Neen maar I POLITIE! FU.A.KNEGTEL Wat Goemaat doet, is wèl zo goed! KUNSTGEBITTEN NIEUWE LEIDSCHE COURANT Alphen aan den Rijn Jaarvergadering van de Historische Vereniging De Historische Vereniigüntg voor Alphen e.o.i hield gisteravond in de trouwzaal van het raadhuis haar earste jaarver gadering, waarvoor bevredigende belang stelling was. De heer A. J. Dekker sprak over de eerste wankele schreden, die dit jaar zijn gedaan. Er zijn financiële zor gen. Dezer dagen werd een dossier aan gekocht met belangrijke gegevensvoor onze gemeente. Men slaagde er in be slag te leggen op een gevelsteen, due herinnert aan de grote brand van 1710. De steen is gerestaureerd en zal, zo mo gelijk, voorlopig aangebracht worden in het voormalig gemeentehuis op de hoek Pieter Doelmanstraat. Het is de bedoe ling, om de steen, nadat zich de wijzi gingen rondom genoemde straat hebben voltrokken, te doen aanbrengen in de kapel naast de Ned. Herv. kerk Juliana - straat, waarin het stoffelijk overschot van Baron de Smeth van Alphen ruste. Spr. wees er op, dat de vereniging een zaak is van heel de gemeente en daaTom ieders steun nodig heeft. Speciale be langstelling heeft men ook voor de his torische woning, thans bewoond door mevr. v. d. Bos, aan de Rijnkade. De vereniging zou het zeer op prijs stellen, indien dit buis tz.t door de gemeente werd aangekocht voor oudheidskamer. Dit, na restauratie van de woniirtg in de oorspronkelijke staat. De heer T. G. Varga bracht het verslag van de oprich tingsvergadering en gaf een jaarover zicht, waarin herinnerd werd aan de ge houden tentoonstellingen. In de plaats van de heer G. B. FeUdkaan, die naar elders vertrok, werd de heer G. Nijiman penningmeester. Het batig saldo bedroeg f 4.47. Dr H. L. W. Nelson werd als be stuurslid gekozen. Mr H. v. d. Linden, bestuurslid, hield een belangwekkende causerie over: ..Enkele merkwaardighe den over de historische bodemontwikke ling van onze gemeente". Deze causerie werd toegelicht met luchtfoto's van de geallieerde luchtmacht en was zeer in teressant en leerzaam. Geslaagd. Mej. W. Laros, adjunct-commies bij de afdeling sociale zaken ter gemeentesecre tarie, is geslaagd voor het examen maat schappelijk werkster. De kogel door de kerk. We kunnen thans melden, dat de Kerkeraad van de Geref. Kerk definitief heeft besloten, de aula van het Chr. Lyceum als derde preekgelegenheid in gebruik te nemen. De eerste diensten zullen worden gehouden op Zondag 24 April. De plaatsen zullen zoveel moge lijk in gezinsverband worden uitgegeven. Ze worden niet verhuurd, maar gere kend wordt dat dit goed gemaakt wordt met de vrijwillige bijdragen. Jubilarissen bij Oosthoek N.V. Bij Oosthoek en Zoon N.V., afd. beton- fa-brieken, werden gisteren gehuldigd de heren A. Blok en A. de Lange, die beiden 25 jaar bij deze N.V. werkzaam waren, resp. te Zoeterwoude en te Alphen a/d Rijn. De jubilarissen werden per auto afgehaald en ontvangen ten huize van de directeur. Door de directeur &n de onder directeur werden hun overhandigd een medaille met inschrift, een oorkonde en gouden horloge, waarbij gememo reerd werd de goede verstandhouding, die er steeds heerste. Met een bloemen hulde voor de echtgenoten werden de jubilarissen weer naar hun woning ge bracht. Hillegom Protest SIZO—SSVU De protestcommissie heeft het door SIZO aangetekende protest afgewezen. Het betrof hier een protest tegen de scheidsrechter Broekman in de wedstrijd SSVUSIZO I. Volgens SIZO was door de scheidsrechter onrechtmatig een nalty toegekend en was een speler verdiend het veld uitgestuurd. De scheidsrechter persisteerde bij zijn klaringen en het ingediende protest werd dus afgewezen. „Dorcas" 60 jaar De Chr. meisjesvereniging „Dorcas" heeft onder grote belangstelling haar 60- jarig jubileum gevierd in de concertzaal .Flora". Het programma werd tot in alle onderdelen vlot afgewerkt. Jaarvergadering C.-H. Unie De afdeling Hillegom van de Chr.-Hist. Unie hield een goedbezochte jaarvergade ring in de bovenzaal van de Juliana- school. De heer Valkenburg, voorzitter, hield een korte openingsrede, waarin hij om. de hedendaagse politieke situatie besprak. Bij de 'bestuursverkiezing werd de heer Valkenburg herkozen, terwijl ii de plaats van de heer F. de Vries werd gekozen de heer Haakman, directeur het postkantoor. Vervolgens werd verkiezingskas gevormd voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Katwijk aan Zee Grote belangstelling voor U.N.I. Gisteravond gaf U.N.I. een uitvoering. De kapel was eivol. Er mocht niet anders verwacht worden, gezien de populariteit, die dit Chr. muziekgezelschap in Katwijk heeft. De heer J. Volbeda sprak openingswoord. Spr zeide verheugd te over zo'n grote opkomst UN.I- is populair en heeft nu vele oud-leden uit haar bijna 50-jarig bestaan in de zaal. Dat er bekwame mensen onder zijn, blijkt wel uit het feit, dat de drie ge broeders Van Dijk nu deel uitmaken van de Kon. Marinekapel. Spr. stelde hierna de nieuwe dirigent, de heer C. Kokelaar uit Rotterdam, voor. Voorts memoreerde spr., dat U.N-I. altijd een onmisbare zeer gewaardeerde medewerking leent bij Korvinginnefeesten- Tenslotte wekte spr. vooral de jongeren op, zich te sluiten en de ouderen werden aangespoord donateur te worden- Hierna werd overgegaan tot afwerking van het met zorg samengestelde programma. Verschillende muzieknummers oogstten geweldig en zeer verdiend applaus. Medewerking verleende de Chr. reciteer- club „Ora et Labora", die het karakter- stuk in drie bedrijven „Noodlanding" opvoerde. Een slotwoord werd gesproken door de heer Volbeda. Ouderavond school Sluisweg. In Irene werd gisteren de ouderavond gehouden van de Chr. Nat- school (Geref. school) aan de Sluisweg. De voorzitter, de heer D. de Haas, opende. Het was de eerste ouderavond na de oorlog. Spr. wekte de ouders op te waarderen, dat de kinderen worden onderwezen door men sen. die rich verantwoording schuldig weten aan God. De school is de voort zetting van het gezin. De school is in technisch opzicht dit jaar opgevoerd. Dat kost veel geld. De vrije school heeft vroeger offers gevraagd. Offers binden, ook nu nog, aldus spr. Het hoofd der school, de heer J. M. Bartelse, sprak over „Wij, gij, zij"- Er is onder de mensen levensangst. Deze wordt veroorzaak! door de voortschrijding der techniek en door het niet meer begrijpen van de din gen. Het is beschamend voor ons. Chris tenen, dat wy ook die levensangst heb ben. Wij hebben de taak, om de kinderen tot de Heiland te brengen. Spr. wekte tenslotte ook op tot contact, tussen hui: en sdhool. Verder zette spr. enikele toe komstplannen uiteen. Kinderen dit de vierde klas zongen oJ.v. de heer L. Dom- pelirvg enkele liederen. Van het school reisje waren enkele filmpjes gemaakt. Deze werden nu vertoond- Feestavond Korfbalver. „Katwijk". De Chr. korfbalvereniging „Katwijk" hield gisteravond in het U.N.I.-gebouw een propagandafeestavond. De oud- zitter, de heer S. H .van Eijbergen, open de en heette in 't bijzonder welkom de vertegenwoordigers van de korfbalver eniging „Fluks" uit Noordwijk en DAW uit Rijnburg en van de sportvereniging .Katwijk". Zang en muziek Pierewaaiers" brachten reeds spoedig de juiste stemming. Verschillende leuke schetsjes werden ten gehore gebracht De heer Van Eijbergen werd tot erelid benoemd. Een oorkonde werd hem bij monde van de secretaris, de heer D. var Duyn .aangeboden- De heer Van Eijber gen was voorzitter van 21 Oct. 1945 tot 6 Nov. 1948 en was ook oprichter. Film van „Zonnegloren". In de Kapel werd eergisteravond v; wege de Chr. vereniging tot stichting exploitatie van sanatoria voor lijders i tuberculose („Zonnegloren te Soestdui- nen) de film „Door het donker naar het licht" vertoond. Een inleidend woord werd gesproken door ds H. Bogers- Spr zeide o.a., dat „Zonnegloren" voor een groot deel in stand kan worden gehou- telde een en ander over het werk, en wekte op tot steun. Hierna werd onder grote belangstelling de bovengenoemde film vertoond. Hoog en laag water. Zaterdag 12 Maart: hoog water 1.17 en 13.42, laag water 9.10 en 21.49 uur. Koudekerk aan den Rijn Gemeenteraadsverkiezing. De verkiezing van leden voor de ge meenteraad zal plaats vinden op Woens dag 22 Juni. Dokter D. Vlaanderen overleden. Bericht werd ontvangen, dat te Amers foort is overleden dokter D. Vlaanderen, leven practizerend arts te Koudekerk Hazerswoude. Dokter Vlaanderen be reikte de leeftijd van 54 jaar. De begra fenis zal plaats hebben Maandag a.s. te uur op de alg. begraafplaats alhier. Hinderwet. Op Maandag 21 Maart te 10 uur kun nen ten raadhuize bezwaren worden in gebracht tegen het verzoek van de N.V. Shell-Nederland, om een benzine-pomp- nstallatie te vestigen naby het perceel Hogcwaard 122 (fa. P. Molema, expeditie bedrijf). Gevonden voorwerpen. Over de volgende gevonden voorwer pen zijn inlichtingen te bekomen ten raadhuize: een bruin kinderschoentje en :n nieuwe nummerplaat (Z.-H.) van tn auto. Bij wachtmeester Dalebout is ai bruine want gedeponeerd. Ouderavond kleuterschool. Hedönavond (Vrijdag) te half 8 houdt de Chr. Kleuterschool in hotel De Bruin haar jaarvergadering. Het programma vermeldt naast enkele films en een blij spel bijdragen van de kleuters. Leimuiden Jaarvergadering E.H.B.O. De plaatselijke E.H.B.O. hield haar jaarvergadering onder leiding mevr. Heenk. De heer H. Meijer, taris, deed uit zijn jaarverslag blijken, dat het ledental iets was teruggelopen. Een cursus voor nieuwe krachten is ech ter in volle gang. De heer C. G. Verhoe ven, penningmeester, gaf zijn financieel verslag. Er was een nadelig saldo groot f26.07. Het geldelijk bezit op 1 Jan. 1949 was f 17.35. De heren A. Los e Beijeren controleerden het beheer. De aftredende bestuursleden mevr. Heenk, mevr. Bergshoeff en de heren W. du Pau en F. Rademaker werden allen met royale meerderheid van stemmen herko zen. De heer F. Rademaker en r Bergshoeff brachten verslag uit va materialen. In het afgelopen jaar veel materiaal aangeschaft, zodat de leden allen voorzien konden worden var een behoorlijke verbandtrommeL De ge meente Leimuiden heeft ten dienste der E.H.B.O. vijf goed uitgeruste trommels aangeschaft, terwijl Rijnsaterwoude drie heeft toegezegd. Hierdoor wordt het de naaste toekomst mogelijk op de volgende plaatsen verbandmiddelen te plaatsen, waarover de gediplomeerde leden kunnen beschikken: te Bilderdam, bij het pontveer van Staveren; te Rijn saterwoude bij J. van Egmond en G. Bergshoeff en te Leimuiden bij B. Wil- lemstein, A. Los, H. Heenk, A. Beuk. W. du Pau, H. Meijer, C. van Velzen, J van 't Wout, C. van Velzen en C. G. Verhoeven. Lisse Begroetingssamenkomst ds C. Jongeboer. De Ned.Herv. jeugd heeft de nieuwe predikant, ds C. Jongeboer. en mevr. Jongeboer in een gezellige samenkomst op hartelijke wijze welkom geheten. De avond stond onder leiding van de heer Zonneveld, jeugdouderling. Na een kopje thee en gelegenheid tot persoon- kennismaking, sprak ds Jongeboer de jeugd toe en zegde sympathie en be langstelling toe. Werk op de hoogovens, vernemen, dat thans weer vooi arbeiders uit Lisse en Hillegom gelegen heid bestaat om zich bij het arbeids bureau alhier op te geven voor tewerk stelling bij de Hoogovens te IJmuiden. Oranje-Comité. Dit comité vergaderde ter bespreking an de verdere plannen voor de viering an de Koninginnedag. De voorzitter her innerde er aan, dat de werkzaamheden het comité-Regeringsjubileum zijn beëindigd. Hij sprak de hoop uit, dat de bestaande buurtverenigingen thans zamenlijk tot vorming van een comité zullen komen, dat de Koninginnedag voorbereidt. Dit is ook het standpunt de burgemeester. De kascommissie bracht verslag uit, waaruit bleek, dat alle ken gezond zijn. Een klein voordelig saldo is aanwezig. Tijdens een uitvoe rige bespreking werd naar voren ge bracht, dat deze tijd zich er nu niet be paald voor leent, om grootse feesten te organiseren. Voor alles zal aandacht moeten worden geschonken aan de jeugd; kinderfeesten moeten er komen. Enkele leden verklaarden zich bereid contact op te nemen met daarvoor in king komende personen. Binnenkort volgen hierover nadere mededelingen. P.J.C.-avond in Ned. Herv. kerk Morgenavond hoopt de bekende Am sterdamse Geref. predikant ds. Ring- nalda in de Ned. Herv. kerk alhier te spreken voor de P.J.C. over het onder werp: „De moderne tijd en de toekomst voor onze jeugd". De nieuwe predikant der Ned. Herv. Gemeente, ds C. Jonge boer, zal een openings- en slotwoord spreken. Laat er veel belangstelling zijn. A.-R. kiesvereniging Deze kiesvereniging komt Maandag avond in feestelijke jaarvergadering bij een. De agende meldt: inleiding door de heer C. H. Steenwinkel Jr. over: „So ciale Zorg", vaststelling nieuw regle ment. bestuursverkiezing en vaststelling groslijst voor de gemeenteraadsverkie zingen. Verder: zang en declamatie. Uitslag bordenwedstrijd L.S.C. I. L. HooyerG. Vermeij Jr. 10. A. VerdoesP. Schuilenburg 10, J. Boo- gerdP. Boogerd (afgebr. partij) A. Koppenaal Jr.J. Th. van Koppen 01, C. v. d. TangN. Kuypers 10, A. DrostM. Vermeer 01, J. G. SnelH. Wamel 01. N oordwijkerhout Gemeenteraadsverkiezingen. en W. hebben de verkiezingen voor gemeenteraad bepaald op 31 Mei. Oude Wetering Jaarfeest. De kleine M.V. „Als brandende kaars- s" en de K.V. „Samuël" hielden haar feestelijke jaarvergadering, die onder leiding stond van Wout v. d. Bos. één der leiders van de K.V. Annie v. d. Berg hield een inleiding over „De barmhar tige Samaritaan." Verder waren er zang, declamatie, samenspraken en een spraak waterval. De M.V. voerde een i over de licht- en schaduwzijde jeugdwerk en de verenigingen geza menlijk een toneelstukje over de ont snapping van Hugo de Groot vestein. Een en ander viel goed in de smaak. De diverse beschikbaar gestelde prijzen werden gewonnen door C. Rijn- goud en J. Tukker van de K.V. er M. Roelofs en D. Tuileman van de M.V. voor de beste voordrachten en door Ad v. d. Bos en Arie Snaterse en Anle Berg en Mien de Wit. die over het meeste spraakwater bleken te beschik ken. De heer Kr. Tulleman sloot als voorzitter van de oudercommissie deze mooie avond. Brug gestremd. De scheepvaart door de ringvaart de Haarlemmermeerpolder zal in band met werkzaamheden aan de in bouw zijnde brug bij Oude Wetering zijn gestremd van 14 t.m. 26 Maart, elke dag van 7 tot 18 uur of zoveel korter of lan ger als nodig zal blijken. Rijnsburg Opening R.B.-terrein. De lang verwachte dag zal dan ein delijk aanbreken. Morgenmiddag zal Rijnsburg sportieve burgervader, mr P. N. Höweler, de bal van de middenstip trappen. En met die „officiële" trap zal Rijnsburgs nieuwe sportterrein zijn inge wijd. Dan gaan Rijnsb. Boys en Noord- wijk de degens kruisen. Om het defini tieve bezit van een beker. Jammer, dat beide ploegen met invallers moeten schijnen. Maar voor het zover is zal de voorzitter der bouwcommissie de kleed- VRIJDAG 11 MAART 1943 kamer aan het bestuur overdragen en zullen de voorzitter van Rijnsb. Boys, de heer J. v. d. Vijver, en de diverse ge nodigden veel sympathieke woorden te zeggen hebben, 't Wordt een „hoge" dag en heel voetbalminnend Rijnsburg zal morgen dan ook langs het lijntje staan, om het stratkruit te zien ontploffen. De leden van de harmoniekapel „Wilhel- mina" zullen zich de hoofden rood blazen. Feestavond Rijnsb. Boys. In afwachting van de feestelijkheden in morgen, heeft voetbalminnend Rijns burg al bij voorbaat de bloemen buiten- gezet, want nadat de voorzitter van de supportersvereniging, de heer P: Ravens- bergen, allen hartelijk welkom had ge heten, kwam de sneltekenaar, conféren- humorist A. Westgeest in actie. En de stok-oude zaal van „Vliethof" dreunde van de lachsalvo's. Op de hem eigen, geestige wijze sprak de voorrit- de vereniging, de heer J. v. d. Vyver, over de prestaties van de spe lers, waarbij hij op de belangrijkheid saamhorigheid tussen spelers en supportersvereniging wees. Een verlo ting ten bate van het clubhuis bracht f 108 op en een collecte voor de jongens in Indië f 54. Ver na middernacht sloot de heer Van der Vijver deze samen komst AJt. Kiesvereniging. Gisteravond kwam de A.R- kiesvereni ging „Nederland en Oranje" in „Con cordia" bijeen. De voorzitter, de heer K. de Mooij, opende. Ds Post las de notulen ingekomen stuk- In het bijzonder stond de vergadering stil bij de woning nood. De huizenbouw vindt slechte voortgang en daardoor wordt samen woning noodzakelijk- De oplossing zal echter niet gemakkelijk te vinden zijn. Voor samenwoning is samenwerking nodig. Hieraan ontbreekt het maar al te vaak. De bestrating van Rijnsburg gaf eveneens aanleiding tot vragen. Waarom verdwijnen de kinderhoofdjes niet? De gemeente heeft immers een batig saldo van 200.000. Het antwoord op deze zaak was, dat door dit bedrag inderdaad ver schillende verbeteringen zullen worden aangebracht, om. het dempen van de Langevaart. Als er materiaal is, komen verschillende straten aan de beurt, zoalï de opgang tot de Kanaalbrug, de Smid straat en het Moleneind. Het voorstel inzake zetelverdeling met de Chr.-Hist. Unie werd aangenomen. Vragen over verlichting, brandmelders, enz- werden door de heer T. Kralt, wethouder, be antwoord. De heer J. Kralt sloot deze druk bezochte bijeenkomst met gebed. Zaterdagmiddag speelt D.A.W- I tegen Pernix IV uit Leiden. Dit is een grote wedstrijd. DAW. II heeft i.v.m- de opening van het sportterrein vrijstelling. da Sfeer in *t gezin? De „Nieuwe Leidscheer in! EXTRA KOOPJE IJZERSTERKE MACCO ROSE KINDER- DIRECTOIRTJES 3 PUNTEN 84 ct AARDAPPELEN Red Star Zeeuwse Blauwen Eigenheimers Bevelanders Blauwen Aardappelhandel J. SPRUITENBURG Geeregracht 23. Tel- 23632 Vraag inlichtingen iDIPLOM Ai DUBBELE LIKEUREN per fles f 4-50 Crème de Cacao Crème de Vanille Crème de Manderincs Crème de Bananes Apricot Brandy Cherry Brandy Triple Sec Maresquin Persico Anisette Curagao Half om Half Kummel Officiële publicatie DISTRIBUTIEDIEN ST LEIDEN In de week welke 14 Maart k. aanvangt, wordt eer gin gemaakt met de uitrei king van bonkaarten voe dingsmiddelen 905, alsmede tcxtielkaarten 905 te Leiden. De uitreiking van de bon kaarten voedingsmiddelen geschiedt volgens dezelfde leeftijdsindeling als bij de vorige uitreiking. Textiel- kaarten worden uitgereikt aan alle leeftijdsgroepen. In geleverd moet worden de in wisselingsbon welke voor komt links bovenaan de thans lopende bonkaart 903. Voor de textielkaart behoeft geen afzonderlijke bon te worden ingeleverd. Medenemen: stamkaarten, inwisselingsbonnen 903 en datumkaartje. Voor de da tum waarop de bonkaarten moeten worden afgehaald, raadplege men het datum kaartje. De loketten zijn geopend van 8-30 tot 12 uur en 145 tot 4.30 uur. Chocolaterie en Levensmiddelen dïbcoiaier;< HAVERSTRO, PARUSE WAFELS. p«r p«k a 5 j 0.20 POPPENSCHUIM, per 100 gram0.25 PEPERMUNTKUSSENTJES per 100 gram 0.16 VRUCHTENHAGEL, per 250 gram0.32 BITTERKOEKJES, per 250 gram0.50 BUTTERFINGERS, per 250 gram0.40 Levensmiddelen LIMONADE, s Bij de boodschappen roxljnen, krenten en sucade Dat is nn weer echt een aanbieding van ..Goemaat" GROTE 2 PERSOONS. GEBLOEMDE ZUIVER WOLLEN DEKENS, maat 180 x 220, Merk In de kleuren v Z." In de kleuren r e\rj Ff A Zalm en Geel J Li «DU STERKE INTERLOCK HERENHEMDROKKEN met korte mouw. Goede modellen, ruime maten, solide afwerking. 8 punten. Vanaf ƒ3.69 In DAMES FANTASIESCHORTEN kunt U keus maken uit 8 verschillende, stuk voor stuk prachtige, royale modellen en dessins. Keurig afgewerkt 6 Punten. Prijzen vanaf PRACHTIGE „DAMES GARNITUURS" (Onderjurk met Directoir). Zeer moderne, luxe afwerking met kant. Rose en Bleu. In iedere maat verkrijgbaar. 7 Punten. Slechts 3.77 6.73 RIJNSBURG TELEF. K 1718/2030 CHR. SANATORIUM voor ZENUWZIEKEN te Zeist LEERLING VERPLEEGSTERS ter opleiding Staatsdiploma Ziekenverpleging B. Leeftijd boven 18 jaar. Aanvangssalaris 500, per jaar boven kost, inwoning en gratis opleiding; gratis verstrekking van dienstkleding; 3 weken vacantie per jaar. Tevens kunnen geplaatst worden enkele CEDIPLOMEERDE VERPLEECSTERS Sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. PRIJSVRAAG MET AANTREKKELIJKE BELONINGEN Bij onze firma zal over enige tijd een com plete Vaderlandse Geschiedenis verschijnen, geschreven door de bekende auteur K. Norel. Dit voor volwassenen en wat oudere jongens en meisjes bedoelde boek is prettig en boeiend geschreven. Veel illustraties zullen de aan trekkelijkheid van het werk verhogen. Wy zijn er zeker van, dat dit nuttige boek, dat in elk Nederlands gezin aanwezig behoort te zijn, onmiddellijk bij verschijnen de aandacht van duizenden Nederlanders trekken zaL NU NODIGEN WIJ U UIT EEN PASSENDE EN PAKKENDE TITEL VOOR DIT WERK TE BEDENKEN. Wilt U hierover Uw gedachten eens laten gaan en ons Uw suggestie berichten? De inzender(ster) van de titel die door de heer Norel en ons gekozen zal worden, zul len wij als winnaar (es) van de prijsvraag een bedrag groot f 100.overmaken. Bovendien zullen wij de zes beste inzendingen die daar op volgen belonen met een gratis ex. van het boek in prachtband. Inzendingen worden vóór 1 April a.s. ver wacht bij de N.V. Gebr. Zomer Keuning's Uitgeversmaatschappij te Wageningen. Op de enveloppe schrijven: Prijsvraag NoreL De uitslag publiceren wij in dit blad vóór 1 Mei a.s. PSYCHIATRISCHE INRICHTING „VOGELENZANG" BENNEBROEK (By HAARLEM) Bij deze Stichting kunnen nog meerdere LEERLINC-VERPLEECSTERS en -VERPLECERS van pos. chr. beginselen geplaatst worden, leeftijd 18-30 j. Opleiding voor het Rijksdiploma Ziekenverpleging B. kosteloos. Gunstige salarisregeling en drie weken vacantie per jaar. De Stichting zorgt voor de eerste dienstkleding. Soil, kunnen zich schr. wenden tot de Geneesheer- Directeur. t is een bundel van 36 schetsen uit het volle leven, 't Zijn stuk voor stuk journELlistieke juweel tjes. Maar is dat de enige ver dienste „Ten geleide" schrijft Wijk- „Hler (in de volkswijk) kan men de Heiland zelf aan het werk zien, die Zijn armen niet los gelaten heeft en op voor ons ongelofelijke heerlijke wijze Zijn kudde verzamelt. Hier aan schouw Je met 'n verwonderd >g de en teker Petrus Paulus. Hier, bij de stank van de verstopte afvoerbuis, bij de hemeltergende bewoondheid van onbewoonbaar-te-verklaren wo ningen, temidden van stoffelijk en geestelijk onrein, waar de zon niet komt on zieke kinderen verleppen, hier vindt ge noch- ultzlchten dan ergens hoog op de Alpen. Hier vindt men geloof en hoop en liefde, waaraan wij Dit boekje kan in leder gezin zjjn zegen brengen en leert ons dank- v baarheid jegens God, leert ons onze eigen zorgen en moeilijkheden lichter te dragen, wanneer wij lezen en doorleven de vaak zoveel grotere noden van anderen. De verkoopsprijs ls vastgesteld op 1.50 per exemplaar. Het boekje telt 80 pagina's en is uitstekend typografisch verzorgd en voorzien van een kleurig omslag. Bestellingen, liefst met gelijktijdige betaling, worden vanaf heden Inge wacht aan ons kantoor en bij onze agenten en bezorgers. De oplage ls be perkt en bestellingen worden in volgorde van binnenkomst afgewerkt DE DIRECTIE. REPARATIES in een V2 uur klaar Bij RIPPEN PIANOFA- BRIEK kunnen geplaatst worden: MEUBELMAKER LEERLING MEUBELMAKER LEERLING INSTRUMENTMAKER HALFWAS MEUBELSPUITER (SLIJPER) Prettige werkkring, goede vooruitzichten. Aanmelden: Bilderdijkstr. 45 Den Haag. De avonturen van prof. Créghel 493 „Oei, oei!" Hoe dieper de kogel in zee afdaalde des te donkerder werd 't en op het laatst konden onze vrienden elkaar haast niet meer zien. ..Geen nood, makkers!" sprak Piekhaar, „dachten jullie, dat ik die twee koplampen zomaar voor de grap aan mijn kogel gezet had? Nee nee, mijne heren! Piekhaar gebruikt bij alles, wat hij doet zijn enorme verstand. Let op!" Hij drukte op een knop en een dikke stralenbundel sneed door het donkere water. „Zie je", zei Piekhaar, ,jiu kun nen we alles op ons gemak bekijken". Nu, ze keken hun ogen uit aan al die vreemde planten en vissen, die er te zien waren en juist wilde Créghel een mooie plant aanwijzen, die hij ontdekt had, toen Piekhaar van zijn stuurwiel op sprong en luid begon te gillen. Dat was ook geen wonder, want toen de twee anderen goed keken, zagen ze dat de kogel recht op een zeuzen haai aanvoer. Het gemene beest was door het scherpe licht van de schijnwerpers uit zijn middag dutje gewekt en lag stil te wachten om straks met één hap de kogel te verslinden. Verstijfd van schrik staarde Piekhaar naar de grote bek, die steeds dichterbij kwam en zich langzaam opende. ,,Oei Oei, boela boela, wat een tanden, oela oela!" huilde Zwarte Piet en vluchtte naar het achterste gedeelte van de kogeL

Nieuwe Leidsche Courant | 1949 | | pagina 8