Stemmen uit Kerk en School Nieuwe ïv&i&U Schrijfmachines DENMENIE Centraal Bureau et JONGEDAME JONGEDAME BANKWERKERS RADIO v. d. BIJL r O Woonark ONGESCHOOLDE KRACHTEN VAKMAN SMID VUURWERKER V VERTROUWENS POSITIE Strijksters WERKKRING VOORTHUIZEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 2 APRIL 194» Dr W. VOLGER, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, schrijft in „Eenigheid des Geloofs" over het vraagstuk de bioscoop, naar aanleiding van filmvoorstellingen van de Nederlandse Zondagsschoolvereniging: „Ik heb geen bezwaar tegen filmvoor stellingen als „Geen grenzen m aldus dr Volger, „maar ik sta critisch tegenover de film van deze tijd. De ontwikkeling van het bioscoop wezen is dusdanig, dat ik mijn kinde ren eenvoudig verboden heb naar eer bioscoop te gaan. Ik wil niet, dat mijn kinderen daar komen. Men kan dit mij zeer ouderwets vinden, achterlijk, bekrompen, tyranniek, ik vind allemaal best. Ik ben voor mijn ki ren straks aan God verantwoording schuldig, en ik mag mijn kinderen niet geestelijk laten vergiftigen. Als zij ouder zijn, zal ik verder met hen zien- Nu komen zij daar niet. Ook niet bij de goede films. Ik acht de „film" nu een kwaad, ondanks de filmtechniek, waarvoor ik grote bewondering heb-" Hij meent, dat de N.Z-V. van zijn kin deren „geregelde" bioscoopbezoekers wil maken. En alhoewel hij het vanzelfspre kend vindt, dat deze vereniging geen slechte films zal laten draaien, is hij toch van oordeel, dat de vereniging voor van de weg naar de bioscoop een kende weg maakt, hetgeen hij niet wenst te accepteren. „Een ander bezwaar is, aldus de schrijver, „en ik heb het al gezegd, het Amerikanisme, dat hier om de hoek komt kijken. Wat denkt U yan deze uitnodiging? In het „Astoria-theater" draaien we (volgt d^tum) weer een knal filmprogramma voor de N.Z.V. kinderfilmclu'b „De Trappers." Kom je ook kijken? Buiten vele andere films draaien we de hoofdfilm Peter Joe en de valse munters. Toegang boven de Is dit de methode om kinderen naar de Zondagsschool te krijgen? Ik betwij fel dit sterk. Neen, ik moet het anders zeggen. Ik weet het zeker. Dit is de methode. De draaideur van bioscoop is niet de deur naar Koninkrijk Gods. Hier staat het op onveilig. Dit middel is erger dan de kwaal. Om de kinderen tot Jezus te brengen, hebben wij niet nodig de hulp van de film." Wetenschap Afscheiding. In „De Reformatie" wijst J. B. op de historische toelichting, welke in de nieuwe Winkler Prins Encyclopaedie wordt gegeven op de Afscheiding van 1834. Deze luidt: „Toen ondertekende de kérkeraad de Acte van Afscheiding en Wederkeer, d.i. afscheiding van de Her vormde Kerk, daar deze zich aan over treding van de artikelen 28 en 29 der Kerkenorde van Dordrecht (1619) wederkering tot Gods Woord en de For mulieren van Enigheid schuldig maak- „Zietdaar wat de bekende Encyclopae die van Winkler Prins dnder hoofd redactie van prof. dr De Bruyne, mr Hilterman en prof. Hoetdnk, de Afscheiding van 1834 aan het volk vertelt", tekent J. B. hierbij aan. „Is het iets anders dan onzin? Men vraagt, hoe is het mogelijk, dat in een Encyclopaedie, waarvan de hoofdre dactie uit wetenschappelijke mannen bestaat, zo iets opgedist wordt. Dit is niet maar gebrek aan correctie van de drukproef. Dit is verregaande slordig heid en onjuistheid in inhoud en for mulering. Was de opsteller van de toelichting van „De Afscheiding van 1834" niet bekend, dat het in die beweging ging om de artikelen 28 en 29 van de Ne derlandse Geloofsbelijdenis? Is het een kleinigheid om die met de Dordtse Kerkenordening te verwarren. En verder was dan volgens de „toe-, lichting" van Winkler Prins de Af scheiding gegrond in het 'feit, dat de Hervormde Kerk zich aan wederkering tot Gods Woord en de formulieren Enigheid schuldig maakte Het is onbegrijpelijk dat iemand, die maar een weinig kennis heeft vai Kerkgeschiedenis van de 19e deze dwaasheid neerpennen kan. Hier wordt de enormiteit verkondigd, dat de Hervormde Kerk in die tijd vai Afscheiding wederkeerde tot Gods Woord en de Formulieren van Enigheid. En dit zou dan de fout zijn en de afwijking, waardoor de Afscheiding in het leven zou zijn geroepen De man of de vrouw, die deze stof in de Encyclopaedie in bewerking ge had heeft, kan niet anders dan wat klanken opgevangen hebben, en paar zinnen gelezen hebben van werk Gods in de dagen van 1834. Het is in-droevig, dat in een Ency clopaedie als een Winkler Prins zulke averechtse verklaring "van de „Acte van Afscheiding" in 1834 gegeven wordt." Personeelsopleiding. Het Christelijke Schoolblad „Onze Va cature" voert het pleit voor het verlenen van beurzen voor de onderwijzersoplei ding door de Regering, teneinde het te verwachten tekort aan onderwijzend per soneel te kunnen opvangen. Het blad is van oordeel, dat dit tekort periodiek is en zoekt de oorzaak daarvoor bij moei lijkheden, die er bij velen zijn voor het behalen van de acte, omdat het onderwij zerscorps voor een zeer belangrijk deel wordt gerecruteerd uit de arbeiders- en kleine burgerkringen. ,Daar betekenen", aldus het blad, „de negatieve loonderving voor een jongen ongeveer 20 jaar en de positieve onderhouds- en studiekosten een ondra- ;elijke last. Het gevolg is, dat we onze gelederen maar nauwelijks kunnen slui- m dan nog wel alleen doordat vele dames zo goed zijn in te vallen. Met niet al te veel moeite en kosten is dit bezwaar tegen onze opleiding weg te ;n. De Regering verlene daartoe de nodige hulp in de vorm van beurzen. Wat tot nu toe gedaan werd, is abso luut onvoldoende. Want de uitgetrokken 2% millioen aan voorschotten (voor het gehele onderwijs) betekenen geen offer, omdat bijna alles weer in de rijkskas terugvloeit. De ruim honderd vrije beur zen, elk maximaal f800, die daarnaast verstrekt zullen worden, gaan weinig boven een groots gebaar uit. Hier kan veel meer gedaan worden en die „cost gaet voor de baet uit" En waarom zouden de leerlingen van de kweekscholen ook niet irn de termen vallen voor vervoerskosten, die vooral op het platteland zoveel gewicht in de schaal leggen? Maak het de jongens licht de eerste stap op het pad der op leiding te zetten. De kleine tegemoet koming van Regeringszijde maakt de studie zeker meer aantrekkelijk. En iin elk geval zal door deze geste de Rege ring vrij uit kunnen gaan, als het met de personeelsvoorziening spaak blijft lopen." In de „Gereformeerde Kerkbode" voor Rotterdam bespreekt ds G. R. Visser (Rotterdam-Zuid) de vraag, of wij als Christenen lid kunnen zijn en steun en hulp kunnen verlenen aan personeels verenigingen. De schrijver wil geen oor deel in het algemeen vellen, omdat de opzet in het ene bedrijf heel anders is dan in het andere, waarom hij het fout acht, alle personeelsverenigingen over één kam te scheren. Ds Visser vraagt, of ouderen en jongeren hem hun erva ringen in en met personeelsverenigingen willen mededelen en vervolgt dan: „Het gaat niet aan, een personeels vereniging gelijk te stellen met b.v. een „neutrale" ontspanningsclub. Het doel van een personeelsvereniging is, om de eenheid en de gemeenschap van werkers in een bepaald bedrijf tot uitdrukking te brengen. Vandaar dat men een perso neelsvereniging ook weer niet gelijk stel len mag met zijn vakorganisatie. Toch voelt ieder, dat beide factoren: „neutrale ontspanning" en „personeelsbelangen", hier wel van groot gewicht zijn. De vraag is maar: bewegen deze verenigingen zich ook te veel op het terrein van enerzijds ontspanning en anderzijds de vakorgani satie. Ten opzichte van dit eerste geldt dan weer de vraag: kan men op een gezellige avond werkelijk „neutraal" zijn en i in de practijk ook het geval? Niet, dat men daarmede dan klaar is. Want stel eens, dat er avonden worden belegd, waar niemand aanstoot aan behoeft te nemen, dan wil dit nog niet zeggen, dat wij daar dus positief als Christenen onze roeping kunnen vervullen. Voorts rijst bij mij wel eens de vraag, of een personeelsvereniging, die meer doet dan avondjes organiseren, eigenlijk niet een verkapte vakorganisatie wordt. En dan natuurlijk als „eenheids"-organi- Ke'rk en politiek. De verklaring van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk inzake Indonesië heeft vele pennen in beweging gebracht en instemming en afkeuring wisselen el kaar afDs H. G. Groenewoud schrijft over dit onderwerp in het Hervormd Weekblad „De Gereformeerde Kerk' waarbij hij wijst op „de moeilijke taak" van de Synode en kerk en op de houding der Amerikaanse kerken. „Wij begrijpen nu meteen, hoe n lijk en pijnlijk de situatie voor onze node is", aldus ds Groenewoud. „Tevens zien wij hieruit, welk een riskante derneming het voor de kerk is om zich over de netelige, practische aangelegen heden uit te spreken. Ik zeg hiermee niet, dat de kerk dan maar heeft te zwij gen. Wel echter meen ik, dat een woord van de kerk op ander, hoger plan had moeten staan. Dit stuk is, wat de Syno de het zelf noemt, nl. een verklaring, en wel voor zeer bepaald gebruik bestemd." Ds Groenewoud is verbaasd over de motie van de Amerikaanse kerken en vraagt zich af, wie deze kerken heeft ingelicht. Hebben de vertegenwoordigers van '.e kerk op de vergadering van de We reldraad vertegenwoordigers van deze kerkengroep dan niet beter kunnen in lichten? Blijkt in het licht hiervan het schrijven aan de Ministerraad, dat or kerken bij de vorming van haar meni schijnt te hebben geleid, niet onjuist zijn geweest? Heeft het propageren v het inzicht van een bepaalde kerkelijke en politieke groep als de kerkelijke de enig Christelijke ons hier geen par ten gespeeld? Is de toon in he tionale, oecumenische verband niet te eenzijdig geweest? In elk geval hebben wij bij dit alles het onbehagelijke gevoel, dat de kerk zich in dit geval niet op een juiste wijze to.t haar politieke taak heeft gezet bezig is, zich aan de politiek te branden." Op de vraag: Wat dan? antwoordt ds Groenewoud: „Wat wij dan nodig hebben is een waarachtig getuigenis, dat n Schrift en belijdenis licht werpt over verhouding van Nederland tot Indië over de taak van onze Overheid ten a zien van haar onderdanen in d'e Over zeese Gebiedsdelen. Een duidelijk slist Bijbels getuigenis, waarvo partijgezichten en politieke overwegin gen moeten wijken, zou veel goeds kun nen uitwerken. In dit opzicht stelt op dit critieke ogenblik de ..Verklaring" zeer teleur. Ook- tegenover het buitenland, met name Amerika, had men met een beslist Bijbels getuigenis sterker ge- Rome en Moskou. Onder dit opschrift schrijft ds H. Har- kema van Wijk bij Heusden in „Voe- tius", kerkbode voor de Ned. Herv. Ge meenten Aalburg, enz. (Noord-Brabant) over het proces-Mindszenty, waardoor voor velen „de ware aard van het com munisme nog duidelijk aan de dag is ge bracht," en waaraan de schrijver dan toe voegt: „Er is evenwel aan deze zaak nog een andere kant, die wij niet vergeten mogen. Het proces tegen Mindszenty heeft onge twijfeld ook aan de roomse kerk een ge- j legenheid gegeven om haar mening, dat zij alleen het enig veilige bolwerk tegen de rode vloed is, ingang te doen vinden de gedachte op te dringen, dat de wereld uiteindelijk tussen Rome én Mos kou zal hebben te kiezen. Wij achten het toch onze plicht, zeer ernstig tegen die stelling te waarschu wen. De voorgestelde keuze is vals: De roomse kerk mag zich weliswaar opwer pen als de verdedigster onzer vrijheden, maar niets is minder waar. Zoals Moskou tenslotte mens en maatschappij opoffert, laten wij zeggen, aan de doelstellingen van de partij, zo zal Rome daar, waar het politieke macht weet te verkrijgen, evenzeer persoon en gemeenschap aan de kerk onderworpen doen zijn. Tot welk een gruwelijke knechting dit kan leiden, is ons uit onze vaderlandse geschiedenis duidelijk en in de tegenwoordige tijd zij Spanje, waar aan het Protestantisme nauwelijks nog enige ruimte wordt gela- meen, dat het nodig is, deze dingen te overwegen, voordat wij ons met Rome in een anti-communistisch front laten dringen. Wat Rome brengt is geen waarborg onzer vrijheden. Slechts het Woord des Heren kan de geest van revo lutie keren. Daarom zullen ons volk, het geslagen Europa en heel de wereld niet naar Rome, maar tot het Evangelie moe ten keren. Tot'de wet en de getuigenis en anderf geen dageraad." (Het blijkt nodig te zijn er nog eens nadrukkelijk de aandacht op te vestigen, dat wij met het publiceren van boven staande persstemmen géénszins altijd de daarin tot uiting gebrachte opvattingen delen. Onze bedoeling is uitsluitend de lezer een beeld te geven van wat er heden ten dage leeft op het erf van kerkelijk Nederland. Red.). Twee lijken van vissers aangespoeld bij Hastings. Op de rotsen bij Hastings zijn van ochtend de lijken van twee vissers ge vonden. Verward in het want van hun vaartuig. Een derde opvarende wordt vermist. voorzien van de laatste vindingen, DIRECT TE LEVEREN. Vraagt demonstratie. KANTOORMACHINEBEDRIJF tel. 21400 ,r„ hrrrlemmerstr.169 NIEUWE SPARTA MOTOREN met Villiers 125 cc fflH motor, chroom vel- «gsr? gen, enz. Compleet f 920. Uit voorraad bij VALK, H. Schouw 296- 300, Voorschoten, Telefoon 25191—K 1710. HET WORDT NU WEER ZOMER Laat Uw kinderspeelbak vullen met vers zand. Ook zand per emmer en per h.l- le Leidse K.B. en Zand- Centrale Fa D. v. d. LINDEN Zn Langebrug 30, Leiden. Personeel gevraagd Bij J. H. A. Voortman kun nen enige nette ijsventers geplaatst worden. Met vent vergunning, Aanmelden v. d. Werfstraat 20, hoek Janvos- sensleeg. Meisje, 14 h. 15 jaar, vooi lichte atelier werkzaamhe den. Aanmelden dagelijks v. 85 uur. Steenschuur 15. Iemand voor eenvoudige huishouding van werkman, leeftijd 40 tot 50 jaar Br. onder nr 1643 bur. blad. Nette werkster voor Vr dagmorgen. Garenmarkt 17. 2 x bellen. Een meisje voor halve dagen v. 812 uur. Ooster dwarsstraat 11 bij de Zijl singel. Werkster, 3 4 keer per week, van 812 uur, v.g.g.v. Mevr. Spijker, Gangetje 1. Net dagmeisje van 8.30 3 of van 8.30 tot 12.30 u. in kleine omgeving. Mevr. Pera, Warmonderweg 52. Oegst- geest. Personeel aangeb. Nette juffrouw voor 4 da gen per week van 103 Liefst in zaak of iets der gelijks. Br. onder letter R kantoorboekhandel C. Wind- horst, Hazerswoude (Dorp). Te koop aangeb. Rode klimrozen, Paul Scarlet, zware planten, per 10 stuks f3.50, per 100 stuks f30. C. Harkes, Loete Hazerswoude- V.o. vloerkleden, lopers, Perz. kleedjes, velours over gordijnen, kant- en koffer schrijfmachines. hand- en trapnaaimachines, pors. eet serviezen. Pr. Mariannelaan 209, Voorburg. Een in goede staat zijnd verenbed met peluw. Te be vragen: Valkenburgerweg 22, Katwijk aan den Rijn. In goede staat zijnde hand naaimachine. Hoogstraaten, Oegstgeesterweg 4, Rijnsb. Wit gasfornuis (Kupper- busch)2 armfau-teuils, ta feltje, rookstoel met kus sens. Resedastraat 38. Lei derdorp Hercnrijwicl. Aangeboden een in zeer goede staat zijnd herenrijwiel, met nieuwe banden en originele Torpe donaaf prijs 45. Tevens mast, gaffel en giek voor 12 voetsjol, prijs 15. Te bevr. Hogewoerd 51A. Een zomermantel, swag- germodel, maat 44 en een wieg. Te bevragen Borneo- straat 13. Kinderledikant m. matras, 1-pers. ledikant, kl. maat costuum, plus fours (15 j.). 2 stromatrassen. Eikenlaan 14, Leiderdorp. Ouderwetse eikenhouten hoekkast. Te bevr. Hoge Rijndijk 179 te Leiden. Een kolenfornuis. merk Woeste, vierkante houten tafel en eiken leuningstoel, «lies i-n goede staat. B. Keij- zer. Papelaan 154, Voor schoten. Kamgaren herencostuum, zo goed als nieuw, voor kl. gezet pers., tevens een lap stof met voering en knopen voor mantel, alles z. p Bl onder nr 1645 bur. blad. Jonge hondjes (terriers) billijke prijs, 5 weken oud zeer lief. Jasperse, Hoge woerd 152. Leiden. Wegens plaatsgebrek een dressoir. Grevenstraat 1 's avonds na 5 uur. Een ijzeren roeischuit 2% tun en een partij bloemkool- planten met kluit, Alva. A. de Jong. Leidseweg 412. Voorschoten. Wegens aanschaffing van een auto een in prima staat verkerend motorrijwiel, 200 cc, merk F.N., met zweef- duo. Zeer weinig bereden. Te bevragen J. Boekkooi, Rhijngeesterstraatweg 191, Oegstgeest, tel. 21779. Kinderwagen met mooie witte vacht. Pieterskerk gracht 14A, Leiden. Handmangel en stofzuiger merk Hamilton Beach. Mo- lensteeg 18, boven. Wandelwagentje v.o. en di-iewieler kinderfiets. Te bevragen 's avonds 68 u. Hogewoerd 88A. Een z.g.a.n. damesfiets. Te bevragen: Plantsoen 57. Mooie eliantestokken en n partij dunne Schiedam- oe mest, kan op het land ge spoten worden. Ook een partij schopmest en ruige mest. Tel. 2094. W. D. van Muyen, Dubbelebuurt 9, Rijnsburg. Te koop gevraagd Fietsje voor 8-jarige jongen, compleet m. banden, in goede staat. Br. onder nr 1647 bur. blad. Gehaakte of gebr. sprei. Br. onder nr 1648 bur. blad. Mooi orgel en piano ge vraagd. Opgave merk, reg. Postbus 9„ Maassluis. Te huur gevraagd Echtpaar zonder kinderen (gehele dag afw.) zoekt 2 ongemcub. kamers met of met gebruik van keuken te Leiderdorp. Br. onder nr 1649 bur. blad. Diversen Dames! Het adres voor het spannen van uw. hand werkkleedjes is: 'Marijt, Havenkade 1, Leiden. Gelegenheid tot weiden van pinken. Gebr. Dorrepaal. H. Rijndijk 108 Zoelerwoude. Maagzwcertabletten. De bekende Amerikaanse Roter- tabletten tegen maagbezwa- ren. Verpakkingen vanaf 2. Drog. Joh. de Tombe, Apoth. ass. Maresingel 52, tel. 23202. Kinderwagenreparaties. Kappen overtrekken, bekle den, spuiten, nikkelen, chro men, enz. in elke gewenste kleur, alles met le kwaliteit materiaal. Uw kinderwagen door ons verzorgd komt weer nieuw terug. Langezaal, Stille Rijn 7, tel. 26545. Wist u, dat .voor meube len naar eigen idee. het adres is. L. Brederveld (fir- Wassenaar). Janvossen- steeg 60, tel. 20143. Prima materiaal. Billijke prijzen. Vraagt vrijblijvend inlich tingen. Meubelmakerij, hout. draaierij, reparaties. Voor verlovingsringen het Ringenhuis, in alle prijzen en maten voorradig, met en zonder inlevering. Reparatiën aan gouden en zilveren voorwerpen. Inkoop goud. Jac. Hoogervorst. Morsstraat 9. Tel. 24920. Muzieklessen. Geen saaie oefeningen, maar prettige studiemethoden, waardoor u spoedig mooie melodieën speelt. Piano. aCcordeon, gui taar, mandoline Instrument in bruikleen (behalve piano). Condities billijk. D. Kuiters, Haarlemmerweg 41, Leiden. Voor sterke huisk.-, keu ken- en zaalstoelen, dres- theemeubels, uitschuif- tafels, salontafels, dames- en herenfauteuils, kapstokken, spiegels, slaapkamer-ameu blementen naar Woningin richting Henk Regeer, Haar. lemmerstraat 105, tel. 26602. Zijn uw stoelen versleten? Wij repareren ze weer, de beste materialen en prima bekleding en spoedig terug, ook met prima kwaliteit leerdoeken Woninginrich ting Henk Regeer Haarlem- •straat 105, tel. 26602. Onderwijzeres zoekt Rijnsburg of omgeving een ONGEM., ONGEST. ZIT- EN SLAAPKAMER Zonder pension of met warme maaltijd. Br. liefst sp. mog. onder no 1646 bur. van dit blad. Dierenliefhebbers. Krop- pers, meeuwen, strassers, pauwstaarten, ijsduiven, bruners, smierels, tipplers, enz. Zingende kanaries, tro pische vogels, goudvissen, aquariums, duiven- en kip penvoer, vogelzaden en hon denartikelen. R. Karei. Tel. 20629. Steenstraat. „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gouden, zilveren en verzilverde kelen. Het adres voor reparatiën en uurwerken. Steenstraat 16. Tel. 26854 Goedgekeurde pootaard- appelen, Eerstelingen, Eigen heimers, Noordelingen, Fu- rora, Bevelanders, enz. te koop. A. van Egmond Wzn. Sandtlaan 19, Rijnsburg. Heren. In de kast ligt nog een oude Hoed. Laat deze eens van A tot Z opknap pen. U draagt hem weer met plezier. Herenhoedenrepara- tie-dnrichting „Hetrb", Hoge woerd 109, Korevaarstr. 5. Hoe kan dat nu??? Uw oude hoed als nieuw terug binnen 10 dagen, geheel nieuw vervormd v. a. f 5.50. C. de Groot—van Egmond, Haarlemmerstraat 145147, 9 Attentie! Wij repareren al Uw gebroken porselein, Saksische groepen, antieke borden, beelden, enz. Ont brekende stukken worden bijgemaakt. Restaureren van schilderstukken, rep. lijsten. Inkoop Goud, Zilver, Brem- mer, Haarl.straat 99, ingang Goegerritsteeg 1. Tel. 22791. 9 Opgelet dames. Weet U al dat U bij C. de Groot van Egmond Uw oude hoed met tule kan laten opmaken voor f 1.25? Klaar terwijl U wacht. Haarlemmerstr. 145, Leiden. Dames en heren, kijk r uw kleren en laat ze keren, 't wordt z.g a.n. Repa- i, ontvlekken, oppersen. Nwe costuums maken v. Lei. den en omgeving. J. G. Mo raal,' Oude Rijn 148. Leideh. Goedgekeurde pootaard- appelen Eerstelingen, bint jes, blanke en blauwe eigen- Bevelanders, Noor delingen, Koopman blauwe. Red-Star, enz. klasse A en 28—35 en 35— 45, ook op kiem. Fa M. van Klinken, Aalmarkt 6, Tel. 20034. Gev. 1895. 6 Stuks roestvrije thee lepeltjes. Samen 25 ct. Ver krijgbaar met inlevering van deze bon. Geldig tot 9 April I.VA. Haarlemmerstraat 48, |Nova, Noordeinde 43. Leiden. ZOEKT U Woningruil suite, balkon, keu ken. badkamer, drie slaap kamers, twee v. wastafels, huur 40 p.m. Gevr. woning te Leiden tot 30 p. m. Bruinse, Goudreinetstraat 147, Den Haag. Vrije bovenwoning, bev. v.k„ tussenk., achterk., keu ken, zolder en 2 sl.k.. veel bergr. en veel LEIDERDORP Dinsdag 5 April 7.30 u. hoopt D.V. in lokaal Lindelaan 12a voor te gaan Eerwaarde Heer A. DE REDELIJK HEID. Godsdienstonderwij zer (Ned. Herv.), Ger. rich ting, te Ouderkerk aan d£ IJssel. EVANGELISATIE SAMENKOMSTEN op Dinsdag 5 April a.s. in de Chr. Geref. Kerk Steen- schuur 9, des avonds 7-30 u- Spreker: Ds D. HENSTRA, van Broek op Langendijk. Onderwerp: „OORZAAK EN GEVOLG" Uit voorraad leverbaar: Toonbanksnelwegers Biscuitdeksels Houten scheppen en vatkranen. Etalage-artikelen Dozen met prijsjes Oliematen- gewichten Grondbascules Rollen papier Koekzakken Mare 6567, Leiden- ONZICHTBAAR GEHOOR! Vraagt vrijblijvend inlichtin gen bij het ACOUSTISCHE ADVIEZEN Straatweg 85, Rotterdam. mSfNèrcis Poëtica SURINGAR PAQFUMvisotLENTE Amerikaanse doctors bij 2 van de 3 vrouwen! toezicht van 36 huidartsen probeerden 1285 Amerikaanse vrouwen de Palmolive Schoonheidskuur* Na 14 dagen constateerden de doctoren, dat twee van de drie vrouwen een mooiere huid en e Jeugdiger teint hadden gekregen. Deze simpele schoonheidskuur kunt U öök toepassennWas Uw gezicht met Palmolive Zeep. Masseer dan Uw huid één minuut met het heerlijke Palmolive- schuim. Spoel daarna af. Doe dit 3 keer per dag, Twee weken lang. En ook üw huid zal mooier en jeugdiger geworden zijn. IM. NOOMEN ALGEMEEN ASSURANTIEKANTOOR Rapenburg 1 a t'e Leiden, vraagt Vlotte correspondente, beschaafd, energiek Zij moet goed met publiek kunnen omgaan. Alleen zij, die graag willen vooruitkomen, gelieven hun SCHRIFTELIJKE sollicitaties te zenden aan boven staand adres. Op druk kantoor wordt een van ca. 20 jaar gevraagd. Brieven met opgave van schoolopleiding, diploma's en verdere inlichtingen onder No 1651 aan het bureau van dit blad. N.V. LEIDSCHE MACHINEFABRIEK voorheen Fa. J. P. JANSSEN Langegracht 113 Leiden vraagt voor direct: Alléén goede vaklieden gelieven te solliciteren. GROOT DAGBLADBEDRIJF vraagt voor 3 avonden per week PROPAGANDISTEN van pos. Chr. beginselen. Brieven no. 524 bureau van dit blad. Levering van merk Radio toestellen met Visserijband- Speciale reparatie inrich ting (afdeling) COMMANDEURSLAAN 33 Katwijk aan den Rijn Tel. 2844 BEESTENMARKT 7 Thans vrij leverbaar Rubber vloeren op rol Originele Kurkparket ln 2 kleuren, 8 m.m dikte. Parketvloeren ln versch. houtsoorten. Strokenvloeren ln 17 en 22 m.m. dikte. Houtgranietvloeren Leewvarden Tel. 6500 2 PK. MOTOR met drijfriemen. Wed. Verdoes, Rijnstraat 61, Katwijk aan den Rijn. TE KOOP nieuwe woon ark, bev. woonkamer, keuken, portaal, w.c., 2 slaapplaatsen, 2 balcons en vele bergplaatsen. Koopprijs f 6950.-. Inl. Bouw- en Aannemers bedrijf v. d. Kaay, Lei den. Hogewoerd 99. Tel. Notaris A. H. DOIJER (1 te Leiden, is voorme- mens op Donderdagen 'J 7 en 14 April 1949, "•'s avonds JVz uur .im Hotel DE WITTE ZWAAN, LiEse, bij inzet en afslag publiek te verkopen: Vier woonhuizen met tuinen Emmastraat 16, 18, 20 en 17, n groot 536 c.A. elk verhuurd voor f 4.50 per week. Beziohitögiimg 5, 7, 12 en 14 April van 24 uur nam. Aaniv. ondier gestaudid. lo pende 'huur bij die betaling op 16 Med 1949, Inl. verstrekt gen. Notaris, Hooigracht 76. bouwjaar 1948, in zeer goede staat. J. Harkes Dz. Voor weg C 47 B. Hazerswoude- Telefoon 81. BERICHT VAN INZET Bij de gehouden inzet zijn in bod gebracht: Onder Oegstgest: 1 Terweeweg 74 f 8000 Onder Leiden: 2 Sieboldstraat 4 f 3600 3 Decimastr. 28/28a f 4700 4 Medusastr. 16/16a f 4750 5 Koningstraat 11 f 2050 6 Bakkerkorffstr. 7 f 2850 7 Pieterskerkkoor- steeg 12 f 3100 8 Leliestraat 56 f 3600 9 Geeregracht 16 f 3150 10 Geeregracht 26 f 1700 11 Hoogl. Kerkkoor- steeg 8 f 1900 12 Groenesteeg 11 f 2550 13 Groenesteeg 32/32a f 3900 14 Waardgracht 81 f 1775 Afslag Vrijdag 8 April a.s. 's avonds 7 uur in het No tarishuis te Leiden. Notaris A. H. Doijer Bij de N.V. KONINKLIJKE NEDERLANDSCHE GROFSMEDERIJ bestaat voor de gelegenheid te worden opgeleid tot Binnenkort wordt' hïer een cursus geopend voor de opleiding tot Hiervoor komen in aanmerking jonge krachten tussen 18 en 30 jaar, die flink willen aanpakken om zich het vak eigen te maken. Gedurende de opleiding wordt het normale loon volgens de C.A.O. betaald. GLAJjBEWERKINCi -GLA5 ^(ïiajy LEIDEN GESLEPEN QIAS VERZILVERD QLA<> AUTO GLAS GEHARD GLAS NARM^TRAAT 3 TEL BERICHT VAN INZET Vrijdag 8 April a.s. 's av- 7 u. in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van Nots. Stumpel aldaar afslag van de nav. perc. te Leiden: 1. Huis Waardgracht 51 op f 940.-. 2. Huis Waardgracht 111 op f 940.-. 3. Huis Lange- straat 49 op f 2800— 4. Huis O. Rijn 182 op f 3100.- Nadere inl. bij Nots. Stum pel, Hooigracht 40. Repareren en Wikkelen van STOFZUIGERS EN ELECTRO-MOTOREN Techn. Bur. JAC. ABSPOEL Korevaarstraat 16. tel. 20164 gevraagd door flink per soon, net voorkomen, goed met mann. en vrl. personeel kunn. omgaan. (Als zodanig werkzaam). Uitn. rei. Bij voorkeur zelfst. werkkr. en goede vooruitzichten. Br. no 1640 bur. van dit blad. HET DIAKONESSENHUIS vraagt ENIGE MEISJES MEISJE voor de morgendienst van 82 uur. Aanmelden: Maandag tussen 10 en 12 en 4 en 5 uur, Witte Singel 27, Leiden. gevraagd Aanmelden: Conf. bedrijf Elceto, dagelijks van 8—5 u. Steenschuur 15. Mevrouw Woldringhv. d. Hoop te Katwijk aan Zee, vraagt voor direct een HULP IN DE HUISHOUDING voor hele dagen of voor dag naC \vERKSTER voor een vaste dag in de Mevr. Bouman (Tandarts) Zeeweg 76, Katwijk aan Zee vraagt wegens huwelijk van het tegenwoordige een NET MEISJE voor dag en nacht of voor onder no 1650 bur. blad. VELP (C.) HOTEL „DE ROSKAM" (WorthRheden), PAAS-WEEKEND Ideale omgeving, bos en Vel. vacantieoord Acker- sate, kamphuisjes midden in, bos v. 2, 3, 4, 6, 12 pers. met voll. pension f 22.50 p.w. p.p. plus huur huisje- Cani tine, zwembad. Vr. prosp.

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 6