VoorTrouwauto's Hetzelfde kroontje..* GH behang ZONDAG Mr. D. E. H. VERDAM F. H. V. d. HORST OPENLUCHTMEETING RIL WK LE1DBCHE COURANT ZATERDAG, 10 MEI 1M1 Instituut „Effatha" hield 59ste jaarvergadering Tekort aan plaats en financiën in het afgelopen jaar. Onder voorzitterschap van prof. L. H. v. d. Meiden, uit Apeldoorn, werd deze week te Voorburg de 59ste jaarvergadering van de vereen. JSffatha" (Chr. Inst. voor Doofstom me kinderen) gehouden. Nadat prof. v. d. Meiden de bijeenkomst geopend had, bracht de secr, de heer T. v. Dijk, verslag uit en belichtte de moeilijkheden, waarmee het per soneel te kampen heeft om de 180 kinderen, zo goed mogelijk te verzorgen. Het internaat is veel te klein en uitbreiding is vooreerst onmogelijk. Om weer nieuwe leerlingen te kunnen aannemen moet de linkerhelft van de kapel uit nood voor slaapzaal worden in gericht. De le penningm., de heer J. Mod deraar, deelde mee, dat het tekort over 1946 niet minder dan ruim f 158.000 bedraagt, ter- Wijl de contributies gelijk bleven. Hij dankte mej. Sijpkens, de huismoeder, en de heer B. Kooij, de administrateur. De dir. der school wees eveneens op d« toeneming van 't leer lingental, dat sinds 1920 verdrievoudigd is Over de nazorg sprak nog de heer P. Brem- mer, waarna ds G. v. Duinen, Geref. predi kant te Wassenaar-Z., enkele opwekkende woorden sprak. Bij de verkiezing bleef het bestuur ongewijzigd. In de middag werden de aanwezigen, w.o. vele ouders in het gebouw rondgeleid. Tij dens de openbare les konden zij zich per soonlijk overtuigen, hoe de opvoeding van him kinderen ter hand wordt genomen. HAAGSE TRIBUNAAL Voor het Haagse tribunaal zal op 14 Mei Zich te verantwoorden krijgen J. R. v. Laten Uit Oegstgeest die in bezettingstijd zich als een fel NSB-er en verrader heeft gedragen. Niet alleen dat hij tegenstanders aanbracht, doch hij klaagde ook de NSB-burgemeester van Oegstgeest aan omdat die niet genoeg voor de „kameraden" deed. HAAGSE GERECHTSHOF Wegens verduistering in haar dienstbe trekking, was de dienstbode A. M. M. te Leiden tot onvoorwaardelijke straf ver oordeeld, van welk vonnis zij in hoger be roep kwam. Het Hof heeft de straf voor waardelijk opgelegd met drie jaar proeftijd. Wegens diefstal door middel van in- klknming heeft zich in hoger beroep voor het Gerechtshof te verantwoorden gehad A. B. uit Leiden. Het Hof heeft arrest gewezen etn het vonnis bevestigd. W. v. D. te Noorden had geknoeid in de toewijzingen voor benzine waardoor hij op onrechtmatige wijze in het bezit was giekomen van. 1700 liter benzine. Voor dat feit was verdachte veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf, van welk vonnis hij in hoger beroep kwam bij het Haagse Hof. Dit heeft arrest gewezen en verdachte opnieuw tot vier maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Wegens diefstal in vereniging heeft in hoger beroep zich voor het Haagse Hof te verantwoorden gehad C. L. S. uit Alphen aan den Rijn, die tot onvoor waardelijke gevangenisstraf was veroor deeld. Het Hof heeft deze straf thans voorwaardelijk opgelegd, met proeftijd van drie jaar. JAN HOLLANDER KRIJGT 15 JAAR. Het Brjz. Ger. te Utrecht veroordeelde het ex-hoofd van de Pers- en Propaganda- afdeling van de N.S.B., Jan Hollander, uit Amersfoort, tot 15 jaar gev.straf met aftrek. Eis was de doodstraf. HEVIGE HEIDEBRAND OP DE „HOGE VELUWE" Op de „Hoge Vekiwe" heeft dezer dagen een zware heidebrand gewoed, waar door 150 ha heide verloren ging. De blus- singspogingen van 300 Edese militairen en de politiebrandweer werden bemoeilijkt door de overal verspreid liggende granaten. Selectiewedstrijd van de Nederl. Politie Sportbond Twee Leidse spelers ongesteld. Op Dinsdag 13 Mei 1947 spelen twee elftallen van de Nederlandse Politie Sportbond een selectiewedstrijd op het Sportterrein aan de Zoeterwoudse Singel, aanvangde 18.30 uur. »De organisatie is aan de L.P.S.V. opgedragen. Na afloop van de wedstrijd zal defini tief het elftal worden samengesteld en dit zal worden uitgezonden om in Frank rijk een wedstrijd te spelen. Het doet ons een genoegen te kunnen mededelen, dat twee spelers van de L.P. S.V. in beide elftallen zijn opgenomen en wel A. Windhorst, die de linksbinnen plaats zal bezetten en J. van Leeuwen, de rechtsback-plaats- Vele eerste klassers zijn in deze elf tallen opgenomen en het belooft een goede wedstrijd te worden. Hier volgt de opsteling: Elftal A. B. J. Jaket (Zaandam); F. v. Dam. Hilversum en J. Webster, Sparta; G. v. d. Bcwn, Huizen, D. Kuiper, Zaan dam en J. de Groot, Haarlem; G. Hart man, Haarlem, A. Kat, Z.F.C., G. Weste rink, Xerxes, A. Windhorst, Alphen en N. Laan, Haarlem. Elftal B. J. Haverlag, Alkmaar, P. Keur, Stormv., J. van Ónselen, V.S.V., P. Fonkert, H.V C. en H. Baans, U.V.V. H. Banis, A.W., G. Dorland, 't Gooi en K. Huininga, Alcides. D. Haak, Storm vogels en J. van Leeuwen. Quick-Boys. Chr. Noortman. R.C-H. G. C. H. te Leiden was wegens ver duistering door de politierechter ver oordeeld tot onvoorwaardelijke gevan genisstraf, van welk vonnis zij in ho ger beroep kwam. Het Hof heeft de straf voorwaardelijk opgelegd met proeftijd van drie jaar. GARAGE WERKHOVEN Chauffeurs in uniform PELIKAANSTRAAT IS—13A, Tel. 22688 BEDDEN en MATRASSEW vakkundig REPAREEREN EN OPMAKEN! Alle reparaties van matrassen en bedden in één dag gereed. WONINGINRICHTING F. PLAIZIER Terweeweg 54, Oegstgeest, Tel. 25082 VAN BATENBURG VERLIEST Z7* PENSIOEN. Naar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt adviseerde het A'damse Tribunaal gisteren den 49 J. voorm. hoofdinsp. v. d. Luchtbescherming, A. van Batenburg te Bus- sum, voor het leven te ontzetten uit: de beide kiesrechten, het recht om openb. ambten te bekleden, bij de gewapende macht te dienen en het genot van pensioen. Van B. was in September jl. reeds op vrije voeten gesteld en was o.a. lid van de Germaanse SS. Twee 1-pers. ledikanten voor een 2-pers. ledikant, of een 1-pers. ledikant te koop. W. van Weeghel, Valkenburgerweg 26A, Katwijk aan den Rijn. en toch brandt het ANDERS 1 Zie, hoe het licht zich spie gelt in het zachtglanzend fond van het behanghoe het met lichte schaduw re- lief geeft aan het volmaakte GH plastiek*). Wonderen doet behanghet verandert de gehele sfeer waarin wij wonen. Kies Uw behang dus met zeer veel overleg, temeer daar het voorlopig nog erg schaars zal blijven. Kies het uit de bijzondere collectie GH plastiek-behangsels, wanneer U zo gelukkig mocht zijn tot de weinigen te behoren, die voor nieuw be hang in aanmerking komen. Uw behanger zal gaarne bij de levering behulpzaam zijn. Wij doen echter een beroep op Uw geduld... de wacht lijst is al zeer lang. Speciaal plastiéhdruh-procedé, octrooi aangevraagd. GOTIDSMIT-HOFF. Fabriek te Amsterdam-Noord. Filialen met toonkamers in alle belangrijke steden des lands. In Leiden: lieerengracht 18. Levering via de handel. Te koop gevraagd In g. st. zijnde kinder wagen en witte jassen en broeken, m. 50. Spiegel straat 40, Leiden. Te koop aangeb. Prima roeiboot, Amer. greenhout met toebehoren, z.g.a.n., tevens 'n ongecoup. boxer (teef, 8 mnd., zeer lief, met stamboom Haagse Schouw). Adres: Rijndijk 290, Voorschoten. Telefoon K 1710—22009. Een Concertina, i.g.st. Br. No. 6204 Bur. Blad. Pracht metalen wringer m. zware rollen, als nieuw, gr. maat ƒ37.50, z.g.a.n. kinderfietsje met plankje, oude kw. 20, en 1 metalen step 15, beide fl. maat. De Genestetstraat 65A. Watersport. Te koop roeibootje met zeiltuig en riemen en 1-pers. racecano met peddels. Na 6 uur v. d. Valk Boumanweg 39C, Leiderdorp. Een weefstof tafelkleed en uitvouwbare kinder stoel. Gevraagd babybox en reiswiegje. P.J Blok- straat 32. Aangeb. nieuwe v.o. overall, 17.50, z.p., marine trui 12.50 z.p., h. h.- schoenen 13, z.g.a.n., m. 42. Tevens gevraagd een kinderledikantje. Br. No. 6200 Bureau Blad. 2-pers. ijzersterk pitch- pine ledikant met spiraal 50, dressoir, massief eiken nieuw 150, kinderkastje (donkerbruin) 30, 6-dlg. konijnenhok 15. Const. Huygenslaan 37 (Lage Mors). Aangeboden (moet weg) herenfiets met nieuwe banden, Amerikaanse type machine 145, Singer naai machine 60, stofzuiger (slede) geruisloos 35, klein vloerkleedje 20, polshorloge 15, electr. klok. Oude Rijn 23, Leiden. Zeer goed Amer. huis orgel, mooi van klank, zonder gebreken, 10 regis ters, best merk (Ham mond). Prijs zeer billijk. Br. No. 6181 Bur. Blad. Muziekliefhebbers. Wederom prachtv. staande salonpathefoon m. platen 35, koffergramofoons v.a. 20, mooie duidelijke luid sprekers vanaf 10, radio- onderdelen, spoelen, toon- armen, weergevers, enz. Jan Vossensteeg 41, Leiden. Motorschuit m. luiken, 5 ton, motorspuit Conord m. 40 M. extra slang, alles in prima staat. Nic. Kooy Jr., Rijndijk 280, Voor schoten. Palingfuiken. Sophia- straat 96. V.o. herencostuum, als nieuw, m. 56, voor klein dik persoon, en dito m. 48. Tevens jongens plusfour- cost. lft.12—14 j., blauw dito met korte broek, grijs en blauw pakje leeft. 6—8 jaar. Herengracht 84. Motor. Wegens omstan digheden een Ariel 4 cyl., luxe uitvoering, z.g.a.n. I Hogewoerd 127. Inboedel. Grote inboedel aangekocht, w.o. slaap kamer, huiskamer, eetkam., schuiftafels, orgel, enz. enz. Hetzelfde adres koopt hele en gedeelten van inboedels. P. J. H. v. d. Pluym, Hoge woerd 41. Tel. 21266 Leiden 6 Een massief eikenhouten buffet met geslepen glas voor ƒ85. Te bevr. Oude Singel 48, na 7 uur. M. sportjasje, blauwe stof, 1213 j., ƒ7, m. zom. jurk en blouses i.g.st. 11 12 j., m. regenmantel. Meidoornstraat 27. Piano te koop, merk Carl Steinborg. Tevens een pluche tafelkleed. Br. No. 6189 Bureau Blad. Een nieuw old finish dressoir, wegens over compleet. Remisestraat 31, Katwijk aan Zee. Vijf ramen, trapleren 1.10 per trede, keuken tafels ƒ6, kindertafels ƒ3, droogrekken, sjoelbak 20, kapstok 5, latten, plankjes enz. Zagerij, slijpen van zagen. Oude Singel 216, Leiden, werkplaats. Een nieuwe mantel m. 44 nieuwe kleur ƒ75. •Jacht werf J. van Dam Sr., Oude Wetering. Philipsradio, slaapkamer ameubl., microsc., Prisma kijkers, buks, stoelklok, uitschuiftafel, brandkast, werktafel, boekenkast 4-d., kameelzak, hangkroon, gitaar, pick-up-motor, sle- stofzuiger. Nieuwe Rijn 60. Telefoon 22150. Nieuwe electr. Hawaii - gitaar, of ruilen voor damesfiets. Burggraven- laan 16. Siamese poes en kater, 1 j. oud. Lederen hang- en legkoffer 7550 cm., lede ren harmonicakoffer 6538 cm., 2 koperen primussen merk Juwel. Hogewoerd 48. Telefoon 23956. Schrijfbureau, winterjas en een sjoelbak met schijven. Leeuwerikstr.^ 43. Gedragen heren- en jon genskleren, zeer billijk of alleen voor punten. Een ombouw voor vaste was tafel met spiegel. Zoeter- woudsesingel 97. Stuk wit marmer 35x110 cm. Zijlsingel 73. Tel. 21457. Klein kajuit-jacht. Noordeinde 242, Roelof- arendsveen. Een moderne witte trouwjapon met kant en sleepje, zonder punten. Br. No. 6198 Bureau Blad. Z.g.a.n. kinderwagen. Te bevr. Maandag na 7.30 n.m. Acacialaan 33, Leiderdorp. Een in goede staat zijnde kinderwagen of ruilen voor een wandelwagentje, moet in g. st. zijn. Helmus, Rood- borststraat 11, 2x bellen. Pootaardappelen te koop, met spruiten, Bevelanders klasse A. bij Fa. W. Bos Zonen, Wassen.weg 13, Katwijk a.d. Rijn. Tel. 2079. Een in g. st. zijnde roei boot met aanhangmotor. Te zien 's avonds na 6 uur Ambonstraat 26. Mooie jonge bloemkool- planten, soort Lecerf. N. Segaar, Leidseweg 497, Voorschoten. Telefoon Leiden 25685. Te ruil Alleen voor 40 punten een z. g. a. n. donkerbl. herenregenjas, leeft, ongev. 18 jaar. D. Kromhout, Koe straat 22, Rijnsburg. Personeel gevr. Net meisje. Ik zoek een meisje uit een net gezin, dat mij bij mijn werk kan helpen. Goed loon, vrien delijke beh. Zondags vrij. Aanm. De Mey van Streef kerkstraat 27. Naaister aan huis gevr., 1 warme maaltijd. Zoeterw. Singel 54. Tel. 25801. Nette jongen gevraagd in levensmiddelenbedrijf. A. F. Mulder Zoon, Nieuw- steeg 33. Voor actieve betrouwb. jongens is er plaats bij ons als aank. bediende en leer ling-bediende. Mathöts Winkelcombinatie Levens middelen, Rijnsburg. Gevraagd een net meisje van half 9 tot 2 uur, of een werkster voor twee dagen per week. Pr. Hendriklaan 21, Oegstgeest. Net dagmeisje gevraagd. Aanmelden na 7 u. Emma- laan 45, Oegstgeest. Personeel aangeb B.z.a. een schipper voor motorjacht. Br. J. van Bentem, Warmonderdam 31, Sassenheim. Net meisje, 18 jaar, G.G., uit dorp bij Leiden, biedt zich aan als winkelmeisje, eventueel genegen er enig licht huish. werk bij te doen. Liefst in Leiden. Br. No. 6187 Bureau Blad. Werkster b.z.a. voor drie dagen per week, van prima get. voorz. of adressen voor inlichtingen. Br. No. 6199 Bureau Blad. Nette jonge werkster b.z.a. voor Woensdag en Vrijdag, te Leiden. Br. No. 6188 Bureau Blad. B.z.g. academisch gegra dueerde (doet. ex. der wis- en natuurk. fac.) voor het leiding geven bij huiswerk en het geven van bijlessen in mod. talen, scheikunde, natuurkunde en wiskunde aan leerlingen van de mid delbare school. Br. No. 6180 Bureau van dit Blad. Te huur gevraagd gestoffeerde kamer met warme maaltijd, liefst cen trum stad. Br. No. 6185 Bureau Blad. Te huur aangeb. Te Leiden g. gem. kamer (s) met voll. of ged. pension voor één of twee heren of dames, in rustige, beschaafde omgeving. P.G. Br. No. 6190 Bureau Blad. Voor nette heer, geen student, slaapkamer, met huiselijk verkeer, centrum stad. Tevens damesmantel m. 38 aangeboden, zonder punten. Br. No. 6182 aan het Bureau van dit Blad. Gestoff. zit-slaapkamer aangeboden of zitkamer m. zoldersl.kamertje, zonder pension, aan dame, omgev. Jan v. Goyenkade, Leiden. Br. No. 6201 Bur. Blad. Voor heer alleen of stu dent een mooie zonnige kamer. Br. No. 6183 aan het Bureau van dit Blad. W onin gr uil Huis te Leiden voor een te Alphen. Br. No. 6205 Bureau van dit Blad. Aangeb. huis in Sassen heim, 5 kamers, keuken, flinke tuin. Gevr. huis in Oegstgeest, Leiden, Voor schoten, Voorburg of Was senaar. Br. No. 6159 aan het Bureau van dit Blad. Te huur gevr. in Oegst geest kleine woning, liefst met tuin, of ruilen voor een huis in Sassenheim, bev. 5 k., kelder, tuintje, grote stenen schuur met zolder voor alle doeleinden geschikt, centrum dorp, 6 per week. Br. No. 6184 Bureau Blad. Diversen Naaimachines defect? Wij repareren bij U aan huis, klaar terwijl U wacht. Geen vervoer. Geen weken wachten. Vakkundig en geringe kosten. J. B. M. Schoots, Rijnsburgerweg 29b, Tel. 26664, Leiden. O Mode Vakschool H.C.V. Leert zelf uw kleding tekenen, knippen, naaien volgens eenv. methode bij ervaren lerares. Ochtend, middag-, avond-, club- en privélessen. Inlichtingen Dinsdag, Woensdag, Don derdag. M. L. A. Elskamp, Plantsoen 11. Kamerbewoonster zoekt contact met andere lotge noten, mnl. en/of vr., om gezellige bridgeavondjes te arrangeren. Br. No. 6203 Bureau van dit Blad. Bij een Engels en Frans conversatieclubje bestaat gelegenheid tot aansluiting, ƒ5 per maand. Tevens te koop twee tennisrackets en te huur slaapkamer. Telef. 23266. Zeemanlaan 36. Zakenman vraagt 1000 ter leen, tegen 5 rente, van particulier. Br. No. 6202 Bureau Blad. Verjaardagen? Wij heb ben nog volop potten ker- hen op sap. Ook nog prima alc.vrije likeur tegen in levering van twee ons suiker per fles. Levensmid delenbedrijf „De Spar", Rijnsburg. Heerlijke speculaas tegen inlevering van slechts één ons suiker. „De Spar", levensmiddelenbedrijf, Rijnsburg. Prediken in de E. C G. MIDDELSTEGRACHT 3 D.V. om 10 uur WEdg. heer en half zes Voorgr ZANGKOOR ZINGT! NED. LEGER DES HEILS HEMELVAARTSDAG tussen 3 en 5 uur BEESTENMARKT 's avonds 7 uur openbare bijeenkomst in Gebouw Rozenboom Nieuwe Bees tenmarkt 12, MUZIEK ZANG Vrije toegang

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 9