Katwijks Atlantic-wal spoedig opgeruimd NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 ZATERDAG Z NOVEMBER 19M De installatie van mr F. M. A. Schokking te Alphen Feestelijke intocht met muziek en ruiters De installatie van burgemeester, mr F. M. A. SChokking, te Alphein aan den Rijn o-p Dinsdag 5 Nov. a.s. zal met verscheidene feestelijkheden gepaard gaan. De verwachting is, dat de burgerij zich hierbij niet onbetuigd zal laten. De school jeugd heeft dien dag vrijaf en de beide muziekcorpsen „Arti" en Crescendo" zul len ertoe bijdragen, de feestvreugde te ver- hoogen. De begroeting aan de grens aer gemeente vindt plaats bij de „Bonte Paal," waar de burgemeester en zijn familie om 12.15 uur arriveeren. De commissie van ontvangst uit de bungerij bestaat uit de heeren J. F. Allart, H. G. Beks, die den nieuwen burgemeester zal toespreken, J. J. van Capel, mr J. A. de Jong, P. Stouthamer, A. Tollenaar en W. v. d. Wind (Aarlanderveen). In auto's begeeft het gezelschap zich naar het Raadhuis, begeleid door Alphensohe rui ters. Bij het huis van den loco-'burgemees ter, Hoorn 17, wordt de stoet opgewacht door het muziekgezelschap, bestaande uit leden van ..Arti" en „Crescendo," hetwelk mr Schokking een serenade brengt en den stoet verder voorafgaat naar het Raadhuis, waar men om ca. 13.30 uur aankomt. Hier wordt de burgemeestersfamilie wel kom geheeten door een commissie uit den gemeenteraad, t.w. de heeren Ruijsenaars (oudste lid), v. d. Meent (jongste lid) en den gemeentesecretaris. Na een zanghulde door de leerlingen van de hoogste klassen dier lagere scholen, o.l.v. den heer F. H. T. Jasperse, volgt de bijzondere zitting van den gemeenteraad, waarin de installatie plaats vindt. Bij ongunstig weer zal mplaats van de zanghulde in de open lucht een 70-tal kinderen den burgemeester toezingen in de hal van het Raadhuis. Teneinde gedurende de plechtigheid de noodige rust rondom het Raadhuis te verkrijgen, zal het muziekgezelschap zich naar het St. Jorisplein begeven, waar eenige nummers ten gehoore worden gebracht. Na afloop van de raadsverga- ring zal de burgemeester vanaf het bordes een toespraak houden tot de buirgertj. Van 15.3017.30 is er in de trouwzaal receptie, waar ieder, die dit wenscht, den burgemees ter en zijn ebhtgenoote kan begroeten. De Alphensohe burgerij wordt opgewekt de vlaggen uit te steken en zich langs de route te scharen, teneinde burgemeester Schokking een hartelijke ontvangst te be reiden. Over het heengaan van mr Schokking uit 's-Graverzande, lezen wij in de „Westland- sche Kerkbode" het volgende: „De Kerkbode is niet de plaats om veel te schrijven over de zaken van het burgerlijk leven. Maar dat burgemeester F. M. A. Schokking eind deze week afscheid neemt om per 1 Nov. als hoofd der gemeente Alphen den Rijn functie te treden, willen wij Joch even, vermelden. Met vreugde, om- .dat.Jde Kroon den persoon en hét 'werk van Adezen'Magistraat -zoo "waardeert dat Zij hem JEUGD-APPèL IN HET MORSCHEWEG- KW ARTIER. Door de medewerking van de jeugdveree- ndging „Nomateg" zal Woensdagavond a.s. 8 uur in het Morsdheweglokaal «en jeugdavond worden gehouden, waar ds H. C. Touw hoopt te spreken over: „Wat maak ik van mijn leven?" De avond, waaT jongens en meisjes van omstreeks 18 jaar van harte welkom zijn, zal worden afgewisseld mi et muziek, zang en declamatie. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr van Alphen, Jasperse, Langezaal en Stoffers. WELKE APOTHEEK? De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van heden, 13 uur, tot Za terdag, 9 Nov. 8 uur waargenomen door: Apo theek Boekwijt, Breestraat 74, Tel. 20552. Te Oegstgeest door de Oegstgeester Apo theek, Wilhelminapark 8, Tel. 26274. BIJZONDERE KERKELIJKE GEZINSZORG. De Commissie voor Bijzondere Kerkelijke Gezinszorg 'hééft met ingang van 1 Novem ber jl. mej. Woelders als maatschappelijk werkster aangesteld. deze promotie waardig oordeelt. Ook met leedwezen, want graag hadden wij hem nog enkele jaren in zijn ambt alhier gezien, in het werk en den wederopbouw. Nu dat niet zijn zal, spreken we onze voldoening er over uit dat hij zoo zeer meeleefde met ons als burgerij. Zijn aanwezigheid en zijn vaak goed gekozen woorden bij diverse gele genheden in ons dorpsleven waren zoo ver trouwelijk en stimuleerenxi tegelijk. Als Kerk zijn we ook bijzonder dankbaar omdat deze bewindsman in het Christelijk geloof niet een cultuurverschijnsel zag, maar het in zijn unieke waarde erkende en. begun stigde." Voor de viervoeters om te watertanden Bij den heer J. Bij de Vaate te Hazers- woude is een voerbiet gerooid van 80 cm leng te, welke maar eventjes 15 kg woog. „KUNST EN ONTSPANNING" In afwijking van wat reeds eerder werd gepubliceerd, zal op 7 Nov. a.s. voor „Kunst en Ontspanning" niet worden opgevoerd „Veel leven om niets" van Shakespeare, maar het blijspel van Alfred Gehri „Zesde Etage". Voor bijzonderheden zie men de ad vertentie in dit nummer en het maandblad van „K. en O". JEUGDAVOND Woensdag 6 Nov. a.s. zal in het L/eidsche Volkshuis een bijeenkomst worden gehou den van jeugd der Geref. Kerk (art. 31 K.O.). Ds B. A. Bos uit Voorburg zal een korte toespraak houden, waarna de jonge Prot. Chr. dichter, Karei van Dorp, verzetspoëzie zal declameeren en zijn vrouw de bekende schrijfster Jo Ypma iets zal vertellen over het schrijven van boeken. Verder is er samenzang en muziek. CONFESSIONEELE VEREENIGINGEN In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van de afd. Leiden van de Confessio- neele Ver. is het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: D. v. d. Kwaak, vice-voorz., G. S. van Druten, secr., F. Verstegen, pen- ningm. en S. v. d. Laaken. Een eerste- voorz. zal in een volgende vergadering worden gekozen. Ds J. de Wit sprak vervolgens over het onderwerp: „Petrus en de Gemeente"j Dardalus versleet verschil- gefantaseerd. Want de stede lende paren handschoenen en lingen waren trots op hun hij begon juist op z'n dertig- Dardalus. Zij hielpen hem zo- ste verjaardag aan z'n drie- veel ze konden. h ond erd - een -en - veertigste Eens op een zoele avond in paar. De winkels verkochten het begin van Jul? stond Dar- al „Dandalus-handschoenen" dalus rustig op z'n handen en op het prijskaartje, dat er aan de haven. 'bij lag, stond, dat ze ijzer- sterk en onverslijtbaar waren Hij rookte op zijn gemak lange, stenen pijp en en maar zoveel kostten. Dar- keek uit over de rivier. Plot- dalus trok zich van dit alles seling sprong hij rechtop, niets aan. In de loop der ja- Daardoor zag hij alles ombe ren was hij steeds handiger keerd en ging maar weer op en vlugger geworden in zijn z'n handen staan. Héél in de moeilijke loopbaan. Hij snel- verte, bijna daar, waar de wandelde op z'n handen door rivier in zee uitmondde, zag de straten en altijd had hij hij een schip opdoemen. Een nog even tijd om met z'n grote zeilschoener met veel voet te zwaaien om een pas- zeilen en grote masten. Sta- serenden kennis te groeten. De tig naderde het schip en nu mensen van de stad aan de kon Dardalus ook de vlag in rivier waren al lang gewend de grote mast zien wapperen, aan de ongewone aanblik, die Rood, wit en blauw. „Oei" de op zijn handen marche- dacht Dardalus, „zo, zo." Hij rende Dardalus bood. Nu en blies zenuwachtig grote rook- dan liep de man-met-de-om- wolken uit en verslikte zich derstebo ven-ogen nog wel eens i11 de rook. Hij hoestte en rechtop, maar dan werd hij proestte en intussen gleed het zo draaierig, dat hij maar schip steeds dichterbij. De zo- weer gauw op zijn handen merwind aarzelde wat in de sprong om de omgeving te zoilon en dreef het in de bekijken, zoals de andere richting, waar Dardalus stond. nieuwsgierigheid van de zee lteden ongetwijfeld gewekt zou worden, als hij zo bleef staan. Maar ete hij rechtop ging staan, zag hij het schip omgekeerd en dan werd hij weer zo draaierig. Het ge rucht van de komst der Hol landers had zich snel ver spreid en daar stond Darda lus vooraan, met achter zich een hele menigte stedelingen. Nog een tiental meters, nog één, bonahet schip was aangekomen. Daar kwam de kapitein reeds van boord. De mensen weken achteruit. Dardalus bleef staan. De ka pitein liep op Dardalus toe en zei: „Het verheugt mij, me- mensen die zagen. „Dat zijn Hollanders, mensen Vreemdelingen, die de stad ui* het Noorden, en dat voor- doorkwamen en Dardalus za- spelt niet veel goeds, want gen lopen met zijn glim- onze sultan (over het land mende-gele handschoenen van Dardalus regeerde een zijn nieuwe waren geel sultan) was indertijd dikke vonden het wel vreemd en vrienden met Napoleon en vroegen de stedelingen hoe daarover zijn de Hollanders het kwam. Dan werd geheim- no& steeds kwaad. Maar zo- zinnig het verhaal van het on- ver als nu, waagden ze zich geluk met den schipper ver- nooit landinwaarts". Dardalus teld en er werd ook veel bij piekerde en vergat, dat de De kapitein stapte op Dardalus toe en zei:..«,« neer Dardalue-met-de-onder- steboven-ogwx, u reeds zo spoedig gevonden te hebben. U ziet, ik ken u el. Een land genoot trok door uw stad en zag u. Hij vertelde mij van uw merkwaardigheden en thans koen ik bier met een verzoek, namens dien vriend uit het nu 30 jaar oude Ko ninkrijk der Nederlanden. De kapitein «chxaapte zijn keel., en dat keelschrapen moeten we tot volgende week laten duren. TANTE COR. Hulde van Voorhouts burgerij aan mr Van Berckel Hartelijke afscheidswoorden klonken in de Raadszaal Onder auspiciën van het comité „Voor hout Vooruit" was een avond georganiseerd, ter gelegenheid van het vertrek van den burgemeester. Vele belangstellenden waren aanwezig in de keurig versierde Raadzaal, toen de burgemeester met zijn eehtgenoote binnentrad. De bijeenkomst werd geopend door den heer Ar W. Deutekom, zich noemende de toeziende voogd van het comité „Voorhout Vooruit". Spr. richtte waardeerende woor den tot den scheidenden burgemeester en complimenteerde hem met zijn promotie tot burgemeester van Hollands derde badplaats. Als eerste spreker nam pastoor Warm er- hoven het woord namens katholiek Voor hout. Ook op geestelijk gebied was uw werk veelzijdig, aldus spr., waarvoor bur. van Berckel namens katholiek Voorhout harte lijk dank werd gebracht, evenals zijn eeht genoote, voor alles wat zij als voorzitster der charitatieve vereenigingen heeft gepres teerd. Ds E. J. Beker, Ned. Herv. pred., noemde het een voorrecht in het leven en een groote eer om tot een grooter werkkring te worden geroepen. Als predikant wil spr. verzekeren, dat zijn gemeente in uw vreugde deelt, om dat de burgemeester steeds getoond heeft, dat de belangen van het Prot. deel der ge meente hem ter harte gingen, welke geluk kige eigenschap wij zeer waardeeren, aldus ds Beker. Voorts voerden nog verscheidene perso nen het woord, om. de heer Deutekom, die namens het comité als herinnering een boek werk aanbood. Tenslotte sprak oud-weth, P. A. van Rei- Het wederopbouwplan neemt vaster vormen aan Naar de Niieuwe Leidsche Cou rant verneemt, zullen binnen zeer afzien- baren tijd de laatste overblijfselen van den betonnen Atlantic-wal te Katwijk aan Zee verdwenen zijn. Men is dezer dagen begon nen met de opruiming van den grooten ge- schutsbunker voor de Oude Kerk. Explosieve stoffen worden er in aangebracht, zoodat het niet lang zal duren, of ook dit wan gedrocht zal niet meer bestaan. De gunning voor het in orde maken van den Boulevard heeft kort geleden plaats gevonden. De firtna M. Bolsenbroek en Co. uit Santpoort zal zich voor f 189.856 met de uitvoering van het werk belasten. Op de voorduinen, langs den Boulevard, zal een wandelpad worden aangelegd, terwijl nabij de Oude Kerk een groot zitterras is gepro jecteerd. Waarschijnlijk zullen op dit terras een consumptie- en een muziektent verrij zen. Wat de uitvoering van het wandelpad betreft, deelde men ons mede, dat dit over een half jaar gereed kan zijn. Op den Noord-Boulevard zal een zwembassin wor den gebouwd. In het Wederopbouwplan is ook opgeno men de bouw van drie nieuwe kerken, nl. een Ned. Herv. (Duinoordkerk), een Geref. en een Chr. Geref. kerk. Laatstgenoemde komt te staan in het saneeringsplan aan de Elleboogsteeg. Tevens zal er een verkeers-verbindings- weg komen tusschen Zeeweg (ter hoogte van het Raadhuis) en Noord Boulevard. Men 5s reeds bezig een rioleering aan te leggen en er kan, gezien de materiaalpositie (althans voor dezen weg) worden verwacht, dat de aanleg hiervan in het voorjaar van 1947 gereed komt. Men is begonnen 61 nieuwe woningen te bouwen nabij Duinoord. Er zullen, om eenigszins tegemoet te komen aan den wo ningnood, waarin de bevolking verkeert, volgend jaar circa 300 woningen moeten worden gebouwd en men stelt dan ook alle krachten in het werk dit plan ten uitvoer te brengen. LEIDSCHE HOUTSCHOOL. Twee avonden achtereen straalde van den toren van de Leidsche Houtschool een vrien delijken lichtglans uit ter verwelkoming van de vele oud-leerlingen, die in twee groepen jongeren en ouderen een gezellig samen zijn hadden. Er kwamen zelfs oud-leerlingen uit Rotterdam, Rijswijk, Den Haag en Haar lem. De programma's voor beide avonden, verzorgd door personeel en comité van oud leerlingen, werden vlot afgewerkt. De jonge renavond, op 30 October, werd om half elf gesloten, de ouderen-avond op 31 Oct. offi cieel om 11 uur. De meesten bleven echter nog een paar uur na, om in gezellige spel letjes de oude vriendschapsbanden te ver stevigen. Er werd met veel geestdrift een vereeniging van oud-1.1. opgericht. OUDERAVOND ZANGSCHOOL „LEVEND AAL". Donderdag 7 November a.s., 8 uur, zal de Zondagsschool „Levendaal" in gelijkgenoemd wijkgebouw een ouderavond organiseeren, waar di? heer M. I. de Jonge het onderwerp: „Moeiiijkhedenbij de godsdienstige opvoeding onzer kinderen" zal inleiden. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Francina M d vain A van den Broek en M Griffioen; Johannes C z van N Bonnet en J Pillekers; Antje M d van C Bokhorst en A M Schutte; Jan z van J G Ulehake en I van Klaveren; Mijndert z van W Jansen en P van der Lee; Marin us z van W Jansen en P van der Lee; Hendrik C z van H Dietz en H Jimgerius. OVERLEDEN: P C A de Groot. 2 dagen; C Kortenoeven, 80 jr; A Plu, 80 jr; A van der Wind, 67 jaar. sen nog eenige afscheidswoorden en de heer A. de Bekker namens de illigaliteit. Nadat de Muziekvereeniging nog een sere nade had gebracht en de burgemeester alle sprekers had beantwoord, namen allen per soonlijk afscheid van mr en mevr. v. Berckel. Sfeer in 't gezin? 1 De „Nieuwe Leidsche" er in! I Kunst en Letteren KUNSTKRING „NOORDWIJK". De Noordwij ksche Kunstkring gaat con sequent voort op den door haar ingeslagen weg. Gisteravond trad op de bekende pianist Iskar Aribo met een keur van werken uit het oeuvre van diverse componisten. Het is een goed'e gedachte van den pianist om bij elk van de te spelen werken een toelichting te geven, wat voor het juist verstaan van de bedoelde werken van groot belang is. Het programma bevatte werken van Chopin, Schubert, Beethoven, Arne e.a. Over de uitvoering zelf kunnen we kort zijn, want zoowel voordracht als techniek waren even brill ant. Opvallend was het feit dat de pianist niet van het blad speelde, doch het geheele pro gramma werd uit het hoofd vertolkt. Het is jammer, dat niet meerdere be langstellenden aanwezig waren. Wij zijn het bij de uitvoeringen van den kunstkring over het algemeen anders gewend. Het publiek, dat aanwezig was, wist de prestaties van den piahist naar waarde te schatten en beloonde hem met een warme ovatie, die dan ook ten volle was verdiend. Na een toegift, werden den kunstenaar bloemen aangeboden. BEZOEK VAN HET „ENGLISH ARTS THEATRE" AAN HOLLAND. Door de „British Council" wordt de groot ste buitenlandsehe tournée sinds den oorlog aangekondigd van het Eng. toomeelgezel- schap English Arts Theatre Company. Eind November begint de Hollandsche tournée van het Arts Theatre, welke tot medio December zal duren. Er zal o.a. één voorstelling worden gegeven in den Stads schouwburg, Den Haag en te Leiden op Woensdag 4 December a.s. en uit de ver schillende stukken, die op deze tournée ten tooneele zullen worden gebracht, is voor Leiden de keuze gevallen op Shaw's „Can dida." VISSCHERIJBERICHTEN. SCHEVENINGEN, 1 Nov. Van de haring- visscherij kwamen binnen de Sch. 365, 20 1. en 400 k. versche; Sch. 314 IS 1. en 400 k. versohe; Sch. 132 10 1. en 800 k. versche. Sch. 30, 800 k. versche; Sch. 70, 400 k. versche; Sch. 50 30 1. en 400 k. versche; Sch. 8, 26 1. en 300 k. versohe; Sch. 99 700 k. versche; Sch. 50 600 k. versche; Sch. 53, 30 1. De no teering der versche haring deed vanmorgen f 68.50 per kist, naar kwaliteit (gisteren f5.60 tot f7.30). Voorts kwamen aan de markt 16 kustvisschers met tezamen 200 kisten versche visch. De vangstberichten van hedenmorgen lui den: Sch. 64, gisteren 20 last; Sch. 89, giste ren 16 last; Sch. 73, 80 kantjes nog 10 n. halen; Sch. 63, 85 kantjes halve vleet; Sch 254, 17 kantjes uit 20 netten; Sch. 125, 120 k nog 18 netten halen (thuis stoomende); Sch. 20, 100 kantjes halve vleet; Sch. 141, 5 k.; Sch. 443, 50 kantjes uit 40 netten; Sch. 6, gisteren 20 last; Sch. 333, 100 kantjes, nog 20 netten halen; Sch. 23, 100 kantjes halve vleet; Sch. 274, 3 kantjes per net, gisteren 15 last; Sch. 78, nog halen; Sch. 332, gisteren 325 kantjes; Sch. 402, gisteren 290 kantjes; Sch. 302, gisteren 160 kantjes; Sch. 341, gis teren 136 kantjes; Sch. 120, gisteren 300 k. MARKTBERICHTEN. RIJNSBURG, 2 Nov. Groenteveiling: An dijvie I f 0.57—1.07; II f 0.43—056, per kist; waspeen f 0.110.16; grove waspeen f 0.06 0.085; voerpeen f 0.020.03; bospeen f 0.14 0.19 per bos, kroten f 0.060.07 per kg.: kervel I f 0.040.05; II f 0.030.04; selderie I f 0.04, n f 0.02—f 0.03; peterselie f 0.05— 0.06 per bos; knolselderie I f 0.070.13; II f 0.04-0.07; Groene kool I f 0.11—0.14; II f 0.100.11 per kg.; kl. groene kool, f 0.03 0.45; gele kool I f 0.085—0.09; n f 0.095—0.105: roode kool (gemengd) f 0.090.11; roode kool I f 0.080.115 groote roode kool f 0.06 0.08; kl. roode kool f 0.110.13; uitschot 0.050.06; koolzaad I 0.07—0JL0; II 0.02 Eng. componisten; 24.00 Sluiting. —0.04; boerenkool f 0.50—061 per kist; sprui ten f 0.77—0.83 per kg.; uien I f 0.10—0.11 per kg.; II f 0.07 per kg.; Bloemkool I f 0.3a: H f 0.21; m f 0.09; witlof I f 1.01 per kg.: II f 0.81 per kg. IJMUIDEN, 1 Nov. Besommingentwee treilers met versche visch f42500, één log ger met versche haring Kw 84 f7070; ha- ringloggers Kw 161 f726, 140 f 3240, 30 f 3630, 43 f8700. Kustvisschers: IJm 239 f 4300, 215 f 224, 231 f 20, 251 f 68. 213 f 570. 318 f 138, 249 f740, Kw 205 f58, 210 f67, HD 20 f589, WR 116 f 20, UK 41 f 980, 94 f 103, 8 f 65, 90 f 69, 43 f49, 172 f 234, 86 f 430, 4 f 96, 161 f432, 53 f 717, 85 f 41, 69 f 368, 52 f 863, 91 f 742, 2 f 1102, 68 f 1083, 16 f 829, 44 f 1109. Aangevoerd wer den 1800 kisten versche haring, 850 kisten makreel en 750 kisten versche visch. De ha- ringprijs varieerde van f 163.60 p. 50 KG. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Drenthe, v. Houston n. Calcutta, 29 v. Kaapstad; Dordrecht, 30 v. New-York n. Phi ladelphia; Fort Oranje, v. Baltimore n. R'daon 30 te New-York; Groningen, v. New-York n. R'dam, 1 of 2 Nov. te Antwerpen verw.; Ro bert W. Vinke walvisohjeger24 v. Monte video n. Kaapstad; Tabinta, 31 v. Batavia n. Brisbane; Tiba, 30 v. B. Aires n. Rosario; Tommy W. Vinke (walv.jager) 24 v. Monte video n. Kaapstad; Westplein, 31 v. New Or leans te Antwerpen; Wester dam, 30 v. New- York te R'dam; Westland, 30 v. A'dam te B. Aires. WAAR ZIJN ONZE TROEPEN SCHEPEN? Kota Ba roe, (uitreis) p. 1 Nov. 2 vm. Perim; Volendam (uitreis) p. 1 Nov. Kaap Guardafui. Wat de Radio Zondag brengt Programma Hilversum I (301 m) VARA. 8.00 Nieuws; 8.30 Tuin; 8.45 Zon dagmorgenmelodieën; 9.30 Men vraagt.10.00 Geestelijk Leven; 10.15 Koor; 10.40 Poëzie; 11.00 Triangel; AVRO. 12.00 Philharm. ork.; 12.40 Koor; 13.00 Nieuws; 13.15 Fr. v. Cap- pelle; 13.50 Spoorwegen spr.; 14.05 Boeken halfuur; 14.30 Concertgeb. ork.; 16.20 Woody Herman; 16.30 Reportage; VARA. 17.00 GG. cabaret; 17.30 Oome Keesje: 18.00 Nieuws en sport; 18.30 Strijdkr.; 19.00 Prot. studiodienst; AVRO. 20.00 Nieuws; 20.15 Koor; 21.00 Her- sengymn.; 21.30 Tonadilla; 22.00 Paul Vlaan deren; 22.40 Gerard v. Krevelen; 23.00 Nieuws; 23.30 Sky masters; 24.00 Sluiting. Programma Hilversum n (415 m) KRO. 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis: 9.45 Han del; 10.00 Prot Kerkdienst; NCRV. 11.30 Gew. muziek; KRO. 12.15 Boeckhuys; 12.30 Kareol Sept.; 13.00 Nieuws; 13.30 Apologie; 13.50 Gram.; 14.00 Wiktechütz; 16.30 Bij den pottebafoker; 15.45 Gram.; 16.30 Ziekenlof; NCRV. 17.00 Kerkdienst; 18.30 Gew. muz.; 18.45 Fr. orgelmuz.; 19.15 Ds A. K. Straatsma; 19.30 Nieuws; KRO 19.45 Sport; 20.15 Kamer orkest; 20.45 Radioklas: 21.25 Klankbeeld; 22.00 Nieuws 22.50 A. Rubinstetn; 23.00 Ha waiian-muziek; 23.30 Musette; 24.00 Sluiting. Wat de Radio Maandag brengt Programma Hilversum I (301 m) VARA. 7.00 Nieuwe; 7.1S Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 9.00 Gram. VPRO. 10.00 Morgenw.; VARA. 10.è20 Regenboog; 11.00 Proza; 11.15 Viool en piano; 11.45 Fam.ber. uit Indië; 12.00 Ramblers; 12.35 Jan Vogel; 13.00 Nieuws; 13.20 Carcassola; 14.00 Fluit en piano; 14.30 Vrouw; 14.45 Operette. 15.40 Keuters: 16.30 Jeugd; 17.45 Rijk Overzee; 18.00 Nieuws; 18.30 Strijdkr.; 19.00 P.v.d.A.; 19.15 Kamerkoor; 20.00 Nieuws; 20.20 Phil harm. ork 21.05 Jan en zien wief21.35 Ra dio-potpourri; 22.25 Geza Frid; 22.45 Geeste lijk Leven; 23.00 Nieuws; 23.15 Eddy Walis; 23.45 Bing Crosby; 24.00 Sluiting. Programma Hilversum II (415 m) NCRV. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 NC RV-symph. ork.; 7.45 Woord voor den dag; 8.00 Nieuws; 8.15 Herv. kerkkoor; 8.30 Mor gendienst; 9.15 Zieken; 950 Russische muz.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Yehudi Menuhin; 11.15 Proza; 11.35 Ned. liederen; 12.00 Staf- muziek; 12.20 Pianoduo; 13.00 Nieuws; 13.15 All Round sextet; 14.00 Voor moeders; 14.20 Kostelanetz; 14.45 Piano: 15.15 Kamermuz.; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Viool en piano 17.30 Mandolinata; 18.00 Herfat; 18.45 Sport; 19.00 Nieuws 19.15 Beethoven: 10.40 Leeslamp; 20.00 Nieuws 20.10 Koor; 20.50 Nieuws ver bondenheid; 21.10 RÖntgenikwartet; 22.00 Nieuws; 22.30 Gram.; 22.45 Meditatie; 23.30

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7