SNEEUWWIT MEISJE Administratieve Kracht NIEUWE LEIDSCHE COURANt Nieuwsflitsen uit de omstreken ALPHEN aid R1IN „Het Landbouwhuis" in het zilver Het was gisteren 25 jaar geleden, dat de heer C. A. Bos. toen veehouder Rietveldsepad, de 'boerderij vaarwel zeg de en in het pand Julianastraat 66 t zaak begon in galanterieën en aanv wante artikelen, een soort bazar, w; ook benodigdheden voor de landbouw veeteelt verkrijgbaar waren. Dit' was de zeer bescheiden opzet v „Het Landbouwhuis", fa C. A. Bos Zn. De heer Bos zag zijn bedrijf in o vang toenemen. Thans heeft hij 16 m persoeel in dienst waarvan 4 vertegen woordigers en naast het winkelpand de Julianastraat is een toonkame? vi de modernste landbouwmachines en c is er nog een werkplaats in de Van Boet- eelaerstraat! Voorts: een filiaalbedrijf op de markt te Bodegraven in samenwer king met de fa A. Blom uit Aarlander- veen; vaste plaatsen op de markt te Leiden en verschillende landbouvbeur- een, o.a. te Rotterdam en Hoofddorp Kortom de firmanaam is niet alleen zeer bekend in de Rijnstreek, maar door ge heel Nederland. Daarvan heeft de in hotel „Centraal" gehouden receptie het ondubbelzinnige bewijs geleverd. Bijna zeventig bloem stukken sierden de zaal. Tal van per sonen kwamen de jubilerende firmanten de hand drukken en dat waren niet al leen leveranciers, maar méér nog per sonen uit de klantenkring. Burgemeester Witschey zond een feli- citatieschrijven, mede namens zijn voor ganger. mr F. M. A. Schokking. De heer C. A. Bos, die 2de voorzitter is van de Alphense Middenstandsvereniging. ving ook uit deze kring zeer veel belang stelling, evenals van de zijde der Ned. Herv. Gemeente, waarin hij een op de voorgrond tredende figuur is. In ieder Opzicht een gewaardeerde, harde werker! Actie zomerzegels De speciale actie voor de verkoop eomerpostzegels werd in onze gemeente in tiwee weken samengedrongen, n.l. 213 Mei. Het resultaat was: In de stand postkantoor: zegels van 4 cent itoeslag 2 cent) 817 stuks, winst 16.34; 6 cent (toeslag 2 cent) 203, winst 4.16; 8 cent (toeslag 3 cent) 304, wist ƒ9.12; 10 (toeslag 4 cent) 393, winst 15.72; 15 oent (toeslag 5 cent) 1800, winst 90; 25 cent (toeslag 5 cent) 271, winst 13.55. Totaal winst 148.89. Verkoop aan handel en industrie: Ver koopwaarde 4 cent (2 cent) 1574, winst 31.48; 6 cent (toeslag 2 cent) 618, 12.36; 8 cent (toeslag 3 cent) 933, winst 27.99; 10 cent (4 cent) 2634, winst 105.36; 15 cent (5 cent) 4574, winst 228.70; 25 cent (5 cent) 715, winst 35.75. Totaal winst 441.64. In totaal zijn 14.841 zegels verkocht (de verkoop aan de P.T.T.-loketten niet meegerekend) met een waarde van 1740,46 en een winst van 500.53. Voorts zijn er nog 500 kaarten verkocht a 0.10 en enkele kleine bedragen ont vangen. De verkoop van zomerzegels aan het P.T.T.-kantoor gaat tot eind Juni door. BENTHUIZEN De vernieuwing van de Dorpsstraat Gistermiddag werd in café „De Zwaan" van de heer A. van Staalduinen de aan besteding van de vernieuwing van het eerste gedeelte van de Dorpsstraat ge houden. De gunning is aangehouden. Het gemeentebestuur vertrouwt dat het werk binnen enkele maanden voltooid ral zijn. De inschrijvers waren: P van den Dool, Bergambacht, f 53 244; M J Monshouwer. Sleeuwijk. f 52.480; Reefs Aann- en Handelsmij N.V., Oldenzaal. 52.000; T P de Geus, Leidschendam, l 51.500; H Bunschoten en Zoon, Noord- wijk, f 51.425; J de Jong en L Bontebal. Pijnacker. f 51.400; E H Kuijer, Blari- cum. f 51.000; C Bontenbal, Reeuwijk. f 50.097; A van Halem. Leiden, f 49 980; A Th Stuifzand, Leiden, f 49.900: D van der Steen. Nieuwerbrug a/d Rf 49.500; fa Koster en De Rooy, Waddinxveen, f 49 500; fa gebr. Schelvis. Heemstede, 49.300; H Rienstra. Rotterdam, f 49.300; A en J J van Elleswijk. Zoetermeer, f 49.200; Van Gooi en Moerland. Rotter dam. f 48.700; P Keijzer en J Monshou wer. Bergschenhoek f 48.500; G van Herk Tzn. Nieuwerkerk a/d IJ. f 48.000; M P Verjaal, Puttershoek. f 47.900: fa Steen voorden. Katwijk aan Zee, f 47.900; M P Hol. Gouda, f 47.750; J. Kooijman, Voor schoten f 47 300, fa Versluys en Zn Oude- water, f 46 666: wed. H. van Driel. Kou dekerk a/d Run. f 45 999; C A Lange- veld. Alphen aan den Rijn, f 45.990 HAZERSWOUDE Burgerlijke stand. GEBOREN: Franciscus J. A., z. v. A H. Uljee en C. M. Witteman: Cornelis W.. z. v. W. Oppelaar en C. Schelvis; Cornelia E J.. d. v. W. P. H. van Beek en I. G. J. Boere; Jacob, z. v. P. van Gorkum en N. G. Harkes. ONDERTROUWD: Abraham H. Wesse- lingh. 26 j., en Elisabeth M. de Jong 27 j„ beiden alhier; Antonius C. Schakenbos, Sophia M. van Kampen, 22 j., beiden alhier. HILLEGOM „Wees een heer In het verkeer!' Doordat een onvoorzichtige wielrijder Zaterdag j.l. aan de linkerkant i weg de Hoofdstraat kwam af rijden. ten twee van de tegenovergestelde kant komende dames uitwijken, juist op het moment dat een auto passeerde. Waar schijnlijk zenuwachtig geworden door de nauwe doorgang, die bleef tussen de wiel rijder en de auto, raakten de dames met haar fietssturen verward, waardoor haar kwam te vallen, juist tegen de passerende auto. Hoewel de verwondingen niet stige aard waren, moest het slachtoffer per ziekenauto naar huis worden voerd. De -rijwielen werden beschadigd. De veroorzaker van het ongeval zag kans i de drukte spoorloos te verdwijnen. Jubileum gevierd Gisteren vierde de opperwachtmeester m de Rijkspolitie te Hillegom, J. van Dijk, zijn 25-jarig ambtsjubileum. DE KAAG Chr. gemengde zangvereniging. De Chr. gemengde zangvereniging Looft den Heer" hoopt a.s. Woensdag deel te nemen aan het zangcoucours in de Stadsgehoorzaal te Leiden, dat is uit geschreven door de ring Leiden en om streken van Chr. zangverenigingen. De vereniging komt uit in de afdeling uit muntendheid. KATWIJK Burgerlijke stand. GEBOREN: Johanna, d. v. A. v. d. Ma- rel en H. J. v. d. Plas; Jan. z. v. G. D. Buis en B. E. Vooijs; Johanna, d. v. J. Plug en J. de Mol; Bertus. z. v. G. van Duijn en P. Klok; IJsbrand, z. v. IJ. de Jong en A. van Duijvenvoorde; Jeanette, d. v. N. M. Maan en E. de Groot. ONDERTROUWD: C. Haasnoot en M. van der Boon; J. Haasnoot en C. Koele- wijn; F. Spierenburg en J. Haasnoot; D. van Rijn en W. L. Remmelzwaal; P. Brus- see en C. Ouwehand; C. de Vreugd en C. van Duijn. GETROUWD: P. Barnhoorn en J. van Duijn; P. Garstenveld en M. de Jong; M. van Duyn en C. Remmelzwaal; C .van Dijk en N. P. Schadde van Dooren; A. Duindam en J. Schaddee; P. Kompier en A. N. de Jong; J. J. Rasenberg en A. C. Plug; J. den Hollander en H. van der Wiel; G. P. van Andel en J. Planje; D. Verdoes en M. Politiek. OVERLEDEN: J. J. Visscher, 76 j, echt genoot v. C. E. Verdam; W. van Rijn, 67 j, echtgenoot v. D. van der Schaek. KATWIJK AAN ZEE Autotocht ouden van dagen Nu de zomer aanstaande is, komen de plannen voor vacantie en uitgaan ter sprake. Zo ook by het comité, dat de ouden van dagen een autotocht wil aanbieden. Om de tocht mogelijk te ma ken, heeft het comité een grote verlo ting georganiseerd. Er zijn enkele „ge weldige" prijzen te behalen. De eerste is een radiotoestel of een haard; de tweede een rijwiel of een stofzuiger; de derde een zes-persoons-cassette en de vierde een autostep. En dan nog vele andere prijzen. Gelukkig geen ontploffing Aan het Kanaal, bij de firma Hus, raakte gisteren een gascylinder in brand. Men wist het gevaarlijke apparaat in het water te rollen, waarna de politie het publiek op een afstand hield. Ook de inmiddels gewaarschuwde brandweer spoedig aanwezig. Gelukkig bleef de verwachte ontploffing uit, zodat geen schade of een ongeluk voorkwam. Hoog en laag water. Woensdag 17 Mei: hoog water 3.30 en 15.51, laag water 11.37 en 23.54. KOUDEKERK aid RIJN Verkiezing ambtsdragers. By de verkiezing van ambtsdragers in de Geref. Kerk werd tot ouderling geko zen de heer P. Boer en tot diaken de heer C. J. v. d. Vis. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrika Cath. M., d. v. J. M. Kraan en G. M. Bontekoe: Teunis. z. K. Vergunst en B. Schellingerhout. Ondertrouwd: Nicolaas Hoogeveen, 23 en Johanna Keineman^ 22 jr. Stichting 1940—1945. De collecte voor de stichting 1940—1945 heeft in onze gemeente 284,75 opge bracht. LISSE Om de „Nieuwe Leidsche Courant"- beker De wedstrijden om het damkampioen schap van Lisse. met als inzet de „Nieu- Leidsche Courant"-beker. werden voortgezet. De uitslagen zyn: Finale le klasse: A. Balkenende ózn. H. Eigenbrood 2—0; A. v. Rossen—J. G. Snel uitgest 2e Beslissingswedstryd 2e klasse: D. VergunstA. Balkenende Sr. 20. 3e Klasse laatste ronde: C. Bouwman L. Korsuize 02; J. v. LeeuwenW. J. d. Voort 20 (regl.). Eindstand 3e klasse: I. L. Korsuize 6 5 0 1 10 J. v. Leeuwen 6 5 0 1 10 3. W. J. v. d. Voort 6 2 0 3 4 C. Bouwman6 0 0 6 0 L. Korsuize en J. van Leeuwen spelen drie beslissingswedstrijden voor de kam pioenstitel 3e klasse. De eerste, reeds ge. speelde, partij eindigde in een overwin ning van J. van Leeuwen. „St. Agatha" heeft gelden aangevraagd voor de bouw van eèn'u l.o.-schoot die zal verrijzen aan de Oranjelaan. Nieuwe straatnamen. Door de bouw van de 73 woningen za-1 in „De Engel" een aantal nieuwe straten ontstaan. B. en W. stellen voor het straatje, dat parallel loopt aan de Malle- gatsloot Mallegatslootkade te noemen en de verbindingsstraat tussen deze J. C. de Haanstraat Romijnstraat (welke naam zal herinneren aan de heer Romün, die voor de buurtschap „De Engel" veel heeft gedaan). Dan is er nog voorstel om de straat rond- het Nassau- park Nassausingel te noemen. Voorschot „Volksbelang." Voor het herstellen van het bouw blok van, 34 woningen is door de wo ningbouwvereniging „Volksbelang" een voorschot van f27.619 aangevraagd. Gemeenteraadsvergadering. De gemeenteraad zal op 31 Mei as byeenkomen. Burgerlijke stand. GEBOREN: Robert G., z. v. L. J. Beelen en S. A. C. M. Mulder; Catharina B. M„ d. v. M. G. v. d. Linden en A. M. Koppert; Bartholomeus J. M.. z. v. P. Warmerdam en M. v. d. Reep: Catharina J„ d. v. C. R. Tromp en D. C. Blonk; Theodorus P. M., z. v. H. M. L. van Stijn en M. M. J. Verde- gaal; Dirk J. J., z. v. J. Schouten Wiedemeyer; Cornelia P. M„ d. v. J. Bon en J. Schoone; Maria P. F„ d. v. C. Th. M. Koot en J. H. M. van Haaster: Arie, z. v. A. ïmthorn en J Nygh; Jan C., z. v. E. v. d. Berg en C. J. van Nieuwkoop; Maria J. P.. d. v. P. van Graas en P. M. Grimbergen: Willem H., z. v. H. Brussé en E. de Vreede. OVERLEDEN: Gerard Johan Roes. 67 j. ONDERTROUWD: F. A. Timemrmans en A. A. Faas; H. C. Siebelt en J. M. van Leeuwen; A. v. d. Lans en M. W. v d. Lans; R. van Duinen en W. Knook; H. van Roon en W. P. C. v. d. Hulst; A. J. Alders en W. Pols. Gehuwd: H. Kuipers en M. M. Daudeij; W. J. N. van Dorp en Th. J. v. d. Zwet. NOORDWI1K Geref. Bond. Woensdagavond om half 8 spreekt ds J. Fokkema, Ned. Herv. predikant te Delft, voor de Geref. Bond in het gebouw Julia nastraat 27. TER AAR Aanryding die nogal meeviel Een vrachtauto uit Zevenhoven kwam gistermiddag in botsing met een bestel auto, die een fietser moest passeren. En de breedte van de Kerkweg laat nu een maal niet toe. dat een wielrijder en twee auto's elkaar op één punt onbeschadigd passeren. De schade viel overigens nogal De politie maakte proces-verbaal op. C.M.C. afd. „Ter Aar e.o." De afdeling „Ter Aar en omstreken" an de CMC. vergaderde gisteren in café V. d. Acker. De opkomst der boeren was groot en de bijeenkomst had een geanimeerd verloop. De melkprys werd vastgesteld op f0.18V<i. De regering stelt zich voor dit bedrag garant. Besproken werd> ook de positie van de C.MC.. In de toekomst zal een nieuwe regeling ten gunste van de boer worden getroffen. In de rondvraag kwam de tib.c.-bestry- ding ter sprake. VOORHOUT Schaakclub „Het witte Paard" De plaatselijke schaakclub „Het witte Paard" heeft een wedstrijd georganiseerd tegen haar zustervereniging „De zwarte Pion" uit Lisse. De voorzitter, de heer W. Floor, sprak zijn dank uit aan de Lissenaren voor het aannemen van de uitnodiging. Er werd aan 14 borden ge schaakt. waarbij de uitslag gunstig werd voor Voorhout 95 Besloten werd ook te Lisse nog eens eikaars krachten te meten. Nood leidt tot concessies. De dertig „goedkope" woningen zullen in drie blokken worden gebouwd. De huur zal f5.35 per week bedragen (zon der water). Tijdens de raadsvergade ring, waarover wy in ons blad van Za terdag een verslag gaven, toonde de heer Spierenburg zich geen voorstander van de inrichting dezer huizen. De voorzit ter ook niet, maar met het oog op de vele woningzoekenden ook in Voorhout moet men nu eenmaal concessies doen. Opbrengst collecten. In de Ned. Herv. Gemeente hebben de collecten over April opgebracht: syno daal pastoraal fonds 29.30, Paascoliecte 157.04, kinderzorg 26, kerkvoogdy 140.70. diaconie 116.12. Algemene waardering. In „Welgelegen" werd door de Oranj vereniging een vergadering gehouden. Uit brieven, die waren binnengekomen, bleek wel. dat de autotocht voor ouden van dagen algemene waardering had gevonden. Besloten werd de Oranje feesten op 12 en 13 September te hou den. WOUBRUGGE Burgerlijke Stand. GEBOREN: Johannes P. z van C J Colyn en Th P van Goozen; Wouter, van Bvd Dool en H Colyn; Jan F, z vj C T van Ryn en M Kool; Aaltje N. d van J v d Nagel en M ten Donkelaar. OVERLEDEN: Wilhelmina M Koek. 69 j; Johannes Zwetsloot, 57 j. INGEKOMEN van Leiden: J Ch Plu; van Amsterdam: W Kammeraad er zin; van Huizen: E J Bochove en M L Bochove. VERTROKKEN naar Roterdam: D Ro- sendaal; naar Alkemade: A J v d Voorn; naar Oisterwyk: P M K Bentvelzen; naai Hazerswoude: C M v d Ploeg; naar Leimuiden: L C Rykelijkhuizen en ge zin; naar Delft: J de Groot. Radio-amateurs wisten niet wat ze hoorden De Nederlandse radio-amateurs hebben dezer dagen geboft. Dank zij bepaalde atmosferische invloeden ondergingen sommigen op een gegeven ogenblik de sensatie, dat een groot aantal ververwy- derde stations zeer duidelyk doorkwam terwyl de reikwijdte van deze zenders juist zeer beperkt is. De amateur H. A. Wilkens uit Hoogezand byvoorbeeld (in dit wereldje bekend als PA O HA) zag kans een verbinding te maken met 24 Engelse stations en dat is een ongekende prestatie. In Hoogezand werden ook nog Italiaans station en een onbekende televisie-zender uit het Zuid-Oosten ont vangen. Elders hoorde men Portugal en televisie-amateur kreeg Engeland. Het record voor deze frequenties (144 tot 148 Megahertz, golflengten van on geveer twee meter) staat op naam var Amerikaan, die 1600 kilometer over brugde. Of ddt record thans door West- Europese amateurs ds verbeterd, werd nog niet vastgesteld. Nationaal Fonds hielp 914 personen Het nationaal fonds voor byzondere noden keerde vorig jaar aan 914 perso- 'n totaal f 504.445 uit. gemiddeld dus ongeveer f 552 per geval (in 1948 f 600)- Er moesten 114 aanvragen worden af- zen en in 24 gevallen werd een voor schot verstrekt. Het aantal geholpen ambtenaren nam >e van 29 tot 38. Zeer sporadisch wer den kleine zakenlieden geholpen. Tot nu toe schynen deze zich nog staande te kunnen houden, aldus schrijft men in het jaarverslag. Het aantal geholpen stu denten en scholieren is teruggelopen-. Van 387 gevallen is bekend, of de hulpver' lening heeft geholpen. Dat is by 366 per sonen inderdaad het geval en bij vyf gedeeltelyk. Er zal dit jaar een actie op grote schaal worden gevoerd om meer contribuanten te krijgen. Voorstellen van Venezuela aan Ned. Antillen In het eindverslag over de begroting der Nederlandse Antillen stelden de Statenleden vragen naar geheime stellen van de Venezolaanse regering inzake de bestrijding van de smokkel handel, o.a. tot afschaffing van de 30 pc additionele rechten op goederen uit Curagao, welke naar veler mening Curasao tot stapelplaats voor Venezuela zou kunnen maken. Een lid we dat het zakenleven een periode van grote stilte doormaakt en dat faillissementen, beslagleggingen en executies orde van de dag zijn, o.a. door dering van het aantal reizigers uit Venezuela. Tevens vroeg men of het waar is, dat einde 1950 op Curasao de Caraïbische conferentie wordt gehouden. „DE VRIJE KATHEDER" VER SCHIJNT NIET MEER Het maandblad „De Vrije Katheder" heeft opgehouden te versehynen. Niet om financiële redenen, maar om redenen van redactioneel beleid. Het gaat om de Sa menwerking van communisten en niet- communisten. Het blad is tydens de oor log ontstaan als verzetsblad en na de bevrijding wilde het een forum zyn, waar aanhangers van onderscheidene maatschappelijke en godsdienstige groe peringen op progressieve grondslag met elkaar in gesprek konden komen. D door de C.P.N. in „De Waarheid" geuil critiek op het redactioneel beleid en h( eisen, dat de redactie de zyde van d U.S.S.R, kiest als de voornaamste kracht van de vrede, hebben de redactie het besluit doen nemen het blad niet verder te laten verschijnen. De communistische redactieleden kunnen onmogelyk medewerking aan een blad geven, dat volgens de C.P.N. de partijbesluiten door kruist en waarin een Trotzkist zitting heeft en toch een loyale houding jegens hun party aannemen. De niet-communis- tische leden kunnen en willen niet dul den, dat een instantie buiten de redactie invloed uitoefent op hun beleid. Nederlander won prijsvraag reclameplaat Aan de 25-jarige Nederlander Reyn Dirksen is de eerste prijs van 1500 dollar toegekend voor een reclameplaat -Europese samenwerking. Zyn ontwerp toont het zeilschip Europa zeilen in de kleuren van de versohil- lende landen van het Marshall-plan. De Zwitser P. Gauchat won de tweede prys de Italiaan A. Lalia de derde. In totaal waren er 10.000 inzendingen. De Nederlandse jury had Dirksen slechts de tweede prys toegekend. Deze prys bedroeg 500. De pryswin- lar woont te Heemstede en is byna 26 jaar oud. Een vierde prys in de internationale wedstryd (200 dollar) viel ten deel de Amsterdammer F. J. E. Mettes ei Hagenaars Wladimir Flem en Louis Em merik ontvingen een vyfde prys (100 dol lar). Arie Weber uit Den Haag kreeg een eervolle vermelding. NEDERLANDER GEDOOD BIJ MOTORONGELUK IN BELGIB Een 37-jarige Nederlander, de heer ergmans uit Maarheeze, is te Hasselt (België) by een motorongeluk gedood. op de duo van een motor. De bestuurder reed tegen de slagboom van en overweg en werd slechts licht ver bond. Het bier is weer best zegt John Buil Het Britse ministerie van handel heeft bepaald, dat voortaan bier van ieder al coholgehalte uit een aantal landen, waar onder Nederland mag worden ingevoerd. Dr E. van Konynenburg is directeur geworden van de Garuda Indonesian Air- Zilveren bloemenmand was geschenk van Kon. Familie De zilveren bloemenmand, die onze ambassadeur te Londen onlangs aan het Engelse koningspaar overhandigde be hoorde bij het geschenk, dat de Konin1- gin. de Prins en Prinses Wilhelmina reeds eer a3n de Koning en de Koningin van Engeland ter gelegenheid van hun zilveren bruiloft hadden gegeven, name lijk een beplanting van bloembollen, die thans in de tuinen van het Buckingham- Palace voor de eerste maal bloeien Een Nederlandse kolonie in Israël? Nederlandse Joden van alle rangen en standen willen ergens in Israël een Ne derlandse wijk bouwen, waar men dan een huis kan kopen. Het Verbond van Midden- en Oosteuropese Joden, dat met deze groep samenwerkt, wil de kolonis ten tevens hun levensonderhoud in Is raël verzekeren. Een emigratie- en vesti- gingsspecialist. de heer Dov Biegun uit Londen, is in óns land aangekomen. De Israëlische regering heeft haar volle me dewerking toegezegd. 14—33. rabarber 10—20, andijvie 27—59, sla 10—31, aardbeien 404, snijbonen. 135—245, stambonen 295, postelein 34—53, spinazie 8— 20.50, komkommers 1545, bloemkool 12—56, sla 2—15, perziken 6.90—32, peterselie 2.60, radijs 3.50—6.70, selderij 2.20—7.10, uien 5.50 5 60, peen 3640. LEIDEN, 16 Mei. Vette-varkensmarkti aanvoer 202 stuks, prys van de zware 148— 140, lichte 140, handel slepend, afloop minder BODEGRAVEN. 16 Mei. Aanvoer 66 par tijen: le soort 1 91—1.96, 2e soort 165—1.90, zware tot 2.handel matig. KATWIJK A/D RIJN, 15 Mei. Groente veiling: Spinazie 1015. rabarber 7.9010.50, sla 12—15, prei I 25—36, idem II 6—22, sla- uien 3.804.10, aardappelen 7 40—7 40, kro ten 67. alles per 100 kg: selderie 6.208.60, peterselie 250—2 50, radijs 3—5.30, alles per 100 bos: bloemkool I 59—645. idem II 31—50 per 100 stuks: aardbeien 0.61—0.71 p. doosje. ROTTERDAM. 15 Mei. Veemarkt. Aan- dier sn en ossen 765, gebruiksvee 791. gras kalveren 276, nuchtere kalveren 1457, var kens 77, biggen 443. paarden 279, veulens 7, ;chapen of lammeren 130, weide- of zuig- ammeren 234, bokken of geiten 51. Prijzen per kg- vette koeien I 2 58—2 72. n 2 38—258. m 2.10—2 38, werkpaarden 160 1.701.60: per stuk: graskalveren 325250 nuchtere kalveren 59—4540. biggen 35—30—28, schapen 90-30—60, weide- of zuiglammeren 40—30—25, kalfkoeien 975—850 melkkoeien idem, varekoeien 680—600 vaarzen 700600450, pinken 550450 —375. TER AAR, 15 Mei. GroenteveilingKas- snijbonen 1 90—2 30, idem stek 1.30, peulen -1.95, spinazie 0.13—0.17, idem afw. 0.08 I, postelein 0.370.42, idem afw. 0.26 idem B 0.06, andijvie 0.44—0.53, idem stek 0.32, prei 0 30-0.39, idem stek 0 20— tomaten A 1.55—1.60, idem C 1.25—1.35, afw. 0 65, idem ongesorteerd 120, ra barber 0.06—0.11. aardappelen 0 09—0.12, was- peen stek 0.33. sjalotten 0.64, alles per kg: sla I 0.11—0.16, idem II 0.03—0 10, idem III 0.04—0.07, bloemkool IA 0.53—0.67, idem I 0.43—0.51, idem II 0.30—0.37. idem III 030— 0 29, idem stek 0.050.19, komkommers III 0 28—0.35. alles per stuk; komkommers stek 43 per kg; radijs 0.030.05, bospeen 0.37 051, bosprei 0.01. alles per bos; slavellen 0 50—1.20 per kist. aardbeien 0.41—0.57 per doosje. [UIDEN, 16 Mei. 1 Stoomtrawler 7500; loggers; SCH 160—6200, KW 189—75. Prijzen per kg: heilbot 1.60—1,18. grote >ng 145—1.35. gr. middeltong 1.35—1.20, kL idem 130—1.14, tong I 71—64., tong H 48—42, irbot I 1.02—66. Per 50 kg: grote schelvis 2421, middel- :helvis 27—22, kleine schelvis 23—12, wij ting 148. grote schol 4428, middelsehol 45 —34, kleine schol 24—8, schar 15—13, verse haring 17—9. makreel 9—8, tongschar 30—28, tarbot II 49. tarbot III 43. tarbot IV 26. 125 kg; grote kabeljauw 103—50, grote koolvis 31—25. grote wolf 42—39. MOCCA-TOfFEES VANIUE-TOFFEES HOESTTOFFEES CHOCO-TOFFEES VIER SMAKEN ÉEN PRIJS Extra aanbiedingen voor uur kinderen, speciaal in prijs verlaagd KINDERSCHORTJES gummi, la rood, groen ol bUuwme, d~ln.ft 75 SANDAAL oeige leder met rubberzooi meat 20-21 22-23 4.1 S O 65 24-26 4.65 27-30 3.40 31-33 5.93 34-35 6.50 VROOM <fc DREES9IANN) •c'nc" geef/ vèiter sop En... kost maar 28 cent per groot pakSneeuwwit reinigt Uw wit- en bontgoed zeer zacht, maar bovendien zeer snelJuist door dat heerlijk-vette sop en die weelde van schuim. Vraag om het snelwerkende Sneeuwwit Zeeppoeder! Uw was wordt er stralend wit en zeldzaam Vraag toch om Bevat Sporex, tegen geelzucht der wast NOORDWIJK-BINNEN WOENSDAG 17 MEI A.S. van 10.30—12 uur v.m. geven wij in een zaal van Hotel „ROYAL", Voor straat 76 te Noordwyk-Binnen; gratis inlichtingen over het PIJNLOOS trekken van slechte tanden in EVIPANSLAAP en plaatsen van een AMERIK. PLASTIC KUNSTCEBIT DIRECT NA HET TREKKEN. N.I.T., De Perponcherstraat 107, Den Haag. WOENSDAG 17 MEI a.s. van 14—16 uur geven wy in een zaal van CAFé REST. „DE VALK", vanouds „SPOORZICHT" (W. B. Th. Peterzen), Morssingel 1 te Leiden, GRATIS inlichtingen over het PIJNLOOS trekken van slechte tanden in EVIPANSLAAP en plaatsen van een Amerikaans Plastic Kunstgebit DIRECT NA HET TREKKEN N.I.T. - De Perponcherstraat 107 - Den Haag 600666666666606666666666666666666666 ORGANISEERT U I uitstapjes? 6 o Dan is dit van belang. o 6 De Coöperatie "Vooruit" verzorgt Uw lunchpakketten. De samenstelling kan 6 in onderling overleg worden geregeld. 6 De Coöperatie zal U hierbij adviseren. - Belegde broodjes, krentenbollen en 6 een versnapering erbij. Minimum 30 6 pakketten. Voor verenigingen gelden o speciale condities. 6 6 LUNCHPAKKETTEN verzorgt alléén (Coope^aHè) "VOORUIT" 2 Korevaerstraat 30, Tel: 21124 V 6 666666666666666666666666666666666066 HET TEHUIS VOOR OUDEN v. DACEN der Gereformeerde Kerk te Rotterdam vraagt: INTERN EEN JONGE goed kunnende typen. AJ rhenEN VAN MORGEN AF is Uw exemplaar van he geïllustreerde GEDENKBOEK GERARD GOUDRIAAN ln de boekhandel. UITGAVE L. STAFLEU, LEIDEN ADVERTEER IN DIT BLAD HULP EN HEIL LEIDSCHENDAM Bij bovengenoemde, zeer gunstig gelegen Ned. Herv. Inrichting 'voor Zenuw- en Geesteszieken kan zo spoedig mogelijk geplaatst worden A. Waarnemend Paviljoenshoofd (vrl.) B. Verplegend Personeel (Vrl. en Mnl.) gedipl. en leerlingen C. Hulp voor de keuken Speciaal v. d. Broodkamer. D. Hulp in de Linnenkamer Sollicitanten van positief Chr. beginselen worden ver zocht hun sollicitaties met opgaaf van adressen voor het inwinnen van inl. te richten aan de Geneesheer- Directeur, Veursestraatweg, Leidschendam. Voor eerste aanschaf van dienstkledjj zorgt de Inrichting of ver leent hiertoe haar bemiddeling. AARDAPPEL PRIJZEN le kwaliteit f 1.95 2e kwaliteit f 1.25 per 10 kg thuisbezorgd. VIASVELD DOEZASTR 22 TEL. 20719—22825 VOOR ADVERTENTIES: TELEFOON 23375 Personeel gevraagd Het Rust- en Herstellings oord Weltevreden, De Laat de Kanterstr 2, vraagt i spoedige indiensttreding Verpleeghulp. Aanmelden avonds 7 uur. Een meisje bekend met kleermakerswerk of een longen M. J. Nout, Hoge Rijndijk 42, Dames- ei Herenkleermaker. Te koop aangeb. Een zg.am. kinderwagen grote maat loopt op kogels, met bedje prys f 55.- Adres Hogemorsweg 65, Oegstgeest. Goed onderhouden orgel, Harm. 10 reg. Nieuwe Bees tenmarkt No. 1 Witte zware zyden doop jurk met mutsje, rijk met kraaltjes geborduurd f 15. Rynstraat 15. In goede staat zynde kinderwagen, tegen elk aann. bod. Marnixstr. 19a. 19a. Motorrijwiel, 200 c.c. '39. In uitstekende staat. Des kundig onderzoek toege staan. Prijs 285.—. Te bevr. na 6 uur Bouwer, I Oude Hoefstraat 3 1 Mechels ameublement, best. uit dressoir, 6 stoelen en grote tafel. Br. aan Agent N.L.C. Baars te Koudekerk a. d. Rijn. Witte bruidsjapon, maat 40, bijbehorende onderjurk, kousen, handschoenen en tasje. Prys 40. Na 7 uur te bevragen Grevenstr. 34a. Diversen Porseleinen theeservies 6.95, Porseleinen theepot ten 98 ct. Kop en schoteU 49 en 59 ct. Diepe borden 29 en 39 ct. Ontbijt-bord- jes 39 ot. Losse kopjes met oor 19 en 29 ot. I.V.A., Haarlemmerstr. 48; Nova, Noordeinde 43. Auto Rijles. Vlugge op leiding. Prima referenties. Gediplomeerde instructeurs. Erkende rijschool. Een be kend adres voor Leiden en omgeving, v. d. Mey, Mare- dijk 159, Telef. 21280, Lei den. Verloren op 1 Mei gouden oorbelletjes, gaande Plant soen, Zoeterw. Singel rich ting Lammenschansweg. Tegen beloning terug te be zorgen. De Haas, Oranje boomstraat 14. Land- en Tulnbouwart. Golfplaten. kuikengaas, asfalt, prikkeldraad, har monicagaas, horrengaas, bascules, gewichten, krui wagens, veevoeder, fornui zen enz. enz. galvaniseren, Vertinnen, herstellen. Wer kelijk voordelig. A. J. Hart- wjjk. Vanouds Landbouw- adres: Nieuwe Beesten markt 79 Schapen- markt). tel. 26627-24043. _,Vrikfl" trappen zijn de alom bekende veilige trap- maar kent U reeds ruime collectie was manden. vuilgoedmanden, hondenmanden, boodschap» penmandjes, poetsmandjes, schillenmandjes enz. enz. „Vrika", Hogewoerd 97. Schoorl. Groot kampeer- huis pr. omgev, heeft nog -ilaats voor dames en kin eren. Voll. pension 35 en 25 p. w. P. K. Baas. TeL

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4