.HUIZEN" kampioen van Nederland Quick Boys kreeg in Hillegom met 1-2 klop Oranje-Nassau bijna kampioen van le kl. Zuid-Holland Noord NIEUWE LEIDSCHE COURANT 1 MAANDAG 19 IUNI 1950 Het onwaarschijnlijke gebeurde In de tweede helft sloegen de Huizenaren hun slag ^IZEN IS KAMPIOEN van Nederland geworden. Ze heeft het stoute stukje uitgehaald om Quick Boys, dat haar in Huizen met 14 klopte, In Katwijk met 12 te verslaan en in de beslissingswedstrijd, die Zaterdag in Hillegom werd gespeeld en 4000 toeschouwers trok, wonnen de Huizenaren opnieuw met 12. En de wijze waarop ze dit deden, stempelde hen tot waardige dragers van de kam pioenstitel en bewaarders van het fraaie zilveren schild, dat de K.N.V.B. beschik baar stelde. ze verrassend' van opzet. Alle loomheid was uit de Huizen-gelederen verdwenen en degenen die de wedstrijd in Katwijk hebben gezien, weten wat dit betekent: Quick Boys moest het afleggen in tem po. Steeds weer was een Huizenaar net een fractie van een seconde eerder bij de bal, steeds weer stelden Boor en Bout de Quick Boys-verdediging voor proble men. die enkele malen niet op te lossen Ook in deze derde ontmoeting tussen Quick Boys en „Huizen" om de lands titel. werd er ondanks de belangen, die er op het spel stonden, zeer sportief ge speeld. We vermelden dit gaarne, omdat dit helaas een bijzonderheid is. En Quick Bo^s èn „Huizen" hebben hiermede het Zaterdagvoetbal een prachtige dienst l?e- Naast spanning en wedstrijdzenuwen heeft deze ontmoeting twee speelhelften te zi^n gegeven, die hemelsbreed van elkaar verschilden. Quick Boys toonde in de eerste 45 minuten de les van de wedstrijd in Katwijk begrepen te heb ben. Ze speelde een vlotter spel, het af geven was beter en het tempo lag hoger. En bovendien trokken de Katwykers steeds een muur van 5 a 6 spelers voor hun doel op, waardoor er voor de drie- mansvoorhoede van Huizen geen door komen aan was. Maar die muur van ver dedigers was elastisch. Niet zodra was een aanval afgeslagen, of de middenlinis toog naar voren en dit was o.m. oorzaak dat de Katwykers niet alleen de Huizen verdediging aan handen en voeten bond, maar ook dat de blauw-witten een li.ht •Cs'doverwicht verkregen. ,','ammer was het, dat Quick Boys het Eider haar geblesseerde linksbuiten D. yderduyn moest stellen. De Jong, die n verving, is geen buitenspeler en hij kwam dan ook maar zelden tot gevaar lijke voorzetten of schoten, waarom Zuy- derduyn bekend staat. Dit was te meer jammer, omdat Aatje v. d. Oever er blijk van gaf het Hollandse klmaat weel beter te kunnen waarderen. Hij speelde een agressieve partij en achter zijn scho ten, waarmee hij overigens niet erg ge lukkig was, zat weer de nodige vaart. Zandbergen was er ook weer beter in dan in Katwijk en hetzelfde geldt voor Schaap en Verdoes. Ook in deze wedstrijd overheersten de achterhoeden. Die van Huizen had het voor de rust veel moeilijker dan die van Quick Boys en ze zag zich genoodzaakt meerdere corners weg te geven. Maar het aantal reële scorings-kansen aan bei<le kanten was niet zo heel groot. G. Zandbergen kreeg er na een kwartier spelen een, maar die verprutste En midvoor Boor vond Bauw op zijn post, toen hij de bal. uit een vrije trap, net onder de lat wilde mikken. Uit een strafschop werd het 10 De druk. waaronder de Hulzen-verde diging werd gezet, had enkele mistrap- pen tot gevolg. Toch zou Quick Boys hieruit niet scoren. Dat gebeurde toen Gerrit Zandbergen vanaf de rechter vleugel een voorzet gaf. die de uitste kende linksback van Huizen, H. V. d. Born, al vallende met de vuist weg- stompte. Scheidsrechter Formenoy kon maar een beslissing nemen: strafschop. Aatje v. d. Oever nam hem en keihard kogelde hij de bal vlak langs de verbou wereerde Visser in de touwen (1—0). Dat was na 25 minuten. Bijna direct daarop trpf weer een schot van Aatje doel, maar de soheidsrechter had buitenspel geconstateerd. In de res terende minuten behield Quick Boys het initiatief, maar tot scoren kwam ze niet meer. Ommekeer bij Huizen Zoals we reeds schreven, verschilde de tweede helft aanzienlijk met de eerste. Dat was trouwens al direct te merken aan de eerste aanvallen van Huizen. Daar zat, in tegenstelling met de eerste helft, vaart achter en bovendien waren D. Zuydexduyn (Quick Boys), Dat was, toen Boor na 4 minuten, de Quick Boys-verdediging liet „staan" en Bauw met een fraai schot geen kans gaf (11). Dit doelpunt gaf de Huizen-ploeg een morele injectie. Ze doorstond moe dig een aantal, vnynige aanvallen der Katwykers, waarin Van den Oever een belangrijk aandeel had en die 2 corners opleverden. Steeds meer ging Huizen beslag op het middenveld leggen. Het werd een kwestie van uithoudingsver mogen en daarin moest Quick Boys het afleggen. Na 20 minuten moest Vis, die weer een beste backpartij had gespeeld, het veld wegens een blessure verlaten en dat betekende een verzwakking van de Quick Boys-defensie. Quick Boys werd na het oponthoud even sterker, omdat Huizen wat van de kook was geraakt. We noteerden een fel schot van Verdoes en een prachtige om haal van Van den Oever, die bij Visser echter geen genade vonden. En weer kreeg Aatje een kans, toen hij de Hui zen-verdediging zijn hielen liet zien. Visser had zich echter uitstekend opge steld en kon 'het schot tot corner ver werken. Hulzen nam daarna voorgoed het ini tiatief over. En toen Bout Boor "n fraaie scoringskans bood, aarzelde die niet om deze te benutten. Met een harde, on verwachte „punter" sloeg hy de verraste Bauw (1—2). Egoistisch spel van Boor en de buiteri- spelval. die Quick Boys openzette, voor kwamen meerdere doelpunten van Hui zen en het doel van Visser kwam nog eens ernstig in gevaar, toen V. d. Oever een vrije trap inkogelde en er een scrim mage volgde. Door zich languit op de bal te werpen voorkwam Visser onheil. Zo bleef het 12 en werd de beste ploeg kampioen. De uitgelaten supportersschare van Huizen deed na het eindsignaal minuten lang: „Hoy, hoy" horen, er waren toe spraken van de heer Teeuw, namens de KNVB, de heer Pluimgraaff, voorzitter van Quick Boys, die het ook met bloe men zei en SIZO, de organiserende ver eniging zei het eveneens met bloemen, al waren die per abuis allicht in de Quick Boys kleuren: blauw-wit. Leids K.N.V.B.-elftal voor Woensdag Het Leids KNVB-Zaterdagelftal, dab Woensdag a.s. om 7 uur op het terrein van Rijnsb. Boys tegen Den Haag uitkomt, is alsVolgt samengesteld: A. Bauw (Quick Boys, d; H. Kok (VWS) en 1H. Vis (Quick Boys), a; J. de Best (Quick Boys). J. van Duin (Rynsfo. Boys) en J. Blan- kert (Quick Boys), m; C. van Vliet (Rijnsb. Boys), L. Schaap (Quick Boys), M. Verdocs (Quick Boys), N- v. d. Wiel (Noordwijk) en F. Lasander (Leiden), v- Reserves: W. Wassing (GWS), J. Delfos (Leiden), G. Harskamp <Ter Leede) en Een druk ogenblik voor het Quick Boys-doel. Bauw is uitgelopen e doet pogingen een hoge voorzet t onderscheppen en 4 Katwijkers schermen hun heiligdom af. Het zijn v.l.n.r. Jaap de Best, Henk i Beelen, Henk Vis en Piet Barnhoorn. Foto N. v. d. Horst. L.T.C. „DE MUNNIK" OVERWINNINGEN VAN DE MUNNIK 1 en 3 Ook de laatste wedstrijd tegen Metse laars 1 is een 5—0 overwinning voor het eerste team geworden, waardoor in deze competitie 30 partyen gewonnen werden en geen enkele verloren ging. In de eerste set ontving mevr. Boot on verwacht grote tegenstand; met 63 ging deze set verloren. Maar toen was het uit ook: met 60. 6-1 in de 2de en 3de set verloor mej. Hulsman de partij. Ook in het gemengd dubbelspel van mej. Bouhuys en Engelenburg moest een set worden afgestaan. Het herendubbel spel werd met de rake cijfers 61, 61 gewonnen. De uitslagen waren: J. van Dieren- donk verliest van J. den Holder 36, 4—6: mej. L Hulsman verl. van merv. E. M. Boot-Koning 63, 06, 16; mej L. Hulsman en. J. van Dierendonk verl- van mevr. Boot en J. den Holder 2—6. 26; mej. M- Bulterman en G. Doeve verl. van mej. Bouhuys en L. Engelen burg 7—5, 2—6, 2—6; G. Doeve en J. var Dierendonk verl. van J. den Holder er L Engelenburg 16. 16. De Metselaars 2 wilde op Zaterdag niet' spelen en daar de uitwedstrijd ook reeds met moeilijkheden gepaard ging, besloot de wedstrijd-commissie voet bij stuk te honden, te meer daar deze week de on derlinge wedstrijden gespeeld worden. De wedstrijdleider, de heer Nijland. zal nu in deze kwestie een beslissing moeten Het derde won met 4—1 van Double Fault 1 Het enkelspel van mej. L. Reys werd door mevr. Hartevelt gewonnen, die daarmede het enige winstpunt voor haar ciub veroverde. In de plaats van Nel de Bruyne speelde in het gemengd- dubbelspel mee Wie Kruider. die met H. Braakman een aardige partij speelde- De uitslagen waren: C. Hollebrandse slaat J v. d. Kraan 6—4, 62; Lylian Resey verl. van mevr. M. Hartevelt 36, 2—6; Wies Kruider en H. Braak man slaan mevr. T. v. Zuylen en B. v. Zuylen 7—5, 6—4; Lylian Reys en P Donders slaan mevr. T. van Zuylen en J. v. d. Kraan 7—5. 6—1; C. Hollebrandse en P. Donders slaan J- v. d. Kraan B. van Zuylen 62. 61 De onderlinge wedstrijden werden gezet met enikele partijen, die nogal spanning gaven. Bij de nieuwelingen Bernard Reys van W. Kooreman in partij, die hoop geeft. De eerste set werd Voetbalkampioenschap van Alphen Alphia. IAlphense Boys I: 12 Met bovenstaande wedstrijd, aan d Nieuwe Sloot gespeeld en door een vri talrijk publiek bijgewoond, is de com petitie om het kampioenschap van Al phen Zaterdagavond ingezet. De titel houder, Alphia, begon slecht, door met' 21 van de Boys te verliezen, die vorig seizoen naar de L.V.B. zijn gedegra deerd. En de nederlaag was volkomen verdiend, want de Alphianen speelden ronduit slecht. Ook de A. Boys gaven geen groots spel te zien en speciaal de voorhoede was zwak. In de eerste helft werd niet gescoord. De A. Boys hadden toen een overwicht en een kleine voorsprong zou verdiend geweest zijn. Het moest speciaal komen van de pas gerepatrieerde Cees Krum- pelman. De tweede helft leverde aan vankelijk veel sensatie voor beide doe len. Na 20 minuten scoorde de Alphia- rechtsbinnen 10; de Boys lieten het echter niet bij zitten en toen Bahlmann de bal uit buitenspelpositie had voorge zet en de Alphia-speler Bezemer zijn doelman in de weg liep, ontstond door Krumpelman de gelijkmaker. En het de Boys-rechtshalf Sjaak de Bruin, die een blunder van de kleine Achthoven met een fraai tweede doelpunt bestrafte, 21. Alphia's favoriet W. de Jong, die laks speelde schoot nog tegen de paal, waardoor de gelijkmaker, die niet ver diend geweest zou zijn, uitbleef. Er werd sportief gespeeld. S.N.L. won K.N.V.B.-cup na spannend duel Kopstoot van Eeckhout vernietigde Excelsior's illusies: 2—1 Nauwelijks vier minuten was de ver lenging oud, of de Excelsior-defensie gaf de 13de hoekschop weg. Daarmede werd •onnis over de ploeg uit Pernis vol trokken. Linksbuiten Siebelist prikte de bal hoog en scherp voor de doelmond en keeper Jonker, die zijn doel zo voor treffelijk had verdedigd, kon zijn vuist niet hoog genoeg brengen: als een zucht gleed de bal over zijn vingers; bij de .verste" paal stond rechtsbuiten Eeck hout en die behoefde alleen maar „ja" te knikken om de bal in de linkerboven hoek af te leveren: 21. Meteen blies scheidsrechter Swanenburg het eind- Vermoedelijk had Excelsior vooi ïst een flinke voorsprong kunnen /eren, als alle kansen benut zouden zijn. Zenuwen speelden echter een Eerst na 20 minuten kwam het eerste „heuse" schot, van Siebelist Keeper Jonker tikte de bal echter corner. Na half uur wist Van Veelen de e in het S.N.L.-doel te schieten. Toen zetten de Amsterdammers een offensief zonder resultaat overigens. Na de rust nam S.N.L. het heft in handen. Uit een penalty, omdat Eeckhout door Van Maanen werd „getackled", kreeg Excel sior zijn eerste doelpunt. De competitieleider van district II, de heer J. van der Meyde. reikte de beker aan de S.N.L.-captain Koch uit. Dit het slot van de beker-finale, die rijk was aan sfeer en spanning en waarin het begrip „sportiviteit" op het eerste plan stond. door de laatste met groot verschil ge' wonnen, de tweede gaf een, geheel an dere Reys te zien, die hoe langer er ge speeld werd- vaster werd en in de derde set door had, dat Wim Kooreman nog geen backhand had. Koert van Diepenin- gen won eveneens in 3 sets van Kuyper Mej. D- Lamers en P. Brouwer onder den in de tweede set veel tegenstand Wies Kruid-er en H. Braakman, n maa-kten er geen 3 sets van. W. Karstens sloeg in een aantrekkelijke partij H. de Koning, terwijl mevr. Karstens zich de meerdere toonde van Lylian Reys. Een goede prestatie voor iemand, die zo goed als nooit enkelspel speelt. De wedstrijden worden vanavond voortgezet. Rest ons nog te vermelden- dat het electrisóh licht in kleedlokalen en tine Zaterdag in gebrui-k werd genomen. Aan weerszijden van hel volleybalnet R.V.C. wint de zilveren volleybal De finales van de seriewedstrijden van de V.P.S.V. zyn geëindigd in een over winning voor R.V.C.dat ongeslagen de eerste plaats bereikte. De Rijswijkers sloegen V.P.S.V. met 31, Blokkeer met 31 en Celebes met 30, waardoor zij de Zilveren Volleybal bemachtigden. De andere ploegen hadden elk 2 winstpunten. door beter game-gemiddelde werd Celebes 2, V.P.S.V. 3 en Blokkeer 4. In het algemeen werd geen hoogstaand vol leybalspel vertoond. In de competitie zijn de dames 2e kl., heren 2e kl. en res. Ie kl. uitgespeeld. De eindstand dames 2e kl. luidt: Celebes 2 24 17 7 0 41 65—22 R.V.C. 2 24 12 8 4 32 54—34 Olympia 2 24 8 11 5 27 29—45 Athene 2 24 5 10 9 20 43—48 Athene 3 24 7 6 11 20 39—51 S.O.S. 2 24 5 8 11 18 36—51 K.H.G. 2 24 3 4 17 10 24—62 Eindstand 2e «heren: Smash 28 19 5 4 43 68—25 Prof. Wijk 28 14 9 5 37 63—36 Gem. Rijswijk. 28 12 11 5 35 6140 D.E.S28 11 8 9 30 55—48 Wings 28 9 8 11 26 48—54 L.U.V.V28 6 10 12 22 38—58 S.O.S 28 8 5 15 21 36—59 Actief 28 3 4 21 10 20—72 Eindstand Res. Ie kl. heren: R.V.C. 2 24 21 1 2 43 66—19 Olympia 2 24 9 8 7 26 47—43 Celebes 2 24 10 5 9 25 48—39 Blokkeer 2 24 8 8 8 24 45—42 O.V.C. 2 24 8 8 8 24 46—45 V.P.S.V. 2 24 6 7 11 19 36—49 V. L. 2 24 1 5 18 7 18—65 In de prom.-degr. heren III won Olympia de eerste wedstrijd tegen Gem. Rijswijk met 32. De uitslagen zyn: Dames le kl.: ForcialAthene 30; CelebesOlympia 30; WingsSOA 30; Wings—Athene 3—0; 2e kl.: OSEOKHG 03; HygiëaGem. Rijswijk 30. Res. le kl.: RVC 2—KHG 2 3—0. Res. 2e kl.: Olympia 4Blokkeer 3 03; Olympia 4Prof. Wijk 3—0; Blok keer 2Blokkeer .3 31; Blokkeer 3 Blokkeer 2 1—3. Heren 2e kl.: SmashActief 30; SOS —Actief 3—0; 3e kl.: Excelsior—KHG 3—0; Set Up—RPSOV 3—0; Ons Genoe gen—KHG 0—3; OSEO—RAS 1—3. Res. le kl.: Celebes—VPSV 3—0. Res. 2e kl.: Olympia 3Actief 2 30. Res. 3e kl.: Blokkeer 6—ZVS 2 3—0; Blokkeer 5Set Up 2 30; Blokkeer 6 Set Up 2 3—0; Actief 3—SOS 2 0—3. Prom.-degr. heren III: Gem. Rijswijk —Olympia 2—3. Competitie van de C.K.B. Strijd tussen vijf twaalftallen om kampioen schap van klasse 3A In de le klasse C.K.B. verliepen de drie wedstrijden volgens het plan, d.w.z. dat Rotterdam-Zuid zeër dicht bü het kampioenschap is gekomen. De Rotter dammers gaven THOR geen kans en wonnen in een vlakke wedstrijd met 62. Nog 3 punten uit 3 wedstrijden en de vlag kan in top, maar op enkele wed strijden na, staat de competitie tot Sep tember stil, zodat Rotterdam-Zuid nog even geduld moet hebben. DIOExcelsior werd een gelijk spel, dat echter van weinig belang meer is, daar beide twaalftallen veilig staan. ODI bood Vriendenschaar onverwacht nog flinke tegenstand, waardoor de ne derlaag tot 35 beperkt bleef. VEO en TONEGO zorgden ln de le klasse Z.-H.-N. voor een verrassing. Eerstgenoemde door een gelijk spel tegen DES (5—5) en TONEGO door een over winning op Blauw-Wit (13). Veel zal dit de Wassenaarders niet meer baten. Pernix 2 faalde in Scheveningen tegen KVS en leed eigenlijk onverwacht de derde nederlaag in successie, zij het slechts met 10. Oranje-NassauIjsvo gels en FiksMaassluis gingen niet door. Nu kwam Fiks uit tegen Oranje- Nassau, dat geen fout maakte en met 04 won. Eén punt uit vijf wedstrijden is voldoende voor het kampioenschap van de Vlaardingers. In 2A won TOP met 61 van een on volledig DAW en door dit resultaat delen beide twaalftallen nu de onderste plaats na gelyk aantal wedstrijden. Per nix 3 behoudt haar kansen, want de Leidenaren wonnen van VES 3 met 0-2. Spanning is er in klasse 3A volop. Pernix 5 viel min of meer tegen door een 34 nederlaag tegen Warmond. TOP 2 verloor van Flux 2 met 03 en dat betekent waarschijnlijk de onderste plaats voor de Sassenheimers, want D AW 2 trok zich uit de competitie terug. VKCKatwijk werd uitgesteld. Interes sant is hier de stand in de kopgroep, waar 5 twaalftallen elkaar bestrijden. Stand: Warmond 16 pnt uit 11 wed strijden; Pernix 5 14 uit 10; Katwijk 13 uit 9; VKC 12 uit 10; Ons Eiland 2 10 uit 8. Warmond 2 won de enige wedstrijd van kl. 4A met 40 van Fluks 3. Uitslagen: le kl, CKB: ThorRotter dam-Zuid 26; ODIVriendenschaar 35; DIOExcelsior 33. le kl. Z.-H.-N.: KVS—Pernix 2 1—0; Fiks—Oranje-Nassau 04; Blauw-Wit— Tonego 1—3; VEO—DES 5—5. 2e kl. A Z.-H.-N.VES 3—Pernix 0—2; TOP—DAW 6—1. 3e kl. Z.-H.-N.: Pernix 5Warmond 3—4; TOP 2—Fluks 2 0—3; VKC—Kat wijk n.d.g. 4e kl. A Z.-H.-N.: Warmond 2—Fluks 3 4—0. Pernix 2 verloor door slecht aanvalsspel Pernix 5 van de eerste plaats verdrongen De wedstrijd KVSPernix 2 is wel de slechtste, die we tot nu toe gezien heb ben. KVS was in het veld duidelijk zwak ker dan de Leidenaren, maar had toch nog de verdienste om één doelpunt te maken en dat bleek voldoende te zijn! Het Leidse middenvak was prima en de verdediging was behoorlijk op dreef. Over het Leidse aanvalsvak valt niets te vertellen, want het presteerde niets. Het schieten, vangen en plaatsen was slecht, dat de KVS-korf, op enkele scho ten na, niet in gevaar kwam. Over de wedstrijd zelf valt dan ook weinig vertellen. Twee schotloze twaalftallen, met Pernix 2 sterk in de meerderheid. Na rust zorgde Piet Geval voor het enige doelpunt van de wedstrijd. Een andere opstelling lijkt ons voor Pernix 2 sterk aan te bevelen! Pernix 3 speelde ook al een matige wedstrijd, maar was in ieder geval sterk genoeg om van VES 3'te winnen. De ruststand (02) werd tevens eindstand. \\%rmond zag kans om van Pernix 5 te winnen, dat slecht op schot was daardoor met 34 verloor. Dit kost de Oranjekragen de eerste plaats, maf staan slechts 1 punt op Katwijk achter. T.O.P. I—D.A.W. I 6—1 Ook deze wedstrijd heeft DAW weer met drie reserve-heren moeten spelen. TOP I heeft op verdiende wijze revan che genomen voor de destijds geleden nederlaag in Rijnsburg TOP I had reeds voor de rust een 20 voorsprong geno men, waaruit duidelijk bleek, dat DAW niet volledig was en zodoende maar niet tot een behoorlijke prestatie kon komen Ook na de rust was een juist iets beter spelend TOP in het veld. De stand dan ook al 40, vóórdat een DAW-dame de eer redde Alleen het laatste kwar tier was DAW het meeste in de aanval, maar niet DAW, doch TOP vond nog twee maal tie korf. DAW toonde zich HANDELSEMBLEMEN VERENICINCSINSIGNES in alle gewenste kleurenemaille Lu&trumtournooi „Professorenwijk" te Leiden Ter gelegenheid van het eerste lustrum houdt de volleybal-afd. van Professoren- wijk te Leiden a.s. Zaterdag een lustrum- tournooi voor heren op het terrein aan. de Speelweide, Lorentzkade te Leiden. Tien eerste-klassers zullen uitkomen in 2 groepen, nl. in I: Olympia, Forcial, Smash. VPSV en DES en in II: Wings. OVC, SOS, Prof. Wijk en Blokkeer. Zes de 2e klas. nl. in III: Olympia 2. OVC 2 en Smash 2 en in IV: DES 2. Prof. Wijk 2 en Blokkeer 2. De aanvang is bepaald op 2 30 uur. Bij slecht weer worden de wedstrijden in de zaal ge- LEIDEN I—L.F.C. I: 1—1 Voor de nederlaagserie, georganiseerd door de voetbalvereniging Leiden, ver scheen L.F-C. met een gehele jeugdploeg. L.F.C. was iets meer in de aanval. Lei den kon door stug verdedigen voorlopig doelpunten voorkomen. Na ongeveer 20 min- gaf Eradus LF C. verdiend de lei ding (01). Leiden gaf zich niet gewon nen en even voor rust wist Domburg gelijk te maken (11). In de tweede helft was Leiden sterk in de meerder heid, maar de achterhoede van L.F.C. met de jeugdige Gijsman in 't doel gaf geen krimp. Roodenburg 2Lisse 1: 21 De eindstrijd voor de LV.B.-sleutels, te Warmond gespeeld, bracht een wel eens te forse ontmoeting. Roodenburg was het meest in de aanval, hoewel met drie invallers spelend. Melis scoorde tweemaal. RAKET I—DE ZIJL I (Di\MES): 6—1 Door slechte spelopvatting van de De Zijl-dames ging deze ontmoeting met grote cijfers verloren. Het N.S.A.-tournooi De bekerwedstrijden van N.S.A. zijn Zaterdag voortgezet en beëindigd. In de verliezersronde won Sleutels I uit Lei den de derde prijs, door in de laatste minuten 21 te maken tegen het Al phense M.S.V. Dit was een pittig par tijtje. In de winnaarsfinale speelde N.S.A. I tegen Z.V.V. I uit Zwammerdam. Voor de rust wist het Samsom-elftal, ondanks een overwicht der bezoekers stand te houden en bleef de score blank. In de tweede helft moesten Verhoef c-s- hoofd buigen. De Dammenaren scoorden twee maal. waartegen de thuisclub niets stelde. Z.V.V. won dus de eerste prijs. Was er voor de voetbal vrij veel be langstelling, helaas kan dat met gezegd worden van de afdeling korfbal. Hier werd de winnaarsfinale tussen Zwalu wen uit Loosduinen en Thor uit Leiden voortijdig beëindigd, wegens een dent. De stand was 43 voor de eerste club. De verliezerswedstrijd ging tussen N.S.A. en Zuiderkwartier uit Leiden. De avond-vierdaagse had geluk Mooi weer en slechts twee uitvallers De ruim 150 deelnemers aan de avond vierdaagse hebben waarlijk niet te kla gen gehad. Hoewel het weer in de vroege ochtend van Woensdag weinig goeds be loofde, kwam toch weldra het vrouwtje het weerhuisje uit en bleef haar echt genoot binnen: het blééf vrij goed De afstanden waren voor drie avonden 15 km. en één avond 20 km. De sfeer bij Royal in de Douzastraat was Iedere avond opnieuw een afspiege ling van grote-vlerdaagse-gezelligheid. In keurig tenue waren de leden vai deelnemende verenigingen telkens ir prima humeur aanwezig. Na het in temen van de route ging het dan welgemoed op weg, soms zingend, neuriënd. De weg, die men moest afleggen was: Jan van Houtkade, Lage Rijndijk, Weipoortseweg, Vrouwenweg, Zoeterwoudseweg en Herenstraat. Slechts twee tippelaars konden de tral- ng voor de „echte" vierdaagse niet tot m goed einde brengen. Maar ook al deden de voeten soms pijn, iedereen heeft genoten van de prettige wandeling door het mooie polderland. Groepsprijzen behaalden de meelfa briek- de Sleutelst T.M.V. (Leiderdorp), P. A. van der Werff, T.O.P. (Noordwijk) •n S.M.S. (Endegeest). Vermelden wij ten slotte, dat mej. L. d. Hoek, als jongste deelneemster van P. A. v. d. Werff, reeds op Vrijdag haar ite avondvierdaagse volbracht en daarvoor ln de bloemetjes werd gezet. WATERPOLO W.Z-C. I—DE ZIJL I: 3—3 is wel eigenaardig, dat W.Z.C. en Forel een fusie aangingen, niets daar- bekend werd gemaakt door de K.N-ZB. en W.Z-C. en Forel toch af zonderlijk aan de competitie deelnemen, geheel onder eigen naam, maar met spe- an beide ploegen, zodat het nimmei zeggen, waartegen men speelt. Te gen dit optreden tekende De Zyl protest aan en o.i. zeer terecht. Ook over de wedstrijd zelf kunnen wy niet tevrden zijn, omdat het ook nu weer bleek, dat vele scheidsrechters nog te veel moeilijkheden met de ni« spelregels hebben, om een wedstrijd een goed verloop te geven. Hier werd ook speciaal na rust ten duidelijkste gede monstreerd, dat juist door te veel flui- een wedstrijd een zeer onaangenaam verloop kan krygen. Vóór rust leiaae W-Z-C. met 2—1. Het inde kwaim met gelijke stand: 3—3- De Zijl maakte alle doelpunten uit strafwor- pen (Prevoo 2 en Steehouwer 1). een moedige verliezer in deze sportieve wedstrijd. Van DAW-zijde speelde Jo de Best wederom een uitstekende partij. Harry Broekstra leidde deze belangrijke wedstrijd tot ieders genoegen. Fiks IOranje Nasau: 40. Fiks, dat oorspronkelijk tegen Maas sluis had moeten spelen, zag zich voor zware taak geplaatst, om Oranje- Nassau te bekampen, doordat Maassluis uitstel had gevraagd. En er moet worden gezegd, dat men zich kranig heeft ge houden, ondanks de 40 nederlaag. On geveer driekwart van de wedstrijd wist Fiks zich in evenwicht te houden. De aanvallen van beide zijden werden goed verdedigd. Na de rust zag Fiks zich vooi de tweede maal gepaleerd. In de vol gende opstelling golfde het spel nog ever i neer, waarna O.-N. ruim een kwar- voor het einde een derde doelpunt wist te plaatsen. Fiks kreeg hierna een inzinking en spoedig was het vierde doelpunt beslist. In de volgende opstel ling werd er niet meer gescoord. Scheids rechter Belt leidde goed. LE1MU1DEN Onteigening en woningbouw Door het ministerie van wederopbouw en volkshuisvesting is thans de onteige ning uitgesproken van de percelen die niet vrijwillig voor het bouwplan 1950 aan de gemeente werden afgestaan. Binnenkort zal men dus met de werk zaamheden voor 24 „goedkope" wonin gen kunnen beginnen. LISSE Bedrijfsvoetbal doet zijn intrede Het bedrijfsvoetbal heeft nu ook in de Bollenstreek zijn intrede gedaan. Dezer dagen werd, voor het eerst in de ge schiedenis van de Bollenstreek, een voetbalwedstrijd georganiseerd tussen het personeel van de firma's R. Veld huizen van Zanten en Gebr. Segers te Lisse. De wedstrijd werd een groot suc ces. Talrijke supporters van beide zijden en ook de directies der beide bedrijven waren op het sportveld aanwezig om hun clubs fanatiek aan te moedigen. Het werd een spannende strijd, die ein digde in een 22 gelijk spel. Men neemt thans ook op andere bloembollenbedry- ven het initiatief om onderlinge voet balwedstrijden te organiseren. OEGSTGEEST De Zaterdag gehouden reclasserings- collecte heeft het respectabele bedrag van 463.89 opgebracht. De gevers, doch ook de collectanten en collectrices, hartelijk dank! OUDE WETERING Voetbalvereniging S.V.O-W. In de onder leiding van de heer A- d® Jong gehouden vergadering van de voet balvereniging S.V.O.W. werd de voor zitter met algemene stemmen herkozen, evenals de penningmeester, de heer H. Horsman. Als opvolger van de heer D. de Vries werd de heer G. Vergunst tot secretaris gekozen. De heer P. de Rijns burger kwam in de elftallen-commissie. Met de a.s. competitie wordt het nieuw® terrein aan de Lisserweg in gebruik genomen. RIJNSBURG 25 Jaar by de N.Z.H.VM. Op Donderdag 22 Juni a.s. herdenkt de heer L. J. Goudriaan, ambachtsman le klasse bij de N.Z.H.V.M. alhier, dat hij vóór 25 jaar bij deze maatschappij in dienst trad. Ds De Wal bedankte opnieuw Ds Joh. de Wal heeft ook bedankt voor het beroep van de Geref. Kerk art. 31 te Kommerzül-Niezyl. Vergadering van de Morsebelpolder Op een vergadering van de ingelanden van de Morsebelpolder werd in de plaats van de 70-jarige voorzitter, de heer Alb. Kromhout, gekozen de heer Joh Krom hout Jz De .ontvangsten en uitgaven over 1950 werden geraamd op f 308616- Er werd machtiging .verleend tot onder handse aanbesteding of uitvoering van werken in eigen beheer. Er zal 5 pet als voorschot aan het personeel worden uit betaald. Op voorstel van de heer Den Hollander werd de heer Alb. Kromhout benoemd tot ere-voorzitter. De heer A. van Egmond bracht hem dank voor d® aangename samenwerking. TER AAR Steeds groter vandalisme Enige tijd geleden meldden we de ver nieling aan een dragline en een motor- pomp. Dit is zo grondig gebeurd, dat het werk aan de weg Aardam—Gouwsluis nog steeds niet is hervat. Thans hebben enkele van dezelfde knapen ook een ravage aangebracht ln de bijna gereed zijnde nieuwe boerenwoning van de heer J. B. Cats. Tijdens deze bezigheid hadden de Jongens een „wacht" uitstaan. Vrij dagavond vond de koster van de Geref. Kerk aan de Aardam stenen van onge ler 5 cm, die door de glas-in-lood-ramen aren geworpen. Onwillekeurig vraagt ■en zich af, wie hieraan schuldig zijn. De eerste augurken Door de tuinder J. Frolik werden aan de centrale veiling de eerste augurkea aangevoerd. Koper was de heer S. ten Ruiten uit Roelofarendsveen. De augur- keft brachten 25 cent per stuk op. VOORHOUT Voor verdrinkingsdood bewaard Gistermorgen omstreeks 11 uur is het 4-jarlg zoontje van de heer J. P. uit de Boerhaavestraat door de leuning van de Nagelbrug aan de Leidse Vaart in het water gevallen. De niet jong meer zijnde heer Mulder, die de zwemkunst niet machtig is, sprong te water. Doordat de bodem hard is, kon hij al wadende het kind redden. Christen-vrouwenbond Onder leiding van mevr. Beker—Van Rooyen vergaderde de afdeling van de Christen-vrouwenbond in de Chr. school. :ker las een deel van Hand. 4 .r een verklaring van. Een ver slag van de algemene vergadering te Utrecht werd gegeven door mevr. Van Schalk—Handgraaf. De vorm beviel al len best! Tot penningmeesteresse werd gekozen mevr. Broersma.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4