Hoe Schallenberg „machtige relaties gebruikte in Utrechtse zaak Zijn laatste gang is beter bekend NIEUWE LEIDSCHE COURANT 4 WOENSDAG 11 JANUARI 1950 Spruitkool en witlof in de verdrukking op de veilingen Uien en prei maakten hoge prijzen Sport en Wedstrijden Zonder de export, die tegenwoordig nog al heel wat van onze groenten op neemt, zouden we hopeloos in de knoei ritten. Het is een zeer groot voordeel, dat tot heden toe voor export veel vraag bestaat, omdat deze ongetwijfeld de prij zen over de gehéle linie stimuleert. Zelfs mi is er van enkele producten blijkbaar voldoende aan de markt, waardoor, de prijzen soms gaan dalen tot beneden een lonend peil. Voor enige artikelen, die in de afgelopen maanden vrij behoorlijk en meermalen tot een hoog prijspeil zijn opgelopen, schijnt de belangstelling sterk verminderd te zijn en de spruitkool en witlof, maar vooral het laatste, kwamen in de verdrukking. Wat de spruitkool betreft, was er deze gunstige factor, dat steeds voor ex port een flink percentage werd afgeno men (alles wat daarvoor geschikt was), zodat de prijzen voor binnenland hier door nog iets zijn opgehouden. Voor wit lof bestaat deze stimulans niet, omdat dit artikel alleen voor binnenland bestemd bleef. Ten aanzien van de spruitkool bracht dit grotere verschillen met zich mee tus sen export en binnenland. Voor export werd besteed 4252, voor binnenland 2840, mindere 15—23 ct, alles per kg. Het aanhouden van het zachte weer hield de aanvoeren op peiL Sommige vei lingen kwamen zelfs boven het cijfer uit, dat tot nu toe voor dit seizoen was op gegeven. Ook de aanvoer van witlof was behoorlijk in omvang. De mogelijkheid van import uit België blijft steeds bestaan en had ook wel plaats. Intussen konden de prijzen niet worden gehandhaafd. De prijsdaling hield nog aan, zodat op ver schillende veilingen een peil werd bena derd tussen 30-37 ct. al kwamen enkele er wel boven uit. De mindere kwaliteit noteerde 26—32 en de 2e soort 15—22 per kg. Als het publiek nu de gelegenheid waarneemt, kan de consumptie zeker behoorlijk toenemen en dit achten w|' nog een voordeel. De genoemde producten gaven wel de grootste verandering te zien, want voor het overige was of bleef er wat meei stabiliteit, hetgeen wel eens hogere prij' zen betekende. Vooral de uien en de prei vormen daarvan de bewijzen, al is ook voor deze producten weer de export die de hoge prijzen besteedde. Voor de uien had dit tot gevolg, dat tot ongeveer 30 ct per kg werd besteed, maar ook de mindere kwaliteit bleef goed plaatsen met prijzen van 18—22 ct, 2e soort 10— 15 ct Voor prei was de situatie anders de toch al hoge prijzen voor export stegen zelfs tot bij de 80 ct per kg. De notering bedroeg voor le soort 6678. mindere 28—48. 2e soort 23—30 ct per kg. In de sluitkoolhandel ging het iets schappelijker toe. Hoewel er wat meer vraag naar dit product kwam. bleven de prijzen op een matig perl, zodat de rode, savoye en witte kool werd verhandeld gelang van kwaliteit van 613 ct. enkele centen hoger. De groene bleef iets beter gewaardeerd, al traden grote verschillen op tussen de veilin gen. De export naar België is daarvan de oorzaak. Wortelen waren voldoende voorradig daar voor export geregeld wordt ver laden, bleven de prijzen op een behoor lijk peil. Voor de fijnere waspeen werd besteed 2026. mindere 1418. grove 8— per kg. Glasproducten zijn er mo menteel weinig en het is voornamelijk de andijvie, die nog wordt aangeboden, be is wat kropsla (vellen) en veldsla. De andijvie bleef hoog in prijs en er werd besteed 6270, extra iets hoger, mindere 5058. 2e soort 4555 ct. Krop sla 1228 ct per stuk. stoofsla 381.15 :g. Veldsla was meestal voor de ex- por tbestemd, waarvan België en Duits land de beste afnemers waren. De prij- m lopen sterk uiteen, namelijk van 58 •1.25 per kg. Druiven zijn weinig aan geboden. al hebben de fruitwinkels dit artikel nog steeds in de etalages. De be langstelling is echter gering. Voor ex port was er iets meer vraag. Ook voor het overige harde fruit bleef de handel rustig en het zal van de exportverrui ming afhangen of er iets meer leven in de brouwerij komt. De voorraden zijn nog groot genoeg. Ir Louwes opent Wéhaté in Honselersdijk Negentig firma's met 120 stands zullen deelnemen aan de tweede Westlandse Handelstentoonstelling, die van 17 tot 21 Januari in de veilinghal van de C.C.W.S. te Honselersdijk wordt gehouden. De ex positie is allereerst bestemd voor tuin ders, maar ook voor anderen zal er veel te bewonderen zijn. De opening wordt verricht door ir S. L. Louwes, directeur- generaal van de Voedselvoorziening. EUROPESE RECORDS ERKEND De Europese Zwem Liga heeft de vol gende" tijden officieel als Europese re cords erkend: 100 meter schoolslag-Walter Klinge (D.) 1.08.5, 29 Dec 1949; het oude record stond sinds 1942 op naam van de Frans- an Nakache met 1.08.6. 200 meter schoolslag-Walter Klinge D.) 2.35.3. 4 Dec. 1949; oud record Na kache. 2.36.8. gevestigd in 1941. Walter Klinge maakte bij beide records gebruik van .de vlinderslag. H.H.Y.C. vanavond rang aanvoerder? De gisteravond in Tilburg gespeelde ijshockey-wedstrijd TYCHHYC eindig een 42 overwinning voor de Ha irs. Als de HHYC de thuiswedstrijd, welke hedenavond in Den Haag wordt gespeeld, wint, staat zij met 1 punt meer dan Brussel op de le plaats in de com petitie om de West-Europa-Cup. HET INTERNATIONAAL HOOGOVEN- TOURNOOI Van de vierde ronde luiden de uitsla gen: HugotDonner 01. Van Scheltin- gaRossolimo 10. Van Seters (Belg.) Euwe (Ned.) 10. Soultanbieff (Belg.) Cortlever (Ned.) 01. De afgebroken party KramerHenne- berke is vandaag uitgespeeld. Door de nederlagen van Rossolimo en dr Euwe. heeft Donner nu de leiding genomen met 3(4 pnt, gevolgd door Cort lever met 3 pnt. Als 3 t/m 6 staan ge noteerd Euwe. Rossolimo, Van Seters en Van Scheltinga, elk met 2(4 pnt. Kramer met 1 punt 1 afgebr. partij, ter wijl als 8ste en 9e Hugot en Soultanbieff de rij sluiten met eltl (4 punt. DAMES SCHAAKTOÜRNOOI MOSKOU De stand in de kopgroep van het in ternationaal dames-schaaktournooi te Moskou luidt na de 12e ronde: 1. Chaude de Silan (Frankr.) 8% pnt plus 1 afgebr. partij. 2. Liudmila Rudenko (Rusl.) 8 plus 1 afgebr. partij. 3. Olga Rubtsova (Rusl.) 7% pnt plus 2 afgebr. parijen. 4. Valentina Belova (Rusl.) 7(4 pnt plus 1 afgebr. parij. 5. Fenny Heemskerk (Ned.) 6 pnt plus 2 afgebr. partijen. Lisse De heer J. C. Zaneveld overleden Hedenmorgen is op 82-jarige leeftijd alhier overleden, de heer J .C. Zaneveld oud-gemeenteontvanger van deze ge meente en oud-kassier van de Coöp. boerenleenbank alhier. In de vergaderzaal achter de Geref. Kerk wordt hedenavond de jaarvergade ring van het N.B.G. gehouden. De mondaccordeonvereniging „Kunst en Volharding", o.l.v. de heer Van Strien te Voorschoten, geeft morgenavond in „Rehoboth" haar eerste uitvoering. Op Donderdag 19 Januari vindt de reprise Voor de Ned. Prot. Bond, afdeling Lisse. hoopt mej da E. B. A. Poortman. Remonstrants predikante te Leiden, mor genavond 8 uur in de „Witte Zwaan" te 6preken over: „Wat betekent voor de Róoms-Katholiek zijn kerk en zijn ge loof?" De heer G Rietkerk spreekt mor gen voor de ARJOS over: „Onze lands verdediging en de plicht daartoe". Rijnsburg De vereniging „Kleinhandelaren in bloemen en planten" vergadert heden avond in „Vliethof". In de zaal achter „Avondrust" ver gadert hedenavond de Ned. Chr. land- arbeidersbond. De A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje" vergadert morgenavond „Concordia" om de candidatenlijst v de Prov Staten vast te stellen Ds P. Zandt. Ned. Herv. predikant te Delft, hoopt a.s. Vrijdagavond half in „Vliethof" voor te gaan. Glasteelt verbruikt evenveel energie als 100.000 tractoren Het kan nog beter en zuiniger, zegt dr ir Muyzenberg (Van een onzer verslaggevers) De totale energiewinst door de onver warmde glasopstand in de Nederlandse tuinbouw is, samen met 'het verbruik van brandstoffen, gelijk te stellen aan het energieverbruik van 100.000 goed be nutte tractoren in de landbouw. Ook de brandstoffenwaarde komt hiermee over een. Het is dus van ontzaglijke betekenis, dat de brandstoffen en technische hulp middelen voor de tuinbouw zo doelmatig mogelijk worden gekocht en gebruikt, aldus dr ir E. W. B. v. d. Muyzenberg, directeur van het instituut voor tuin bouwtechniek te Wageningen. tijdens een lezing te Naaldwijk i.v.m. de' plannen )or de tweede „Wéhaté". Op het gebied van samenwerking tus- :n techniek en tuinbouw is voort de han del nog een grote taak weggelegd. En dan dient de handel wel te beseffen, dat Zuid-Holland meer dan drievierde het glasoppervlak van de Nederlandse tuinbouw ligt Spr. behandelde enkele technische beteringen, die aangebracht zouden kun nen korden in de centrale verwarmings installaties. Het moet mogelijk zijn. lich- constructies te maken. Materiaal er montagekosten kan men besparen door het gebruik van gedwongen circulaties bij warmwaterverwarming, waardoor ook de kelder op de bedrijven zou kunnen vervallen. Ook brandstoffen kunnen moedelijk economischer worden gebruikt. Spr. wees er op, dat men uitziet naar ma chines voor verschillende werkzaamhe- druivenkrenten. Woubrugge Benoemd tot burgemeester Jhr F, W. P. M. van Panhuijs i noemd tot burgemeester van Hummelo en Keppel. Jhr van Panhuijs werd op 3 Sept. 1914 te Den Haag geboren, stu deerde economie te Rotterdam, werkte van 1 Mei 1943 tot 1 Jan. 1945 op het gemeentehuis te Woubrugge en thans op het Ministerie van Economische Zaken. dan men voorgeeft (Van een ónzer verslaggevers) De eerste maal, dat de zaak Mucke, dat wil zeggen de roof van diens bezit door erscheidene personen, werd afgevoerd, was in het jaar 1947, zo schreven we eer gisteren. In 1948 rakelde de Utrechtse politie deze aangelegenheid weer op. Mucke zat n.l. niet stil. Hij had gezworen de leden van de Margrietgroep, die in Utrecht :ijn huisraad in beslag namen, „de nek te zullen breken." Want hy was „majoor bij de partisanen geweest." Het liep opnieuw met een sisser af. Toen, in 1949, het begin van het jaar, gaf Den Haag opdracht de zaak wéér ter hand Zij loopt nog. Waarom deed Schallenberg dat? En wie verschafte hem daarvoor het geld? Want men neemt niet aan, dat hij zélf al dit geld bezat, al rookte hij dan ook tot de laatste dagen van zijn leven dure sigaretten en stonden verschillende leden an zijn clubs ook bij hem in het kryt. Wat Schallenberg kon bleek toen. De wagen van C. J., nummer L. 20.000, Schallenberg veel reed, ver scheen op zekere dag in Utrecht. Tot de inzittenden behoorden, behalve Schal lenberg, enkele hooggeplaatste officie- u Zij hebben met Schallenberg en J. geconfereerd. Hun namen komen in Schallenbergs zakboekje voor. Schallen berg stond op het standpunt: niet bij C. J., maar bij bepaalde officieren ligt de schuld. Hij kreeg gelijk. Er volgden ontslagen bij de betrokken legerafde ling. Maar één der ontslagenen kwam dienst by"C. J. V oorschoten Neutrale kleuterschool Nu de neutrale kleuterschool binnen kort haar intrek zal kunnen nemen ir „eigen" gebouw met de bouw een aanvang gemaakt heeft het bestuür van dé schoolvereniging beslo- t, een volledig bevoegde leerkracht a het hoofd van deze school te plaat- 1. Het bestuur heeft benoemd mej A. d. Kloot, thans leidster van de kleu terschool van het Rotterdams Zeehos pitium te Katwijk aan Zee, die vermoe delijk op 15 Maart haar nieuwe taak zal aanvaarden. Mej, v. d. Kloot heeft haar opleiding genoten aan de „Haan- stra"-school in Leiden. Rijwiel gestolen Gisteren is op de Valkenburgseweg een damesrijwiel gestolen. Geref. Mannenvereniging Morgenavond 8 uur. vergaart de Geref. Mannenvereniging „Dr A. Kuy- per". Het onderwerp „Liturgie" wordt ingeleid door de heer G. Steenwinkel Verkiezingen N. H- Gemeente Als lid van het college van Kerk voogden van de Ned. Herv. Gemeente herbenoemd de heer W. A. A. J. Baron Schimmelpenninck van der Oye. Be roemd is de heer C. van Meurs- Buit in Utrecht Inmiddels ontwikkelde zich in Utrecht ;n andere affaire, die tevens- een licht werpt op de wijze waarop Schallenberg erkte en de invloed die hy om welke :den dan ook in hogere regionen wist it te oefenen. Utrecht was in die dagen vol over de gedragingen van de industrieel C. J„ fabrieken heel de oorlog voor de Duitsers gedraaid hadden. Weliswaar schonk de man enorme sommen aan de illegaliteit, maar zuiverend Nederland wilde dat er recht geschiedde. Er zijn lieden bij Schallenberg gekomen, bij Schallenberg, die uit z'n Utrechtse tijd wel het een en ander wist van deze af hebben hem gezegd: „Wij zul len C. J. vrijkopen, maar het kost hem half millioen." Er waren behalve Schallenberg en C. J. meerderen, die dit voorstel op de hoogte waren. Schal lenberg is er niet op ingegaan. Hij stelde zich regelrecht met C. J. in verbinding die tijd dateert de vriendschap tussen deze mannen, die, volgens verkla ringen van Schallenberg steeds eenzijdig is geweest. „C. J. heeft veel aan i danken, maar ik niets aan hem, Schallenberg altijd. Schallenberg kon veel voor C. J. doen, want, zo zei hi; steeds tegen zijn naaste vrienden en huis genoten: „Ik heb machtige vrienden er relaties." Er waren nog andere methoden, on gevaarlijke tegenstanders „plat" te krij gen. C. J. nam verschillende personen, die gevaarlijk voor hem konden worden, Intussen kwam C. J., na zes weken ar rest, vrij, maar hij trad af als directeur van zijn bedrijf. Die functie ging een oud-illegaaL De zwarigheden waren toen echter geenszins geweken, want weldra bleek, dat er in J.'s bedrijf verschrikkelijk ge knoeid was met leveranties van onderde len (in zijn bedrijf waren toen rijksher- sjelwerkplaatsen gevestigd) en met de werkstelling van politieke delinquenten, voor wie een hoger aantal werkuren werd genoteerd dan zij in werkelijkheid maak ten. De auto-opslagplaats te Deelen bij Arnhem speelde daarin een rol. Nieuwe rechtelijke moeilijkheden dreigden en weer was het Schallenberg, die ingeschakeld werd om J. te helpen. Hij beschikte toen over veel geld. Er waren verschillende personen aan Schallenberg van tijd tot tijd geld gaf. Jlet is mogelijk, dat hij gechanteerd werd. Op de opmerking van een van zijn vrienden: „Je wordt tot en met uit gekleed, want verschillende mensen lo pen je deur plat en die komen zeker niet voor niets", zei Schallenberg: „Ach die mensen krijgen maar een klein sala ris". Maar hij gaf nooit toe, dat hy hun geld gaf. Men zou dat hoogstens kunnen lezen uit zijn zakboekje, waarin staan en bedragen achter die nai Oud illegale relaties stopte hij met bedragen van f 100 en meer tegelyk. Dat moet bij het onderzoek aan het licht gekomen zijn. Sassenheim Beukenlaan wordt verbeterd B. en W. hebben aanbesteed de ri structie van de Beukenlaan (gedeelte MennewegKerklaan)Er waren 12 in schrijvingen; hoogste Gebr. Schelvis. Heemstede f 40.100; laagste J. Twisk, Castricum, f 25-400. Lage straf Intussen kwam de zaak C. J. voor de Utredhtse rechtbank. Schallenberg was naar vele zijden boos. Hij was bijv. zeer ontstemd over het honorarium, dat de advocaat dn deze zaak vroeg. Schallenberg zei: „Het n-iet zijn succes, het is mijn succes." Dt zaak moet nog voorkomen. Los van deze zaak staan de onderhan delingen, die Schallenberg inmiddels voerde over effecten uit een „zwevend" vermagen. De Justitie aegt: niet Mucke'; vermogen. Het doet er mdnder toe. In Sdhal-lenberg's serre aan de Piet Hein- stiraat, Den Haag, zijn twee van die stuklken verhandeld. Een Amerikaans een Nederlands aandeel. Het was inmiddels 13 September L worden en op die dag arresteerde de politie een duistere figuur W. B.. in de zaak Sohallenberg een rol speel; Sohallenberg was zeer ontdaan over arrestatie. B. was voor hem een schakel met de onrechtmatige 'bezitters van dt effeoten, waartoe de hierboven genoem de stukken behoorden. De arrestatie maakte al zijn plannnen voor de Dins dag hoogst twijfelaahtig. Hij heeft 's mid dags nog met een van zijn oud illegale hem niet bijster welgezinde relaties ge sproken en de man twee pond sterling gegeven. Hij had nog een Schilling ook bij zich, Schallenberg, maar hij zei „die is voor iemand anders bestemd". Toen brak de uit en te na beschreven avond or Schallenberg geen enkele reden, vrijwillig van het leven te schei den. Bij 'hem thuis lagen de aanmel- dingskaarten en de programma's voor een. de volgende dag aanvangend tennis- ïooi gereed. Hij sprak daar nog over de twee meisjes om elf uur op de hoek van de Piet Heinstraat en de Zout- mans'raait. SohaHen'berg is toen een weg gegaan, minder onbekend misschien aar iedereen tot nu toe denkt. We hebben aanleiding te geloven, dat de politie en de Justitie momenteel over die weg en de verschillende punten op die laatste gang van Sohallenberg meer weten, dan zij los laten. WBM an hetgeen we in Zaterdag schreven: van Schal'lenber-'s Luchtig en vluchtig nemen wij afscheid in de kop, waaronder anders deze ru briek u bezig houdt: „Van dit en dat. van alles wat" en even luchtig en vluchtig kondigen we u de nieuwe kop aan. die boven deze simpele regelen prijkt: Luchtig en Vluchtig. „U bent aangesla- cent". De huiseigenaar op Walcheren, die dit bericht thuis kreeg, kon het bijna niet geloven, zo mooi was het. Maar men let op dit eiland op de kleintjes en de polderbelasting wordt dan ook tot op de laatste cent geïnd. Een be zitter van tien huizen in Vlissingen bracht het tot 75 cent totaal. Arnhem kreeg onlangs wee zwanen cadeau. Ze werden gekortwiekt, maar de Arnhemmers kwa- bedrogen uit. De zwanen konden toch wel ontsnappen, want Zondag liepen acht kilometer ver, naar Schaarsber- gen. Eén zwaan werd de volgende dag in Sonsbeek opgesloten en dat was voldoen- 'i om de ander ook binnen te houden Wacht nog even met een blokfluit ko pen. De Nederlandse industrie is aange spoord tot hogere productie en wat er op 't ogenblik te krijgen is, is meestal niet veel zaakt, schrijft de Blokfluitcommissie. Blokfluit, Blokzijl. Daar werden twee snoeken gevangen, wèl van uitstekende kwaliteit. Samen 60 pond. Een was 1.20 meter lang. Er is Koninklijke toestem ming verleend om de gala-uinformen van K.M.K. te laten aantrekken, als deze kapel op 25 Januari in Zwolle zal spelen Het wordt een muzikaal sluitstuk van do vorstelijke bezoeken aan Overijssel. Zes honderd Amsterdamse schoolkinderen hebben nieuwe koppels en spiegel-eieren gekregen om de politie een handje te helpen. „Rotterdam zal nooit trachtei de mooie stadhuisboden met steken e: staven te krijgen, zoals Amsterdam dia heeft. Maar dan moet Amsterdam ook niet proberen zo'n grote haven te krij gen", zei burgemeester Oud ergens, de gemeenteraad van Leeuwarden i zegd, dat de eedsaflegging door nieuw raadslid toch eigenlijk in -het Fries zou moeten gebeuren, als hij daar prijs op stelde. Maar de burgemeester kon met de hand op de gemeentewet verkla ren, dat het werkelijk niet mocht. De Statenzaal in Dordrecht, de historisch* plaats waar op 19 Juli 1572 de eerste vrije statenvergadering werd gehouden en waar de grondslagen wei-den gelegd van de vrije Nederlanden, wordt nu als gymnastieklokaal gebruikt. Maar de zaal wordt in volle luister hei-steld. Commis sies en plannen zijn er aL Westduitse vice-kanselier naar Ver. Staten De Westduitse vice-kanselier en minis ter voor het Europese herstelprogramma, dr Blücker, zal in Februari naar de V.S. vertrekken om de details van de E.C.A. overeenkomst te bespreken. Hij zal de eerste Westduitse minister zyn, die een bezoek aan Amerika brengt. De Britse kolenwinning in 1949 W Voormalig Roemeens diplomaat te Londen dood aangetroffen In zijn woning te Londen werd de voor malig attaché van de Roemeense legatie aldaar. Alexander Biano, in een met gas gevulde kamer, dood aangetroffen. rouw uit een naburige woning verklaarde, dat Biano een rustig en be droefd uitziend man was. die niet veel vrienden had, maar talrijke buitenlandse, het bijzonder Zuid-Amerikaanse brie- in ontving. Waarschijnlijk is geen misdaad in het Limburgers gaven Polen weer eens een pak slaag Botsingen tussen Nederlanders en Po. .en zijn in ds Limburgse mijnstreek, ivaar veel Polen werken, schering en nslag. Op 6 November was het weer raak, nu in Tudderen. Een groep Polen werd overvallen door met slokken en knuppels gewapende Limburgers. Twee Polen kwamen in het ziekenhuis terecht. Gisteren stonden acht verdachten voor de Maastrichtse rechtbank. Tegen de ergste van het groepje, zekere Pijpers Sittard, werd 8 mnd. geëist (4 mnd. rw togen zijn vader vrijspraak en tegen de anderen ieder 6 mnd., waar- Uitspraak op 24 Januari. SCH 119—180, SCH 59—150. SCH 26—90. SCH 43—70. SCH 34—55. SCH 96—50. KW 215—470. KW 61—270, UK 184—150, SL 2—160. SL 49—240. SL 16—210. SL 6—350. OD 6—220. en 11 garnalenboten met £350 aan Amsterdams Beurso verzicht Amsterdam. 10 Januari 1950. Na een lagere opening, waarbij voor al Kon. olies weer van verkopen te lijden hadden, zette zich een krachtig herstel in. zoda' tegen half drie de markt goed prijshoudend te noemen was. Met uitzondering van Ind. fondsen verliep de handel vandaag traag. In de Ind. sec tor heerste een vaste ondergrond en de meeste soorten wisten na een prijshou dende opening kleine winsten te boeken. De rubberhoek was weer het bedrijvigst en hier vielen flinke koerswinsten waar Deli-Batavia Rubber Mij was op 128 8 punten hoger, Amsterdam Rubber en Bandar Rubber boekten een voordelig verschil van twee punten. Deli's golden 151 (gisteren 149^), HVA sloot op 164. (163). Aandelen Hagemeyer reageerden met een koers van 120 op de monopolie verlening voor de handel op Nieuw- Guinea. Gisteren waren deze aande len 112. Op de staatsfondsenmarkt ging weinig om. De investerings-certificaten waren op 98% punt beter. Ook de overige guldensleningen boekten fractionele win- Op de Amerikaanse markt zyn gisteren meer dan 1200 certificaten cerhandeld. Vandaag zag het er niet naar uit, dat dit cijfer gehaald zou worden. De advies- koersen bleken weinig met de slotnote- ringen van gisteren te verschillen. Toen om half drie de noteringen bekend wer den gemaakt, bleken aan beide zyden 215 millioen ton tegen 208 millioen in 1948. kleine verschillen te zijn ontstaan. Wij houden oi onze pu'blioatie daden afweten! Mevrouw Peron ziek geworden Eva Peron. de echtgenote van de Argen tijnse president, is Maandagavond onver wacht »ek geworden. Naar verluidt zou zij een operatie, voor blinde darmontste king, hebben ondergaan. Zwakke Lnchtpijpea. Vatbaar voor kou of tocht? Sukkel niet de hele winter door, neem dagelijks 'n lepel: BEURS VAN AMSTERDAM na>n "f M medeged. door de Ver. v. d. Effectenhandel yer Blik '49 194(4 193% - Vet Plwm„ 10ni j Vlissingen Katoen 240 240/ OBLIGATIES 1948 3% 100% lOOtf ngseer 3V* 99tf 47 33(4 98',a' 98% 1896- 00 3 31\l 971a 61t Dollarlening '47 3 9793(4 ^ei WIJ VRAGEN voor spoedige indiensttreding I. PRIMA EERSTE VERKOOPSTER voor het manufacturenvak. II. TWEEDE VERKOPER voor de afd. bedden en tapijten. Alleen zfl, die reeds als zodanig werkzaam zijn geweest gelieven uitsluitend schriftelijk te sol liciteren met opgaat van leeftijd en verl. sal. Vlasveld's Manufacturenhandel Lage Rijndijk 28-36 Leiden De avonturen van GERTJAN eil MAART JE Ned 1962/64 96»H 1000 2(4 80-,B 80f$ 100 3(4 100%' 100%' Ned.-Lnd. '37 A. 97yj- 97ï1s >tboek 1946.. 97(4 98 emarken 104 103(4 1 Loan 102 102 Loan 1932 3(4 90(4 N. Am.-Ned. Hbk 61(4 N.W Pacific Hbk 137(4 Alg Norit A. ...313 313 A dam Ballast 154 154% Breda Macbiabr 133 134 Bubxman 132(4 132 Dikkers en Co... 182 182 D. R. U139* 139(4 Electro Zuurfabr 215t Electr. Dordt 13B%t Emball Houth „.128(4 129 Gruyter P A 159 158 Heemai 175 177'(j Hein eken188 185(4 2185 220 Organ 210% 210% Gen. Electric 50 50 Gen Motors C„. 81(4 Int Nickel C. 33% 33(4 Kennecott C. C. 58% 58(4 St Brandts C. - 6,3, U S Steel C. 90 90 ,-land '49 3100% Den Haag 3(4102(4 102§ Z.-Holl 2e '38 3101 100(1 Frles-Gr. EB 3 HoU BB K 3(4 99(4int G Nat Hyp B. 3(4100(4* 100 mt K Westl serie NO 3i 100(4 100(4 Viscos Bergh Jurg - 3(4 104 104(4 Kllnki Stokvis 3(4 110(4' 110% Kondc Cockerl) 4105(4' 1055 Kon Soc de la Cere 44 101(4 102' Kon Bataafsche 3(4103(4 103(4 Kon. Petr. 3(4104% HVtft •38 4 100(4 100 Cs Hoeks Mach -250 Holland meel „.113(4 113(4 HoU Beton 268 269T HoU Draad 2535 252 98(4 HoU. Kunstzijde 212(4 283t Ned Zout 342(4 Ver Tapijt 23öt 223 Key en 179 182 HoU StmD My 113 öesoekl 157' Sedép Cult Ui] 133/ Michiels-Arnold 107 Deli Spoc 3(4 I Br 4 CP104{j> 104(4 163 161t HeS N.-l Spoot '37 3(4 62 Sam Joane 4 42' Ad- Olymp 3123! A'dam '47 33(4100% 100% Vredest« N B. O. 246 245 3(4105 105 A lai 3(4 106106% Philips dollar 3(41' AANDELEN Amst. Bank „....173% 175 l.-L Portland - 74(4 Nedap 102% Ned. Gist en Spir 330 Ned. Scheepsb 137 Nyma 249 LEERLING-VERPLEEGSTERS van 17 jaar en ouder, worden geplaatst, ook al hebben zij alleien gewoon lager onderwijs genoten. Volledige opleiding voor diploma Kinderbescherming A en gedeeltelijke opleiding diploma Ziekenverpleging B. Gunstige salarisregellng. Dienstkleding wordt ten dele gratis verstrekt. Bij aanschaf van volledige uitzet kan Ut 202. Gertjan gaat een sneeuw- ijl ze opgewonden haar guitig rood den over en weer- Maartje kraaide van je op haar krullen zette en haar plezier, toen een sneeuwbal van Gertjan pop maken In minder dan geen tijd waren de kin deren aangekleed. Aan het on'Jbijt maak ten ze allerlei gezellige plannetjes, ter wijl ze haastig hun bordjes leeg aten. „We gaan een glijbaan maken, hè Gertjan en sneeuwballen gooien!" juichte Maartje, wollen wantjes aantrok. Ook Gertjan zette zijn ijsmuts op en moeder deed de beide kinderen een warme wollen das om. Zo renden ze beiden naar buiten in de witte wereld. De sneeuw knerpte onder hun voeten. Wat hadden ze een plezier. Ze graaiden wild met hun handjes in de sneeuw en de ballen suis- op haar mutsje uiteenspa'Ke. Met stra lende ogen en tintelende wangen gooide ze weer terug. „Weer mis!" lachte ze. Gertjan was ook zo vlug als water. Plot seling kreeg Gertjan een idee. „Maartje. ik ga een sneeuwpop maken! Doe je mee?" (Wordt vervolgd) 1 Rott Droogdok ...3 Ned.-Ind. Ese 78% 75% N Bk Zuld-Afr 175 Rott. Bank 180 181* Twentsche Bk C 184% 183(4 Scholtens R. Beleg cons. -193 192 Stokvis 500 Sears Roebuck C. 2005 Dell Spoorweg 53% Ned Ind Spoor.. 2ö% Atch. Topeka C.... 117 N Y Centr C„„ 13(4' Pennsylv C. 19% S. Pac. C53(4 Canada Pacttio C 16% Sem Cher A 10% 162(4 162% Ned Fitting fabr 86 ACTIEVE AANDELEN Kolon. Bank N -In. Handelsb N Hano MIJ CvA Centi Suiker Mij Fokker N liegt Kabelfabriek Ned Ford PhiUps Gem Dordtsche Petrol Bandar Rubber Deli-Bat Rubber Java-China-Jap UJd Kon Ned. St N.B. Kon Paketvaart Ned. Sch Unie Van Ommeren Rotterd. Lloyd St MIJ Nederland Javasche Cultuur N.-l. Suiker Unie igc le Koer») 153(4")

Nieuwe Leidsche Courant | 1950 | | pagina 4