n wwnncn TEL AVIV AUTO'S LERAAR FRANS MEISJE DAGMEISJE KAPSTER DOOF? .J WECWB LEIDSCHE COUHANT ZATERDAG 14 MEI 1949 >1 veertig jaar geleden kale duinen, nu een drukke stad Tel Aviv, Mei 1949 In het bescheiden stadhuis van Tel Aviv hangt een groot schilderij Meir Dizengoff. Hij was de eerste burgemeester van de stad. Tijdens de invasie van immigranten omstreeks vijftien jaar geleden vroeg een buiten- f landse bezoeker hem eens hoeveel inwoners er in Tel Aviv waren. De vriendelijke, oude man spreidde toen in wanhoop zijn armen uit en zucht te: „Ik weet, dat er gisteravond 65.826 waren, maar hoeveel het er van morgen zijn.ik kan het u heus niet zeggen, mijnheerer komen er elk uur bij!" Dat is nu weer het geval. Veertig jaar geleden waren op deze ilaats niets anders dan wat kale duinen. ;n?Zestig man zijn er toen de eerste huizen ''gaan bouwen. Nu ligt er een drukke stad n prettig aanzien, die zich in veelal |rechte, moderne huizenblokken kilo- ieters ver dicht langs de zee uitstrekt. Officiële cijfers heeft men niet. Naar con servatieve schattingen wonen er echter momenteel in Tel Aviv een kwart mil- lioen mensen. En met een dagelijkse !P immigratie van ongeveer duizend man stijgt dit aantal nog steeds. Men is echter punt gekomen, dat men geen raad meer met de mensen weet. Schaarste tekorten op allerlei gebied zijn er een gevolg van. Vooral het woninggebrek is "j nijpend. Alle huizen zitten tot de nok toe vol. Duizenden nieuwelingen hebben nu 1 toevlucht gezocht in de trieste ruïnes Jaffa, waar ze in de stank van maan den oude vuilnisbelten een nieuw leven moeten beginnen. Overal wordt echter in koortsachtig tempo gebouwd. Men kan échter bij lange na niet aan de behoefte tegemoet komen. De nasleep van de kost bare oorlog is er een van de oorzaken Het leger houdt niet alleen een percentsgewijs groot aantal dringend nodige werkkrachten onder de wapenen, bovendien eist het het leeuwenaan- van het staatsbudget op. Bouwen is derhalve moeilijk en duur. Men kan i voldoende mate bouwmaterialen importeren. Bouwvakarbeiders zijn er ook veel te weinig. Het is normaal, dat twee jaar huur vooruit betaalt om van een in aanbouw zijnde flat te verzekeren. Men loopt echter de kans, dat van alles aan ontbreekt als men Enorm is het aantal advocaten en doktoren in Tel Aviv, hetgeen blijkt uit dit bord aan één van de gebouwen in de stad. 1 Na de woningnood is transport het grote probleem. Treinen en trams rijden er niet. Al het verkeer heeft plaats met autobussen. De grauwe en trage eenmans- bussen van Tel Aviv kunnen het vervoer onmogelijk aan. Meestal zijn ze overvol. Het is dan ook gewoonte dat achter de bussen taxi's rijden om diegenen mee te nemen, die het wachten aan de halte moe zijn. Liften is verder een algemeen ver schijnsel. Er is werkelijk schaarste op elk gebied. Vlees, boter, eieren, groenten, aardappelen maar ook wisselgeld. Er is nu papieren en aluminium noodgeld in Zo ziet Tel Aviv uit de lucht uit: rechte straten, rechte huizenblokken: een nieuwe, frisse stad. gulden om een woning van drie kamers te kunnen huren is eveneens aan de orde van de dag. In de veel te kleine hotels is evenmin een kamer leeg. Er is- zo weinig ruimte, dat de regering al heeft moeten besluiten het verstrekken van visa aan buitenlandse toeristen krachtig te be perken. Peperduur Het leven is peperduur. Overal is de vraag veel groter dan het aanbod. Lonen en salarissen zijn dan ook abnormaal hoog. Een vakman verdient zonder veel moeite - een dagloon van vijf-en-dertig tot vijftig gulden. In 'de haven gaan de arbeiders soms met weeklonen van zes-, zevenhonderd gulden naar huis. Het spreekt echter vanzelf, dat dit alles uit eindelijk ten laste van de consument komt. De kosten van het levensonderhoud zijn dan ook tot een onverantwoordelijke hoogte gestegen. Enkele voorbeelden: een paar schoenen vijf-en-vijftig gulden, een pantalon vijf-en-zeventig, een krant van zes pagina's twee kwartjes, haarknippen twee gulden, de goedkoopste plaats in de bioscoop een rijksdaalder, een uiterst ma tige maaltijd vier-en-een-halve gulden. Zelfs de in overvloed groeiende sinaas appelen zijn duur, omdat er geen arbeids krachten en geen vervoer zijn om ze naar de stad te brengen. nieuwe punten. In sommige winkels i men eerst gepast geld op de toonbank leggen voor men geholpen wordt. Er is schaarste aan transportmiddelen, sport velden, ervaren ambtenaren en ook aan politiemensen. Tel Aviv heeft een politie macht van slechts driehonderd man. De criminaliteit en het aantal verkeersonge vallen hebben dan ook een schrikbarende vorm aangenomen. De kranten staan elke morgen vol met inbraken, aanslagen, diefstallen en ongelukken. Men kan echter weinig tegen doen. Er zijn geen mensen en daar houdt alles mee op Fleurige stad Maar ondanks alles is Tel Aviv fleurige stad. Het is er licht en levendig en de mensen werken er hard. Overal vindt men specialisten. Er is een op vallend groot aantal fotografen, opticiens, instrumentmakers, ingenieurs en vooral doktoren en advocaten. Er worden twee- en-zestig verschillende talen gesproken (waaronder ook veel Engels, al is de stem ming fel anti-Brits). Het leven speelt zich voor een groot deel op straat af. In de vroege avonduren is het een enorme drukte in winkelstraten als Allenby en Ben Yehoeda. De mensen schuiven voet je voor voetje langs de kleine winkels. De terrassen zitten 'vol en het straat- oorverdovend. Het militaire element overheerst. Veel eenheid in uni form is er echter niet. Een bonte combi natie van militaire en burger-kledingstuk ken wordt gedragen. Hoofddeksels ont breken meestal helemaal. Maar men schenkt weinig aandacht aan het uiter lijk. Er is geen tijd en geen geld voor. Het komt aan op de geest. En die is be wonderenswaardig. Na de moedeloosheid en lusteloosheid an sommige Europese landen vallen de grote geestdrift en het frisse élan van de staat op. Er waait hier een pit tige wind. Het is verre van perfect. De regering staat voor grote moeilijkheden. Men kan de massale immigratie en de vele gevolgen ervan eenvoudig niet aan. echter geen andere mogelijkheid, ensen leggen zich erbij neer. Critiek weinig. Men begrijpt de moeilijk heden en weet, dat die alleen opgelost kunnen worden als men zich er met ver eende krachten achter zet. „We bestaan ook pas één jaar.." Dat is de verontschuldiging, die men overal hoort. Maar achter diezelfde woorden schuilt toch ook een zekere trots. Men is er zich van bewust, dat er in dat jaar ook een massa bereikt is. Dank zij vele opofferingen. En met de ver wezenlijking van een groot ideaal voor ogen getroost men zich graag nog meer opofferingen. ALFRED VAN SPRANG (Nadruk verboden) MARKT- EN VISSERIJBERICHTEN Katwijk aan den Rijn, 13 Mei Groen- tenveiling: aardappelen 3.80-3.80; rabarber 4-6.40; spinazie 10-16; andijvie 40-40; was- peen I 10.25-26.75; idem II 5.75-10; prei 6-6.20; uien 3.90-5.30; witlof 25-43, alles per 100 kg. Radijs 3-4.80; selderij 0.70-3.60; peterselie 6.10-6.20; alles per 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 13 Mei. Groen- mveiling: Aardbeien 0.46—0.62, idem pd 0.60—0.79, idem afw. 0.42—0.64. kropsla I 11— 25, idem II 413, rabarber 47, spinazie 8 3—3.40. prei 4—7, sjalotten 7—10, peulen 245—290, snijbonen 240—270 per 100. GRANEN VEEVOEDERS ROELOFARENDSVEEN. 13 Mei. Bloe menveiling: Tulpen 0.12—0.39, trollium 0.06— 0.18, pyrethrum 0.38—0.44, pioenrozen 0.40— 1, lathyrus 0.17—0.48, anemonen 0.08—0.25, Irissen 0.17—0.42, papaver 0.15—0.48. margrie ten 0.08—0.15, fresia's 0.09—0.25. calla's 0.40— 0.60, rhododendron 0.14—0.36. Bericht van A. Makkreel, Makelaar te R'dam deling gebracht ca 4200 ton Amerikaanse gerst per s.s. „Blijdendijk", 25 Mei te Rot terdam verwacht, uitsluitend af te leveren Financieel Overzicht [van de week) Djokja deed gunstige invloed van Berlijn te niet De afschaffing der Berlijnse blokkade kon de effectenmarkt deze week niet tot verdere koersstijging stimuleren, tengevolge van het sombere nieuws over de zoveelste overeenkomst in Indië. Het jaarverslag der HollandAmerikalijn heeft bevredigende indruk gemaakt. Volgende week wordt er Sumatratabak geveild. telbor de geschikte voor Laplata mais, zijn genoodzaakt wachten tot er een nieuwe verdeling s plaats hebben, het kwantum, dat thans n beschikbaar is, moet dienen voor Juni Juli. Een partij Yougo pials per s.s. „Ms cella" werd aan de industrie toegeweze Voor Laplata milletzaad bestond wel ehi belangstelling, de nog disponibele voorr den van importeurs zijn echter klein. Van de inlandse oogst wordt niet veel me aangeboden, er kwamen in voerrogge enk< zaken tot stand. Gerst en haver wat maalsoorten betreft; zo goed als zonder z ken; voor de betere kwaliteiten ble^ raag Oliezaadproducten bijzonder kalm, het is nog niet bekend, of er evenals verleden jaar een vergoeding voor zomeropslag zal worden toegekend: onderhandelingen in deze zijn nog gaande. Voor rekening van het V.I.B. werd nog aangekocht: zonneblpemzaadko- ken, ongepeld 26 procent eiwit en vet disp. Rotterdam, cocoskoeken Ned. Ind. disp. bruto voor netto Rotterdam. Nederlands industriële productie be reikte een na-oorlogs record- Het alge- l indexcijfer gereikte in Maart een van 129, tegen 113 in Februari j.l. Hoewel Maart meer werkdagen telt, ia het resultaat niet onbevredigend. Na tuurlijk mag de ontwikkeling dustriële productie niet de mening doen postvatten als zou daarmede het pro bleem der industralisatie zijn opgelost. Onlangs hield dr Kohnstamm, vroeger der topambtenaren van Ec. Zaken, rede, waarin hij ernstige teleurstel ling uitsprak over het langzame en on voldoende tempo daarvan. Om de enorme moeilijkheden te overwinnen zal men minder moeten consumeren en meer sparen, zeide hij- Het is jammer, dat Regering het klimaat voor het spa- zo ongunstig heeft gemaakt. De voor de ondernemers zijn in deze overgangsperiode waarlijk niet t derschatten. Met de mogelijkheid prijsdaling moet men. rekenen en de vraag of de nieuwe investeringen met haar hoge kostprijs op de duur levens vatbaar zullen blijken. Het verslag var de Herstelbankheeft op de risico's var van de ondernemer duidelijk gewezen. Nodig zal zijn een matiging der fiscale politiek en voldoende beloning risicodragend kapitaal, meer ontplooiing van particulier initiatief, minder I moeizucht van de overheidsinstanties. Blijkens het antwoord op de vragen van een Kamerlid is de controle van de Overheid op de kapitaalmarkt zg. var vrijwillig karakter, maar de banken heb ben altijd een verzoek van de Ned. Bank als een verplichting beschouwd. Bij .nieuwe emissie heeft men zich vooraf van de goedkeuring der Ned. Bank gewist en de zienswijze der autorite is voor de emittent een wet. Naar ter beurze verluidt, zal die zg. vrijwilligheid binnenkort vervangen worden door wet telijke maatregelen. De aandelen HollandAmerika bleven eerder iets aangeboden, vermoedelijk daar men straks aanbod van stockdivi denden verwacht- Blijkens het jaarver- ,slag zijn de resultaten nog steeds gun stig al wordt op alle lijndiensten eer steeds sterkere concurrentie ondervon-i den. Als men echter ziet, dat het exploi tatiesaldo van f 14.3 millioen nog 0.75 min. hoger is dan in 1947, dan stateert men. dat hier een sterk bedrijf is. Een groot bedrag van de winst weer gereserveerd, hetgeen verstandig met het oog op de nodig geachte uitbrei ding van de passagiersvloot. Het eerste kwartaal van 1949 had een gunstig ver loop. Ook Holl- Stoombootmij meldt gun stige resultaten en stelt een onveranderd dividend van 7 pet voor. Ee emissie ligt in het voornemen. Tabakswaarden hielden zich vrijwel op peil ondanks de politieke overee komst met Soekarno. Op 20 Mei a.s. een veiling van 2500 pakken Sumati tabak in Amsterdam en men verwacht een zeer grote binnen- en buitenlandse belangstelling. Dit is slechts deelte van de oogst-1948, welke 15.000 pakken bedraagt Een groot gedeelte ondershands naar het buitenland vi kocht en men verwacht een zeer bevre digende opbrengst voor onze Deliplan- ters. Natuurlijk -is dit alles slechts begin omdat de oogst slechts een fractie de vooroorlogse. De oogst-1949 zal aanzienlijk groter zijn en de belangstel- goede tabak zal wel niet dwijnen. G. Dikkers en Co kwam met-een bele emissie aan de markt van f 1 millioen aan aandelen a 105 pet met voorkeur voor aandeelhouders, en f2 millioen aan 3% pet obligaties. De me dedelingen van 't prospectus omtrent de zaken zijn gunstig. De order portefeuille is goed gevuld en de grond stoffen baren geen zorg. Over 1948 wordt 8 pet uitgekeerd, de claims worden ver handeld voor f61 tegen een theoretische waarde van f74, wat gezien de tijdsom standigheden niet onbevredigend is. Naar wij vermoeden zullen de obligaties een goede ontvangst genieten. Als de emissiemarkt iets beter beoor deeld wordt, zijn nog diverse andere pro jecten te verwachten. De behoefte aan nieuw kapitaal voor financiering en uit breiding is groot. In Indonesië zijn de huren aanmerke lijk verhoogd. Moeten we daaruit aflei den, dat de Nederlandse Regering een oplossing in dezelfde richting zal zoe ken? Voorburgs accountant kreeg 9 maanden De Voorburgse accountant W. G. H. J. H., die in Mei '47 de fam. S. te Coevorden tegen afgifte van f 25.00 had beloofd de in Westerbork gedetineerde H. S. te zul len vrijkrijgen, kreeg gisteren conform de eis van de Asserrechtbank 9 maanden. Zijn medewerker mr C. V. uit Schiedam werd vrijgesproken; eis was 1 jaar. Amsterdams Beursoverzicbt Amsterdam, 13 Mei 1949 Vandaag verschilde de markt uiterst weinig met gisteren en mede in verband met het naderend week-end was er drukte wederom totaal geen sprake. De koersen verschilden in het algemeen dan ook zeer weinig en na een opening, waarin de prijzen op een iets lager niveau lagen, werd na een onbelang wekkend verloop een slotpeil bereikt, waarbij de prijzen een kleinigheid aan trokken, zodat het slotpeil vrijwel niets met gisteren verschilde. Op de industrie markt bestond voor geen enkel fonds speciale bèlangstelling. Alleen Aku'; wisten tegen het einde een kleine koers winst te boeken en sloten een punt hoger. Voor Olie's bestond uiterst weinig belangstelling. Geregeld werd afgedaan rond 287, op welke prijs ook tegen het einde werd gehandeld. Op de scheepvaartmarkt heerste een iets vriendelijker stemming, zodat aan de neergaande koersbeweging, die de laatste dagen te bespeuren viel, vandaag een einde is gekomen. Holland-Amerik: lijn kwam op 161%, waarmee ze 2' punt hoger waren- De staatsfondsenmarkt was vandaag gunstig gedisponeerd en de drie voor naamste soorten boekten kleine winsten. Heden verscheen: Een typografisch uitstekende ver zorgde bundel van 36 schetsen, stuk voor stuk journalistieke juweeltjes In z'n „Ten geleide", schrijft Wijk- predikant: „We gaan het wonder ont dekken dat Christus Zijn werk voortzet onder de ar men, van wie wij vergaten dat we hen altijd bij ons heb ben. En we gaan iets zien van hen, die in Hem geloven of met Hem worstelen (ei dat is ook een vorm va: geloven)". Natuurlijk wilt U dit boekje in huis hebben, niet alleen v Uzelf, maar zeker voor Uw kin- De prijs is 1,50 en U kunt het bestellen aan onze ka toren en bij de agenten i bezorgers van ons blad. De aflevering van reeds bestelde exemplaren is begonnen. DE DIRECTIE. bonen 2.10, peulen 2.10—2.65, prei 0.01—0.06, alles per kg, spinazie 0.601.07 per kist, ra barber 0.04—0.05, postelein 0.31—0.39. andij vie 0.40—0.52, alles per kg. Sla I 8.40—15.20, idem II 4.307.10 per 100 stuks, bloemkool I 0.52—0.78, idem II 0.31—0.49, idem III 0.23— 0.29, idem stk 0.05—0.20 per stuk, slavellen 0.601 per kist. bospeen 0.250.35, radijs 0.03 0.04 per bos, waspeen I 0.220.21, idem H 0.13, idem stek 0.01, stoofsla 0.17—0.20 per kg, komkommers 0120—0.37 per stuk. tomaten 1.03—1.27 per pond, idem 0.12—0.15 p. stuk, selderij 0.040.08 per bos. dunsel 0.01, sja lotten 0.12 alles per kg. Aardbeien 0.44—0.58, idem klein 0.23—0.31 per doosje, perziken 0.12—0.19 per stuk. Appelen: Franse zure 0.39—0.46 per kg. De Anti-Vivisectie Stichting te 's-Gravenhage houdt op Woensdagavond 18 Mei a.s. te 8 uur precies een LEZING MET LICHTBEELDEN in het Federatiehuis, Gerecht 10, te Leiden. Sprekers Mej. Mr M. Stuart over Enkele beschouwingen het vivisectievraagstuk betreffende. De Heer H. van der Upwlch, arts, over Enkele belangrijke moderne geneeskundige ont dekkingen zonder vivisectie. Toegang vrij. Gelegenheid tot het stellen van vragen. Districtscommissariaat: Rijnsburgerweg 32, tele foon 20113. In ons bedrijf is plaats voor PinsTICS een energieke Bankwerker-Monteur Kennis van hydraulische Inrichtin gen strekt tot aanbeveling. Brieven met omschrijving van opleiding en ervaring aan Afd. Personeelszaken van de Internationale Kunststoffen Industrie N.V., Voorschoten. Vrijdag 20 Mei a.s. 7 u. m.m. het Notarishuis te Leiden AFSLAG «^r n.v. percelen in bod gesteld a.v.: Haarlemmerweg 57a 4950, Rijndijkstraat 77 ƒ2250, Rijndijkstraat 79 ƒ2250, Rijndijkstraat 81 ƒ2300. Tollensstraat 3 f 1900, Rijnzichtstraat 20 ƒ2425, Oranjegracht 79 3500, Langestraat 55 ƒ3000, Oranjegracht 72 1350, Levendaal 89 2000, Herenste;eg 82550, Raamsteeg 71 2350, Waardgracht 104 840. Notaris W. S. Jongsma, Rapenburg 31. Tel. 25351. Ze laten zich maar verwennenMaar op hun beurt doen zij ook hun vrouw graag een plezier, bijv. met een abonnement op „MOEDER", dat prachtige (en practische) maandblad! Strijk daarom eens met de hand over Uw hart en vul nu meteen onderstaande bon in. U kunt deze opsturen naar de boekhandel of rechtstreeks naar het M OOK 7 PERSOONS GARAGE WERKHOVEN HAZERSWOUDE- (DORP) GEVRAAGD aan de School met den Bijbel een TIJDELIJK ONDERWIJZER(ES) voor de maand Juni. Brieven zo sp. mog. aan het H. d. S. B. Offringa. Gevraagd per 1 Sept. a.s Waarschijnlijk volledige betrekking. Inl. en soil, aan het adres der School. DE DIRECTEUR Voor direct gevraagd nette HUIS HOUDSTER Ned. Herv. bij eenvoudig persoon zonder kinderen. Leeftijd 30 tot 40 jaar. Br. no 1822 bur. van dit blad. In klein gezin flink zelf standig gevraagd van half negen tot half vier. Zondag en Zater dagmiddag vrij. Aanmelden: Houtlaan 25, Leiden. GEVRAAGD een net V.g.g.v. op modern ingerichte woonschuit. Werkster aan wezig. Te bevr bij Mevi\ HJenkos, Woonschuit Muz Haagweg. 1E OF 2E GEVRAAGD H. Bedeker, Voorstraat73, Katwijk aan Zee. TeL 2584- Personeel gevraagd Jonge werkster gevraagd omtrek Spanjaardsbrug van 8.30 tot 5 uur. Netjes en helder kunn. werken. Vggv. no. 1824, bur. blad Huishoudster gevr. per 1 Juni. P.G. In- of extern, bij 3 broers. Aanm. na 7 uur. Willem de Zwijgerlaan 9, Oegstgeest. Wordt gevraagd in gezin van 2 personen zelfstandige dienstbode, boven 25 jaar. Werkster aanwezig. Adres: Lange Kerkdam 86, Wasse- Gevraagd wegens huwe lijk der tegenwoordige, zelf standig meisje voor dag en nacht in gezin van 4 perso nen. Mevr. Ledeboer. Oran jelaan 19, Oegstgeest. Tel. 26012. Gevraagd door dame al leen, een beschaafde hulp in de huishouding, voor 3 a 4 ochtenden per week. Br. o. 1819, bur. blad. Te koop aangeb. i Wegens plaatsgebr. blank eiken huiskamerameuble ment met zeer mooi dres soir, blank eiken dames bureautje. Vrouwensteeg 11a. Een in goede staat zijnde Zee. Wagens. 2 Slepers, dres- seerkar op lucht, melkven- tersbrik. Tevens bascule 500 kg. A. S. Schalkers, Katwijk Zee. Tel. K 1718—2420. Gebr. dames- en heren- rywielen, in prima staat. Rijwielhandel v. d. Wiel. Koningstraat 2, Leiden. Bloemkoolplanten: Alfa Le Cerf. Rode en groene koolplanten. Aangeb. door M. v. Egmond, Katwijk ,d. Rijn. Tel. K 1718—2487. i Motor. Villiers 98 cc, ge garandeerd in prima staat. Uiterst lage prijs. Zoeter- woudseweg 98. Hitte sleperswagen op patentassen en een trek- handwagen, zeer geschikt voor bouwbedrijf. Billijke prijs. J. A. v. d. Horst. Tel. 2160, Katwijk a. d. Rijn. Een solide F.N.-motor cc, 7-ijklepper, geheel gereviseerd met duo en banden. Prijs 500. •n des avonds tussen 7 uur, Julianalaan 19. De Kaag, tel. K 2534—297. Groot slaapk. ameubl. (lits-jumeaux) met bedden. Tevens huisk.-ameubl. met prachtige gebeeldh. kast. Eventueel kast apart. Te bez. dag. van 103 u. en na 7 u. beh. Maandag Laan van Arenstein 28, Oegst geest. I.g.s.z. Hipi.de v.o. wrin ger met beste rollen. Tevens antiek koffieblad, kl. mo del. Aquarium en kleine Keulse inmaakpot. Deutz- straat 13, boven, linkerbei, Oegstgeest. Essen, helianten en bo- nenstokken en rijsen. Te be vragen bij H. v. d. Does, Noordwijkerweg 11. Katwijk ~.d. Rijn. Jonge Chow-chow, 6 we ken oud. Mauritsstr. 34. Kofferpathefoon m. platen of alleen de platen. Een bes te reeschaaf en voorloper, een prima luidspreker. Ma- rislaan 23, Leiden, bij het Schuttersveld. Te koop gevraagd Orgel of Plano gevraagd. Opgave merk, reg., prijs, Postbus 9, Maassluis. Tele foon 609. Avondjapon, modern, don ker van kleur, maat 42 of 44. Br. onder nr 1820 bur. blad. Circa 100 ton droge stads- bagger. A. Corts, Zijldijk, Warmond. Grossierderij (t^e) of ander bedrijf van beperkte om vang ter overname gevraagd Ook genegen als compagnon deel te nemen. Br. met ge gevens onder no. 1823. bur. van dit blad. Wie helpt mij aan een jas en vest. maat 50 of 52, of geheel pak. Br. no. 1826. bur. blad. Te Tl uur gevraagd door rustige 2e jaars student. Br. lett. S.. Boekh. v. d. Veen, Geversstraat 59, Oegstgeest. Woningruil kl. huisje of etage (3 pers.), wegens familie- omstandigh. Br. no. 182" bur. blad. Diversen Rolfilms 6 x 9 98 ct. Ei:»i" berg panfilm. Uiterst ge voelig. Zolang de voorraad strekt. Ons devies: prima afwerking, prettige bedie ning en lage prijzen. Foto Kino. Bouwens. Breestraat 3. Leiden. Jonge hennen, broed 1949, prima afstamming en ge zond. Groeneveld's Broede- rij, Hennenfokkerij v. d. Valk, Boumanweg 26A. Tel 25590. Rijkserk. 15386. "s Zondags gesloten. Dierenasyl Leiderdorp zit vol honden en katten, waar onder veel aardige dieren. Een goed tehuis zou voor deze dieren uitkomst bete kenen. Wij vragen beschei den vergoeding, ter tege moetkoming in onze kosten „De naderende wereld nacht" en „de toekomst der gelovigen". Daarover spre ken de H.H. P. Bardelmeyer en J. Kits Woensdag 18 Mei a.s. Aanvang 8 u. Gebouw Prediker, Jan Vossensteeg. Toegang vrij. Zelfs bij stapvoets rijden helder licht (A Als tegenwind u dwingt tot stapvoets rijden..» ja, zelfs als u met de fiets aan de hand loopt... de PHILIPS rijwieldynamo blijft voldoende energie leveren voor een heldere lichtbundel, dank zij de uiterst krachtige magneet. Laat op uw rijwiel dit onovertroffen Nederlandse kwaliteitsproduct monteren. fr Schaft u zich een nieuwe fiels aan, let er dan'op, dat deze üan een Philips verlichting is voorzien. PHILIPS RIJ\VIELL4,\TAAR\ PHILIPS" VERKOOP-MAATSCHAPPU VOOR NEDERL' EINDHOVEN Het Blauwe Week Col lecte Comité ten behoeve van hulp en reddingswerk Drankslachtoffers aller ge zindten vraagt dames en heren die genegen zijn te collecteren op 21 Mei a.s. Aanmelding Oude Vest 11. uiterlijk Donderdag a s. Voor verlovingsringen naar het Ringenhuis. in alle prijzen en maten voorradig, met en zonder inlevering. Reparatiën aan gouden en zilveren voorwerpen. Inkoop goud. Jac. Hooger vorst, Morsstraat 9. Tel. 24920. Hoe kan dat nu??? Uw oude hoed als nieuw terug binnen 10 dagen, geheel nieuw vervormd, v.a. 5 50. C. de Groot—van Egmond. Haarlemmerstraat 145147. „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparatiën en uurwerken. Steenslraat 16. Telef. 26854. Opgelet dames. Weet U al dat U bij C. de Groot van Egmond Uw oude hoed met tule kan laten opmaken voor 1.25? Klaar terwijl U wacht. Haarlemmerstr. 145, Leiden. Attentie! Wij repareren al Uw gebroken porselein. Saksische groepen, antieke borden, beelden, enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Schoonmaken v. schilderstukken, rep. lijsten. Inkoop Goud, Zilver. Brem- mer, HaarLstraat 99, ingang Goegerritstraat 1. Tel. 22791. Een Koerier de bekende kleine advertentie in de Nwe Leidsche Crt. treft doel! WEER IETS NIEUWS om goed te kunnen horen. en., voor iedere beurs BEREIK BAAR. Het NIEUWE MINI ATUUR hoor toestel da „AUDIETTE" en het KLEIN STE hoortoestel ter wereld, de wonderlijke „SYMPHO- NETTE" worden DAGE LIJKS vrijblijvend gede monstreerd bij: DE HOOR- APPARATEN CENTRALE H C- SCHOONENBERG, Schuytstraat 27, Den Haag. Tel. 335719, na 6 uur: 551356. Huisbezoek ook buiten Den Haag op aanvraag- Batterijen voor alle hoortoestellen voorradig. TYPISTE Geroutineerd typiste biedt zich aan van 2 tot 5 uur. f 1.» per uur. Br. no 1122 bur. bL

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 7