TONGROG LEERLING-VERPLEEGSTERS 32 cent C30G3II Waar het hart vol van is.. BOEKHOUDER N. V. d. HORST MEISJES NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 DINSDAG 29 NOVEMBER 1949 Alphen aan den Rijn Vergadering gemeenteraad Hoewel de officiële datum nog niet vaststaat, is het vrijwel zeker, dat in de eerste helft van December een verga dering van de gemeenteraad zal worden gehouden. De gemeentebegroting Hoewel vorig jaar toegezegd is, dat ernstig gepoogd ?ou worden de begroting voor 1950 vroeger te doen uitkomen (voor 1949 had de behandeling plaats op 30 December! wordt het ditmaal juist' later. Want de behandeling zal dit jaar niet meer plaatsvinden. De formele bieding zal waarschijnlijk In de eerst volgende raadsvergadering plaats heb ben, maar dit zal geschieden, opdat men direct met het onderzoek kan beginnen. Want de eindcijfers zullen dan delijk nog niet vaststaan. Crediet van ƒ800.000 en W. stellen de raad voor met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten over een te komen, dat het crediet in reke ning-courant, ingevolge de overeen komst, met de Bank gesloten de Sste Maart 1949, voor het jaar 1950 wordt vastgesteld op 800.000, behoudens nader tussen partijen, voor zoveel nodig na be komen goedkeuring, overeen te komen wijzigingen. Voor de Geref. jeugdcentrale spreekt Donderdagavond in de Noorderkerk dr J. van der Meulen van Scheveningen ïr: „De Antichrist". - Woensdag wordt in hotel „Centraal" een filmavond gehouden vanwege de bekende reclasseringsvereniging „Het Hoogeland". Ds Wjjma zal spreken. Benthuizen De aanleg der verwarming De predikbeurt van ds W. Bieshaar van Ederveen voor morgen is uit gesteld wegens aanleg van de centrale verwarming. Over ongeveer veertien dagen zal het werk aan de verwarming Zijn voltooid en dan zal nader worden bepaald, wanneer ds Bieshaar zal voor gaan. Door timmerman, metselaar, in stallateur en andere arbeiders wordt hard gewerkt. Het is voor de Hervorm de Gemeente zeer aangenaam, dat vóór eventuele vorstperiode in deze behoef te is voorzien. Schouw van sloten De schoyw van sloten, die door B. en W- op Maandag 5 December wordt ge houden. vindt alleen plaats in de kom ons dorp. Men weet het: schone sjoten! Tweetal Geref. Gemeente Naar wjj vernemen heeft de Geref. Gemeente te dezer plaatse ter beroeping van een predikant een tweetal samen gesteld. Het bestaat uit cand. A. Ver- gunst te Leiden en cand. H. van Gilst te Den Haag. Leimuiden Ned. Herv. Gemeente De heer R. Kroon werd herkozen tot juderling en de heer J. W. de Jong tot diaken bfó de Ned. Herv. Gemeente. Dia conie en kerkvoogdij hebben een over dekt gegeven van de financiën der Ge- ïieente. Beide lichamen hebben te kam pen met geldelijke zorgen. Het onder houd der gebouwde eigendommen blijft steeds weer vragen. Men hoopt en ver trouwd in ieder geval, dat de offervaar digheid niet zal teruglopen. Dorpsstraat verbeterd De Dorpsstraat is thans geheel ver beterd, van de Vierambachtspolder tot de Haarlemmermeerpolder. Het drukke verkeer op deze weg is er ten zeerste mee gediend. De voetgangers hebben nu een trottoir. Hazerswoude Burgerlijke Stand. GEBOREN: Maria, d van W van Wet ten en M Straver; Karei W, z van G Drexhage en F Roodenburg. ONDERTROUWD: Pieter J Noordam, 30 j. en Sophia P Verweij, 28 j. GETROUWD: J Kamminga en C Brakel. Hillegom S.I.Z.O. sloeg V.E.W. 0—4. S.I.Z.O. was V.E.W. In alle opzichten de baas. Vóór rust wogen de partijen nog aardig tegen elkaar op. Toen hadden ae Hillegommers met schieten geen geluk. Slechts Nieuwpoort wist een door Bol tegen de lat geschoten bal in het net te werken (0—1). Na de thee had S.I.Z.O. grote veldmeerderheid. Binnen een kwartier werd het door Van Nieuwpoort en Rijneveld 0—3. Bol maakte het ten slotte de V.E.W.-doelman zo lastig, dat deze niet anders kon doen dan de bal in eigen doel slaan, 04. De heer Neder- stigt, die de niet opgekomen arbiter ver ving. leidde op goede wijze deze prettig gespeelde wedstrijd. Kativijk Alweer gemeenteraad. Donderdagavond half 8 zal de ge meenteraad in openbare vergadering bij eenkomen. De agenda bevat o.a. een voor stel tot verkoop van percelen grond In het Vuurtorenplan en een voorstel tot verhoging der jaarwedde van de wethou ders. Na de openbare vergadering wordt commissoriale vergadering gehouden ter behandeling van de begrotingen 1950. Burgerlijke Stand. GEBOREN: Willem J, z van W van Dijk en N van der Plas; Maarten, z van M de Mol en J van der Bent; Geertje, d van D A Maagdelijn en M van der Plas; Neeltje, d van D van Duijn en B Noppe, Johanna B. d van J J Knetsch en B v Duijvenbode; Arie, z van J Dijkhuizen en I Vooijs; Gerriet T, z van T de Haas en P Noort. ONDERTROUWD: W Zwaan en G de Jager; D Tegelaar en A Hasenoot; J van der Plas en A Hartevelt. GETROUWD: B Slatius en J M de Wit. OVERLEDEN: K T A Brussee, 1 jaar; G van Beelen, 46 j; J M de Bruijn, 90 j, wed van P J Alkemade; E Waterreus, 8 maanden; A Krijgers, 85 j; IJ de Wilt, "9 j, echtg van A Nijebóer. Katwijk aan den Rijn Uitgesteld tot Vrijdag. Zaterdagavond berichtten we, dat er Katwijk aan Zee Heyermans-herdenking. Ook Katwijk heeft zijn Heyermans- herdenking gehad. Het was de Katwijkse besturenbond, die gisteravond (en ook nog hedenavond) het toneelstuk „Op Hoop van Zegen" liet opvoeren. Het amateurgezelschap „Uit eigen kring" uit Rijswijk bracht dit prachtige toneelstuk. We hebben grote lof voor de wijze, waar op door deze amateurs werd gespeeld. Zij kwam zeer ver boven het dilettan tisme uit. We hadden vooral bewonde ring voor het prachtige spel van Geert (Rien Brederode) en Kniertje (Hannie Brouwer de Vries), die beiden uitstekend werk gaven en zich diep inleefden. Ook de andere spelers waren goed en zelfs meer dan goed. Katwijk heeft ook daar om belangstelling voor Herman Heyer- mans werk, omdat deze grote schrijver nog een tijdlang inwoner van Katwijk is geweest. In de pauze sprak de heer G van der Boon, hoofdbestuurslid van het N.V.V., een woord ter herinnering aan de grote strijder en een woord van pro paganda. Thans twee predikanten uit onze Ned. Herv. Gemeente beroepen Behalve dat ds J. J. van der Krift, Ned, Herv. predikant, beroepen is te Vianen, is thans ds J. G. van Ieperen zoals gisteren onder ..Kerk en School" reeds werd gemeld beroepen te Ca- pelle aan den IJssel. Hoog en laag water Woensdag 30 November: hoog water 11.52; laag water 7.24 en 19.42. Leiderdorp De reeds aangekondigde bazar voor het neutrale kleuteronderwijs zal Don derdagmiddag half 3 door de burgemees ter in „Het Wapen van Leiderdorp'' worden geopend. Lisse Verbeteringen op de ijsbaan Als de winter voor de deur staat, gaat de IJsclub „Lisse" vergaderen, om de plgnnen voor het winterseizoen te be spreken. De jaarverslagen werden op de gisteravond gehouden vergadering goed gekeurd. Er zijn thans 436 leden. Het boekjaar sloot met een tekort van 212,84. Aanwinsten zijn: een nieuwe geluids installatie en een dito verlichting voor de baan. Dat belooft gezellig te worden! De heer Vlasveld, districtsbestuurder, deelde mee. dat enkele wijzigingen zijn aange bracht in de reglementen. In het bestuur werden gekozen de heren D. Schaap en J. van Blitterswijk. De koppelwedstrijden zullen wederom te Lisse worden gehou den, terwijl wordt overwogen schoolwed- strijden uit. te schrijven. De vergadering stond onder voorzitterschap van de heer Mieloo. Ouderavond Geref. school Onder grote belangstelling werd in de Geref. school de jaarlijkse ouderavond gehouden. Het samenzijn stond o.l.v. ds K. de Gier. Door de heer Van Hartings- veldt werd een zangles met de vierde klas gegeven, welke met bijzondere be langstelling werd gevolgd. De heer Bok horst, onderwijzer aan „Effatha", gaf een uiteenzetting van het onderwijs aan doof stomme kinderen. Christelijk Nederland heeft hier een grootse roeping te vervul len, aldus spr. Een collecte voor „Effa tha" bracht f 40 op. Verkiezingen Ned. Herv. Gemeente In de Ned. Herv. Gemeente zijn her kozen als ouderling de heren J. v. d. Pol en A. dfe Vries. In de vac. van de heer D. Riedijk werd de heer G. van Waveren gekozen. In de vacature van de heer P. Boot werd tot diaken de heer C. v. d. Beek gekozen. Voor het college van notabelen zijn herkozen de heren K. Dreijer en G. van Parijs Jr. Noordwijk Chr.-Hist. jongerengroep Dfe Chr.-Hist. jongerengroep, afdeling Noordwijk, vergaderde in „Die Ossewa". Als spreker trad op de heer De Vries, die de ontwikkeling van de volksverte genwoordiging besprak. Hij begon bij de samenkomsten van onze voorouders en volgde verder de ontwikkeling van de volksvertegenwoordiging In de loop der geschiedenis, tot het instituut der volks vertegenwoordiging, dat wij kennen. Een geanimeerde discussie volgde, waarbij alle vragen tot tevredenheid werden be antwoord. In de plaats va'ri de penningmeester, die in Indonesië vertoeft, werd gekozen mej. M. v. d. Loo. Nadat nog enkele mededelingen waren gedaan, werd de zeer geslaagde avond gesloten. Morgenavond (Woensdag), om half 8, zal voor de Geref. Bond in het gebouw Julianastraat 27 6preken de heer D. van Vliet van Wieringerwaard. N oordwijlcerhout Winkelweek Ingezet. De Winkeliersvereniging heeft een groots opgezette winkelweek ingezet, waaraan een attractie is verbonden. Er worden namelijk bonnen uitgegeven. De verkregen bonnen moeten worden in geleverd en elke avond wordt dan een trekking gehouden. Er zijn drie prijzen per dag. Zendingsbijeenkomst. Donderdagavond om half 8 wordt in de Gemeentewoning een zendingsbijeenkomst belegd voor alle jeugdverenigingen der Ned. Herv. Gemeente. Er zal gesproken worden over het wonder van de Batak- kerk. Waterverbruikers, attentie! Waterverbruikers, aangesloten bü het gemeentelijk waterleidingbedrijf te Voor hout, die nog geen formulier voor extra toewijzing hebben ontvangen en ingele verd, kunnen deze zaak alsnog behar tigen. Voor Noordwijkerhout: J. v. d. Voet, Parallelweg 9; voor De Zilk: Leo Bakker, Wassenaarseweg. Oude Wetering Het bestuur van de Chr. Kleuterschool in onze gemeente deelt ons mee, dat op Donderdagavond, 1 December, een ver koopavond zal worden gehouden in de consistorie van de Ned. Herv. Kerk. De opbrengst moet het tekort in de.kosten het onderwijs verminderen of ge heel opheffen. Vele mooie artikelen en enige attracties zijn aanwezig. Ook is voor heerlijke consumpties gezorgd. De opening vindt plaats om 7 uur. Wij wil- •n gaarne allen opwekken deze ver koop te bezoeken, opdat de kleuterschool haar zorgen te boven kome. Koster Kinkel gehuldigd. In de versierde zaal achter de Ned Herv. Kerk werden koster Kinkel en zijn echtgenote gehuldigd ter gelegenheid van het zilveren ambsjubileum van de koster. Ds Knottnerus zeide, dat, hoewel het nooit in de bedoeling van de jubilaris heeft gelegen om koster te worden, het een zeer goede keus is geweest van de kerkeraad. Zijn veelomvattende taak heeft hij altijd met nauwgezetheid ver vuld, Ook mevrouw Kinkel werd in dit huidewoord betrokken. Na de wens, dat onder Gods onmisbare zegen de jubilaris zijn arbeid nog vele jaren zou mogen verrichten, overhandigde ds Knottnerus als stoffelijk blijk van waardering een geldbedrag onder couvert. Dokter A. v d- Bijl herinnerde in zijn toespraak aan de dagen van de B.V.L., waarvan de heer Kinkel zo'n ijverig lid was en namens de meisjesvereniging hielden de dames G. v. d. Luit en Fr. Koenders-een samen spraak, waarin zij de jubilaris dank brachten voor het vele werk. Namens de jongensvereniging sprak de heer H. v. d. Luit. Beide verenigingen lieten hun woorden vergezeld gaan van een kistje sigaren. Ouderling P. v d. Luit bood een bloemstuk aan namens de kerkeraad en de heer Couperus namens de mannenver- eniging een boekwerk. De jubilaris sprak een dankwoord en eindigde met Ps. 115, „Niet ons. niet ons. o Heer, maar Uwen naam zy de eer." Allen zongen tenslotte „Dat 's Heeren zegen op U daftl." Rijnsaterwoude Hedenavond raad. Vanavond, half 8. komt de gemeente raad bijeen. Er is een voorstel tot wijzi ging van de verordening op de keurings dienst voor vee en vlees; voorstel in zake bezoldiging wethouders; voorstel tot sub sidiëring van het kleuteronderwijs; voorts: aangaan rekeniifg-courant-over- cenkomst met de N.V. Bank Ned. Ge meenten: benoeming lid commissie tot wering schoolverzuim in de vac. mej. C. H. L. Grolle en benoeming ter voorzie ning in een vac. wegens periodieke af treding; vaststelling verordening op hef fing ener straatbelasting; benoeming onderzoek begroting 1950. Rijnsburg Causerie over ,.De Hoop" Morgenavond vergadert de afdeling Rijnsburg van de Ned. Christen-vrouwen bond. Ds W. van Boeyen, Geref. predikant te Katwijk, spreekt over het interéssante onderwerp: „Aan boord van het hospitaal kerkschip „De Hoop". Verkoop Chr. Geref. vrouwenvereniging De Chr. Geref. vrouwenvereniging „Dient elkander door de liefde" houdt morgenmiddag van 3 tot 5 uur en genavond na kwart over 7 een verkoop van ontvangen en eigengemaakte goede ren. De plaats is: Ln de zaal achter de Chr. Geref. kerk. „Komt u eens kijken?", vragen de vrouwen. Verwelkomd door een daverend ge juich uit ruim 1000 kinderkelen arri veerde St. Nicolaas Zaterdagmiddag me', twee zwarte knechten per extra tram in gemeente. Zijn schimmel en de wa- voor de kisten met cadeautjes ston den hier reeds lang te wachten en de mu ziek liet vrolijke klanken horen. Burge meester mr P. N. Höweler sprak een hai- telijk welkomstwoord en verzekerde Sit Nicolaas, dat de kinderen van de nijvere Rijnsburgse bevolking zeker een goed feest hebben verdiend. Daarna besteeg de oude grijsaard zijn paard en begon een ware zege-tocht door het dorp. Mot- van het wuiven en knikken besloot hij zijn lange tocht bij Goemaat. Ter Aar Verloren: een paar motorhandschoe- Thans zijn ook de zitdagen van de distributiedienst alhier vervallen. Bij ge boorte worden stamkaarten per post toe gezonden. Voorhout Opening der winkelweek Gisteravond werd in café „De Bonte Koe" de derde winkelweek geopend. De voorzitter, de heer M. Jansen, was ver heugd over de grote belangstelling van ds leden, doch was minder te spreken ovei de gehele gang van zaken met deze win kelweek. die eerder had moeten begin nen, en door het feit, dat de bakkers niet medewerken, veel van haar glans verliest. Gelukkig zijn de uitgeloofde prijzen nog fraaier dan het vorig jaar. Burgemeester De Graaff gaf de winkeliers de raad zich aaneen te sluiten en door reclame en vice de behoeften van de klanten te be vredigen. Ook wethouder Deutekom liet zich in die geest uit en was van mening, dat door doelmatige reclame vele me weerhouden kunnen worden om in Leiden hun inkopen te doen. Nadat wethouder v. d. Nouland nog eens gewezen had op het werk van de afdeling van „Bloem bollencultuur" en de jeugd van Voorhout, waardoor het volgend voorjaar Ln alle delen van Voorhout de narcissen en de hyacinten zullen bloeien, bleven de leden nog enige tijd gezellig bijeen. Ds J. Ph. Eggink, die ruim ander half jaar ds E. J. Beker heeft ver vangen, hoopt a.s. Zondag een afscheids woord tot de gemeente te richten. Ds Beker zal immers, zoals bekend, per 1 December zjjn ambt weer volledig op- Voorschoten Neutrale kleuterschool Alhier is opgericht de vereniging tot bevordering van het neutrale kleuter onderwijs. Tot voorzitter is benoemd de heer J. H. Krooshof en tot secretaris penningmeester de heer A. Vreeman, Kon Wilhelminalaan 9. Warmond Protesten tegen de zand- zuigerij In een drukbezochte vergadering van de L.T-B., waarin de heer Th. Verhoef een causerie hield over de Coöp. in- en verkoopvereniging van granen en kunst- mesten, werd ook het plan van Leiden om zand uit de Warmondse polders te zuigen, besproken. De voorzitter, de heer P- F. Vergeer, merkte hierover op. dat er :ig mee rekening dient te worden ge houden. dat verschillende bedrijven ten dode zijn opgeschreven. De plaatselijke bureauhouder, de vertegenwoordiger van de voorlichtingsdienst en de boerenvak- groep zullen tezamen stappen beramen om hier tegen te protesteren. •Raadsvergadering De raad komt Donderdag in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m.: vaststelling begrotingen 1950; vaststelling van het bedrag per leerling, als bedoeld in art. 101 der l.o.-wet; voor stel tot wijziging begroting 1948; aan bieding rekening waterleidingbedrijf 1948; bespreking scheppen mogeïi.iVieid tot vestiging van industrie aan de Was- beeklaan. Woubrugge Nu ook flink zijn De heer J. G. uit Woubrugge. sr ift ons: ..Zaterdagavond hebben in onze ge meente „flinke" jongens een touw bo ven het wegdek van de Comriekade ee- spannen. en wel op die hoogte, dat de persoon, die er tegenaan zou rijden zijn gezicht zou beschadigen. Mej Z.. die dagelijks 57 kleine kleuters zoet moet houden en 's avonds nog laat in de weer is om de ouders van de peuters het een en ander te vertellen., was het slacht offer. Ze fietste tegen het touw. met het gevolg, dat zij met pijn in haar gezicht en smerige baggervlekken op haar lich te regenjas huiswaarts kon gaan. Ze was nog zo goed om er geen politiewerk van te maken. Toch zou ze het zeer op prijs stellen, dat de jongens, die het touw had den gespannen, hun verontschuldigingen persoonlijk komen aanbieden. Durven zij het? Nu ook flink zijn" Hedenavond zal in de bovenzaal van „Het Oude Raedhuys" een propa- gada-avond worden gehouden ten bate van het T.B C.-bestrijdingsfonds ..Draagï Elkanders Lasten." Opgevoerd zal wor den „Mina-Lina", een blijspel in drie bedrijven. De Metal Players" uit Leiden zullen het muzikale gedeelte verzorgen MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN LEIDEN, 28 Nov. Groenten veiling Rode kool 5.60—10.90. savoye kool 5.50—9.90. groe ne kool 6.70—21. boerenkool 9—14. raoen 12. kroten 6—6.60. gekookte kroten 9—17. uien 14—22. peen 5.50—28. prei 8^-21. spruiten 1474, andijvie 1739. sla 3035. schorse neren 32H. druiven 60—64. witlof 14—84. spinazie 5968. tomaten 668, bloemkool 11—20. sla 621. knolselderij 314. peterselie 3-3.40. selderij 2.60—1. peen 25. KATWIJK A/D RIJN. 28 Nov Groen- tenveiling: Waspeen I 7—23. II 6—12. breek- peen 8 50—9.20. groene kool 11—20. gele kool 6.60—8.60. rode kool 5.50—6.80. andijvie 17 —29. uien 1619. boerenkool 314. spruiten 55—56. witlof 50—66. kroten I 6 50—7. allee per 100 kg; selderie 4.105, peterselie 4.90 —5. per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN. 28 Nov. Bloe menveiling: Monument 0.10—0.19, Loveliness 0.06—0.11. Louis Germ 0,10—0.13, Pres. de Lange 0.06—0.08. Little America 0.10—0.18, Sirten Selecta 0.36—0.52. Herco 0.17—0.38, v. d. Elzen 0 21—0 54. Mont Blanc 0.37—0 53. RIJNSBURG." 28 Nov. Groenen veiling: Waspeen 16.50—27, uien 17—18. kroten 7—8, rode kool 5 50—7.10. gele kool 690—7.20, groene kool 9 70—17 30. andijvie 17—22 20, peterselie 5.606. bospeen 13—22, knolsel derij 12—13. (100 gr, Borstplaatjes 100 gr. 18 c Grote Speculaaspoppen 250 gr.) 40 C Speculaaspoppen per stuk 14 c De inzending van onze luilekkerland-prij straag sluit op 6 December! KWALITEITSBAKKERIJ K. A. VAN ALLER HOOIGRACHT 72 ELEC. GASAANSTEKERS THEELICHTJES H. DE NIE GEVRAAGD voor spoedige indienst treding. Zelfstandig kunnende wer ken en in het bezit van di ploma. Enige kennis van mo derne talen strekt tot aan beveling. Algemeen Kan toormachine Bedrijf N.V. Lammermarkt 46, Leiden. [Personeel aangeb B.z.a. nette, ongeh. werk- r-tr, voor Dinsd- en Dond. 9 j„ G.G. Br. no. 2808 Bur. Personeel gevr. Net meisje, voor halve agen. Maandag en Vrijdag e gehele dag. Quartel de immerman, Hazerswoude. Gevraagd in gezin met h' choolgaande kinderen een neisje voor 3 of meer och- enden p.w. Mevr. van Rij. inna van Buurenlaan 15, 'egstgeest, tel. 22167. Net meisje gevraagd van —5 uur bij J. Langenberg, )e Kempenaerstraat no. 87, 'egstgeest. Net meisje gevraagd voor alve dagen, niet ben. 18 j„ elfst. kunn. werken. Aan leiden 'sav. 7-8 uur mevr. londa, Leidsestraatweg 9, 'egstgeest. Br. 2805 bur. blad. Gevraagd een jongé werkster voor enkele och tenden per week. Aanmel den 68 uur mevr. Dingjan, Hoge Rijndijk 1. Te koop aangeb. Een Haard in z.g.st., een vulkachel en een staande schemerlamp met rokkap. Malefijtstraat 42, Katwijk. Wegens vertrek n. Indië Bontjasje voor kind van 5 a 6 jaar. Korenlaan 25, Was- Dobermann met stamb., 2 jaar oud, Zoeterw. Singel no. 100. Te koop een nieuw Dui venhok. afmet. 100x120x125 met 2 raampjes erin. Te be vragen Maresingel 35, H. v. der Meij. Alleen 's morgens of na 7 uur 's avonds. Een grote Meccanodoos met veermotor en vele hulp stukken. Hugo de Grootstr. 3 na 8 uur 's avonds. Witte trouwjapon m. lange sluier, bijp. tasje mt. 42-44. Br. Agent v. d. blad te Kat wijk aan Zee. Ford bestelwagen, laad vermogen 800 kg. bouwjaar 1940. W. Zandbergen, Sandt- laan 9, Rijnsburg. Te koop; Winterjas, bl.- grijs, m.48-50, f32,50; Jon gens-winterjas z.g.a.n., 5-8 jaar f7,50; 3-w. Kinderfiets f8; grijze wintermantel m. 46-48 f 10; 3 donkere japon nen van f5—10, m. 44-46. Nic. Beetsstraat 7. Z.g.a.n. Haardkachel. A. v. d. Hoogt, Oosterkerkstr. 8 RUwiel-koopjes. Jongens rijwiel, Fongers damesrij- wiel met velgremmen en herenrijwiel met volle ga rantie L. Eradus, Hoge- woerd 158, tel. 23494. Muziekliefhebbers! Kof- fergramofoon z.g.a.n. (His master's voice) f45. Goed spelende radio met ingeb. luidspreker f35. Accordeon (5-rijer) met 80 bassen, door omst. voor zeer lage prijs. Janvossensteeg 41a. Wegens te nauw. zwarte mantel, f 14, zuivere wol. Ie kw. mantelpakje, slank fi guur f32.50, a. n., japon f4.50 en f8.50, maten 40-42. Witte overall, nog goed voor schildersleerling f 4,50. De Wetstraat 17, Morsweg. Auto merk Chrysler, bouwjaar 1934, pas gerevi seerd. Prijs f 1300. Br. no. 2806 Bur. van dit Blad. Te koop gevraagd Orgel té koop gevraagd. Liefst met harp; eiken- of notenhout. Prijsopgave en merk, Mevr. Bosman, Nic. Zasstraat 28, R'dam-N. Te huur gevraagd 2 Ongem. kamers m. kook gelegenheid. Br. letter C aan boekh. Woest, Wassenaar. Woningruil Vry huisje met grote tuin te Leiden, ruilen voor groot bovenhuis. Br. no. 2807 Bur. Blad. Diversen Kanaries met garantie, sprekende papegaaien, zang en siervogels, kooien, zaden. Honden sportartikelen, leuke rashondjes. Hengelsportart. Steeds snoekvisjes en steur- krabben. Mooie St. Nicolaas- cadeauft. G. Karei, Steenstr. 21, Telef. 20629. Gemeente Gods. Elke Woensdag openbare samen komsten bij dhr J. van Eg- mond, Voorstr. 30" te Lei den. Aanvang 8 uur. Spreker A. Rijnen uit Rotterdam. Allen welkom. HET MOOISTE GESCHENK voor St Nicolaas Gemaakt door FOTOREPORTAGEBEDRIJF DOEZASTRAAT 39 - LEIDEN FOTOREPORTAGE van Uw kinderen thuis BESPREEKT TIJDIG Telefoon 24702 De grote Bjön en de klei ne Ola en Knorrie BiggelUn van A. D- Hildebrand. Twee ingeb., geliefde jongens- en meisjesboeken met gezellige plaatjes. Samen slechts f 1.20. Papierhandel N. Padden burg. Nieuwe Rijn 11. O Naaimachine defect Wij repareren bij U aan huis. Klaar terwijl U wacht. Dat betekent voor U geen ver voer, geen weken wachten en geringe kosten. J. B. H. Schoots. Rijnsburgerweg No 29b, Leiden. Telef. 26664. Verloren: Bril, doublé, mod. montuur, gaande van Biesiot, Haarl.str. via Z'on- steeg naar Oude Vest. Teg. bel. terug te bez. Elizabeth- hof 11, Oude Vest. Bonbonschaaltje m. heng sel 98 ct.. echt plateel, met prachtig Delfts blauw décor. Prima geglazuurd. Met inl. van deze advertentie. I.V.A., Haarlemmerstr. 48. Nova, Noordeinde 43. Een kleine greep uit onze grote collectie spelen: Hoed je wip, Matjes vlechten, conducteurtje, Plakfiguur- tjes. Postkantoor, Ringen vangen, Kinderpost, Bordu ren, Hengelspel. Alles slechts 95 cent. Papierhandel N. Paddenburg, N. Rijn 11. H. H. Wikeliers. Verpakt Uw speculaas in onze spe ciale, vetdichte Sinterklaas- zakken in fraaie kleuren be drukt. Slechts f 2 per kg. in houd plm. 200 Vz pondszak- ken. Papierhandel N. Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. Bloembollen, vele soorten. Tuinhyacinthen f 1.60 per 10. Grote Darwintulpen 65 ct p. 10. Paper Whites 24 ct. Bol- lenglazen, Bollenbakjes enz. Bakjes met bloembollen, aar dige St Nicolaascadeaux. Vlieland's ZaadhandeL N. Rijn 50 Tel. 20824. H.H. Winkeliers. Verpakt Uw artikelen in ons Sinter klaas-papier- 3 kleurendruk. 100 vel. 50x65 cm., f 2.90. 500 vel f 12.50. Sinterklaas- etalagelopers, twee meter 20 ct. Papierhandel N. Pad denburg. Nieuwe Rijn 11. Psychiatrische Inrichting „VREDERUST" BERGEN OP ZOOM Geplaatst kunnen worden Opleiding voor het Ryksdlploma Ziekenverpleging B Aanvangssalaris t 580 per jaar met volledige huisves ting, geneeskundige behandeling en vrfle dienstkleding. Diploma's geen vereiste. Zij, die ouder zfln dan 18 Jaar of btnnenkort 18 Jaar hopen te worden en uit een Protestants Christelijk milieu komen, kunnen solliciteren of Inlichtingen inwinnen bfl de Geneesheer-Directeur. Een attractie op zich zelf z|jn onze le klas fabrikaten WOLLEN DEKENS SPORT FLANELS PYAMA FLANEL „EFFEN" DAMES PYAMA's DAMES PULLOVERS DAMES VESTEN SPORTKOUSEN BEZIET STEEDS ONZE ETALAGES GEVRAAGD: Enkele Nette by van der Vyver's Conservenfabrieken, Rynsburg. Aanmelden Fabriekskantoor. De K.L.M. verwent zijn passagiers van EEN PRODUCT VAN R-H-W- LEIDEN Plaats een Koerier 't is dè manier! Uoor iedereen leaereen p Wilt U een week lang de „NIEUWE LEIDSCHE COURANT* gratis op proef zenden aan: Naam Adres Plaatsnaam: S.v.p. opzenden aan Adm. „Nieuwe Leidsche Courant", Hogewoerd 103, Leiden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 5