mm KOERIER Bijouterieën KARSOTE RUB VERLAAGDE TARIEVEN R.K. MEISJE TYPISTE- FACTU RISTE NIEUWE LEIDSCHE COURANT 3 MAANDAG 24 NOVEMBER 1947 Wat er in de omliggende plaatsen voorviel ALPHEN AAN DEN RIJN Gemeentebegroting 1948 heeft tekort van ƒ300.000. De gemeentebegroting 1948. die op voorstel van B. en W. naar de afdelingen werd gezonden voor onderzoek, heeft aan ontvangsten een bedrag ƒ1.610 800.80 en aan uitgaven een bedrag van 1.910.500.80, zodat het tekort op dc gewone dienst geraamd wordt op ƒ300.000. De kapitaalsdienst geeft ontvangsten 1.716.957.66 en uitgaven ƒ2.142.904,24. geraamd tekort ƒ425.946.58. In de Vrijdag gehouden vergade ring van de gemeenteraad kwam bij het punt verhuur van hotel „De Vergulde Wagen" ook de in die omgeving gelegen Alphense brug ter sprake. Het is n." dat Ged. Staten voor verbetering vat Bruggestraatplobleem op de begroting van de provincie ook een bedrag op f 400.000 hebben gebracht voor de verbe tering van deze reeds zovele jaren houdbare toestand. De opzet van vroeger jaren was, dat de Bruggestraat (thans Pieter Doelmanstraat) belangrijk zou worden verbreed, waarom de gemeente, wanneer de gelegenheid daartoe zich voordeed, ook reeds verschillende pan den in genoemde straat aankocht. Daar bij straatverbreding ook de toegang beterd zou moeten worden, werd destijds ook het hotel aangekocht met de bedoe ling. dat het gebouw onder slopershanden zou komen, zodra aan de verkeersver- betering van de brug begonnen werd. Nu werd in de raad gevraagd, of het wel verstandig was. een huurcontract op te maken als het toch, zoals uit het ge noemde prov. begrotingsbedrag blijkt, dc bedoeling is, het vraagstuk in de na bije toekomst op te lossen Burg. Schokking was echter van oor deel. dat dit bedrag van f400.000 uitslui tend zaï dienen voor vernieuwing van d« brug. die. zoals bekend, egn wankel ge val is. waar een behoorlijk geladen vrachtauto niet over mag. Het schijnt de bedoeling te zijn. een brug te leggen met één klep. zoals te Koudekerk, waarmede verkeer en scheepvaart stellig gebaat zullen zijn, maar die het slop-achtige var de Pieter Doelmanstraat niet zal ophef fen. Dat wordt een zaakje van verre toe komst en burg. Schokking was van oor deel, dat een huurcontract van 10 jaar zijn tijd wel zal uit dienen. Op uitnodiging van de Chr. Oranje vereniging geeft de Chr. toneelclub .„Mo biel" weer een vijftal avonden in het Nutsgebouw, waarin gespeeld zal worden het historisch stuk „Je Maintiendrai". een verhaal uit de tijd van Prins Maurits. Dinsdag wordt de eerste avond gegeven. HAZERSWOUDE. De heer A Warnaar Jzn., burge meester dezer gemeente, is voorner op Woensdag 26 Nov. om 4 uur officieel afscheid te nemen van zijn gemeentena ren. in verband met zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Waddinx- veen. De gemeenteraad vergadert as. Woensdag om 2 uur voor het laatst onder' voorzitterschap van burgemeester War naar. De agenda vermeldt o.m.: voorstel tot vaststelling van een verordening rege lende de termijn, waarbinnen B. en W aan de raad verantwoording doen van het beheer van takken van dienst, aanbie ding begrotingen 1948, voorlopige vast stelling gemeenterekening 1945. Bij de Ned. Herv. Gemeente is be roepen ds G. J van Andel te Rinsuma- geest. bijeen. Verschillende voorstellen terverenigingen kwamen ter sprake. In het algemeen konden de voorstellen ook van deze afdeling de goedkeuring wegdragen. De overheidsbemoeiingen ontvingen nogal kritiek. In 't bijzonder de zeer hoge boeten, die door de tucht rechter voor soms kleine vergrijpen wi den opgelegd. Tot afgevaardigden naar Centrale vergadering te Haarlem w< den benoemd de heren C. v. Leeuw en C. Moerkerk. De gevaarlijke viersprong bij het viaduct zal waarschijnlijk het a.! jaar zijn gevaarlijkheid kwijt raken. De oorzaak van het gevaar feit, dat de provinciale weg. die onder het viaduct doorloopt, nog steeds niet af is. Het gebrek aan materiaal zal hier wel niet vreemd aan zijn. Er wordt ech ter nu aan gewerkt. Het bestek voor de voltooiing is in bewerking en voorjaar 1948 zal hoogstwaarschijnlijk het werk worden aanbesteed. Dus nog even ge duld, en wanneer de zomer er weer is, kunnen we zonder gevaar de weg over- Hedenavond wordt in het gebouw van de Chr. Jongelingsver. een bazar- avond gehouden, uitgaande van de zang- ver. „Echo der Duinen". Donderdag 27 Nov zal in de Geref kerk om 10 uur en 7 uur voorgaan ds De Valk (dankdag voor het gewas) KATWIJK AAN ZEE. In het diaconiegebouw in de Zuid straat achter de Nieuwe Kerk vergaderde de afd. Katwijk van de Vrouwenzen- dingsbond. De vergadering werd geleid door de presidente, mevr. Bogers, die een kort openingswoord sprak. De heer J. v. d. Hucht liet enkele series lantaarn plaatjes zien over Indië, waarbij spr. op prettige wijze vertelde. De stormen van de laatste week hadden de straten achter de boulevard tot ware duinlandschappen gemaakt. De be woners en vooral de winkeliers onder vonden ook veel last van deze storm- plaag. Het wandelpad langs de boule vard is eveneens zwaar ondergestoven, zo zelfs, dat gehele stukken er van ge heel onzichtbaar zijn geworden. De nog schaarse begroeiing van de reep. is na tuurlijk mede oorzaak van dit zware ver stuiven. De plaag is echter ditmaal heel erg geweet, zo zelfs, dat het door een der raadsleden in de laatste raadsvergadering sprake is gebracht, waarbij dit raads lid aan de voorzitter verzocht, deze zandmassa's zo spoedig mogelijk op te Hedenavond komt in Irene voor d« Geref. J. C. ,.De Brug" spreken de burge meester van Mijdrecht en Wilnis, de heer J v. d. Haar. over „Gezag en Vrijheid' ganiseerd door de Herv. Jeugdraad en de Geref. Jeugdcentrale, zal plaats vinden a.s. Donderdagavond om half 8 in d< Ned. Herv. kerk. Als spreker zal optre den ds H. van Rhijn, Geref. predikant te Leiderdorp, met het onderwerp: „Chris tendom en hedendaagse moraal". A.s. Woensdagavond van 79 zullen de damesleden der Gymnastiekver. „Apasia", dir. de heer J. Briickner. onderlinge wedstrijden elkaar bekampen. De wedstrijden bestaan uit een driekamp, nl. vrije oefeningen, brug- en paardsprin- gen. Aan het einde der wedstrijden zal een partij volley-bal worden gespeeld. Als jury treedt op de heer W. van Po- lanen te Wassenaar. Groot was de ontsteltenis van de kaashandelaar G. S. de H., toen hij Zater dagmorgen zijn pakhuis geheel leegge plunderd vond. Tot troost hadden de in brekers één kaasje achter gelaten- De roeiboot echter, waarmee het vrachtje vervoerd had moeten worden, bleek niet bestand te zijn tegen een dergelijke la ding en de inbrekers leden schipbreuk er konden slechts het vege lijf redden. Een deel van de gestolen kaas kon nog worden opgevist. Het was de derde maal. dat de heer De H. zoiets overkwam. LEIDERDORP. De herstemming voor twee notabe len der Ned. Herv. Gemeente had tot resultaat, dat werd gekozen de heer M. Splinter MPzn., en na loting de heer P. Herfkens. De herstemming voor 5 ge machtigden van het kiescollege had tot uitslag, dat werden gekozen de heren J. Rietveld, M. Splinter MPzn., J. Rijns burger, J. de Graaf Jr. en na loting P. Ph. Deumer. Door de buurt ver. „Festo-Forto" werd een druk bezochte ledenivergade- ring göhouden. Na opening door de voor zitter, de heer Kruidenier, volgden het jaarverslag van secretaris en penning meester. Uit heit verslag van de secreta ris kwam wel in het bijzonder tot uiting het vele werk dat verricht is en wel speciaal de inrichting van een eigen speeltuin. Het jaarverslag van de pen ningmeester gaf aan een ontvangst van f986,35 en een uitgaaf van f858,94, alzo nog in kas f 127,41, terwijl de kosten van inrichting van de speeltuin uit afzon derlijke bijdragen van de leden werd gefinancierd. De heren Rosenboom, De Koning en Meinema werden benoemd tot leden van de kascommissie. De aftre dende bestuursleden C. Diseraad en W. F. Buitendijk werden met algemene stemmen herkozen. Mevr. Reyerse werd als bestuurslid gekozen in de vac.-mevr. Nieuwenburg, terwijl zij tevens werd gekozen als presidente van het dames comité. Het damescomité, dat geheel af tredend was, werd herkozen. Punt 8 van de agenda gaf aan bespreking: speeltuin werk. Dit punt werd door de voorzitter uitvoerig besproken, waarbij er speciaal de nadruk op werd gelegd, dat de ver eniging niet alleen een taak heeft in het organiseren van diverse feestjes en uit stapjes, maar ook moet medewerken aan het streven om de jeugd van de straat te houden. Een en ander vond bij de leden volledige instemming. Er werden enige commissies ingesteld, die zich zul len belasten met het jeugdwerk, dat zal bestaan in het geven van handwerkles aan de meisjes, zangclubje voor jongens en meisjes, huisvlijt voor jongens, ter wijl tevens werd besloten een voetbal clubje (buiten competitieverband) op te richten. Gezien het vele werk, dat door het bestuur van deze nog jonge buurt vereniging reeds is gedaan, twijfelen wij er niet aan, of ook dit werk zal slagen. Omstreeks 11 uur sloot de voorzitter deze belangrijke vergadering, waarna de leden nog enige tijd gezellig bijeen bleven. LISSE. Onder leiding van mevr. J. Hadders- Dijken en de leidsters, de dames Ida Kaats, Adri Broekhuizen en Tini Keizer werd in gebouw Rehoboth een uitste kend geslaagde propaganda-avond ge houden door de „Zonzoeksters." Een zeer gevarieerd programma werd afgewerkt, waarin het werk der vereniging op juiste wijze werd uitgebeeld. De heer J. Zonne veld voerde het woord namens de Ned. Herv. kerkeraad. De bazar van „Irene" zal niet he denavond, maar Woensdagavond om 7 uur worden geopend. de Noordwijkse Accordeonver. haar ste uitvoering, die een groot s worden is. De verschillende we-den vlot uitgevoerd, en vooral „Groot vaders klok", viel zeer in de smaak. We noemen verder nog een zeer geslaagd optreden van Amarco als goochelaar en telepaath. Tijdens de pauze werd een verloting gehouden, die f 16.50 opbracht, ten bate van het thuisfront. Donderdag 27 Nov. treedt voor de Kunstkring op de bekende cellist CCarel van LeeuwenBoomkamp. Aan de vleu gel wordt hij begeleid door Arend Koole Tot leden van het Kiescollege der Ned. Herv. Gem. te Noordwijk-Binnen, zijn herkozen de heren D. Wassenaar Jzn. en J. Wils. In de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer B. Ike, is gekozen de heer H. G. van Eelen NOORD WIJKERHOUT Uitreiking van extra kolenbonnen voor gezinnen van 8 of meer personen vindt plaats op Dinsdag 25 Nov. 24 uur letters A t/m M en Woensdag 26 Nov. 24 uur letters N t/m Z. Woensdagavond om 8 uur komt de Oranjevereniging in algemene vergade ring in hotel v. d. Geest bijeen. RIJNSATERWOUDE Cand. J. van Genderen te Goudriaan heeft het beroep naar de Chr. Geref. Gemeente te Zutphen aangenomen en bedankt voor Rijnsaterwoude. RIJNSBURG. Vrijdagavond kwam de Ned. Ver. E.H.B.O. in de Julianaschool in ledenver gadering bijeen onder voorzitterschap van de heer F. Bosman. Ook burgemees ter Höweler en echtgenote waren aan wezig; de burgemeester om de diploma's uit te reiken aan de heren A. Vletter en A. v. Egmond en aan mej. J. v. Delft. De voorzitter bood dr v. d. Laan een vulpen aan als blijk van erkentelijkheid voor het belangeloos leiden van de sus. De bestuursverkiezing leverde het volgende resultaat op aftredend waren de heer A. v. Delft en mej. B. de Mooy, wie beiden werden herkozen. Tenslotte werden nog enige oefeningen gedemon streerd. De Vereniging van Snijbloemen- handelaren kwam dezer d-agen in café „Centraal" in buitengewone verga dering bijeen. Besproken werd het ge ruchtmakende onderwerp: veilingheffing per 11 December 1947. Het bestuur achtte een proteststaking zoals besloten op 21 Augustus 1947 niet verantwoord, daar de omstandigheden iets gewijzigd waren. De vergadering bleef echter bij het eensgenomen besluit. SASSENHEIM. Gisterenmorgen deelde ds Hoekstra zijn gemeente mede. dat hij heeft be dankt voor het beroep, dat de Geref. kerk van Driebergen op hem had uit gebracht. VOORHOUT. Vafi de 71 personen, die ter keu ring voor de dienstplicht werden opge roepen van de lichting 1948. werden 54 personen goedgekeurd. 1 tijdelijk onge schikt verklaard, 11 voor goed onge schikt verklaard. 1 wegens ziekte niet gekeurd, 1 wegens verblijf in het buiten land, z wegens een geestelijk ambt en 1 wegens uilsluiting van de dienst niet ge- De raad vergadert Vrijdag 28 Nov. Dinsdag 25 Nov. om 8 uur in die kerk .vergadering tot benoeming va-n een ou derling en een diaken. Periodiek aftre dend zijn ouderling J den Haan en diaken G J. van Rheenen Woensdag 26 Nov. om 8 uur zal in de kerk de heer De Weerd, evangelist, een lezing houden over het evangelisatiewerk. Onder het motto „Breng hun de liefde voor het bloembollenvak bij" is met me dewerking van het pl.verv. hoofd, de heer K. van der Heide, aan elke leerling var de Chr school een viertal tulpenbloem bollen uitgereikt, met het doel deze door hen zelf achter de huisikachel te laten broeien Op een nader vast te stellen da tum in Febr '48 zullen de bloempotten worden ten toon gesteld en zullen voor de beste broeiers prijsjes beschikbaar worden gesteld Dit is een aardige geste van de initiatiefnemers om de kinderen nu reeds bekend te maken met de vele eigenschappen van het bloembollen vak WARMOND Uitreiking van twee eenheden brandstof aan gezinnen van 8 of meer personen vindt morgen plaats van 9.30 tot 12 en van 1 tot 3 uur. Alle stamkaar ten meebrengen. Verzetsschetsen uit Leiderdorp Wat er van de radio-inlevering terecht kwam Dat het individueel verzet in Leider dorp niet gering was, bewees o.a. het verloop der radio-inlevering. By beschikking van de „Befehlshaber der Sicherheitspolizei" van 13 Mei 1943 werden alle radio-ontvangtoestellen ver beurd verklaard. Teneinde na de inleve ring een overzicht te verkrijgen van cn controle te kunnen uitoefenen op het aantal en de soort der ingeleverde toe stellen, moesten in het gehele land op Woensdag 9 Juni 1943, des morgens om 9 uur. de afleveringsregisters, welke door de erkende radiohandelaren, die waren aangesloten bij het centraal bu reau tot bescherming van de radiohan- del, werden bijgehouden, tegen bewijs van ontvangst worden ingenomen, ten einde ze voor vernietiging of vervreem ding te vrijwaren. Hoewel de desbetreffende circulaire „strikt vertrouwelijk" was, zal ze wel niet geheim zijn gebleven. De enige er- WOUBRUGGE. Het was een kleine, maar belangstel lende groep, die Vrijdagavond aanwezig was op de propaganda-avond van de Vrijz. Chr. Jeugd-Centrale, afdeling Alphen en Woubrugge. Door de leden van de V.C-J.C. werd een welverzorgd pro gramma aangeboden. Ds Muilwijk van Zwammerdam sprak over het onderwerp: „Wat is. wat wil, wat doet de VCJC?" Na de pauze sprak ds Muilwijk een propa gandistisch woord voor 't VCJC-lustrum, dat men op het Pinksterfeest 1948 hoopt Vrijdagmiddag is onderhands aanbe steed het verbouwen van het winkelhuis bewoond door de heer C. Ket. Er werd ingeschreven voor metselwerk door A Vonk voor f 565, timmerwerk W. Horten- sius f 645, schilderwerk C. Wijsman f 475. electrisch- en loodgieterswerk C. Slin gerland f 389, in totaal dus f 2074. De op gave van gebr. Akerboom uit Rijpwete- ring was f 3300. Bij de stemming voor notabelen in de Ned. Hervormde Kerk zijn herkozen de heren Joh. Morée, J. van Rijn en C. W. Anker. In de vacature werd gekozen de heer B. v. Dam. De ambtelijke molen maalt langzaam Een consternatie was het vanmorgen op het distributiekantoor te Noordwijker- hout. Volgens de aankondigingen zouden van half 10 tot 12 uur schoenenbonnen aan kinderen worden uitgereikt. Vele ouders, waarvan verschillenden verlet hadden gevraagd, kwamen echter voor niets, omdat de ambtenaren niet van een uitreiking afwisten. De gegadigden wer den naar Noordwijk verwezen, waar hit- zelfde werd gezegd. Er ontstond daar wat tumult, waarna de bonnen toch maar werden uitgereikt. kende Leiderdorpse radiohandelaar ver klaarde tenminste met een stalen ge zicht tegenover de politie: „Het register is bij de voorjaarsschoonmaak in het water gevallen, het was verbleekt en onleesbaar geworden en daarom heb ik het maar weggedaan." O, die schoon- De voorgestelde controle werd daar door zeer bemoeilijkt, hoewel velen nog dachten aan een controle via de luister- vergunningenedministratie. Intussen had zich een levendige han del ontwikkeld in oude ontvangtoestel len met het doel deze in te leveren en het eigen toestel te behouden. Naar van „hogerhand" ontvangen be richten moest worden gerekend op 120 toestellen per 1000 inwoners, hetgeen voor Leiderdorp 540 betekende. Ingeleverd werden 253 apparaten, waarvan 103 zogenaamde „eigenbouw", waaruit met de beste wil van de wereld geen geluid was te krijgen. We kunnen gevoeglijk aannemen, dat er daardoor 103 bruikbare toestellen waren achter gehouden. Aangenomen, dat er 500 toestellen waren, dan komen we tot de conclusie dat er hiervan slechts 150 werden in geleverd. Dat wil zeggen, dat 70 der radiobezitters de juiste weg had ge- Op het inleveringsbureau was men nu niet bepaald in zijn nopjes met de op gedragen taak. De eerste, die dan ook met een prachttoestel binnenkwam, werd ontvangen met het woord „stom merik". Daarvan schrok hij dusdanig, dat hij het toestel meteen weer wilde meenemen. Dat ging echter niet zo ge makkelijk, omdat er nog meer inleve- raars waren binnengekomen. Er werd een afspraakje gemaakt en 's avonds werd het toestel verduisterd. De eige naar soldeerde het in een zinken kist en metselde het in de vloer van zijn lood gieterswinkel. Daar was het goed be waard tot Dolle Dinsdag. Er was er nog één. die te vlot was geweest en dat zeer betreurde. Hij liet het weer terughalen in een kinder wagen. De baby dekte de lading. Een derde verklaarde reserve-officier te zijn en, om moeilijkheden te voor komen, gehoorzaam te zijn aan de be zettende macht. Een blik op de persoons kaart verraadde echter, dat hij buiten gewoon dienstplichtig was. Hij kreeg zijn toestel niet terug, maar werd met een: „Man. sta niet zo te dazen, je bent nooit in dienst geweest", weggestuurd. Leiderdorp leverde hiermede een be langrijke bijdrage in het steeds groeien de verzet tegen de moffen. Momenteel wacht echter nog 30 °7< op een billijke vergoeding voor hun door de firma Kühne en Nagel te Rotterdam weggehaald toestel! POST VOOR OOST- EN WEST-INDHL Post naar Ned -Indië kan worden ver zonden met de „Willem Ruys," die op 2 Dec a.s vertrekt Uiterlijk 29 Nov a.s. posten. De ..Zeehond.' die op 9 Dec. a s. ver trekt. neemt post mee voor West-Indië. Posten uiterlijk 6 Dec. a.s. F amilieberichten Prijs familie-advertenties 30 ct. per mm Opneming geschiedt dan tevens in: Nieuwe Leidsche Crt Nieuwe Haagsche Crt De Rotterdammer Dordtscb Dagblad Plaatsing alleen in de 15 ct. per mm. De Heer en Mevrouw VAN DEN DRIEST—- Hondius geven met dank aan God en grote blijdschap kennis van de geboorte van hun „CAREL JULI AAN Kijkduin, Scheveningselaan 105. TijdelijkEmmakliniek, Parkweg 21, Schev. S. VAN PRAAG vrouwenarts geven hierbij, mede namens de wederzijdse familie, ken nis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben op Zaterdag 29 November a s. te 11.30 uur te Leiden. Gelegenheid tot gelukwen sen ten Stadhuize. Toekomstig adres Morssingel 2. Leiden. Heden overleed in volle vrede, nog geheel on verwacht onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Be- huwdbroeder en Oom JOHANNES. JACOBUS VAN BIEMEN Weduwnaar van Maria Eikerbout in de gezegende ouder dom van ruim 88 jaren. Leiden M. BINK— v. Biemen J. BINK C. BINK— v. Biemen A. BINK Oegstgeest J. J. v. BIEMEN C. v. BIEMEN— Neuteboom Klein- en Achter kleinkinderen, Leiden, 23 Nov. 1947. Middelstegracht 20. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 27 Nov. as. te 11.00 uur op de begraafplaats ..Rhijnhof'. Met leedwezen breng ik ter kennis van de Leidse dierenvrienden, dat heden is overleden MEJ. CLARA DE LEEUW—v. d. Aa. die zo vele jaren op haar eenvoudige, hartelijke wijze haar trouwe zor gen aan het Leidsche Dierenasyl heeft gewijd. Leiderdorp. 22 Nov. 1947 Hugo van Poelgeest. Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde Moe der, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder GEERTRUIDA MOLEMA geb. Van Leeuwen in de ouderdom van 82 j T. MOLEMA M. MOLEMA— Starreveld W. Th. MOLEMA B. MOLEMA— P. MOLEMA A. MOLEMA— Van der Meijden en Achterklein kinderen Koudekerk, a. d. Rijn. 23 November 1947. Hoogewaard B67. De teraardebestelling zal plaats hebben Donderdag 27 November a.s. tussen 13 en 14 uur op de Alg. Begraafplaats te Koude kerk a. d. Rijn. Heden overleed in de ouderdom van 57 jaar en zes maanden onze Vriend en Collega, M- J. KUNST, in leven Hoofdbestuurder van d« Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders £ijn nagedachtenis zal bij ons in dankbare herin nering blijven. s-Gravenhage, 20 Nov. 1947. C. v. BAREN Jr. Voorzitter. H. H. SPOELSTRA, Secretaris. Kinderen die gauw kouvatten moet ge b« de eerste aanwijzing voor „erger" prompt alle verstopping op. Zorg dat ge steeds Karsote Rub In huis hebt Voor een grote keuze in ORGELS EN PIANO'S D. BOOT Bodegraven, Kerkstraat 28. TELEFOON 141. Voor de vele gelukwensen ontvangen bij mijn benoe ming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau, betuig ik hiermede aan allen mijn hartelijke dank. G. E. E. KUIJNTJES. Advertentiën BULESSEN voor Mulo en H.B.S. In alle vakken. L. F. BAKKER, R. A. MEYER Nieuwsteeg 35, Leiden. AANGEBODEN Haard, Eiken Dressoir, 4 Stoelen, Tafeltjes, Spiegel, Wasteil alles in goede staat Te zien Dinsdag van 25 Bethlemhof 1, LevendaaL DEE-TAX TELEFOON Z6000 Asphaltpapier R. R. TROOST. HAVEN 14. Telefoon 21664, Leiden. HAARDEN KACHEL- BLOKKEN prima, f 7.50 p. 100 kg. (De 1000 kg. f 70). Franco geh. Nederland. Vlotte levering: Verwacht, wederom harde turf. Bestelt reeds nu De A.B.C. ONOVERTROFFEN KWALITEIT STEEDS HET NIEUWSTE TEN WOLDE FABRICEERT ZELF 5MsI92? KEIZERSTRAAT6® SCHEVENIN6EN Mededeling Ter onderscheiding van het Zweedse Board, dat met spe ciale bestemming in tweede qualiteit wordt geïmporteerd, zal het door ons aangevoerde A-board in het vervolg van 't stempel „Prima Qualiteit" worden voorzien. Th. J. L. v.d. BERG c.v. TUINLAAN 10 - SCHIEDAM GEREF. SCHOOLVERENIGING Wie helpt ons zoeken naar een WONING voor onze nieuw benoemde hoofden. Inlichtingen: Lammenschansweg 7 Telefoon 23781 PRONK MET Dl WAS VAN Voor ST. NICOLAAS Breestr. 107 t.o. Stadhuis KOSTELIJKE LECTUUR VOOR DE JEUGD VAN 11-15 JAAR huize roezemoes (voor meisjes) v tom welders (voor Jongens en meisjes) C. Th. Jonge jan-de Groot mex tom welders op avontuur job uit de woonschuit prijs per deel in prachtband; rijk geïllustreerd 4.90. In elke boekhandel verkrijgbaar UITGAVE' N.V. GEBR. ZOMER KEUNING'S UITG. MIJ. WAGENINGEN ambachtsschool te leiden. VakavondschooL Gevraagd een LERAAR VAKTEKENEN AAN METAALBEWERKERS voor 2 avonden per week, telkens van 79.30 uur. Salaris volgens Rijksrege ling. Zij, die in het bezit zijn van een Nijverheidsakte, genieten de voorkeur. Soil, schriftelijk bij de directeur der School, Haagweg 4. ADVERTEERT IN DIT BLAD Leeftijd 20 tot 30 jaar. Th. N. v. d. VELDEN Zijdeweg 58. Wassenaar, bij HUISHOUPSTER gevraagd lft. tot 35 jaar P.G. door Heer alleen werk. st. Br. no. 7592 bur. v. d. blad. VRAAGT DAME Voor zijn kL huishouding. Aanm. H. D. v. Osnabrugge, v. d. Doeslaan 14, Leiderdorp Gevraagd op groot fabriekskantoor Leeftijd 2025 jaar. Brieven No 7593 bureau van dit blad. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIllllllllll» 9laats een t is de manier Reinere schuift V lDteoS ""aar je tan(jenbotstei 0 De avonturen van Prof. Gréffhel 105 De echte ouwe Créghel Prof. Créghel parkeerde zijn wagen op de binnenplaats van het paleis en begaf zich naar binnen. Doch niet om, zoals menigeen zal denken, zich dadelijk weer bij Koning Krelis te voegen. Neen, de Professor wandelde naar de kleedkamer, ging achter e leiae naar ae KieeaKamei^ i scherm staan en ontdee4 zich, vrolijk neuriënd, van alle koninklijke kleren, die hij aan had. Even later kwam de geleerde man in zijn oude, ons wel bekende pakje achter het scherm van daan. „Een goedzittend costuum van eer ste kwaliteit en een mooie bolhoed zijn meer waard dan een koningsmantel en «en kroon", zei de Professor hardop. hawie doet me wat." de kroon liet hij rustig over 4het scherm hangen. Die kon de Koningin wel opruimen als zij het paleia een goede beurt gaf. Luid zingend ver dween onze prof. daarop uit de kleed-

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4