H eerlijk! Edna Earl Bevrijdt de beste nieuwe leidsche courant vrijdag 10 november 1850 Raad van Lisse wil schoon schip maken vóór nieuwe burgemeester komt Subsidie aan de Kruisverenigingen Vóó. de nieuwe burgemeester zijn intrede in Lisse doet, wil de gerneente- nog enig „klein goed" afwer- Gouden „Wilhelmina" gaf een prachtige feestavond met concert Instrumenten namens de burgerij aangeboden DE RIJNSBURGSE HARMONIEKAPEL „WILHELMINA" heeft gisteravond in een der zalen van „Flora" op grootse wijze het gouden jubileum gevierd. Ongeveer 1500 Rynsburgers waren vol verwachting naar het bloemencentrum ge togen om hun medeleven aan de jubilerende vereniging te tonen. „Wilhelmina" is uitgegroeid tot een krachtige vereniging, die naam heeft gemaakt in Rijnsburg en omgeving. En gisteren is ook haar populariteit zeer duidelijk aan het licht getreden. De heer P. Ravensbergen verscheen ten tonele en riep alle aanwezigen een harte lijk welkom toe. Wij merkten ook de burgemeester op. Spr. herinnerde nog aan de receptie. Het is een prachtige middag geweest. Dat heeft de vereniging gewel dig goed gedaan. Spr. hoopte, dat Rijns burg op een goede avond zal kunnen terugzien. Hierna werd het muziek-ge- deelte van de avond afgewerkt. Namens het jubileum-comité sprak de heer De Mooy waarderende woorden..Spr begon met te zeggen: 50 jaren zijn geen 60 dagen. Logisch. Maar dat op eer als Rijnsburg waar practisch dag en nacht wordt gewerkt, een muziekvereniging kan groeien en bloeien, is wel een grote bijzonderheid. En Rijnsburg waardeert dit zeer. Bijna alle Rijnsburgers hebben door een gift het comité in staat gesteld de vereniging een geschenk aan te bieden In de vorm van kostbare instrumenten. Spr. had één verzoek, namelijk: dat de Jiarmoniekapel eens op een mooie z ,»e, avond een concert zal geven „rimboe", welk verzoek met een groot applaus werd onderstreept. Vier meisjes overhandigden de instrumenten: ec bas, twee bugels en een kleine trom. De voorzitter dankte in welgekozen bewoor dingen het comité en de burgerij. Namens de vrouwen van de leden werden een trombone en alt-saxofoon geschonken. Een half jaar hebben de vrpuwen hier voor gespaard. De Gewi bood een tam- bour-maitre-stok aan. De voorzitter was voor dit alles zeer erkentelijk. Hij opperde nog het plan om het jubi leum-comité in stand te houden en door kleine en grote bijdragen het comité in staat te 'stellen over een paar jaar „Wil helmina" een geheel nieuw instrumen tarium namens de inwoners aan te bie den. Hij' dankte de heer Bisdom, het oud- Advertentie Advertentie Die slopende Rheumatiek maakt U humeurig en ziek, maar bovendien raakt Uw hele gestel er van ondersteboven. Ga toch zó niet verder, drijf die slopende pijnen uit Uw leden. Met KruschenWonderlijk, wat die zes minerale zouten, waaruit Kruschen is samengesteld, voor U doen. Met Kruschen voert ge de bloedzuive rende organen precies datgene toe, wat te nodig hebben om weer met jeugdige kracht te kunnen functionneren. Het bloed gaat weer krachtig stromen en de onzuiverheden, die nu oorzaak zijn van Uw tergende pijn, worden langs natuurlijke weg afgevoerd regelmatig De drie gezichten vormden eer en radicaal. I vendig contrast in de rose schijn ste lid van het comité, dat de meeste gel den had ingezameld, bijzonder. Vandaag Is hem een taart aangeboden. Het was de burgemeester een genoegen de vereniging te complimenteren. Het is geen kunst een muziekgezelschap op te richten, maar wel is het een prestatie het peil van de muziek zo te verhogen, dat men naam gaat maken. „Wilhelmina" heeft het recht haar vaandel vrij en fier te tonen. Dit mag geen aanleiding geven om nu op lauweren te rusten. Spr. hoop te ook, dat de inwoners financieel en moreel zullen blijven steunen en dat de muziekvereniging in waarde steeds meer zal stijgen. Mr Höweler overhandigde een voorzittershamer met Inscriptie. Na de pauze werd door de Chr. reci- teervereniging „Ora et Labora", onder afdeling van de C.J.M.V. te Katwijk, het toneelstuk „Onder één dak" van Jan Fa- bricius opgevoerd. De regie was in han den van mevrouw A. van Duyn-Sosef. De toneelclub oogstte met de opvoering een groot succes. Het stuk boeide tot op het laatste ogenblik. Om half één sloot de heer P. van Delft de feestelijke bijeen komst. Onze muziekmedewerker, de heer Joh. van W., schrijft over het concert het vol gende: Na het „Wien Neerlands Bloed" en d.e openingsspeech-van de voorzitter speelde het corps een achttal nummers, waar onder ook de „Vogelhandler"-selectie (Zeiler) en „Ophelia" (Albert Adroit) waarmee „Wilhelmina" op het „U.N.I."- concours op 26 Juli j.l. in Katwijk Zee. de tweede prijs veroverde. Drie omstandigheden de niet ideale acustiek van de Flora-hal, de hoge tem peratuur en het van tijdi tot tijd aan golvende gefluister van de jeugd achte: in de zaak drukten de prestaties var het orkest min of meer. Ook washet jam mer, dat enkele instrumenten, met name te vermelden, vooral i: ste stukken, niet geheel zuiver met de rest gestemd waren. Overigens had de dirigente de heer D. Anderson zijn man nen voortreffelijk in de ihand. Klank en rhythme waren goed, de persoonlijke overgave en de vreugde van het musice ren opmerkelijk. De laatste nummers „Judex" van Gounod, „Ophelia", „Een mooie Herfst dag" van Bisselink, „Saint-Triphon", een welluidende vlotte mars van Arthur Ney Zo presenteerde gisteravond zich I het Gouden muziekgezelschap I „Wilhelmina" in de zaal van Flora I te Rijnsburg J en „Songs of the Brave", speciaal ge speeld voor de uit Indonesië gerepa- trieerden slaagden naar onze mening het best. Steeds meer werd toen duidelijk, wat het corps waard is Dat deed genoegen De witte tamboers, onder aanvoering hun handig met de blinkende staf manl pulerende majoor, marcheerden keurig op en af bij de eerste en laatste ir ze met een roffel inleidden. Ten slotte hoorden de talrijke zigen twee coupletten van het Volks lied staande aan Wie kent oude wagen- rijmpjes De vereniging „Oud Leiden" heeft on langs gelijk gemeld een commissi volkskunde ingesteld, die ten doel heeft het vollkseigene van Leidei Rijnland in geschrift en beeld vast te leggen en zo mogelijk in stand te houden. De eersbe voordracht wordt op 20 De cember a.s. gehouden door mr Jaap Kunst over „Het levende lied van Neder land". met muzikale illustratie (volks- liiederenavond) De za l beroep doen op onze lezers om inilichtin- betieffende een bepaald onderwerp. Reeds thans veroorlooft zij zich een vraag. Vroeger was het gewoonte het aohterkrat van de boerenwagen en speelwagen te versieren met snij- schilderwerk. Soms was daarbij versje vermeld. Een enkele maal ook op de ziittskist. De vraag is thans: wie kent een versje, dat op een wagen uit Rijnland stond. Ter verduidelijking moge hier een voor beeld volgen. Op een boerenwagen uit Hazerswoude stond een versje, dat nu nog op de ophaalbrug aldaaT vermeld Ik bebouw 't land Naar mijn verstand En verder moet 'k wachten Op gunstig weer Van God den Heer En niet op eigen krachten. Wie kent een andere wagenrijm uit deze streek? Antwoorden gaarne aan de redactie van de N.L.C. Zo moet er weer een nieuwe woon ruimte-commissie worden gekozen. Her benoembaar zijn de heren J. van Dijk, M. Hordijk, G. Nieuwenhuis, G. J. Rans- dorp ((voorzitter) en E. Scholte. In verband met een betere verkave ling stellen B. en W. voor, enige per ceeltjes grond, groot 2415 m2, te ruilen met de woningbouwvereniging „Volksbe lang." Controle op de volkstuinen. De volkstuinen staan niet voldoende onder contróle op de naleving Wet bestrijding aardappelmoeheid. In veel gevallen wordt deze ziekte niet door onwil, maar door onwetendheid veroorzaakt. De directeur van de Pli tenziektenku-ndige Dienst te Was»ehingei verzocht de raad in dit verband door hem ontworpen verordening te stellen, waarin bepaald wordt, dat het zonder vergunning boden is, een stuk grond te verhuren voor volkstuinen. Voorts zou hij. die vergunning heeft, verplicht zijn een lijs: bij te houden van de personen, di deel van- een stuk grond als volkstuin gebruiken. Van deze lijst moet de v< huurder jaarlijks vóór 1 Mei een schrift sturen aan B. en W. Gasgeysers in de nieuwe woningen. In de 73 door de woningbouwvereni ging „Gezinsbelang" te bouwen gen in „De Engel" zijn wel douche cellen, doch geen geysers, omdat de kosten hiervan niet inbegrepen in de begroting. „Gezinsbelang' zoekt deze woningen van uniforn geysers te mogen voorzien. Gezien de ervaringen is dit hoogst gewenst woningen zullen daardoor in waarde stijgen. B. en W. kunnen zich met het voorstel verenigen. Het bleek, dat de huur f 0.40 per week verhoog4 mag den. mits de bewoners hiermee accoord gaan. Voor dit doel is 112.775 nodig. Huishoudcursus voor fabrieksmeisjes. De Stichting ter bevordering van h( R.K. huishoudonderwijs voor Lisse e omstreken wil een Mater Amabilis- school oprichten, waar meisjes, die dag in fabrieken werken, in de avond uren huishoudonderwijs kunnen volgen, De directies van de in deze streek ge vestigde fabrieken, tonen daadwerkelijke belangstelling en reeds 40 meisjes gaven zich op. Het Rijk zal 70 pot. bijdragen, terwijl het restant nog gedeeltelijk op andere gemeenten kan worden verhaald. De huur van de ijsbaan De ijsclub „Lisse" verzocht B. verlaging van de huur van de ijsbaan van f400 tot f200 per jaar. Omdat de huur voor een perfecte baan niet te hoog is volgens B. en W., komt het c lege met een tussenvoorstel, n.l. dat het uitzicht wordt gesteld, een verlaging tot f200 in die jaren, waarin de club. hetzij door weersomstandigheden, hetzij door andere redenen, «iet in staat moet worden geacht de huurprijs van f 400 ti voldoen. Subsidie voor Kruisverenigingen. De subsidiëring van de verenigingen Het Groene Kruis en Het Wit-Gele Kruis vereist herziening. De bemoeiingen var deze verenigingen de maatschappe lijke gezondheidszorg in zo breed mo gelijke zin hebben zich. mede door de oprichting van z.g. kraamcentra, de laA- tijd zodanig uitgebreid en geperfec- tionneerd ,dat de financiële basis geen oldoende zekerheid meer biedt, het werk met eigen -middelen te blijven voortzetten, zodat een beroep op die over heid niet langer achterwege mag blijven. cijfers uit te drukken, hoeveel kosten aan de overheid bespaard •den, indien deze preventieve zorg worden opgevoerd tot het noodzake lijke peil. Op grond van deze en andere overwegingen zijn B. en W. het met Ged. Staten van Utrecht eens, dat de taait -i de Overheid tegenover de kruisver enigingen zou moeten leiden tot stimu- A.R. KIESVERENIGING, WIJK Hl. Wijk III van de A.R. kiesvereniging komt Donderdag 16 November, om 3 uur, in Het „Gulden Vlies" bijeen. Mevrouw A. de Die-van den Berg zal spreken over: „Moeten wij meedoen?" In 9 steden van de V.S. heeft het telefoonpersoneel van de „Western Elec tric Company" het werk neergelegd. lering van haar werkzaamheden doo.- ruime bijdragen, onder het voorbehoud, dat het particulier initiatief zich finan cieel behoorlijk voor dit werk interes- B. en W. menen, dat de tot dusver ge bruikelijke jaarlijkse subsidie niet juist is'. Bij het verlenen van subsidie moe: niet alleen een bestaand, tekort worden gedekt, maar daarnaast moet getracht worden de kruisverenigingen te stimu leren in het werk, zodat zij dit op het gewenste peil kunnen brengen. B. en W. stellen daarom voor. een nieuwe subsidieregeling vast te stellen tot een bedrag van 4000. Koninklijke subsidie voor jonge schilders Op voordracht van de jury voor de Kon. subsidie voor vrije schilderkunst heeft H.M. de Koningin voor het jaar 1951 een studiebeurs verleend aan de vol gende jonge kunstenaars: Jacoba Gerda Horstv. Mourik Broekman. Den Haag; R. Reneman, A'dam; mej. Nora v. d. Flier, Scheveningen; mej. Elisabeth de Boer, Den Haag; Dirk Trap, Groet (N.H F G. W. Nols, A'dam. Post voor Waterman en Johan van Oldenbamevelt Post voor militairen die met de Water man en de Johan van Oldenbamevelt thuisvaren, moet uiterlijk vandaag op de bus worden gedaan om in een tussen haven te worden uitgereikt. Op het adres de naam van het schip en de toevoeging „cp thuisreis naar Nederland" vermelden. Advertentie Het stokpaardje ■ia.J HUNTER „Bij de oude Vuurbaak' Orgaan van het Rotterdams Zeehospitium Het heeft een hele tijd geduurd, alvo- •ns de patiënten van het Rotterdams Zeehospitium te Katwijk met een nieuw orgaan uitkwamen. Nu het er is, zullen zij blij zijn. Want het eerste (proef-) het tweede nummer mochten zijn. „Bij de oude Vuurbaak" ds een maand blad, uitgegeven door en voor patiënten, oud-patiënten en personeel hospitium, verenigd in een patiënten vereniging. De redactie is als volgt samengesteld: L. Koek, A. Barls, A. de Heer en M. Herks. Doel is: contact te leggen tussen de patiënten onderling dit contact te verstevigen. Ook het tact met de wereld buiten het hospitium wordt van groot belang geacht. Daartoe ordt „Bij de oude Vuurbaak" gezonden an oud-patiënten en familie-leden. De vereniging houdt zich voorts bezig met het verzorgen van ontspanningsavonden, Ingingen, filmvoorstellingen, enz. Amateur verenigingen worden hiertoe regelmatig „Bij de oude Vuurbaak' „Ons Belang" heeft grote plannen Een fonds voor maatschappelijk en cultureel werk De wonringbouwwereniging „Ons Be lang" zal overgaan tof het oprichten van een fonds voor maatschappelijk en cul tureel werk. De 'bedoeling van het fonds is o.a. het steunen van speeltuinvereni gingen, 'het bevorderen van de liefheb berij voor de tuintjes behorende bij de woningen, het organiseren van excur- het 'herdenken van zeldzame jubilea leden-bewoners en zo mogelijk het organiseren van een ui-tgaansmiddag vooi de oudste bewoners. Het voornemen is dit fonds per 1 Jan-ua-ri a.s. in werking te doen treden. Van die datum af zal iedere huurder van een woning der ver eniging 5 cent per week bij de huur be talen. Het anten-nefonds wordt hierin opgenomen. Ook ligt in het voornemen, het werk der touintjesvereniging in het fonds op te nemen. Dan vervalt de con tributie van deze vereniging. Meer levensvreugde, door meer gezondheid megr gezondheid door Sanatogen, het heerlijke versterkingsmiddel, waarmee U oververmoeidheid en zenuwklachten in korter tijd overwint SANATOGEN Het Zenuwsterkende Voedsel is bont. maar aantrekkelijk: nieuws medische praatjes, mijmeringen, gedich ten, boekbesprekingen, lyrische stukjes hersengymnastiek, wijze spreukener wat al niet. Wij wensen de oude Vuur baak grote helderheid en warmte toe er een onuitputtelijke hoeveelheid brand stof. BESSY KIVING 120 Hulda zat aan een kant van de haard een donkerrode appel te schil len; en lekker in zijn wollen sjamber- loek gehuld, zat meneer Hammond zijn gemakkelijk van kussens voor- ne armstoel, met zijn hoofd achter- sr en zijn vingers geklemd om een grote bos heerlijk riekende bos viooltjes, zijn lievelingsbloempje. Zijn sneeuwwit haar hing over het smal, bleek gelaat, waarop geluk en innige vreugde te lezen stonden,' zijn helder blauwe ogen schitterden van geest en humor en zijn lippen neigden tot glim lachen, toen hij luisterde naar het voorlezen van „de ervaringen van een Schotse boer". Dicht bij zijn stoel zat Edna, over luid lezend uit. dat eigenaardige, gees tige boek, waarvan hij zoveel hield, iu en dan hield zij op, om Hulda woord uit te leggen, dat zij iriet begreep, of te kijken of het de zieke ook te veel vermoeide. het Dat het jonge meisje, rond, blozend gezichtje met rode lippen en vrolijk lachende ogen kuiltjes in de wangen, de oude eer waarde dominee met zijn gerimpelde wangen en gegroefd voorhoofd neerhangende zilveren baard en fijngesneden, ivoren trekken van gouvernante, waarop zelfs geen kleur weerkaatst werd door de soepele plooien van haar hei-rood wollen ge waad. Toen het daglicht verflauwde, dwarrelden de gouden vlekken der zon steeds hoger en hoger, tot zij de zoldering bereikten en verdwenen als zeepbellen van menselijke hoop en verwachting. De lijster staakte zijn vesperzang, en Edna sloot haar boek en zette het tussen de rij op de plank. Hulda zette haar rood-vilten hoed op, kuste haar vriendin goede nacht en ging huiswaarts naar Le Socage; en de oude man en Edna zaten zwij gend te staren in de gouden flikkering i de vlammen in de haard. ,Edna, ben je moe, of kun je nog iets voor mij zingen?" „Voorlezen vermoeit mij zelden. Wat zal ik zingen?" ,Dat plechtig, verrukkelyk gedeelte uit de „Profeet", dat voor je stem zo uitstekend geschikt is." Zij zong het verlangde stuk en toen, zonden op een vragen van hem te wachten, zong zij nog enige van zijn geliefde Schotse liederen. Edna dacht, dat hij in slaap gevallen was; hy was zo stil, zijn gelaat vredig en zij kwam stilletjes terug naar haar stoel en staarde in de robijnen tempels en glanzende koepels, en delijk in de asvale ruïnes, te voor schijn geroepen door het verkoolde hout. Een maand was voorbijgegaan sedert haar komst in de pastorie, en g rende dat korte tijdperk was me Hammond gedeeltelijk hersteld en al weer wat van zyn kracht terugge kregen. Het was zo ongedacht, dat nu de hoop al werd gekoesterd voor alge heel herstel. En in vertrouwen sprak hy er al over, dat hij hoopte met Pasen de preekstoel te kunnen be stijgen. Het gezelschap van zijn geliefde leerling maakte hem volstrekt geluk kig, en zijn gelaat was de spiegel van zijn overgelukkig hart. Na de lange, donkere, stormachtige dag van zijn leven scheen de zon onder te gaan in wolkenloze vrede en glorie. Van al Edna's literaire producten nam hij met de grootste belangstelling kennis. Zij las hem het manuscript voor van begin tot het eind en werd beloond door zijn volmaakt goedkeu ren van stijl, ontwikkeling en strek king". Mevrouw Murray kwam elke dag De jacht- uitrusting I naar de pastorie, maar Edna had nog geen bezoek gebracht op Le Bocage; en hoewel Norman twee dagen per week meneer Hammond bezocht, kwam hij telkens op een afgesproken uur, en zij had hem nog niet ontmoet Tweemaal had zij zijn stem gehoord in een ernstig gesprek en verscheide ne malen had zij zijn grote figuur de pastorielaan zien komen opwande len, maar van zijn trekken had zij zelfs geen glimpje kunnen opvangen Norman's naam werd nooit genoemd in haar bijzijn, noch door zijn moeder, noch door de dominee, maar Hulda praatte onophoudelijk over zijn vrien delijkheid jegens haar. Daar zij op de hoogte was van de dagen, wanneer hij in de pastorie kwam, zo ging Edna altijd naar haar igen kamer als hij kwam, tot het ba- zoek geëindigd was. Eens op een middag ging zy naar de kerk om het orgel te spelen; er na een uur van stil genot in dat ge bouw, zo vol met dierbare herinnerin gen, verliet zij de kerk, en vond buiten Tamerlane, vastgebonden aan het yze- ren hek, maar zijn meester was niet aanwezig. Zij wist, dat hij ergens in het gebouw of op het kerkhof moest zijn, maar zij ontzegde zichzelf het ge noegen om er voor een tweede maal binnen te gaan. Niet een blik noch een woord was r tussen hen gewisseld sedert zij scheidden op het station, achttien maanden geleden. Zij verlangde er naar zijn gedachten over haar boek te horen, want, vele gedeelten waren ge schreven met het speciaal doel, dat hij ze lezen zou, maar zij wilde er niet naar vragen. Het was een pijnlijke beproeving om in de ene kamer te zitten en in de aangrenzende het zacht, onduidelijk geluid van zijn stem te horen, en toch hem nooit te zien. Weinig vrouwen zouden iegen die verleiding bestand gebleven zijn, maar Edna was bevreesd voor de eigenaar dige macht, die hij had over haar hart en vertrouwde zichzelf niet in zyn tegenwoordigheid. (Wordt vervolgdjl Felicitatie van Koningin met Octoberrevolutie Koningin Juliana heeft ter gelegen heid van de 33ste verjaardag van de Russische Octoberrevolutie een felicita tietelegram gestuurd aan Sjvernik, voorzitter van het presidium der opper ste Sowjet. Uniéconferentie op 20 Nov. Thans staat vast, dat de Unieconferentie met Indonesië in Den Haag 20 dezer begint. Enkele dagen later zal de minis tersconferentie over Nieuw Guinea beginnen. Boete van 12000 geëist tegen uitgever van Een-Nul De heer W. van der L., uitgever van de puzzlebladen „De Prijsvraag" en „Een- Nul", stond gistermorgen voor de Haagse kantonrechter terecht wegens overtreding van de Loterijwet. De ambte naar van het O. M. wees er op, dat verd. zoekt naar een syste^n om zonder met de Loterijwet in aanraking te komen de goklust van het publiek te exploiteren Ieder vonnis is voor hem een vingerwij- r hij fout was. Deze fout her stelt hij dan en zo wordt de justitie ad- n diegenen die de wet ontdui ken. De ambtenaar vond het nodig om verdachte duidelijk te maken dat dit geen spelletje is. De overtredingen van de wet achtte de ambtenaar bewezen en hij vroeg voor elk van de twee overtredin gen 1000 gld. boete, subs. 3 maanden en 2 maanden voorwaardelijk. Er waren verdachte vier feiten ten laste gelegd, doch twee ervan achtte de ambtenaar niet bewezen. De raadsman van v. d. L.. mr W. J. in Es, betoogde dat er geen voorwaar den zijn gesteld aan de deelnemers van de loterijen en dat dientengevolge de wet nimmer overtreden kan zijn. De kantonrechter zal waarschijnlijk 16 November uitspraak doen. Mr O. W. van Ewijk raad adviseur bij Justitie Met ingang van 1 Januari 1951 is be noemd tot raadadviseur bij de zesde af deling van het dep. van Justitie in vaste dienst mr O. W. van Ewijk te Wassenaar. Marinierskapel met Koninklijk paar naar Engeland De Marinierskapel zal het Koninklijk paar bij het bezoek aan Engeland ver gezellen. Vooral het ceremonieel op de schepen zal door de kapel worden op geluisterd. Productie flink gestegen De gemiddelde dagproductie was September j.l. 51 procent hoger dan 1938. Dat is een flinke vooruitgang, wi neer men bedenkt dat dit percentage Augustus j.l. 43 en in Juli 39 bedroeg. Gok het algemeen productie-indexcijfer is sterk gestegen. Indonesische K. v. K. voor Europa opgericht Naar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt, is in een dezer dagen in Den Haag gehouden bijeenkomst van voor aanstaande Indonesiërs, in principe be sloten, tot oprichting van een Indone sische Kamer van Koophandel voor Europa „Madjelis Permagaan Indonesia di Eropa" afgekort Mapie. Het doel ervan is het wederzijdse handelsverkeer tussen Indonesië en de landen in Europa te bevorderen. Het bestuur is in handen gelegd van een voorlopig comité, waarvan in Ne derland, de heer R. P. Soenario, oud- vice-president van het parlement van Pasoendan en gedelegeerde ter R.T. Con ferentie, voorzitter is. De h^er Dassaad. dde in Indonesië is, van voorbereiding. Secretaris is de heer Patangkaris. Leden zijn: W. J. van Tie nen. Lien Eng Liong, A. M. Bollegraaf, R. Prawiro Martojo, mr Soedono en mr M. Basrie. De kamer, die in Nederland gevestigd zal zijn, gaat zo snel mogelijk tot de in richting van een bureau en het aan vatten van haar werkzaamheden over. Wast u met Piet Hein- zeep (Van een onzer verslaggevers.) Veelal wordt in stilte armoe geleden, maar dikwijls wordt ook in stilte ge holpen. Het Nationaal Fonds voor bijzon dere noden steekt de helpende hand uit, waar dit nodig mocht zijn. In de afge lopen jaren moesten grote sommen geld worden uitgegeven. Met ruim ƒ500.000 werden zeer vele Nederlanders geholpen. En thans doet het nationaal fonds weer een beroep op het publiek. Een grote Piet Hein-zeepboten-actie is ingezet. Voor enkele kwartjes kan men zich in vele winkels een nuttig huishoudelijk ge bruiksartikel aanschaffen. Heerlijke zeep in de vorm van het koninklijke jacht Piet Hein. Er zijn er een half mil- lioen. Binnen een half jaar moet heel Nederland zioh met deze zeep gewassen hebben. Er moet schoon schip worden gemaakt. Door toezending van een post- issel of overschrijving op giro 272727 an men ook in het bezit komen van deze zeep. rheumatiek, spit. ischial, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt daarvoor regelmatig Togal, het middel bij uitnemendheid, dat baat waar andere falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en BiTapoth. én drog. ƒ0.83, ƒ2.08, ƒ7.94. Het lied der aethergolven ZATERDAG 11 NOVEMBER. HILVERSUM I (402 m.) KRO 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.40 Repor- ige. 8.00 Nieuws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.30 Waterstanden. 9.35 istige Cav jeken. 11.45 Gra 12.00 -neded. 12.03 Gram. 12.30 Land- 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 1.00 Nieuws, én kath. nieuws. 1.20 Politiekapel. Als inter mezzo: piano en orgel. 2.20 Engelse les. 2.40 Musicerende dilettanten. 3.15 Kroniek van letteren en kunsten. 3.50 Gram. 4.20 Lucht vaartpraatje. 4.30 „Ds schoonheid van het Gregoriaans". 5.00 Voor de jeugd. 6.00 Film- program. 6.15 Sport. 6.25 Lichte muziek. 6.48 Sport, „Dit is leven", voor de jeugd. 7.00 uur Nieuws. 7.15 Actualiteiten. 7.23 Gram. 7.52 8.00 Nieuws. 8.05 De zegt e 't zijni 8.15 Lichtbaken. 8.41 9.00 Gevar. program. 9.45 Sint Maartenspel 10.00 Pop. concert. 10.30 „Wij lulden de Zon- dag in". 11.00 Nieuws. 11.11—12.00 Eerste zit- ting v elf. (v.j. I Voor een goede Si' 'hocoladelette HILVERSUM H (298 mj. VARA 7.00 Nieuws. 7.15 Ochtendgymn. 1J9 ram. 8.00 Nieuws en weerber. 8.18 „Onder is gezegd". 8.23 Orgelspel. 8.45 Gram. VPRO i.OO Medische causerie. 10.05 Morgenwij ding. VARA 10.20 Voor de arbeiders in de [bedrijven. 11.35 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Kwartet. 1.00 Nieuws. 1.15 Dansork. 1.45 Pianoduo. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 Kwintet. 2.50 Streekuttz. 3.15 uur Popi-' muziek. 3.45 „Van de wieg tot het af", causerie. 4.00 Gram. 4.30 Sportpraatje. 15 Kamerork. en solist. 5.30 Voor da Jeugd. )0 Nieuws. 6.15 Gemengd koor. 6.30 Reg. tz.: „De West-Europese Unie meldt zich". )0 Artistieke staalkaart. 7.30 „PassepartouV* userie. 7.40 „Het Oude Testament in deze d", causerie. 7.55 „Deze week", causerie. 8.00 Nieuws. 8.05 „Hein festijn". 8.10 VARA- ria. 8.15 Herinneringen aan het VARA-fa- liefeest. van 11 Juni 1950. 9.15 Weense mu- k. 9.45 Socialistisch commentaar. 10.00 uur itropole-ork., klein koor en solisten. 10.40 e commissaris vertelt verder". 11.00 uur Nieuws. 11.11 Orgelspel. 11.30—12.00 Gram. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m. 12.00 BBC Welsh Orch. en solist. 1.00 uur Gram. 1.25 „Have a go". 1.55 Weerber. 2.00 Nieuws 2.10 Gevar. program. 2.50 Arbeiders- orkest. 3.30 Orgelspel. 4.00 Schots orkest. 5.00 Hoorspel. 6 00 Voor de kinderen. 6.55 Weer ber. 7.00 Nieuws. 7.15 Sport. 7.25 Popul. con- 8.15 Inl I Parler zicht. 9.00 Gevar. progr. 10.00 Nieuws. 10.15 Hoorspel. 11.45 Avondgebeden. 12.on—4.08 Nieuws. ENG BI. AND EBC Light Programme, 1500 en 147 m. 12.00 Hoorspel. 1.00 Parlementair over*. I.15 Lichte muz. 1.45 Sportparade. 2.00 Milt- orkest 2.45 Hoorspel. 3.15 Gram. 3.25 Repor- age. 3.40 Dansork. «.II Reportage. 5.15 Or- reiapel. 3.30 „Strange as it sound»" 6.00 uur rilmpraatje. 6.30 Sporiuitsl. 7.00 Jazzmuziek. .45 Causerie. 8 90 Nieuws 8.25 Sportpraatje. .30 Klankbeeld. 9.00 Boekbespreking. 9.15 )rkestcono 10 00 Reportage. 0.30 BBC Mid land Light rches'.ra en sollet. 11.00 Nieuws. II.15 Dansmuziek. 0 30—1.00 Nieuws. 12.00 Gram. 11.30 Weerber 17.32 Licht or*. 1 00 Nieuws. 1.15 Grarr. 1.30 Voor de solda- :en. 2.00 Causerie. 2 10 Gram. 2.45 Pianospel. 1.00 Gram. 3.15 Pianospel. 3.30 Orgel en zang. 1.15 Ethnlsche muz. f 00 Gram 5.10 Aoeor- leonmuz. 5.2» Gram. 5.30 Discussie. 6.00 Ao- I Grar l Dar 7.30 Gram. 7 50 Radiofeuilleton. 8.00 Omroepork. en acIUte. 9.00 Actualiteiten. 9.15 .Moderne tijden", 10.00 Nieuws. ïe.l» Verzoekprogram. 11.00 Nieuws. 11.05 Jazzmus. 11.30—12.00 Gram. BRUSSEL 484 m. 12.00 LichU muziek, l.oo Nieuws. 1.10 Ver- ikprogram. 2.00 Gram. 3.15 Verzoekprogr. Dansmuziek, g.30 Accor- ï.oo Gram 7.40 idem. 7 u Or>. 9.00 Gram 10.00 uur muziek. 10.55 Nieuws. 11.00 70 Dar

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 3