KOERIER PIEPKUIKENS WINKELBEDIENDE AANK. BEDIENDE FLINKE HULP Wat er in de omliggende plaatsen voorviel Aan en om de monding van den Ouden Rijn NAAIMACHINE-OLIE, 2 HULPEN IN DE HUISHOUDING PLAATS EEN 'T IS DE MANIER NIEUWE LEIDSCHE COURANT e DINSDAG 1 APRIL 1947 LISSE Morgen hoopt ds heer Joh. Kaak den dag te herdenken, dat hij 55 jaar ge leden in dienst trad bij de fa G. v. d. Mey en Zonen Het Katwijksohe gezelschap, dat di rect na de bevrijding voor de P.J.C. het mooie stuk „Nederland vedht door" heeft opgevoerd, zal nu weer naar Lisse ko men en hoopt dan op te voeren „Tien uur heit de klok". De opvoering zal plaats hebben op Woensdag 23 April a.s. in Re- hoboth Woensdag 2 April zal er door Hol lands BLoernboHenihuis een groote boe del- en materialenveiling worden gehou den. Er zijn van die vereenigingen, die aonder veel opsmuk door het leven gaan en jaar in jaar uit zonder bijzonder te worden opgemerkt hun arbeid verrichten. ZuWc een vereeniging is het „Ondersteu ningsfonds bij ziekte" waarvan de heer L. Kapiteijn reeds zoovele jaren voorzit ter is en welke sociale vereeniging mor gen haar gouden bestaansjubileum mag vieren. In 1897 werd het fonds opgericht als uitvloeisel van een bespreking in de vergadering van de afdeeling Lisse van Bloembollencultuur. Dat dit fonds, dat eens bijna 800 leden telde, vaders of kost winners dan gerekend, geleidelijk weg in ledental daalde, is te begrijpen. De sociale voorzieningen werden steeds beter en de noodzakelijkheid werd steeds minder ge voeld. Voornamelijk de „oude garde" be hoort nog tot de leden, hoewel er ook nog jongeren zijn, die het goede werk willen voortzetten. Moge dit fonds nog vele jaren zijn heilzaam werk blijven Voortzetten. Een dezer dagen hield ds Dorsman, van Schelluinen, een tijdrede in de Vei lingzaal van de pofoaho over het onder werp: Tweeërlei bouwers. Spr. ving zijn rede aan met te wijzen op het gesprek, dat Jezus Christus heeft gehad met zijn discipelen over wijze en dwaze bouwers, waarbij Jezus niet doelde op de Kerk Gods en de wereld, maar op het bouw- volk Israël. De wijze bouwer verdiept de fundamenten tot den rotssteen en, de dwaze stijgt direct met zijn bouwwerk omhoog, doch de wijze heeft een kamer meer in zijn huis, nl. een kamer des ge- beds, dat is het bevindelijke geloofsleven in tegenstelling met de dwaze bouwers, die van bevindelijk geloofsleven niet we ten willen en niet spreken kunnen. Want de wijze bouwer heeft zichzelven leeren kennen als een onwijze, een albederver, als een, die nooit iets goeds kan voort brengen en in wien geen goed woont. Vervolgens wees spr. op de dwaze bou wers. Dat zijn de mensehen van het juichende Christendom van onze dagen. Zij zitten ook onder de prediking van de leer des Verbonds en hoe Orthodox of Gereformeerd ook, hun huis is gebouwd op zandgrond. Het zal tegen den stormwind des doods niet bestand blijken te zijn en nu kan het spoedig voor iegelijk onzer de laatste dag zijn en wat kan het dan baten een rechtvaardig God te ontmoe ten. Zoo dan, zoo gij Zijn stem dan heden hoort, kiest dan heden wien gij dienen auH. Staat uw woning nog op zandgrond, laat dan dit woord u nog in herinnering brengen hetgeen tot uw vrede dient. Donderdagavond werd in de Ned. Herv. Kleuterschool de jaarvergadering gehouden van de Lissesche Prot. Coöp. Verbruikers- vereeniging „Ons Belang" U.A., o.l.v. den voorzitter, den heer J. Bolkemade. De secretaris, de heer H. v. d. Pol, bracht het jaarverslag uit. Hierna volgde het fi- nancieele verslag, waaruit we overnemen, dat de balans sloot met een bedrag in tel lingen van f 70,402.12%, het kapitaal be droeg per balansdatum f 52.667.57, de bruto winst afd. winkel f 27,792.84%, afd. bakke rij f 39,306.43. De te verdeelen winst be droeg f 7432.14%. Na de gebruikelijke afschrijvingen werd besloten voor de afd. bakkerij een dividend uit te keeren van 2 pet. en het resteerende over te boeken naar de Alg. Reserve. De re servebelastingen kwamen hierdoor te staan op f 7318, de alig. reserve steeg tot f 38,907.84 Een bijzonder woord van dank werd ge bracht aan het adres van de beide chefs van de zaak en het geheele personeel voor den grooten ijver, die aan den dag werd ge legd. Den accountant, den heer H. M. v. d. Huls,t die 1 JuH 25 jaar aan de zaak verbonden zal zijn, werd dank gebracht voor zijn fi nancieel overzicht. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dende bestuursleden H. v. cL Pol, J. van Rijssel en C. v. d. Beek herkozen, even als de aftredende commissarissen C. van Mechelen en D. Bol, terwijl in de vaca ture-D. Eigenbrood werd gekozen de heer J. Kooijman. De dividend-uitkeering zal spoedig be kend worden gemaakt. VOORHOUT Het 6-jarig zoontje van slager van Velzpn, die spelenderwijs de trap af kwam loopen, viel zoodanig dat hij zijn sleutelbeen brak. WARMOND GEBOREN: Petrus AJzvPJvd Geest en A M v Rijn; Adrianus z v A v Es en W E M Koning Gijsbert z v G H v t Hoog en T C Mijderwijk; Alida G M d v C A M v Rijn en V Endrödy. ONDERTROUWD: W H Nobel 26 jaar en G Zwaan 28 jaar. GEHUWD: P v d Valk 25 jaar en J A M Heemskerk 28 jaar; C Oudshoorn 44 jaar en N Breedijk 34 jaar. A G van Leeuwen 27 jaar en J H Reijken 24 jaar. KATWIJK AAN ZEE In de zaak tegen H. H. (Hartog) bak ker te Katwijk aan Zee, die was toege treden tot het Vrijwilligerslegioen Ne derland maar later tegen de Duitschers had gestreden, luidde de uitspraak 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorloo- pigje hechtenis. De proc.-fiscaal had 3 jaar met aftrek geëisoht. De AJL kiesvereeniging hield o.Lv. den heer G. Poot haar jaarvergadering. Na het openingswoord van den voorzit ter bracht de secretaris, de heer W. Kroon, het jaarverslag uit, waarin werd gememo reerd de „geheime" werkzaamheden van kiesvereeniging en propaganda-club tijdens den oorlog. Het financieel verslag van den penningmeester sloot met een nadeelig saldo van f 183.28. Mr J. v. d. Plas werd tot be stuurslid herkozen, terwijl de heeren J. Vink, P. Ruulhoff en L. Dompeling werden gekozen. Vervolgens sprak weüh. D. C. van Leeuwen over de gemeente-politiek, waar bij spr. inging op de kwestie van den aan leg nieuwe begraafplaats, zeehaven, sport terrein, enz. T.a.v. de zeehaven zeide de wethouder, dat deze kans had werkelijk heid te worden. Er volgde een geanimeerde bespreking. KOUDEKERK a/d RIJN. In de Chr. Kleuterschool werd de eerste openbare les, tevens ouderavond gehouden, waarvoor groote belangstelling bestond. Nadat de onderwijzeres der school, mej. Roesteen te Oegstgeest, een kort inlei dend woord gesproken had, werd het gevarieerd programma door de kleuters op lofwaardige wijze uitgevoerd. Na de pauze werden door dr v. Vlaan deren enkele films vertoond. Op de laatstgehouden bestuursver gadering der Oranjevereeniging zijn de plannen besproken, hoe de Nat. Feestdag van 5 Mei a.s. zal worden gevierd. Een voorloopig programma werd opgesteld. 's Morgens zal op het feestterrein een kinderfeest worden georganiseerd. 's Middags om 2 uur zullen er volks dansen zijn, mjn.v. het fanfarekorps. Om 3 uur is er een roeiwedstrijd in den Rijn- Om half zeven 's avonds zullen twee elftallen 4er voetbalvereen. „Koudekerk" een propagandawedstrijd spelen, terwijl de dag besloten zal worden met een lichtstoet, waarbij de medewerking zal warden gevraagd van alle plaatselijke vereenigingen. NOORDWIJK. Voor het examen apothekers-assis tente is te Leiden geslaagd mej. M. ter Haar. Tot brief- en telegrambesteller is met ingang van 22 Maart benoemd de heer J. van der Schalk. De collecte ten bate van het Groene Kruis, op den geboortedag van Prinses Marijke gehouden, bracht op ƒ491,43. De Geref. J.V. en M.V. te Noordwijk aan Zee hielden hun gecombineerde jaar vergadering in het vereenigingsgebouw. o.Lv. den voorz. der J.V- den heer A. van der Niet. Uit de jaarverslagen bleek, dat beide vereenigingen nogal te kampen hebben met een tekort aan leden. Jaap Hoek hield een inleiding over „Samuel", waar op een goede bespreking volgde. In de pauze werd een verloting gehouden. Janny van der Niet Leidde in „De wijze en de dwaze maagden". Een spreekkoor door de leden der M.V. b isloot de gezellige vergadering. Ter af wisseling werden enkele samenspraken gehouden, een luisterspel werd vertoond en enkele gedichten werden voorgedra gen. Afgevaardigden van diverse corpo raties voerden het woord, en de leden der vereenigingen werden getest in het nummer „Hersengymnastiek". Sport en Wedstrijden VOETBAL Rijnsb, BoysZwaluwen V (42) Op een bijna onbespeelbaar veld werd Zaterdagmidag deze ontmoeting gespeeld. R.B. won de toss en koos djen wind in den rug. Direct na den aftrap zat R.B. per flink optreden. Het buitenspelval- per flink optreden. Het buitenspelvalle- letje werd door de gasten toegepast en RJB. liep er veel in. Keeper Glasbergen werd ook eens gojed aan den tand ge voeld maar wist herhaalde malen keurig redding te brengen. Na 15 min. kreeg Zwaluwen een pracht kans. De links binnen brak er alleen tusschen uit en er werd gedoelpunt door den linkshalf van R.B. (01). R.B. liet hierna den mo^d een beetje zakken. Echter na 5 min. kwam RB. gevaarlijk voor het doel der gasten en door een prachtschot van midvoor J. van Duin maakte deze den stand gelijk (11). De Boys schenen er hierna de smaak van te pakken te hebben en aan gemoedigd door het vele publiek bleven ze in den aanval. De stand werd voor de rust door den midvoor van de Boys op- voerd tot 41. Na de thee ging de strijd aardig ge lijk op met de gasten iets meer in den aanval Keeper Glasbergen dip dezen middag in prima vorm was deed prima werk en wist op fraaie wijze zijn doel schoon te houden. Na 15 min. ontstond er voor het doel van RB. een ware bele gering en hieruit scoorde de linksbinnen d,er gasten (42). In de laatste 20 min. bleken beide elftallen totaal op te zijn. Er werd getrapt en weggewerkt maar doelpunten bleven uit. Lisser Boys HIRCL II (12) Daar er van dezen wedstrijd veel af hing kon men op een spannenden kamp rekenen, hetgeen de uitslag dan ook wel laat zien. De wedstrijd had tot een kwartier na de rust een zeer sportief karakter. Er werd wel hard gespeeld, maar de zeer goed leidende scheidsrechter, Wenting, hield de touwtjes goed in handen. Lisser Boys maakte uit een strafschop het eerste doelpunt (10), maar weldra maakte de RCL-midvoor Oudshoorn ge lijk (1—1). Aanval op aanval volgde, tot dat de midhalf der Leiderdorpenaren er met een mooi schot 12 van maakte. Na de thee golfde het spel op en neer, totdat er iets gebeurde, wat niets met voetbal te maken hejeft en men dan ook zelden zien zal. De aanvoerden der Lisser Boys Ruigerok werd op 'n eerlijke manier den bal ontnomen waarop hij terug liep naar den kleinen RCL-midvoor, die n.b. met het geval niets te maken had en hem opzettelijk een harde schop tegen het onderlichaam gaf, waarop deze hui lend ineenzeeg. Terstond werd de Lisser- Roys-speler het veld uitgestuurd en het was mede aan verschillende RCL-spelers te danken dat het geen vechtpartij werd. Het laatste half uur werd met een ware belegering voor het RCL-dopl uitgespeeld. De RCL-ers brachten Lisser Boys hun eerste nederlaag toe. EUWE THANS OP DE VIERDE PLAATS In de ISde ronde van het sdhaaktoureiooi te Mar del Plata heeft dr E-uwe gewonnen van Eliskases. De stand van de hoofdgroep is tftians: 1. SfcahTJberg 13 p.; 2. Najdorff 12 en 1 aflg.; 3 Piilnik 10 en 1 afg.; 4. Euwe 10 p. HEERLIJK FIJN. DE NIEUWE TIJD EN NIET DUUR. JTweepersoonskuiken f 4.20 per stuk. DE BRUYN, HOOGEWOERD 72 TELEFOON 25031. GEVRAAGD: EN Sollicitaties: G. WASSENAAR MEUBELHANDEL HAARLEMMERSTRAAT 151. JAN DERNEE HAVEN 7. MEVR. KLAASSEN. Araweg 14, Wassenaar, vraagt 15 April of later in de huishouding v. d. en nacht of v. d. d. Het Sanatorium „Sonnevanck" te Harderwijk vraagt zoq spoedig mogelijk van pos. Prot. Chr. beginselen. Salaris F 500.per jaar. Intern. Br. met voll.. inlichtingen aan de Directrice Te koop gevraagd Een poppenwagen (in prima staat). Pr. Hendrik straat 3, tusschen 5 en 7 uur. Heerenfiets zonder banden, moet in goeden staat zijn. Br. No. 5816 Bureau Blad. Radio, in goeden staat. Niet duurder dan f250. Br. met omschrijving en prijs No 5808 Bureau van dit Blad. Accordeon. Dopjes of pianoklavier, in goeden staat. Betaling contant. Br. met omschrijving en prijs No. 5807 Bureau Blad. Wandelwagentje. Br. No. 5806 Bureau Blad. Kuikenren. Br. met prijs opgaaf van Proosdij, Rood- borststraat 16. Kinderwagen of ruilen V. wandel wagen. De Vos, Hooge Rijndijk 144 boven. Te koop aangeb. Een crème tuinbank met tafeltje, z.g.a.n., f35, tuin slang 8 M. lang f6.50, vijf bloemenbakken met boom schors f4. v. d. Boom, Rijns burger weg 103. Alleen Don derdag. Luidspreker, ook geschikt voor distributie. Te bevr. na 5 uur Maredijk 65. Weer ontvangen gras- en bloemzaad, A.S.F. kunstmest voor uw tuin en gazon. Aan leg en onderhoud van tuinen. Fa. C. Minnee en Zn„ Voor straat 37, Katwijk aan Zee. Amerikaansch orgel, prachtig van toon, zonder gebreken, 8 registers. Magd. Moonsstraat 45, Leiden. Rijwielen te koop. Prima dames- en heerenrijwiel, kettingkast en jasbeschermer, «onder banden. Adres: ï-angebrug 89 of 54, Leiden. Hotelbonboeken, rijwiel- bewaarplaatsblocs, toegangs bewijzen, limonaderietjes, ijs- lepeltjes, druppelvangers, servetten, taartranden, caisses, taartcartons, gebakdoozen, cellophaanpapier, Staniol- papier, vleeschschaaltjes, automaatschaaltjes, fruit- schaaltjes, papierwdl, kleef pasta. N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Cellophaanpapier voor het afdekken van lampekappen, levensmiddelen, enz., 25 ct. per vel, 86x93 cm, limonade- rietjes 25 stuks 20 ct„ 1000 stuks f6. N. Paddenburg, Nieuwe Rijn 11. Rollen boterhampapier 25 ct., rollen wit kastpapier 30 40 ct., rollen gekleurd 27% ct., perkament boterham zakjes 25 stuks 35 ct., Colli- fix, lijmt alles, 13 ct., ledige tube inleveren. N. Padden burg, Nieuwe Rijn 11. Matkloppers, luiwagens, borstelwerk, stelen, schura, drooglijn knijpers, snijmolens, hakbijlen, schalen, borden, bekers, koffiefilters, vouw- bare koektrommels, witbor- stels, kwasten, raagbollen, spiegels, kastpapier, kastran den, punaises, touw, pan- sponzen, staalwol. Deko, Mare 86. Closetborstels, kleerbor stels, nagelborstels, pannen, kleurenlak, goudbrons, zil verbrons, velpon, schoen smeer, koperpoets, boenwas, scheerkwasten, haarborstels, nootraspen, koolschaven, breinaalden, haaknaalden, drukkers, ritssluiting, v. h. spelden, kopspelden, haar spelden, kleerenverf, lek- stoppen. Deko, Mare 86. Zwart mantelpakje, m. 42 44, f30. Roodborststraat 2, 2x bellen. Antieke kist en een Frie- sche klok. Niet aan hande laren. Br. No. 5805 Bur. BI. Laken buitenmodel mil. overjas v. lang, slank pers. en een zijden damesregenjas, m. 3840. Br. No. 5803 Bur. van dit Blad. Radio, in prima staat. Te bevr. Lage Rijndijk 142 by de Spanjaardsbrug, bovenste bel 3x bellen. Hoover stofzuiger met hulpstukken wegens te kleine behuizing. Weinig gebruikt. Adres: De Sitterlaan 14, na 6 uur. Flink bureau-ministre, donker, z.g.a.n., bladmaat 1.62—80 cM., met bureau stoel. Br. No. 6002 Bur. Blad. Prachtige 1-jarige Belgi sche Herder. Zeer waaks. Br. No. 6003 Bureau Blad. Radio, UKG, met toebe- hooren of ruilen voor accor deon (pianoklavier)Prins Hendrikstraat 3, tusschen 57 uur. Een sjoelbak m. schraagjes f10 en een kinderbox f5. E. Boekee, Vliet Z.Z. 44, Rijns burg. Een jonge Belgische herder 10 mnd, oud, ruwharig. De Vries, Hoogewaard B 81A, Koudekerk a/d Rijn. Een zeil ongeveer 65 M., geschikt voor alle doeleinden en een fornuisje. Te bevr. schipper H. Hubers, schip Trijntje, Kalvermarkt, Leiden Aangeboden wegens ver trek nwe moderne Engelsche kantoortypemachine volgens nieuw procédé, laatste uit voering, met aanslagregeling en lange wagen. Tevens nieuwe moderne trapnaai- machine (old finish). Oude Rijn 23, Leiden. Schuiftafel f45, 1-pers. divanbed met matras f45, 1-pers. led. met spiraalbed f35, 2 fauteuils, met goede bekleeding f 70, 2-pers. houten led. f 36, tafel f 15, 4 stoelen f50, bank f25. Witte Rozenstraat 50a. Of te ruilen voor jongens pakje, leeftijd 6 jaar, twee waschteilen, z.g.a.n., groot formaat. Tevens te koop kin derbox met hooge vlonder en telraam, z.g.a.n. Br. No. 5812 Bureau van dit Blad. Personeel gevr. Werkster gevraagd. Lan genberg, Kempenaerstraat 87, Oegstgeest. Leerlingen gevraagd voor het atelier. Fa. Gez. Sasburg, Haarlemmerstraat 73. Gevraagd net meisje voor halve dagen. Goed loon. Jan van Goyenkade 11. Werkster gevraagd voor 1 dag per week. Brouwer, Noordeinde 19. Meisje gevraagd van 8—4 uur, met warmen maaltijd. Zaterdagmiddag en Zondag vrij. Mevr. Dreef, Hartest. 6. Gevraagd in gez. van 3 pers. een meisje voorde morgenuren. Mevr. v. d. Bie, Cobetstraat 7. Gevraagd hulp in de huis houding in het Internaat van de Kweekschool voor Voor bereidend Onderwijs, Rapen burg 131, Leiden. Personeel aangeb. Jongedame, Roode Kruis- verpleegster, Indische erva ring, b.z.a. als dokters- of tandarts-assistente. Br. No. 5815 Bureau van dit Blad. Te huur Voor rustbehoevende patiënt is gedurende April plaats in een rusthuis te Oegstgeest. Brieven No. 5817 Bureau van dit Blad. Te huur gevraagd Tegen 1 Mei door gezin, bestaande uit man, vrouw en dochter van 15 jaar, 3 kamers met gebruik van keuken. Eventueel genegen als huis bewaarders op te treden. Br. No. 5809 Bureau Blad. Leerares vraagt gestoff. Zit-slaapkamer met vrije keuken of kookgelegenheid. Br. No. 5804 Bureau Blad. Woningruïl Vry huis, 2 kamers, groote zolder, keuken met tuin, ruilen voor kleiner huis. Br. No. 5813 Bureau van dit Blad Een arbeidersbovenwoning te ruil aangeboden, bevat tende 2 groote kamers eni alkoof, keuken en een zolder, voor een benedenhuis met tuin. Br. No. 5811 Bur. Blad. Mooi benedenhuis, Hooge Morschweg, bev. kamer en suite, gr. serre, keuken, gang, f 25 per maand, tuin met schuur, in ruil voor grooter ben.- of bovenhuis, 4 of 5 kamers. Br. No. 5810 Bur. van dit Blad. Aangeboden bovenhuis be vattende groote woonkamer, 2 slaapkamers, keuken en verdere gemakken, voor een andere woning. Br. No. 5802 Bureau van dit Blad. Diversen Heeft U iets te verkoopen? Wij verkoopen voor U tegen 20% provisie. Wij komen ook bij U aan huis. (Telef. 25776). Verkoopcentrale Jan Vossensteeg 34 (recht tegen over Palm). Schoonmaaktijd. Meubi laire goederen, kachels, for nuizen, brandkasten, inven tarissen, bascules, gewichten enz. koopt steeds contant A. J. Hartwijk, Goederen beurs, Burchtsteeg 4, Nieuwe Beestenmarkt 7-9 (veemarkt) TeL 24013—26627. Ook galva- niseeren, vertinnen, her stellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 6