Hema :1,/ asff* V.f. De avonturen van GERTJAN en MAARTJE NIEUWE LEIDSCHE COUHANT 5 VRIJDAG 18 NOVEMBER 1949 Nieuwsflitsen uit de omstreken Alphen aan den Rijn De kerkelijke pont Kerkeraad en commissie van admini- ftatie van de Geref. Kerk besloten ten gerieve van hen, die behoren te kerken in de Zuiderkerk (Raadhuisstraat) slecht ter been zijn, 's Zondags een pontje te doen varen (verbinding hoge en lage zijde). Vooral zy die van Gouwsluis en omgeving komen, moeten een wandeling maken, die voor velen te bezwaarlijk Deze veerdienst geldt echter alleen v< hen. De kerkeraad van de Chr. Geref. Ge meente nam onlangs een overeenkomstig besluit, n-1. om hen, die uit richting wijk Hoorn komen, over te zetten van Emma- laan naar de Hooftstraat. Deze geste werd door de kerkleden echter niet geaccep teerd. Men maakte uit principiële over weging liever een lange wandeling. Hier gold de regelibg voor allen. Afscheid ds H. Moolhuizen Ds H. Moolhuizen, Geref. predikant te Aarlanderveen, die het beroep aannam naar Dalfsen (Ov denkt Zondag 4 Dec. afscheid te nemen van zijn gemeente. Ds Moolhuizen, die bijna 59 jaar is, werd 16 Jan 1921 predikant te Krommenie; 8 Nov. 1925 deed hij intrede te Aarlander veen, welke" gemeente hij dus ruim 21 jaar gediend heeft. In de classis Woerden, ln welker vergadering hij gisteren af scheid nam, was ds Moolhuizen een voor aanstaande figuur. Vele jaren was hij mede-redacteur van de Rijnlandse Kerk bode. Burgemeester Schokking Gemeentepersoneel In een Dinsdagmiddag te houden bij eenkomst in het Nutsgebouw, zal burge meester Schokking afscheid neme het personeel in gemeentedienst. Evangelisatie-samenkomsten De 14-daagse straatprediking, waarbij de Geref. kerken van Alphen en Ouds hoorn samenwerken, is thans stopgezei Toch wilde men graag de gelegde con tacten behouden In de voormalige Joodse synagoge, als kerkgebouw bruik bij de Remonstr en Oud-Geref. gemeente, heeft men thans een geschikte plaats gevonden om deze samenkomsten Zaterdagsavonds eenmaal per veertien dagen voort te zetten. De Rem. gemeente, eerste huurster van het gebouw, verleen de medewerking. Morgenavond zal ds W Wijma spreken en het Geref. kerk koor van Alphen zingen Oude man .uit rijdende trein gevallen De 83-jarige inwoner van Alphen a/d Rijn, H. Schmidt, is Woensdagavond op het station KrommenieAssendelft uit de electrische trein gevallen, die daar om 20.07 uur vertrok. Met een zware hersenschudding en inwendige kneuzin gen is hij naar de pastorie van zijn zoon te Krommenie vervoerd, waar hij juist op bezoek was geweest. Men vreest voor zijn leven. Benthuizen Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: le tien tal: dr G HuismanNic Merbis 10; Nic Merbisdr G Huisman 01; Jac van BeverenNic Merbis 10; H Spruiten- burg—*-A. Korbijn 10; 2e tiental: Joop v. d. SterreL. Korbijn Azn 01; P van BeverenM. Klomp 10; 3e tien tal: L. Korbyn Jzn—M. Pos 0—1 Koudekerk aan den Rijn Propaganda-avond C.N.V.- Ook het C.N.V. in onze gemeente heeft •en propagandavergadering gehouden, waarin werd stilgestaan bij het 40-jarig bestaan van het Chr. Vakverbond. De bijeenkomst stond onder voorzitterschap van de heer W. van Vegten. Het ope ningswoord werd gesproken door ds J. Wolven. Spr. maakte een vergelijking tussen de a-sociale toestanden in Indo nesië en de situatie, zoals wij die, als zegening van 40 jaren Chr. sociale actie, kennen. Organisatie is broodnodig. Op die wijze kunnen wij de wet van Christus vervullen: Draagt elkanders lasten. De feestrede werd uitgesproken door het hoofdbestuurslid de heer H. van dei Linden uit Zwijndrecht. Spr. ging de ont wikkeling van de Chr. sociale actie in on: land na en gewaagde met dankbaarheid de resultaten, die na moeizaam ken zyn verkregen. Koudekerks fanfare „Kunst na Arbeio", i.l.v. de heer H. v. d. Veld, verleende aan deze avond op uitstekende wijze mede werking. Een bijzonder woord van w or de declaraatrice mej. Wil Beelen uit Katwijk aan Zee. De grote aandacht, waarmee werd geluisterd, be wees wel, dat men haar kunst op de juiste waarde wist te schatten. Benoeming Onze vroegere plaatsgenoot, ir M. D. Dalobout, thans te Eindhoven, is per 1 Januari a.s. benoemd bij het gem. electri- citeitsbedrijf te Amsterdam. Noordwijk Ned. Chr. Vrouwenbond Onder leiding van mevr. PasmaHos- pers vergaderde de afd. Noordwijk van de Ned. Christen-vrouwenbond in de Chr. kleuterschool. Mej. ELdik, sociaal werks'er te Rotterdam, sprak over: „Het sociaal werk in de volkswijk vaai een grote stad". Op onderhoudende wijze vertelde mej. El- dik van haar werk te Rotterdam, dat wel moeilijk maar toch <^ok mooi en dankbaar Op deze interessante causerie volgde enige bespreking, waarna mej. Eldik met dankgebed eindigde. Rijnsburg Ds Groenewoud doet 5 Februari intrede te Rijnsburg Bij de Ned. Herv. Gemeente kwam be richt binnen, dat ds Groenewoud zioh voorstelt om op 5 Februari zyn intrede te Rijnsburg te doen. Op 29 Januari hoopt hy van zijn huidige gemeente afscheid te nemen Tweede dag van de bazar Ook de tweede dag was er grote be langstelling voor de bazar van het Groene Kruis. Vooral voor de verkoop bij op- veel animo. De voortreffelijke verkoper was de heer H. Iterson. Morgen hopen wij de opbrengst te kunnen melden Herv. Jeugdsamenkomst In de zaal achter Avondrust wordt vanavond een Herv. jeugdsamenkomst gehouden- De avond zal staan in het te ken van de gebedsweek der wereldbon den. Mevr. S. J. Klein-van Wijk uit Heemstede zal spreken over de Chr. jongeren in het verre Oosten. Voorts zal ;n liturgie worden gehouden, uitgege- ïn door de C.J.M.V. en CJ.VX Leeuwenburg verloor laatste party De uitdagingsmatoh tussen I. Laterveei W. Leeuwenburg is 84 geworden, doordat Leeuwenburg zijn laatste partij verloor. Aanvankelijk een 6tiuk en later zelfs een dam voorstaand, speelde hij wat zorgeloos. Laterveer maakte .hier uitste kend- gebruik van en Leeuwenburg. ,kon "psfrtijOpgeven.' Maandagavond wordt' de achtste ronde gespeeld, eveneens te ONZE St. NICOLAAS TAFEL IS GEREED GROTE SORTERING MARSEPEIN. CHOCOLADE en SUIKERWERK BANKETBAKKERIJ R. VAN VREEDENDAAL VLIET N.Z. 45 RUNSBURG TELEFOON 251!' Goede wegen voor een goed verkeer noodzakelijk OOK ECONOMISCH VAN GROTE BETEKENIS (Van een onzer verslaggevers) In het Kurhaus te Soheveningen kwa men vanmiddag alle autoriteiten var verkeerswezen bijeen voor het Tweede verkeers-economisch congres van Cen traal Overleg. In dit Centraal Overleg zijn verenigd de zes grootste wegver keers- en vervoersorganisaties nl: de ANWB, de KNAC, de KNMV, de EVO, de Nat. Org. Beroepsgoederenvervoer- Wegtransport en de Federatie van derlandse Organisaties voor het Perso- Mr F. E. Spat, voorzitter van Centraal Overleg, heette de vele congressisten welkom, waarna de inspecteur-generaal van het Verkeer ir Th. M. B. van Marle de openingsrede hield. Minister Spitzen had bericht van verhindering gezonden. Dr ir F. Bakker Schut, de directeur van de Gemeentelijke dienst voor Stadsont wikkeling en Volkshuisvesting te Den Haag vestigde de aandacht op de nood- N.ZJI.-nleuws Voor de bordenwedstryd werden gis teravond de volgende partijen gespeeld. L- J GoudriaanD. Molleman 10; H. v. d. Westen—P. Brandsma 1—0; G. SlingerlandA Ravensbergen 01 Ter Aar Stichting 1940—'45 Uit het overzicht, dat van de Stichting 19401945 werd ontvangen, zyn de voor lopige resultaten van de inzameling 1949 bekend gemaakt. De opbrengst per in woner in deze gemeente bedroeg in cen ten uitgedrukt f 0.16 Dit bedrag moet op gevoerd Een dames-polshorloge, gevonden in het grint voor het gemeentehuis, had de invloed van veel vocht ondergaan. Toch liep het 's avonds weer. Of het er van af het bevrijdingsfeest heeft gelegen, kan de verliezer ter gemeente-secretarie komen vertellen. Woubrugge Feestavond „De Tokkelaars" De mandolinevereniging „De Tokke laars" vierde haar eerste jaarfeest. Er werden twee goed bezochte avonden ge geven in de bovenzaal van „Het Oude Raedhuys". De leden van de in Januari dit jaar opgerichte club zetten hun beste beentje voor. Begonnen werd met het verenigingslied, waarna de voorzitster, J. van der Doe, opende. Zij memo reerde de moeilijkheden, die bij dè op richting van de club overwonnen moesten worden en zei dankwoorden aan het adres van gemeentebestuur en de dirigent, de heer A. Brunt uit Leiden. Daarna wer den enkele muziekstukjes door de man- dolinespelers ten gehore gébracht, waarbij vooral de zang en het solospel van de heer Chr. Zwart zeer in de smaak viel. Na de pauze werd het drama „Boeren- stryd" opgevoerd, waarbij de leden zich ook als rasechte toneelspelers lieten ken- i. Ook burgemeester Van Wagpningen bracht aan het hinde van de eerste avond zijn gelukwensen aan de feestvierende vereniging over. zakelijkheid om rentabiliteitsstudies grondslag te leggen aan projecten wegaanleg. Mr J. Milius wees op de economische belangen welke gediend worden door een 'goed wegenstelsel, ter wijl mr H. Fortuin een voordracht hield over de richtlijnen, welke gevolgd moe ten worden by een coördinatie van d vormen van verkeer. INBRAAK DISTRIBUTIEKANTOOR KATWIJK Het Haagse Hof "bevestigde vanmorgen het vonnis van de Haagse Rechtbank te gen C. J. K. en G. v. d. Bbeiden uit Rotterdam, die zich schuldig maakten aan inbraak in het Distributiekantoor Katwijk en tot 2% jaar m. a. waren v< aordeeld. VISSERIJGOLFJES De Engelse walvissery begint met het afnemen van de maan wisselvallig te worden. De ene nacht lopen de net ten vol en een volgende nacht kan het gebeuren dat de helft van de vleet goed als leeg boven water komt. Ook op de Noordzee beginnen de haringvang sten terug te lopen. De Karei Doorman (KW 227) moest zich in de nacht Dinsdag op Woensdag met slechts enkele kantjes tevreden stellen. Maar toen schipper Van Leeuwen de volgende nacht in de nabijheid van IJmuiden zette, kwam de haring er beter in: 500 kisten verse haring kon de volgende morgen aan de markt worden gebracht. En de prys van f 15 per kist maakte, dat de laatste nacht de hele vergoedde. De KW 43 (Rijnmond II) was op weg naar IJmuiden, toen de bemanning onder de Ned- kust een zware ontploffing hoor de. De geschrokken schipper zocht di rect radio-telefonisch contact met de kust, om te vragen, of er in de omge ving misschien schietoefeningen werden gehouden. Hij kreeg ten antwoord, dat er vermoedelijk een exploderende mijn in het spel was. De SCH 23 (Margaretha Maria) haalde in de nacht van Woensdag op Donderdag 55 netten scheep. w slechts enkele kantjes haring. De van de 100 netten zat echter zo vol, dat de reep afknapte. De halve vleet bleef echter gelukkig op de Schotse blazen drijven, zotjat er nog 18 netten gered 330 HOEK VAN HOLLAND KRIJGT RUIM 400 WONINGEN. De gemeenteraad van Rotterdam be sloot gisteren tot de bouw van 313 één gezinswoningen en 120 korrelbetonhui- :n in Hoek van Holland. EDUARD VAN BEINUM MOET RUST HOUDEN. Tengevolge van een ontsteking in in zijn armspieren is de dirigent het Concertgebouworkest Eduard Beinum genoodzaakt enkele dagen rust te houden. Dr Van Roijen wil weer eens naar Ottawa Gistermorgen zijn dr van Royen en Cochran te New Vork aangekomen. Cochran reisde dezelfde dag nog door naar Washington om by het State-Dc- partment verslag uit te brengen over de Ronde Tafel-conferentie. Hij wist nog niet, of hij de zitting van de Veiligheids raad zou bijwonen. Ook dr van Roijen wist nog niet of hij de behandeling van het UNCI-rapport de Veiligheidsraad zou bijwonen, om dat nog niet vaststaat wanneer deze be handeling werkelijk zal plaats vinden „Ik moet ook eens weer terug naar Ott» wa", zo zeide dr van Roijen. Carlos Romulu. de president van >le Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft tijdens een diner in het Wal- dorf-hotel te New York de loftrompet gestoken op de werkzaamheden van de Verenigde Naties t.a.v. Indonesië en als zijn mening verkondigd, dat deze werk zaamheden niet zijn geëindigd bij de ge boorte van de nieuwe staat Indonesië Enschede speurt naar teveel aan woonruimte Maandag zullen 3D „woning-opnemergj' in Enschede aan de slag gaan om vast te stellen hoe de woonruimte over de ge meente is verdeeld. Men wil een woon- ruimte-kartotheek samenstellen, zodat bij het toewijzen van woningen een meer Vaste lijn kan worden gevolgd. In En schede staan 4300 gezinnen als woning zoekend ingeschreven. De Raad van State en de R.T.C. Het ANf> heeft vernomen, dat het wets ontwerp tot goedkeuring van de resulta ten van de Ronde Tafel Conferentie naar de Raad van State is gezonden. Verwacht werd, dat dit College reeds vandaag met de behandeling zou beginnen Verdient arbeidende jeugd ere vacantie? De Stichting van de Arbeid heeft een uitgave verzorgd van het rapport van een door haar ingestelde commissie over het vraagstuk van de vacantieduur van jeug dige arbeiders, met een samenvatting van de opmerkingen, die de centrale werkge- erknemersorganisaties over het rapport hebben gemaakt Reeds eerder werd gemeld, dat het rap port een uitbreiding van de vacantie de leeftijdsgroep van 14 t.m. 18 jaar met gemiddeld één week voorstaat. Hoe ouder deze jongens en meisjes worden, hoe korter de extra-vacantie zou kunnen worden. De drie werkgeversorganisaties missen in het rapport een uitwerking van de ische zijde van het vraagstuk. De R.-K. organisatie acht uitbreiding van de vacantie slechts gemotiveerd, als vast staat, dit die op verantwoorde wiize wordt benut. Wat de arbeidersorganisaties betreft: het C.N.V. verenigt zich met het rapport, het N.V.V. wil minstens 3 weken achter elkaar vacantie t.m. 18 jaar (buiten de snipperdagen) en 2 aaneengesloten weken voor 19 t.rn- 21 jaar. Het K.A.B. stelt voor drie weken voor 14 t.m. 16 jaar, twee voor 17 en 18 jaar en tien dagen voor 19- en 20-jarigen. Een zending van 40 oud-Gelderse stoelen, een aantal tafels, kasten en lam pen, geschonken door Borculo en be stemd voor het door een tornado getrof fen Warren (V.St.), is gisteren met de Axeldljk in Amerika aangekomen. lange Eerste hete-luchtmotor bijna klaar Werkspoor optimistisch over Indonesië De eerste hete-luchtmotor, die de B P M. heef: besteld en die in samenwerking met Philips door Werkspoor. De Schelde. Stork. Wilton Fijenoord en de R'damse Droogdokmij wordt geconstrueerd zal nog dit jaar proefdraaien Dit deelde ir M H Damme Sr.. de pre sident-directeur van Werkspoor aan het A.NP. mede, nadat hij dezer dagen uit Indonesië was teruggekeerd Aan dit on derhoud ontlenen wij voorts, dat de ex port van Werkspoor volledig is hersteld Van de productie van de machinefabriek in Amsterdam wordt 40 pet geëxporteerd Wat Indonesië betreft: overal waar ir Damme was. trof hem het stugge vol houden der werkende Nederlanders Dank zij onze ervaring en dank zij het feit, dat Indonesië grotendeels speciale machines nodig heeft, behoeft Nederland niet bang te zijn voor de Amerikaanse concurrentie. De benoeming van een „industriële am bassadeur", die de gehele Ned. industrie in Indonesië zal vertegenwoordigen, noemde ir Damme zeer op haar plaats Op 25 November staakt Frankrijk Het drie millioen tellende communis tische vakverbond ,,C.G T." heeft in ge heel Frankrijk op 25 November a.s. een 24-uuxsstaking afgekondigd. Ook de met- communistische ..Force Ouvrière" heeft voor die dag een algemene staking uit geroepen, als protest tegen de loonpoli tiek der regering. Garry Davis vrijgesproken Garry Davis, de zelfbenoemde wereld burger, die in September vier maal voor de gevangenis gepost heeft waar een principiële dienstweigeraar was opge sloten. is gisteren door een Parijse recht bank vrijgesproken. Bij zijn protestactie was Davis, zoals men zich herinneren zal, tot vier maai toe door de politie gearresteerd, maar als hij de volgende dag weer werd vrij gelaten, nam hij opnieuw" zijn plaats voor de gevangenis in. Hij heeft ook een Franse identiteitskaart gevraagd en ge kregen. Zij zouden het Zuiden kiezen. „Als tien leden van het Lagerhuis moesten kiezen tussen vijf jaar in het Spanje van Franco of vijf jaar leven in Rusland, dan zouden zij stellig hun kof fers pakken voor het Zuiden" aldus Churchill. (Misschien bedoelt hij de.. Riviera. Red Ambassade der V.S. te Tsjoen- king gesloten Straat van Formosa onveilig. De ambassade der Ver. Staten te Tsjoenking, de huidige hoofdstad der Chinese nationalistische regering, is met het oog op de oprukkende communisti sche legers gesloten De staf der ambas sade zal de nationalistische regering vol gen. als nadere plannen bekend zyn. Een gedeelte van het Amerikaanse consulaat zal mede naar de Britse Kroonkolonie Hongkong gaan. Aan Britten en Amerikanen werd door de Chinese nationalistische regering me degedeeld, dat alle buitenlandse schepen in de Straat van Formosa zullen worden gebomlbardeerd. Hr Ms Batjan en Ceram, die 29 September uit Indonesië vertrokken, worden Zaterdag te Den Helder ver wacht. ZEEPOST vOOR JOST EN WEST. Alet de volgende schepen kan zeeport morden verzonden. De data, waarop d« post uiterlijk op de bus moet zijn. st3at tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Naar Indonesië de Wa er- man i28 November); naar de Ned. Antil len de Breda (20 November) en naar Su riname de Hecuba (24 November). - Een wetsontwerp is lngedier -ot erhoging met 550.000 van de ©- 'ingspost 1949, groot 2.223.000, ti k- ;ing van een deel der kosten van >r- aouwing en uitbreiding van het re 1a- tiecentrum De Hoogstraat te I m. Tot postdirecteur te Utrecht be noemd de adjunct-directeur A iepe- rink. Amsterdams Beursoverzicht Amsterdam mber Was er gisteren op contraminedekking enige vraag geweest, vandaag werd eerder weer een stukje verkocht zodat in het verdere verloop een afbrokkelende koersbeweging te constateren viel Welke overwegingen hie.-aar, ten grond slag liggen, valt moeilijk te raden Wel licht dat de reeds gisteren bekend ge maakte bijzonderheden over de crediet- verstrekking aan Indonesië een drukken de invloed uitoefenden. Cultuurfondsen waren n.l vandaag weer in mineur Am sterdam rubber opende op 137, maar moest de markt op 135 verlaten. De noteringen die in de tabakswaarden tot stand kwamen, waren alle een tot drie procent lager, maar de affaire was zeer beperkt. Opmerkelijk is alleen de betrekkelijk grotere posten die in certificaten van Am. shares van de hand gedaan worden, en die gisteren 302 stuks bedroegen Staatsfondsen waren nauwelijks veran derd. De dollarlening Nederland noteerde tegen 95. In alle hoeken sloot de markt met zeer geringe activiteit. Ook de scheepvaartmarkt .;on zich niet geheel handhaven en spéciaal KNSM en Scheep vaart Unie i zwakker MARKT- EN VISSERIJBER1CHTBN KATWIJK AAN ZEE. 18 Nov - Heden geen afslag Vangstberlchten (uit halve vleet: KW 83 —75 k. KW 47—40 k. KW 48—12 k. KW 18— 40 k. KW 4917 k. KW 39—4 k. KW 20—4 k. KW 147—1 k. KW 1385 k. KW 73—15 k. KW 25—17 k. KW 3-8 k KW' 254—2 k. IJM 283—25 k. IJM 75—2 k. IJM 74—25 k. KW 44—1 k. KW 42—50 k. KW 22—50 k. KW 151 —1 k. KW 37—40 k. KW 163—2 k. KW 124— 100 k. KW 68-17 k. KW 70-65 k. KW 161 70 k. KW 144—3 k uit 30 netten, KW 7—70 k. nog 30 netten halen. KW 47—5 k uit 20 netten. KW 159—100 k. nog 20 netten halen. KW 56—5 k uit 25 netten Nog halen moeten: KW 78. KW 32. KW 33. KW 14 en KW 2 Geen vangst hebben: KW 41. KW 29 KW 9. KW 110. KW 15. KW 85. KW 173. KW 123. KW lfO Gemiddeld: £atw\jk 22 LEIDEN. 18 November Veemarkt: Aan voer 10 fokstieren. 60 kalf- en melkkoeien 525—850. 166 varekoeien 350—575. 160 vette koeien 600800. 30 vaarzen. 60 graskalveren 130—225 95 nuchtere kalveren 30—40. 853 vette schapen 64—90. 260 vette lammeren 50—70. 10 zeugen. 248 mestvarkena. 40—75. 492 biggen 18—32, 8 paarden. 4 bokken en geiten 1540: alles vlug LEIDEN, 18 Nov. Kaasmarkt. Goudse kaas (zware) 263, idem le soort 250—256. 2e soort 244—249. Leidse kaas le soort 236—240, 64 partijen, harvdel matig. IJMUIDEN. 18 Nov. 1 Stoomtrawler IJM 57 f 15.600; motorloggers KW 23 f 5620, KW 6 11.130, KW 48 f 4290, KW 24 f6170. KW 37 f2180, KW 43 f 1280. KW 25 f3770, KW 227 f6760, KW. 65 f4260. Aangevoerd 3800 kis ten, w.o. I860 verse haring. Haringberichten: KW 130—560 sth. KW 38 —545 sth. KW 43—679 Sth, KW 129—45 sth. KW 6-380 sth.. IJM 268-502 k steurharlng. Schriftelijk Onderwijs MIU DENSTAN DSDIPLOM A TALEN (HANDELSCORR. er ALGEMENE ONTWIKKELING BEGINNERS) HET PAROLATNSTITUUT MAURITSWEG 29 ROTTERDAM STAATSEXAMEN l'oelat Unlvers. Avondcursus LATIJN. UK1UHS, enz. B 1 Jr., A 2 jr.. ür A. SCHIPPERS L. v. N.-O. Einde 165 Voorb Tel 72 22.31; Roelotsstr 21, Den Haag, Tel 774383 Dr J. v. GELDER, Beeklaan 520c Den Haag. Tel 390638. VERTEGENWOORDIGER GEVRAACD voor het rayon Zuid-Holland voor de verkoop van machinegereedschappen. Brieven onder No S. 89 aan Adv. Bur. Rouma en Co., Herengracht 220, A'dam. e keuze HDZ- □gen in gondsmidsza- en met dit raamschild! BEESTENMARKT 7 KATWIJK Herziening Uitbreidingsplan Het Hoofd van het Gemeen, tebestuur van Katwijk brengt ingevolge artikel 37, tweede lid, der Woningwet ter openbare kennis, dat gedurende vier weken na heden ter gemeente-secre tarie voor een ieder ter in zage ligt een in uitvoerige kaarten uitgewerkt plan tot partiële herziening van het plan van uitbreiding, zowel in hoofdzaak als in onder delen, dezer gemeente, zoals dit is vastgesteld door de Raad dezer gemeente bij be. sluit van 2 Aug. 1946 er goedgekeurd door Gedepu teerde Staten dezer pro vincie bij hun besluit van 9 Sept. 1947, G.S. nr 353/1, een en ander voor zover be treft de berm met het talud, gelegen langs de noordzijde van het Prins Hendrik kanaal. Gedurende genoemde ter mijn kunnen belanghebben den tegen dit ontwerp be zwaren by de gemeenteraad indienen. Katwijk, 15 November 3949 Mevr. de Graaff, „De Hooge Boomen", Hazerswoude Rijndyk, vraagt tegen 1 Dec. Dienstmeisje MEISJE v d. en n. Mevr. Regoort, Rijksstraatweg 590. Wasse naar, nabij viaduct Den Haag. Tel. K 1751—8786. Pracht Ulsters Zeer mooie kwaliteitf 108 75 WINTERJASSEN „Shelter" fabrikaatf 91 70 SPORTCOSTUUMS diverse prijzen en kwaliteiten SPORTCOLBERTS en PANTALONS Alles uitsluitend in het BETERE genre KOM EENS KIJKEN BIJ GANGETJE 6 - LEIDEN Snel en doeltreffend bij HOOFDPIJN, ZENUWPIJN, RHEUMATISCHE PIJNEN, let er op, dat Uw apotheker of drogist U EMS geeft: Uw hart en maag hebben er geen last van. •tlNl DORST da,**" rf Af ®5 157. De vlugge Turko Vader, die tot nog loe verwonderd had toegekeken sinds het Turkje weer te voorschijn was gekomen, werd nu toch een beetje boos op Gertjan. .Was het nodig cm het kereltje weer te voorschijn te toveren Gertjan?" sprak hij streng „De koningin heeft je de toverfluit na tuurlijk alleen maar gegeven om je te helpen wanneer je in moeilijkheden ver keert. Maar daarom mag je toch geen misbruik maken van de toverkacht. Mis schien moet het kereltje wel helemaal uit Turkije komen aLs Je hem roept!!" „U niet boos moet zijn op Gertjan", smeekte Turko nu. „ik niet steeds kom van Turkije, Turkenland veel te ver om :o Vlug te gaan heen en weer!" Nu was moeders hart geheel vertederd. „Je mag ons gerust komen helpen hoor kereltje, als je dat zo graag wilt!" en ze sloeg liefdevol haar arm om hem heen Dank baar keek het kereltje van ..loeder naar vader, die nu ook instemmend knikte. „Nu kinderen", maande vader tot Gert jan en Maartje, „wees maar erg zuinig op Jullie nieuwe vriendje. Jullie zullen vast veel plezier van hem beleven", en bedachtzaam trok vader aan zyn pijp. Hoera!!" juichten de kinderen, ..lev - ona nieuwe vriendjeMaar Turko hoorde het niet eens meer. Haastig rende hij van de keuken naar de kamer, dekte de tafel en schoof de stoelen bij. Dit alles ging zó vlug. dat zelfs moeder verbaajd met haar ogen knipperde (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 5