3975 KUNSTGEBIT Kantoorbediende PARFUMERIEëN JONGSTE BEDIENDE JONGSTE BEDIENDE 275 NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 4 DWS0A5 W ttóftMfil HSd De wekelijkse keuring Kr - Iets meer variatie dahlia's en nog tame Hjk zuivere ook. Vooral die twee van Bruidegom, Baarn. Nummer 1 was vnlgeprikt met dertien Bruidegom-aan winsten 1950, o.a. Flirt, Pride of Holland, Royal Sight en meer van dat beroemds.' De tweede vaas bevatte niet minder dan 28 grootbloemige importen. E. Doesburg, Beverwijk, had zijn witte s.c. White Triumphator veel te onrijp gesneden, met het gevolg, dat de bloemen er al heel gauw verflenst uit gingen zien. Maar er was nog meer. Een paar vazen met beste Acidanthera bic. Mur. van Belle en Teeuwen, Lisse, en een panne tje crocussen. Een najaarsbloeiende wel te verstaan: Crocus medius. Inzenders waren G. H. Hageman en Zn, Heemste de. Het neusje van de zalm vormde dit-, maal de flinke inzending Gerbera's van C. Alkemade en Zn. Noordwijk. Wat 'een mooie kleuren en .beste vormen. ALPHEN AAN DEN RUN de in verschillende delen van de ge meente het rood-wit-blauw. In meer dan tien woningen was vreugde over de te rugkeer van een familielid uit Indonesië- Het zijn er nu nog. aleqhts ^nkelen, naar wier repaitriëring met verlangen wordt uitgezien. Estafette „Dwars door Alphen" De estafette „Dwars door Alphen" wordt Zaterdag om vijf uur gehouden. Werd in voorgaande jaren het „dwars" bepaald door de Pieter Doelmanstraat, die, viï de Alphense brug, de verbinding vormt tussen de hoge en de lage zijde, ditmaal verleende de burgemeester geen toestemming de brug te passeren. Een maatregel, die gebillijkt zal moeten wor den. De omgeving van het Toussaintplein en de Vondelstraat zal nu het toneel van de strijd zijn. Geslaagde herfstrit van „Rijnland" De auto- en motorclub „Rijnland" heeft de tweede herfstrit gehouden, die prettig is verlopen. Het parcours, samen gesteld door de heren G. Dool en J. Thomas, liep voor een groot deel door ue Haarlemmermeer tot aan de bloemen- plaats Aalsmeer. De vereiste gemiddel de snelheid was 36 km per uur. Er waren 26 inschrijvingen. De start was bij „Rijn- lust", ook de finish. De heer J. de Graauw mocht verscheidene nieuwe lingen begroeten. Uitslag: automobilisten: 1 W. Th. van Rijn, 2 B. Bekker, 3 Boon; motorrijders: 1 De Ridder, 2 WolsWijk, 3 A. van der Linden. De prijzen werden eveneens door de heer De Graauw uitgereikt. In November wordt nog een rit gehouden en waarschijnlijk ook een in December. IN ELK HUIS EEN BADKAMER OF DOUCHE? In Denemarken en Zweden wordt thans geen woning gebouwd zonder trale verwarming en warmwatervoor ziening en elk gezin heeft daar de be schikking over een badkamer of doucheruimte. „Nederland moet oppas sen op dit stuk niet hopeloos achterop te komen", aldus vertelde mir In 't Veld na zijn Scandinavische Naar 's ministers oordeel zi brengen der genoemde voorzieningen wel mogelijk zijn zonder verhoging der rijksbijdrage in de bouwkosten. Turks-Bulgaarse grens gesloten „Desnoods schieten" Turkije heeft gisteren de grens met Bulgarije gesloten. De Turkse troepen kregen instructie desnoods te schieten, indien illegale grensoverschrijdingen plaats vinden. Dq spanning tussen beide landen Is toegenomen, in verband met het plan van Bulgarije om 250.000 Tur ken, die in Bulgarije woonden, te dwin gen naar Turkije terug te keren. De Turkse minister van 'Buitenl. Zaken ver klaarde, .dat immigranten in het bezit van visa werden opgenomen, maar dat het aankomen van grote massa's perso nen zonder visa geleid had tot het be sluit alle verbindingen met Bulgarije tijdelijk te verbreken. Bulgarije wil, dat vóór 10 November de 250.000 Mohamme danen van Turkse oorsprong Bulgaars grondgebied verlaten hebben. Post voor troepenschip Skaugum In verband met de vertraging van hi tróepenschip Skaugum kunnen ..brieve voor de opvarenden nog uiterlijk Donder dag worden gepost. Roemloos einde Hijgend en puffend kwam Zaterdag, avond het laatste treintje op het traject ApeldoornZwolle een kwar tier te laat in Apeldoorn tian. Dat be tekende een roemloos einde. Al jaren lang was dit lijntje onrendabel. Reeds geruime tijd werd er slechts met éen personenrijtuig gereden. En hoewel er veel tegenstanders tegen opheffing waren (ze pleitten voor moderner materieel, dan zou het het wel druk- der worden), Zaterdag reden de laat ste treintjes. Velen wilden de histo rische laatste rit meemaken. Herhaal delijk stopte de machinist. Soms voor een station, wagr een afscheidszang werd aangeheven, soms voor een bewaakte overweg op deze lijn moet de machinist dan z'n trein stop pen, met een rode vlag zwaaiend de overweg lopen, terwijl de trein langzaam achter hem aan sjokt er dan weer instappen soms voor eer ander station, waar een burgemeestei of VVV-voarzitter een toespraak var rouwbeklag afstak en soms een pas sagier aan de noodrem had getrokken, om de reisduur nog wat te verlengen. Verder viel er niet veel te beleven In Apeldoorn mochten de passagiers het plaatsbewijs houden, als historisch document. Woestijn wordt vruchtbaar gemaakt Egypte, Engeland en'Ethiopië zijn het eens geworden over het bouwen van een stuwdam in het Tanameer in Ethio pië. waar de Blauwe Nijl ontspringt. Hierdoor zullen duizenden vierkante kilometers dor land de komende 20 jaar vruchtbaar worden gemaakt. Binnen zes maanden hoopt men een begin te maken met de uitvoering van het plan. Roem komt spreken over Nieuw-Guinea Mr Moh. Roem, die deze week naar Amerika reist, wordt vergezeld van Dar- masetiawan en de parlementsleden mr Tamboenan (Christelijke partij), mr Soenanang (P.N.I.), Prawoto Mangkoe- sasmito (Masjoemi). Hij zal over sterdam reizen en in' Nederland de sprekingen over Nieuw-Guinea inleiden. Zuiderkruis en Sibajak met 2900 soldaten thuis Negen en twintig honderd militairen zijn gistermorgen in Rotterdam aangeko men, teruggekeerd uit Indonesië. Zij be vonden zich aan boord van de Zuider kruis en de Sibajak, die de reis in con- vooi hebben gevaren. De Zuiderkruis bracht er 1620. Het schip heeft deelgenomen aan het ver keer tussen de eilanden van de Archipel en heeft in die periode 11.000 KNILr militairen en gézinsleden vervoerd. Bommen in vergadering van Franse comm. partij Drie jongemannen hebben gisteren twee oefenhandgranaten geworpen in een vergadering van de communistische partij, welke te Auch in Frankrijk werd gehouden, aldus meldt A. F. P. Op het moment van de explosie voerde de voor zitter van de communistische parlements- fractie, Jacques Duclos. het woord- Van de 700 800 aanwezigen werden er 10 ge wond, van wie eèn levensgevaarlijk. De daders wisten met een auto te ontkomen. DIRK VERBOON ADRIANA H. VAN DER PLAS geven, mede namens weder zijdse Ouders kennis, dat zij voornemens zijn in het huwelijk te treden. De vol trekking zal plaats vinden op Dinsdag 24 Oct. a.s. des na middags te 2.30 u. ten Ge- meentehuize te De Lier. Huwelijksinzegening in de Ned. Herv. Kerk, Wilhelmi- naplein te Naaldwijk, des namiddags te 3 uur, door de Weleerwaarde Heer Ds J. van der Winden. 10 October 1950. Leiden. Da Costastraat 93. De Lier, Kijckerweg 65. Gelegenheid tot gelukwen sen: Zondag 15 October te De Lier en Zondag 22 Oc tober te Leiden. Toekomstig adres: Da Costastraat 2, Leiden. Met leedwezen geef ik kennis van het overlijden van mijn trouwe Huis houdster Mej. MARIJTJE KROON D. LEENHEER Koudekerk aan den Rijn, 9 October 1950. Lage Waard 14. Venduhuis der Notarissen (Wegens Sterfgeval) Op Donderdag 12 October a.s. des v.m. 10 uur, zal om contant geld publiek worden verkocht: Meubilaire Goederen Waarbij: Antieke Palis sander Kast, Secretaire, Eet- en Slaapkamer Ameublement, Spiegel-, Linnen- en Glazenkast, Piano, Tafels, Stoelen, Glas-' - en - Aardewerk; Haarden, Kachels^ mah. 1 uitschiilft afèl, róttah' bankstel, enz. Te bezichtigen: Woensdag a.s. van 10—4 uur. De Vendumeester, T. BEEUWKES EMIGRATIE CANADA Gezin met 3 werk. kind. VRAAGT f 1500— om te kunnen emigreren, welke in Canada terug be taald wordt. Voorw. nader te bespreken. Brieven onder No. 4252 Bur. van dit Blad. Gebroken, gescheurd of tan den afgebeten. Reparaties u enkele uren gereed. GEVRAAGD voor direct. Kennis var Boekhouden gewenst. Persoonlijke aanmelding O.25 k0.«5 IN ONZE LUNCHROOM kinderverrassing 0.25 aardige fantasia dessins o a.geel-bruin, rood-wit, blauw-grijs. 10.! VROOM 4fc DREESMANN IJZERSTERK Hiermede geven wij kennis, dat HEDENMIDDAG 5 UUR onze geheel verbouwde kapperszaak, thans uitgebreid met een zaak in sortering Wij nodigen U hierbij beleefd tot een bezoek uit L. H. VAN TONGEREN, Hraalerstrast 34 Leiden Telefoon 23612 N.V. INGENIEURSBUREAU VOOR BOUWNIJVERHEID Haagse Schouw, Oegstgeest, vraagt (Mannelijk) Leeftijd 1518 jaar. Gelegenheid tot opleiding in administratief werk. Aanmelding 10—12 of 2—5 uur; Kousenfabriek Joh. Parmentier Er kan geplaatst worden een (Mnl.) Uitvoerige schriftelijke sollicitaties te richten aan SCHELPENKADE 14a Ondergetekende (NAAM) geeft op als abonné verzoekt proefnummers te zenden i (NAAM) - Betaling geschiedt per week/maand/kwartaai l) doorhalen wat niet gewenst wordt HANDTEKENING HANDBREIWOL Superieur in kwaliteit en kleur! IEIDS5HE WOLSPINNERIJ N.V,, LEIDEN EH VEEtiENOAAL De grootste en bekendste handbreiwollabneken in Nederland Personeel gevraagd Net meisje, zelfstandig k. werken, boven 18 jaar. Aanm. St. Aagtenstraat 2. Net meisje voor de mor genuren. Leeftijd 14-rl5 jaar. Geversstraat- 38, Oegstgeest. Personeel aangeb, Coupeuse b.z.a. voor het maken van 1ste klas werk en voor het geven van naai- en kniplessên aan huis. Br. no. 4249, bur. blad. Juffrouw b.z.a. voor kiosk werkzaamheden. Event, ook zelfst. winkelwerk. Br. no 4250, bur. blad. Te koop gevraagd Eiken linnenkast i.g.st. ver kerende (liefst leg-hang) Garenmarkt 32 boven. Te huur gevraagd Interkerkelijke Gezinszorg vraagt voor een harer gezins verzorgsters een ongemeub. kamer te huur. Rapenburg 59 Woningruil UtrechtLeiden. Aangeb. bovenwoning te Utrecht, be- vatt. 3 kamers, 2 slaapk.. keuken enz. Directe omg. station. Huurprijs f 6 p.w. Gevr.: woning te Leiden. Br. no. 4151, bur. blad. M Woningruil gevraagd Den Haag naar Leiden, Oegstgeest of omg., of Voorschoten. Br. no. 4253, bur. blad- Diversen Engelse lessen tegen laag lesgeld door oudere jaars student. Zeer goéd in gels. Prettige regeling wijze van lesgeven. Br. 4245 bur. van dit blad. Leidsche Schilder- Teken Academie Ars Aemula Naturae. Meld U als lid of adspirant-lid. Nieuwe cur sussen beginnen deze maand. Inlichtingen Mevr. G. van EssenKuster, Rapenburg 114. Tel. 21649 en N. Spijker, Gangetje 1, Tel. 23659. Gelden beschikbaar voor" lste hypotheek. Rente v.a 3Vi pet. Fin.-, Bel.- en Ass.- kant.. „Ottó", Beukenlaan 9, Sassenheim. Tel. 7488 en 7868. Na kontoortijd 7329 en 3 Land- en Tuinbouwart. Koe- en paardendeken, melkemmers, melkwagens, maten, varkenstroggen, har monicagaas, prikkeldraad, kruiwagens, bascules, ge wichten, galvaniseren, ver tinnen, herstellen. Vanouds vakkundig, voordeligst, A J. Hartwijk, Nieuwe Beesten markt 7—9, tel. 26627—24013. Hoekkast met glazen deu- n voor boeken f 25, flinke Salamander kachal f 22-50, kleine Salamander kachel f 17.50, 2 eiken fauteuils f 12.50, mooi balatum, gesch. voor grote kamer, rookstel f 20. F. v, d. Pluym, Janvos- sensteeg 51. Dames. Eén roep over Chemi Co Wave f 5. sen en watergolven inbegre. pen. De nieuwe uitvinding. Bespreekt vroegtijdig, kapper voor lastig haar. Ook voor heren. Het Kappershuis, Apothekersdijk 8, Tel. 26218. Een plank of een plankje, een latje of. lat, voor elke knutselaar hebben wij wat. Triplex en board, ook in stukjes gesneden Ons parool: „De klant moet tevreden" „De Houthal", Hogewoerd 9! telefoon 22536. Hamsteren mag niet. Maar een. pak echte Goudse Kerst kaarsen, inhoud 30 stuks voor sledhts 55 ct„ moet U toch voor de Kerstdagen in huis hebben. Paddenburg. de kaarsenspecialist. Nieuwe Rijn II. Voor ADVERTENTIES Telefoon 2337S Zuiver wpllen kinderjurkjes in bleu, rood, koren, groen met opvallend leuke tres-garn. 60 t/m 100 cm. 75 cm. s» Prachtige velours in de mooiste herfsttinten: fluweeU garnering niet little points. Mét leuke baret, lengt. 55-75 cm. 65 cm. Velours carré in herfstkleuren; mi baret emfluweelgarnering-. 60 t ni ÏOÖ cm. Jongenswinterr jassen in zware Engelse tweeds. Voor 4 t/m 9 jaar. j Leeftijd 6 jaar o.~ Originele Engelse wintershirts voor jongens en meisjes van 4-8 jr. In rood en korenblauw, groen, bleu en wijnrood. Verrassend lage prijs I Leeftijd 4 jaar Bretelbroekjes in tricot en corduroy 3.90 4.50 6.90 Jongensulsters in grote verscheiden heid van stoffen en dessins. Voor 5-1 3 j. Leeftijd .10 jaar 45.75 49.75 27. Ze worden achtervolgd Verstoord kijkt Jubel in.de aangegeven richting. Nu dat is de moeite waard, want van verbazing laat de kapitein zUn pijp bijna uit de mond vallen. „Qei- oei, daar heb je nog zo'n apparaat. Dat schijnt hier mode te zijn. Bij ons nemen ze een auto en hier stappen ze op een kleedje, 't Zaloel-oei, jongens we worden achtervolgd! Pas op! schreeuwt Jubel woest. Op 't andere kleedje staat tussen een troepje gewapende negers de kaperkapitein.' „Oei-oei, daar heb je die vijg ook!" „Jij direct stop laat en dalen zal, anders wij jullie doden", schreeuwt hij. ,,'n Toontje lager kan ook wel, je denkt toch zeker niet dat je één van je negers voor je heb. Je spreekt tegen de weledele heer kapitein Job Jubel". Dan fluistert liü Belala iets in het oor en wijst naar beneden. Hij geeft stuur- man Visky bevel om iets te stijgen. Met van angst trillende ledematen gehoor zaamt Visky aan het gegeven bevel. Op 't andere tapijt staat de Arabier woest met z'n armen te waaien. „Ik jullie nog één keer waarschuwen zal", schreeuwt de vijg weer. Als hij gedacht had daar mee iets te bereiken, heeft hy buiten de waard, in dit geval buiten Job Jubel ge rekend. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4