A.R.C. en S.S.S.K. zijn 3de klassers geworden A.R.C. promoveert naar de 3e klasse K.N.V.B. Concours d'Elegance op de Noord-Boulevard „De Sleutelstad" zorgt voor watervreugd Nieuwe LEIDSCHE COURANT MAANDAG, 23 JUNI lMf Spon en If' eitstrqden R.C.L. 2 KAMPIOEN VAN 3B L.V.B. Op ondubbelzinnige wijze hebben A.R.C. en S.S.SK. bewezen, de sterkste te zijn in de prom.-degr. competitie 4e kl. K.N. V.B. A.R.C. versloeg nu J.A.C. in Den Haag met 06 en S.S-S.K. bleef met 40 de baas over Capelle. Zowel A.R.C. als S.S.S.K. zijn nu derde klasser geworden, met welk feit wij beide clubs van harte feliciteren. Capelle en J.A.C. maken nu onderling uit wie derde zal worden. Vooral voor J.A.C. wordt het erg zwaar. R.C.L. II kampioen van 3 B Benauwde 10 zege op Noordwijk 4 Tn een uiterst spannende wedstrijd is het R.C.L. gelukt het afdelingskampioenschap te behalen. Noordwijk 4 heeft het niet cadeau ge geven, wat wel uit de stand blijkt. Hard hebben de Leiderdorpers voor de overwin ning moeten vechten. Of het de zenuwen waren die de gastheren parten speelden weten we niet, maar legio waren de kan sen, die de voorhoede van R.C.L. ver knoeide. De beste delen van het elftal wa ren de achterhoede en de half-linie, waarin vooral de links-half Riethoven een prima partij speelde. De wedstrijd weid geleid door de heer C. Kluts, die zich uitstekend van zijn taak kweet. R.C.L. won de toss en verkoos met zon en wind mee te spelen. Keer op keer trok de voorhoede ten aanval, goed ge steund door haar mid-half, totdat 10 min. voor de rust een Noordwijik-back niet an ders kon doen, dan de bal met zijn handen uit het doel te slaan. De toegestane straf schop werd onberispelijk door Botermans in een doelpunt omgezet (10). Na de thee was het wederom R.C.L. dat de toon aangaf. Maar door het verknoeien der kansen kon er geen doelpunt meer gescoord worden, zodat de eindstand 10 voor R.C.L. bleef. Na de wedstrijd werd het elftal met enige toepasselijke woorden door de voor zitter, de heer Burman geluk gewenst en ontving de aanvoerder van R.C.L. een mooi bloemstuk. Ook Noordwijk bleef niet achter, en het haar felicitatie vergezeld gaan van bloemen. WANDELSPORT N. W. B. AVOND VIERDAAGSE Naar de plaatselijke Regelings Com missie ons mededeelt kunnen de deelne mers, welke op Zaterdag 28 Juni a.s. ver hinderd zijn, de N. W. B. avond vier daagse reeds Dinsdagavond 24 Juni a.s. aanvangen. Daar zij dan het parcours van Zaterdag wandelen, zijnde een af stand van 20 km, is de start bepaald om half zeven, de overige avonden om ze ven uur. De start vindt plaats vanaf Café „*t Raedthuys", Nieuwe Rijn. Ook aan de start kan nog ingeschre ven worden. Het parcours van Dinsdagavond is als volgt: 't Raedthuys, Hoogstr., Haarlem- merstr.. Mare, Rijnsburgersingel, Sta tionsweg, Rijnsburgerweg, Warmonder- weg. Laan van Oud Poelgeest, Abtspoel- weg, Leidse Vaart, Herenstr., Jac. van Beierenweg, Geestweg naar Noordwijk Binnen, Voorstr. naar Rijnsburg, Tram- brug over richting Leiden, Voorhouter- weg, v. Egmondstr., Rhijngeesterstr.weg, Geverstr., Rijnsburgerweg, Stationsweg, Steenstr., Prinsessekade. Apothekersdijk, Aalmarkt, Vismarkt naar 't Raedthuys. De stand is nu: ARC4 S.S.S-K4 Capelle 4 J.A.C4 3 1 3 1 1—3 4 14—5 12—5 7—9 3—17 In 3B behaalde RCL 2 het kampioen schap en verdiend. Zelf wonnen de Lei derdorpers met 10 van Noordwijk 4, ter wijl Lisser B 3 zowaar met 03 van T en D2 verloor. Ook die Leiderdorpers onze hartelijke gelukwensen. Woubrugge 2 wordt de strijd om de titel blijkbaar te zwaar. Met 12 werd nu van de zwaarste concurrent. RCL 3, verloren en daar Ter Leede 3 tegen VWS3 geen fout maakte, neemt de spanning aan de kop toe. HET VOETBALKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND Om h>et voetbalkampioenschap van Neder land, zijn Zaterdag twee wedstrijden ge speeld, Waarvan de uitslagen zijn M.V.V. Heerenveen 67; AjaxBlauw Wit 43. Christelijke Korfbalbond District Zuid-Holland-Noord De uitslagen van Zaterdag luiden: le kl. VJE.S.—Pernix 3—4; Fiks—Ijs vogels 3—1; D.E.S.V.E.O. 4—2. 2e kl.: Excelsior IlPernix II 32; Ijs vogels n—DÜ.S. II 3—7. 3e kl.: Tonego nPernix III 33; V.E. O. IIZeemeeuwen I 01. 4e kl.: D.E.S. ni—V.E.O. m 4—0. Om het damkampioenschap van Leiden Op Donderdag 3 Juli wordt een aan- vang gemdakt met het spelen om het damkampioenschap van Leiden. De eerste ronde zal worden gespeeld in Hotel Centraal, des avonds te 8 uur. Zij, die nog aan deze kampioenschap pen wensen deel te nemen, moeten zich vóór 28 Juni opgeven aan het secreta riaat der commissie A. Pronk, v. Len- nepstraat 3, Leiden. Er wordt gespeeld in Hoofdklasse, Eerste- en Tweede klasse. Momenteel hebben zich reeds 39 deelnemers opge geven, waarvan 17 hoofdklasse, 15 eer ste- en 7 tweede klasse. J.A.C. WERD MET 6—0 GEKLOPT Op ondubbelzinnige wijze heeft de Al pheuse Racingclub getoond, dat het win nen van de thuiswedstrijd tegen J.A.C. niet uitsluitend aan gelukkige omstandig heden te danken was. In de uitwedstrijd werden de Hagenaars op zo overtuigende wijze geklopt, al wel niemand had dur ven verwachten. Vooral in de tweede helft was het spel van de kampioenen van voortreffelijk gehalte en kwamen de gastheren er niet aan te pas. Slechts aan het uitstekende keepwerk van Vrijenhoek was het te danken dat de uitslag niet nog hoger was, hoewel gezegd dient te wor den, dat hij ook enkele doelpunten had moeten voorkomen. Direct na de aftrap was het initiatief aan A.R.C. en reeds in de vijfde minuut was het v. Muijen, die weer als midvoor opgesteld was, terwijl Koopman op de reservelijst stond, die zijn clulb de leiding gaf (01). Hoewel A.R.C. sterker bleef duurde het tot kort voor de rust eer v. Egmond er in slaagde de voorsprong te vergroten. Wel probeerde de gastheren het ook maar men kwam sporadisch tot het A.R.C.-doel, waar v. Zomeren slechts enkele malen behoefde te redden en dit ging hem goed af. De rust kwam met 2—0. In de tweede helft was het al A.R.C. wat de klo>k sloeg. Er werd fraai gecom bineerd. Slechts linksbinnen v. Duin viel tegen. Wel probeerde J.A.C. het ook nu met de buitenspelval maar dit was een Hoe de voetbal Zaterdag rolde Proma.-degr. 4e kl. KNVB: JAC ARC 0—6; SSSK—Capelle 4—0. 3e kl. LVB: RCL 2—Noordwijk 4 10; Lisser B 3T en D 2 03. 4e kl.: Woubrugge 2RCL 3 12; VWS 3—Ter Leede 3 1—5. Olymp. Winterspelen 1952 in Oslo De Olympische Spelen 1952 zullen in Helsinki worden gehouden, verder wordt gemeld, dat de Olympische Win terspelen 1952 zijn toegewezen aan Oslo. STERRIT VAN DE K.N.A.C. NAAR NOORDWIJK Zaterdagmorgen zag het weer er naar uit allsof de sterrit en het Concours d'Elegance, die de KNAC te Noordwijk georganiseerd had, tot mislukken gedoemd zouden zijn. Maar toen in de middag de lange rij -van auto's, een ware symphonic van glans en be vallige lijnen, op de N.-Boulevard werd opgesteld, overgoot de zon het fraaie schouw- moesten n.L door een dame worden be stuurd!) nog een défilé door Noordwijk, waarna deelneemsters en officials zich naar Hotel Huis ter Duin begaven waar de prijs uitreiking plaats vond. Aldaar werd het woord gevoerd door de voorzitter van de K.N.A.C. baron SdhimmeLpenninck van der Oye. Mr van Be rekel reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. De volgorde der prijswinnaars bij de Ster- rit was: 1. C. Driessen., Aalten; 2. J. P. J. Verberne. Den Haag; 3. S. Nauta, Leeuwar- epel met haar stralen en was het weer ideaal den; 4. H. Heierman, Haarlem; 5. L. Bakker te noemen. In zeker opzicht was datgene wat we te 2öen. kregen schokkend te noemen. In zoverre namelijk, dat als we steeds weer horen van versobering, en met de meeste nadruk ons verzekerd wordt dat Nederland aan de af grond van een bankroet wankelt, dan moe ten we bij de aanblik van dit schouwspel wel even onze ogen uitwrijven. De bedoeling van de sterrit was, dat men op een geblindeerde kaart verschillende con troleposten in de omgeving van Noordwijk moest opzoeken, teneinde aldaar een stempel in ontvangst te nemen, wat vóór 12.30 u. ach ter de rug moest zijn. Aan deze sterrit namen 147 automobilisten dieel, uit alle provincies van Nederland af komstig. Te half drie 's middags begon het concours d'elegance op die Noord-Boulevard. Voor de jury defileerden de nieuwste producten van die Amerikaanse, Engelse. Franse, Italiaanse en Tsjechische auto-industrieën. De ene glanzende wagen na de andere ging glinste rend in de zomerzon voorbij, en de Jury, be staande uit mevr. v. Wickevoort C rommel in- Teixeira de Mattos en de heren Dudok van Heel, Tjaarda, Van Haaren en de burgemees ter van Noordwijk, mr Van Berckel. had geen gemakkelijke taak. Het duurde dan ook ge ruime tijd voordat alle 54 deelnemers de keurende blikken gepasseerd waren. Na afloop van de keuring maakten de deelneemsters (de mededingende Ermelo; 6. R. W. Hiel, Amsterdam; 7. C. G, Vink, Amersfoort; 8. F. W. Henderson, Rot terdam; 9. E. J. Melzer, Breda; 10. W. van Twist, Dordrecht; 11. F. J. T. Westen, Leiden; li2. J. Dijk, de Bilt; 13. D. Lette, Blaricum; 14. L. de Wolff, den Haag; 16. mevr. Lang, Amsterdam; 16. H. B. v. Geldercn, Enschede; 17. C. L. Sanders. Eerbeek. De prijzen in het Concours dTClégance, be staande uit zilveren en bronzen medailles van de K.NA.C.. werden behaald door: Afd. A I (auto's met open koetswerk en onderverdeeld in 3 afdelingen naargelang de wielbasis): 1. L. F. H. Straeter, Amsterdam, met Skoda; 2. N.V. Auto Palace, den Haag, met Skoda 1101. Afd. A II: 1. H. A. Burgerhout, Amster dam, met De la Hiaye; 2. mevr. E. Versteen met Salmson Cabriolet. Aid. A III: 1. C. C. Riva, den Haag, met Buick 56 S.; 2. H. Sturman, Krommenie, met Lincoln 1946. Afd. B I (auto's met gesloten koetswerk onderverdeeld in 2 afdelingen: 1. R. S. Springett, den Haag, met Sunbeam Sport; 2. J. van der Mark, Bussuim, met Riley ll/2 L. Eerv.- vermelding: H. den Hartog, Aerden- hout, met Studebaker Coupé. Afd. B II: A. P. v. Vuuren, Amsterdam, met Chrysler Sedan 1946; 2. mr J. M. Mulder, Amsterdam met Chrysler Sedan; 3. A. J. H. Ceurvorst, Amsterdam, met Chrysler Club Coupé; 4. metj. M. Schellens met Lincoln. Eerv. vermelding: drs F. Kriek met Stude- kolfje naar de hand van de aalvlugge v. Muijen, die meerdere malen doorbrak; enkele schoten werden prachtig door Vrijenhoek gekeerd, maar toch moest hij twee maal vissen door schoten van de midvoor terwijl J. v. Egmond de andere twee voor zijn rekening nam, zodat mid voor en rechtsbinnen beide drie doelpun ten maakten. De grote A.R.C.-aanJhanig had dus over vloedig reden tot juichen. Het eindsignaal van scheidsrechter v. d. Meij uit Sassen- heim, die zijn niet moeilijke taak uitste kend verrichtte, bracht dus A.R.C. het 3e klassersohap. Het was de heer De Roos, bestuurslid van de K.N.V.B. voor het Zaterdagmid dagvoetbal, die de Alphenaars toesprak en ieder persoonlijk feliciteerde. Ook na mens J.A.C. werden gelukwensen aan geboden. De winnende ploeg bestond uit: v, Zo meren, doel; Bergshoeff eoi Groenendijk, achter; Spek, v. Wilgen en Schollaardt, midden; v. d. Linden, v. Egmond, v. Muijen, v. Duin en v. Heusden, voor. Leidse biljarters versloegen Tilburgse biljarters En wel met 6VaVA. Zaterdag vond de Stedenontmoeting plaats tussen Leiden en Tilburg, en wel met de ontmoetingen van de 9 kampioe nen van de Leidse- en Tilburgse Biljart bond, met als eindresultaat een fraaie 6%21,£-overwinning voor onze Leidse strijders op het groene laken. Roemen wij hier de sportiviteit en het goede materiaal. Zeer terecht was de opmerking van de voorzitter van Tilburg, dat Leiden zeer goed gespeeld heeft, aangezien hier, de keuze was uit 300 biljartliefhebbers, en Tilburg met 1200 biljarters, zeker beter „uit de doos" had kunnen komen. Al met al een groot succes voor de deelnemers en het bestaan van de Leidse Biljartbond! De volledige uitslagen van de Steden- ontmoeting LeidenTilburg waren: J. Brasker 75. 75—39—12—1.92, J. v. d. Zand 75, 75—39—8—1.92; J. Veltman 150, 85—32—11—2.65, G. Janssens 150, 150—32 —15-4.68; T. de Roo 75, 75—23—14—3.26, G. der Kinderen 75, 27—23—6—1.173; J. Sira 125, 125—38—15—3.28, S. Papens 125, 78—38—9—2.05; W. v. d. Waals 60, 60-^7 —9—1.27, J. Coolen 60, 4447—9—0.963; L. J. Vermet 125. 125—65—9—1.92, J. An- cens 125, 112—65—12—1.72; L. Turk 150, 150—30—27—5.—, G. v. Hagen 150, 105— 30-31—3.50; B. de Roo 250, 149—19—25— 7.84, C. v. d. Brekel 250, 250—19—48—13.15; H. Petit 150, 150 14 21—3.40, J. Brokke 150, 102 44 23—2.32. De volledige uitslagen van de invitatie wedstrijd waren: J. v. d. Hulst 250, 154—22—41—7.—, C. v. d. Brekel 250, 250—22—42—11.36; E. Bakker 200. 200—46—18—4.35. J. Dikman 200, 16346333.54; B. de Roo Sr. 250, 181—26—28—6.96, J. v. d. Brekel 250, 250—26—47—9.61; C. Degger 225, 210—51 —28-4.11, J. Remmers 225, 225—51—31— 4.41; J. v. d. Meer 125, 125—39—10—3.20, J. Haeffer 125, 125—39—27—3.20. Katwijk a/d Rijn. Hieronder volgen de uitslagen van de 2e ronde van de Katwijksche Damclub KD.C, van de Zomerwedstrijd. A. van BeelenJ. van Elk 20; Ara. v. BeefenJ. Heemskerk 20; G. Freke—J, Laven 0—2; G. VarkevisserJ. Houwer 20; J. FrekeH. Koelewijn 20. Overige partijen uitgesteld. Geslaagd waterpolotournooi met deelnemers van heinde en ver De LZ en PC „de Sleutelstad", onze jongste spruit in Leiden op watersportge- bied, heeft Zaterdagavond in de zwem inrichting „de Zijl" een waterpolotour nooi georganiseerd, zoals Leiden nóg nooit zag. Zowel voor de toeschouwers, die het ruime zwembad geheel vulden, als voor de talrijke ploegen, die een groot pro gramma hebben afgewerkt, waarin feite lijk de zwemsport in al haar veelzijdig heid werd gedemonstreerd, was het een avond waarin spanning niet ontbrak en de HVGB speciaal op de voorgrond .trad. Een prachtploeg, met zeer snelle zwem mers en.schutters om van te water tanden. Zeer verdiend won deze ploeg de le prijs in de hoofdklasse. Deelnemende ploegen waren: Zian (Den Haag). HVGB (Haarlem), HZ en PC (Den Haag) en UZC (Utrecht), hoofd- en le klassers. In de tweede afdeling speelden SVH (Hillegersberg)de Zijl, LZC, Poelmeer (alle Leiden), terwijl in de 3e afdeling startten DZV (Delft), Zwip (Den Haag), Zios (Den Haag) en de Sleutelstad (Lei den) Zoals reeds gezegd is dit tournooi, waar bij de burgemeester jhr mr F H v Kin schot de eerste afworp deed, volkomen geslaagd en werd o.i. zeer terecht door onze burgervader gekenmerkt als propa ganda voor de Leidse waterpolosport, om te trachten deze sport op een hoger plan te brengen, daar zij evenals vele andere takken van sport in Leiden nog maar een bescheiden plaats inneemt. Een algeheel verslag over de wedstrij den zou ons te ver voeren; laten wij daar om volstaan met enkele bijzonderheden en de gespeelde wedstrijden zoveel mo gelijk op de voet volgen: SleutelstadZios. Geve scoorde 10, terwijl 't vlak er op 11 werd. De genomen strafworpen iedere ploeg zes) bracht Zios de overwin ning. D.Z.V.—Zwip. Ook hier nam DZV de leiding 10, maar kon Zwip nog voor rust gelijk maken .11. In de tweede helft een dui delijk overwicht van DZV met als eind stand 31. S.VJL—De Zijl. Een spannende ontmoeting. SVH nam hier de leiding, waarna de Zijl gelijk maakte (11). Nog voor rust was de stand 21. Nadat SVH in de tweede helft de leiding had vergroot 31, scoor de de Zijl 32 en steeg de spanning tot het kookpunt. SVH' bleef winnaar. L.Z.C.Poelmeer. Een doelpuntrijke wedstrijd met goed en vlug spel aan beide zijden. Poelmeer maakte 01, Tegelaar en Lut brachten de stand op 21. Na rust wist Poelmeer de stand in evenwicht te brengen 22, terwijl IJdens Poelmeer de leiding gaf 23. Even voor het einde maakte Tege laar nogmaals gelijk 33. Poelmeer was hier de favoriet in het nemen van straf- ZianH.V.GJ3. Prachtig spel van beide ploegen met' geen doelpunten voor de rust. Zian was in de tweede helft iets sneller, echter nam HVGB de leiding (01). Op zeer du bieuze wijze werd de stand voor Zian gelijk 11. H.V.G.B. wist door open spel de leiding te hernemen 12 en juist als afgefloten is, maakt Zian gelijk, 22. HVGB bleef winnaar. ZwipSleutelstad (Verliezersronde C) Einduitslag 32 voor Zwip. H.Z. en P.C.—U.Z.C. UZC verscheen met vele invallers en kon tegen het snelle spel van HZ en PC niet op. Rust 20 nadat vele malen tegen lat 'en palen was geschoten. Einde 50 voor HZ en PC. LZC—-De Zijl (Verliezersronde B). Een plaatselijke ontmoeting met veel spanning. De Zijl nam de leiding 01, waarna LZC kon gelijk maken 11. Na rust was de Zijl iets sterker en twee goede doelpunten brachten de eindstand op 13. D.Z.V.Zios (Winnaarsronde C). Een eigenaardige wedstrijd met DZV sterker, 10. Zios maakte gelijk 11 en nam in de tweede helft zelfs de leiding, 12. Vlak voor het einde scoorde DZV de gelijkmaker. In het strafworp nemen was Zios er geheel uit- DZV won hier de beker. PoelmeerSVH (Winnaarsronde B). Een zeer onsportief SVH verloor ver diend van onze stadgenoten. SVH nam voor de rust met een doorslagbal de lei ding 01, maar in de tweede helft toen een SVH-speler uit het water werd ge zonden, was de stand spoedig gelijk 11. Hierna werd het meer vechten dan wa terpolo en Poelman benutte enkele kan sen met als eindstand 31 UZC—Zian (Verliezersronde A) UZC nam de leiding 10, echter een fout in de achterhoede gaf Zian de ge lijkmaker 11. Nadat Zian steeds in de aanval was geweest, nam UZC opnieuw de leiding 21. In de tweede helft was Zian veel sterker en met een verdiende 25 overwinning kwam het einde. H.V.G.B.HZ en PC (Winnaarsronde A) Een pracht spel van HVGB met enkele fraaie doelpunten. Wel was HZ en PC in de aanvang sterker, doch spoedig was dit overwicht in handen van HVGB en was de stand bij rust 21. Na rust speelde er slechts één zevental n.l. HVGB. De eind uitslag werd 62. Vermelden wij tot slot dó algehele uit slag: Afd. A: 1. HVGB. 2. HZ en PC. 3. Zian. Afd. B: 1. Poelmeer, 2. SVH, 3. De Zijl. ▲ld, C: 1. DZV, 2. Zios, 3. Zwip.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 6