Jlicumo £ciiisr()e GTmtrant Prinses Elizabeth schonk het leven aan een Zal zij Elizabeth, Victoria, Mary of Anne heten? om 11.30 uur dochter Europese defensieprogramma's gaan lang niet ver genoeg Washington klopt op de deur van de Noord-Atlantische Raad Soekarno kondigt de eenheidsstaat Indonesië af Ook A'damse havenwerkers in staking gegaan Wist U DINSDAG 15 AUGUSTUS 195Ö BUREAUX: liogewoerd 103. Dir. en redactie: TeL 20408. Abon nementen: Tel. 22710. Advertentie afdeling: TeL 23375. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 4.50 p. kwartaal; f 1.50 per maand; f 0.35 per week. AD VERTEN l'IËN: t 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Een en dertigste jaargang No 819? HOOFDREDACTEUR: Dr E. DIEMER CHEF-RED.: H. W. J. ENSERINK' DIRECTIE: F. DIEMER CHR1STEU1R-NATIONAAL DAGBLAD Voor Lelden en Omstreken „Staatvastlcfe ts ffjeMma mgn bert in tegljeaspott" Vijltig jaar geleid badleven in Katwijk Heel Engeland juicht 1 HET VERHEUGENDE NIEUWS, waar heel Engeland op gewacht heeft: Prinses Elizabeth van Engeland heeft om 11.30 uur het leven geschon ken aan een dochter. Moeder en kind maken het beiden goed. Clarence House, de residentie van Prinses Elizabeth, staat thans in het middelpunt van de belangstelling en grote drommen mensen spreken over de geboorte van de nieuwe prinses. Daar was de kraamkamer ingericht, die in alle opzichten up to date mocht- heten en als verloskundige trad op Sir William Gilliat, bijgestaan door de huis arts, Sir John Weir. Koning George, die in Schotland verbleef, werd onmiddellijk op de hoogte gebracht van de geboorte, Koningin Elizabeth was in Londen Prins Philip, de gemaal van Prinses Eli zabeth was reeds enige dagen geleden met een maand verlof uit Malta Britse hoofdstad aangekomen. De vurige wens van de vader, dat het een meisje zou zijn, is in vervulling ge gaan. Terwijl Prins Charles, de eerst geborene, die thans 21 maanden oud is, in Kortenaer verliet Makassar Schip moet uit Indonesië verdwijnen Aneta verneemt van de zijde van het Hoge Commissariaat in Makassar, dal H.M.'s torpedobootjager Kortenaer in de nacht van Maandag op heden Makassar heeft verlaten en opstoomt naar Soe- rabaja. Het ligt in de bedoeling der regering, dat het schip binnenkort de Indonesi sche wateren zal verlaten, gelijk door de regering der R.I.S. uitdrukkelijk is ge- eist. Half milliard schade te Makassar. Reizigers, die uit Makassar zijn aan gekomen, vertelden aan Aneta te Dja karta, dat de schade aan de stad door de gevechten tussen Azis en het K.N.I.L. ontzaglijk is en op een half milliard •roepiah wordt geschat. Het kamp van het K.N.I.L. is grotendeels verwoest, het Grand Hotel en vele officiële gebouwen moeten zwaar beschadigd zijn. De bevolking is zeer terneergeslagen. Vele Indonesiërs en Nederlanders willen de stad verlaten. Het vertrek van de soldaten van het gewezen K.N.I.L. is in volle gang. De militaire waarnemers van de Ver enigde Natiën hebben hun rapport ge reed, maar bijzonderheden zijn nog niet bekend. D heer A. M. L. Winkelman, die be noemd zal worden tot Nederlands ambassadeur te New Delhi. Tot voor kort was hij consul-generaal te Singapore Vijf jaar geleden capituleerde Japan Vandaag is vijf jaar geleden, dat Japan capituleerde. Op 15 Augustus 195 1 n.m. Japanse tijd kondigde de Keizer voor de radio aan, dat de strijd ten einde was. Het ontwerp-vredesverdrag voor Japan, dat in September aan de ministers van Buitenlandse Zaken van Engeland, Frankrijk en de V.S. zal worden voor gelegd, is thans zo goed als gereed, aldus verluidt te Washington. Buckingham Palace het leven zag. i Prinses het eerste koninklijke kind, dat op het 18e eeuwse Clarence House geboren is. De nieuwe spruit zal voor het Kroonprinselijke paar minder kosten meebrengen dan de eerste, t het uitzet, zuinig bewaard, kan thans de tweede maal dienst doen. De Koningin-Moeder Mary en Prinses Margaret hebben het eigenhandig met enkele nieuwe kleertjes uitgebreid, n gekocht behoeft er voorlopig niet worden, ook geen speelgoed. Het biedwaardigste erfstuk, waarover nieuwe wereldburgeres zal kunnen be schikken, is de kinderwagen, 24 jaar geleden door Koningin Elizabeth vooi Prinses Elizabeth gekocht. Deze histori sche kinderwagen werd daarna gebruikt door Prinses Margaret en de kleine Prins Charles, en voor deze laatste was de wagen gerepareerd en netjes opgeschil derd. Ongeveer vyf weken na de geboorte zal het Koninklijke kind worden gedoopt. Men gist tussen de namen Elizabeth, Victoria, Mary en Anne. In elk geval zal het doopkleed hetzelfde zijn, als waarin Prins Charles, Prinses Elizabeth, Prinses Margaret, Koning George IV, Koning Edward VII en Koning George V ten doop zyn gehouden. 2. Prins Charles, haar eerstgeborene, 21 maanden. 3. De nieuwe baby. 4. Prinses Margaret, 19 jaar. 5. De hertog van Gloucester, 43 jaar, broeder van Koning George VI. 6. Prins William Henry Andrew Frede rick, Gloucester's oudste zoon. 7. Prins Richard Alexander Walter George, Gloucesters tweede zoo 8. De hertog van Kent, 14 jaar, neef van de Koning. De vader van de hertog en broeder van de Koning, kwam ir 1942 bij een vliegongeluk in Schot land om het leven. 9. Prins Michael George Charles Franklin, 8 jaar, broeder var hertog van Gent. 10. Prinses Alexandria Helen Elizabeth Olga Christabel, 13 jaar, zuster de hertog van Kent. Opvolging nieuwe volgorde van successie voor de troon van het Verenigd Koninkrijk: 1. Prinses Elizabeth, 24 jaar, erfgename van de troon. De kleine Prins Charles begreep niets van wat er gebeurde in Clarence House. Hij maakte een autoritje en vond het toch wel grappig, dat er zoveel mensen voor het paleis samengedromd stonden Film over Bertha gemaakt door Thiessen jr r gedwongen huwelijk rereld helpen persfotograaf John Prinses Elizabeth en Prins Philip: gelukkige ouders Spolloid Vzijdag naai Londen De Amerikaanse vertegenwoordiger bij de Noord-Atlantische Raad, Charles Spofford, zal volgens Ass. Press, naar alle waarschijnlijkheid Vrijdag reeds naar Londen vertrekken, met nieuwe verzoeken van de Amerikaanse regering aan West-Europa, om de programma's voor de bewapening uit te breiden. Deze dringende verzoeken zullen aan de af gevaardigden in de Noord-Atlantische Raad worden voorgelegd tijdens een conferentie, welke op 22 Augustus wordt gehouden. Er dient onmid dellijk rapport te worden uitgebracht over de maatregelen, welke de regeringen der Pactlanden zullen ondernemen om de defensie te ver groten. Overigens acht Washington het begrijpelijk, dat het eerste wapenprogramma der Pactpartners niet ver genoeg ging, want deze pro gramma's waren uiteraard haastig in elkaar gezet. Klaarblijkelijk is Washington _van kaanse 'financiële hulp voor de verho- In één liter ijs zaten milliard kiemen oordeel, dat de bondgenoten van het Pact „.minimum aanbiedingen" hebben gedaan, met dien verstande, dat de offerte aan de conferentietafel altijd nog kan wor den verhoogd. Woordvoerders in Washington hebben in ieder geval verklaard, dat het alles omvattende defensieprogramma, dat door de bondgenoten in het Pact uit eengezet is, nog niet toereikend is, wat Washington noodzakelijk 2cht een doeltreffende barrière tegen e tuele communistische aggressie in West- Europa op te bouwen. De Amerikaanse defensie-deskundigen vinden de nieuwe programma's wel verbetering, althans ten opzichte der vorige plannen, maar zjj zyn lang niet ver genoeg gegaan. Er wordt met klem op gewezen, dat de West-Europese programma's falen, wat betreft het op de been brengen van voldoende extra manschappen. Kennelijk, aldus wordt geconstateerd, bestaat e_r een streven om in grote mate te rekenen op grootscheepse Ameri- Hatta vormt een voorlopige regering Indonesia" afgekondigd in de verenigde vergadering van volksvertegen woordiging en senaat. De staat zal de gehele Archipel omvatten. De Repu bliek der Zuid-Molukken is het enige deel, dat nog niet practisch is inge lijfd. Onmiddellijk na de proclamatie vertrok hij naar Djokja om de afkon diging te herhalen en de republiek van Djokja te ontbinden. Vanavond zou hij naar Djakarta terugkeren. Hatta zal morgen het ontslag van zijn kabinet aanbieden en iA afwachting van een parlementaire regering een voor lopig kabinet samenstellen, vermoedelijk voor een of twee weken. De nieuwe staat zal tien provincies om vatten. Donderdag hoopt men de vijfde ver jaardag der republiek Indonesia fees telijk te vieren. A.P. meldt, dat het hoogtepunt der plechtigheden van Donderdag zal be staan uit het hijsen van de rood-witte vlag van. 17 Augustus 1945 op het par lementsgebouw van de eenheidsstaat. De Indonesische volksvertegenwoordi ging nam-de nieuwe grondwet met 90 tegen 18 stemmen aan. Eén lid van de Protestantse Christelijke -partijen stemde voor onder protest tegen de bepaling inzake de godsdienstvrijheid. Men meent, dat Natsir de meeste kan sen heeft om formateur van het een heidskabinet te worden, ofschoon men Sjahrir ook wel een kansje geeft. Waarschijnlijk zal de Anak Agoeng In October als ambassadeur naar Brussel vertrekken. i de binnenlandse wapenproduc- Amerika niet onuitputtelijk Inderdaad, er zullen voor de wapen hulp vele dollars op het tapijt moeten worden gebracht. Het Huis van Afge vaardigden zal de volgende week het nieuwe wetsontwerp voor wapenhulp aan het buitenland in behandeling nemen. Het gaat om vier milliard. Dit bedrag maakt deel uit van de extragelden voor de nationale verdediging ad. 14 milliard dollar; waaropi zoals men weet, presi dent Truman had verzocht. Onherroe pelijk brengen deze extra uitgaven voor de defensie belastingverhoging met zich mede en de Senaat zal dit onderwerp de volgende week aansnijden. In dit verband is een uitspraak van de bekende senator* Tydings, voorzitter der commissie voor de strijdkrachten van de Senaat, van groot belang. Deze luidt, dat de West-Europese lan den met het oog op de Russische aggres sie, zelf het overgrote deel van hun land leger zullen moeten opbrengen. Europa bedenke wel, dat Amerika niet de ge hele marine, de gehele luchtmacht, alle atoombommen en dan nog eens het ge hele landleger kan leveren. Amerika is niet onuitputtelijk! De keuringsdienst van waren voor het gebied Dordrecht (dat tachtig gemeenten in Zuid-Holland en Noord-Brabant om vat) heeft vorig jaar bijna 600 monsters van ijs genomen. Daarvan had ruim 73 procent minder dan 100.000 kiemen per duizendste liter, 16 procent 100.000 tot een half millioen, 4 procent een half mil- lioen tot een millioen en 7 procent meer dan een millioen. Het toegestane aantal is 100.000 per duizendste liter. Voor het bereiden van ijs is een begrip van hygiëne nodig, dat iets anders is dan gewone zindelijkheid en velen niet gemakkelijk is bij te brengen, aldus het 4 -slag van de keuringsdienst. Er Acht en dertig kinderen in 38 jaar Mevr. George Berry in Oklahoma maakt er aanspraak op, het geboorte record gebroken te hebben. Zij is 66 jaar en schonk in 38 jaar het leven aan een vijfling, een vierling, drie drielingen, vijf tweelingen en tien „gewone" kinderen. Elf der kinderen zijn nog in leven. Sneller douane-onderzoek bij Lobith Schippers, die Lobith passeren, behoe ven met ingang van 18 September voor het vervullen van douaneformaliteiten niet meer lang aan wal te gaan. Het uit klaren (de douanebehandeling bij de vaart naar Duitsland) kan bijna geheel en het inklaren (bij het binnenkomen van ons land) voor een groot deel „op stroom", d.w.z. op de rivier, gebeuren. De schippers moetert voldoen aan enige voorwaarden, die in een reglement zijn opgenomen. Zeven jaar voor hamsteren in India In India is een wet opgesteld, waar door personen die graan hamsteren tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld kun nen worden. Wü verhaal ov uit de De journalist Thiessen jr., die als vriend van Wester ling in Singapore vertoeft, komt moedelijk Zaterdag op Schiphol t met een kleurenfilm van 200 meter Bertha Hertogh. De stemmen van meisje en haar „echtgenoot" heeft hij op een geluidsband vastgelegd. De heer Thiessen wil de film in Nederlandse Amerikaanse bioscopen laten draaien hij moet hebben gezegd: „Ik wil het v haal, dat Bertha tot dit huwelijk zijn gedwongen door Aminah en andere belanghebbenden, uit de wereld helpen." De stukken, welke de Nederlandse consul-generaal te Singapore machtigen om op te treden namens de ouders var Bertha Hertogh, zijn gisteren te Singa pore aangekomen. Amerikaans Rode Kruis helpt Ned. militairen in Korea Het Ned. Rode Kruis heeft een aanbod van de Amerikaanse zusterorganisatie eventueel nodige hulp te verlenen voor de Nederlandse strijdkrachten, die in Ko rea zullen optreden, in dank aanvaard. In hef voefspoor van de Rotterdamse E.V.C. In tweehonderd taxi's naast de chauileui een politieman in burger 1V"A DE AMSTERDAMSE TAXICHAUFFEURS en de Rotterdamse haven- J- arbeiders zijn thans ook havenarbeiders in de hoofdstad een staking begonnen. Het werk lag vanmorgen zowel in de Rotterdamse als in de Am sterdamse haven nagenoeg stil. Evenals de beide andere wordt ook de jongste staking op touw gezet door de communistisch-gezinde E.V.C. De taxichauffeurs in Amsterdam gaan langzamerhand weer rijden. Tot het stil leggen van het werk in de Amsterdamse haven werd gisteravond in De brakke Grond besloten op een vergadering, belegd door de algemene bedryfstransportbond (E.V.C.) Ongeveer 350 personen, niet alleen havenarbeiders, waren bijeen. Er werd herinnerd aan de vier eisen, die op 22 Juli aan de scheep vaartvereniging Noord zyn gesteld en waarop nog geen antwoord is binnenge komen. Deze eisen zijn: een loonsverhoging van 5 procent boven de werkelijk verdiende lonen, een duurtetoeslag van f 50 ineens, boven reeds uitbe taalde gratificaties en algehele her ziening van de werktijden. Boven dien zouden geen arbeiders van dé ene onderneming te werk gesteld mogen worden bij de andere. Er was slechts een geringe minderheid tegen het staken. De arbeiders van de samenwerkende havenbedrijven hebben het werk neergelegd, doch de vaste ar beiders van diverse ondernemingen zijn aan het werk gegaan. In de vroege ochtend werd bij de grote maatschappijen nog gewerkt, maar tegen tien uur ging men overal in staking. In Krasnapolsky werd opnieuw een verga dering gehouden. Telefoon onklaar gemaakt Ongeveer 800 stakende bouwvakarbei ders, die zich in optocht naar de haven ■ilden hegeven om de havenwerker bewegen tot een solidariteitsstaking de Rotterdamse E.V.C.-ers, werden gister middag door de Amsterdamse politie op de Westermarkt met zachte drang uit elkaar gedreven. Met de gummistok we zen agenten honderd stakers, die op de fiets tot het Mariniersplein waren door gedrongen, terug naar de stad. Vannacht zijn vier mannen gearres teerd, die met een auto de taxistand plaatsen langs reden en telefoontoestel len, die deze punten met dé centrale ■erblnden, onklaar maakten. Sedert van- norgen staan alle taxistandplaatsen on der politiebewaking. Alle stakende taxichauffeurs ontvingen Donderbussen explodeerden door blikseminslag: 7 doden Zeven personen zijn in een vuurwerk fabriek te Catanzaro in Italië om het leven gekomen, toen enige honderden donderbussen als gevolg van bliksem inslag tot explosie geraakten. Russen dwarsbomen postverkeer in Berlijn „Om de Oostduitse bevolking te be schermen tegen smokkelaars en zwarte handel", hebben de Russische grensbe ambten in Berlijn de laatste drie dagen meer dan duizend postpaketten in be slag genomen. De Westberlijnse poste rijen hebben de geallieerden om repre saillemaatregelen verzocht. Volgens het Oostduitse persbureau A.D.N. hebben de Westelijken de vier-mogendheden-over- eenkomst over het interzonale postver keer geschonden. DAT aan boord van de Panamese tan ker Alfred Clegg, die uit Antwerpen in Vlissingen aankwam, een Spaanse ver stekeling werd ontdekt en deze mijnheer bij Roosendaal over de Belgische grens werd gezet DAT Frans Mikkenie, die op het ogen blik met zijn circus staat bij de St Gio- vannikerk te Rome, voor zijn werk ten bate van de Italiaanse filmindustrie werd benoemd tot commandeur in de Orde van St George. DAT in Santsjara (Centraal India) een vijfling is geboren en moeder en kinde ren het prima maken. DAT twaalf personen bij Faido in het kanton Tessino vliegende schotels heb ben waargenomen, die lichtsporen ach terlieten en een ronddraaiende beweging maakten, vergezeld van een geluid als orgelmuziek. DAT in Amerika 11 millioen mensen 65 jaar en ouder zijn, hetgeen 7 pet is van de bevolking. DAT twee vermiste honden In Ohio bij hun Amerikaanse baas terugkeerden met een bordje om hun nek, waarop stond: „Ik heb de kippen van uw buurman op gegeten". DAT 147 jongens per vliegtuig, trein, bus en auto gisteren naar Akron in Ohio kwamen, om aan de 13de jaarlijkse grote zeepkistenrace deel te nemen, die dit maal gewonnen werd door de 15-jarige Harold Williamson, wiens prijs bestaat uit een gratis middelbare schoolopleiding. DAT Schiller eens zei: „Wilt U Uzelf begrijpen, kijk dan, hoe anderen hande len; wilt U anderen begrijpen, kijk dan in Uw eigen hart." DAT van 20 tot 24 September in Em- meloord de tentoonstelling Emmeloord Centrum wordt gehouden en deze expo sitie de eerste is in dit plaatsje in de Noord-Oostpolder. DAT in Oakland (Californië) vrouw echtscheiding vroeg, omdat haar echtgenoot haar verbood, in huis te gen en toen zij toch zong de man vrouw dol maakte, door heel vals te zingen. DAT op Schiphol een Amerikaanse toerist landde, die een zak-radio bij zich had en zodra hij hoorde, dat hij hier voor 45 gulden invoerrecht moest beta len, doorboekte voor Brussel, „waar hij zich ook wel kon vermaken." DAT er bij de aankomst van het Turkse passagiersschip Tarsus in New York gefluisterd werd Stalin is aan boord" en er in een oogwenk een massa volk op de kade was. om van de kapi tein te horen, dat hij geen „versteke ling" van die naam op zij.n schip had DAT een bergbeklimmer bij Groote Skuur (Afrika) 30 meter omlaag stortte, doch bleef hangen aan het touw. waar mee hij met zijn maat was verbonden en hij zodoende gespaard bleef. DAT de Ilias van Homerus in het Afrikaans vertaald zal worden door prof Van Rensburg. DAT de krokodil, die vorige week in het meer van Genève aan zijn eigenaar, een badgast, is ontsnapt, dood aangetrof fen is aan de oever tegenover Lausanne een wond, kennelijk veroorzaakt door de schroef van een motorboot. gisteravond het volgende telegram: „U wordt ongeacht dienstrooster Dinsdag morgen negen uur aan garage verwacht. Niet verschijnen is dringende reden voor ontslag." Om elf uur vanmorgen waren ongeveer 200 taxi's op straat Naast elke chauffeur zat een politieman in burger. Ronselaars de schuldigen? In Rotterdam staken ongeveer 2500 van de 5000 havenarbeiders. Alleen by de Kon. Rotterdamse Lloyd werkt iedereen. De bonafide vakbonden hebben de onte vredenen aangeraden, hun verstand te gebruiken en aan het werk te gaan. Het ministerie van Sociale Zaken deelt mee: „Het nijpend tekort aan arbeidskrachten heeft door het op treden van ronselaars de laatste tijd geleid tot minder gewenste sociale toestanden, waarbij de arbeidsvoor waarden en sociale voorzieningen werden ontdoken. De minister heeft de betrokken diensten opdracht ge geven, op de naleving der voorschrif ten nauwlettend toe te zien en bij overtreding streng op te treden." In Rotterdam verloopt de staking rus tig. De arbeiders van buiten de stad. dia. zich solidair toonden, werden gisteren door de Rotterdamse stakers per autobus naar huis gebracht Europees leger De Assemblée te Straatsburg heeft, zoals men weet, een motie van Churchill aangenomen, waarin de wen selijkheid van een Europees leger onder gezag van een Europees minister van defensie werd bepleit- Op zichzelf bezien is dat een goed besluit Het toont dat men algemeen inziet, dat alleen door samenwerking iets te bereiken valt en het zegt tevens, dat de landen van West- Europa gemeenschappelijke goederen te verdedigen hebben. Natuurlijk is dit Straatsburgse besluit maar een advies aan de regeringen der verschillende landen, doch men mag aannemen, dat de afgevaardigden, die in Straatsburg voorstemden, ook in hun eigen land deze zaak con amore zullen verdedigen. Daarom is het jammer, dat de Duitse socialisten zowel als een aan tal leden van Labour tegenstemden. Wil er een werkelijk Europees leger komen, dan dienen zowel Duitsland als Engeland daaraan deel te nemen. Nu hebben de socialisten in Duitsland niet de meerder heid en in Engeland zijn er ook labour- leden, die er anders over denken. Het idee van een Europees leger kan dus in die landen best een meerderheid krijgen. Maar het mooiste zou zijn, in dien dergelijke besluiten zonder veel op positie tot stand kwamen. Het begin is er. Het zal nog wel even duren, voor het Europese leger algemeen wordt aanvaard en voor het er metterdaad is. Daarom mag dit voorstel van Straatsburg geen reden zijn voor de nationale regeringen, om met hun voorbereidingen inzake de eigen defensie te wachten tot men het over dit Europese leger eens is- Daar hebben we vandaag geen tijd voor. Eis is ook en vooral voor Nederland, dat er met de defensie grote ernst en grote haast gemaakt wordt. Reeds 150.000 groeten van militairen uit Indonesië Vyf jaar radioprogramma Nederlandse Strijdkrachten Meer dan 8.000 maal heeft de pittige herkenningsmars „Marching throu' Geor gia" reeds in het programma voor de Nederlandse strijdkrachten door de radio geklonken. In de uitzending van heden avond wordt herdacht, dat het program ma vijf jaar bestaat Via de P.C-J. zijn in die tijd niet minder dan 150.000 per soonlijke groeten door militairen in In donesië en hun familieleden in Neder land uitgesproken. Thans besteedt men meer aandacht aan de demobilisatie. Bin nenkort wordt een nieuwe serie reporta ges over Nieuw-Guinea uitgezonden. Van 10 uur tot kinderbedtijd burgemeester Van 's morgens tien uur tot kinder bedtijd is de 14-jarige Peter Bikker deze week burgemeester van „kinderstad Vlis singen" Burgemeester mr dr B- Kolff hing de jongen gisteren een ambtsketen om- Er werden ook drie wethouders ge ïnstalleerd en commissaris Van der Mark reikte aan zijn jonge „ambtgenoot" als teken van zijn waardigheid een ban delier met drie sterren uit Een huwe lijk in passend costuum besloot de plech tigheid. Het initiatief tot deze kinderstad is uitgegaan van een buurtvereniging. Het is op het ogenblik erg druk in de Rotterdamse haven en de communisten hebben blijkbaar op zo'n moment gewacht, om met hun staking een stuk handelsverkeer stil te leggen Uitgebreid programma op landdag in Dordrecht Voor de landdag van Steun Wettig Ge zag, op 2 September te Dordrecht, staan op het programma behalve een rede minister Drees, ook demonstraties onderdelen der nationale reserve, het be- edigen van officieren, een défilé, mars door Dordrecht, waaraan leden de bereden rijks- en gemeentepolitie deel nemen, een demonstratie vendelzwaaien, een openluchtfilm, een concert, en waar schijnlijk vuurwerk. Ook zijn er enkele oorlogsschepen te bezichtigen. Geen zeepost meer voor de H-brigade Na de G-brigade, waarvan de insche ping is begonnen, komt de H-brigade uit Indonesië terug. Men wordt verzocht, naar deze brigade geen zeepost meer te zenden. Tot de H-brigade behoren alle iderdelen, die met het cijfer 43 worden ingeduid, en de bataljons Infanterie 431 t en met 436. Voor militairen, dlo na i terugkeer van de H-brlgade nog in Indonesië blijven bijv. het afwikke lingscommando en de militaire missie kan post worden toegezonden via het veldpostkantoor te Djakarta, voor zover geen persoonlijk adres bekend is. In vier jaar 5000 personen Nederlander geworden Van 1946 tot en met 1949 kregen 2300 personen door naturalisatie het Neder landerschap. Bovendien werden 1200 echtgenoten en 1500 minderjarige kinde- meegenaturaliseerd. De kabinetscrisis in België Van Zeeland nog niet gereed Paul van Zeeland, de Belgische kabi netsformateur, was gisteravond nog niet geslaagd met het vormen van een rege ring en hij zou vanmorgen zyn bespre kingen hebben voortgezet. Wel bracht hij gisteravond de Koninklijke Prins een verslag uit over het polsen van verschil lende politici. Van Zeeland zeide, nog geen namen te kunnen noemen, maar als aanwijzing voor de richting der nieuwe regering, wees hij op het opnemen van Segers (C.V.P.) in zijn kabinet. In poli tieke kringen ziet men in het feit, dat allé" waarschijnlijkheid Segers plv. premier zal worden, een gebaar tegen- de katholieke vakDond. WEERBERICHT Tijdelijk regen Tot morgenavond verwacht De Bilt: Aanvankelijk zwaar bewolkt met enige regen, later bre kende bewolking en plaatse lijk enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid en West Iets lagere tempera turen. (opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Woensdag: Zon 5.2420.03. Maan 8.42— 1.03 uur. 20 Aug. E.K.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 1