LEXINGTON Prachtige Oranjezege op Engeland Enthousiasme overwon weer eens betere techniek en tactiek BELGISCH ZATERDAG-ELFTAL WON TE BRUGGE MET 3-1 VRIJDAG 19 ME 19W DRIE TEGEN NUL HET BINNENTRIO DER ENGELSEN FAALDE Op wel zeer verrassende en verdiende wijze heeft het Nederlands elftal Woensdagavond in het Olympisch Stadion Engeland B een 30 neder laag toegebracht. Het was Kees Rijvers, die in de 34e minuut Holland op buitengewoon fraaie wijze de leiding gaf en in de tweede helft waren het Roosenburg en Abe Lenstra, die met juweeltjes van doelpunten de Oranjehemden een 30 voorsprong gaven. Een Middleton op zijn best moest er in de laatste minuten nog aan te pas komen om Abe het scoren van een vierde goal te beletten. niet mogelijk was geweest, als •erdediging niet pal had gestaan Een 30 overwinning op Engeland B, dat verleden jaar Holland binnen de Oelfde Stadion-muren met 40 kanis loos had geslagen! Wie had dat durven dromen? IJiemand! Temeer niet. omdat iedereen ervan overtuigd was. dat En geland B alles in het werk zou stellen, om de 50 nederlaag tegen Italië in meehielp aan onze 02 nederlaag Milaan weer goed te maken en omdat 1946 te Huddersfield, tegen de uiterst geraffineerde indivi duele en in scherpe combinaties uitge voerde aanvallen der Engelsen Vooral Potharst had het tegen Langton, de beste •aller der Engelsen de profs in Amsterdam hun laatste kans kregen, om zich in het Engels elftal te spelen, dat naar Brazilië gaat. Deze zege is het werk geweest van alle elf Oranjehemden, die zich door het hogeschoolvoetbal van de Engelsen ni-et uit het void lieten slaan en zich met volledige overgave van hun moei lijke, maar ook dankbare taak kweten. Vanelf jongens ook. die na het zeer fraaie doelpunt van Kees Rijvers voel den. dat hJet mogelijk was, om deze tegenstanders in het zand te doen bijten en die na het tweede doelpunt het strijdverloop zelfs gingen dacteren. Abe en Kees de motoren. De grootste verrassing in deze op windende strijd is ongetwijfeld het suc ces van de Oranje-voorhoede geweest, die het bestond driemaal te scoren. En dan moet in de eerste plaats de in de laatste tijd veel versmade Keesje Rij vers worden genoemd. Het was Kees. die met zijn doelpunt in de 34e minuut de basis voor de overwinning legde. En het was Kees. die werk voor twee deed. zjjn eigen taak en die van Abe. als bin- nenspeler in het S-S.S. Overal waar hij nodig was. dook de jeugdige man uit Breda op en hij deed zulk knap werk. dat hij de beste man van het veld ge noemd mag worden. Na hem dient direct Abe Lenstra te worden genoemd. Hij was de maker van het derde doelpunt en de geestelijke vader van de andere twee. Abe mag dan nog niet geheel aan de eisen van het moderne spel beantwoord hebben, wat hij met de bal deed was meesterlijk. Telkens weer brachten zijn passes de Engelse verdediging in verlegenheid. Vooral met zijn clubgenoot Hofma kon hij het best vinden en de wijze, waarop hij de andere Noordeling. Roosenburg. in staat stelde om zijn bijdrage in de score te leveren, was sohitteremd. Voor zijn onbaatzuchtigheid werd Abe be loond. toen Nicholson, de Engelse spil. een bal verkeerd wegwerkte en de Fries zich geen seconde bedacht. Van zeker 30 meter afstand knalde hij het leer laag en onhoudbaar in de touwen. k Hofma en Michels hebben zich naast Abe en Kees loffelijk geweerd. En toen Roosenburg, van huis uit mid-voor. op de rechtsbuitenplaats ingespeeld raakte, kwam hij eveneens tot een redelijke prestatie Niet vergeten mogen we ook, dat dit Advertentie duren. De Ajaxied had daar zelf ook schuld aan, want hij liet Langton her haaldelijk vrij spel. Als een rots in de branding stond echter naast heriï stop per Rinus Terlouw, die niet alleen mid- voor Pye geen schaduw van een kans gaf. maar die tevens nog tijd vond om De Ajaxied. Michels onderneemt stormaanval op het Engelse doel, dat Middleton evenwel voor doorboring weet te behoeden. Toch slaagden de Oranjehemden er in ir liefst 3 X te scoren en zo doende de interlandwedstrijd tegen de Britse profs met 30 te winnen. zijn makker to hulp te komen. Van der Sluys was ongetwijfeld de beste back. Ook nu weer voorkwam hij een doel punt, toen hij. met een katachtige sprong, een door Quiqly in het uiterste hoekje geplaatst schot wist weg te kop pen en dat Payne niet zo op de voor grond trad. kwam door zijn toedoen. Engelsen waren schotloos Dat Kraak zijn doel heeft weten schoon te houden, dankt hij naast fraaie saves van hemzelf, aan de verbazingwek kende schotloosheid van de Engelse voorhoede, waarin tooh spelers met klin kende namen stonden. En kwamen deze heren tot een schot, dan was het vaak slecht gericht. Met hun pogingen om de bal al combineerend achter Kraak te deponeren, hadden ze geen succes om de doodeenvoudige reden, dat ze daartoe de kans niet kregen. Vooral het Engelse binnentrio Quickley-PyeBaily stelde in deze wedstrijd teleur. Nicholson had Michels goed in bedwang, al verloor hij nogal' eens een kopduel van de Amster dammer. Dit Engelse B-team bleef in zijn geheel achter bij het elftal van Newcastle- Advertentie Advertentie IMPORT CIGARETTES -85 ct. Lenstra en Rijvers gangmakers van onze aanval Hollandse achterhoede liet zich niet vermurwen juist op het moment, dat hij wilde schieten, belette v. d. Sluys hem dit. Onze voorhoede deed wat ze kon. de druk op ons doel te verlichten. Scott zag zich genoodzaakt Hofma het sc te beletten en Roosenburg kopte de bal uit een voorzet van Hofma ver naast. Na 10 minuten kreeg Baily dé kans om de stand gelijk te maken. Langton was met de bal aan zijn voet naar binnen „gezigzagd" en bood zijn team genoot, met een trekballetje, een niet te missen kans. Op nauwelijks enkele meters alleen voor Kraak staande, schoot Baily. overhaast, de bal in diens veilige knuisten! De Engelsen bleven na dit voorval stormlopen. Kraak moest optreden Stoffelen in zijn ijver Pye een kans bood en daarna viel onze aanvoerder zelfs zijn eigen doelman aan. Hij trapte hem de bal uit de handen, maar Kraak wierp zioh languit weer op het bruine monster. Bailey had met een fraai schot al even min succes bij hem, al moest onze doel man de bal laten glippen, waardoor rechtsbuiten Payne een kans kreeg. Voor hij die echter kon benutten, lag Kraak al op zijn schoen. De beslissende klap viel. Toen viel de o.i. beslissende klap. De vrijstaande Roosenburg kreeg de bal van Abe toegespeeld en rende er mee op het Engelse doel af. Daar ontdeed hij zich rst nog van Eckersley, legde de bal >or zijn linkervoet en schoot vervol- ;ns keihard en onhoudbaar in: 20! Dat gebeurde in de 22e minuut. En eg was meteen alle Hollandse angst tor de gelijkmaker. Met een bewonde renswaardig élan en met goed spel gooiden de Oranjehemden zich in de strijd. Bij de vaart, die ze ontwikkel den, leek het wel of de Engelsen stil stonden. En nadat Hofma het uiterste Eckersley had gevergd, diende Abe Lenstra, die een mistrap van spil Nicholson subliem afstrafte, de Engelsen de genadeslag toe: 30. Het stadion dreunde op zijn grondvesten, zo ging het publiek te keer. In de resterende 20 minuten bleven de Hollanders sterker. Wel deden de Engelsen nog moeite om althans de eer te red-den. maar erg gevaarlijk werden toch niet méér. Wel had Payne peoh, n hij de bal op de lat kopte. 'o won Holland met 3—0. Enlhou- sme had over betere techniek en tactiek gezegevierd. Zoals dat dikwijls het geval is. Mr dr Koesoema Atmadjah en mr Wirjono Prodjodikoro, leden van het IJniehof, zijn gisteren op Schiphol aan- i gekomen. Mr Maramis wordt Zaterdag verwacht. Vier min. voor einde redt Heinen voor Nederland de eer Oranje-aanval liet kansen onbenut Het Nederlandse Zaterdagmiddagelftal heeft het gisteren te Brugge tegen België niet tot een overwinning kunnen brengen. De Belgen wonnen met 31 en al zijn deze cijfers wat geflatteerd, verdiend was de overwinning zeker. Over het algemeen waren onze Zuiderburen sneller, zij plaatsten beter, hadden bovendien het nodige geluk, terwijl Nederland met zijn ze ven debutanten niet zonder plankenkoorts was. Deze sportieve en in de tweede helft zeker ook spannende wedstrijd werd voor de Hollanders een teleurstelling en voor hen niet alleen, want de gespeelde oefenwedstrijden hadden de gedachte gewekt, dat Nederland deze vierde wedstrijd tegen België zou kunnen winnen. Het had ook gekund, maar dan had men niet zo veel kansen onbenut moeten laten. Het begin was als bij andere inter landwedstrijden. De volksliederen wer den gespeeld, foto's gemaakt en de Ne derlandse aanvoerder bood zijn Belgi sche collega bloemen aan met linten in de Nederlandse kleuren. Direct na de aftrap togen de onzen die in wit shirt en Oranjebroek speel den ten aanval, zodat de Belgische ver dediging onmiddellijk op de proef werd gesteld. Gevaarlijk waren de aanvallen echter niet, het tweede schot was veel te zacht, maar als er nog maar enkele minu ten gespeeld zijn, lost de Nederlandse midvoor Hein-en toch een hard schot, dat de Belgische keeper onmogelijk kan hebben. De bal ketst echter precies in de linkerbovenhoek tegen de lat en springt weer het veld in. Jammer want als dit schot succes had geboekt zou het verloop van de wedstrijd ongetwijfeld anders zijn geweest. De Belgen gaan dan doelman Woud- na aan de tand voelen. Deze geeft echter geen krimp. Een harde schuiver weet hij vallend en stompend tot hoek- schop te verwerken. Als even later een Belgisch speler vrij voor doel staat en hard inschiet, valt Woudsma boven op de bal. Het spel golft op en neer. Een schot van Lagendijk gaat naast. We noteren een goede voorzet van rechts, maar het schot is veel te zacht. zodat de Belgische doelVerdedlger er geen last mee heeft. De Belgen komen meer en meer op zetten. maar de Nederlandse aanvallen mogen er ook zijn. Een fraai schot van Lagendijk wordt door Vloemans prach tig opgevangen; even later gaat een Ne derlands schot rakelings naast Toch zijn de Belgen in de meerderheid. Verschil lende hoekschoppen op het Nederlandse doel zijn daarvan het bewijs. Maar ook de Belgen weten het doel niet te vinden. Woudsma moet meer dan eens hande lend optreden evenals de backs. Toch is het zuiveren niet steeds correct. De bal wordt weggetrapt, maar is soms een pracht voorzet voor de Belgen. 10 r de Belgen Frankllet krijgt een mooie kans. Hij aarzelt en weg is de kans. Even later zoeken de Belgen het doel te hoog. Dan een goed schot van Stalens, maar Woudsma stompt het over. De hoek schop wordt goed genomen, maar weer weet de Ned. doelverdediger vlak tegen de paal de bal te vangen. Een Belg dringt hem eohter met de bal over de zijlijn, weer een corner. Scheidsrechter Van de Moordel kent die echter om onverklaarbare redenen niet toe. Na 35 minuten spelen ontstaat uit een scrimmage voor het Belgische doel de eerste Nederlandse hoekschop. De bal Nadat de spelers en het 60.000 koppen tellende publiek één minuut stilte in aoht hadden genomen voor de spelers van de Italiaanse club Toronto, die een jaar geleden bij een vliegtuigramp zijn omgekomen een indrukwekkend ogenblik gaf de Belgische scheids rechter Wouters het beginsignaal voor de strijd. En direct zat de sfeer er in. Het eerste gevaar kwam van de Engelsen. Kraak moest al Spoedig tonen, dat hij in een goede vorm stak, want Payne richtte een hard sohot in de hoek. De eerste corner voor de gasten, maar hij leverde niets op. Onze linkervleugel Hofma Lenstra maakte Scott het leven zuur. Uit een omhaal van Abe schoot Hofma naast; hij stond trouwens buitenspel. In de eerste twintig minuten kreeg Middleton wat meer werk dan Kraak, maar de Engelse aanvallen bleven ge vaarlijker dan die der onzen. Een kop bal van Abe kwam over Taylor heen bij Hofma terecht, deze zette voor en Michels en Middleton renden op de bal af. Vlak voor het hoofd van de Ajaxied plukte de Engelse keeper de bal was. Een scrimmage voor het doel van Middleton volgde, doch Scott redde. Twintig minuten waren er gespeeld, toen Langton een hoge voorzet gaf, waar Kraak net niet bij kon. De aanstormende Payne kopte de bal in het zijnet. Bij de derde corner van de Engelsen was het bijna raak. Quickley's schot de hoek vond echter v. d. Sluys op zijn Het Engelse aanvalsspel. hoe mooi van opbouw, bleef een belangrijk onder deel missen: het afwerken. Telkens kon de Hollandse verdediging de bal wegwerken. Vlak nadat Terlouw Pye een unieke scoringskans ontnomen had, viel er een doelpunt aan de andere kant. Abe. die op het middenveld de bal te pakken kreeg, bracht eerst Hofma met een schijnbeweging in vrije positie, speelde hem daarna de bal toe en kreeg hem weer terug. Weer een pass naar Hofma volgde, een voorzet en de toestormende Kees Rijvers schoot de bal over de uit zijn doel gekomen Middleton in de Engelse touwen (10). Holland had de leiding genomen! En hoewel Kraak daarna benauwde ogenblikken kreeg, o.a. toen Payne van dichtbij een keihard schot inzond en Bailey wat later, ook al met een kogel, de rechterhoek opzocht, passeren liet uitstekende keeper zich niet. Middleton trouwens evenmin. Uit een afgemeten voorzet van Hofma kopte Michels de bal zeer hard in, maar op fraaie wijze keerde Middleton het ge vaar. Zo kwam de rust met een 10- voorspron-g der onzen. Benauwde 20 minuten Wat de Oranjehemden in de rust heb ben uitgespookt, is ons niet bekend, maar een feit is, dat ze eerst een paar minu ten na het fluitsignaal het veld weer betraden. Abe voerde daarbij een leven dige discussie met Kees Rijvers. Dat het over de te volgen tactiek ging, staat wel vast. De eerste 20 minuten waren uitge sproken voor de Engelsen, die, voor hun doen, onstuimig ten aanval trokken. Onze verdediging werkte onder hoog spanning. Stoffelen. die. in het doel gebied, met de bal geen raad wist, speelde hem gevaarlijk door naar Kraak, althans dat wilde hij doen. Quickley kreeg de bal echter te pakken. Roozenburg en Keiler winnen Internationaal damtournooi Woensdag geopend (Van onze dammedewerker.) Woensdagavond vond ...w... in Den Haag onder grote belangstelling aers- °}e de officiële opening plaats van het internationaal damtournooi. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de burge meester van de Residentie, mr F. M. A. Schokking, alsmede vele leden van de Franse, Italiaanse, Belgische en Zwitserse ambassade. Na een woord van welkom tot de wezige autoriteiten, deelnemers andere genodigden, wees de voorzitter van de organiserende vereniging, dr K. Venema, op het voornaamste doel, dat de oprichters van „Damas" zich indertijd hebben gesteld, nl. de unificatie van het spelreglement in de diverse landen. Onder de vele sprekers, die „Damas" met de totstandkoming van dit tournool geluk wensten, bevonden zich o.a. mr Schokking. de heer Willems, voorzitter de Ned. Dambond, en ir v. Steen-is, voorzitter van de Kon. Ned. Schaakbond. Deze laatste wees op de sportieve, de propagandistische en de politieke waarde in het te houden toumooi. De oud-wereldkampioen Springer, die als laatste het woord voerde, herdacht het slot van zijn betoog de grote Nederlandse pionier Jack de Haas. Tevens wees hij op de propagandistische werkzaamheden van de „3 Franse muske tiers" Moll-imard, Bonnard en .Fabre, van wie Bonnard als enig overlevende aar dit tournooi deelneemt. Met het spelen van de verschillende volksliederen werd de officiële openings plechtigheid besloten. De eerste ronde. De eerste ronde van het Damas-dam- tournooi kenmerkte zich althans wat de strijd in de Majorgroep betreft in met algemeen door snelle beslissingen. De Engelsman Harrold had de eer de eerste winstpunten in dit tournooi te boeken door zijn partij tegen Botta (Italië) na ruim 2 uur in zijn voordeel te beëindigen. Zoals te verwachten M VT' f| i Wr Wf a ^n-l 1 het eerst in een inter nationale ontmoeting op het honderd- ruitig bord uitkwamen. Deze eerste ken nismaking heeft wel aangetoond, dat het spelpeil van deze deelnemers nog aan merkelijk zal moeten worden opgevoerd, voordat zij in staat zullen zijn met kans op succes aan een dergelijk zwaar bezet tournooi deel te nemen. Door een onjuiste berekening van de Italiaan kon Harrold al spoedig een vrij eenvoudige damzet uitvoeren. Na enkele wederzijdse fouten werd Botta tot capitulatie gedwongen. Hoewel het spelpeil in de partij King- Verpoest van veel beter gehalte w; werd ook hier een spoedige beslissing verkregen. Via een niet al te ingewik kelde combinatie kwam de Belg reeds in het begin van het middenspel op dam. Wel kon de in Frankrijk woonachtige Chinees deze dam tegen schijfverlies af nemen, ma-ar het eindspel leverde Ver- poest niet veel moeilijkheden op. zodat ook de Belg met een overwinning het tournooi inzette. Keiler, belust op revanche van zijn nederlaag tegen Post tijdens de laatste wereldkampioenschappen zette direct een degelijke klassieke partij op. waarbij hij basispositie in de driehoek 2-13-4 grondig aantastte. De consequentie van zwarts spel leidde tot een ruil op het kerkhof. Voor Keiler vormde deze voorpost een gewillig aanvalsobjeet. Toen Post een gedwongen offer niet juist af- ikkelde was dit voor de oud-kampioen an Nederland voldoende om de partij -et een serie krachtige zetten tot winst Roozenburg verkreeg in zijn partij wordt echter weggewerkt. Weer een Ned. aanval, een Belgische en dan krügt België op de Ned. helft een vrije schop te nemen. De bal gaat recht op het doel af. Carpels krijgt hem te pakken en met een hard en vrijwel onhoudbaar schot geeft hij België de leiding. Het stadion juicht, maar de Hollanders laten zich niet overrompelen. Vlak achter elkaar krijgen ze twee hoekschoppen te nemen. Lagendijk zet goed voor, een Hollands hoofd zorgt voor een fraaie kopbal, die Moemans niet hebben kan, maar een Belg kopt de bal even fraai weg. De rust komt met 10 voor België. Na de thee zijn de Belgen weer direct in de aanval, maar Woudsma houdt zijn doel schoon, daarbij goed gesteund door de beide backs. Ook Bouwens levert zijn. aandeel in de verdediging. Nederland krijgt verschillende goede kansen, maar ze gaan door slecht schieten verloren, en voor open doel schiet Van der Wiel hoog over. Vlak daarop schiet nien weer tegenVloémans aan. Loosman krijgt een kans, maar de bal komt in de handen van Vloemans terecht Nederland heeft op dat ogenblik in het veld de meerderheid, maar de Belgi sche aanvallen zijn uitermate gevaarlijk. De Belgische rechtervleugel Stalens Van Halme is uiterst snel en brengt het Oranje-doel nog al eens in gevaar. Nederland brengt de bal dan weer goed naar voren, de verdediging wordt gepasseerd, maar Van der Bend wacht iets te lang met schieten. Zijn voorzet is te scherp en de Belgische keeper kan de bal onderscheppen. Heinen krijgt een kans, als de keeper uitgelopen is, maar zijn schot is zwak. Loosman verknoeit een prachtkans door slecht schieten. Bij een Belgische aanval weet Woudsma een zeker schijnend doelpunt alleen te voor komen door snel uit te lopen en de bal weg te trappen. Aan de andere kant is er dan een goede voorzet van Van der Bend, maar de bal wordt hoog overgekopt. De Ne derlandse aanvallen zijn niet af. Het samenspel is niet steeds je ware. Klum- -hoede ook aan het ;rk, r tegen de Zwitser Guignard reeds tienbal zetten een tastbaar voordeel, door dat zijn tegenstander na een theoretisch niet geheel juist voortgezette 3126 ope ning voortijdig een schijf op het kerkhof plaatste. Het daarop volgende tempospel werd door de wereldkampioen op de hem eigen brillante wijze gespeeld. Niet temin verdedigde de Zwitser zich hard nekkig, waardoor het nog geruime tijd duurde voor Roozenburg zijn voordeel in winst had omgezet. De langdurigste en naar onze mening tevens de fraaiste strijd werd gevoerd door de Wageninger Van Dijk tegen de Franse veteraan Bonnard. Na een aan vankelijk eenvoudig gehouden opening werd de Fransman gedwongen (met wit) een voorpost op 20 in te nemen, waarna I het spelbeeld de Nederlander enige per- j Van de backs vonden wa Wilhelm de spectieven scheen te bieden. Door een beste. Woudsma heeft, ondanks de drie n,ar onrr matting mindrr juistr voort- i nulpunten, aan twee waarvan hu geen zetting bij de 38e zet geraakte Van Dijk dat de keeper, die een goede zij het ook gelukkige wedstrijd speelt, steeds kan ingrijpen voor dat het binnentrio er aan te pas kan komen. De Belgen krijgen weer een corner te nemen. De bal komt voor doel, wordt naar links weggewerkt, komt terug. Woudstra wordt gepasseerd en Frankil- let maakt aan alle onzekerheid een eind door de bal hard in de touwen te jagen (20). En dan ineens is het 30. De Belgen zjjn weer komen opzetten. Dicht voor doel krijgt de Ned. verdediging de bal, maar in plaats van terug te spelen op Woudsma probeert men om de aange stormde Frankillet heen te spelen, wat mislukt en Woudsma, volkomen verrast, heeft het nakijken <30). De Nederlan ders kijken even ontmoedigd. Weer zijn de Belgen in de aanval, weer een hoek schop, maar Woudsma stompt de bal resoluut weg. Maar dan neemt Neder land het initiatief over. Voor het Belgi sche doel ontstaat een duel, niet onge vaarlijk, maar Moemans weet door uit te lopen het gevaar te bezweren. Inmid dels heeft een Eelg echter reeds op de doellijn plaats genomen. Verschillende Nederlandse kansen gaan verloren. Het binnentrio brengt er wei nig van terecht en de Belgische verde diging. waarin vooral Dechany uitmunt, weet steeds tijdig in te grijpen. Vier mi nuten voor het einde krijgt Heinen de bal. Hij aarzelt niet en redt de Neder landse éer met éen goed 6chot (3—1). Daarmee komt het eind met 31 voor de Belgen. De Brabanconne klinkt. Nederlands hoop op een overwinning is niet in vervulling gegaan. Nabeschouwing De nederlaag in Brugge is een teleur stelling geworden. Na de beide oefen wedstrijden tegen D.W.V. en D.W.S. had men zeker een beter resultaat mogen verwachten. Natuurlijk zijn er verzachtende om standigheden aan te voeren. Nederland had niet minder dan zeven debutanten en het is nog iets anders om thuis te spelen dan in het buitenland, waar zeven duizend Belgen hun ploeg aanmoedigen. In de tweede plaats was het veld van de Royal Cercle Sportif Brugeois allerminst ideaal. Er zat naar Hollandse opvattingen teveel effect in. En in de derde plaats was het Belgische elftal een sterke tegenstander. Maar dat alles neemt niet weg, dat Nederland onder zijn kunnen is geble ven. Het binnentrio in de voorhoede heeft tal van kansen gemist en verloren doen gaan. De beide kanthalfs Van Vee- len en Klumpenaar waren ook slechter dan bij de oefenwedstrijden. Hun plaat sen was onvoldoende. Lagendijk heeft zeer behoorlijk vol daan en ook Van der Bend was met de tweede helft goed op dreef. echter enigszins in moeilijkheden. Niet temin was de remise, waartoe na een combinatie van de Wageninger werd be sloten, een juiste uitslag van deze span nende en combinatierijke partij. De uitslagen van het majortournooi1 luidden: BotiaHarrold 02; Keiler Post 20; KingVerpoest 02; Bonnard Van Dijk 11; GuignardRoozenburg 02. Gordijn was vrij. In de minorgroep waren de resultaten: Ansems—Noome 1—1; Slabv—Bandstra 02; CausseHuvaert 20; W. de Jong den Hertogh 11; VerseHam 02. Dukel vrij. De tweede ronde wordt heden in Pul- chri Studio te Den Haag gespeeld, aan vang 4 uur. De derde ronde begint mor gen eveneens in Pulchri Studio schuld had, een goed debuut gemaakt. De Belgen hebben het hem allerminst gemakkelijk gemaakt. Bouwens speelde eveneens een behoorlijke wedstrijd. Bij de Belgen blonken Dechany en Vloemans uit; ook Carpels speelde een goede wedstrijd. Frankillet maakte twea doelpunten, maar is geen fijne speler. We vroegen de heer Jos. Thyssen, de voorzitter van de Belgische Zaterdag- voetbalbond nog even naar zijn mening. Hij vond het een goede wedstrijd. Het Ned. elftal vond hij niet beter dan dat van vorig jaar te Utrecht. Van der Bend vond hij minder dan vorig jaar. Het binnentrio was in het veld wel goed. maar voor doel presteerde het weinig. Woudsma vond hij niet zo goed, al er kende hij volmondig dat hij enkele ma len op prachtige wijze schoten had ge houden. Van de Belgen vond de heer 1 de linksbinnen Carpels de beste Thysi (Advertentie),

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 7