NIEUWE LEEDSCHE COURANT 5 MAANDAG 16 DECEMBER 1944 Ds G. Boersema deed zijn intrede bij de Ger. Kerk (art. 31 K.O.) Als predikant der kerken te Katwyk a/d. Rijn, Katwyk aan Zee en Valkenburg Dat het kerkelijk leven te Katwijk een bloeitijd doormaakt, moge blijken uit het feit, dat alleen dit jaar vier nieuwe pre dikanten zich aan de onderscheiden ge meenten verbonden. Deden in den loop van 1946 drie nieuwe Herv. predikanten te Katwijk aan Zee hun intrede, gisteren ontving de jonge Geref. Kerk (art. 31 K. O.) in ds G. Boersema, gekomen van Pie- terburen, een eigen herder en leeraar, die de kerken te Katwijk a/d. Rijn, Katwijk aan Zee en Valkenburg zal dienen. En in de Geref. Kerk te Katwijk aan Zee is thans het beroepingswerk voor de tweede predikantsplaats in vollen gang- De bevestiging en ihtrede van ds Boer sema vonden plaats in de Kerkzaal aan het Kerkplein te Katwijk aan den Rijn. In den morgendienst trad als bevestiger op ds B. A. Bos van Voorburg, die tot tekst had gekozen Jeremia 1 11. 's Middags bediende ds Boersema bij zijn intrede het Woord over Jesaja 40 6 8. Na een inleidend woord, waarin werd gewezen op de ontzaglijke dingen, welke in de af- geloopen jaren zijn voorgeval len, niet alleen op de slagvel den, enz. maar ook in de zalen van Synode-ver gaderingen, merkte spr. op, hoe sinds het Paradijs twee machten met el kaar worstelen, n.l. het vleesch en het Woord, het slangenzaad en het vrouwen zaad. Bii de Ad ventsboodschap, BOERSEMA welke de tekst predikt, moet gelet wor den: le. op den inhoud van die Boodschap, 2e. op den troost van die Boodschap en 3e. op het bevel om die Boodschap te bren gen. Bij de ontvouwing van zijn tekstwoor den legde ds Boersema er den nadruk op, dat tot het volk van Israël in den nood toestand van de ballingschap de bood schap komt: troost, troost. Zooals de woestijnwind het gras verdort, zoo zal het Woord alle aardsche macht vernietigen en dat Woord blijft, want het bestaat in eeuwigheid en zal voortgaan tot zijn over winning. Wie het gelooft, dien zal het ge lukkig maken en wanneer de dag van den Anti-christ komt, mogen wij ons aan dit Woord vastgrijpen. Voor ons in dezen tijd bestaat de troost, dat wij mogen leven in het geloof van de groote beloften, die nog niet zijn vervuld. Wij moeten het, aldus spr., van het Woord verwachten en in ge hoorzaamheid aan het bevel Gods hebben wij dit allen te prediken, niet luisterend naar menschenwoorden, want die gelden slechts voor enkele jaren, maar alleen hooren naar Gods bevel. Zooals Jesaja geroepen werd om het te doen in het Oude Verbond, zoo worden wij geroepen tot het prediken in het Nieuwe Verbqnd. Ds Boersema richtte zich na de predi king tot dé gemeenten, kerkelijke en bur gerlijke autoriteiten. Oud. C. van Tongeren sprak namens kerkeraden en gemeenten den nieuwen herder en leeraar toe en hij wees erop, hoe ruim een half jaar geleden bij de roeping ds Boersema niet veel kon wor den aangeboden, alleen een groot ar-< beidsveld. Op zijn verzoek werd hierna gezongen Ps- 84 6. Voor de classis en voor den Leidschen kerkenkring voerde dr P. Jasperse van Leiden het woord, waarna de dienst werd besloten met het zingen van Ps. 56 5. „Unitas" nam afscheid van haar voorzitter, L. Robbers Bondspenningmeester R. Slok sprak over de collectieve arbeidsovereenkomst. De afd. Leiden van den Ned. Chr. Bond voor arbeiders in de Textiel- en Kleeding- industrie „Unitas" belegde dezer dagen in het gebouw voor Chr. Soc. Bel. een verga dering, waarin de bondspenningmeester, de heer R. Slok, een referaat hield over „De beteekenis van de collectieve arbeidsover eenkomst". Spr. teekende den toestand tusschen de beide wereldoorlogen en de ontwikkeling van den rechtloozen staat van den arbeider, waarbij hij er met nadruk op wees, dat alle arbeiders, die aan den Bond verbonden zijn, in de voordeelen en lasten van de ar beidsovereenkomst moeten deelen. In het slot van zijn betoog deed spr. een beroep op allen om de ongeorganiseerden _er toe te bewegen zich aan te sluiten. De heer L. Robbers, die wegens werk zaamheden op ander gebied de functie van voorzitter moest neerleggen', sprak vervol gens een kernachtig afscheidswoord, waarna de heer Slok, namens het hoofdbestuur, den scheidenden voqrzitter dank betuigde voor de wijze, waarop deze zijn plichten in het belang van den Eond heeft vervuld. De nieuwe voorzitter, de heer P. Favier, werd vervolgens geïnstalleerd en ook toege sproken door den heer Slok, die hem de volle medewerking van het hoofdbestuur Uit de Omstreken ALPHEN A. D. RIJN Donderdagavond sprak in hotel „Cen traal" op uitnoodiging van een tweetal leden van de Geref. kerk van Alphen (is A. J. Vink, Geref. pred. (naar art. 41 K.O.) te Amers foort. De titel van spr. onderwerp was: „In den kerkelijken weg". Het bekende conflict in de Geref. kerken met de door haar synode genomen beslissingen werden besproken voorzoover noodig aan critiek onderworpen. Naar aanleiding van het gesprokene werden door verschillenden van de pl.m. 100 aanwezi gen vragen gesteld. In de Kerkzaal van de Martha-Stichting is onlarugs op initiatief van Ned. Volks herstel wederom een contactavond gehou den met de geadopteerde gemeenten Hedel en Rossum. Medewerking werd verleend door het Hedelsche gemeng en jeugdkoor. Voor onze plaatsgenooten vormde de hoofdschotel de vertooning van de film, opgenomen tijdens de vacantieweek van de Hedelsche jeugd in onze gemeente. Het was voor de pleeg ouders en gezinsleden een - zeer prettige avond. In hot wiruterprogramma von den Ned Chr. Graf. Bond sprak Vrijdagavond in Com- eordda voor de plaatselijke afdeeling di Bondsvoorzitter, de heer J. Hofman uit Ara sterdam. Uit de voorgestelde onderwerpen was door de afdeeling gekozen: „Om de vrij making van den arbeid". Na de opening dooi den heer L. Koster kreeg de spreker het woord. Hij begon met er op te wijzen, hoe de arbeid op zichzelf geen vloek is, maar een zegen. Velen zijn er, dde het anders zien. Ook in het Paradijs moest de mensch werken. Spr deed zien, hoe door de eeuwen de ar beid zeer_ verschillend is gewaardeerd, en het conflict is geweest tusschen de bezittende en niet-bezittende klasse. Dan in het laatst der vorige eeuw de socialistische vakbeweging met haar klassenstrijd: de Chr. vakorganisa tie met de begeerte: bedrijfsvrede en be staansmogelijkheid door overleg. Tenslotte werden de Idealen geschetst: doorwerking van de bedrijfsorganisatie en economische medezeggenschap, zonder dwang van den Staat in vrij overleg tusschen werkgevers en -nemers. Door verschillende oorzaken kunnen eerst thans de totaalcijfers gegeven worden van de Inzamelingsactie 1946 voor de Stichting 1940- 1945 in onze gemeente. De opbrengst was f 11.944,16. Dit bedrag is samengesteld uit: f 9754,66 (giften en contributies) en f 2189,50 (toegelegde contributies en giften van ge blokkeerde "Tekeningen). Met dit totaalcijfer van pl.m. f 12.000 slaat Alphen zeer zeker geen slecht figuur. Wie echter bedenkt, dat slechts een kleine f 4000 afkomstig is van contribuanten, die ziet het ideaal der Stich ting: „Ieder Nederlandsch gezin contribuant", nog ver weg liggen. Dnsdag zijn aan de beurt voor het in ontvangst nemen van bonkaarten de letters T, U en V. Uitreiking in het kantoor Wilhel- minalaan van 912 en van 23 uur. Zooals in het raadsverslag gemeld is, heeft de heer v. d. Brink bedankt als lid van den raad. Zijn opvolger op de katholieke lijst is de heer Kroft. Vermoedelijk zal deze zijn benoeming niet aanvaarden, in welk geval de heer v. Niekerk als raadslid zal optreden. Else Rijkens ontving hooge Fransche onderscheiding Wegens haar actie voor de Fransche muziek Naar de Nieuwe Leidsche Crt. verneemt is vandaag de Nederlandsche so praan-zangeres Else Rijkens door den Fran- scheai ambassadeur te 's-Gravenhage be noemd tot ridder in het Legioen van Eer van Frankrijk wegens haar artistieke ver dienste voor de Fransche muziek. In ver band met haar ziekte is deze onderschei ding haar Zaterdag ïjn haar woning te 's-Gra venhage zonder officieele plechtigheid uit gereikt. BUITENGEWONE SENAATSVERGADERING T.H. DELFT. Op 8 Jan. a.s. zal de Senaat van de T.H. te Delft in buitengewone vergadering in de Westerkerk aldaar bijeenkomen, waar prof. dr ir C. J. v. Nieuwenbung een rede zal houden en diploma's worden uitgereikt aan de op 28 Nov. benoemde eere-doctoren. ALKEMADE GEBOREN: Johannes A. M., z. v. Th. C. de Jong en M. Heemskerk. ONDERTROUWD: P. J. Akerboom, 28 J. A. M. van Veen, 26 j. OVERLEDEN: P. Loos, 74 j. J. M. Rode- wijk-Hogeboom, 63 J. HAZERSWOUDE Vrijdagavond is het jubileum herdacnt van de Geref. J.V. „Filadelfia" die haar 75- jarig, en de Feref. M.V. „Ora et Labora", die haar 25 jarig bestaan vierden. Nadat de voorzitter, de heer Lindhout, een kort welkomstwoord had gesproken, waarin hij enkele feiten uit de geschiedenis der vereeni- gingen memoreerde, kreeg mevr. C. M. van Alkemade-Kwakkelstein, oud-presidente van den Bond van M.V. op G.G. het woord om haar rede uit te spreken: „Problemen van de jeugd in den na-oorlogschen tijd". Wij leven in een chaotische wereld, waar alles ontwricht ls, zoowel op geestelijk, als stoffelijk gebied, alles roept om vernieuwing, aldus begon su.r Nadat in korte trekken de geschiedenis liet pas- seeren kwam zij tot de conclusie, dat wij terug moeten naar het Christendom. Dan kunnen wij herrijzen uit deze verwarde wereld. Spr. be sprak vervolgens de democratie en het huma nisme, alsmede de problemen van kerk en maatschappij Daarna sprak prof. K. Dijk over „Open deu ren". Moeten wij dit feit nü nog gedenken, de couranten staan vol met voeltbal- en schaik- tournooien en ons werk wordt teruggedrongen. Maar houdt Uw deuren open, dit is op het oogenblik voldoende. Wij hebben zoowel een geestelijken als een maatschappelijken strijd te voeren en dit kunnen wij met Gods kracht. Spr. memrreerde in het kort de geschiedenis van de J.V. van 1871 en de politieke schakee- ringen in den tijd, terwijl hij zich ook nog op het politieke terrein van heden begaf, en be sloot zijn rede, dat wij nit moeten versagen maar blijven strijden voor onze beginselen. De 78-jarige J. Bol, oud lid der J.V. bracht zijn gelukwensch over in den vorm van een gedicht. Ouderling A. Wamaar sprak namens den Kerkeraad en drong er bij de Jongeren die nog geen lid waren op aan, als lid toe te treden. M. Heuzeveldt, oud-eere-voorzitter, sprak het slotwoord. „En nuenthousiast voor waarts." Dinsdag a.s. 7 30 uur spreekt in het lokaal achter de Geref. Kerk de heer A. Wamaar over: „Gereformeerd leven Amerika". schenken, maar de wegen, die bewandeld dienen te worden, loopen anders dan de wegen, die onze huidige Regeering wenscht in te slaan. Wij willen geen samengaan met een collaborateur als Soekarno. Idealisten als bijv prof Schermerhorn zijn geen figuren, die op kunnen tegen de groote Amerikaan- sche en Engelsche politici. En nu staan we aan den vooravond van groote beslissingen. Zal de uitslag zijn, zooals de Regeering dien voorstaat, dan voorzien wij, dat Indië een voedingsbodem wordt voor het communisme. Na behandeling van dit onderwerp volgde een uitgebreide bespreking. LISSE De afd. Lisserdijk van Bloembollencul tuur vergaderde in Café-Faas onder Voor zitterschap van den heer M. Mesman. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter het plotseling overlijden van den heer A. Buurman, die in de bloembollen- wereld steeds groote activiteit aan den dag heeft gelegd. Vervolgens gaf hij een over zicht van het afgeloopen seizoen en zeide niet ontevreden te zijn ondanks het feit, dat 60 a 70 ton bloembollen vernietigd moes ten worden, aangezien er toch een groot kwantum is uitgevoerd. De bestuursverkiezing gaf geen wijziging in het bestuur en de voorzitter werd met groote meerderheid herkozen. Inzake candidaatstelling van een nieuwen voorzitter voor de Alg. Ver. in de vacature dr Verhage werd, gezien de hangende voor stellen, geen beslissing genomen. Inzake de verkiezing van twee hoofdbestuurders we gens aftreding van de heeren G. van Rijn en P. F. Siegnette, werd de heer C. van Dijk candidaat gesteld en in de tweede vacature nog geen beslissing genomen. Het voorstel Uitgeest afschaffing saneering, werd verworpen; het voorstel Andijk e.a." werd niet gesteund; het voorstel Uitgeest inzake het lidmaatschap werd aangenomen; het voorstel tot contributiewijziging werd verworpen. De begrooting van de Alg. Ver. voor het dienstjaar 1947 werd goedgekeurd. Bij de rondvraag werd nog besloten een spreker uit te noodigen om te spreken over het onderwerp De problemen en moeilijk heden van jonge kweekers en kleine kwee kers. De Geref Oudervereeniging komt Maan dagavond in jaarvergadering bijeen in de vergaderzaal der Geref Kerk. Mevr. Ruys- Belgraver hoopt een inleiding te houden over een opvoedkundig onderwerp. liet Ohr. Leesgezelschap „De Iris" hoopt Dinsdagavond in de Chr. School de gebruike lijke jaarvergadering te houden, in welke vergadering tevens verkooping van tijdschrif ten zal worden gehouden. ëeydenkbeeldaaeGfal KATWIJK a. d. RIJN. De A.R. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" zal Woensdag as. te 8 uur een ledenvergadering houden in de zaal achter de Geref. Kerk. De heer H. v. d. Perk Jzn zal behandelen het onderwerp .Jeugd an Politiek". KATWIJK a. ZEE. De C.H. Kiesvereeniging had Vrijdag avond een openbare vergadering belegd in „Casa Cara", die onder leiding stond van ds. Bogers. De heer S. H. van Eybergen gaf een be schouwing over de Indische kwestie. Na ge wezen te hebben op het feit, dat er eigenlijk geen Indonesisch volk bestaat, Indië her-» bergt vele volken met velerle talen, zette spr. uiteen hoe de Nederlandsche politiek ten opzichte van Indië de laatste tientallen van jaren is geweest: een politiek om het volk op te heffen. Toen is de wereldoorlog gekomen. Engeland heeft Indië bevrijd, echter te laat en op verkeerde wijze. Wij verzetten ons tegen de buitenlandsche poli tiek van Engeland wat niet wil zeggen, dat dit een verzet is tegen het Engelsche volk Het vervolg op deze politiek is nu, dat er in ons Iftdië een strijd gestreden wordt tus schen het groot-kapitalisme (Amerika) en het communisme. Wtf willen de Indische volken wel vrijheid Eervol ontslag kanselier der Ned. Orden Gen.-maj. A. R. v. d. Bent benoemd tot Grootofficier Op zijn verzoek is eervol ontslag ver leend aan gen.-maj. A. R. v. d. Bent als kanselier van de Nederl. Orden, terwijl hij is benoemd tot Grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau. Tot opvolger bij de Ned. Orden is benoemd res. gen.- maj. H. Koot. ONZE GEZANT IN SPANJE TERUG GEROEPEN De Ned. delegatie heeft zich in de ver gadering der V.N. van stemming onthou den, toen het voorstel van de politieke commissie tot het terugroepen der hoof den van diplomatieke missies bij Franco aan de orde kwam. Desondanks neemt men toch aan, volgens een ANP-corres- pondent, dat de Ned. Regeering onzen gezant in Madrid, den heer P. E. Teppe- ma, toch zal terugroepen. Met deze terug roeping worden onze diplomatie betrekkin gen niet verbroken, daar te verwachten is, dat de heer Teppema zal worden vervangen door een zaakgelastigde. Naderhand bereikte ons het bericht, dat de Regeering besloten heeft genoem den gezant terug te roepen. Een bont programma op 4000 meter hoogte Voor „De Volkskrant" reisde onze col lega Schnitger vorige week naar Batavia. Hij meldde aan zijn blad een nieuwtje. Op 2 December 1946 werd voor de eerste maal in de geschiedenis der K.L.M. in een Skymaster een concert van lichte muziek gegeven. Het geschiedde op 4000 meter boven de Perzische Golf tusschen Basra en Karachi door het orkest Ma- lando, dat een tournée door Indië gaat maken. En Lou Bandy, die ook aan boord was, zong zijn liedje „Zoek de zon op". Wat ad rem mag heeten. MARKTBERICHTEN. RIJNSBURG, 13 Dec. Peen I f3.10—4.65, Grove f 1.402.20, Voer f 0.350.45 per 25 kg, Groene Kool I f 11.20—13.80, II f8.50—9 per 100 kg. Uien I f 10—11.10, II f 8-8.40 per 100 kg. Roode kool I f 3.30—13.90, H f 13.80—14.20, III f7—7.30, Aangesneden f 10.70—12.40, Uit schot f8.509 per 100 kg. Selderij I f67.80, II f3—4.40 per 100 bos. Peterselie f 6.40—7.60 per 100 bos. Kervel f 66.20 per 100 bos. Prei I f 11.70—15.30, II f3—3.50 per 100 kg. Boer- kool I f 16—22.10, H f10 40—11.10 per 100 kg. Breekpeen fl.151.25 per 25 kg. Kroten I f 1.95—2.10, H (grove) f 1.15—1.55, Voer f0.70- f 0.75, klein f 0.40J0.45 per 20 kg. Andijvie I f4.10—4.60, II f2.65—3.45 per 8 kg. Knolsel derij I 1517 cent per stuk, II 910 cent per stuk. Spruiten 7475 cent per kg, Gele Kool I f88.10 per 100 kg. Koolrapen f9.509.70 per 100 kg. Ronde Knolkroten f 0.900.95 per 20 kg. NOORDWIJK Vrijdagavond vergaderde de afdrNoord- wijk van den Chr. Bond van personeel in publieken dienst in het Ver. gebouw. De voorz., de heer S. C. Boot, zette het doel der vergadering uiteen, n.l. te komen tot het vormen van een afdeeling van den nieuwen bond van Overheidspersoneel. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat ge kozen werden de heeren S. C. Boot, H. He geman, N. J. Hazebroek, C. Houwaard en W. Plug. Eenige belastingambtenaren^ en en kele andere daarvoor in aanmerking „ko mende personen traden als lid toe. Er werd een commissie benoemd, welke de propa ganda met kracht ter hand zal nemen. De nieuwe afdeeling telt momenteel reeds on geveer 40 leden. De studieclub van den Chr. Besturen bond houdt haar eerste vergadering mor genavond 7.30 uur, in het Ver. gebouw, Hoofdstraat 11, Noordwijk-Zee. De heer C. Benschop zal een inledding houden over: „Macht of recht?" De opvoering van het Kerstspel door de Ned. Herv. jongeren te Noord wij k-Bin- nen zal, naar men ons mededeelt, niet plaats vinden in de Geref. Kerk, doch in de Ned. Herv. Kerk op Dinsdag- en Woens dagavond a.s. Voor den Noord wij)cschen Kunstkring treedt Donderdagavond 8.15 uur op. Roosje Driessen, met een in hoofdzaak humoris tisch programma, 's Middags zal zij voor de jongeren voordragen. NOORDWIJKERHOUT. De vier Ned. Herv. Jeugd vereenigingen zullen Vrijdagavond a.s., 7.30 uur, in de Ge- meentewoning bijeenkomen om dit jaar ge zamenlijk Kerstfeest te vieren. De aftredende gemachtigden van de Ned. Herv. Kezk, t.w. de heeren P. Reyne- veld, W. A Timmers en J. Plug zijn Don derdag a.s. herkiesbaar. Tevens moet dan in de vacatures van de heeren B. M. Schmidt en G. W. Laros worden voorzien. Deze stem ming is vrij GEBOREN: Hubertus C A, z van H M W Duivenvoorde-Schelvis; Anna J M, d van P E Oostdam-Warmerdam; Theo. z van Zandbergen-v d Berg; Bemardus J M. z van B F Oosterhout-van der Does; Jozef W M. z van J M W de Groot-Parezo; Maria A Th, d van B C C Wösten-Manse. ONDERTROUWD: F van den Berg 28 j en P A H van Denzen 21 j; CP Ultendaal 24 j en W van den Burg 31 j. GEHUWD: J J v d Burg 50 j en W Th E eemskerk 30 JJ P Groenewoud 27 j en J C Spierenburg 25 j; C J van der Bruggen, 22 j en Q M v d Togt, 21 j. OVERLEDEN: E Bakker, 78 J; A 1 Broekhof 40 j. NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS NEW YORK, 14 Dec. (Reuter) Atch. Top, 97 (95%); Balt. 16% (16); Can. Pac. 13% (13%); N.Y. Centr. 19% (18%)! Penns. 27% (27); Un. Pac. 132% (132); An. Copp. 393% (39%); Bethl. St. 93 (91%); Chrysl. 87% (86); Gen. El. 36% (36%); Gen. Mot. 52% (52%); Int. Nick. 32% (32%); Kenn. Copp. 50% (50%); Packard 6% (6%); Rep. St. 27% (27%); Shell U. 30 (30%); Stand. O. 68% U.S. Rulbb. 53% (53%); US. St. 73 (72). Waar bevinden zich onze zeeschepen? Oranjefontein, v. Kaapstad n. A'dam, 13 van Tenneriffe; Randfontein, 7 v. Kaapstad n. A'dam; Congostroom, 13 v. Freetown n. Monrovia; Tarakan, 12 van New-York naar Java; Tegelberg, 13 te Southampton v. Ba tavia n. A'dam; Johan v. Oldebarnevelt, 13 te Suez; Venlo, 13 te Gotenburgh; Odysseus, 13 te Barcelona; Ganymedes, 13 te Santos; Arnhem, 13 v. Lissabon n. Trinidad; Aruba, 1 o te Laguaira; Ino, 11 v. Curasao naar La- guaira; Rossum, 14 van Paramaribo n. Bar bados; Prins Willem 4, 12 te Paramaribo v. A'dam; Boskoop, 13 te Antofagasta; Salland uitr. 13 te Montevideo; Ittersum, v. R'dam n. B. Aires p. 13 Fem. Noronha; Blommersdijk vertr. 14 (12 uur 's nachts) van R'dam naar New-Orleans; Modjokerto, vertr. 14, 4 nm. van Dundee n. Aalborg, Antwerpen en Rot terdam; Kota Inten v. R'dam n. Batavia, p. 13, 3 n.m. 1-1% gr. p. Kanaal (bij Ceylon); Berkel, 12 v. Monrovia n. Port Bouet; Stad Haarlem 14 v. Savona n. Bona; Stad Maas sluis, 12 v. Callaovia Panama n. A'dam; Prins Maurits, v. Montreal n. R'dam, 13 te Avonmouth; Roepat, 13 v. Calcutta te Bom bay v. Australië; Agioi Victores, v. R'dam n. Calcutta, 13 te Bombay; Streefkerk, v. R'dam n. Calcutta 12 te Genua; Rembrandt van Australië n. R'dam, 13 v. Sydney; Pieter de Hoogh v. Calcutta n. R'dam, 13 v. Valencia. Wal de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301) AVRO. 7,00 Nieuws: 7,15 Gymn.; 7,30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8,15 Gram.; 8.45 Ital.-Fr. con cert; 9,15 Morgenw.; 9,30 Gew. muziek; 9,45 Arbeidsvitaminen; 10,30 Roemaenscbe rhap- sodie; 10.50 Kleuters; 11,00 Orget; 11,46 Fam. ber uit Indie; 12,00 Lyra trio; 12.30 Platte land; 12,40 De Raaff en Schutte; 13,00 Nieuws; 13,15 Vaudeville-ork.; 13,45 Gram.; 14.00 Met naald en schaar: 14.20 Aeolian-sextet; 15.00 Amerika schrijft: 15.10 London Philharm. ork.; 15.30 Kamermuziek: 18.05 Sonate; 16,30 Don Barreto; 16,40 Schoolbel; 17 00 Dat kun jij ook; 17,30 Belalaika-umz.; 27,46 Rijk over zee; 18.00 Nieuws: 18,15 Torn Erich; 18,30 Strijdkr.; 19.00 En nu naar bed; 10,06 Piano; 19.45 Opvoering der arbeidsproduct ie; 20.00 Nieuws: 20.15 Bonte trein: 21.46 Contact; 22,15 Buitenl. overz.: 22,30 Strijkkwartet; 23.00 Nieuws; 23.15 Skymasters; 28.45 Peter Dawson; 24.00 Sluiting Programma voor Hilversum n (415) KRO 7,00 Nieuws. 7,15 Gymn.; 7.30 Mor gengebed; 7.45 Viool; 8.00 Nieuws: 8.15 Pluk den dag; 9,50 Lichtbaken; 10.16 Opera; 10.45 Literatuur; 11.00 Viool; 11.30 Ais de ziele luistert; 11,45 Koor; 12.03 Fluit, cello en piano; 12.30 KI. v. Beeck; 13,00 Nieuws; 13.15 Metropole-ork.; 13.45 Kerstmis in den vreem de; 14,00 Hartveltkwartet; 14,30 Kamerkoor; 15.00 Vrouw; 16.00 Zonnebloem; 16.30 Vuur duivel; 16.45 Kamermuziek; 17,18 Uit Ned. Glorietijdperk; 17,45 Cello en piano; 18.15 Sport; 18.30 Bruce Lowe: 19,15 Ned. Jeugd gemeenschap; 19.30 De Brug; 20.00 Nieuws; 20,15 Omroepork.; 21,20 Tombola; 22,00 Nieuws; 22.35 Avondgebed; 22,50 Cello; 23,00 Ens. Willy Bougenot; 2330 Dansmuziek. 2430 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7