HET B/ER /S G.M.C. Motoren I PRIJS F 525.- H.BIom&Zn's NOORDWIJKSE Geluktelegram o IEUWE LEIDSCHE COURANT Nieuwsflitsen uit de omstreken Alphen aan den Rijn Kind van verdrinkingsdood gered Gistermorgen, omstreeks half elf, ge raakte een 2-jarig kind van de fam. v W., wonende Steekterweg, nabij de over zet van Snel in het water van de Oude Rijn. Even later miste de moeder haar kind, ze snelde naar het water, zag het nog drijvende en bracht het op het droge Het kindje was echter reeds buiten be wustzijn. Mej. v. W. begon zelf direct met het toepassen van kunstmatige adem haling en door anderen werd medische hulp ingeroepen. Spoedig waren de doe toren Schreuder van Zwammerdam en Pi-Ion ter plaatse. Het mocht tot grote vreugde van een ieder gelukken, de le vensgeesten bij het kind weer op te wekken. De Chr. kleuterschool „Oosthoekdorp" Na de uitstekend geslaagde bazar heef* het boctuur van de *e openen Ohx. kleu terschool „Oosthoekdorp" haar voorbe reidende werkzaamheden in stilheid voortgezet Naar we vernemen, is deze week een hoofd voor deze school be noemd, n.l. mej. Mante te Voorburg, die in het bezit is van de acte A en B kleu teronderwijs. Voorts kunnen we mede delen, dat het de bedoeling is, de kleu terschool begin Ootober a.s. te openen De school, die bestemd is voor kinderen van 4 tot 6 jaar uit het gemeentedeel tussen Willemstraat en Oosthoekbrug, zal een capaciteit hebben van 70 leer lingen. Geslaagd De heer D. G. Vaartjes, onderwijzer aan de Chr. school Hooftstraat, slaagde te Utrecht voor het examen hoofdacte B Uitstapje knapenclub De beide afdelingen van de Ouds- hoornse Geref. knapenvereniging „Eben- Haëzer" maakten Donderdag een uit stapje. Reeds 's morgens te half zes ver trok men per autobus, richting Gelder land. Eerst werd een bezoek gébracht aan de nationale begraafplaats op de Grebbeberg. Vanhier ging men naar Am- hem voor een bezoek aan park Rozen- daal met de beroemde bedriegertjes. ook ds Tom, tot vermaak der jeugd, slachtoffer werd. Ook werd de z.g. „Posbank" bezocht, waar sport en spel de tijd om deden vliegen. Vervol gens buste men naar Apeldoorn, vreugde in 't bosbad, ging men naar Huis ter Heide, met bezoek aan de „Witte Hei", en toen was het hoog tijd huis waarts te gaan, waar men half 11 arri veerde. De prettige dag stond onder lei ding van de heren J. P. Belt en A. Kra nenburg, leiders der K.V. Aanvulling raadsagenda De raadsagenda is aangevuld met een 13e punt: voorstel van B. en W. inzake wijziging van het salarisbesluit en van de verordening op het beheer van het grondbedrijf. Benoeming aangenomen Mevr. J. C. Dirksevan Winkel heeft haar benoeming tot lid van de commissie toezicht op de gemeentelijke nijver heidsschool voor meisjes aangenomen. Bond tegen het vloeken Van de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam is i verzoek om subsidie ingekomen. B. W. stellen voor een subsidie te ver lenen -ten bedrage van f25. Hazerswoude Geslaagd voor de hoofdakte Onze plaatsgenote mej. N. E. Wille, onderwijzeres van de Chr. Nat School te Hazerswoude-Rijndijk, slaagde te Utrecht voor het examen hoofdakte B. Vorig jaar slaagde zij voor het A-gedeelte, zodat zij thans in bezit is van de gehele hoofd akte. Onderwjjsbenoeming Onze vroegere plaatsgenote, mej. G. Wille, onderwijzeres van een Chr. School te Baarn, is in gelijke betrekking be noemd aan de Chr. School te Noordwijk in Zee, hoofd de heer J. E. Kok. De heren P. M. de Groot en P. C. Helmus slaagden voor het middenstands- zal worden gehouden. De eerstvolgende consultatie wordt Dinsdag 16 Aug. op de bekende plaats en het gewone houden. Hedenavond om half 8 vergadert de Herv. mannenvereniging op G.G. „On derzoekt de Schriften" in de bovenzaal van het oude raadhuis. Voor het middenstandsdiploma slaagde te Leiden onze plaatsgenote mej. G. Strik (Rijndijk). Katwijk aan den Rijn Afscheid van de heer Korstanje Gistermiddag nam de heer L. B. Kor stanje, in verband met zijn vertrek Gouda, afscheid als onderwijzer va Otto Baron van Wassenaer van Catwijck- school. In de zaal Kerkplein kinderen van de vier hoogste klassen aanwezig en onder tractatie, declamatie zang namen deze afscheid. Door de leerlingen werden aan de heer K. boe ken aangeboden. Nadat de kinderen wa- heengegaan, bleven bestuur en on derwijzers nog enige tijd bijeen. De voor zitter van hot schoolbestuur, ds S. G. P. Goverts, sprak woorden van waardering afscheid en deed deze vergezeld gaan een cadeau. De heer E. van Wens- •n sprak als fungerend hoofd der school en als collega. De heer Korstanj' dankte voor de gesproken woorden ei de cadeaux. Gunning drie woningen De Gebr. Verloop hebben als laagste inschrijvers de gunning verkregen de bouw van drie woningen aan dé Mo- lentuinweg voor f 33389. Gezamenlijk uitstapje De leden van de Chr. jongelingsver eniging en die van de meisjesvereni ging hebben per autobus een uitstapje gemaakt. Allereerst werd Rotterdam aan gedaan en de tunnel bezichtigd. De reis werd voortgezet en na vele kilometertjes werd het grote geallieerde kerkhof bij Overloon bereikt, waar de graven werden bezichtigd. De terugreis leidde eerst naar Nijmegen, waar het gezelschap belandde temidden van de vierdaagse- wandelaars. Ijverig werd uitgezien naar Katwijkse tippelaars. Zowaar, er liep er één tussen! Langs de Grebbeberg en via Utrecht werd weer naar Katwijk gereden. Katwijk aan Zee Geslaagd Mej. Van der Mast. gewezen onderwij zeres aan de Chr. opleidingsschool, hoofd de heer C. van Rooyen, slaagde te 's-Gra- venhage voor de hoofdacte. „De Rhünmonders" Uitslag van de wedvlucht op 23 Juli, Vilvoorde, afstand plm. 142 km, 95 duiven, lossing 12.30 uur, eerste duif snelheid 993.97 m p. min.: C. Schalkers 1, 4 (win- in een taart); N. Verkaik 2, 6, 10; Egmond 3, 7, 14; H. van Schie 5; K. Schaap 8. 9; J. Aanhane 11, 13, 19, 21, 22, 23; D, Barnhoorn 12; R. Degens 15; J. A. Belt 16, 18, K. Schuitemaker 17; C. Kraayenoord 20; A. Ravensbergen 24. Ds Van Boeyen naar Davos Ds W. van Boeyen, Geref. predikant alhier, is verzocht in September in op dracht van de Generale Deputaten van de Geref. Kerken in Nederland voor de geestelijke verzorging van de verstrooi den in het buitenland, Davos, Zwitser land, ie bezoeken. De kerkeraad heeft toestemming gegeven. Chr. U.L.O. naar Brussel Gisteren hebben de leerlingen uit de drie hoogste klassen van de Chr. U.L.O.- school, hoofd de heer F. W. A. Eiker bout, een schoolreisje gemaakt. Reeds heel vroeg werd per autobus afgereisd in de richting Rotterdam, waar de tun nel werd doorgereden. Het ging nog ver der: over de Moerdijkbrug naar de Bel gische grens en na een kort oponthoud werd naar Brussel gereden. Deze mooie stad werd doorkruist, zowel per auto als te voet. Enkele grote gebouwen: het stadhuis en het P.T.T.-gebouw werden bewonderd. Natuurlijk werd een kijkje genomen bij Manneke Pis. Een groot warenhuis trok in 't bijzonder de aan dacht van de meisjes. Diverse inkopen werden er gedaan. Intussen was het tijd geworden om terug te keren en om 7 uur Breda weer bereikt. Hier stond een geweldig heerlijk diner te wachten. Om half twaalf was Katwijk weer bereikt. Woensdag j.l. hebben de leerlingen van eerste klas dezelfde reis gemaakt. Hoog en laag water Zondag 31 Juli: hoog water 7.00 en >.26, laag water 2.56 en 15.13 uur. Maan- Koudekerk aan den Rijn Schoolkinderen op stap Maakten de leerlingen der laagste klas sen van de Ned. Herv. School vorige week Vrijdag een bootreisje naar Kat wijk, deze week waren de oudere leer lingen aan de beurt- Tegen 8 uur ver trok men per bus naar Rotterdam, waai een bezoek werd gebracht aan de Maas tunnel en aan Blijdorp. Een Spido-haven- tocht, altijd leerzaam, volgde, waarn de terugreis nog werd aangelegd bij d"e speeltuin „-De Kleine Betuwe" te Haas trecht. Tegen half negen leverde de Eltax-bus de schoolkinderen voldaan weer af voor het sohoolgebouw. Ook de leerlingen der laagste klassen an de openbare school luidden hun va- carrtie met een schoolreis in. Zij maak ten de traditionele speeltuintocht per boerenwagens. Via de „Gouden Leeuw" te Voorschoten fc/ng het naai' „Drie- vliet" te Rijswijk, terwijl op de terugreis opgestoken werd in de speeltuin „De Vink". Voor het middenstandsexamen slaagden mej. D. v. d. Horst en de heer H. J. Lekx. Lisse Lisser Boys-Rijnsb. Boys (veteranen) 1-3 In het sportpark werd Donderdag avond een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen de beide veteranen-elftallen var vengenoemde verenigingen. Al spoedig na de aftrap kregen de Rijnsburgers eer penalty toegewezen, welke in een doel punt werd omgezet. Na tien minuten spelen kreeg de rechtsbinnen van Lisse de bal goed doorgegeven. Hij schoot de bal onhoudbaar in (11). Het volgend ïs was voor Rijnsburg door haar linksbuiten, die enige Lissers omspeelde. Na de thee was het spelpeil danig gezakt uit de vele doelworstelingen kregen de Rijnsburgers hun tweede penalty te >n, welke goed succes had (13). In deze stand kwam geen verandering meer. De Zondagsdienst wordt waarge- jmen door dokter Duymaer van Twist. Hedenavond 8 uur straatprediking hoek Wagenstraat-Kaanstraat, ds W. der Bos, Geref. predikant te Oude Wete ring. Noordwijk Benoemingen Tot onderwijzeres aan de Chr. school N. Zeeweg is benoemd mej. G. Wille te Baarn, tot tijdelijk onderwijzeres mej. J. de Wijer te Bloemendaal. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter De Graaf. Evangelisatiesamenkomst in het Esperanto Woensdag 3 Aug. as. wordt in de Geref. Kerk aan de Vinkenlaan een evangelisa tiesamenkomst gehouden, waarin de i taal 't Esperanto zal zijn. Chr. Esperantis ten uit 7 verschillende naties zullen tegen woordig zijn. Het gesprokene wordt ver taald, de toegang is vrij en de samen komst vangt aan te kwart voor acht. Aanrijding Op de Voorstraat werd het dochtertji van de heer W„ dat per fiets een zijstraat wilde inslaan, door een motorfiets grepen en tegen de grond geslagen. Met een hersenschudding en enkele kneu zingen werd het slachtoffer naar de ouderlijke woning vervoerd. Noordwijkerhout Roelof arendsveen Te Amersfoort slaagde voor staatsexamen gyhm. A onze plaatsgenoot de heer J. van Klink. Voor het diploma steno slaagde mej. Corrie van Klink.' Voor het middenstandsexamen de heren G. Huigsloot Pz, J. Koot en W. Hölscher. Rijnsburg Schoolreisje Ned. Herv. school De leerlingen van de hoogste klassen der Ned. Herv. school I (Vliet N.Z. 35) maakten hun jaarlijkse schoolreisje. Eerst werd een bezoek gebracht aan Schiphol, 1 de kinderen werden rondgeleid door een deskundige en waar zij een in ZATERDAG 30 JULI 1949 druk kregen van de geweldige drukte b; ten werd met een rondvaart door havens van Amsterdam. N.Z.H.-nieuws Gespeeld werden de volgende pan tijen: voor de beker: T. Goudriaan—H,j Binnendijk 10; voor de prijzen: T,< KooistraH. Kwestroo 10, D. Molle-j manL. J. Goudriaan 10, A. Hensinji' 'H. v. d. Westen 1—0, J. P. Kwestro0lif,er S. Leenheer 1—0, P. Brandsma—P. PjLm.. Ober 0—1, H. v. d. Westen—P. P. ObMu!ir o-i- De naaivereniging „Dorcas" heeft eeonaai uitstapje gemaakt naar Brussel. Heelihe'déi vroeg in de morgen stapten de dames all^rekk in de bus en arriveerden tegen het mid-„rob! daguur in de Belgische hoofdstad. Volop werd genoten van de prachtige pleinen siarti en straten met de typische, on-Hollandsi wage getx'awen en van de schitterende omge ving. Te ongeveer vier uur moest echterfjllllll de terugreis worden aanvaard. Laat kwam het gezelschap thuis, vanzelfsprekend in, r de beste stemming. L De Zondagsdienst der doktoren K wordt waargenomen door dokter A. A A- Hueber. T„ Het gemeentelijk bode-bedrijf stelt! de gehele maand Augustus een goedkoop! tarief in voor kinderen beneden de llEi jaar. Voor zegge f 1. kunnen zij hiervanl^L. profiteren. jj m 7~ njke Ter Aar ;kaan Twee huizen voor honderd r'In gulden een De twee arbeidershuizen aan de Kor- uttei teraarsehoek werd ingezet op f 100 leid, (honderd gulden) .tezamen. Het huiiime Korteraarseweg 54 op f 1600. 'vraa Voorhout Verloren: rijwieldot, enveloppe met geld, trouwring, tasje met inhoud, Yal» I sleutel, portefeuille met inhoud, ceintuur, r- Gevonden: koperen sleutel met uitzi driehoek-opening, drie muntbiljetten, wel) schepnet, vulpen. MOMENTEEL LEVERBAAR PRIMA (afkomstig uit gebruikte geallieer den vechtwagens) Compleet met dynamo, starter, carburateur, ontsteking en hydr. versnellingsbak. HANDELAREN GEBRUIKELIJKE KORTING AUTOMOBIELBEDRIJF HOFSTRAAT 17 RIJNSBURG, Tel. K 1718-3805 VOOR ADVERTENTIES Telefoon 23375 INZET HUIZEN onder Woubrugge: Perceel I op f 2100. Perceel II op f 1200 Perceel III op f 2250. Perceel IV op f 3200. Perceel V op f 4400. Perceel VI op f 2700. Afslag Woensdag 3 Aug. 1949 v-m. 11 uur in „Het Oude Raedthuys" te Woubrugge. HUIZEN onder Nieuwveen en Korteraar: Perceel I op f 2275. Perceel II op f 325. Perceel III op f 100. Perceel IV op f 1600. Afslag Donderdag 4 Aug. '49 v.m. 11 uur in „Het Cen trum", a. d. Aardam, te Ter H. G BOKS, Notaris (Tel. 366, Alphen a. d. Rijn) Chr. Lyceum te Dordrecht. per 1 September spoedig mogelijk daar- LERAAR NEDERLANDS (8 uur) Brieven met volledige in lichtingen zo spoedig moge- aan de rector, Rozen hof 18. Dordrecht. HYPOTHEEK CONDITIES 1. Hypotheken tot elk bedrag 60-70 van de waarde. 2. Rente vanaf 314 op landerijen, 3% op gebouwen. 3. Geen opzegging. 4. Aflossing te allen tijde. 5. Geen aflossingsprovisie 6. Coulante, vlotte en discrete behandeling. Dit zijn de condities van Het Fin.-. Bel- en Ass. Kantoor „OTTO" Wie is de meest gedecoreerde soldaat uit de tweede wereldoorlog Wie schreef: "To Hell and Back"? Lees in „De Spiegel" het nieuwe vervolg verhaal, U zult het niet willen missen De geschiedenis van wereldoorlog No. 2, geschreven door een frontsoldaat. In Amerika een „best seller", het meest gelezen boek! „De Spiegel" brengt U altijd het nieuwste, het beste! Neem nu een abonnement en U volgt dit adembenemende verhaal op de voet. U leest het van A tot Z! U praat erover met Uw kennissen! Abonneert U op „De Spiegel" (Kroniek van de Week) door onderstaande bon ingevuld te zenden naar de boekhandel of rechtstreeks naar het Bureau „De Spiegel" Wageningen. DE SPIEGEL, Wageningen- - Ik geef mij hierbij op als abonné op het weekblad „De Spiegel" voor minstens een volle jaargang en zo tot wederopzeggingtegen de abonne mentsprijs van f 3.25 per kwartaal. Personeel aangeb. 9 Beschaafde Weduwe b. z aan als hulp in de huishou ding bij heer alleen, beslist G. Godsdienst. Brieven der No 2172 bur. van dit bi. B.z.a. erv- besch. Ver koopster. Liefst textielbran che. "Event, ook andere bran che. Br. No 2176 bur. blad: Personeel gevraagd 9 In klein gezin, fl. Dienst bode. Goede behandeling er voeding. Indien voor d. er n. aardige centr. verwarm de kamer. Aaroni.: Rijnsbur- gerweg 37, Leiden, tel. 20912 Mevr. Rassers, Zoeterw. Singel 24. vraagt zo spoedig m. een net Meisje, k, koken voor halve dagen of vo en nacht. Schippersknecht gevraagd op woon-motorboot „Kieks", ook voor huish- werk. B. de r.ooy. Oude Wetering. Net Meisje voor hele of halve dagen te Rijnsburg. Brieven No 2174 bur. blad. Verpleeginrichting te Rot terdam kan enige verpleeg hulpen plaatsen Br. onder No 2170 bur. blad. O Hulp in de huishouding gevraagd voor zo sp. moge lijk, wegens huwelijk der tegenw. Niet beneden 18 j„ intern, P- G.t prettige werk kring, huis. verkeer en goed loon. Mevr. Staalduinen, Veenkade 105. 's-Gravenhage Te koop aangeb. Aangeboden Preiplanten. Gebr. Zandbergen. Hoofd straat 9, Valkenburg Z-H., Tel. K 1718—2290. Aangeboden: Tulpen, 10 mud, Miss Ellen Wiimoth. A. Barnhoorn, Hoofdstr. 31. Valkenburg Z.H. Z.g.an. Kookkachel (wijn rood). Te bevr. A. Hogewo- ning, Vliet N'Z 60, Rijnsburg. Zeiltuig compleet en kin derwagen, beide als nieuw t.e.a.b. Na 6 uur Voldersa> gracht 24. Leiden. In prima staat zijnde open raceboot met Renault motor 4 cyl.. dekzeil, enz.; geh. compleet. Prijs 1000- Te bevr.: Van Brero. 2de Looyerstraat 63. T e.a.n. bod 2 Transport- rijwielen en bakfietsmotor. Ook tandemruil- G. van Weeghel i.d. Klei, Noordwyk Dames- en kinderijwiel. Aangeboden z.g.a.n. dames rijwiel geheel compleet met verlichting, originele Torpe- donaaf enz. Tevens een dito kinderijwiel. leeftijd 4—7 j. Te bevr. Herensingel 6 9 Polis van bouwkas „Uw Eigen Huis" 5000. waarop ƒ490 is gestort. Inlichtingen Agent De Boer, Dorpsstraat 136, Riinsaterwoude. Te koop kindcrledikant, babywieg. dressoir, trekwa- gentje. babycaipe handwerk, electr. kamerlamo. Te bevr Commandeurspad 2. Kat- dik a d. R>;n. Te huur aangeb. 9 Kamer met stookgel.. gas en water. Voor dame of heer. Br. No 2165 bur. blad. Te huur Winkel met be perkte woonruimte (winkel zeer geschikt voor manufac turenzaak). Br. Mr. Fock- straat 22. Katwijk aan Zee. Te koop gevraagd Tel. 3638, Lisse. Te huur gevraagd Echtpaar b-b.h.h. zoekt Zit-slaapkainer met1 kook gelegenheid, 60 p. maand. Brieven No 2175 bur. blad. Woningruïl O Gerief, b.woning omtrek Herenstr. ruilen voor ben.- woning. Brieven No 2173 bur. van dit blad. Diversen 9 Vacantie op reis? Wij ver huren reiswiegen. Bespr. vroegtijdig. Fa Feringa en Sluiter, Nieuwe Rjjn 26, Tel 25377, Leiden. Repareren en stofferen v meubelen. Tevens te koop nieuwe haardfauteuils vanaf 29. Dressoirs ƒ80. 4 Stoe len. 2 fauteuils 165. Tafels enz. A Boter. Nieuwstraat 9. Tel. 23274. Volksschoenmakery. He ren zolen en hakken ƒ2. Dames- en Jongensschoenen 1.50, met rubberhakken ct. meer. Prima drijfriem- leer. ijzersterk en niet glad. P- Heykoop, 2e Groenesteeg No. 27. 1 Moderne Asbak 9 ct. Gouds seml platteel, 2e keus, Met inlev. v. deze ad vertentie geldig tot 6 Aug I.V.A. - Haarlemmerstr. 48 Mova - Noordeinde 43, Lei den. Opgelet dames. Weet U al dat U bij C. de Groob- van Egmond uw oude hoed met tule kan laten opmaken voor ƒ1.25? Klaar terwijl U wacht- Haarlemmerstr. 145 Verlovingsringen. Natuur lijk uit „De Goedkopere Zaak" maar betere waar. Goud, zilver, horloges. Op het graveren kan gewacht worden. Inkoop oud goud. Ie klas rep.-inr. S, v. d- Water, Haarlemmerstr. 185, Tel. 24469. Naaimachine, defect geen bezwaar. Wil goede prijs be talen. Zendt briefkaart aan P. J. van Steyn, le Poel laan 103, Lisse. DUINAARDAPPELEN PER 10 KILO f 1-45 Komende week brengen wij U zoals altijd de aardappelen thuis. Geopend van 's morgens half acht tot 's avonds VIASVELD I» DOEZASTR. 22 TEL. 20719—22825 Koerier de bekende kleine advertentie in de Nwe Leidsche Crt. treft doel! Stelt ze onze agenten en bezorgers ter hand of breng ze even op ons bureau, Hege woerd 103 Tel 23375 Hoe kan dat nu??? Uw oude hoed als nieuw terug binnen 10 dagen, geheel nieuw vervormd, v.a. ƒ550. C. de Grootvan Egmond, Haarlemmerstraat 145147. staat het best op een Als U zelf niet in de gelegenheid bent op een hoogtijdag van een Uwer familie leden, vrienden of kennissen persoonlijk Uw gelukwensen aan te bieden, b.v. om dat U met vacantie bent, laat U dan waardig vertegenwoordigen. Gebruikt voor Uw felicitatie bij een ver loving, huwelijk, geboorte, examen of jubileum, het fleurige geluktelegramfor- muiier. Het verhoogt de feestvreugde... en U steunt tevens een goed doel. De netto- opbrengst van het extra recht (binnenland 40 cent, buitenland 50 cent) komt namelijk ten goede aan de jeugd van Nederland. TE KOOP: Een stalen Motorbootje met kajuit en goed lopende motor. Westeinde 131. Pa- pendrecht. BEESTENMAKK1 7 Vrijdag 5 Augustus 1949, 7 uur n.m. in het Notaris huis te Leiden afslag der n.v. percelen te Leiden in bod gesteld als volgt: Bakkerkorfstr. 2, 2a f 1660 Bakkerkorfstr. 4, 4a f 1675 Bakkerkorfstr. 6, 6a f 2100 Bakkerkorfstr. 8, 8a f 2000 Bakkerkorfstr. 10, 10a f 1760 Notaris D. Houtzagers, Hoofdstraat 178, Sassenheim, OPSLAG- en KANTOOR RUIMTE TE HUUR no 2171 bur. v. d. blad. De avonturen van Gertjan en Maartje 64 Kranig besluit. Na het bericht van Pedro hadden de kinderen alle hoop op de terugkeer van Lorre opgegeven, en omdat tante nog steeds treurde over het verlies van haar lieveling, nam Maartje een besluit. Ze pakte haar spaarpot uit de koffer en zei tot haar broertje: „Gertjan, er blijft ons niets anders over dan een nieuwe pape gaai te gaan kopen, ga je mee, dan zoe ken we samen de mooiste en liefste pape gaai uit die er te vinden!" Zo gezegd, zo gedaan. Hand in hand liepen ze straat in straat uit, totdat ze stil hielden voor een winkel, waar de vogelkooien in alle soorten en maten voor de ruiten hingen. „Hour je al die vogeltjes zinge»-?" vroeg Maartje, terwijl ze luisterend voor de deur bleef staan. „We zullen hier maar eens gaan kijken", besloot Gertjan, en hij stapte kordaat naar binnen, terwijl Maartje hem volgde met de spaarpot in haar armen gekneld. O, wat was het een lawaai in die win kel met al die vogels en het rook er zo vreemd, vond Maartje. „Goeie morgen meneer", deed Gertjan het woord, „w* zoeken een mooie papegaai voor tanftfr Neel, hebt u er een te koop, maar hjf moet erg lief zijn en veel praten!" Ee>^4 keek de vogelkoopman wat verbaasd naar de kinderen, maar toen hij de spaarpot van Maartje ontdekte, zei hij vriende lijk: „Dat kan jongeheer, ik zal je de mooiste papegaai tonen die ik bezit", en bedrijvig liep hij naar achteren.

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 6