Lissensclie Raad debatteert over n benoeming Wat er in de omliggende plaatsen voorviel NIEUWE LEID8CHE COURANT MAANDAG 3 MAART 19W Uit de Omstreken En over de festiviteiten bij de blijde gebeurtenis De gemeenteraad van Lisse kwam voor de eerste maal o.l.v. den nieuwen voor zitter, burgemeester mr Lambooy, bijeen. Burgemeester Lambooy werd in de plaats van oud-burgemeester Van Rijckevorsel benoemd tot ambtenaar van den Burg. Stand. Een nieuw bestuur werd benoemd voor deze gemeente, n.l. voor den Gem. Dienst van Sociale Zaken. Deze dienst is onlangs ingesteld en behoeft een bestuursappa raat, waardoor er contact is tusschen be volking en dienst. In dit bestuur hebben zitting de raadsleden: A. de Vries, A. J. Mesman en Jac. van Dijk; 2 leden van het vroegere B. A. de heeren N. P. van Riek en H. Vreeburg; voorts de dames mevr. Peréboom-Veldhuyzen van Zanten en mevr. C. v. Aalst-v. d. Laan en de heer K. Willenstein. Mr. Lambooy werd be noemd tot lid van de Commissie voor het Pompstation en de Waterleiding, terwijl de heer G. Marseille werd aangewezen tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Tot vakleeraar Gym nastiekonderwijs werd benoemd de heer Boama uit Meppel. Wat betreft het sala ris worden nog onderhandelingen ge voerd met Ged. Staten. De Raad keurde het voorstel van B. en W. goed een kasgeldleening aan te gaan tot een bedrag van f 1.000.000. De Verordening Wegenbelasting, de vaststelling van de legesverordening en de onderhandsche aanbesteding van het onderhoud van de vuilnisbelt gingen vrij wel zonder bespreking ender den hamer door. De gemeentebegrooting en de be- drijf^begrootingen werden formeel den raad aangeboden. De ontworpen verordening op huren en verhuren van woningen had de volle instemming van den Raad. Het is door deze verordening nu niet meer mogelijk, dat men een woning of gedeelte te huur aanbiedt of verhuurt zonder vergunning van B. en W. of de gemachtigden van dit college, dus buiten de Commissie voor Woningruimten, om. Nu kan deze Cbm- rpissie niet meer voor voldongep feiten van verhuur zonder haar voorkennis ge steld worden, hetgeen den arbeid dezer commissie zeer vergemakkelijkt. De heer Ransdorp greep bij de rondvraag deze gelegenheid aan om er zijn spijt over uit te betuigen dat er niet alleen critiek ge geven wordt op deze commissie, doch dat er zelfs laster rondgestrooid wordt. De \Toorzitter noemde het rondstrooien van deze praatjes w a 1 g 1 ij k en geheel mis! De feiten wijzen uit, dat de wonin gen om de helft aan Protestanten en Roomschen worden toegewezen. De heer Knetsch zegt als lid van deze Commissie voorts, dat het niet aan de orde komt of men Prot. of R.-K. is, wat beslist is dit, of men een woning noodig heeft en men er recht op heeft, dit heeft met R.K. of Prot. niets te maken! Als ingekomen stuk was een schrijven aanwezig over de bekende kwestie: „bus of +ram". De voorzitter deelde mede, dat de besprekingen, naar hij van bevoegde zijde heeft vernomen, nog slechts in het beginstadium van voorbereiding verkeeren. In ieder geval worden de be trokken gemeente ui'tgenoodigd tot een bespreking. Mr Lambooy wees er nog op, dat we het systeem van de z.g. „Trollv- bussen" nog niet zoover weg moeten gooien. - Een verzoek van de GerefSchool om een hekwerk als afscheiding langs het op rijpad naar het erf van de fa. van der Meij langs den R.K. Volksbond, werd af- Het Jeugdwerk moet meer een voudig en actueel zijn Ds K. Drónkert sprak voor de Geref. Jeugdcentrale te Koudekerk. Op' uitnoodiging van de Geref. Jeugd centrale te Koudekerk sprak'ds D. Drón kert van Leiden over het onderwerp: „Moet het zoo blijven, of moet er veran dering komen?" N Spr, begon met er op te wijzen, dat er na den oorlog een drang is naar een nieuwe en andere wereld, vooral bij de jeugd. Toch ziet spr. factoren, die de Geref. Jeugd in dezen tijd sterk doen staan. Wij kennen de Bron en wij ken- 'nen het Doel van de Bron. Wij moeten alleen den weg van de Bron naar het Doel vinden. Moeten wij den ouden weg pu afzetten en een nieuwen maken? Spreker vraagt zich af, of het niet-meeleven van een deel der Jeugd te wijten is aan de werkwijze der Jeugdbonden en hij moet deze vraag bevestigend beantwoorden. De schetsen zijn over het algemeen te moei lijk en er is een flinke studie voor noodig. Dit stuit heel wat jongeren af. Veel jongeren willen een radicale ver andering van het Jeugdwerk, doch vol gens spr. dienen wij op te passen, dat dit niet gebeurt, want de wortel van het Geref. Jeugdleven is goed. Wat betreft het Jeugdwerk voor de ko mende jaren, moet de principieele vor ming op de eerste plaats staan. Spr. wijst op het goede werk van de Bonden. Zij moeten daarom hun werk blijven doen. wat .echter niet wil zeggen, dat er geen verandering komen moet. Wij moeten ver eenvoudigen en actueeler worden. De rijkdommen, die wij hebben moeten in een frisch kleed. De Jeugd moet ook met dingen in aanraking worden gebracht op eigen terrein, waarvan zij zich tot nu toe weinig aantrok, b.v. het werk van de stichtingen van barmhartigheid, ons M O en Hooger Onderw. oolj de kunst, ter wijl tevens dg sport onze aandacht moet hebben. Natuurlijk kunnen hier bezwa ren tegen worden ingebracht en kan men zeggen, dat het gezinsleven wordt afge broken,' doch dit is niet zoo. Hier heb ben wij de keus tusschen een geleide ont spanning of een ongecontroleerde straat jeugd. Wij kunnen dit echter alleen doen ziende op Jezus Christus, Die de jeugd altijd heeft gadegeslagen en dat blijft doen, aldus besloot spr. gewezen, daar dit niet valt onder „Onder wijsinrichting", doch onder jlen post „On- derhoudsuitgaven". De heer Tibboel verzoekt bij de rond vraag om er op toe te zien, dat de ver houding tusschen Gem. Dienst van Soc. Zaken en Diaconieën goed blijft. Uit een schrijven is hem gebleken, dat de toon niet is, zooals hij dien wel zou willen en geeft ook een wenk in dezen. Voorts pleitte hij voor een op te leggen geheim houding ook voor de benoemde bestuurs leden en hij achtte voorts, dat de normen voor ondersteuning te laag gesteld waren. De Weth. van Soc. Zaken, de heer Kingma, betreurde het, dat waar deze dienst de eerste schreden gezet heeft, de heer Tibboel reeds direct opmerkingen en klaagtonen heeft. IJij erkende, dat de re dactie van enkele brieven niet geheel juist is, doch verzekerde, dat er een goede samenwerking zal zijn. Wat de uitkeerin- gen betreft, zijn er zekere normen, doch er is altijd een ruimere armslag mogè- De heer Tibboel sprak voorts over het lijk. Oranjefeest bij de Blijde Gebeurtenis en betreurde, dat er geen samenwerking was. Hij verzoekt den Burgemeester spoe dig pogingen in het werk te stellen een Comité vormen, dat de bevolking over koepelt. De heer Van Leeuwen stelde eveneens vragen over dit feest -en" had gehoord, dat bijzonder hooge prijzen wer den gevraagd en de exploitanten deze gelegenheid hebben uitgebuit. De voorz. zeide, dat het feest naar zijn gevoelen ge klaagd was. Aan de samenstelling van een Comité uit de burgerij zal worden ge werkt. Op de vraag van den heer Tibboel of de gemeente niet kon bijspringen in de brandstoffenvoorzi^ving voor de scholen, zeide de voorz., dat dit niet mogelijk was, daar het Rijkskolenbureau dit niet toe staat. De heer Tibboel eindigde met een goed woord voor de geste van de P.J.C. inzake de grondlegging voor een totstand koming van een monument voor de ge vallenen en verzoekt den burgemeester de geheele jeugd der gemeente in te scha kelen voor een collecte voor dit doel, waarop de burg. antwoordde, dat deze zaak zijn aandacht heeft. Door den heer Van Leeuwen werd een teer punt aangeroerd en wel de be- uoeming van een gemeente-secretaris. Hij zou gaarne zien, dat niet in de eerste plaats gelet werd op de geloofsovertui ging, doch op de bekwaamheid. Weth. Lefeber zeide, dat wel te ver wachten was, dat een R.-K. secretaris be noemd zal worden, daar de functies ver deeld blijven, zooals deze geweest zijn. In de vac van directeur der Gasfabriek is toch ook .weer een Protestant be noemd? De heer Kingma merkte op, dat waar onlangs, toen de functie van Gasdirecteur en Gem. Secretaris beide vacant waren, pogingen in het werk zijn gesteld en be sprekingen met de R.K. fractie zijn ge voerd om deze functies nu eens te verwis selen en een R.K. Gasdirecteur èn een Prot. Gem. Secretaris te benoemen, doch de R.K. stonden er op, dat de toestand bleef, zooals hij was. Ook de heer Algera wilde er nog. met nadruk op- wijzen, dat hij niet tevreden is over het feit, dat er bij voorbaat een R.K. benoemd wordt. De Voorzitter zeide, dat de oproep al gemeen zal zijn en sprak als zijn gevoe len uit, dat indien het zoo zou zijn, dat er onder de gegadigden van R.K. zijde minder goede krachten zouden sollicitee- ren en er anderen zouden zijn, die naar bekwaamheid boven deze uitgaan, de laatsten de voorkeur zouden moeten heb ben. Bekwaamheid gaat in deze voor alles, iets waar hij persoonlijk ook het meeste profijt van zal kunnen trekken bij de uitoefening van zijn ambt. ALPHEN A. D. RIJN. Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer E. A. v. Diggele gekozen werd als bestuurslid van de Vereen, tot Evang. op Gref. Grondslag te Oudshoorn, waar van de Ned. Herv. wijkkerk aari de Hooftstraat uitgaat. In een gehouden ledenvergadering werd hij hartelijk door ouderling A. v. d. Ent toegesproken, waarbij een fraaie huiskamerlamp werd' aangeboden. De Alphensche Middenstandsvereeni- ging hield Woensdagavond haar eerste jaarvergadering in hotel „Centraal". Bij de ingekomen stukken was een schrijven van de Ned. Spoorwegen, waarin werd medegedeeld, dat niet aan het verzoek der vereehiging kon worden voldaan i.z het verzenden van vrachtgoed, bestemd voor Aarlanderv^en."4 Verzocht werd de goederen voor Aarlanderveen via het sta tion Alphen a.d. Rijn te verzenden en niet, zooals thans het geval is, via Leiden., Naar aanleiding van de vele klachten' over de primitieve bediening aan de lo ketten op het postkantoor, waardoor voor het publiek ontzaglijk veel tijd verloren gaat, besloot de vergadering tot het zen den van een adres aan het hoofdbestuur der PTT. Uit het jaarverslag van den heer G. J. v. d. Kolk bleek, dat de vereeniging in het eerste jaar van haar bestaan een groote activiteit had ontwikkeld. Op 1 Januari 1947 telde de vereeniging 198 leden, terwijl aan de verdere uitbrei ding aandacht geschonken zal worden. Ook het verslag van den penningmees ter, den heer J. Jansen, gaf blijk van acti viteit. In het eerste jaar werd f 1200 uit gegeven, terwijl met een behoorlijk kas saldo het nieuwe jaar werd aangevangen. De heeren J. P. Bos, C. A. Bos en J. Eikelenboom werden herkozen. Na een korte rondvraag werd de offi- cieele vergadering gesloten, waarna in de bovenzaal de leden en de inmiddels ver schenen dames der leden nog eenige ge- noegelijke uren in een meer feestelijke sfeer doorbrachten. Hier zorgde de heer Han de Wilde uit Leiden voor een aan gename afwisseling, waarbij hij op zijn bekende wijze met voordrachten, hersen gymnastiek enz. de aanwezigen aange naam bezig hield. Het zal onzen lezers ongetwijfeld be kend zijn, dat het Instituut „Onze Alphen sche Gemeenschap", dat na de bevrijding met enthousiasme werd opgericht, met het doel om de gemeente een waardig aanzien te geven, gekomen is aan het tijdstip, waar op het van het tooneel zal verdwijnen. De overwegingen, welke het voorloopig bestuur tot dit besluit hebben gebracht, zijn in hoofdzaak samengevat in de omstandigheid, dat de vroegere organisaties, schier op elk terrein, haar activiteit opnieuw hebben ont wikkeld en haar werkzaamheden zelfs nog verder hebben doen uitstrekken. Niettemin blijft er op verschillend terrein nog het een en ander te verwezenlijken, waardoor he atlgemeen belang der inwo ners en der gemeente kan worden gediend. De opheffing van O.A.G. zal heden avond' in hotel Centraal plaatsvinden, in welke bijeenkomst tevens een nieuwe ver eeniging met de omschreven doelstelling zal worden opgericht. HAZERSWOUDE. Dezer dagen kwam de raad in opeo- bare vergadering bijeen. Na de gebruike lijke opening sprak de burgemeester zijn vreugde uit over den geschonken kinder zegen in het Prinselijk Gezin. De voorzit ter deelde mede dat de wegen in onze ge meente in 1946 ruim f 10.000 gevergd heb ben. Het voorstel tot aankoop van diverse perceelen onroerend goed van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van onroe rende goederen in Alph^n a.d. Rijn, het be treft hier de perceelen van Zwaan in de Groenendijk, zullen worden aange kocht voor f 8240.00, dlit is voor f 1 per meter. Het verzoek van het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland om verhooging van de vergoeding voor het uitbreidingsplan, wordt na eenige toelich ting aangenomen, gezien de steeds sta gende levensstandaard!. Heit voorstel van de regeling van gemeentewerklieden wat hun salaris betreft, wordt aangenomen, evenals 't voorstel tot vaststelling verorde ning tot bestrijding van plantenziekten en schadelijke dieren. De raad wefd in zijn vergadering opgeschrikt door een uitslaande brand bij den heer G. J. van Soest in de Schoolstraat. Na een ondei* breking van pl.m. een uur werd de ver gadering heropend. Na een korte uiteen zetting over deze verordening woröt/flit in bespreking gegeven met het re?ultaat dat dit wordt aangenomen. De aanbieding van de Gemeenterekening enz. dienst 1944 wordt besproken, de heeren M. He ij mans. M. J. Ravensberg en C. van Klaveren worden benoemd om deze begrooting na te zien. Dan wordt nog even de aandacht gevestigd op de restauratie der Ned. Herv. Kerk in verband met de opgraving der doodsbeenderen en er wordt gevraagd of deze aangelegenheid spoedig verholpen kan worden, daar dit een nood-toestand ordt ook in verband met de volks- hygiëne. Hierna gaat de raad in geheime zitting over. Dezer dagen vergaderde de pl. afd. van de Holl. Mij. van Landbouw o.l.v. dien heer Cbr. Buitenhuis. Spreker was de heer A.- A. Oskam, directeur Prov. Gezondheidsdienst te Gouda, die een uit eenzetting gaf ever: Waarom verplichte aansluiting van de pl. T.B.C. Vereeniging bij den Gezondheidsdienst noodzakelijk is. Op vlotte wijze liet spr. de gebeurtenis sen van de laatste jaren de revue pas- seeren en zeide, dat het een regeling was van hoogerhand. De vergadering kon zich er niet mede vereenigen, dat de veehouders wel de dub beltjes bij elkaar moeten brengen, maar verder niets in te brengen hebben in de nieuw gevormde TJB.C.-bestrijdin-gscom- missie, waar alleen een paar veehouders mogen advise eren. Besloten werd om de hoofdorganisatie te verzoeken om in deze zaak verandering te brengen. HILLEGOM. Donderdag 6 Maart a.s. zal de Chr. Jongemannenvereen. „Eben Haëzer" uit Terheyde (Z.H.) het bevrijdingsspel „Groote Blijdschap" van Falleniin op voeren. De opbrengst van dezen avond komt ten goede aan den wederopbouw van het dorp Terheyde. De organisatie van dezen avond geschiedt in samen werking met de Nea. Herv. Kerk alhier, die korten tijd geleden de gemeente Ter heyde heeft geadopteerd. Woensdag a.s. zal in de zaal Sister- man een kleurenfilm worden vertoond: „Aanval op Japan". Deze voorstelling wordt gegeven door de Alproch Film- stichting uit Zeist en vangt aan des avonds om 7 en 9 uur. Voor de kinderen is een speciaal programma vastgesteld om 4 uur. Dezer dagen heeft de Chr. Gym- nastiekver. „Jahn" haar jaarlijksche uit voering gegeven in zaal „Flora". Onder de eminente leiding van den heer Twiet- h-aar Werd een uitgebreid programing afgewerkt en de vele belangstellenden konden volop genieten van het goede turnen van jonge en oudere leden. De heer Twiethaar, oud Ned. kampioen, gaf ook nog een paar nummers ten beste, welke veel bijval oogstten. Vrijdagavond 8 uur zal in het ge bouw Patrimonium aan de Van de Ende laan de jaarvergadering worden gehou den van de Boaz-school. NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS NEW YORK, 1 Maart (Reuter) Atch. Ttop. 90% <90%); Balt. 15 (15%); Can. Pac. 13% (13%); N.Y. Centr. 19% (19%); Un. Pac. 125 bied. (125 bied.); An. Copp. 40% 41%); Bethl. 92% (92%); Chrysler 98Va (98%); Gen. El. 37% (37%); Gen. Mot 60% (603/8>; Int. Nick. 32% (33%); Kenn. Copp. 47 (47%*; Pac. 8% (6%)! Rep. St. 29% (29; Shell 28% (287^; Stand. O. 66% (65%); U.S. Rubb. 56 (56); U.S. Steel 74 73%). Nieuwe prijzen gelden tot 1 April Groentehandel nog ontevreden. De nieuwe maatregelen, die voor den groentenhandel getroffen zijn, hebben aller minst vrede gebracht, ta. de eerste plaats staan de tuinders op him achterste beenen omdat er nu al maximumprijzen zijn vast gesteld, doch geen minimum. Het gevolg zou kunnen zijn, dat bij grooteren-aanvoer, de producten beneden kostprijs dalen. Men ver wacht daarom, dat in den loop van de vol gende week' vele veilingen zullen sluiten A.s. Dinsdag wondt hierover op een vergadering in Den Haag beslist. Daarnaast zijn ook de Groentehandelaren nog niet gerustgesteld. Het is n.l. nog mogelijk dat iedereen groente verkoopt, omdat de schorsing van de erken ningsreglementen nog van kracht is. Ook deze aangelegenheid zal Dinsdag ter sprake komen naar in aansluiting op een bericht elders wordt gemeld. Wat de prijzen betreft zijn zij thans gebaseerd op de in de le rege ling neef gelegde prijken verhoogd met be- waarloon. Ze zullen gelden tot 1 April. Het de partement is van meening, dat deze prijzen den tuinders geen reden geven op financi- eele gronden aanvoer van groenten uit te stellen. Verlieslijst Ned. strijdkrachten in Ned.-Indië In de afgelcopen week sneuvelden in Indië: Kon. Landmacht: sold. J. van Erven, uit Zwollerkarspel (Gebrong); off. van gez. 1ste kl. A. Cornelius, uit 's-Gravenhage (Semarang); marechaussee 2de kl. T. van Dijk, uit Kampen (Tjileungsir), 'en sold. J. Hoving, uit Borger (Medan). Kon. Marine en Kon. Ned.-Ind. Leger: géén verliezen. Dreigend telegram van Gani aan Van Mook Laatstgenoemde neemt gelukkig een ietwat krachtige houding aan. Dr Gani, republikeinsch minister van Eco nomische Zaken, heeft een telegram aan dr Van Mook gericht, waarin hij meedeelt, dat een „gemeenschappelijke handelsorganisatie ter ontwikkeling en voortzetting van den internationalen handel" in het leven zal worden geroepen. Aan de commissie zal toestemming worden gevraagd om de „Martin Behrman" onmid dellijk met zijn lading uit republikeinsche havens naar Amerika te laten varen. Het zelfde zal gedaan worden t.a.v. de „Flying Cloud". „De regelingen, die op 28 Januari door de Ned.-Ind. Regeering zijn gepubliceerd, zijn zoo vervolgt dr Gani onwettig, even als de instructie van vice-adm. Pinke om handelsschepen in volle zee op te vanger! en te onderzoeken en binnen de Indonesi sche territoriale wateren van een gewapen de wacht te voorzien." Dr Van Mook heeft hierop het volgende gerntwoord: „Uw telegram van 28 Februari kan alleen reeds wegens den vorm, waarin het gesteld is, niet in behandeling genomen, worden. Dit beteekent uiteraard niet, dat er bezwaar zou bestaan tegen een gezamenlijk bijeenroepen van de subcommissie ter be handeling van een in onderling overleg op gestelde agenda Zaterdag was het 20 jaar geleden, dat mej. M. Verhoeven bij de N.V. v/h R. N. Beuth en Zn te Leiden in dienst trad. 's Morgens werd zij door haar afdeelings- chef per auto van huis gehaald en in de directiekamer door den directeur, dr S. Th. Holst Weber hartelijk toegesproken. Ook\^r de afdeelingschef voerde het woord. Er werden verschillende geschenken overhandigd. ff aar bevinden zich onze zeescheften Gerard Dou v. A'dam n. Batavia p. 28 Dun. geness (wordt 11 Maart te Port-Said verw.); Kota Inten uitreis p. 28 Gibraltar; Volendam 27 v. B. Aires n. R'dam; Lely 27 v. R'dam te B. Aires; Delftdijk v. Vancouver n. R'dam 27 v. Cardiff n. Antwerpen; Averdijk 27 v. San Francisco via Londen n. R'dam; Fries, land 28 v. Australië n. Antwerpen; Kerke- plein v. R'dam n. Basra 27 v. Genua; Clio 20 v. Caibenar n. Curacao; Douro 18 v. Cristobal n. Buena Ventura; Nero 24 te Cristobal, 1 Maart te Curacao verw. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301). KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 7.45 Ochtendgloren8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.00 Miuziekkalender; 9.07 Ootendconcert; 9.45 Lichtbaken; 10.15 Strijk kwartet; 10.40 Literatuur; 10.50 Tschai- toowstky; 11.30 Als de ziele luistert; 11.40 Gram.; 1145 Fam.ber. uit Indië 12.03 Men delssohn; 12.30 Metropoleork.; 13.00 Nieuw»; 13.15 Tafel-tennis; 13.30 Metropo4e-ork.; 14.00 Opera; 15.00 Onder ona; 15.30 Moeart; 16.00 ZomveMoem16.30 Na schooltijd; 16.46 Gram.; 17.00 Strijkkwartet; 17.45 Rijk Overzee; 18 00 Orkest zonder Naam; 18.20 Sport; 18.30 9trijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 De Brug; 19.30 Ork. zonder Naam; 19.45 Opvoering arbeids productiviteit; 20.00 Nieuws; 20.06 Weer- overz.; 20.05 De gewone man; 20.15 Grom.; 20.30 Vastenmeditatie; 21.30 Gram.; 21.45 Avondgebed; 23.00 Nieuws; 23.30 Stam.; 24.00 Sluiting Programma voor Hilversum n (419). AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8 00 Nieuws; 8.15 Graan 8 45 Kwar tet; 9.15 Morgenwijding; 9.30 Arbeidsvitami nen; 10.30 Vrouw; 10.35 Ute Rio Grande; 10.50 Kleutertje luister; 11.00 Moaart; 11.30 Ameri-k. reis; 11.45 Emile Vaoher; 12.00 Zang en piano; 12.30 Platteland; 12.40 Pierre Pa-Ua; 13.00 Nieuw»; 13.15 Virtuoso sextet; 13 45 Gram 14X50 Met naald en schaar; 14 20 Inetrumen-tale solisten; 15.00 Wondere we reld; 15.15 Radio-ma tinée; 16 40 Schoolbel; 17.00 Dat kan jij ook; 17.30 Operette; 16.00 Nieuws: 18.15 Toon Erich; 18.30 Tango- en rumba-orkest; 19.00 En nu naar bed; 19.05 Marian Anderson; 19.15 Mary Pos; 1(1.30 Ka mermuziek; 20.00 Nieuws; 20.06 Echo v. d. dag; 8.15 Bonte trein; 21.30 Contact; 22.15 Buiten], overzicht; 22.30 Sikymaster»; 23.00 Nieuws: 23.15 Boek en de muzen; 24 00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5