JHeuwe £ciJtsr(|c (fmirant c Het rode Volksleger is van plan in spoedig binnen te rukken Chinese communisten gaan ook daar „democratie" brengen Tibet Malik eist het terugtrekken van V.N.-leger uit Korea HE V.N.-luchtmacht ondernam op één dag 452 aanvalsvluchten Wist U Grotere teleurstelling or ZATERDAG 5 AUGUSTUS 1959 BUREAUX: Hoge woerd 103 Dir eD redactie: TeL 20408. Abon nementen: Tel. 22710. Advertentie- afdeling: TeL 23375. Postrekening: 58936. ABONNEMENTEN: f 4.50 p. kwartaal; f 1.50 per maand; f 0.35 per week. ADVERTENTIES: t 0.18 per millimeter (Bij contract belangrijke korting) Een en dertigste Jaargang No 8189 DIRECTIE: F. DIEMER CHRISTEU1K-NAVONAAL DAGBLAD Voot Leiden en Omstreken .Stantoasttct! If fftrtletes tngn bert ia teghcnspcct" Bandieten in rok en smoking Formosa voorlopig afgelast Reuter meldt uit Hongkong: Commu nistisch China is van plan. op korte termijn naar Tibet op te rukken. Dit werd afgeleid uit een verklaring van generaal Lioe Po-Tsjen, voorzitter van de „commissie voor militaire aangele genheden", betreffende Z.-W. China. Volgens Chinese waarnemers te Hong kong. zou de verklaring betekenen.dat Peking thans handelend gaat optreden in Tibet, terwijl de Westelijke mo gendheden hun aandacht hoofdzakelijk bepaald hebben bij Korea en Formosa. Ofschoon men aanvankelijk de over tuiging koesterde, dat de communisten van plan waren Formosa vóór Tibet aan te vallen, zouden deze voornemens gewijzigd zijn, tengevolge van het In Londen werd dit nieuwe hoedje gedemonstreerd: een zware hol in het midden, die losgemaakt kan wor den van de witte rand. Elk der mo dellen kan dus gedragen worden zowel bij gewone als avondkleding. Stierven baby's op Goya door slechte hygiëne Autoriteiten zouden tegen beter weten hebben doorgezet Is de doodsoorzaak van de drie baby's, die tijdens de jongste reis van het troe penschap Goya zijn overleden, een direct gevolg van de onhygiënische toestanden aan boord? Deze vraag is aan minister Schokking voorgelegd door het Tweede Kamerlid Fens (KVP). Voorts wordt ge- informeerd of het juist is, dat de C.O.T het vervoer van kleine kinderen met de Goya (die 3 Juli te Amsterdam aan kwam) zeer sterk heeft ontraden, doch dat de betrokken autoriteiten toch heb ben doorgezet. Het Kamerlid verzoekt de hygiëne op de Goya te laten verbeteren of gezinnen slechts te transporteren op schepen, die aan redelijke eisen voldoen. Politiemannen in burger voor toezicht op ongure types De Hilversumse politie heeft onlangs In samenwerking met de politie van andere Gooise gemeenten een speciale brigade in burger aangesteld voor het toezicht op ongure elementen. Alleen te Laren zijn de laatste weken door deze politiemannen reeds tien personen, die o.a. kinderen lastig vielen, bekeurd. Het aantal klachten is verminderd. Nog 5000 K.N.I.L.-mensen naar Nederland In een rapport aan de Veiligheidsraad over de ontbinding van het K.N.I.L. ver klaart de Unci, dat er op 26 Juli j.l. nog 13.000 man van de K.L. waren en 17.000 van het K.N.I.L., van welke laatste 5000 naar Nederland zouden vertrekken en! 12.000 in Indonesië zouden demobilise-1 ren. Sinds de souvereiniteits-overdracht i zijn 67.000 man van de K.L. uit Indo- nesië vertrokken, ongeveer 26.000 man van het K.N.I.L. opgenomen in de Apris, 18.750 gedemobiliseerd en 3250 naar Ne derland vertrokken. Kraan van 150 ton in 40 dagen naar Brazilië Met een 150 tons drijvende kraan ver trok de sleepboot Tyne van L. Smit he denmorgen van Amsterdam naar Santos (Brazilië). De reis zal omstreeks 40 dagen duren. De kraan is gebouwd bij Ver- schure te Amsterdam, waar ook nog een baggermolen voor Santos in aanbouw is. Onlangs zijn reeds vier baggervaartuigen afgeleverd. Plan-Schuman in Raad van Europa Te Straatsburg heeft het comité der ministers van de „Raad van Europa" goedgekeurd, dat het plan-Schuman op de agenda van de Europese Assemblée wordt gebracht. Deze begint a.s. Maan dag zijn tweede jaarlijkse zitting. Er zijn 125 afgevaardigden uit 15 landen Bevin heeft zich tegen bespreking van het plan- Schuman te Straatsburg verzet Of de Assemblée tenslotte over zal gaan tot besprekingen over het plan-Schuman 'hebben de desbetreffende ministers overgelaten aan de „economische com missie". In ieder geval is thans de weg voor Schuman geopend, te Straatsburg tljn plan nader uiteen te zetten. Amerikaanse besluit Formosa krachtig te verdedigen. Aan mededelingen van de pers van communistisch China, zij verder ont leend, dat de Chinese generaal Lioe Po Tsjen verklaard heeft, dat het rode volksleger zelfs spoedig Tibet zal bin nenrukken om er een einde te maken aan de „Britse en Amerikaanse invloed". Wanneer het land bevrijd zal zijn. aldus de generaal, krijgen de Tibeta- nen regionale autonomie en godsdienst vrijheid, de bestaande gebruiken zul len worden geëerbiedigd en er is geen sprake van, dat Tibetaanse regerings functionarissen uit hun ambt zullen worden ontzet. Begrijpen wij, gezien de methoden, zoals die speciaal worden uitgebroed aohter het „IJzeren Gordijn" in Europa, de heer Lioe Po Tsjen goed, dan wordt straks aan Tibet de „zui verste" democratie gebracht. Wij hebben hier te maken met een éénogige Chinese generaal, die het communistische 2e veldleger in de strijd tegen de nationalisten tot de overwinning voerde. Hij heeft circa 400.000 man onder zijn commando, hoofdzakelijk in de West-Chinese pro vincie, Szetsjoean. Hoger beroep inzake Westerling Westerlings advocaat heeft gisteren aan Ass. Press medegedeeld, dat de Indo-1 bïnnën. nesische regering hoger beroep heeft aangetekend, tegen de afwijzing van Westerlings uitlevering. Dat was een grote teleurstelling voor zijn cliënt aan wie uitwijzing in het vooruitzicht was gesteld, zodra de uitlevering zou zijn ge weigerd. Honderd doden door aardbeving De Venezolaanse stad El Tocuyo, on geveer 320 km ten Westen van Caracas, is door een aardbeving geteisterd. Onge veer 100 personen kwamen hierbij om het leven. Naar schatting werd een tien de van .het aantal huizen vernield of be schadigd. Op enkele andere plaatsen werden kleinere schokken gevoeld ..TOVENAAR" DOODGEKNUPPELD In de dessa Ranggeh in het Psoeroep.n- se (Oost-Java> hebben 75 dessalieden een man doodgeknuppeld, die er van be schuldigd werd, dat hij 20 mensen dooi hekserij had gedood of ziek gemaakt. Allen bekenden. Enkele dagen tevoren had de politie hem gearresteerd en ge dwongen zieken te genezen. Hij ontsnap te echter en viel in handen der bevol king. Grote brand in Turkse stad In .Bglikesir, een stad van ruim 40.000 inwoners in Westelijk Anatolië, zijn door een brand meer dan 2000 woningen ver- Ned. Rode Kruis schenkt i 18.000 aan Siam Uit dankbaarheid voor hulp tjjdens aanleg van „dodenspoorweg." Het Nederlandse Rode Kruis heeft het Rode Kruis van Thailand (Siam) f18.000 geschonken uit dankbaarheid voor de hulp, tijdens de oorlog geboden aan Ne derlanders en Nederlandse onderdanen 'die door de Japanners wérden afge beuld bjj het aanleggen van de Birma- spoorweg. Deze spoorlijn kreeg de bij naam „dodenspoorweg." Het geld zal worden besteed voor het oprichten van een eerste hulp-post in Kanchanaburi. Grote veesmokkel naar België Per week 3 a 4.000 stuks. Iedere week worden naar schatting drie- tot vierduizend vaarzen en drach tige koeien van Nederland naar België gesmokkeld. Douane, rijkspolitie en ma- réchaussée verrichten extra diensten langs de grens. Honderden Belgische vee handelaren kopen via Nederlandse stro mannen in Den Bosch, maar ook zelfs in Leeuwarden, de diere»: op. Koeien, die in ons land 900 tot 1000 gulden kosten, brengen in België f 500 meer op. De Belgi sche boeren kunnen veel goedkoper smokkelvee dan officieel ingevoerde Hollandse koeien en vaarzen kopen. Nu de verboden zone is opgeheven kan men de dieren ongestraft tot de grens vervoe ren. In het enclavedorp Baarle-Nassau reden op één dag 17 grote veewagens Spaak in het wiel gestoken De aap uit de Russische mouw: Die Malik tochNu heeft hU na-|alleen de Amerikaanse motie, welke de de Sowjet-Unie, in de Veiligheids-Noord-Koreaanse aggressie veroordeelt, Joden opgejaagd door huidige A'damse politie-autoriteiten Film over dit optreden zou in beslag worden genomen „Op een illegale film heb ik hoge Am sterdamse politie-autoriteiten, die nu nog in functie zijn, tijdens razzia's op Joden in actie gezien en ze waren even ijverig als de Duitsers bezig met het op jagen van de slachtoffers. Men heeft me de film afgestaan en prompt kwamen twee politiemannen bü me, om haar in beslag te nemen. De rolprent was echter niet op mijn adres aanwezig". Dit ver klaarde rar v. d. Does gisteren voor de raad weer zo'n prachtig voorstel gedaan,1 voorkomt, diende de vocrzitteide Rus' om In Korea de order „staakt het vuren" I Malik, zijn bovengenoemds resolutie in uit te vaardigen en alle buitenlandse; Uit de verklaring van Malik valt te strijdkrachten uit Korea terug te trekken. concluderen, dat de Sowjet-Unie er per- En de Rus had nog meer valse noten op tinent op staat, dat de Chinese commu-1 Arnhemse rechtbank tijdens zijn pleidooi zijn we In een resolutie drong hU er opuister, cn de N-irfta-Koreanen over „Ko- ™or de 53-j. ex-commissaris van politie aan. dat een mannetje van communistisch rea" zullen worden gehoord. Mocht de I te Nijmegen, P. C. Versloot, tegen wie China tijdens de debatten over Korea zouVeiligheidsraad hier tegen zijn. dan treftwegens het arresteren van Joodse land- worden toegelaten en ook een delegatie! ,T,V?; e..;ker.de verantwoordelijk- genoten en verzetsmensen, hulp aan de van de communistische Noord-Koreanenvoor aansturen ov oorlog 1 S D dienstneming bij de Waffen-S.S. worden gehoord. Terecht karakteri- j Er werd geen besluit'genomen, en Austin, het j zitting werd tot Dinsdag a.s. verdaagd. Veipieegstersmysteiie te Hengelo Meisje viel bewusteloos en wil onbekend blijven Jonge Amsterdamse oplichters bleven afzijdig. Een jonge verpleegster is Woensdag avond iaat bewusteloos op Twekke- lerweg te Hengelo gevonden en nog steeds is niet bekend, wie zij is. Zij werd in het riekt">is opgsr.N -cn. oio-u van een aanrijding of geweldplej'-g werd niets bespeurd. Nadat de jonge vrouw tot bewustr'jn was gekomen -vrf 2e door de politie verhoord. Ze weigerde echter, enire meded"'doen. Nas?:- ringen in het hele land naar een even tueel vermiste verpleegster heb.ben geen resultaat opgeleverd. In haar '-sje droeg het meisje slechts een pyama en een autobuskaartje van Deventer naar Hengelo. Twee minderjarige Amsterdamse jon gens, die de politie iets over het myste rieuze jeval konden vertellen, omdat zij het meisje gillend op de weg hebben zien vallen, hielden zich afzijdig Zij waren met gestolen geld van de patroon van de oudste van de twee. de 19-j. K.. rar Twenthe gekomen. De jongenr wekten de schijn op. iets met de ver pleegster te maken te hebben. Beiden werden gearresteerd, doch ontkenden ook maar iets van het duistere geval af te weten. Soldaten krijgen f 8 voor opkomstoefening Ook spoorreis wordt vergoed. Voor de opkomstoefening van een dag krijgt het personeel van de 7-December- divisie en de 2e divisie de volgende ver goedingen: korporaal en soldaat f 8: ser geant en sergeant-majoor f 10; 2e luite nant en adj. onderofficier f 11; le luite nant f 12.50; kapitein f 15; majoor f 17; luit.-kolonel f20. Bovendien worden de spoorkosten vergoed. Iedere opgeroepene moet een lunchpakket meebrengen, doch hij ont vangt vodsel en nachtverblijf, indien hij zijn woonplaats niet meer dezelfde dag kan bereiken. KRASSE OUDE HEER 87-jarige fietste 160 km in één dag. Een 87-jarige heer uit Den Helder stapte deze week 's morgens vroeg op z'n fiets om familie in het Drentse dorp Uffelte te bezoeken, dat is een afstand van circa 160 km. Hij arriveerde daar in de loop van de dag en was van plan om ook de terugtocht op z'n stalen ros te volbrengen. Snelle opvoering der defensie Samen 1000 pond seerde de Amerikaan, Wa: Sowjet-voorstel als een huichelachtige poging om dc wereld te doen geloven dat de Sowjet-Unie zo op vrede gesteld ls. De hierboven genoemde Russische voor stellen zullen ongetwijfeld verworpen worden, wanneer zij in stemming komen. De troepen der Ver Naties kunnen im-1 Besluit der Pactlonden mers onmogelijk worden teruggetrokken.! voordat een „rechtvaardige regeling" is "e afgevaardigden der 12 landen van verkregen. het Atlantisch Pact. die een week lang Onmiddellijk nadat de agenda in deLonden vergaderden, zullen bij hun Veiligheidsraad was aangenomen, waarop j regeringen krachtig aandringen op di recte uitbreiding der strijdkrachten. Zulks voor de gemeenschappelijke defensie Aan de verschillende instanties van het Pact werd opgedragen een programma samen te stellen, teneinde de wapenpro ductie te versnellen. Het gaat zelfs om bepaalde, hoogst belangrijke onderdelen der bewapening". Eind Augustus worden hierover rapporten ingewacht. V.S. ROEPEN 62.000 MAN OP Diensttijd met een jaar verlengd. In de maanden September of October zullen in de V.S. 62 000 reservisten voor 21 maanden in actieve dienst worden opgeroepen. De diensttijd van alle gewone dienst plichtigen en reservisten bij de Ameri kaanse Marine zal met 12 maanden worden verlengd. Truman vraagt milliard voor de marine President Truman heeft het Congres verzocht om een extra som van 950 mil- lioen dollar voor bouw en aankoop van marinevliegtuigen. Engeland bestelt 3000 straal vliegtuigen Volgens de regeringsgezinde „Daily Herald" heeft Groot-Brittannië 3000 straalvliegtuigen besteld ter versterking van de jachtafdelingen van de R.A.F. Mars naar Brussel door Leopoldisten De Vlaamse volgelingen van Koning Leopold hebben'bekend gemaakt, dat zij van plan zijn, naar Brusel te marcheren om te demonstreren voor Koning Leopold. De berichten over dit voornemen, heb ben onmiddellijk scherpe reacties van de zijde der socialisten uitgelokt. Zij beschuldigen de Leopoldisten ervan, een burgeroorlog te willen ontketenen en een staatsgreep op touw te zetten Het tijd stip van de „mars naar Brussel" staat nog niet vast t aftrek was ge- Laten we even heel eerlijk zijn: niet veel dames zullen er naar verlangen, om 330 pond te wegen. Maar de zusjes Peter, die uit Amerika komen en op het ogenblik in Noordwijk vertoeven, wegen samen 1000 pond'. Zij schijnen het echter helemaal niet zo „zwaar" op te nemen, te oordelen naar haar glunderende gezichten. ..samen 15 pond.... Zij wegen samen maar 15 pond: Annettej Dirk en Henk Egels, een drieling, die gisteravond, terwijl de meeste mensen zaten te eten, in Den Haag schreiend op de wereld kwam. Wat zal Annetje later verwend worden door haar broers tevoren 12 jaar eist. De commandant chaussee tijdens de oorlog ln Nijmegen verwelkomde volgens de verdediger een zekere Van Dijk, die later razzia's hield, als „de juiste man cp de juiste plaats, die stellig de nodige opruiming zal houden." Deze zelfde commandant werd na de bevrijding voorzitter van een zui veringsraad. LOGEETJE VERDRONKEN De 9-jarige J. v- D. uit Amsterdam, die bij zijn oom op vacantie was te Arnhem, is bij het spelen in de Nieuwe Haven gevallen en verdronken. Spiritist: Een bom in het paleis De politie van Ede heeft gister nacht een 55-jarige man uit Arnhem aangehouden, die zich zonderling ge droeg op straat. B\j het verhoor op het politiebureau vertelde de man, tijdens een spiritistische séance door zijn overleden vader te zijn gewaar schuwd, dat in het paleis Soestdijk een bom was neergelegd. In de nacht van 3 op 4 Augustus omstreeks 12 uur zou het projectiel ontploffen. De man was direct per trein van Arn hem naar Soestdijk gegaan om de Koningin te waarschuwen. Hij strand de echter op de paleiswacht, die hem naar het station terugbracht. Door- dat hij niet voldoende geld had, kwam de zonderling niet verder dan Ede. jj H De oorlog op Korea Schip van 10.000 ton in haven van Seoel tot zinken gebracht T~\E LUCHTMACHT DER V.N. op Korea heeft gisteren niet minder dan •*-' 452 aanvalsvluchten ondernomen- Amerikaanse „Invader"-bommen- werpers vielen in de haven van Seoel een schip aan van 10:000 ton, en brachten dit tot zinken. Noord-Koreaanse strijdkrachten naderen thans de Geallieerde verdedigingslinie langs de rivier de Naktong bij Taégoe. Vol gens de corr. van Reuter is de uiterst belangrijke strijd om Taegoe, de op één na grootste stad, die zich nog in handen van Zuid-Korea bevindt, be gonnen. Volgens het communiqué uit het hoofd- kwartier van generaal McArthur, blijven de Noorderlingen eveneens hevige druk uitoefenen in het gebied rondom Tsjin- djoe, aanvallende -langs de weg naar Poesan, de Amerikaanse aanvoerhaven. De Geallieerde troepen trachten hier een tegenoffensief te ontwikkelen. Aan het front, van Tsjlndjoe zouden tijdens eer gevecht dat vier uur duurde, 400 Noord Koreanen gesneuveld zijn. Reeds drie dagen woedt de herige strijd langs de weg aan de Zuidkust in de richting van Poesan. De oorlog biedt hier strategisch een „klassiek" beeld, want beide partijen hebben zich ingegra ven en pogenjllkanders stellingen te doorbreken. De Noordelijken zijn bezig, hier drie divisies in te zetten en in ijl tempo brengen de communisten infante- rieversterkingen aan. Aanzienlijke N. Koreaanse troepenversterkingen worden ook gemeld in het uiterste Noorden van Noord-Korea, vlak bjj de grens van Mandsjoerije dus. DAT het scheepvaartverkeer door de sluis te St. Andries wegens het ver richten van onderhoudswerken van 10 tot 20 Augustus gestremd zal zijn. DAT de Ned. bond van gemeente ambtenaren op 7, 8 en 9 September zijn jaarlijkse congres houdt in Enschedé- DAT bij de Westsluis te Terneuzen op 20 September een monument wordt onthuld voor de burgers die in 1944 vie len bij een poging, het vernielen van de zeesluLs door de Duitsers te voorkomen. DAT mej. E. W. Olie in het Ned. Herv. diaconessenhuis aan de Overtoom te Amsterdam t.g.v. haar 70ste verjaardag is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. DAT de legervoorlichtingsdienst her innert aan het oproepen van enkele compagnieën per radio, dat slechts een proef is, zodat men niet ongerust be hoeft te. worden. Een schakel op Formosa De regering van Saoedi-Arabie heeft Trygve Lie er van in kennis gesteld, dat het land niet in staat is troepen voor Korea af te staan. De regering van Zuid- Afrika heeft gisteren besloten een jacht- eskader met volledig grondpersoneel, ver moedelijk uit Spitfires bestaande, ter be schikking van de V.N. te stellen. Inmiddels is Trumans speciale méde- werker voor buitenlandse aangelegen heden, Averell Harriman, naar Tokio ge vlogen, voor een dringende conferentie met Douglas McArthur. Deze heeft thans een verbindingskantoor op Formosa ge vestigd onder leiding van de generaal- majoor uit zyn staf, Alonzo Fox. Ge noemde generaal Fox is reeds uit Tokio in de hoofdstad van Formosa, Taipeh. aangekomen. Dit bericht is van belang, in verband met dé vastbeslotenheid der Amerikanen. Formosa in geen geval te zullen prijsgeven. De Japanse premier, Josjida, heeft erop aangedrongen, met de Ver. Naties samen te werken, voor wat Korea betreft. Nu de regering openljjk de Japanse communis ten uit allerlei instanties en ook uit de pers en radio weert, accentueert zich het streven een communistische „vjjfde co- ET minste wat men thans van de socialisten in Nederland vergen kan. zo schreven we deze week, is, dat zij „uit eerbied voor de rechts staat en de democratie zich alsnog dis- tanciëren van de methode, welke de socialisten in België hebben gevolgd. Het antwoord van Het Vrije Volk was, zoals we gisteren zagen, teleurstellend. Maar nog groter wordt de teleurstel ling als men leest wat Vrij Nederland schrijft. Nu is V.N. wel geen orgaan van de P.v.d.A.. maar het heeft zijn sym pathie voor het socialisme nooit onder stoelen of banken gestoken. Er is geen sprake van. zegt dit blad, dat de socialistische of liberale opposan ten de democratie met voeten getreden zouden hebben. Integendeel, dat hebben juist de koningsgezinden gedaan. Want en nu komt het argument „demo cratisch handelt een meerderheid, die van haar meerderheid gebruik maakt om de rechtender minderheid te ontzien." Immers democratie is niet een kwestie van de helft plus één. Ze is geen democratie meer, wanneer er dictatoriaal wordt geregeerd. Spaak en de zijnen hebben zich daartegen verzet en zo juist het recht van de minderheid verdédigd. OE men over deze zinsneden ook denken mag. duidelijk zijn ze in ieder geval. Van distanciëren is hier geen sprake meer, zelfs niet van vergoeilijken. Hier wordt frank en vrij gekozen vóór de methode-Spaak, dat is de methode van geweld, van vernieti ging. van bloed, heel gewoon de revo lutie. We weten nu wat de socialisten in Vrij Nederland onder democratisch ver staan. Democratisch is het, als een min derheid zijn zin niet krijgt, krijgen kan langs legale weg, dat men dan de straat opgaat, dat men demonstreert en agi- tert, dat men stakingen ontketent, kort om dat men revolutie maakt Democratisch is niet meer een kwestie van de helft plus één, het is volgens V.N. een kwestie van de helft min één. Een meerderheid die langs legale weg een besluit tracht door te zetten is ver knocht aan de dictatuur, maar een min derheid, die met bruut geweld zijn wil aan de meerderheid wil opleggen, die wandelt op het pad der democratie. Democratisch is niet te steunen op recht en wet, maar om straatkeien als argumenten te gebruiken. Althans wan neer het de minderheid is die met deze keien gooit F in een democratie de meerderheid dan niet tot taak heeft de rechten van de minderheid te ontzien? Natuurlijk wel. Het is juist onze grief dat de meerderheid dat in de Indische kwestie niet gedaan heeft dat men toen de minderheid heeft genegeerd en ge bagatelliseerd. Het heeft ons nog meer gegriefd, dat men in een democratisch bestel de rechten der minderheden in Indonesië niet tegen de dictatuur heeft beschermd, ia die rechten maar nauwe lijks heeft erkend. Maar al moet ae meerderheid de rechten van de minder heid ontzien, die minderheid is evenals de meerderheid te allen tijde gebonden aan de regels van de democratie. We herhalen: V. N. is de P.v.d.A. niet Maar het is niettemin goed te weten, dat bin nen de kring der Nederlandse socialis ten ook stemmen klinken, die con amore de houding van hun Belgische partij genoten verdedigen. Het is goed te we ten, dat er ook in Nederland zijn, die als het hun nuttig voorkomt bereid zijn hun „burgerlijke" plunje uit te gooien om zich in hun revolutionnaire naakt heid te vertonen. Het is meer dan teleurstellend, dat er ook Onder de Nederlandse socialisten zijn, die bereid zijn dé democratie in te len voor de revolutie. Fietsendieven op pad met vrachtauto In Amsterdam verdwijnen twintig rijwielen per week De Amsterdamse politie vermoedt dat in de hoofdstad een bende fietsendieven opereert met een vrachtwagen. Het stelen wórdt zo gemakkelijker en de karretjes kunnen sneller het land in worden ge transporteerd- In sommige delen van Amsterdam, vooral in Zuid, is het „ge woon", wanneer per week twintig fiet sen verdwijnen. Alle rijwielen, die tus sen zonsondergang en zonsopgang buiten staan, worden naar het bureau gebracht De volgende dag kan de eigenaar zijn fiets terugkrijgen en tevens een bekeu ring incasseren. MEISJE TIJDENS KORENMAAIEN GEDOOD Te Valthermond (Dr.) is het 4-jarig dochtertje van de familie D bij het korenmaaien uit een jeep gevallen en onder de wielen van een zelfbinder ge komen. Het kind was op slag dood- (Advi ntie) te Rood China houdt ongetwijfeld het oog op democratisch Japan gericht. Vermelden wij nog, dat het parlement van India de regeringspolitiek van Pan dit Nehroe inzake Korea heeft goedge- DAT de. bloembollenveiling West- keurd, neerkomende óp het volgen Friesland te Bovenkarspel deze week een „onafhankelijke koers". Vandaar dan een recorddagomzet van f 790.000 boek- ook, dat men ervan heeft afgezien een te. die de vorige hoogste omzet sloeg „symbolische macht" naar Korea te zen met 80 pCt den. WEERBERICHT Vlij gunstig weekeinde Tot morgenavond verwacht De Bilt: Tamelijk heldere nacht en ochtend met op en- kene plaatsen mist. Morgen in de loop van de dog van het Westen uit toenemende bewolking, maar nog bijna overal droog weer. Zwakke, later meest matige wind uit Zuidelijke richtingen. Ieta (Opgemaakt te 10 uur). ZON EN MAAN Zondag: Zon 5.08—20.22; Maan: 22.56— 15.00. Maandag: Zon: 5.10—20.20; Maaai 23.21—16.14. 13 Aug. N. M.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 1