Sassenheimse middenstand vestigt de aandacht op zich m. MEYER DE GRAAFF BAKKER! W. Zijerveld 8 Zonen Minister Stikkers overwinning: heeft bittere nasmaak NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 VRIJDAG 22 APRIL 1949 „Welkomstgroet aan het bloemencorson In streven geslaagd Stijlvolle openluchtshow in plantsoen aan de Oude Haven (Van een onzer verslaggevers.) Na de middenstand tegenwoordig op vele plaatsen met Iets bjzonders voor de dag komt, wil die te Sassenhelm niet achterblijven. De middenstanders in deze plaats hebben in het fantastische bloemencorso, dat morgen door de geurende bollenstreek zal trekken en ongetwijfeld tienduizenden belangstellenden op de been zal brengen, een welkome aanleiding gevonden om iets ten beste te geven. In het plantsoen aan de Oude Haven Is een grootse openluchtshow verrezen, die ï6 suggestief Is Ingericht, dat zeer velen naar dit punt zullen worden aange trokken. irffencorso. Toen wij gisteren in Sassen- heim waren, en een en ander in ogen schouw namen, vatte de mening bij ons post. dat men in zijn streven is geslaagd. De eigenlijke étalage was nog niet klaar, maar het ontwerp werd voor ons oog ontrold en dit was voldoende om de zaak te kunnen beoordelen. De uitvoering van de opdracht voor een doeltreffend ont werp was bij de binnenhuisarchitect Ed. van Melle te Warmond in goede handen. De show bestaat uit 12 vakken, elk van 3 m. breedte en 2.40 m diepte. Het geheel, dat is opgetrokken door de firma W. Zijerveld en Zonen te Sassenheim, rust op ongeveer 60 palen. De verschil lende étalages zijn aan firma's voor ƒ200 per vak verhuurd. Van de te exposeren artikelen noemen wij; damesartikelen, electrische apparaten, luxe artikelen, emaille, kunstaardewerk, kleurendruk- werk, verwarmingsapparaten, foto-arti kelen, schoenen en bruidstoiletten, terwijl zelfs een compleet buitenbuisje valt te bezichtigen. Deze show kan weliswaar niet co reren met bijv. de Lissese beurs, doch het geheel maakt indruk en geeft onwil lekeurig de gedachte, dat ook de midden stand van Sassenheim energie en vita liteit bezit. En dat is heel wat waard. Het ligt heus niet altijd in het overwel digende. De show is in het kader der bloemenfeesten een fijn element, Sassenheim siert en opluistert. Het comité voor dorpsversieiring heeft enige tijd geleden aan de besturen de beide Sassenheimse middenstandsver enigingen toegezegd het plantsoen a; Oude Haven te mogen gebruiken het leggen van een mozaïek. Dit plan vond echter niet aller instemming en n. wat besprekingen besloot men in di' plantsoen een reclameshow te doen con strueren, die in overeenstemming zot zijn met het karakter van het bollen- feest. Deze grote étalage, waarin de mid denstand op smaakvolle wijze zijn pro ducten heeft uitgestald, moest een waar dige welkomstgroet vormen aan het bloe- AANNEMER Kerklaan 78 Sassenheim Tel. 7690 NIEUWBOUW VERBOUW REPARATIE WERKEN Handel in: Hout - Teerproducten en oudere Materialen WERKPLAATS: ZUILHOFFSTKAAT la FOTOBEDRIJF Sassenheim, Teylingerlaan 7 Telefoon 7556-K 2532 Het sinds 1930 bekende adres voor alle s op foto- en filmgebied Onze specialisten zijn altijd en overal in het gehele land te ontbieden voor Foto- en Filmopnamen. In onze Foto- en Cine-afdeling is weer heel wat te koop NIEUWE RIJWIELEN L. KUYPER ZONEN GEBR. ÖEMMENÏE Speciaal adres voor KANTOOR- SCHOOL- SCHRIJF- en TEKENBEHOEFTEN EMAILLE NAAMPLATEN VULPENREPARATIE Bijdorpstraat 7, Sassenheim Tel. 7464 Aan de entourage is de meeste zorg besteed. Op de dertien pilasters heeft men tulpenvormen geplaatst, bezet met bloemen. De vakken staan onder motto: „Middenstands groei, Sassenheims bloei". Een tegelpad opent de mogelijk heid, dat het publiek zich langs de show kan bewegen Rondom de fontein zijn mozaïeken gelegd. De show zal twee weken geopend zijn, zodat een eventueel groot succes voldoende tijd heeft om te groeien. M. J. VAN BREDA Zn AANNEMERSBEDRIJF Beukenlaan 12 - Sassenheim Telefoon 7424 Aannemers van alle voorkomende werken in het bouwbedrijf- „PAKKER" M. BAKKER Zonen KISTENFABRIEK Hoofdstraat 137, Sassenheim Telefoon (K 2532) 7114 Speciaal ingericht voor spoedorders. ken zal worden by de a.s. gemeenteraadsverkiezing. „Pro Rege" Dinsdag a.s., om 8 uur, houdt „Pro Rege" in het gymnastieklokaal een ver gadering. De hoofd-veldpredikant, kolo nel A. T. W. de Kluis, zal spreken over „Onze jongens in Indië". Na de pauze zullen twee films worden vertoond over de jongens op de boot en in Indonesië. BEHANGWERK STOFFEERWERK MEUBELEN EN BEDDEN H. v. STEIJN Cr ZN Hoofdstraat 171-173 - Tel. 7246 Sassenheim. -- De Sassenheimse middenstand werkte gisteren en vandaag nog met man en macht aan de grote openluchtshow in het plantsoen aan de Oude Haven, die immers voor het bloemencorso van morgen klaar moet zjjn. Het geheel zal zeker by het publiek in de smaak Vallen (Foto De Graaff-Sassenheim) TAXI NODIG? Bel 7592 (K 2532) Wij staan DAG en NACHT voor U klaar AUTORIJSCHOOL „VONK" BEUKENLAAN 14. SASSENHEIM Fa. J. W. DE CRUYTER Sassenheim Tel 7136—72ó9 De „Kleurendrukkers" van de bollenstreek p. j. v. d. HULLE Loodgietersbedrijf Installateur Cas - Water - Sanitair SASSENHEIM G. H. ZONNEBELD Cr Zn BOEKHOUDINGEN ASSURANTIËN BELASTINGZAKEN J. P. Couverneurlaan 28 Sassenheim - Tel. 7405 Alphen aan den Rijn De Christelijke wijkverpleging. De Christelijke wijkverpleging kwam bijeen onder presidium van ds Joh. Ste- Door secretaris en penningmees ter werden de jaarverslagen uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereniging zioh in een groeiende belangstelling mag ver heugen. De penningmeester had een ba- big saldo. De beide zusters hadden ook het afgelopen jaar volop werk, vooral de griepperiode. De waardering de patiënten was zeer gunstig. Zuster Broekhuizen nam afscheid wegens haar benoeming tot leidster-docente aan kraamcentrum alhier. Zij werd hartelijk door de voorzitter toegesproken. Tevens werd haar een aandenken aangeboden. Haar plaats zal binnenkort worden in genomen door zuster J. H. Weeber van Wijhe. Aangezien er nog steeds gezinnen in onze gemeente zijn, die geen Lid der vereniging zijn, mag nog wel eens ge worden op het grote nut er van, vooral in dagen van ziekte en rouw. Men kan zich opgeven aan het secretariaat: Raadhuisstraat 239. Overdracht bazar-gelden. In een slotbijeenkomst van het bazar- comité met het bestuur van de Chr. kleutersohool „Oosthoekdorp" zijn de gelden van de gehouden bazar overge dragen. Dit geschiedde door de voorzit ter van de bazarcommissie, de heer Joh. Westmaas Jr. Het netto-bedrag was f2299,62. Het geld werd in dank aan vaard door de voorzitter van het school bestuur. de heer A. Tollenaar. Zoals be kend, werd de bazar gehouden voor aan schaffing van schooimeubelen. Dit zal geschieden nadat het hoofd is benoemd. Enkele trekkingen hadden plaa's van gehouden verlotingen. De le prijs (een prachtige kano) viel op nr 660 en werd gewonnen door een inwoner van Leiden; prijs nr 828; 3e prijs nr 117; 4e prijs 74. De tweede Laura-rlt. Niet minder dan 14 personeelsleden m de verndsfabriek N.V. Varossieau en Cie. schreven voor de tweede Laura-rit Zij gaven, wat Alphen betreft, het goede voorbeeld, want wil de vierdaagse in de toekomst inderdaad tot een natio nale sportgebeurtenis uitgroeien, dan is het natuurlijk gewenst, dat de inwoners van het dorp het goede voorbeeld geven. Het bestuur verzoekt hen, die eveneens willen deelnemen, zich zo spoedig mo gelijk aan te melden. Dit verlicht de toch reeds drukke werkzaamheden vam de organisators. Voor het komende seizaen slaagt U met succes voor INDUSTRIE- en HUIS BRANDKOLEN bü: LUCTIGHEID's KOLENHANDEL Lindenlaan 30 - Sassenheim - Tel. 7336 AANNEMERS TIMMER-, BETON- en METSELWERKEN Hoofdstraat 103 - Sassenheim - Tel. 7650 De betimmeringen van de Openlucht-Show is door ons uitgevoerd. Te Aprlanderveen worden morgen (Zaterdag) bonkaarten 909 uitgereikt aan zelfverzorgers (alle letters). GEBOREN: Maria C., d. v. J. Metselaar en C. Annaars; Anna C„ d. v. A. Strook- man en Cl. Klokman; Hendrika, d. v. C. J. Koelewijn en J. Hunink; Josina, d. v. Th. Mooij en W. van Harskamp. ONDERTROUWD: Mijndert van Zijt- veld, 27 j., en Sara J. Verschuur, 24 j.; Franciscus A. Bahlmann, 28 j. en Ebeltje J. Bos, 23 j. OVERLEDEN: Pietje van Elk, 79 j.. wed. van J. v. d. Lee; Johanna M. Prins, 75 j., echtg. van' N. v. d. Woensel. Benthuizen Onvermoeid voorwaarts De gemengde zangvereniging „Onver moeid Voorwaarts" hoopt morgenavond (Zaterdag) om 7 uur onder leiding van haar directeur, de heer A. J. Runsink uit Den Haag, haar derde uitvoering Le geven in het gebouw van de heer Jos. v. d. Eijk. Er zal na de pauze een blij spel worden opgevoerd in drie bedrijven, getiteld „Rivalen". Hazerswoude A.R. Kiesvereniging De A.R. kiesvereniging belegt Dinsdag Hillegom Actetas gestolen Gistermiddag is van een controleur van de sierteelt-centrale, de heer D., een acte tas gestolen, terwijl hij zich bevond op het rerrein van de firma Veldhuyzen van Zanten aan de Stationsweg. De tas be vatte belangrijke" gegevens inzake opme tingen bij kwekers. Bureau soc: zaken Vanaf heden is het bureau van sociale zaken weer gevestigd in het z.g. oude raadhuis en geopend van 9 uur tot half 1. Het telefoonnummer blijft: 5454. Burgerlijke stand GEBOREN: Anna M„ d. v. M. Granne- man en F. Zwaan; Arnoldus L. M., z. v. M. van Kampen en C. Kamp; René P. D., z v. P. Bergema en P. Zee; Ruurd, z. v. H. Heijsman en K. Fortuin. ONDERTROUWD: P. Ruigrok en P. C. M. Sturkenboom. GETROUWD: G. T. v. d. Reep en L. Maat. OVERLEDEN: A. M. van der Meij-- Lierop, v. 76 laar. Katwijk De dodenherdenking De'dodenherdenking op 4 Mei zal zich als volgt toedragen: 6 uur njn. vlaggen halfstok; 7.30 uur stille tocht monument bij het raadhuis; 8 uur twee minuten stilte; 8.30 interkerkelijke bij eenkomst te Katwijk aan Zee in de Nieu we kerk en te Katwijk aan den Rijn de Hervormde Kerk. Kativijk aan Zee Familie-competitie Zoals bekend, ihad de familie Van der Gugten aan de Drieplassenweg bij de vo rige familie-competitie moeten verliezen. De jury heeft nu uitgemaakt, dat de te genspelende familie een aantal punten in mindering moest worden gebracht, zodat de taart van die avond toch in Katwijk orden geconsumeerd. Voor de wel bekende NC.R.V.-actie „Uit de brand, fijn jongens!" werd door de heer Van der Gugten, na de competitie-avond nog f 80.75 overgemaakt, afkomstig van uit Katwijk ontvangen giften. Oranjefeesten De Oranjevereniging heeft besloten, de verjaardag van H. M. de Koningin op 30 April te vieren. Ook de 5e Mei zullen feestelijkheden worden gehou den i.v.m. de herdenking van de bevrij ding. Het programma voor 30 April luidt: 2 uur Ringrijden op versierde fietsen voor meisjes boven 14 jaar op de Karei Doormanlaan; 2 uur wedstrijd in het langzaam fietsen op dezelfde laan; 3 uur veteranenwedstrüd Quick Boys-Katwijk; 4.30 voetbalwedstrijd Quick Boys-? 7.45 muziekuitvoering U.N.I. op het schoolplein van de U.L.O.-school; 10 uur vreugdevuur op het strand voor de Varkevisserst raa t Voor 5 Mei: 7.30 muziek van U.N.I. >or de torentrans; 9.30 uur sprookjes- optochtr van de schoolkinderen (opstel ling plein v.an de U.L.O., voor de mooist versierde wagen is door de burgemeester een prijs uitgeloofd); 11 uur wielerwed strijd op gewone'fietsenparcours als vorig jaar); 11 uur ringrijden op het losse paard op de boulevard; 11 uur stoelendans voor meisjes op de boule vard; uur vrije optocht (opstellen: Karei Doormanlaan); 4 uur ringrijden voor paren met versierde sjezen op de boulevard; 4.30 uur mastklimmen op de boulevard; 4.30 touwtrekken op de boulevard; 8 uur lichtstoet en lampion optocht (opstellen: Karei Doormanlaan); 9.45 uur muziekuitvoering van U.N.I. in de muziektent; 10.30 vuurwerk op de boulevard voor de Zuidstiaat. Coöp. Boerenleenbank In de zaal Haasnoot werd gisteravond de jaarvergadering gehouden ve Coöp. Raiffeisenbank „Katwijk Zee". In zijn openingswoord zei de voorzitter, de heer D. J. Kleen, dat de boerenleenbank in de loop van haar 38-jarig bestaan van grote betekenis i: geweesl|. De kassier, de heer J. van Rijn, gaf hierna een uitvoerig financiëel verslag over 1948. Enkele cijfers: aan tal spaarders en rekeninghouders 2865. De spaargelden en rekening-courant- saldi bedroegen per 31 December 2.896.262,59. De spaargelden toe met 250.000. Aan credieten potheken stonden uit 629.706,32. De omzet steeg met 9 millioen. Een totaal bedrag van 21,5 millloen werd bereikt. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de beurt. De heer N. Guyt stelde zich niet herkiesbaar. In zijn plaats werd ge kozen de heer A. van Rïin Jac.zn. Tot lid van de Raad van Toezicht werd her kozen de heer J. van dér Marei. Be de samenwerking I noemd werden in de commissie tot zien der rekening over 1949 de heren K. Jonker en W. van Beelen. Bij de rondvraag werden door verschillende le den zeer waarderende woorden gespro ken tot het aftredend bestuurslid de heer N. Guyt, die sedert 1911, dus 38 jaren, lid van het bestuur was geweest en zich nu, wegens het bereiken van een zeer hoge leeftijd, terug trok. Zendingscontactavond In de Oranjezaal van het Jeugdhuis werd gisteravond een Zendingscontact avond gehouden. De leiding berustte bij ds J. G. van Ieperen. In zijn openings woord zeide deze, dat de Zending grote nood is. De geweldige prijsstijgin gen op allerlei gebied is hier mede de oorzaak van. We mogen verblijd zijn, dat Katwijk voor de Zending zo veel geeft Wanneer we de toestand in Indonesië bezien, komt de vraag wel eens boven, of de Zending straks niet zal ondergaan. Maar laat ons bedenken, dat Gods werk altijd toekomst heeft. Zoals de apostelen door het geloof niet hebben versaagd, hebben ook wij te geloven. Hierna ging men over tot het afwerken van de agenda. We hoorden de Pierewaaiers zingen en spelen. Verder voordrachten en een onderlinge verloting. De heer L. Kalsbeek vertelde een paar verhalen, over het verbranden der doden op Bali. Bekendgemaakt werd nog het be drag. dat de Zendingsbusjes hebben op gebracht: in het eerste halfjaar ƒ2678.72 en in het tweede halfjaar ƒ2844,08. Hoog en laag water. Zaterdag 23 April: hoog water 0.20 en 12.50, laag water 8.04 en 20.54 uur. Leiderdorp Aanbesteding. Gisteren vond de aanbesteding plaats van berggebouwen aan de Resedastraat, voor rekening van de Touwiabrieken. Architect is de heeT J. Stlgter Er waren vier inschrijvingen, n.l. van de Nieuwe Rott. Bouwmij. f81.700; K. Burgy. Lei den. f78.540; N. Mol. Leiderdorp, f75 713 en M. v. d. Velden, Leiderdorp, f74.565 De gunning is aangehouden. Loos alarm. De brandweer werd gistermorgen ge alarmeerd voor brand in de aardewerk fabriek „Cedo Nulli" Er bleek echter niets aan de hand te zijn. Buurtavond. buurtvereniging ,_De houdt vanavond om 7.30 uur lige avond in het Dorpshuis. Leimuiden Protestanten met één Rji Voor de komende gemeentéraadsver- kiezing zullen de Protestanten gemeente met een gemeenschappelijke lijst uitkomen. De volgorde der candida- ten is als volgt vastgesteld: 1. W. Vonk (A.R.), 2. G. A. Tasseren (C.H.). 3. Chr. Verhoeven (A.R.), 4. B. Loosbroek 'd.A), 5. Jac. de Rijk (C.H.), 6 J. de Vries (V.V.D 7 P. Verhorst (A.R.). 8. R. Kroon (C.H.), 9. H. Korstanje (P.v.d. A), 10. L. van der Marei (A.R.), 11. P. Meijer (AH.). Opbrengst Paascollecte De Paascollecte in de Ned. Herv. Ge meente bradht ruim ƒ200 op. Burgerlijke stand nHendrika M. C.t d. v. C Cardol en M. van 't Wout; Christina, d P. Zweegman en P. van Biezen; Ber nard J.. z. v. R. Appelmelk en A. Kool haas; Leendert, z. van G. Vroonland er Zemel. Ondertrouwd: B. Coóls, i.. en G. M. de Graaf, 25 j.; J. P. Sche ring, 26 j. en A. van Harten, 23 j.; P. W. de Dubbelden, 41 j. en W. C. v. Diemen. 37 jaar; C. W. van der Hulst, 33 j. e Diemen. 28 jaar. Overlc Leendert Zemel, 75 jaar, echtgen. O Zal noch in het binnenland, nóch over onze grenzen worden gewaardeerd W. Ypenga. jaar. Overle 75 jaar, echtgen. 3 Noordivijk „Kunstkring Noordwük" Met een programma, getiteld „Hart en kroon", trad gisteravond voor de kunst kring op Georgette Hagedoorn, begeleid aan de vleugel door Pierre Verdonck. Er ligit een grote bekoring in het op treden van deze chansonnière, doordat zij zo zuiver de volksliedjes kan ver klanken. De simpele wijze, zonder ef fectbejag, waarop deze liedjes gebracht worden, stempelt haar tot één der gro ten In dit genre. Niet alleen door haar stem, maar vooral door haar mimiek, gaan deze liederen voor het gehoor le ven, en men beseft de rijkdom, die wij in deze liederenschat bezitten. Vóór de pauze werd een aantal volks liedjes. merendeels in dialect, gebracht, benevens een tweetal liederen tijdens de bezetting ontstaan. Na de hervatting werd ten gebore gebracht „Wat Neder land zong", een bloemlezing uit de lied jes van Koos Speenhoff e.a. Ook deze liedjes van de groten onder de kleinkun stenaars. werden zeer verdienstelijk ver tolkt. Een storende noot vonden wij hierbij ,Drie kindergebedjes" vam Fien de Mar, welk liedje bij het profane af w Afgezien van deze inzinking echter stond vertolking brillant, wat voor een groo: het programma op hoog peil en was de deel te danken was aan de voortreffe lijke begeleiding van Pierre Verdonck. Met enkele Franse chansons uit haar eigen repertoire besloot Georget'e Hage doorn haar zeer geslaagde optreden. Het vrij talrijke publiek dwong om een toe gift, die geschonken werd in de vom an een Schots liedje. Zondagsdienst. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dokter De Ruyter Oude Wetering Propaganda-avond In café Klein organiseerde de Zilver- eeuwengroep van de N.P.V., afd. Oude Wetering, een propaganda-avond. Deze werd geopend met een kort woord van hopman J Schoenmaker en A.D.C. oubaas Nijman. „De bonte kraaien", oi.v. hopman Mulder uit Alphen voerden op uitstekende wijze de revue „Dan liever de lucht in" op. Voorts was er een kamp waarbij de band van „De bonte kraaien" zich onderscheidde. Ongetwij feld heeft deze avond aan zijn doel be antwoord. Rijnsburg Eerste-steenlegging 20 woningen Het bestuur van de woningbouwvereni ging „Spinoza" deelt ons mee. dat mor genmiddag om drie uur de eerste-steen- iegging zal plaats vinden in het kader het vijfde bouwplan, omvattende een twintigtal woningen, door de heer K. Zandbergen. Jaarvergadering „Pro Rege" Gisteravond hield de afdeling Rijnsburg an de Ned. mil. bond „Pro Rege" haar uitgestelde jaarvergadering. De voorzit- :er, de heer D van Biezen, opende en iet Ps. 89:7 zingen. In zyn openingswoord herdacht hü de twee in Indonesië ge sneuvelde militairen. De heer H. Wolt huis, secretaris, kon tot zyn genoegen (Van een onzer verslaggevers). Het rammelen met de portefeuille heeft minister Stikker van de Eerste Kamer een reprimande bezorgd, welke de over winning van de regering inzake de grens correcties toch wel heel bitter heeft ge maakt. Was er aanvankelijk in de Senaat welwillende stemming ontstaan door het rustige, vrij gedocumenteerde betoog van de bewindsman, de slotzin, de ver trouwenskwestie inhoudende, deed een storm van verontwaardiging opsteken, die nauwelijks in het uur pauze, dat de r oorspronkelijk op de helft van deze tijd had gesteld, tot rust kon komen Zelfs de heer Wendelaar, die een dag te nadrukkelijk had gezegd, dat de regering niet gelaakt mocht worden, schoot uit, en noemde het hoogst betreu renswaardig, dat een dergelijke kwestie het centrum der politiek was getrok ken door het stellen van de regerings kwestie. De dag is ontaard in een dies ater. Door de Indonesische kwestie mo gen we thans geen kabinetscrisis riske- weet de regering ook en terecht acht het parlement zich niet meer De heer Woudenberg noemde dingen bij de naam en de houding de regering onbegrijpelijk en constitu tioneel ongehoord. Hij waarschuwde de regering, dat ze misschien thans inning mocht behalen, doch dat het spreekwoord „De kruik gaat zo lang te tot hij breekt" hier van toepassing Het zoet gefluit van achter de geringstafel had de heer Algra niet zijn stuk gebracht. Hij vroeg de minister nu duidelijk te zeggen hoe het met de Dollard en de Eemskwestie staat en dien- gewijzigde motie in, waarmede de Kamer de regering tot spoed Welke motie aan het einde der zitting met vlag en wimpel er door ging, slechts de 4 communisten stemden plichtsge trouw tegen. De heer Algra vervolgde zijn rede met een herhaling van de prin cipiële bezwaren tegen de grenscorrec1 ties, maar moest daar thans aan toevoe gen de betreurenswaardige houding var de regering, die de Kamer, door haar ir een dwangpositie te plaatsen, verzwakt en tevens de regering in haar prestige schaadt De positie van het kabinet is verzwakt al is het doel bereikt! De A R zal echter ook voor het uiterste middel niet uit de weg gaan en handhaaft haar afwijzende houding. De heer Beaufort (K.V.P.) betreurde vanzelfsprekend het afwijzen der regering van zijn standpunt, doch gaf de minister nog een middel de hand om een instemming van K.V.P- te verkrijgen, n.L door de toezeg ging te verlangen, dat t.z.t. de bevolking der te anexeren gebieden vrijelijk stemming hun wensen omtrent het al dan niet Nederlander worden zou kunnen uit spreken. Staatkundig onverantwoord achtte spr. deze portefeuillekwestie., of geldt hier de factor vèn „regerin^smoe- heid"? En voor het eerst in de sombere stemming, die er zo langzamerhand in de Kamer heerste kwam er een verlos sende glimlach op deze laconieke vraag. De heer Schalker zag na het antwoord Minister Stikker juist een reden - tegen te stemmen opdat herhaling dit afdwingen voorkomen wordt- De heer Kolff betoogde, dat het zware ge schut van de minister de minderheid van de C.H. doet volharden in haar verzet, waartoe de houding van dr Arnold ook al het hare heeft bijgedragen. De heer Ruys de Beerenbrouck sloot zich zyn partijgenoot Beaufort, maar wilde niet medewerken aan een eventuele ka binetscrisis, waarom hij zich van stem ming zou onthouden. Wat hij ook prompt deed, door ijling de zaal te verlaten bij de stemming, om bij de stemming ov meedelen, dat het ledenaantal van 90 tot gestegen! Voorts gewaagde hy de samenwerking met het P.I.T. Ook de penningmeester, de heer J. van Egmond, optimistisch, want hij had een voor delig saldo van ruim f 100. Hij blijft op de steun der Rijnsburgers rekenen. Het voor onze jongens! De heren Wolthuis Noont werden als bestuurslid herko- „Wederaüds Belang" gaat twee dagen uit De verenigingen, die haar jaarvergade ring nog niet hebben gehouden, gaan dit thans doen; de zalen zijn nu meer vrü en zomer moeten de zaken toch geregeld zijn. Zo vergaderde gisteravond ook de vereniging van grossiers in groente fruit „Wederzijds Belang", en wel in café „Central". De heer Vooijs las de notulen en het jaarverslag. De penning meester meldde, dat de kas sloot met een batig saldo van f 612.12. Bij de bestuurs verkiezing werden herkozen de heren Joh. Verhage, W. L. Heemskerk, B. de Mooü en W. J. Vooijs. Van de vakgroep was een schrijven binnengekomen, dat f 205 terug ontvangen kan worden de contributie over 1948. Een discussie ter vaststelling van een of twee uitgaans dagten) volgde. Besloten werd, dat „We derzijds Belang" op de data 20 en 2] Juli a.s. zal uitgaan. Elsgeester polder Gisteren kwamen in „Vliethof de in gelanden van de polder Elsgeest bijeen Na opening door de voorzitter, de heer Alb. Kromhout, werden de notulen ge lezen door de heer J. J. Kromhout en goedgekeurd. De rekening stelde men vast met een voordelig saldo van f 971.53. Ontvangen was f 7488.06 en uitgegeven f 6516.53. Vervolgens vond vaststelling de begroting voor 1949 plaats. De begroting liet als eindcijfer zien: f 7285.27. De polderlasten werden gehandhaafd op f 13 per ha. De ingelanden gaven mach tiging tot het doen van af- en overschry- ingen op de begrotingsposten en tevens tot onderhandse aanbesteding van wer- eigen beheer. Tot lid van de com- voor het nazien van de volgende rekening werden benoemd de heren G. Langeveld, L. P. van Egmond en A. van Egmond. Als plaatsvervangers treden op de heren L. Onderwater, A. van Starken- burg en P. G, Mulder. Na bespreking van enkele punten werd de vergadering ge- Jaarvergadering van ,JOe Lofstem" Het Chr. gemengd koor „De Lofstem" organiseerde in „Concordia" haar 63s:e jaarvergadering. De voorzitter, de heer Driebergen, heette allen hartelijk welkom. Het jaarverslag van de secre taresse, mej. J. Heemskerk, wees uit, dat het ledental enigszins is teruggelopen. wijten aan de militaire dienst. Ook laat het bezoek van de verenigings avonden te wensen over. Men is echter vol goede moed; de ware zang lief heb bers blijven toch niet thuis. „De Lof- mag bovendien op een geslaagde uitvoering terugzien. De avond werd ver der gevuld met een reciteerwedstri.id, zang eneen spraakwaterval. Dit alles in de smaak. Winnaar van de de motie Algra weer keurig op zijn plaats Wel hadden de misprijzende woorden van de Senaat de minister getroffen, want hij 'oegon met de opmerking, da: de leden hier het begrip democratie aan óe orde hadden gesteld. Ernstige woorden moes ten echter door de regering gesproken worden omdat ernstige zaken op het spel staan. De internationale onderhande lingen vorderen het aannemen van dit wetsontwerp. Noch de heren Beaufort cn Ruys de Beerenbrouck. noch de heer Algra ontving echter enige definitieve toezegging, hoewel de minister de mo;ie Algra van harte toeju cV.e. De Kamer wil zich geen verantwoordelijkheden door de regering zich opgedrongen, doch het om gekeerde is evenzeer het geval Waarna het wetsontwerp werd aange- nomèn met 25 stemmen voor en 17 tegen. De gehele AR fractie. 2 katbolteken. waarvan een de heer Beaufort was, de heren Pollema en Reyers <C.H.>. van de Partij van de Arbeid Woudenberg en Kramer en de gehele fractie van de C.P.N. stemden tegen. Zoals gezegd was de heer Ruys de Beerenbrouck niet aanwezig Zo verliep een historische zitting van de Eerste Kamer, welke in onze parle mentaire geschiedenis nimmer tot de glo rieuze bladzijden zal kunnen behoren. Wei bevatten deze een waarschuwing zo wel voor parlement als regering. Neder land is helaas meer en meer bezig om elk politiek figuur, dat er geslagen kan worden duidelijk den volke te vertonen ns gezag in het buitenland kan dit moeilijk ten goede komen. Meer princi piële politiek en minder opportuniteit hebben we hard nodig. waterval werd Koos Pauw. die als on derwerp had: „De Woningnood". Nu. k urmen ook de Rijnsburgers wel spreken. Winnaar van de reciteer- wedstrijd was mej. G. Zandbergen De tweede voorzitter sloot deze geslaagde' feestelijke bijeenkomst. De heer G. Docter voor de N.C3.V. De heer G. Docter. hoofd van de Chr. uinbouwschool alhier en medewerker lan ons blad, zal Donderdag a.s.. van 6 15 tot 6.30 uur, in het land- en tuinbouw- kwartier voor de microfoon van de N.C.R V. spreken over het onderwerp: De Rijnsburgse bloementeelt" Heel Rijnsburg luistere! Ter Aar Te prijzen De financiële moeilijkheden der kleu terschool hebben een achttal vrouwen in gemeente er toe gebracht haar dien sten aan te bieden voor het wekelijks schoonhouden der lokaliteiten. Wanneer :en regeling gevonden kan worden de grote schoonmaak der school, dan zal deze aanbieding een besparing opleveren van ƒ300 per jaar. Werkelijk, ;n heel goed initiatief. Candidaatstelling gemeenteraad Blijkens een afkondiging van gisteren jn er tot en met 10 Mei a s. ter ge meente-secretarie voor belanghebbenden kosteloos formulieren verkrijgbaar voor de lijsten van candidaten, alsmede voor de schriftelijke verklaring van bewilli ging in de candidaatstelling. Bijtijds gered Gistermorgen ontdekte Daaf de Leeuw dat het bijna 2-jarig dochtertje der fam. Oosterhof, aan de Aardam, in een nabij het woonhuis gelegen vijvertje was ge raakt. Met één sprong vanaf de hoge berm van de Westkanaalweg was De Leeuw by het kind, waardoor grote droefheid in dit jonge gezin werd voor komen. Zondagsschool. Om misverstand te voorkomen wordt meegedeeld, dat de Zondagsschool in de Ned. Herv. lagere school a s. Zondag middag doorgaat, op het gewone uur. ml. 2 uur. Weer bedankt. Ook ds J va A Drenth van Wa verveen heeft bedankt voor het beroep der Ned. Herv. Gemeente. V alkenburg Uitvoering „De Zonnebloem" Woensdag- en Donderdagavond gaf de meisjesclub „De Zonnebloem" een op voering van de kinderoperette „De Sneeuwkoningin". Beide avonden was de noodkerk geheel bezet. Ds L. I. Baas had de leiding en vertelde in zijn openings woord, dat de baten van deze avond ge heel ten goede koryen aan de bouw van Hervormde Kerk. Een bedrag van bijna duizend gulden is in de loop der jaren door deze club reeds bijeen gebracht. Bij de openingsceremonie werd door een groep van. meisjes het doel van het verenigingswerk aan de hand van „de rode driehoek in de ronde cirkel" keurig uiteengezet Enkele kleine stuk jes volgden voor de pauze, waarvan vooral „De Ar" en .Hen vrijage in 1840" moeten worden genoemd. Na een ver loting kwam het hoofdnummer van de avond. Wat was er een zorg besteed aan de aankleding van speelsters en toneeL Vlot en hoegenaamd zonder haperen wer den de verschillende bedrijven afgewerkt en telkens klonk een dankbaar applaus. Alle hulde aan mevrouw Baas die zeker met schier eindeloos geduld dit allee aan de meisjes heeft moeten leren. Openingsplechtigheid uitgesteld. Door ziekte van mevrouw Post wordt de openstelling van de Mar mus Post- straa; tot nader te bepalen datum uit gesteld. MARKT- EN VTSSERIJBERICHTEN LEIDEN. 22 April. Kaasmarkt: Gouda* kaas le soort 1.74—1.78. 2e soort 1.70-1.73. Leidse kaas le soort 185. 72 partijen, handel goed. LEIDEN. 22 April. Veemarkt: Fokstie ren 8. slachtdieren 4. kalf- en melkkoeien 116. 450—850. vlug; varekoeien 588. 300—578. den 150. pinken 41. 250400, 1 158. s ugen 17. mestvi s 71. 5 iggen 176 40—80: paarden 8. 250-600, s ns 3. bokken en geiten 34. 20—60. IJMUIDEN, 22 ApriL Stoomtrawler UM 71 (Bloemendaal) 7200. IJM 8 (En Avante) 9280, IJM 94 (Zwarte Zee) 8500. 1 motorlog- ger KW 15 5690. kustvlsaera IJM 213-250. BR 41—410. Aanvoer: 1750 kisten, w o. 15 vers* ng; prijzen per kg: heilbot 2.15—1.70. gr tong 2—185, gr md tong 2 06—1 90. kl md ng 2 05—1 95. tarbot 2 40—3ZO: per 50 kg: gr schol 62—49. md schol 49—19, kl schol 27 schar 21—220. bot 16—11. makreel 1T •erse haring 14—11. gr schelvis 24—17. helvis 30—25. kl schel vla 19—33. wij ting 24—7. kl gul 19^0-11.50. poontjes 16- 3.10. ham 23-22: per 128 kg: kabeljauw lig —59, koolvi» 24—21, wolf 1040.

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 5