor de Herv. Geref. Mannenverendging „Cal- vijn" is gisteravond, wèl doorgegaan, zo als vele inwoners ook 'zullen hebben begrepen nat de aankondigingen door de kerktelefoon en de „klinker". Het bericht in ons nummer van gisteren was ten enenmale onjuist. Hoe dat bericht dan in ons blad kwam? Heel eenvoudig, omdat een of andere minder leuke grappenmaker onze redac tie- een briefje heeft gezonden, zoge naamd ondertekend door de heer G Bogaards, waarin vermeld stond dat de lezing niiet kon doorgaan. Je reinste valsheid dn geschrifte dus, want noch de voorzitter van „Calvijn", de heer Jac. van der Plas, nóch de sec: taiis, de heer G. Bogaards, wisten v dit briefje iets af nóch de and* bestuursleden. Het bestuur heeft alle mogelijke moeite moeten doen, om de leden en belangstellenden tooh naar de Kapel te'krijgen. Dat ds behoorlijk ge lukt. want er was een flinke opkomst. Ds J. J. van der Krif-t, voorzitter van de kerkeraad, heeft ons voorts het vol gende verklaard: „Het tegendeel van het bericht is waar. De bijzondere kerkeraad besloot j.l. Maandag juist, aan „Calvijn" wèl kerkelijke gebouwen af te staan vooral ook toen bleek dat de mannen vereniging bereid was, zich te stellen onder de leiding en het toezicht va. kerkeraad. wat voorheen niet het geval was. Mij dunkt, dat het berichtje afkom stig moet zijn van iemand, die het niet eens is met het besluit van de kerkeraad en die geen betere methode kent om misnoegen hierover kenbaar te maken dan deze unfaire daad. Het is gelukkig niet het peil, waarop men in kerkelijk Katwijk elkaar bij verschil van inzicht pleegt te bestrijden." De redactie van ons blad heeft hieraan verder niets toe te voegen. De heer J. van Duyn overleden. Woensdagavond overleed in de Ursula- kliniek te Wassenaar na een korte ziekte op 57-jarige leeftijd de heer J. van Duyn. De heer Van Duyn was in or.ze ge meente een bekende figuur. In haar open bare leven heeft hij een belangrijke plaats ingenomen. Aanvankelijk vond de heer Van Duyn arbeid in het blöembollenbedrijf. In de dagen van burgemeester Schokking was hij wethouder van de bedrijven.' Hij ver tegenwoordigde de Chr Volkspartij. Later werd deze opgenomen in de Chr. Hist. Unie. In 1933 kwam de heer Van Duyn in gemeentedienst, namelijk als opzichter bij de werkverschaffing, terwijl men hem later benoemde tot controleur voor de steunverlening. Deze functie vervulde hij tot Juni 1945. Door zijn uitstekend geheu- was de heer Van Duyn op de hoogte de toestand in elk Katwjjks gezin. Ondanks alles ging hij recht door zee. Na de oorlog had hij zitting in de nood- gemeenteraad. Sedert Juni 1945 was hij werkzaam bij het gewestelijk arbeids bureau, waar zijn veelzijdige kennis om trent de Katwijkse bevolking goed van pas kwam. Slechts een paar weken is de heer Van Duyn ziek geweest Operatief ingrijpen mocht niet meer baten. De heer Van Duyn wordt Maandag middag ter aarde besteld. Ds J. J. v. d. Krift voor de N.C.R.V. Donderdag 16 'November zal de mor gendienst van de N.C.R.V. om kwart over tien worden geleid door <Js J. J. v. Krift. die zal spreken over het onder werp: „Ik ben het onwaardig." Bevolkingsaanwas. Per 1 October was het bevolkings aantal 22.228. Per 1 November 22.333. Hoog cn laag water. Zaterdag 11 November: hoog watei 3.36 en 15.54, laag water 11.51. L1SSE „Voor het kind" Het rijdend postkantoor van de stich ting ..Voor het kind" zal op Donderdag 23 November een bezoek brengen deze gemeente. NOORDWUK C. G. J. Alkemade overleden. Op bijna 87-jarige leeftijd is Woensdag overleden de heer C. G. J. Alkemade, die een voorname plaats in de gemeente heeft ingenomen. Bescheidenheid sierde deze man,, die van 1931 tot 1941 lid van de gemeenteraad, waarvan jaren als wethouder. Bovendien was de heer Alke made lange tijd lid van het R.K. arm bestuur, leraar aart de tekenschool, direc teur van het R.K. kerkkoor en schatter van belastingen. In hem verliest Noord- wijk een achtenswaardig burger. Postkantoor op wielen Het rijdend postkantoor van de stich ting „Voor het kind" zal op Vrijdag 24 November een bezoek brengen aan onze gemeente. OEGSTGEEST Gedenkteken op het graf van Jfah Oudegeest De bestureSvan. de P, v. d. Aj. e*i .het N-V.V. hebbffi, instemmend geantwoord op een voorsftl van de Ned. Veréniging van spoor- jen tramwegpersoneel, overleg te plegen inzake de oprichting van een gedenkteken op het graf Jan Öudegeesfe OUDE WETERING Oogstcollecte. De oogstcollecte in de Ned. Herv. kerk heeft met enkele nagekomen giften f500 opgebracht. SASSENHE1M Rijdend postkantoor Ook onze gemeente zal een bezoek krij gen van het rijdend postkantoor van d< stichting „Voor het kind" en wel op Donderdag 23 November. Filmvoorstelling. Op Donderdag 16 November as. om 8 uur zal in de Geref. kerk de film van de Rekkense inrichtingen worden ver toond. 's Middags óm half 5 is er een voorstelling voor kinderen. Het Herv. zangkoor zal medewerking verlenen. IN ALLE SOORTEN EN MATEN kunt U speculaas kopen, maar., nergens vindt U zulke heerlijke amandelspeculaas als bij VREEDENDAAL. De allerfijnste speculaaskruiden zijn er in verwerktóf U dat proeft!' Banketbakkerij R. v. Vreedendaal. Tel. 2519 Rijnsburg. TER AAR Zij komen thuis Met de „Castel Bianco" komt vandaag i ons land terug de familie J. Kroon alhier. VOORSCHOTEN RUdcnd postkantoor Het rijdend postkantoor van de stich ting „Voor het kind" zal op Zaterdag 25 November een bezoek brengen aan onze gemeente. VOORHOUT De Nationale Reserve presenteerdev zich De drumband van de Nationale Re serve onder leiding van sergt.-majoor Tljssink hield een mare door het dorp, daarmee de propaganda-avond in te leiden, die in „De Bonte Koe" werd ge houden. De zaal was tot het uiterste ge vuld met belangstellenden. Wegens ziekte van de burgemeester sprak wet houder Deutekom woorden van welkom. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op ds E. J. Beker en kapelaan Keretholt. Kapt. Rosmalen gaf een uiteenzetting /er de N.R., wat deze inhoudt en wat haar taak is. De vrijwilligers worden alleen opgeroepen, wanneer een vijfde colonne zou optreden. De N.R. maakt deel uit van de Kon. Landmacht en de man nen zijn geen halve soldaten, maar goed getrainde militairen. Dc kleding, oefe ning, uitbetaling enz. werden ook door spr. toegelicht. Ir Van Meohelen uit Gouda sprak mens het instituut Steun Wettig Gezag. Hij legde er de nad-ruk op, dat de N.R. de bescherming beoogt van godsdienst, democratie en gezin. In een kernachtig betoog haalde spr. voorbeelden aac de afgelopen oorlog. Zo het toen moet het nu ook gaan. De strijd tussen Christus cn de satan heeft zijn hoogte punt bereikt en we mogen nu de kans niet voorbij laten gaan om ons te weren. „Zorgt, dat de vijfdie colonne een goed geoefend leger van reservisten voor zich ziet. dan ;s er een kan6. dat wij onze zo duur bevochten vrijheid mogen behov- In de pauze gaven zich versoheidenen als vrijwilliger op. Kapt. Rosmalen ver meldde nog, dat Voorhout de eerste ge meente is, waar de drumband zijn me dewerking verleende. Een nummertje muziek en de vertoning van de film „De Slag om Engeland" besloten de avond „Terug naar de Hoofdweg". Maandagavond om half 8 wordt door de Rekkense Inrichtingen, waar psycho- pathen en zwakzinnigen op Chr. grond slag verpleegd worden, de geluidsfilm „Terug naar de hoofdweg'" vertoond in de Chr. school, 's Middags om half 5 wordt er een jeugdvoorstelling gegeven. VOORSCHOTEN Koningin Wllhelmina-Vereniging. Woensdag 22 November geeft de Koningin Wilhelmina-Vereniging in hst gebouw voor Chr. Belangen voor haar leden een gezellige avond. Medewerking verlenen de accordeonvereniging „D-V.S." uit Wassenaar en de clown Nicholls, ter wijl een gezelschap uit Alphen aan de Rijn evenwichtsoefeningen op de fiets brengt. Tevens is er verloting, hersen gymnastiek en een spraakwaterval. Huisvlijttentoonstclling. De huisvlijttentoonstelling is dit jaar zó ingeslagen, dat de Koningin Wilhel mina-Vereniging heeft besloten, voor 1951 v/éér een dergelijke tentoonstelling te organiseren. Zij raadt alle inwonen aan, deze winter ijverig te gaan knutse len. Er zijn zelf plannen om op bepaalde tijd ergens samen te komen, teneinde hulp en raad te geven bij deze n ontspanning. Ook wordt aan de komende tentoonstelling een foto-wedstrijd ver bonden voor de mooiste foto, in Voor schoten gemaakt. Het voorlopig comité bestaat evenals de vorige jaren uit de heren: J. H. Krooshof, Willem de Zwij- jerlaan 23; G. Nasveld, Leidseweg C. Scheepmaker, Willem de Zwijgerlaan 72; G. H. C. Vreeman, Burg. de Kempe- naerstraat 13. Wat zal dat worden? Het werkcomité van „Bevolkingsonder zoek op Tuberculose„Cotuvo" ge naamd. zit niet stil evenmin als de wijk- leidsters en -leiders. Avond aan avond trekken zij er op uit om de inwoners van deze gemeente te wijzen op het grote nut de aanstaande doorlicnting en dan- tevens de datum te bepalen waarop men zal verschijnen. Het werkcomité heeft n:i reeds verschillende acties ontplooid en heeft voor morgenochend weer iets aparts op het programma staan. Wij mogen na tuurlijk niet zeggen wélke verrassing ge boden wordt, maar wel wekken wij alle ners op omstreeks 11 uur, indien mogelijk, de straat op te gaan en goed uit te kijken, want er is wat te zien en mis schien ook wat te ontvangen. Vakdiploma. Mej. C. Zwetsloot. Schoolstraat 30, is te Amsterdam geslaagd voor het vakdi ploma kruideniersbedrijf. Amsterdams Beursoverzicht Amsterdam, 9 November De markt had vandaag een min .eer teleurstellend verloop. Weliswa; as de ondertoon vrij vast, maar h gebrek aan affaire kwam in alle hoeken eer duidelijk naar voren. De A.K.U.-hoek, die gisteren veel be langstelling trok, was vandaag kalm. De koers verbeterde een half punt tot 173. Kon. Olie had enig aanbod te verwerken en waren ruim twee punten Bij de cultuuraandelen heerste een vrij gunstige stemming voor aandelen H.VA., die bijna twee punten verbeterden. Deli's daarentegen waren ruim een punt lager. In de rubberhoek werden de prijzen gisteren vrijwel gehandhaafd. Zacht herfstweer in de komende dagen (Van onze. weerkundige medewerker) Het algemeen weerbeeld, zowel in onze omgeving als op de oceaan, heeft de laatste twee dagen een grote verandering ondergaan. Een zeer actieve stormdepressie maak' te reeds Woensdag een eind aan het be' trekkelijk rustige, maar te koude weer, due al sedert 20 October in onze omge- Deze eerste stormdepressie ligt met het centrum over IJsland en trekt langzaam in N.O. richting weg. Gisteren passeerde het frontensysteem van deze depressie ons land, hetgeen veel wolken en af en toe regen veroor zaakte. In dit front ontstond in de afge lopen nacht in de Golf van Biscaye een nieuwe actieve storing, die zeer snel in activiteit toeneemt en thans in N.O. rich ting over ons land naar Engeland be weegt. Door deze ontwikkelingen worden grote hoeveelheden zachte lucht uit Spanje en Zuid-Frankrijk naar onze om geving getransporteerd. Het K.N.M.I. verwacht zelfs dagtempe raturen van 1214 gr. c., hetgeen da laatste drie weken niet is voorgekomen. De depressie-activiteit op de oceaan is in volle gang, zodat wij ook de komende dagen op aanhoudend onbestendig, maar vrij zacht herfstweer moeten rekenen. Hierbij zal af en toe enige regen vallen met vooral in het Westen van ons land een vrij krachtige Z.W. wind. Al is het dan veel zachter geworden, toch heeft het weer thans een herfstachtig karakter gekregen. De vorst die al op grote schaal in Scandinavië voorkwam, wordt thans ook weer teruggedreven. BEURS VAN AMSTERDAM DONDERDAG 9 NOVEMBER. OBLIGATIES VJC. <5> V.K. Bührminn 113 Ned. dollar 3% 104 104^ Dikkers en Co—. 178 Nederl. 1948 3% 96% 99,', D. R. U152% Beleggingscer 3% 98^, 98^, Electro Zuurfebr.227% Nederl. 1950 3', 96 r, 96Electr. Dordt129 St?"! ÏÏLïSt 5?'— E~-b.il Nederl. 1896—05 3 96% Nederland '37 96', 96', Dollarlening '47 3 96',* 96%* •rings C.97At 97,y 96261 3 97% 97% rP. A. -151" 151'; Ned. 1962—64 3 S 2% 79J-J 79% V.S. f 1 Spaarc. f 1< Ned. Ind. *37 A-~ 96^ 95» Grootboek 1946 96% 96' rund. Loan115% 114' War Loan '32 3% 96 - Sandoeng4 59% 60 Batavia 1937 A 4 58 58' Gelderland 1949 398' Den Haag '38 3% Z.-Holl. 2e '38 3 96% B.v.Onr.Z. CvO 4 60t 58 Int. Bank 105% 106 Fries-Gr, HB 3% 100 h247 Holland Meelf. 92%» 92' HolL Kattenburg 153% 153'. Holl. Beton 246 246 HoU. Draad 242 Holl. Kunstzijde 170 Int. Gew. Beton 145 145' s Comp. ...145'i 145'', Klinker Iso Kondor Kon. Ned. Edelm. 91 Kon. Ned. Papier 152 Kon. Ned. Zout... 331 Kon. Pharm177%- Kon. Ver. Tapijt 276 Kon. Ketjen 16! Koudijs141- l. H.è. K. 3% 99% 98% Nat. Hyp. B. 3 94% 95 West. HB NO 3% 99% 99% Bergh Jur*. 3% 103% 102% Lever Br3% 104% 104% Leid. WoUp. 232 Philips '48 3% 103% 103% Lettergieterij 250 250 Philips dollar 3% 104* Lev. Br. 4 CP 102% 102% Stokvis 3% 107% 107% Lyempf160/ Cockeril 4 103 103,', Lijm Delft C.V.A. 136% Soc. de la pére 100% 100%| Meelt N. B. CvA230 236 Bataafsche 3% 102.^102,3, chem. f. Naarden 183$ 1*3 Kon. Petr. ,3% 103}*104 Vredestein Auto 146 146 Comp. W. L. "38 4 99% 99% Ned. Fitting fabr. 63% 83% V.K. I Am. Enca —.105 107 Am. Smelt C. 64% 66 Am. Steel F 33 33% Anaconda C. 35% 35%, Bethl. Steel C. 46% 45% Chrysler78% 78% Douglas Alrcr. 86% 86%*f Gen. Electric51% 52 Gen. Motors C-. 104% 106% Gilette 491 48%ji Hudson 18%t 16% Int Nickel C. 33 35%, Kennecott C.C 68 68', Nat. Distillers 36% 36% Nat. Steel - 48% 49 Rep. Steel M 42% 42,5, St. Brands C. - 6* 6^ Un. Aircraft 30% 31% U. S. Steel C. - 125 124% EL Mij Aniem 44%l- Overz. Gas Mij... 56 56% Am. T. T. tr. k t58% l40% Cities Service C. 83% 83', Radio Corp18,5, Borsum Mij 115% 116% Cur. Handel Mij 293 Eur. Azië H. Mij 102 :00 H. Güntxel lOi 103% Houth. W. Pont.. 158 Internatio 164% 163% Linde Teves 119% 119% Mol. Hand. Venn. 87% Nwe Afr. H.V. ai7% 215 Tels Sc Co96% 101 Gem. Eigendom... 154% 154% Mid. Cont Petr. 46% 49%f Shell C52% 51% Tidet 34 Cher. '18 5 23% st. Olymp.... 3 128% am '47 3—3% 99% AANDELEN ink Ned. Scheepsb.... 137% 138% Padang Porti.cem 42 Rott. Droogdok.. 313 Rouppe v. d. V.... 127% Vredestein rubber 188% Furness 196 197 HoU. Stmb. My... 125 124 NieveltGoudr. 248- 258 I Oostaee «224* 225 f Moorman Co... 18% 20 Wonolangan 46 44 Arendsburg 115 114 Besoeki 129 Soekowono136% 127 Sedep Cult My. 96/ Michiels-Arnold 65%* Modajac Cult My 317 317 Amst Goed.bank 128 Escomptobank 43%' HoU Bank Unie C 245 246 Java Bank C. 97 95 De Schelde (NB) 121% Nat Herstel 96% 96% schokbeton124% 124' Bk Zuid-Air. 200 198/ Scholtens aard un. 205 Ned. Cred. Bank 103 103 Rott Bank 175 176 Twentsche Bk C170% Int Bel. Unie 187 187 R. Beleg. cons. 196% 196% N. Am .-Ned. Hbk 78 N.W. Pacific Hbk 155/ 153 Albat 187% 324 326 iplexJ Stokvis 500 162 162 Stork en Co. 136% 141 Thom. Sc Dr. 289%t 289 Ver. Blik-.. 172 172 Ver. Pharmae. 104 Ver. Touwfabr.... I39%t Vlissingen Katoen 289 2874, Werkspoor 129 129 Wits TexUel 180 179" WUei Ngor Alb. Heyn A, 198' Blaauw Vriessev. 111% Walvischvaart ...109'. Thomsens Haven 141% Marshall Fields C 30 Montg. Ward63% Sears Roebuck C 55% Wilson Co 14A ri% Organ. 190 188 Am. Can. CvG A 100 101» Am Car Sc Foun dry C. v. 10 A. 30% 31' Dell Sporweg 34% 34* Ned.-Ind. Spoor... 13%* 13%" Atch. Topeka C—124 Illinois 47% 47% N. Y. Centr. C— 16% '.7% Pennsylv. C. 19% 20 S. Pac. C.62 62 Union Pac95%* 98% Canada pacific C 19tf 20T >erd Personeel gevraagd Nette leerling of aank. bediende. Brood- en banketr bakkerij C. Castelein, Oost- dwarsgracht 19. Net dagmeisje gevr., zelfsrt. kunnende werken, v. 8.30 4 uur. Aanmelden na 6 uur, Behalve Zaterdag. Terweeweg 3, Oegstgeest. Te koop aangeb. Solide woonark. Totale op bouw 11 x 3 meter. Metalen onderbouw. Br. Bur. v. d. Blad onder No. 4400. 0 Studieorgels v.a. f 90. salonorgels v.a. f 290.des- gew. in huurkoop v a. f 5. per maand. Tevens reparatie van alle orgels, billijk bij W. A. Gouw, Terweeweg 100, Oegstgeest. Tel. 23217. Aangeb. pl-m. 1800 m2 open grond A, ook genegen te rui len voor open grond B. Jan.- Dec. Wynia, Lijsterstraat 15. Leiden, 's Avonds na 7 uur. Tel. 25962. Diversen Landbouwers!! Hebt U een bietenmachine nodig? koopt een „Vleeshauwei Een slobberton? U vergelijkt onze kwaliteit met' die van anderen. Zo ook met krui wagens. koeriemen, stalpalen en verdere stalbenodigd- heden. Wij leveren uitslui tend 1ste kwaliteit. Vanaf heden weer voorradig paarde nharen van Friedrich Her der. Kom eerst even bij onj kijken voordat U koopt. Be leefd aanbevelend Fa. J Rührwfem en Zn-, Nw. Bees tenmarkt 17. Lcidse Autorijschool. Een bekend en goed adres voor Leiden en omgeving. Prima ref. V. d Mev, Maredijk 159 tel. 21280. Leiden. COUD VOOR OUD GEEFT VAN BERCE HENEGOUWEN in haar GROTE RADIO INRUIL-CAMPAGNE voor Uw verouderd radio-apparaat. De hoogste inruilprijzerj, het beste radio-apparaat met 100% service door eigen bij Philips opgeleid personeel. Daarom voor het beste Philipsen voor Philips VAN BERCE HENEGOUWEN DE PHILIPS RADIO SPECIAALZAAK AALMARKT 12 TELEFOON 21782 Zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden door een geheel nieuw systeem. Vrijblijvende taxatie van Uw oude appa raat aan hnis. TELEVISIE RADIO-" APPARATEN VANAF 115.—. OUD-CHEF INSP. PHILIPS. GANGETJE 12, LEIDEN TELEFOON 23005. Porseleinen Kop cn Scho tels 39 ct. Suikerpot en melkkan samen 98 ct. pla telen melkkan lVg liter 93 ct, 2 liter f 1.29, prachtige crème dekschalen f 2.25. porseleinen theepot 49 ct, 2e keus zonder deksel, platte en diepe borden 38 ct' IVA, Haarlemmerstraat 48, NOVA Noordeinde 43. Smederij - Draaierij en Constructiewerkplaats. C. Schook. Hoge Rijndijk 280, tel. 25548. U weet het niet? Wel, geef zo'n leuke serie Mignon- foto's, 6 verschillende foto": voor slechts f 3.95. Deze aar dige verrassing biedt echter alleen Foto-Kino Bouw Breestraat 3, komt vooral vroegtijdig. De Rietwinkel, Kraaier- straat 15, heeft weer eer grote collectie poppenwagens en kinderstoeltjes, honden manden en alle andere soor ten mandwerk. Rotan meu belen in diverse modellen en prijzen. P. Harkman, tele foon 31500. Spieramcn, origineel ge maakt 30-40-50-60 c.m. van af 60 ct. Zeer solide en glad afgewerkt. Prima wit hout board voor schilders en eta leurs 200 x 100 a f 4.25 per plaat. „De Houthal", Hoge- woerd 99. Tel. 22536. Kinder Dejeuner 39 cent en kopje met oor. Prima bui tenlands aardewerk. Alleen met inlevering van deze ad vertentie Geldig tot 18 Nov I.V.A., Haarlemmerstraat 48 Nova, Noordeinde 43. Leiden Theeservies compl .f 5.98 Prima buitenlands crème aar- dewerk met prachtig ribmo- tief. Losse kopjes 29 ct„ div. mooie modellen. Ontbijtbord jes 29 ct., 5-delig nest scha len met rand decor I 2-98. Sauskom f 1.69. I.V.A., Haar. lemmerstr. 48; Nova, Noord einde 43. Voor een broek, ook cor pulente heren, naar De Broe- kcnspecialist. Haarlemmer straat 307, fel. 31413, Leiden. Adverteert in de Nieuwe Leidsche Courant lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! Flensjes... Liefsl elke dag Mooie Corseften voor lage prijzen H eu pcorset in sterke elfen corsetstof, met elastieken rand- stukken, buscmodel, 4 jarretelles Q50 Zijsluitïng-Corset van soliede broché-stof, flink model met baleinen versterkt, ri-gvetersluiting, 4 jarretelles 7^"* Jarretel-Gordel mooie, sterke broché, 4 jarretelles, rekbare achtersluiting ^95 Opgericht 1886 30 Filialen in Nederland. M«uMiinimiiMuiiniiiiiimr.iüiiir.KiiimiiiiininiiiiiiiiiBiiinHrai!iii!iiiaiLni!iiiitaa:'i'■■'.::i'iimrsiaBiiMiUMMiMiH:Miiifltt(iMiiBiaMimiiii«ia Sport-Corset keurige, prima broché, elastieken zijpanden, 4 jarretelles 4^ LEIDEN Zijsluiting-Corset in fraaie broché met twee elastieken zijpan den, versterkt voorpand, 4 jarretelles, Q95 reclameprijs O» BREESTRAAT 99-101 Ziisluiting-Corset van extra stevige stof, een flink versterkt model goed insluitend, prima gebalei- neerd, rugveterslui- Q50 ting, 4 jarretelles V.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 7