Lisse begroette zijn nieuwen burgemeester NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 MAANDAG 37 JANUARI tm PLECHTIGE INSTALLATIE VAN Mr W. J. M. LAMBOOY Er heerschte Zaterdagmiddag een feestelijke stemming in de gemeente Li9se, toen na zoo langen tijd vacant te zijn geweest, de burgemeestersplaats werd bezet door mr W. J. M. Lambooy, voorheen burgemeester van Eijsden De eerste begroeting van den nieuwen burgervader had plaats aan de grens SassenheimLisse, waar de voltallige gemeenteraad ter verwelkoming aanwe zig was. Na de kennismaking werd op •het plein van de R.K. kerk van de En gelenbewaarders door de schoolkinderen van de RK. scholen een zanghulde ge bracht, waarbij enkele liederen werden gezongen op de wijze van het Limburgsciie volkslied. Een tweetal kinderen bood den burgemeester en zijn vrouw een keurig bouquet bloemen aan, terwijl pastoor H. J. de Groot in een geestige speech zeide, dat de buurtschap Den Engel te verge lijken was met een „bijwagen" van het dorp Lisse, maar, zoo zeide de pastoor, het is hier goed wonen! 0 De burgemeester dankte hartelijk voor deze enthousiaste begroeting en merkte op, dat een „bijwagen" toch wel heel be langrijk kan zijn! Hierna werd plaats genomen in de ge reedstaande rijtuigen en nadat de Har monie „Trou moet Blycken" het „Wil helmus" ten gehoore had gebracht, ging de stoet naar de kom van het dorp. Hier aangekomen werden de burgemeester en zijn vrouw bij het gemeentehuis op gewacht door de schoolkinderen van Lisse, die eveneens het „Wilhelmus" zongen, waarna de burgemeester vanaf het bordes van het gemeentehuis de jeugd hartelijk toesprak. Hij informeer de of het gebakje op school goed had gesmaakt, waarop de jeugd spontaan met „ja, ja!!" antwoordde. Ik heb nog een verra'ssing, aldus de burgemeester, en wel' deze, dat jullie a.s. Maandag een extra dag vacantie krijgen! Hoera!! riep de jeugd, maar mr Lambooy liet de jeugd beloven, dat ze dien dag zullen toonen, dat het ook voor vader en moe der een blijde dag zou worden en zij al len thuis goed hun best zouden doen om dezen dag tot een prettigen dag te ma ken! Nu ving de rijtoer door de gemeente aan, waarbij het echtpaar Lambooy in alle straten blijde begroet werd. Ongeveer 4 uur was men weer bij het gemeentehuis, waar de plechtige raads zitting aanving. De loco-burgemeester, weth. J. W. A. Lef eb er, las het benoe mingsbesluit voor, waarna de burge meester met zijn echtgenoote door een drietal raadsleden werd binnengeleid. Weth. Lefeber noemde het voor Lisse een grooten dag. Langen tijd bleef de plaats van burgemeester vacant, tot, op den avbnd voor Kerstmis, aldus spr., de benoeming tPt ons kwam als een Kerst- gave. Lisse is als centrum van de bloembol lenstreek ten nauwste verbonden met den internationalen handel, die vele moeilijkheden biedt, maar ook vele eischen stel. Hiervoor is een intense sa menwerking noodig, welke in Lisse haar middelpunt vindt. Kweekerij, handel en veiling, met het laboratorium en de Rijksbloembollenschool, hebben hier hun zetels, met uw bestuurszetel als over koepeling. Het is voor onze gemeente van groote beteekenis, dat deze instel lingen hier zijn gevestigd. Het gemis van een broeiproevénbedrijf en een modern belichte tentoonstellingshal wordt sterk gevoeld en zal spoedig de aandacht vra gen. Hoewel incognito, zag u reeds de eerste twee tentoonstellingen, die voor- loopers zijn van deze plannen. Aangezien het Laboratorium voor bloembollen onderzoek en de Tuinbouw school met succesvolle proeven op koel- gebied in die richting wijzen, zou op het pas aangekochte industrieterrein goed een koelhuis passen, doch vanzelfspre kend biedt dit terrein ook goéde moge lijkheden voor pndere industrieën, die niet direct bet bollenbedrijf raken, aldus spr. Wanneer op internationaal gebied de verwachte verbetering intreedt, moet Lisse klaar zijn om van dezen gunstigen factor profijt te kunnen trekken. Sprekend over het huisvestingspro bleem, merkte de loco-burgemeester op, dat het woningtekort dreigt uit te groeien tot een ware plaag en daarnaast ds er het verkeersvraagstuk, dat in de nauwe Dorpstraat dringend om een op lossing vraagt. Groote plannen .zijn ge rijpt en in een vergevorderd stadium van voorbereiding. De woningbouw, die vorig jaar begonnen is, kan ook in dit nieuwe plan worden voortgezet; ook de uitbreiding van school en kerk heeft onze volle aandacht. Veel stuwkracht zal er noodig zijn om op 'tijd met den nieuw bouw te kunnen beginnen, waarbij de burgemeester op een goed ambtenaren corps zal kunnen rekenen. Lisse beschikt voorts over een nijveren middenstand, die voor de stad niet on der doet. Ook een goede arbeidersbevol king staat gereed den uitbouw van Lisse te bevorderen. Aan de ambtsketen, die wij u zoo dadelijk zullen omhangen, is nog een kleüne geschiedenis verbonden. De Duit- sche burgemeester, die wij hier kort hadden, heeft deze niet kunnen dragen, omdat hij was ondergedoken, zoodat de keten, vrij van vreemde smetten, aan u wordt overgedragen. hem deze benoeming had gebracht, als mede aan de Koningin, den minister van Bininenl. Zaken en den Commissaris der Koningin. Met groote belangstelling had spr. de welkomstrede van den loco-bur gemeester aangehoord, waarbij hij zijn vreugde uitsprak over de goede verhou ding en opgewekte samenwerking tus schen het dagelijksoh bestuur, den raad en het ambtenarencorps, wélke voor hem een hechte basis is bij het aanvaarden van zijn ambt. Zich nichtende tot de wethouders öd Bij het omhangen van de ambtsketen sprak weth. Lefeber den wensch uit, dat het mr Lambooy gegeven zou mogen zijn dezen onder Gods zegen vele jaren te mogen dragen tot heil van de ge meente Lisse en tot groote voldoening van hem zelf. Vervolgens nam de burgemeester het woord, die allereerst dank bracht voor de hartelijke ontvangst en aam God, die welvaart en het financieel herstel der ge meente. Tevens was het mr Lambooy bij het door wandelen zijner hieuwe gemeente opge vallen, hoe goed de middenstand zijn taak begrijpt. Sprekende over de jeugd, merkte spr. op, dat haar belangen voor die phase van hun leven, maar meer nog als voorbereiding voor hun toekomst, hem sterk ter harte gaan, de hoop uitsprekende dat zijn medebe stuurderen met hem bereid zouden zijn om de wetenschappelijke vorming der kinde ren zoo gunstig mogelijk te doen verloopen. Het spel en de sport moeten gelegenheid krijgen om zich te ontwikkelen, zooveel Aan de grens der gemeente Lisse werd de burgemeestersfamilie door den geheelen Gemeenteraad hartelijk begroet. Rechts de loco-burgemeester, weth. J. W. A. Lefeber. die ruim negen maanden met krachtige hand leiding gaf aan het bestuur van het Centrum der Bollenstreek. de gemeenteraadsleden, zeide mr Lam booy dat zijn streven er op gericht zal zijn, leiding te geven aan de vergaderin gen met een respecteeren. en waardfeeren van ieders meenanig en. mei zorgvuldige afweging der onderscheidene belangen., diie-iin deze gemeente om behandeling vragen teneinde met medewerking van dien geheelen raad te arbeiden met Gods onmisbare hulp tot geestelijke en materieelen vooruitgang dier gemeente. Voorts herdacht spr. den onlangs over leden gem- secretaris, wijlem dien heer der? Haan om vervolgens een beroep te doen op alle ambtenaren en het politie corps voor intensieve samenwerking en zijn dank uit te spreken voor de aanwe zigheid van den vertegenwoordiger van den Commissaris der Koningin en zijn ambtsvoorganger, jhr van Rijckevorsel van Vught. Ook bracht hij weth. Lefeber mede namens de burgerij bijzonder danik voor de voortreffelijke wijze, waarop deze ht burgemeestersambt heeft waargeno men. Ofschoon spr. nog niet geheel op de hoogte is van de Lissesche gemeenschap, was hem uit die gegevens toch wel zonneklaar gebleken, dat het bestaan van deze gemeente allernauwst verbonden is met cultuur, veredeling en handel in bloembollen dlaarbij wijzendé op de ver antwoordelijke functie, die door allen, die bij deze teelt zijn betrokken, wordt gedragen. Deze gemeente deelt, financieel bezien, he't lot van ruim 80 pet harer zusteren in Nederland. Uit den aard der zaak zal zij noodlijdend blijven, zoolang de bloei van productie, handel en export niet in belang rijke mate toeneemt en spr. hoopte dan ook van ganscher harte, dat de frischheid van het bollenveld zich spoedig moge mede- deelen aan de opvattingen van hen, die in het buitenland beperkende normen voor den invoer aanleggen, wat tot direct gevolg zal hebben een krachtige opleving van dit interessante bedrijf, strekkende tot bloei en Morgen opent H.B.G. te Lisse opnieuw hare poorten Thans voor een bloemfeest van grootschen omvang. Morgenmiddag, 2 uur, zal in de groote hal van het H.B.G.-gebouw te Lisse de der<je tentoonstelling van bolbloemen worden geopend. Het is welhaast onnoodig te zeggen, dat deze gebeurtenis er weer één is van groo te beteekenis voor het bloembollenvak, maar ook wel speciaal voor Nederland. De bloembollenteelt toch is pen zaak won het allergrootste belang. Een deviezen- zaak van de eerste orde. Naar de Nieuwe Leidsche Crt verneemt, heeft de nieuwe burgemeester van Lisse, mr W. J. M. Lambooij, zich be reid verklaard, deze derde tentoonstelling officieel te willen openen. De tentoon stelling zal geopend zijn vanaf Dinsdag middag tot en met a.s. Zaterdag 1 Febr. Benoemd: tot burgemeester van Vorden A. L. van Arkel, wnd burg. van Neede. Drie firmanten van de Tilburgsche textielgrossierderij A Raaymakers en Zn werden wegens ongeoorloofden winst door den tuchtrechter te Breda tot elk f 20.000 boete veroordeeld. De Vereeniging Kinderzorg te Zwolle, een stichting van N-ed. Herv. Diacoriiën, be stond gisteren, 40 jaar. Er werden 15000 pupil len verpleegd. Voor het B.G. te Rotterdam werd tegen den 19-j. J. Bos, die deel uitmaakte van vuurpelotons (Hofpleindrama!) de doodstraf geëischt. SASSENHEIM Van politieele zijde wordt ons mede gedeeld, dat nog geen daders van de in braak in de Geref. Kerk zijn aangehou den, zooals abusievelijk werd vermeld. Morgen worden er in de zaal van „Het Bruine Paard" filmvoorstellingen georga niseerd ten bate van het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten", 's middags. 4 uur, voor de kinderen-én 's avonds, 8 uur, voor vol wassenen. mogelijk geboren uit particular initiatief, maar met daarnaast daadwerkélijken steun van de overheid. Voor een gunstig draagvlak met welvaart voor allen, bestaansmogelijkheid voor een ieder, die werken wil met een goede ont plooiing voor alle krachten, die met ons wil len medewerken aan het zedelijk en maat schappelijk geluk van de inwoners is ook onontbeerlijk een goede verstandhouding tusschen geestelijkheid en gemeentebestuur, opdat een degelijke godsdienstige basis eenerzijds in benarde tijden de hulp moge zijn om het hoofd omhoog te houden. Mr Lambooy besloot zijn rede met de vurige bede. dat Gods milde e© rijke zegen op den gemeenschappelijken arbeid zou mogen rusten, tot heil en zegen van het allen zoo na aan het hart liggende Lisse. Als oudste raadslid en namens de beide Prot. raadsfracties heeft de heer A. Tib boel het woord gevoerd, waarbij spr. wees op het - vö werkprogram- ma, dat meer -<•. dan gewonen arbeid in uit zicht stelde, ter wijl de heer Tibboel deze ge legenheid wilde aangrijpen,, om burgemeester Lambooy te fe liciteer en met een College, dat in de lange va cature het klare bewijs had ge leverd van zijn oprechten wil tot dienen van A. Tieboer. algemeen be lang. Het stemt ons dankbaar, aldus spr., dat ook wij mogen beginnen ons vaste voornemen kenbaar te maken om u in den moeilijken arbeid, die u wacht, naar ons vermogen te steu nen. Het is niet eenvoudig om met elkander den goeden toon en sfeer in alle dingen te handhaven, maar het is ifèrd noodig, dat er een ernstig streven zal zijn, in onzen zoo moeilijken tijd, elkander te begrij pen. Waardeering voor elkanders stand punt moeten we beoefenen en dan kan het niet anders of de resultaten daarva#,, zullen bevrediging schenken voor de be* langen onzer gemeente. In onze gemeente Lisse, zoo vervolgde de heer Tibboel, wacht men voorts op de belangstelling van den burgemeester voor dingen van allerlei aard. Spr. eindigde met burgemeester Lambooy voor zijn ar beid Gods zegen toe te wen9chen. De heer J. Kortekaas, sprekende na mens de R.-K. Raadsfractie, wees er op, hoe de burgerij georganiseerd is in stands- en vakorganisaties, alsmede op de geestelijke opvoeding en hoe daarop door de bevolking gereageerd wordt. Ten slot te wilde spr. een woord van waardeering uitspreken voor de .schitterende manier, waarop de wethouders en speciaal de loco burgemeester, zich van hun taak hebben gekweten. Hierna sprak de heer J. H. M. Bulten, loco-gemeentesecretaris, namens het ge il eele gemeentepersoneel, daarbij de volle medewerking toezeggend van alle amb tenaren. Voorts spraken nog oud-burg Jhr mr van Rijckevorsel, thans burgemeester van Vught. Burgem. Van Berckel van Noordwijk voor den kring van collega's uit de Duinstreek, dr Th. Ruys, Geref. pred en pastoor van Zuylen namens de kerken, gevolgd door dén heer Lampe, namens de Harmonie „Trou moet Blijcken", den heer v. d. Veer als ver tegenwoordiger van de afd. Lisse van „Bloembollencultuur", terwijl door den loco-burgemeester van Eijsden de rij vari sprekers werd- besloten. Burg. Lambooy sprak zijn diepgevoel- den dank uit voor de hartelijke ont vangst erf huldiging in dezen middag. De plechtige installatie was hiermede beëindigd, waarna op het bordes een mu zikale hulde in ontvangst werd genomen. Te half zes ving de officieele receptie aan, waarvan door velen gebruik werd gemaakt. Lisse kan met zijn nieuwen burge meester een goede toekomst tegengaan! Avonden lengen en de pijnen strengen Vooral in de ongunstige jaargetijden worden de rheuimatische pijnen heviger en de aan/vallen volgen elkaar sneller op. Een reden te meer om Krusohen te niemen. Die kleine dagelijksche dosis Krusohen doei wonderen; de aansporende werking op de bloedzuiverende organen is heilzaam voor Uw heele gestel, t Bloed gaat sneller stroomen en de schadelijke zuren oorzaak van Uw lijden en pijn verdwijnen vanzelf.Vraag Kruschen Salts bij Uw Apoth. of Drogist. Faibr. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). (LM.) Ilit de Omstreken HAZERSWOUDE—RIJNDIJK. De A.R. Kiesveif „Nederland eta Oranje" aan den Rijndijk komt Woens dagavond; 730 uuifc in vergadering bijeen in een der lokalen der Chr. Nat. School. Besproken zal worden de schets, welke den leden is toegezonden en zoo mogelijk zal er ook bestuursverkiezing zijn. KATWIJK AAN ZEE. Zooals op vele plaatsen al is geschied, is ook te Kaïtwijk benoemd en geïnstal leerd] een prijzencorifmissde, welke bestaat uit de volgende heeren: B. v. dL Bent, Varkevissenstraat 184; C. v. dl. Bent, Sten- gelingstraat 18; G. A. Ouwerling, Wy- borgstraat 1; C. v. Tongeren, Bungersdijk- straat 8, allen te Katwijk aan Zee; en E. v. Wensveen te Katwijk a.d). Rijn. De bedoeling van de instelling van deze commissie is, om bij overschrijding van de door de Regeering vastgestelde parij zen. het publiek hierover in te lichten eo bij eventueele klachten van de zijde van het publiek, waaronder ook winkeliers; dit te onderzoeken en met den betrokken overtreder, indien mogelijk, een minne lijke schikking te treffen. Denkt men klachten te hebben, dan kan men zich schriftelijk tot een der bovenstaande adressen wenden. KOUDEKERK AAN DEN RUN De J.V. op G.G. „Vraagt naar den Heere* hield in hotel van Egmond haar eerste jaar vergadering na de bevrijding. De voorzitter, d^heer W. Kok, sprak een kort woord van welkom en wees op de dankbaarheid, die ons hart vervullen moet. De gefundeerde principieele vorming van den mensch is noodzakelijk en deze wordt op de J.V. gevonden. Als inleiders traden op de heeren G. Giegman en H. Batelaan. Eerstgenoemde sprak over „Christendom en Wereld". Al lereerst zette spr. het begrip „wereld" uit een. Zij bestaat uit de kosmische en de Gode vijandige wereld. Satan probeert naar de wereldmacht te grijpen, doch op ons rust de taak de wacht te betrekken bij de beginselen. De heer H. Batelaan schetste uitvoerig de verhouding tusschen jeugd en politiek. Hij besprak de gevaren, die de jeugd tijdens de bezetting bedreigden; behandelde, wat on der politiek de kunst om te regeeren moet worden verstaan en toonde het ver band aan, dat hier tusschen bestaat. Op dit referaat volgde een bespreking. Het programma werd afgewisseld met voor drachten en samenspraken, terwijl de tra- ditioneele improvisatiewedstrijd niet ont brak. De heer J. de Wit vertoonde met zijn staf van medewerkers een tweetal tableaux. Een rij van afgevaardigden voerden het woord. Het laatst sprak de eere-voorzitter,# de heer N. P. Slegtenhorst, een opwekkend woord. De Geref. Mannenver. Schrift ei> Belijdenis" hoopit Dinsdagavond, 7 30 uur, te vergaderen. Spreken zal de heer N. v. Bósteden over het onderwerp: „Petrus." NOORDWIJK. Dezer dagen heeft de oipsning plaats giehad van de openbare kleuterschool, welke voorloopig gevestigd zal zijn in een lokaal van de openbare lagere school. Inmiddels heeft het bestuur beslag weten te leggen op een gebouw aan de Prins Hendrikstraat, dat op het ooganbliik wordt verbouwd. Tegen Mei zal deze kleuterschool welke op zeer moderne leest geschoeid is. officieel worden geopend. Tot hoofd der school is benoemd mej- Collee uit Rijnsburg. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 M). KRCX 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Mor gengebed. 7.45 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Pluk den dag. 9.00 Muziekkalender. 9.05 Morgen concert. 9.45 Lichtbaken. 10.15 Poolsch Sym- phonie Ork. 10.40 De binnenkant van het leven. 10.50 Muziekkalender. 11.00 Viool en piano. 11.30 Als de ziele luistert. 11.40 Ariet- te. 11.45 Fam.ber. uit Indië. 12.03 Hobo en piano. 12.30 Ork. Slawa. 13.00 Nieuws. 13.15 KI. v. Beeck. 13.50 Lezing over „Don Bosco". 14.00 Kamerork. 14.35 Piano. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Gram. 16.00 Zonnebloem. 16 30 Na schooltijd. 16.45 Fluit en Piano. 17.15 Viool, hoorn en piano. 17.45 Rijk Overzee. 18.00 Bruce Lo\^ 18.20 Sport. 18.30 Strijdkr. 19.00 Nieuws, ^s.15 De Brug. 19.30 Gram. 19.45 Dep. uitz. 20.00 Nieuws. 20.05 Weer- overz. 20.08 De gewone man. 20.15 Semele. 21.20 Film. 21.30 Verv. 20.15. 22.00 Nieuws. 22.15 Kath. nieuws 22.20 Avondgebed. 22 35 Masqueraders. 22.50 Actualiteiten. 23.00 KI. v. Beeck. 23.30 Gram. 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 M) AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 7.30 Gram. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Rimski-Korsa- kof. 9.15 Morgenw. 9.30 Waterstanden. 9.50 Arbeidsvitaminen. 10.30 Voor de vrouw. 10 35 Operette en Film. 10.50 Kleuters. 11.00 Lyra Trio. 11.30 Rozet Hertzberger over haar Amerik. reis. 11.45 Handel Mozart en Hay dn. 12.30 Platteland. 12.40 Ger. v. Krevelen 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-ork. 13.45 Orgel. 14.00 Met naald en schaar. 14.20 Aeolian sex tet. 14.50 Gram. 15.00 Wondere wereld. 15.15 Middagpogr. 15.30 R'damsch Philharm. ork. 16.00 Ned. glorietijdperk. 16.30 Ray Ventura. 16.40 Schoolbel; 17.40 Schoolbel. 17.00 Dat kun jij ook. 17.30 Skymasters. 18.30 Over nij verheidskunst. 19.00 En nu naar bed. 19 05 Viool. 19.15 Ned. Jeugdgemeenschap. 19.30 Strijktrio's. 20.00 Nieuws. 20.05 Echo v. d. dag. 20.15 Bonte Trein. 21.30 Contact. 22 15 Buitenl. overz. 22.30 Muziek mozaiek. 23.00 Nieuws. 23.15 Ork Joe Andy. 23.45 Dutch Swing College. 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1947 | | pagina 5