Dode orthodoxie is ernstig kwaad, maar kennis is onmisbaar Goede hoopf dat de tol te Warmond binnen enkele jaren verdwijnt EINDSTANDEN L COMPETITIE L.S.B. 5IKKEN5 COUPEUSE GEVRAAGD MEISJE MEISJE NIEUWE LEIDSCHE COURANT Ds D. Veldkamp voor de Het is nief hopeloos met onze weg door de wereld" Provinciale dag in Scheveningen besloten met concert en toneelspel (Van een onzer verslaggevers) DUIZENDEN JONGEREN hebben, regen en wind ten spijt, op Paasmaandag de provinciale toogdagen van hun bonden bijgewoond. De Zuidhollanders trok ken naar Den Haag, waar de C.J.M.V.-dag werd gehouden in het Kurhaus, de vergadering van de Geref. J.V.'z In de Oosterkerk, die van de vrijgemaakte Geref. J.V.'s ln de Duitse kerk en die van de Chr. Geref. meisjes In de Eben-Haëzerkerk. In het Kurhaus zongen vijftienhonderd C.J.M.V.-ers de lof van de opgestane Heer. Voordat de morgenvergadering begon, gaf een muziekkorps van het Leger des Hells onder leiding van kapelmeester Van Dalen een concert. Machtig klonk het openingslied door alle aanwezigen, begeleid door het muziekkorps. De voor zitter van de provinciale commissie, de heer G. J. Kroef, heette o.m. welkom ouderling Van Praag van de Scheve- ningse kerkeraad, ere-leden, oud-be stuursleden en secretarissen. Hij sprak over het overlijden van de oud-secretaris der provinciale commissie, de heer Pels. De Jongeren herdachten hem staande. Het muziekkorps speelde „Veilig in Je zus' armen." De heer Kroef wijdde vervolgens woor den aan het jongenswerk en de zendings commissie. Het jongenswerk moet gedaan om Christus wil en zakelijk gesproken omdat de groei van het C.J.M.V. staat of valt met het jongenswerk. Wat de zendingscommissie betreft, merkte Sor. op, dat de zendingsopdracht dezelfde blijft, ook onder de gewijzigde omstan digheden. De Indische jongeren vragen onze voorbede. Een actie is ingesteld tot het inzamelen van gelden ten behoeve van de Interkerkelijke Nood-lectuurcom- mlssie, voor het drukken van boeken en brochures voor de Indische vrienden. De declamatie door Frans van Camp van het gedicht „Paschen" sloot hierbij prachtig aan en werd gevolgd door een wijdingswoord, eveneens gesproken door de heer Kroef. Christus grijnt in en helpt, waar Thomas zwak is. Hij verzekert Thomas, dat Hij leeft, vertrouwt hem en kiest hem als apostel. Zij die door hun moeilijkheden heenveehten. worden steunpilaren, als zii in de ruimte worden - gesteld. Christus liet Thomas niet los. HU is Overwinnaar. „Kies Je weg door de wereld", was het onderwerp dat gisteren op alle pro vinciale bondsdagen van het C.J.M.V. is behandeld. In het Kurhaus sprak ds D. Veldkamp van Den Haag erover. „Het leven is een spel, omdat het men senkind mag spelen in gespannen aan dacht met hetgeen God hem gaf. Je kunt Je weg door de wereld ook zo kiezen, dat je van het leven een spelletje maakt, maar als de mens zich niet meer bewust is van zUn menszijn en wat dat zeggen wil. dan volgt een toestand van geeste- lUke bewusteloosheid. Het leven is all spelende dienen als wij weten dat ons leven betrokken is in levensverband met God. Omdat veler leven dof is geworden, laat men zich drUven op zjjn harts tochten. De Bijbel geeft ln Christus de weg. de waarheid en het leven en dan ontdekt men. dat het Konlnkriik Gods realiteit is. Het is niet waar dat het hopeloos Is met onze weg door de wereld, maar het is wel waar. dat Christus opgestaan Is en leeft! Wij mogen ook trachten in de wereld vooruit te komen, maar de tegen is niet verhonden aan promotie. Kies doelbewust je beroep. Kies, zo zei spreker met alle nadruk, doelbewust je man of vrouw. Hü wees op he'. ontstel lend gebrek aan trouw tussen gehuwden en verloofden, op de verpestende Invloed hierop door de radio-uitzendingen op Dinsdag- en Zaterdagavond. God is het, die ons in voor- en tegenspoed door don kere en lichte dagen heenvoert en ons leven gebruiken wil ln dienst van Zijn rUk." Dordt o.l.v. dhr Hol met werken van o.a. Gluck, Haydn en Beethoven van deze prachtige dag werd 'gevörmd door de opvoering van het spel „Haggai" door de lekenspelgroep van de C.J.M.V. Rus tenburg o.l.v. Theo van den Oever. De middagvergadering, die tevens werd bü- gewoond door de secretaris van de Haag se Jeugd Actie, de heer A. B. Thape, en de bondsvoorzitter, dr G. P. van Itter- zon, werd besloten met het staande zin gen van het Bondslied. Manifestatie van Herv. jeugd in het Roomse Den Bosch Duizenden jongeren vierden samen het Paasfeest (Van een onzer verslaggevers) De Hervormde jeugddag die gisteren in de Veemarkthallen van Den Bosch door duizenden jongeren uit het Zuiden en België werd bijgewoond, was bedoeld als een Protestantse manifestatie in het Roomse Zuiden. In Zuid-Nederland is een krachtige groep jeugd, die wil leven uit de reformatorische beginselen. Dr K. H. E. Gravemeyer, algemeen gedelegeerde van de Synode, ging voor in een kerkdienst. Na de kerkdienst maakten de jongeren een mars door de stad, vergezeld van drie muziekkorpsen. In de middagbijeenkomst sprak ds N. O. Steenbeek te Amersfoort over „Leven in bevrijd gebied". Hij zei o.m. „Onze grote vijand probeert ons onder allerlei schone leuzen een andere naam op te leggen dan die van Jezus Christus en wanneer wij slaven van die vijand worden, ver loochenen wij het Paasfeest. Wij moeten leven uit de kracht van Christus, en et uit die van getallen". De toogdag werd besloten met de op- Dering van het spel „Het beste erf deel" door ,.De jonge Kathelijners" uit Brussel, een vrolijke avond en een taptoe. „Wantoestanden op kerkelijk gebied ver oorzaakt door onkunde" (Van een onzer verslaggevers) OK DE AFDELINGSDAG van de bond van Chr. Geref. meisjesverenigingen heeft van het gure weer geen nadelige gevolgen ondervonden. Integendeel, vele meisjes uit Zuid-Holland zijn gisteren naar Den Haag gerefed om ln de Snoekstraatkerk de toogdag mee te maken. Het hoofdonderwerp, „Het Geloof", werd behandeld door ds D. Biesma jr van Amsterdam-Oost. 0° Ds Biesma zeide, dat geloven even eenvoudig is als geloven op natuurlijk gebied: iemands getuigenis voor waar achtig houden, dienovereenkomstig han delen en daarop vertrouwen. Geloven is dan ook een eren van God, gelijk niet-geloven is een miskenning van God. een Hem tot leugenaar maken. Daarom mag God het geloof van ons eisen. Elk mens heeft het vermogen om te geloven, maar niet het vermogen om in God te geloven. In de wedergeboorte wordt dat geloofsvermogen herschapen. Zeer sterk legde ds Biesma er de na druk op. dat kennis voor het geloven on misbaar is. Daarom is de kerk tijdens de prediking de werkplaats van de Heilige Geest, ter werking en versterking van het geloof en daarom is het een erger lijke wantoestand, aldus sprwanneer moedwillig of uit slordigheid het ge bruik der sacramenten wordt nagelaten. In dit verband wees hij ook op de bete kenis van catechisatie en vereniging. Een dode orthodoxie is een ernstig kwaad, maar kennis van het belijden is onmisbaar. Tachtig procent van de wan toestanden op kerkelijk en geestelijk ge bied worden veroorzaakt door onkunde. In de prediking, vervolgde ds Biesma. wordt veel te weinig de nadruk gelegd op het feit. dat aan het geloof de zalig heid is gebonden. Het gaat er niet om, of men kennis heeft van dit en ervaringen van dat; men denkt er te weinig over of men in het geloof is. Ernstig waar schuwde spreker tegen de opvatting, dat geloven is een overtuigd zijn dat men genade bezit, alsof genade een substan tie zou zijn in plaats van Gods welwil lendheid jegens de mensen. „Ik tart iedereen om te beweren dat er in de Chr. Geref. kerken één prediker zou zijn die dat verstaat onder het bevel des ge- loofs. Het gaat om de eis om te geloven in Gods beloften. En de God die eist is ook de God die geeft. Verzekerdheid des geloofs is niet noodzakelijk tot zalig heid. maar het ware geloof zal naar verzekering jagen." Er volgde op dit boeiende referaat een korte bespreking. Na de koffiepauze bracht mej. Plonie Schmidt uit Dor drecht verzen van Jacqueline van der Waals Jan H. de Groot en Willem de Mérod'e voor het voetlicht op een wijze die alle waardering verdient. Ze gaf de verenigingen de tip, om voor jaarver- De „aanslag" van mr dr P. G. Knibbe in Januari 1949 werkt nog door Moeilijke kwestie: heerlijkveerrecht of nief Herinnert u zich nog de „aanslag", die mr dr P. G. Knibbe pleegde op de tol aan het Warmonderhek? Dat was op 15 Januari 1949, dus al weer langer dan een jaar geleden Op de aanslag volgde een aanklacht, door dr Knibbe en zijn handlan gers ingediend btf Gedeputeerde Staten en gericht tegen het vorderen van tolgeld voor passerende rijwielen. Daarmede begon ten aanzien van deze tol een nieuwe strjjdperiode. Reeds eerder waren er acties ondernomen. Deze liepen echter dood óf door een verkeerde wijze van aanpakken èf door gebrek aan financiën en doorzettingsvermogen. Zoals bijvoorbeeld het omleiden van het grote verkeer via polderwegen niet efficient genoeg werd uitgevoerd. Men kan gerust geloven, dat m Knibbe het er niet bij zal laten zitten., Hij houdt vast als *een terrier. En men heeft het vertrouwen, dat de kwestie van de tol thans op de juiste wijze is aan gevat. Het ziet er dan ook naar uit, dat deze hoe dan ook binnen afzien bare tijd: tot het verleden zal behoren. Tot voor ikort is altijd overwogen, of het niet mogelijk zou zijn, door een proefproces te laten uitmaken of een tweede brug mag worden gebouwd. Een tweede brug dus, te bouwen door ande- dan de toleigenaar naast of in de nabijheid van de onderhavige Tolbrug. een dergelijk proces een gunstige uitslag zou hebben, zou de tol zijn waar de verliezen en als dat nog nodig mocht zijn! voor een gering bedrag kunnen worden afgekocht. De grote kosten en de onzekerheid omtrent de uitkomst van een dergelijk proces zijn oorzaak geweest, dat daarvan ïu toe niets is gekomen. Het is dan ook wel zeker, dat onder deze omstan digheden een dergelijk proces wel nooit gevoerd zal worden. Vandaar die bovengenoemde aai op Zaterdagmiddag 15 Januari 1949. Met die aanslag op de rechtmatigheid van tolheffing op rijwielen werd een geheel andere dan tot dusver gevolgde weg in geslagen. De heer Knibbe ging uit van de gedachte, dat Ged. Staten het recht hebben, het tolgeld vast te stellen, te verhogen of te verlagen en zelfs, bij misbruik van de tol, deze op te heffen. Dit geldt dan in het bijzonder die tollen. van een heerlijk veerrecht afkom stig zijn. .Heerlijk" zie men in dit verband in de oude bef^kenis: ,.van de heer", met andere woorden: van „meneer-zelf". Héérlijk (in de zin van extra-lekker) is de tol alleen voor de eigenaarVooral de bollentijd, als talloze auto's en fieï- via Warmond rijden. Dan gebeurt het :1 eens. dat de dubbeltjes en stuivers de geldbakken doen overlopen. Men laat n emmers aanrukken, om de buit op vangen. Een goed vak is dat, eigenaar n een tol. De opbrengst ven die te Warmond schat men thans op ƒ30.000 4 ƒ40.000 per jaar. Maar het vak raakt wat uit de tijd, ook al kan men het recht en tol niet betwisten! gadering etc. niet alleen te letten op het stichtelijke, maar ook op het dichterlijke, op inhoud èn vorm. Mej. A. Vreugdenhil uit Rotterdam,, die in haar openingswoord zeide dat men dp weldaden Gods, ook in het kleine, in het leven moet opmerken, nam afscheid als presidente en overhandig de de hamer aan mej. Plonie Schmidt. De secretaresse, mej. A. Jabaay uit Dor drecht, bood mej. Vreugdenhil namens de afdeling het erelidmaatschap aan en schonk enige boeken. Tot bestuursleden werden gekozen mej. A. de Zeeuw en mej. J. Zwiep. De heer L. van Valen sprak de vergadering ten slotte toe na mens de afdeling Zuid-Holland van de jongelingsbond. Uit het. jaarverslag bleek, dat de 25 M. V.'s in Zuid-Holland thans pim. 300 leden tellen. Kanen en karretjes Mr dr Knibbe tastte het tolrecht even wel aan op een zwakke stee. namelijk voor wat betreft het deel om voor wielen vijf cent te heffen. Het door de provincie toegestane tolrecht spreekt uiteraard niet van rijwielen. Wel wordt gesproken van een rijtuig op vier wielen en van een tarief voor een „chais" of kar. Is het al zeer moeilijk om bij ver melding var. een rijtuig op vier wielen aan een auto te denken, zonder nog auto's op drie en op zes wielen te noe men. een fiets valt zeker niet onder de beschrijving van een sjees of kar. Deze laatste toch zijn voertuigen, dooi een trekdier voortbewogen met één vaste as. met aan de uite.nden yan die vaste as twee wielen, welke evenwijdig naast elkaar staan. Mogelijk moet bij ,.kar" ook gedacht worden aan een hand kar. Maar ook dan is de wijze van voort stuwing bij een kar principieel anders dan bij een fiets, ook al spreekt men nog zo vaak van een lekker „karretje". De andere verschillen blijven onveran derd bestaan. Bij een fiets zorgt de op zittende zelf voor de beweegkracht, zijn ree assen en staat het ene wiel achter het andere. Het is derhalve in geen geval mogelijk om een fiets te definiëren als een sjees of kar. Hieruit vloeit voort, aldus redeneert men. dat de tolgaarder in elk geval zijn boekje te buiten gaat en een onrecht matige daad begaat als hij voor een fiets een tol van vijf cent haft. Mr dr Knibbe heeft dan ook hierover een klacht bij Ged. Staten ingediend. Voor het eerst Is derhalve een serieuze aanval op de tol Ingezet- Echter niet al leen voor wat betreft de tolheffing op rijwielen, maar ook voor wat aangaat de vraag of alle tarieven voor deze tol niet veel te hoog zjjn. Nog in de laatste iia- jaarszitting hebben de Staten op voorstel van Ged. Staten een veertol verlaagd, ofschoon dat veer slechts enkele duizen den guldens per jaar opleverde, waarvan de kosten van de veerman nog moesten worden betaald. Hoeveel is dan het tarief te Warmond niet te hoog. zo vraagt men zich af. „Heerlijk" of niet? Blijkens mededeling van ir Wittenberg, lid van Ged. Staten, gedaan in de laatste zitting der Staten, wordt de zaak moei lijker als niet vaststaat, dat de tolheffing op deze brug is ontstaan uit een heerlijk veerrecht. Dit wordt thans vanwege de provincie onderzocht. Het resultaat dit onderzoek moest uiteraard worden afgewacht. Men verwacht het in hgt Blijkt het inderdaad een heerlijk recht te zijn geweest, dan is de zaak uiterst eenvoudig. Zelfs echter als mocht blijken dat het geen heerlijk veerrecht is, dan nog zou de tolgerechtigde in een onzekere situatie komen te verkeren., Het wordt dan bovendien wel zeer moeilijk voor hem om te verhinderen, dat anderen daar of elders een verbinding OegstgeestWarmond maken. Is het geen heerlijk veerrecht, dan kan en mag de tolgerechtigde dit namelijk niet verhin- Ged. Staten zullen vermoedelijk overi gens ten deze een ruim standpunt inne men en mogelijk niet ongenegen zijn om een royale som te geven om de tol af te kopen. De onderhandelingen hebben ech ter nog geen succes opgeleverd. Maar, zoals gezegd, hoofdzaak is en blijft, dat de kwestie van de tol thans op de juiste ijze is aangepakt! Concreet leven bij de Schrift wijst de w'eg in problemen Aldelingsdag vrijgemaakte Gerei. J.V.'s over „Hoe lezen we de Bijbel (Van een onzer verslaggevers) Gisteren heeft de afd. Zuid-Holland van de Geref. Jongelingsverenigingen (on- derh. art. 31 K.O.) in Den Haag haar jaarvergadering gehouden. De voorzit ter, de heer D. C. Haak uit Berkel, zeide zün openingswoord, dat nu reeds de uw aan de vrijmaking op de proef wordt gesteld. Men poogt het absolute spreken der vaderen, dat niets anders is dan het naspreken van het absolute spreken van Gods Woord, in twijfel te brengen. Dat de Here vooral ook de Jon geren doe volharden in de trouw aan Zijn Woord. Hierna hield ds A. Jagersma uit IJmuiden zijn referaat: „Hoe lezen we de Bijbel?" We moeten niet vergeten dat het vandaag Pasen is. aldus begon spr. Hij haalde hierbij de geschiedenis van de Emmaüsgangers aan. Het ging hier om het verstaan van de Schriften. Hoewel men tegenwoordig vaak rpemt Christus (wereldraad1 van Kerken), tracht men de mensen van het Woord af te trekken. Men wil wel binden aan Christus, maar niet aan de Schriften, waaruit de centrale iheilsfeiten alleen zijn te verstaan. Christus zegt: ..Wie mijn Woord bewaart die blijft in Mij en Ik in hem". Dikwijls is het slechts een schijn baar eenheideberoep op de Christenen. Men zegt tegenwoordig soms: het Evan gelie der verzoening moet in de Kerk worden gehoord, de concrete verschijn selen bouwen niet. Dit is een grote mis vatting. aangezien men hiermee Christus en zijn verzoening los maakt van de rest der Schriften. Bij deze klachten heeft men de verzoening van Christus rog niet ten volle verstaan. Hij maakt ons vrij tot de nieuwe gehoorzaamheid door de vrijmaking van de zonde. Men zal nooit zeggen: gij gebruikt de Schrift verkeerd, maar: gij moet daarover niet spreken. Dit is een aanranding van het volle Woord van God. Hoe kan men uit maken wat de Bijbel zegt in de con crete situaties des levens? Is het Woord werkelijk voor ieder verstaanbaar en doorzichtig? Van Barthiaanse kant zegt men wel. dat men nooit kan weten wat de weg is van Christus en een storm van tegenstellingen breekt los wanneer men zegt: zo zegt de Christus het Het komt er in de eerste plaats op aan met welk hart we de Schrift lezen. De Here heeft beloofd dat Hij de weg duidelijk zal maken en ons zal leiden door Zijn Geest. Men moet in geloof vasthouden dat de opgestane Christus Zijn Geest heeft verworven, die de Zijnen in al hun wegen leidt. Alleen dan kan de doorzichtigheid der Schriften worden aanvaard. God ggeft Zijn Bij-bel niet al- DINSDAG 11 APRIL 19E? Nu de competitie 1949/50 van de LSB teneinde is, laten we de eindstanden Philidor I 6 5 LSG II 6 4 1 Philiodr II 6 3 1 Alphen I 6 2 1 Katwijk I 6 2 Noordwijk I 6 2 Hazcrswoude I 6 11 Overgangsklasse Bodegraven 16 5 Caissa I 6 3 1 Zwarte Pion I 6 3 1 Boskoop I 6 2 2 LSG III 6 2 1 Vriendenschaar 16 2 1 Zoeterwoude I 6 1 Tweede klasse A Schaakgenoegen 16 5 Leithen I 6 4 1 Leiderdorp I 6 2 3 Alphen II 6 3 VTL I 6 12 Roelf A'veen I 6 3 Boskoop II 6 11 Tweede klasse B Philidor III 6 5 1 Voorschoten I 6 5 SPW I 6 4 Sassenheim I 6 2 1 NZH I 6 2— Noordwijk II Katwijk II 6 Derde klasse A PTT I 5 4 - Philor IV 5 4- Lisse I 5 3 Vriendenschaar II 5 2 Zwarte Pión II 5 1- Noordwük III 5 Derde klasse B Bodegraven n Aarl. Veen I Leiderdorp II Boskoop III 6 3 Alphen III 6 2 Philidor V 6 2 VTL n 6 Vierde klasse A SPW II 5 Katwijk III 5 Schaakgenoegen II 5 2 Lisse II 5 11 NZH II 5i_ KatwUk-PTT 5—1 Vierde klasse B Letlhen II 3 2 1 Schaakgen. III 3 11 Oude Wetering 13 11 PTT II 3—1 FAILLISSEMENTEN 12 1 10; 10 Opgef Van der Graaf t Co'a m Handel. N. V., Afd. Handelsinformaties, Amsterdam. Geëindigd: H, A. Overbeek, Kortsteekterweg 54. Al phen a/d Rijn. Door het verbindend wor den der enige uitdelingsltJst. leen aan individuen maar aan iheel de Kerk, de gemeenschap der Heiligen. Aandacht voor de preek iedere Zondag is het machtigste middel om de Schrif ten te openen. Concreet leven bij en met de Schrift wijst de weg in schijnbaar moeilijke problemen. Wanneer ergens; geen eenstemmigheid over is. dan moet' men vertrouwen op de belofte Gods. Hetgeen duidelijk is uit de Schrift moet, men in volle geloofszekerheid vast, houden. Dan leidt Hij ons in alle waarheid tot het kennen van Hem. Het Woord Gods wordt zo het levende Woord. Het gaat dan niet om ..weetjes", maar om ge-j loofekennis. Er volgde een uitgebreide bespreking op dit onderwerp. In de 's morgens gehouden huishoude-l lijke vergadering werd de heer D. C. Haak tot voorzitter herkozen, terwijl de heer J. van Es uit Giessendam werdj gekozen als afgevaardigde naar het; bondsbestuur. Speciale aanbieding: ideaal voor Uw voorjatrs- i zomerjaponnen, in moderne tinten. 80 cM. breed Goedkoop BLOeMBoLLeil Pakket |50 Tentoonstelltngsgladiolen in regenboogmengeling, 25 enkele Anemonen, 25 dubbele Anemonen, 50 Franse Ranonkels, 50 Oxalissen („Klavertje Vier"), 5 groot- bloemige Begonia's, 5 koninklijke Lelies en 15 Snijbloem- planten in 5 mooie soorten. piantwijzer bijge- 225 at- voor slechts f3.75 prïït goed, geld terug! GRATIS 1 Akronskelk als reclame W. LEMMERS Postbua 74 HELLEGOM GEVRAAGD zo spoedig mogelijk: WINKELJUFFROUW Zij, die met het vak bekend zijn, genieten voork. Levensmiddelenbedrijf C. POSTMA BROUWERSTRAAT 138 RIJNSBURG VENDUHUIS DER NOTARISSEN (Wegens sterfgeval) Bij de veiling van a.s. Donderdag zal o.m. wor den verkoocht: Huis- en slaapkamer ameublement, Hang-, Linnen- en Legkas ten, Tafels, Stoelen, Canapé's, Glas- en Aardewerk, Goud en Zilverwerken. Da mesrijwiel Fongers, T. BEEUWKES COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK „OUDEWETERING" il gehouden worden op Woensdag 19 April 1950 des avonds om 7.30 in het Hotel van de Heer Joh. P. Klein te Oudewetering. -CINDERELLA" JAC. DE MOOY Pedicure. Voetkundige Lange Mare 41. Leiden Tel 21898. van 2—5 u. n m. Rijnsburg: Herenweg 10. TeL 2751 van 9—11 uur v.m. en van 6.30—8 uur Gevraagd een bekwaam LOODGIETER Bekend met alle voorkomen de werkzaamheden. Loodgie- tersbedrijf G. J. Schreuder, Hoofdstraat 9a. Noordwijk Zee. TeL 2192. BELANCRIjKE MEDEDELING op het terrein bij Café BAKKER te Rijp Wetering en van 15 tot 18 uur bij Café TIMMERMAN te Hazerswoude EEN GROTE VERKOPING gehouden van PRIMA AMERIKAANSE LEGERKLEDING 1925 NIEUW BRUNHILDE 1950 TWEE OPVOERINGEN van een CYMNASTIEK SPEL VRIJDAG 14 APRIL. 8 uur, in de STADSGEHOORZAAL. GEVRAAGD: EEN ERVAREN STENO-TYPISTE Schriftelijke sollicitaties te richten s Afdeling Personeelszaken van LAKFABRIEKEN N.V. SASSENHEIM op klein atelier. Alleen zij, die le klas werk afleve ren komen in aan merking. G E V RAAGD Kraaierstraat 19. Gevraagd een BOEREN ARBEIDER GEVRAAGD Een flink zelfstandig d. of d. en n. in Ch gezin met kinderen, waar d moeder in zaak werkzaam i: 10 3477 bur. blad. ADVERTEER IN DIT BLAD Personeel gevraagd Nette werkster voor 4x per week van 9 tot 12 uur. Nieuwe Rijn 31 A. Op kantoor te Leiden vrl. adm. kracht met diploma typen en kennis van mod. talen. Salaris volgens rijks regeling. Br. no 3484 bur. bl. Personeel aangeb. Net Meisje b.z.a. voor dag en nacht, leeftijd 20 j., G. G. Br. No 3475 bureau blad. Nette slagersbediende voor - en winkehverk. Oud lar. Br. no 3481 bur. bl. Te huur aangeb Mooie ruime gestoffeerde zit-slaapkamer met balcon op het Zui'den. Str. water en s+ookgelegenheid. Prof.wijk. Vlak bij tram en bus. Met ge heel of gedeeltelijk pension. Br. no 3482 bur. blad. Aangeb. op gezellige stand een mooie ongemeubileerde Zit-slaapkamer met stoox- gelegenheid. voor Juffrouw alleen b.b.h.h. Brieven ond. No 3474 bur. van dit blad. Te koop aangeb. Aangeb. lichte Damesre genmantel. Brieven onder No 230 aan Agent N.L.Crt. A. v. d. Bosch, Rijnsburg. Motorrijwiel. Rudge With- worth 1940, 500 cc., kopklep, sportuitvoering, zeer snel. In uitst. staat. Deskundig onderz. toegestaan. In ruil lichte machine geen bezw. Oude Singel 196A. 2 Boekenkasten, voor stu deerkamer, wegens vertrek. Brieven No 3479 bur. blad. 3 Kilo Rünsburgse Uien zaad. Gebr. Haasnoot, Mo leneind 42, Rijnsburg. 2 Armstoelen en 4 Stoelen in goede staat ƒ35. Leidse- weg 75, Voorschoten. Goedgekeurde A Eigen heimers. leggoed met sprui ten. A. Intvelt, Bar. v. Was senaarstraat 2, Rijnsburg. Pootaardappelen. Eigen heimers, Blauwe Eigenhei mers. Meerlanders. Beve landers en Koopman's Blau we. Ook andere soorten, ln A. B en C 28/35 en 35/45. Bel nog heden op: Poot- goed-handel P. v. Gorkum, .Tel. 57, Hazerswoude-Dorp. Goed brandend 3-pits gas stel met tafel. Tevens een klok en gelijkrichter voor accu's. Hoge Rijndijk 44, Zoeterwoude. Diversen Kleed, fauteuils, kasten, plano. Mooi vloerkleed, club fauteuils. linnenkasten, rij wielen, boekenkasten, tafels, stoelen, baden, pracht bad- geysers, mooie studiepiano f 125. brandkast, fraaie ko peren kaarsenkronen, enz. Nwe Rijn 60, bij hoek Hooi gracht. Tel. 22150. Lederwaren. Reistassen, grote en kleine maten. Kof fers vanaf 40 cm tot 100 cm Hutkoffers, voetbalkoffers f 6.75. Ruim gesorteerd in damestassen, bakvistassen en kinderrassen. Reclame da mestassen vanaf f 4.25. Van Wijk. Haarlemmerstr. no 161. Student (candiaat schei- schei- en natuurkunde), geeft schel-, wis- en natuur kundelessen voor opl. ana list, H.B.S. en Gymnasium. Brieven No 3480 bur. blad. Vacantie-rull! Twee grote kamers suite, serre, slaap kamer: mooiste punt singels in Leiden. 8 km van Noord wijk, Katwijk, voor buiten gelegenheid gevr. door echt paar, 65 jaar. Zw. Singel 74. Tel. 25713. - De vorming van de Staat Israël is de aanvankelijke vervulling van de Profetieën Over dit ondérwerp hoopt op Donderdag 13 April te spreken de heer J. A. Bruijn van Wassenaar, in het lo kaal Vliethof te Rijnsbui g, 8 uur n.m. Dameszangkoor zingt. Toegang vrij. Naaimachine defect? Wij repareren bij U aan huiö. Klaar terwijl U wacht. Dat betekent voor U geen ver voer. geen weken wachten en geringe kosten. J. B. H. Schoots. Rijnsburgerweg no 20b, Leiden, Tel. 26664.

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4