'imrant D e V.N.-troepen zijn 38ste breedtegraad tot op 20 km genaderd Rode divisies op hun terugtocht in nevelen verdwenen Verrassend voorstel van India om „Grote Vier" te koppelen Wist U Onderzoek naar Naundorif heeft juridisch geen waarde f WEERBERICHT DONDERDAG 28 SEPTEMBER 1950 BUREAUX: Hogewoerd 103. Directie, Abonnementen- en Adver tentie-afdeling: Tel. 22710 en Tel. 23375. Redactie: Tel. 20408. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: 4.50 p. kwartaal; 1.50 per maand; 0.35 per week. ADVERTENTIËN: 0.18 per millimeter. (Bij contract belangrijke korting) Hoofdredacteur: Dr. E. DIEMER Chef-Red.: H. W. J. ENSERINK Directie: F. DIEMER r$taatV8sttrfc h gfitbfwra myn bert ia tegbcaspoti* Een en dertigste jaargang No 8235 Laten we het maar een nota noemen... De sfrijd op Korea En de stroom rijst al meer en meer.I Namelijk van de rode vluchte lingen op Korea. De V.N.-troepen echter rukken steeds verder op. De Amerikanen zijn nu ook in Taedjon. Van Seoel uit, zijn zij zelfs tot binnen een straal van 20 km ten Zuiden van de 38ste breedtegraad doorgedron gen. Aan de Oostelijke zijde van het beweeglijke V.N.-front, zijn de 'Zuid-Koreaanse troepen nog geen 100 km van die breedtegraad ver wijderd. Zware Amerikaanse tanks trachten ten Oosten van Seoel de ontsnappingscorridor voor duizenden gedesorganiseerde Roden af te sluiten. Het aantal Noord-Koreanen dat in de val van McArthur liep, wordt geschat tussen 50 en 100.000. Ook aan de Oostkust maken de Zuid- kenningen werden geen grote troepen- Koreanen vorderingen. Zij rukken langs de kustweg en bevinden zich reeds 50 K.M. ten Noorden van Jongdok. Het ferote raadsel van deze „bliksem-oorlog" (s echter, hoe de rode divisies zich van het Zuidelijk front teruggetrokken heb ben en het lijkt wel of zij in damp zijn bpgegaan. Immers twaalf dagen geleden, pielen zij in het Zuiden over een front ran 12 K M. aan. Maar, onmiddellijk na de landing bij Intsjon, begonnen zij uit pet Zuiden te verdwijnen. Bij luchtver- bewegingen waargenomen. De grote vraag is, wat zij gedaan heb ben met hun uitrusting, kanonnen voertuigen. De Roden zijn blijkbaar staat geweest, zich gecamoufleerd beschut door de nacht, terug te trekken, zonder hun bewegingen op grote schaal aan de Geallieerden prijs te geven. Uit informele besprekingen tusser Amerika en de andere Westelijke mo gendheden, zou kunnen worden opge maakt, dat deze laatsten het zijn, die Alleen standaardband voor f 4.85 Betere banden blijven vrij in prijs I Verschillende fietshandelaren hebben Ins gevraagd, hoe het met de duurdere landen moet, die zij in vororaad hebben jn die, door de hogere inkoopsprijs, i |an de vastgestelde f4.85 per stuk i opbrengen. Vij vernemen hierover van het depar tment van Economische Zaken, dat de (astgestelde prijs van f485 alleen geldt 'oor de zogenaamde .standaardbanden, tij zullen, zoals gemeld is, van een spe- laal merkteken (een driehoek) voor- ïen worden. Voor bijzondere soorten blijft de prijs pij. De Economische Controledienst zal p evenwel op toezien, dat met deze tetere bandensoorten geen prijsopdrij- ïng geschiedt. De handelaren moeten Ie hogere prijzen aan de hand van de acturen te allen tijde kunnen verant woorden. Het inleveren van oude banden moet psohieden voor alle banden, die wor- én verkocht. De maat band, die men [levert moet van dezelfde maat zijn als ie van de band, welke men wenst te open. Deze maatregel is genomen om ét hamsteren zoveel mogelijk tegen te Van de zijde van de industrie is de ga- intie gegeven, dat een voldoende aantal enden van 4.85 in de handel zal komen j— Paul Hoffman, de aftredende dlrec- fur van de E.C.A., vertrok per vlleg- lig naar Parijs voor een laatste reis ^or de Europese Marshall-landen. groot deel van de last der bezetting te dragen zullen krijgen. Naar schatting zouden daarvoor op Korea 50.000 man troepen nodig zijn, aldus Ass. Press. Voorlopig kan McArthur over 30.000 man van negen verschillende landen beschik ken, die dus het Amerikaanse contingent vergroten. In dit verband delen wij nog mede, dat thans ook Australische troepen op Korea aan land zijn gegaan. Wordt het Noorden bezet? Officiële woordvoerders te Washington hebben gisteren verklaard, dat McArthur krachtens de resolutie van de Veilig heidsraad, voldoende bewegingsvrijheid heeft om de 38ste breedtegraad te over schrijden, indien zulks militair nood zakelijk is. Na het einde der vijandelijkheden komt de kwestie der bezetting van Korea aan de orde, maar de Ver. Staten zullen daarbij geen overwegende rol spelen, doch deze hoofdzakelijk aan troepen van andere mogendheden overlaten. Zulks om te voorkomen, dat Rusland in een Amerikaanse bezetting een bedreiging van haar strategische haven Wladiwostok Momenteel weet men nog niet zeker of de huidige militaire campagne zich zal uitstrekken over de 38ste breedte graad en een bezettingsleger op Noord- Korea zal worden gestationneerd. Washington haast zich echter te verkla ren, dat Amerika geen blijvende territo riale of militaire belangstelling voor Korea koestert. Te Flushing Meadows verluidt, dat de Sowj et-Unie in de Assemblée wel „voel horens" heeft uitgezet, maar de geruch ten betreffende een definitief vredes voorstel werden door Trumans pers secretaris tegengesproken. Berichten oorlogsgruwelen houden aan. Tsjindjoe werden in een ravijn, aldus Reuter, 14 Amerikanen gevonden, van er twee nog in leven waren. Toen de val van Tsjindjoe op handen werden zij aan elkaar gebonden en met een mitrailleur besohoten. De twee over levenden hadden zich „dood" gehouden. Tsjongjoe, belangrijk knooppunt van spoorwegen in Z W.-Korea, 130 km. ten Westen van Taegoe, werd vandaag door de Amerikanen bezet. Er zijn schoenen genoeg, zegt de handel De schaarste aan schoenen is een ge volg van toevallige omstandigheden. De fabrieken waren vier weken te laat met hun najaarscollectie en het echte na jaarsweer is zes weken te vroeg begon nen. Het publiek ziet veelal de weinig betekenende schaarste als een blijvend tekort aan schoeisel. De politieke situatie bracht mede, dat men de winkels ging bestormen. Er is echter voldoende schoei sel en als 'heit publiek niet in een pa niekstemming raakt, zal de markt bin nenkort weer voldoende bieden. Aldus werd gisteren tijdens een show in Am sterdam meegedeeld door het modecen trum voor de sohoen- en lederbranche. „Goodwiir'-commissies zouden internationale atmosfeer kunnen zuiveren India heeft in de Assemblée der Ver. Naties een nieuwe conferentie voor gesteld van de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, de Ver. Staten, de Sowjet-Unie en Frankrijk. Zulks ter bespreking van de voor naamste geschilpunten. Als plaats dezer bijeenkomst noemde 'hij New York. Zelfs indien geen resultaten werden bereikt, dan zou, aldus de gedelegeerde van India, Sir Benegal Rau, opnieuw bevestigd worden, dat vastgehouden wordt aan de beginselen van het Handvest, om internationale geschillen door vreedzame middelen bij te leggen. India achtte vooral de psychologische deren van een Chinees koopvaardijschip door Amerikanen en nu heeft minister Tsjou En Lai geëist, dat de Asemblée ook deze kwestie onmiddellijk ter hand uitwerking hiervan van grote betekenis. Overigens zouden ook andere stappen kunnen worden gedaan: „Goodwill-com- missies", uit te wisselen tussen de bï- trkoken landen, totdat de atmosfeer ge zuiverd zou zijn. Verschillende sprekers hebben be langrijke problemen aangeroerd. Zo heeft Schuman namens Frankrijk, ge wezen op de noodzakelijkheid de oude tegenstelling tussen Frankrijk en Duits land voorgoed op te heffen, waarbij hij o.a. als middel aangaf, zijn plan tot sa mensmelting der Europese zware indu strieën. Het voorstel van Dean Acheson om de Assemblée tot een doeltreffend wapen tegen aggressie te maken, steunde hij. Het praten over vrede had volgens hem weinig zin, zolang „vijfde colon nes" op burgeroorlog aanstuurden. Mosje Sjaret. namens Israel, verklaarde sterk gekant te zijn tegen toelating van een Duitsland in het gezin der Ver. Na ties, zolang dit land geen „berouw" toonde. Kisselef. namens Wit-Rusland. beschuldigde Australië en Nieuw-Zee land van ..grove laster tegen de Sowjet Unie." Ook „Formosa" in de V eiligheidsr aad In de Veiligheidsraad werd besloten de kwesties Formosa en Korea op de agenda te plaatsen. De Rus Malik heeft er op aangedrongen, een vertegenwoor diger van de Chinese volksrepubliek toe te laten bij de besprekingen van de klacht over „Amerikaanse aggressie op Formosa." Zoals men weet. heeft Peking bij de VN. geprotesteerd tegen het bombar- Tenslote vermelden wy nog, dat Amerika een eventuele verkiezing van Nederland in de Veiligheidsraad zal steunen, zodat die verkiezing vrijwel Twee lichtingen onder de wapenen 1949—U en 19S0—11 Begin October zullen vele jonge man nen onder de wapenen komen. Het be treft niet alleen recruten ingedeeld bij de lichting 1950—11. maar ook die militai ren van de lichting 1949II, die in het voorjaar 1950 met groot verlof werden gezonden en thans ter voltooiing van hun opleiding opnieuw zijn opgeroepen. Alweer fraude bij P.T.T. Opnieuw is een geval van fraude by de P.T.T. ontdekt. Een loket-ambtenaar van de posteryen te Bakkum N.H. namelijk gearresteerd. Hij gaf te hoge portokosten op. liet de mensen dus te veel betalen en stak achteraf het teveel in eigen zak. Het totale bedrag van deze kruimeldiefstallen is niet vast te stellen. De man heeft een bekentenis afgelegd. Nederlandse officieren naar Korea vooruit Twee stafofficieren van het Nederland se Korea-detachement zijn gisteravond als vooruitgezonden „liaison-groep" per vliegtuig van JSchiphol via Singapore naar het hoofdkwartier van generaal MacArthur te Tokio vertrokken. Het zijn de kapiteins der infanterie J. Linzel en G. N. Tack. Zij zullen inlichtingen inwinnen, om de autoriteiten in Nederland op de hoog te te brengen omtrent de zaken die het vertrek van de vrijwilligers belang zijn. Voor de laatste keuring in Den Haag moet men zich morgen niet melden het militair hospitaal, maar aan 1 Nassauplein 35, Den Haag. Huurverhoging boven 15 pet. zinloos, zegt Regering Een huurverhoging van meer dan 15 procent, waarbij het meerdere ten goede kwam aan een bouwfonds, zou alleen zin hebben, wanneer de huurders deze extra- verhoging zouden kunnen dragen zon der een tegemoetkoming van het rijk. Diit is echter onmogelijk, aldus de memo rie van antwoord aan de Eerste Kamer over de Huurwet Het ka.pitaalrendement voor huizen staat nog steeds op 3.4 pet en dit wordt bereikt ondanks de bevrie zing van het huunpeil en de gestegen kosten, meent de regering. Om het even wicht tussen bouwkosten en huur te herstellen zou de buur inderdaad meer dan 15 pet moeten stijgen. In verband met zijn grote verdienste voor de boekdrukkunst is aurent Janszoon Koster in Haarlem post- huum gehuldigd door de Genootschap voor reclame, dat daar het jaarlijkse congres houdt. Een ladderwagen van het G.E.B. moest er aan te pas komen, voor de secretaris van het Genoot schap, de heer P. van Zijl, gelegen heid te geven het ere-insigne aan het standbeeld te bevestigen Eerste Kamer neemt wet op de Dividendbeperking aan De Eerste Kamer heeft vanmorgen de wet op de Dividendheperking 1950 (ver fijning van de dividendstop met expira tie op 31 Dec. 1951) aangenomen met 2 tegen 13 stemmen. Tegen stemden P.v.d. A. en communisten. Door de aanhoudende regens van de laatste dagen hebben de beken in de omgeving van.Barneveld het vele water niet kunnen opnemen en zijn grote stukken van landerijen onder water komen te staan. De Grebbelinie is dus weer geïnundeerd.... Vrouw en kind uit raam gevallen In de Bertelmanstraat te Amsterdam is gistermiddag de 61-jarige mevrouw A. W. A. R. met een elfjarig buurjongetje, dat zij wilde helpen om zijn vlieger uit de klimop te pakken, uit het raam van haar woning op de eerste étage, op straat gevallen. De vrouw was op slag dood. Het kind is met enige verwondin gen naar het ziekenhuis gebracht Zij hebben zich vermoedelijk te ver voor over gebogen. Rietdekker (82 jaar) viel van dak Doordat zijn werkplank losschoot viel de 82-jarige rietdekker V. W. uit Maas land op de boerderij van H. in De Lier van het dak. Met een grote hoofdwond werd hij naar Bethel in Delft overge- Zeventien dieven en helers gearresteerd Fabrieksarbeiders stalen knikkers Zeventien personen zijn gearresteerd wegens diefstal en heling van grote par tijen knikkers, die in een fabriek aan de Vierwindenstraat te Amsterdam wer den gemaakt. Mogelijk zullen nog meer arrestaties volgen. Verscheidene arbeiders en arbeidsters van fabriek, allen familie van elkaar, bleken geregeld (voor export bestemde) knikkers en verpakking gestolen te heb ben en de buit te hebben verkocht. Elf van hen zyn, verdacht van diefstal en/ of medeplichtigheid daaraan, aangehou den. Zes winkeliers, die de knikkers heb ben gekocht, zijn onder verdenking var heling eveneens vastgehouden. Een aan zienlijk deel van het gestolen goed ls achterhaald. Menggewas haver en gerst Naar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt, zal op de verplichte levering van gerat, welke de minister van Land bouw voornemens is in te voeren, ooK een verplichte levering volgen voor het menggewas van haver en gerst. De rege ring ziet zich tot instelling hiervan ge noodzaakt, omdat by een verplichte levering van gerat alleen, iedere teler van voergerst daar wat haver doorheen zou mengen om aan de verplichte leve ring te ontkomen. Het ligt in de bedoe ling, dat indien voor kleine percelen gerst, voor eigen gebruik geteeld, vrij stelling van de leveringsplicht wordt gegeven, deze vrijstelling ook te doen gelden voor de mengteelt. Grote brand bedreigde Beetsterzwaag De bebouwde kom van Beesterzwaag heeft vannacht in ernstig gevaar ver keerd. Een brand in de bakkerij van J. S. Slager greep zo snel om zich heen, dat het gezin Slager zich slechts kon redden met medeneming van enkele kldingstuk- ken. Het naastgelegenhuds, bewoond door twee gezinnen, stond ook spoedig in lichterlaaie. De storm joeg vonken over de andere huizen, doch men wist het vuur te beteuglen. Vrzekering zal niet toreikend zyn om de schade te dekken. Noodweer teisterde Frans-Marokko opnieuw, waardoor duizenden mensen dakloos werden. De Haagse burgervader schonen in 18e eeuwse costuums. Zo begon gisteren de Haagse Kunst- maand, toen in een der zalen van het fhistorische Binnenhof een show werd I gehouden van de costuums voor het op te richten Ned. Costuummuseum Britten bezetten sluizen in West-Berlijn Gewapende Britse militaire politie heeft gisteren de Westberlijnse sluizen bezet en 45 Oostduitse schuiten aange houden, die op weg waren naar de Sow- one. Deze Britse maatregel is w< schijnlijk bedoeld als represaille voor herhaaldelijke Russische bemoeiing het interzonale verkeer op de Elbe. -Mevr.Sof DAT een 29-jarige Amsterdamse jon geman, die van een kennis in Amerika machtiging kreeg om f 11.400 uit de safe halen om haar schoondochter ook ar Amerika te helpen, gearresteerd is, daar hij alles heeft verbrast. DAT P. C. Tuin te 't Zand voor 109.589 laagste inschrijver was voor het bouwen van een telefoon gebouw te Mid- denmeer (hoogste f 140.000). DAT de Kon. leder- en drijfriemindus- trie M. B. Regouin te Cuyk gisteren 112% jaar oud was en het gouden jubileum herdacht van haar directeur, P. P. L. J. Regouin. DAT zij die inlichtingen kunnen geven /er een aanrijding tussen een motor en an personenauto, Dinsdagavond om kwart over negen bij Best voorgekomen, zich gelieven te melden by de rijkspolitie Best. DAT de kapitale boerderij van J. B. Harink, op de eeuwenoude erve Kamst bij Hengelo, gisteren is uitgebrand. DAT de eerste prijzen van de gisteren i Driebergen gehouden landelijke kam pioenswedstrijden voor politiehonden lar Kaatsheuvel gingen. DAT bij de jubileumviering van de t.b.c.-vereniging Zonnestraal in Hilver sum geschenken werden aangeboden namens Antwerpse diamantbewerkers, het t.b.c.-fonds van het N.V.V. en het N.V.V.-bestuur. DAT de diamantbewerkers een loons- ^rhoging van IJ pet hebben gevraagd, maar de werkgevers (Almene Juweliers Vereniging) zelfs niets voor 5 pot ge voelen blijkens hun dispensatie-aan- DAT in Olsterhof voor f 50.000 een ambtswoning zal worden gebouwd voor burgemeester A. Nawijn van Olst, die in zijn standplaats geen huis kan krijgen. DAT te Haarlem, door werkzaamheden in de riolering, een gasbuis defect raakte en des nachts de 40-jarige onder wijzersvrouw, Verberne, in haar woniftg n het leven kwam. DAT zeventig vliegtuigen gisteren de lucht boven de vliegbasis Deelen vulden, toen daar de luit.-kol.-vlieger»wnr W. J. Reynierse het commando overdroeg aan de kap. t z.-vlieger P.. Vroom. DAT een Zwitser, die aan de grens te Goirle een koffer met horloge-onderde len „ter waarde van minder dan f 100" aangaf, voor f 1900 aan onderdelen bij zich bleek te hebben en men een nieuw smokkelcomplot meent te hebben ont dekt. DAT de Tilburgse gemeentebegroting 1951 een tekort van acht ton vertoont. DAT de federatie van Ned. organisa ties van beroepsgoederenvervoerders (Prot. en R.K. bonden) is toegelaten tot het bestuur van de beroepswegvervoer ders. DAT ongeveer 20 afgestudeerden van de textielscholen in Enschede en Tilburg in het kader van het Marshallplan vol gende maand een reis naar Amerika be ginnen, om er enige tijd in fabrieken te gaan werken. DAT de precariorechten, in tegenstel ling met wat gisteren gemeld is, voor Eindhoven niet nieuw zyn, maar alleen de tarieven zijn verhoogd. DAT in Overijssel door de grote re genval grote schade aan het weiland i. toegebracht en dit voor Wanneperveei alleen reeds op ƒ40.000 wordt geschat. DAT de prov. staten van Overijssel gisteren de belangrijke plannen tot ver betering van de afwatering van het Mep- pelerdiep hebben goedgekeurd. DAT een inwoonster van Hoek van Holland een spaarsom van f900 in een kachellade had gedeponeerd en 't bank papier gedeeltelijk verbrandde, toen ze de kachel had aangemaakt DAT de 55-jarige ijzersorteerder P. J d. Linden te A'daf tijdens werkzaam heden bij de Ned Dok- en Scheepsbouw my aldaar levensgevaarlijk werd ge- DAT 1 Oct. de heer J. H. J. Alers te A'dam, 60 jaar in het effectenvak zit en hij nooit een dag op de beurs heeft ge- DAT in Den Haag zijn overleden de oud-adj. dir. van de Veeartsenijkundige Dienst en Inspecteur der Volksgezond heid dr A. ten Sande en de gen.-maj. b.d. V. E. Wilmar. DAT Polygoon-Profilti voor leerkrach ten en leerlingen een film over kinder bescherming maakt. DAT het Braziliaanse opleidingsschip Almirante Sal Danha vanmiddag IJmui- den binnenviel en de commandant mor genochtend om 10 uur op Soestdijk door de Koningin wordt ontvangen en diezelfde dag op Oud-Wassenaar door minister Schokking. DAT het Eindhovense publiek vandaag voor het eerst kennis kon nemen van de televisie-uitzendingen op enkele toe stellen. die in de etalages van handela ren zijn geplaatst. DAT gisteren te Beets een auto me: vier Amsterdamse hengelaars tegen een boom reed, ten gevolge waarvan een hunner, de 42-j. M. van Gompel, om het leven kwam. Nieuwe acfies tegen West- duitse communisten „Ik ben een landverrader. Ik steun de communisten". Met deze woorden op ramen en deuren gekalkt veroordelen jongens van niet-communistische orga nisaties in Frankfort hun landgenoten, die hun heil het beste in Moskou behar tigd zien. Deze actie tegen de communis ten in Frankfort zal binnen kort uitge breid worden tot alle hoofdsteden der Westduitse staten. Dit is niet de enige maatregel tegen de Duitse communisten. De landdag van Noordry n-Westf alen besloot gisteren, dat de communistische partij het karak ter van een fractie zal verliezen. Hiermee verdwijnt de partij uit de commissies van de landdag en verliest zij haar an dere rechten als fractie. Het vorderen van het hoofdkwartier der tische partij in Dusseldorp, zer dagen door de Britse autoriteiten werd besloten, heeft tot opgewonden de monstraties der communisten geleid. Met gummistokken dreef de Duitse politie in Dusseldorp een joelende menigte uiteen. Vyf personen werden gearresteerd. Autonomie voor de Antillen Eerste Kamer neemt interimregeling (ondamks bezwaren) aan De Eerste Kamer heeft gisteren, on danks bestaande bezwaren, zonder hoof delijke stemming. het wetsontwerp Interimregeling Nederlandse Antillen aangenomen. De bezwaren, met name ontwikkeld -door de heren Jonkman (Arb.) en Algra (A.R.) richtten zich, zo als men weet, tegen de 12-8 zetelver deling voor Curagao en Aruba in de Staten. Op 't ogenblik is die verdeling 8-8. Minister Van Schaik betoogde, dat uit de Antillen geen unaniem advies is kunnen komen, waarom de Regering de knoop heeft doorgehakt. Nu heeft Aruba bezwaren, bij een andere is Curasao ontevreden. Op een opmerking van de heer Algra merkte de bewindsman op, dat het niet de bedoeling is, dat de sterkste gelijk krijgt, omdat hij de sterkste is. De bezwaarde groepen in de Kamer stemden tenslotte toch voor, omdat de nieuwe regeling autonomie aan de An tillen geeft en omdat de definitieve re geling pas op de Ronde Tafel-Conferentie met de West wordt vastgesteld Vertrek van de Nelly naar Indoner" uitgesteld Ontploffing chinekamer te B ene Bij een ontplofi..jg in de machineka mer van het Panamese schip Nelly in Melbourne liepen twee Italianen en drie Noorse zeelieden ernstige verwondingen op. Door dit ongeluk is het vertrek naar Indonesië vanwaar het schip een char- reis voor de repatriëring van Neder landers zou maken, uitgesteld. De Liberté (bijna 50.000 ton) zat 3 uur bij Wight op zandbank Frankrijks grootste passagiersschip, de 49.746 ton metende Liberté (het voor. malige Duitse schip Europa) is gister avond ter hoogte van het eiland Wight op een zandbank gelopen. Het schip was met 1300 passagiers aan boord onderweg van Le Havre naar New York. Zes sleepboten konden de Liberté na onge- ver 3 uur vlottrekken. Onderkaak van opgedolven stoffelijk overschot nief van het Bourbon-type (Van een onzer verslaggevers) ,.Myn onderzoek naar de stoffelijke resten van Naundorff heeft juridisch geen enkele betekenis,"omdat het graf in 1904 ook al is geopend. Het is niet onmogelijk, dat er toen mee geknoeid is. Ook heb ik nog geen anatomische gegevens over de Bourbons." De politiedeskundige dr J. P. L. Hulst uit Lei den, die al vele mysteries heeft opgelost, vertelde ons dit gisteren, toen we na de sectie met hem in zijn auto van Delft naar Leiden reden. Achterin de wagen stond het koffertje,] heb beschadiging kunnen ontdek- dat dr Hulst op zyn speurtochten steeds j t bij zich heeft. Er waren thans enkele !k,n- Zun 15 °lel "ooruitste- verzegelde enveloppen met een stukje kend, zoals bij de echte Bourbon-typen, bot en wat haar in geborgen. „Dat haar Men heeft mU ook gevraagd, te roeken heb ik nodig voor identificatie", vertelde n„r v„ dolks,„k d, dr Hulst. „Maar ik geef er nooit veel Haar is helemaal niet specifiek. Ieder mens heeft een paar verschillende haarsoorten op zijn hoofd. De zeldzaam ste soorten kan men bij vele andere per sonen eveneens aantreffen. Om te onder zoeken, of Naundorff inderdaad door arsenicumvergiftiging om het leven is gekomen, heb ik een bot meegenomen. Afwachten maar Of een positieve uit slag van dit onderzoek voor de hele kwestie van belang is, kan ik niet zeg gen". „Wat hebt U vanmiddag zo al gedaan, dokter?" vroegen we. „Wel, allereerst heb lk verschillende opmetingen gedaan. De schedel heb ik nauwkeurig onderzocht naar sporen van een klewanghouw, die Naundorff bü een duel moet hebben opgelopen. Maar ik Dit is de charmante Israëlische ste wardess mej. Olive Eisen, die de Hollandse deelnemers aan de „Ma- cabi", de Joodse Olympiade, verzorgt. De ploeg vertrok gisteravond van Schiphol met een speciale Israëlische Dakota Regenval eist drastische maatregelen voor oogst Het landelijk contactorgaan voor de arbeidsvoorziening, dat gevormd is uit de ministeries van Landbouw en Sociale Zaken en de Stichting voor de Land bouw. heeft een beroep gedaan op de betrokken instanties om de nog in uit voering zijnde cultuurtechnische werken spoedig te staken, zodat de arbeiders kunnen worden vrijgemaakt voor het tijdig binnenhalen van de oogst. Ten aanzien van bepaalde gebieden zullen zo nodig bijzondere maatregelen worden getroffen. borst. Wel heb ik echter sporen van een dergelijke verwonding in de arm gevon den. U ziet, veel wijzer zijn we niet geworden". De nakomeling van Naundorff, de heer Louis Jean Henri Charles Adelbert de Bourbon, zei ons, er van overtuigd te zijn, dat de zaak eens geheel tot klaar heid zal komen en men Naundorff als Lodewijk XVII zal erkennen. De heer De Bourbon voert de titel Hertog van Normandië. Zijn kinderen heten Charles Louis, Henri Emanuël en Marie An toinette. Bij het openen van de kist heeft men gisteren ook een document aangetroffen, dat er in 1904, toen het graf werd ge restaureerd. is ingelegd. Het zat in een loden koker. Tijdens de sectie heeft de heer De Bourbon het aangeboden aan de gemeente-archivaris van Delft, de heer D. P. Oosterbaan. In het document staat, dat het behoud van het graf in 1904 mogelijk werd gemaakt door het initiatief en de goede zorgen van de Parijse historicus Otte Friedrichs, in sa menwerking met mevr. Barbey te Ge- nève en de heer Foulon de Vaulx te Parijs, met belangeloze medewerking van de heren baron W. Snouckaert van Schauburg en M. G. Wildeman uit Den Haag. dr G. Morre te Delft en K. F. Gijsberti Hodenpijl te Vryendam. (Zie ook pag. 3). Ontslagen in legerplaats Oldebroek Er zijn verschillende schorsingen uit gesproken onder leidende en onderge schikte militairen in de legerplaats Olde broek, wegens malversaties op uitge breide schaal. Deze schorsingen zullen waarschijnlijk worden gevolgd door ont slagen. Nadere inlichtingen wilde men nog niet verstrekken. De malversaties zijn, naar verluidt, gepleegd bij kolen- leveranties. Zoals men weet. is de com mandant van de legerplaats onlangs ver vangen. De militaire bewaking, waar onder hij stond, in het ziekenhuis te Zwolle, dat hij dezer dagen heeft ver laten, is opgeheven. Met zijn handtekening heeft presi dent Truman het wetsontwerp bekrach tigd. waarbij 17 099.902 285 dollar beschik baar wordt gesteld voor versterking van de defensie der V.S. en hun bondgenoten. Weinig verandering Tot morgenavond verwacht De Bilt: Meest zwaar bewolkt met enige regen of motregen. Ma- tige tot krachtige en voorna melijk langs de Waddenkust af en toe harde Zuidweste lijke wind. Weinig verande ring in temperatuur. (Opge maakt te 10 uur). ZON EN MAAN Vrijdag: Zon 6.36—18.24 uur; Maaa 19.05—10.25 uur. 4 October L. K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 1