Duitse wraakzucht wilde bloed van O.D. zien uits onkruid op de Nederlandse akker\ Hemelvaart NIEUWB. LETOSCBI COURANT4 WOENSDAG, 14 MEI INI WAAROM BIJ 70 VONNISSEN 72 SLACHTOFFERS VIELEN (Van een onzer verslaggevers) Het artikel, dat we in de krant van Zaterdag 3 Mei j.l. schreven over het proces der 70, het z.g. eerste O.D.-pro- ces, heeft verschillende familieleden van de erbij betrokkenen naar ons bureau gevoerd. Er bestaat over dit proces n.l. een kort geschrift getiteld „Het proces der 72" Dat is opgedragen aan ,,de na bestaanden der 72 Nederlandse helden, die door de Duitsers den 3en Mei 1942 werden ter dood gebracht." Het opmerkelijke nu is, dat in dit boekje een aantal namen voorkomen, die ons artikel niet bevatte, terwijl ons ar tikel (ontleend aan officieele Duitse ge gevens) namen vermeldde, die dit korte geschrift niet kent. Het zijn de namen der leden van de z.g. prof. Mekel-groep. Met enkele betrokkenen hebben we deze zaak onderzocht en we zijn tot een merkwaardige conclusie gekomen. In de inleiding op genoemd boekje vertelt de Nederlandse verpleegster A. M. de B., die de mannen in hun laatste levensdagen bijstond, dat zij zich, na het veroordelend vonnis, tot het Kriegsgericht wendde en vroeg of zij niets voor de mensen mocht doen. Zij hoorde van de „Obergerichtsrat" Stegemann, dat minstens 2/^ van de mannen begenadigd zouden worden. Hij gaf de zus ter toestemming zelf voor de mannen bij Christiansen te gaan pleiten. Maar toen zij op Woensdag 15 April op de Vijverberg in Den Haag kwam en de Duitsche bevelheb ber ontmoette in Hötel „Des Indes" scheen hij zeer onder de indruk vande aanslag, die was gepleegd op de trein waarmee Heydrich, de beul van Tsjecho-Slowakije, die juist ons land bezocht, vervoerd werd. Niemand was getroffen, maar, zoo deelde Christiansen mee, uit Berlijn was bevel ge komen, dat voor de grote O.D.-groep geen gratie mocht worden verleend. Er was voor haar niets te bereiken Ten slotte zei Chris tiansen: „Begrijpt U het toch, zuster, „Be- fehl ist Befehl", maar omdat U het bent, wil ik voor één veroordeelde nog eens pro beren gratie te krijgen Noemt U mij één naam!" Het verhaal vervolgt dan letterlijk: „Ik heb hem geantwoord, dat zelfs indien mijn eigen zoon bij de slachtoffers ware, ik dit niet zou doen; ik kon niet voor één mens genade vragen, waar zo velen geen dood straf verdienden". Soms is er bij mij wroe ging geweest, dat ik niet één naam heb genoemd, doch om ons dierbaar land eerlijk en waardig te dienen, kon ik niet marchan deren en moest dit antwoord geven" Persoonlijk kon zij niet meer met de mannen spreken, maar uit de berichten, die zij over hen kreeg bleek haar, dat allen er op rekenden gratie te zullen krijgen. Het is niet geschied. Tenminste, voor het oog niet. Maar, zoals wij schreven, de veroordeelden Fogteloo, Eckenhausen, Welbergen, Caboort, Lammers, Reekers en v. d. Poll werden begenadigd. Waarschijnlijk heeft Christiansen dit on dershands gedaan. Om toch aan het bevel van Berlijn te voldoen, voegde hij de Mekel- groep bij de ter dood veroordeelde O.D.'ers en zo kwam hij tot een totaal aantal van 72 slachtoffers, waar er te voren 70 geweest waren. „Plus royalist que le roi" gaf hij aan het „Befehl ist Befehl" een uitleg, waarmee Berlijn tevreden kon zijn. Buiten hen, die wij reeds noemden vielen onder Duitse moordenaarshand: prof. dr J. A. A. Mekel, J. C. A. Metzer, P. Groenewegen, B. Cohen, E. van Zadelhof, S. J. v. d. Velde, J. G. Hogetoorn, E. L. Katan, P. Frank, Boele Koens en E. Kan. Alle slachtoffers kwamen uit Den Haag, behalve prof. Mekel (Delft), S. J. van der Velde (Rotterdam eil Boele Koens (R'dam). De namen van T. A M. van der Stap en H. Kop horen Voorts in de lijst niet thuis. Van der Stap werd in een ander proces ter dood gebracht. De groep Mekel heeft waarschijnlijk te recht gestaan voor het Reichskriegsgericht, want in de zaak van de gebr. Smit wordt, in het door ons geraadpleegde Duitse dos sier, naar deze behandeling verwezen. De nabestaanden der slachtoffers maakten ons er op attent dat niet Cristiansen, maar Rauter uiteindelijk de mannen de dood in gejaagd zou hebben. Het is mogelijk. Het ruikt sterk naar Rauter. Maar de officiële documenten noemen alléén de naam van de generaal der vliegers Christiansen. De Duitse dominé, Pfarrer Luther, die de veroordeelden in hun laatste ogenblikken bijstond, speelde zuster de B. een, op de achterzijde van een kalender geschreven „dagboek" in handen, dat een van de ge vangenen had bijgehouden. Het bevat de volgende bijzonderheden over het gevoerde „proces". Gedateerd 27 terecht gewezen door „Duitse" officier, die, naar wij dachten, slechts Duits verstond..'* Op 4 April: „Een zeer zware dag. Toen Versteegh zei „Wij zijn in Gods hand"c kwam het bevel alle bijbels af te nemen.. Op 7 April: „Sadisme viert hoogtij. Veel straffen." Op 8 April: „Er is ons gevraagd vóór de uitspraak, of er nog aanmerkingen waren. Daar wij echter wisten, dat er, indien men de drie van het koffertje scherp (tijdens het proces ter tafel gekomen Redactie) er buiten liet, niets geen overtuigend bewijs materiaal in hun handen was, lieten wij door Quarles zeggen, dat wij met het pro ces tevreden waren." Op 30 April: „Vrede op aarde. Nog nooit zulke hemelse klanken gehoord. Zuster, dank voor Uw gebed." Op 1 Mei: „Zwaar gewapend escorte komt ons halen. Zuster groet de famlie, groet onze vaders en moeders, vrouwen en kin deren en onze verloofden. 't Komt dichtbij Wij gaan naar God en het eind zal eervol zijn. 72 gaan." In de kerk der gevangenis zijn de man nen nog eenmaal met de predikant samen Chielirtago Kaj dum Li benis ilin, Li forighis de ili kaj estis suprenportita en lachielon. S. Luko 24 51. Benante Jesuo adiauhas la Siajn, kaj levighas el ilia mezo pli kaj pli alten, ghis kiam Li, de nubo kashita, farighas nevidebla por ili. Ne nur super la tiamaj dischiploj Jesuo etendas Siajn manojn benantajn, sed Liaj traboritaj manoj restas bene eten- ditaj super ili kaj super ni. Ankorauh la granda Chefpastro es tas je la dekstra mano de Sia Patro kaj disdonas al ni chiajn 6piritajn kaj chielajn benojn. Tial vi konstante levu supren la okulojn, prechante ke Li benu ankauh vin. Li foriris por akcepti Regnon kaj por reveni pos te. Konsolu vin do en mizero kaj aflikto en suferoj kaj batalado, la scio ke via Savanto estas en la chielo kun gloro kaj povo, ke Li memoras vin en Sia graco se vi amas Lin kaj kredas al Li. Hemelvaartsdag En het geschiedde, als Hij hen ze gende, dat Hij van hen scheidde, en werd opgenomen in de hemel. Lucas 24 51. Zegenend neemt Jezus van de Zijnen afscheid en rijst uit him midden opwaarts, steeds hoger, tot Hij, door een wolk on derschept, uit hun oog verdwijnt. Niet slechts strekt Jezus Zijn zege nende hand-en over de discipelen van toen uit, maar Zijn doorboorde handen blijven zegenend over hen en over ons uitge strekt. Nog is de grote Hogepriester aan de rechterhand van Zijn Vader en deelt ons alle geestelijke en hemelse zegenin gen uit. Heft daarom gedurig uw ogen omhoog met de bede dat Hij ook U zegenen moge. Hij is heengegaan om een Konink rijk te ontvangen en daarna weder te keren. Daarom trooste U in nood en smart, in lijden en strijd, de wetenschap dat Uw Heiland in de hemel is met eer en macht, en dat Hij ook U in Zijn genade gedenkt zo gij Hem liefhebt en in Hem gelooft. Maart: „Wij werden in een zaal geduwd, die versierd was met een hakenkruisylag. Achter een lange tafel zat de president (een majoor van de luchtdoel-artillerie), aan zijn ene zijde twee officieren, aan de andere kant een onderofficier en een tolk. Tien advocaten zaten daarachter. De president klaagde ons aan tien punten. Hoger be roep was uitgesloten. Het gekke was, dat het toen op ons zo weinig indruk maakte. Uit de verte werden wij voorgesteld aan onze advocaat en wij bogen dan Wij tracht ten onze boterhammen naar binnen te wer ken en waren het erover eens, dat de voor stelling alleen maar intimidatie was en geen van ons zag het ernstig in." Op 28 Maart. Busé en tien anderen, die nog niet verhoord waren kregen een beurt. Versteegh was hierbij. Hier zijn zijn woor den: „Het verhoor was onmogelijk, schan delijk, je werd afgeblaft, kreeg geen kans je uit te spreken, werd steeds in de rede gevallen enz. Toen men mij toeschreeuwde, dat ik stond te liegen, heb ik gezegd, dat een Nederlands officier niet liegt en zich niet liet beledigen en dat men uit mij geen woord meer kreeg" Een andere beschuldig de, van Slooten, zegt: „Om vrouw en kind heb ik 35 minuten gevochten voor mijn ven De advocaat steunde mij, maar ook ik werd uitgekafferd." Op 31 Maart: „In razend tempo zestien man verhoord. De advocaat greep in. Kregen gelegenheid even de advocaat te spreken. Van Meel, in heftig debat geweest, vloekte in *t Nederlands en werd in vlot Hollands geweest. Hij hield met hen het Avondmaal. Aan het eind van de dienst zongen de ter dood veroordeelden „Een vaste Burcht is onze God", gevolgd door het Wilhelmus. Waar? Er blijft na dit alles één vraag. Waar zijn de ter dood veroordeelden omgebracht? Er zijn verschillende lezingen. Amersfoort, de heide bij Ede en Oranienburg. De „Dienst identificatie en berging" moest echter op 18 Juni 1946 de vader van een der veroor deelden melden: „Tot op heden is, ondanks alle nasporingen nog steeds niet komen vast te staan op welke wijze en welke plaats een eventueele executie zou zijn geschied". En tot op heden is in deze situatie nog niets veranderd. Met dat al klampt men zich zelfs hier nog vast aan een strohalm. De strohalm dat de 72 of een deel van hen toch nog in leven zijn, ergens in de Russische zone.... Er sloop een enkele zetfout in het eerste artikel. De naam Jan H. Roohaar was fout. Dit moest zijn dr Jan Herman Ronhaar, res. majoor der Infanterie. ZOMERCONFERENTIES NED. HERV. DIACONIEËN Vanwege de Federatie van diaconieën der Ned. Herv. Kerk worden op 1 en 2, 3 en 4, 28 en 29, 30 en 31 Juli te Weerselo en te Oosterbeek vier conferenties gehouden. Be handeld worden de practijk van het diaconaat, de gezinsverzorging en de sociale zorg der Overheid. m. (Slot)* Zeifis het nummer van ons blad, dat ge- Wijd werd aan de geboorte van de vierde Oranjetelg, was niet geheel van Duitse smet ten vrij. In de tweede mededeling van Soest- dijk stond b.v. ,,Het is daarom dat een of ficiële waarschuwing niet kon worden ge geven". yerder sprak een der artikelen van een wikkelkind, waar zuigeling of jonggebo rene weid bedoeld. Ook kwam er in voor: „Op deze vraag zullen meerdere en zeer ver schillende antwoorden gegeven kunnen worden". Ik zal nu verder opzettelijk in dit bastaard taaltje schrijven. U kunt dan proberen er goed Nederlands van te maken. In de aan name dat de zucht tot veiligstelling van ons bezit in de laatste jaren een uitgesproken sterker karakter heeft aangenomen, zal de betreffende vereniging regelmatig een rond schrijven aan meerdere belanghebbenden zenden. Dit verdraagt zich ocibedingd met de daadzaak dat er in Nederland nog vele ge zinnen verkommeren. In deze winter hebben zich nog tal van doodsgevallen voorgedaan die eerstens aan voedselgebrek en tweed ens aan verslechtering van levensverhoudingen te wijten waren. Zfjdens de regering wordt ech ter alles gedaan om de voorradige levens middelen zo billijk mogelijk verkrijgbaar te stellen. Maar voor vele daarvan is de toe stand uitzichtsloos en moet het verslechteren van die verhoudingen ernstig gerekend wor den. Lang niet alles is doorvoerbaar wat men zich voorstelt. Lastauto's en lastwagens zijn nog altijd niet zonder meer uit het bui tenland te betrekken. Nog lang zullen vele van de vooroorlogse bedrijven lamgelegd blijven Bij de jaarwende heeft de Minister- President dan ook een rede gehouden, die handelde om de verslimmerde toestanden. Wij vervoegen niet over de wichtige waren, die dit zouden kunnen verbeteren en de zwart handelaren maken het ogenblikkelijk nog zwaar, de kostprijzen omlaag te brengen. Maar ook in de tachtiger jaren maakten we een tijd van ernstige depressie mee. Het is onafwijsbaar dat er zulke tijden komen, want wij zijn aangewezen op de grootmachten. Wij begroeten dan ook met grote instemming alle maatregelen, die vruchten zullen afwerpen, al lijken ze op zich volstandig onrechtvaar dig. Leven snoodwendige artikelen moeten voor ieder verkrijgbaar zijn, maar men kan niet plotseling ombouwen wat sedert jaren werd vemalatigd. De totaalindruk die we van het beleid der regering krijgen is dat haar strevingen te prijzen zijn. Maar de tijdens van de steenrijke Hollanders komen voor lopig niet terug. Het is zelfs vraagüjk of ze ooit terugkeren. De zelfliefde der mensen is in de laatste jaren daartoe te sterk gewor den. Met de toewas van ons nationaal ver mogen kan voorlopig niet gerekend worden. De zwaarindustrie nut alles uit wat ze kan, maar het is onmogelijk zonder meer om te schakelen. Voorbeeldeloos groot zijn de ver liezen die we leden en we hebben het groot ste deel van ons nationaalvermogen ingeboet. Men kan zich wel uitspreken voor het vrij geven van allerlei handelswaren, maar in het voorliggende geval zouden weinigen die kans kunnen benutten. We hebben ons in de achter ons liggende jaren meer moeten toe leggen op de fabricage van springstoffen dan bij voorbeeld met ons gebrek aan spijsvetten te verenigen was. Dat is goeddeels aan de overheersing te wijten, maar dit neemt niet weg dat we thans b.v. niet ingesteld zijn op het maken van speel waren, die een bedui dend bedrag aan deviezen zouden inbrengen. Daarbij komt dat de prijzen van buiten landse waren aantrekken. We kunnen aan voelen dat de nabuurlanden met een ont waarding van de gulden rekenen. We dienen dit onomwonden te erkennen en het als een onafwijsbare noodzakelijkheid te zien. Dit zijn beachtenswaardige tekenen. Maar de be levenissen der laatste jaren hebben ons ge leerd dat daadkracht alles overwint. Ik be hoef maar heen te wijzen naar de begeeste ring, waarmee de technikers eens te meer de geëigende middelen hebben gevonden om Nederland tot een eerstklassig land te ma ken door alle oudmodische methoden, voor al in de nutsbedrijven middels richtige werk wijzen succesvol om te vormen. Mogelijker wijze zal ons land dan ook weer spoedig op- ademen. Maar wij moeten dan alle eigendom- melijke gebreken uit de bezettingstijd over gebleven, terugwijzen. Wij vervoegen over genoeg ruws to ff en om althans gedeeltelijk in elke grootstad de industrie waer te doen be voorraden. De doorsnee-arbeider zal in de opgemelde grootbedrijven met vreugde alle moeilijkheden bemeesteren. Dit is een on aanvechtbare daadzaak. Men zal dan ook niet kunnen misbillijken dat we opzichtens deze kwestie er op aandringen dat wie niet aan deze vervolmaking van onze welvaart wil meewerken, uitgezuiverd wordt. We bena drukken het feit dat we alleen langs deze weg een onomstreden grootindustrie kunnen daarstellen. Maar dit is dan ook onbedingd nodig voor een volledigè omstelling. Dit zal wel voldoende zijn om te bewijzen hoe onze taal wordt verknoeid. Want geen enkel woord is verzonnen. Ze zijn alle uit kranten en geschriften van andere aard ver zameld. Ik eindig met een gedicht van Nico- laas Beets uit het jaar 1848, dat ik thans weer mag laten drukken, maar dat door de onderdrukker gedurende de bezettingstijd in een mijner leerboeken werd geschrapt. GERMANISMEN Gij hebt mij, lieve Buren, Uw toonstuk niet te sturen: Ik zing niet gaarne op Duits; Houdt, daar gij mij door t oor boort Met uw afgrijslijk voorwoord Uw liedertafels thuis. Verlost mij van de daadzaak, Waarover ik mij kwaadmaak, Gewis niet zonder grond! En wijs om mij te grieven Niet hun naar de omloopsbrieven Dit gij mij onlangs zondt. Och, dat de Nederlanden Toch sporeloos verbanden Wat voortgaat uit uw huis, In plaats van door te voeren Wat burgeren en boeren Tot schande strekt of kruis. Ons Neerduits was welluidend Zo lang gij 't niet beduidend Met valse klanken schondt: Ons Neerduits was verstandig Zo lang men 't niet onhandig Verplooide naar uw mond, Ons Neerduits zal slechts leven, Zo lang wij 't niet vergeven Met vruchten van uw grond. Den Haag. Dr. F. C. DOMINICUS. n.* in het no. van gisteren Vervolg van de vierde kolom) 5.45 Wat 't buitenland leest; 6.00 KI. v. Beeck; 6.25 Kafih. jeugd; 6.40 KL. v. Beeck; 7.00 Nieuws; 7.15 Ex-politieke gevangenen; 7.30 De Raaff en Schutte; 8.00 Nieuws; 8.15 Ge wone man; 8.20 Ork. zonder naam; 8.45 Hoor spel; 9.15 Opera; 10.00 Waldteufel; ^0.30 Nieuws; 10.45 Kath. nieuws; 10.55 Vaders dag boek; 11.00 Componistenrevue; 12.00 Sluiting. ,,En als zij hun ogen naar do hemel hielden terwijl Hij henen*- voer". Handelingen 1 10a. Een extra vrije dag midden in de week, een welkome gelegenheid voor een uit stapje of tochtje, meer betekent voor tal loos velen de zesde Donderdag na Pasen niet De grote massa kent nog wel het woord „Hemelvaartsdag," maar op de vraag, wat dat betekent, zal menigeen het antwoord schuldig blijven. Wat zijn er toch een mensen, die aan dit korte, tijdelijke leven op aarde genoeg menen te hebben. Hoe velen gaan hun weg met de ogen gericht naar beneden. Sommigen, bij gebrek aan enige gees telijke belangstelling, alleen belust op brood en spelen. Anderen, uiterlijk gods dienstig misschien meelevende kerkleden, terwijl toch de Hemelvaartsdag voor hen voorbijgaat met uitsluitend tijdelijke ge noegens, zonder de levende geloofsge meenschap met Jezus Christus. Zo mag het morgen voor ons niet zijn! De Hemelvaartsdag is de gloriedag voor de Zaligmaker der wereld. Hij wordt na volbrachte arbeid opge nomen in de heerlijkheid. De Hemelvaartsdag is echter ook die feestdag voor alle hemelsgezinde mensen, die werkelijk in Christus geloven. En als zij hun ogen naar de hemel hiel den! Daarheen is Jezus ons voorgegaan. Daarheen zullen al de Zijnen Hem een maal volgen. Welk een schone toekomst gaan wij tegen. Maar de Hemelvaart van Christus maakt ook ons leven hier op aarde rijk, wanneer wij voortdurend opzien naar omhoog. De elf discipelen stonden met ten hemel geheven ogen op de berg, even opgetild als 't ware boven het niveau van al het aardse en vergankelijke. Het leven, dat ten volle gericht is op de hemel, het leven met de verheerlijkte Christus tilt ons altijd weer uit boven de zonden, moeiten en zorgen van de tijd. Want in Christus ligt ons levensdoel, en uit Christus vloeit onze levenskracht. Hij verbond hemel en aarde weer samen. Wij mogen het niet van de aarde ver wachten, dat is onze zonde. Wij behoeven het ook niet van beneden te verwachten, want dat geeft grote teleurstelling. Wij moeten onze ogen en harten ten hemel verheffen, waar Jezus Christus is en zo steeds met opgeheven hoofd door het leven gaan. Dat maakt het kruis lichter. Dat geeft telkens nieuwe moed. Door het geloof, dat Hij, Die van ons ging, toch bij ons is en eenmaal weder komt om ons voor eeuwig tot Zich te nemen. Ds. Joh. Meynen. Wat de Radio op Hevelvaarts- dag brengt Programma voor Hilversum I (301 m.) A.V.R.O.: 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Suite; 9.45 Lente-vitami nen; 10.30 Vtouw; 10.35 Les gars de Paris; 11.20 Amsterdam in lentetooi; 11.30 Waltztime; 12.00 Bloemencantate; 12.30 In 't spionnetje; 12.35 De Raaff en Schutte; 1.00 Nieuws; 1.15 Omroepork.; 2.10 Z.-Afr. letterkunde; 2.30 Ka mermuziek; 3.00 Zieken; 4.00 U kunt het ge loven of niet; 4.05 Mixed pickles; 5.00 Kaleis- doscoop; 5.20 Welk die deze week; 5.30 Sky- masters; 6.00 Nieuws; 6.15 Bitter sweet; 6.30 Strijdkr.; 7.00 En nu naar bed; 7.05 Flip Staal; 7.15 Hij en zij; 7.45 Sport; 8.00 Nieuws; 8.15 Radiofonisch Festival; 9.15 Hoorspel; 10.30 Natuur-decors; 1100 Nieuws: 11.15 Filmmu ziek: 12.00 Sluiting Programma voor Hilversum li v41o m.) K.R.O.: 8.00 Nieuws; 8.15 Hoogmis; 9.30 Nieuws; N.C.R.V.: 9.45 Massa-zang; 10.00 Le ger des Heils jubileert; 11.30 Bach; K.R.O.: 12.15 Drakendoder; 12.30 Vaudeville-ork.; 1.00 Nieuws; 1.20 Vaudeville-ork.; 1.45 Van de hak op de tak; N.C.R.V.: 2.00 Amati-trio; 2.40 Harp; 3.00 Kamerkoor; 3.30 Literatuur; 4.00 Marnierskapel 4.45 Declamatie; 5.05 Licht klassiek progr.; 5.50 Vreedzame strijd; 6.00 Vrij en blij; 6.45 Van Jan van Eyck tot nu; 7.00 Nieuws; 7.15 Kamermuziek; 8.00 Nieuws; 8.05 Bachkoor; 9.05 Jeugd; 10.15 Actueel ge luid; 10.03 Kentucky Minstreels; 10.45 Avond>- overdenking; 11.00 Nieuws; 11.15 Franck; 11.40 Non-top; 12.00 Sluiting Wat de radio Vrijdag brengt Programma voor Hilversum I (301 m.) VA.R.A.: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.18 Opera; 8.50 Vrouw; 9.00 Kwartet; VP.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.20 Regenboog; 10.45 Russische volksliederen; 11.15 Vrouw; 11.30 Krontjong; 11.45 Fam.ber. uit Indië; A.V.R.O.: 12.00 Pierre Palla; 12.35 Skymasters; 1.00 Nieuws; 1.15 Sa- lonork.; 1.45 Zang; 2.00 Kookkunst; 2.20 Bar- birolli; 3.00 Reportage; 3.20 Opera; V.A.R.A.: 4.01 Joh. Jong; 4.30 Tussen 12 en 16; 5.00 Miller-sextet 5.30 Muzikaal babbeltje; 6.00 Nieuws; 6.20 Strijdkr.; 7.00 Denk om de bocht; 7.15 Jan Corduwener; V.P.R.O.: 7.30 Liefde en huwelijk; 7.50 Vrijz. Prot. nieuws; 8.00 Nieuws; 8.30 Christendom en cultuur; V.A.R.A.: 9.00 Men vraagt; 9.30 Buitenl. over zicht; 9.45 Stradiva sextet; 10.15 Jazz; V.P.R. O.: Avondwijding; VA.R.A.: 11.00 Nieuws; 11.15 Symph. concert 12,00 Sluiting Programma voor dilversum 11 (415) K.R.O.: 7.00 Nieuws; 7.15 Gram.; 7.30 Mor gengebed; 7.45 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk de dag; 9.00 Gram.; 9.50 Richard Tauber; 10.15 Boek der boeken; 10.40 Brahms; 11.00 Zonnebloem; 11.35 Als de ziele luistert; 11.45 Don Kozakkenkoor; 12.03 Yehudi Memihin; 12.30 Staf muziek; 1.00 Nieuws; 1.15 Staf mu ziek; 1.50 Van man tot man; 2.00 Uit Indië; 2.30 Eng. gram.; 3.10 Kamermuziek; 4.06 Gold- stream Guards; 4.30 Na schooltijd; 5.30 Octet;

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 4