LIMP Tuchtrechter had weer drukke zaken te doen vanaf NIEUWE LEIDSCHE COURANT 6 ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1M6 iiï HOOGE HUUR- EN BROODPRIJZEN Voor den tuchtrechter te Leiden hebben weer verschillende personen uit Leiden en omgeving wegens ernstige overtreding der prijsvoorschriften terecht gestaan. A. E. de R. caféhouder te Sassenheim had in zijn zaak glazen inhoudende 250 gr bier f 0.65 per glas en een zjg. cocktail be staande uit een kop koffie gemengd met zwarte bessenjenever voor f 1.25 verkocht. Verdachte erkende de fei ten. Hij vroeg clementie, omdat het geen dag zomer was geweest, bovendien had hij geen toewijzing gehad, en moest hij voor het strijkje in zijn zaak f 350 per week betalen, de zaak is nu gesloten. De rechter vond het toch een „zwart" zaakje, en veroordeelde hem tot f 250 boete. W. v S., Leiden, moest terecht staan omdat hij op 9 Juni j.l. te Katwijk aan den Rijn 31 kg „zwarte" tabak voor f 310 gekocht had. Deze tabak was bestemd om tot shag verwerkt te worden, om dan naderhand in pakjes „zwart" te worden verkocht, er waren ook bij huis zoeking 63 pakjes shag in beslag genomen. De rechter vond deze zwarte handel zeer ernstig, vooral daar verdachte niet voor den eersten keer terecht staan, maar op 30 Aug. '45 voor zwarten handel voor f 250 boete ver oordeeld werd, en zijn echtgenoote tot f 25. Verd. verzocht clementie, omdat hij .straat arm" is en geen kleeding heeft. De rechter vond dat als men v9or f 310 tabak kan koopen en 10 huizen heeft, men nog niet van straatarm kan spreken. De rechter veroor deelde ham tot f500 boete,verbeurdverklaring van de 63 in beslag genomen pakjes shag en gedurende 2 jaar mag hij geen handel meer drijven of beroep uitoefenen. B. v. T. uit Katwijk aan den Rijn die de tabak in plaats voor f 3 f 7.50 per kg aan W. v. S. had verkocht en dezen prijs niet hoog vond, kreeg f 50 boete, terwijl C. v. B. uit Katwijk aan den Rijn, die als tusschen- persoon voor den verkoop der tabak was opgetreden en hiervoor f 12.50 provisie had ontvangen, f 25 boete werd opgelegd. C. v. d. T. uit Noord wijk B. had 675 kg br. boonen, tegen f 40 per 100 kg verkocht. De rechter wees verdachte er op, dat de prijs f 30.50 is, en veroordeelde verdachte tot f 100 boete A. F., meubelmaker, Leiden, had voor een ameublement, bestaande uit 4 stoelen en 1 armstoel, f 450 gerekend, dat volgens des kundigen f 250 waard was. Ook waren de meubelen van te vochtig hout gemaakt. De rechter vond, dat de kooper duur was uitge- Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN In verband met hun 25-jarig lidmaat schap, ontvingen drie leden van den C-hr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond het gouden CJl.V.-insigne uit handen van het hoofdbestuurslid, den heer Clements. Dit waren de heeren W. Geerlof, D. van Klaveren en J. van 't Woud. De instanties te Den Haag onthielden hun goedkeuring aan de gunning voor het bouwen van 16 arbeiderswoningen in op dracht van „De Nutsstichting". Laagste'in- schrrjfster was fa S. Tromp voor f 179.154. Dit bedrag is f 5000 hooger dan voor deze ge meente is toegestaan. Vermoedelijk zullen de plannen een vereenvoudiging ondergaan. Geleid door dezelfde overwegingen, stellen B. en W. tegelijkertijd voor, over te gaan tot het instellen van een tweetal nieuwe commissiën van bijstand, en wel voor: a. de aangelegenheden, verband hou dende met de industrieele ontwikkeling der gemeente; b. de onderwijsaangelegenheden en a. tot uitbreiding van het getal leden der commissie van bijstand voor den dienst der gemeentewerken van 2 op 3; b. tot uit breiding van het getal leden der commis sie van bijstand voor het grondbedrijf van 2 op 3. De talrijkheid der onderwerpen, welke op het gebied van den dienst der gemeente werken, zoowel als met betrekking tot het grondbedrijf zich voordoen, maakt het ge- wenscht eenige uitbreiding te geven aan de voor deze takken van dienst bestaande commissiën van bijsand. De aard der aan de orde zijnde, en in de toekomst komende vraagstukken is in vele gevallen zóó ingrij pend, dat nauwgezette bestudeering daar van vóór de behandeling in de openbare raadszitting dringende eisch genoemd moet worden. HAZERSWOUDE. In de vergadering van den gemeenteraad sprak burgemeester Warnaar een kort wel komstwoord tot den nieuwen raad, nadat hij uit Amerika was teruggekeerd. Het voorstel tot converteering van een geldleening, .groot f 50.000, tegèn 3 pet, werd aangenomen, evenals de verlenging van de kasgeldleening voor den duur van 3 maan den, groot f 20.000. Op het verzoek van de kerkvoogden der Ned. Herv. gemeente om subsidie in de restauratiekosten van het kerkgebouw, werd afwijzend beschikt, omdat de gemeentetoren, wat den onderbouw betreft, reeds gedeeltelijk is gerestaureerd, en men, zoodra de mate- riale positie dit toelaat, tot algeheele restau ratie zal moeten overgaan, hetgeen groote kosten met zich ^al meebrengen. Besloten werd tot onderhandeling met de Hazerswoudsche Droogmakerij inzake ver laging van de Westbrug, kosten ongeveer f 2000, zoodat deze geen obstakel meer kan zijn voor het verkeer. Tevens besloot de raad aan het bestuur der R.-K. school in het Zwaantje rpedewerking te verleenen om Vier nieuwe schoollokalen te stichten. Over het voorstel tot gerechtelijke terug vordering van ten onrechte uitgekeerde kostwinnersvergoeding werd breedvoerig gesproken en besloten, dat de betreffende personen nogmaals zullen worden aange schreven om het te veel ontvangen geld terug te betalen en mocht dit niet helpen, dan zal tegen hen een gerechtelijke vervol ging worden ingesteld. De exploitatievergoe ding van de bijz. scholen over 1945 werd vastgesteld. Tevens werd de gemeenterekening over 1943 aangeboden met de volgende cijfers: Gewone dienst ontvangsten f241.334,10. uit gaven f 239.745,49. De kapitaaldienst in komsten f 117.970.61, uitgaven f 120.942.92. In de commissie tot nazien der rekening van 1943 werden gekozen P. J. Rietveld, Jac. van Of wegen en A. Démoed. De rondvraag leverde niet veel op. De straatverlichting is een punt, waarover alle raadsleden klagen. Dit heeft ook de volle aandacht van B. en W. en er is reeds prijs opgave gevraagd voor electrificeering van de straatverlichting. B. en W. meenen, dat uitbreiding van het ledental der genoemde commissiën van twee tot drie daartoe gunstig zal werken en de den den Raad dit voorstel toekomen. Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling van de „Citosa" te Zoetermeer, met ingang van 1 November as. met grooter ma teriaal te gaan rijden, hetgeen voor onze gemeente zeer geriefelijk zal zijn. Bij ziekte of afwezigheid van den bur gemeester treedt als loco-burgemeester op weth. C. A. van Dam en als plaatsvervanger veth. N. P. Kaptein. Burgemeester A. Warnaar is met ingang va 1 September herbenoemd. weest en veroordeelde verdachte tot f 250 boete. F. v. d. H. uit Hillegom han ongeveer een half jaür lang het brood inplaats van voor 21 voor 22 ct p. 800 gr. verkocht en door den grooten omzet had hij hierdoor f 500 meer ontvangen. De rechter veroordeelde hem tot f 500 boete. M. v. R„ bedrijfsleider eener coöperatie, die ook hst brood 2^ maand 1 cent te duur had verkocht, kreeg f 250 boete. F. O. te Hillegom had 2000 broodjes van 150 gram inplaats van voor 5 voor 2% ct. ver kocht; f 40 boete. N. J. R. te Sassenheim had zijkammen aan een winkelier voor f 1.85 per paar verkocht. Hij had deze kammen op de markt te Haar lem van een joodschen koopman gekocht; f 50 boete met verbeurdverklaring van 53 paar kammen. A. G. te Rijnsburg, die voor het plakken van fietsbanden inplaats v. d. vastgestelden prijs 40, 75 cent had gerekend, kreeg f 50 boete, evenals A. v. d. S. uit Rijnsburg, die zich aan hetzelfde feit had schuldig gemaakt. Voorts werden veroordeeld: J. v. d. P. Katwijk, die een huis inpl. van voor f 5 voor f 6.50 per week had verhuurd, tot f 50 boete; J. V. te Noordwijk B., die inplaats van f 25 f 35 huur per maand berekend, f 50; J. C. Sch., filiaalhouder eener kruideniers zaak te Noordwijk, die voor 1 flesch azijn 40 en voor 1 pak lucifers 25 cent had gere kend, f 40; mej. C. A. W. te Oegstgeest, die kammen voor f 1.75 p. stuk had verkocht, f 20 boete met een ernstige waarschuwing niet meer van onbekende kooplieden te koopen; H. B.. kapper te Noordwijk B., die ook zij- kammen voor f 1.25, zakkammen voor f 1.50 p. stuk en stofkammen voor f 3 verkocht had en volgens den rechter eveneens de ernstige fout had gemaakt om van onbekende koop lieden te koopen, f 25 boete. KATWIJK. Binnenkort zal er een aanvang worden gemaakt met de distributie van Fransohe en Tsjechische rijwielen. Uitsluitend bedrij ven komen hiervoor in aanmerking. Lndd- vidueele, particuliere aanvragen worden niet in behandeling genomen. Het kantoor is hiervoor geopend van Maandag 30 Sept. tot en met Vrijdag 4 Oct. a.s. 's morgens van 8.30 tot 11.30 uur, loket la. Nu het strandseizoen is geëindigd en de badgasten definitief voor dit jaar vertrok ken zijn, is het strand eenzaam en stil ge worden. Wel zijn er nog enkele late zwem mers. Rondom den Noorderpost van de Kat- wijksche Reddingsbrigade is dan ook nog eenige drukte, ook dit zal spoedig gebeurd zijn. De KRB gaat zich nu weer voorberei den op een volgend seizoen en de eerste stappen daartoe zijn alweer gezet. Ook in het bestuur dezer sympathieke vereendging is verandering gekomen. Mevr. Wouda, die jarenlang het secretariaat in handen heeft gehad, heeft zich als zoodanig teruggetrok ken. In haar plaats is mi tot secretaris be noemd de heer P. Ouwerling van Katwijk a/d Rijn. De dir. van den Distributiedienst Kat wijk maakt bekend, dat hij thuis geen spreek uur houdt. Het publiek wordt dringend ver zocht zich voor klachten of inlichtingen uit sluitend te wenden tot de afd. Inlichtingen van het distributiekantoor. KATWIJK A.D. RIJN. Ned. Herv. kerk 9.30 ds W. Oost, 6 u. ds. Jellema te Katwijk a. Zee; Geref. kerk 9.30 en 5 uur mr. dr. D. C. Mulder te Leiden; Geref. kerk (art. 31) 8.30 en 3 uur ds. F. de Vries. KATWIJK AAN ZEE. Het is in Katwijk nog niet eerder voor gekomen, dat een grafisch bedrijf zijn zil veren jubileum mocht vieren. Deze eer viel te beurt aan de drukkerij „Willem Wouda." Donderdagmiddag was er gelegenheid om de tegenwoordige firmanten te feliciteeren in het Jeugdhuis. Velen, zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt. We zagen er een deputatie van de gemeentebedrijven, enkele predikanten als vertegenwoordigers van den kerkeraad der N-ed. Herv! Gem diverse afgevaardigden van V.V.V. Midden- standsvereeniging, K.R.B. ea., voorts zeer vele particulieren en het personeel van het bedrijf. Namens het gemeentebestuur waren aanwezig de heeren: D. C. O. Broekhoven, F. M. N. Formara, J. C. Tieleman. De heer Broekhoven bracht de felicitaties over namens het gemeentebestuur eri dankte het bedrijf voor de groote medewerking, welke verleend was tijdens de moeilijke mo bilisatie- en bezettingsjaren. Diverse bloem stukken waren in de Oranjezaal binnenge dragen. 1 October hoopt mej. A. Guyt een voor dezen tijd wel zeer bijzondeT jubileum te vieren. Zij zal dan n.l. morgen gedenken, dat zij 40 jaren in betrekking is bij mej I. Wagenaar aan de Koningin Emmastraat 10. 1 October 1906 kwam zij daar als 19-jarige als dienstbode, terwijl zij de laatste jaren als huishoudster werkzaam is geweest. Het zal mej. Guyt zeker niet aan belangstelling ontbreken. Geref. kerk 10 en 5 uur ds P. v. d. Ruig te Putten; Chr. Ger. kerk 10 en 5 uur lees- dienst; Geref. gem. (Remisestr.) 10 en 5 uur leesdienst; Geref. kerk (art. 31) 10 en 5 uur cand. S. van Gurp te Scheveningen. De afd. Katwijk van den Ned. Chr. Vrouwenbond hoopt Maandag 30 Sept. in vergadering bijeen te komen in het Jeugd huis. Mevr. GilhuisSmitskamp zal een lezing houden over het onderwerp „Genot of Gewin". KOUDEKERKE A. D. RIJN. O.l.v. den heer W. van Veen vergaderde de afd. Koudekerk-Rijndijk van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. In zijn openings woord wees de voorz. op de uitspraak van de Rijksbemiddelaars i.z. de arbeidsvoor waarden in het veeteeltbedrijf. Hoofdbe stuurder Stokman, uit Leiden, gaf vervol gens een nadere aanduiding t.o.v. het man telcontract. In het kort passeerde hij ver schillende punten t.a.v. de gedane .uit spraak van de Rijksbemiddelaars. Deze rege ling is bindend verklaard voor alle werk gevers err -nemers en gepubliceerd in de Staatscourant. Tevens werd een vacantierege- ling vastgelegd. Op deze uiteenzetting volgde een drukke bespreking. J. P. A. F., die hier ter plaatse kennis had aan een meisje, kwam, toen hij huis waarts wilde gaan, tot de onaangename ontdekking, dat zijn motorrijwiel verdwenen Was. Den volgenden dag werd het door in woners in een sloot terug gevonden. Tegen een inwoner, die onbevoegde zwak alcoholische dranken verkocht, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. GEBORENAlphonsus M. N., zn van J. J. Zwartjes en M J Fase; Johannes W A, zn van A v Hasekamp en A G Papegus; Jan F. zn van G S den Hollander en M v Ingen ONDERTROUWD: R Geerlof, 23 j. en M C C Kost, 21 j.; M Schellingerhout en S Pa ling, 37 j.; D Demoed, 25 j. en M. de Jong, 23 jaar. GETROUWD: M J den Hollander en N de Jeu; F P Geerlof en F E Bezoen. Ned.-Herv. Kerk, 10 en 6.30 u. ds F. G. van Binsbergen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 u. ds J. Wolven. LEIDERDORP. „Ons Genoegen" voerde voor de „Buurtvereenigmg Doesbrug" op ,,'n Huis vol Herrie," een klucht in 3 bedrijven van Stephens en Linton. Er werd goed gespeeld onder regie van den heer Koning, die dan ook bij monde van den heer Slingerland een prachtig boekwerk werd aangeboden. Bur gemeester en mevr. Van Diepeningen en de gemeente-secretaris en mevr. Corts toon den hun belangstelling. De voorzitter, J. Borreman, bedankte alle spelers voor hun schitterend spel en ook de muzikale mede werkers, de heeren Wim Wolf, De Zwart en Zaagman. LISSE. Donderdagavond werd in gebouw „Reho- both" te Lisre als begin van de wintercam- pagne van de P.J.C. een gezellige avond ge houden. In zijr^openingswoord riep de voorz., de heer A. Schravendeel, alle aanwezigen een een hartelijk welkom toe en zeide, dat het de bedoeling was van de P.J.C. minstens elke maand een avond te beleggen. Hierna kreeg de heer Hofland uit Alphen a/d Rijn gele genheid enkele stukjes te declameeren. Wij noemen hiervan „De Vliegenier" en „In Da- gon's Tempel" en het luimige stukje „De vrouwtjes van Wijnsberg" Vervolgens bracht de heer A. v. d. Burg de heele zaal in span ning met enkele zeer goede goocheltieren Daarna voerde de Ned. Herv. Jeugdvereeni- ging een éénactertje op, getiteld: „Vacan- tie", hetgeen zeer goed in den smaak viel. De heer Hofland laat de aanwezigen nog een maal genieten van zijn humoristische decla matie, waarna de heer van den Burg het tweede gedeelte van zijn repertoire bracht Alles bij elkaar was het een goed geslaagde avond. Ned. Herv. Kerk: 10 uur ds J. Hadders; 5 uur ds mr G. A. Alma. Geref. Kerk: 10 en 4 uur dr Th. Ruys Jr. Geref. Kerk (onderh. art. 31 K.O.); 9.30 en 4.30 uur cand. C. v. Venetië. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4 uur ds A. Ponstein. Geref. Gemeente: 10 en 4 uur ds A. Verhagen. Ouö-Gere* n.orpeente: 9.30 en 3 uur Leesdienc NOORD WIJKERHOUT Vanwege de groote belangstelling welke het consultatiebureau voor zuigelingen onder vindt, was het voor vde moeders een bezwaar om geregeld op het consultatiebureau te ko men, aangezien zij niet wisten, wanneer zij aan de beurt waren, vooral omdat moeders uit de Zilk voorrang hadden. Het bestuur meent thans een bevredigende oplossing te hebben gevonden. Om de 14 da gen wordt er Van 5 tot 6 uur zitting gehou den in de „Voorzienigheid", middelste ingang. In het dorp blijft het iederen Woensdag van 3 tot 5 uur. Het eerste uur, dat de dokter er is, worden de moeders geholpen in de volg orde waarin zij komen, het tweede uur heb ben de moeders uit de Zilk voorrang. Onze plaatsgenoot, de heer W. Th. v. d. Slot, is geslaagd voor het vestigingsexamen heerenkapper. Daar in het kader der jeugdver, van de Ned. Herv Gemeente een kerkkoor niet ge mist kan worden, wil men trachten per 1 Oc tober het kerkkoor weer op te richten. Zoo wel oude als nieuwe leden kunnen zich ver-, voegen bij mej. de Wit, van 't Haaffstraat 8. De heer J. Steenvoort zal 1 Oct. a.s. den gemeentedienst met pensioen verlaten. Op 21 Maart 1912 kwam S. als veldwachter in gemeentedienst. Met ingang van 1 Ja- nuri 1932 werd hij als veldwachter gepen- sionneerd] en tot gemeente-bode benoemd, In de jongensschool op den Langevel- derweg werd de Landbouw- en Tuinbouw- cursus geopend. De voorzitter van de Bloem bollencultuur, de heer P. van Leeuwen, spoorde in zijn openingswoord de cursisten aan den cursus, die driemaal in de week wordt gehouden, trouw te bezoeken, vooral in verband met de vestigingseischen die ge steld worden vanwege de land- en tuinbouw bedrijfschappen en Bloembollencultuur. Na nog gewezen te hebben op de down-stem ming die heerscht in de bloembollenstreek, voerden nog het woord de heeren J. R. Zonneveld, voorz. van den L.T.B., de direc teur van dezen cursus, de heer van der Meer en pastoor v. d. Weyden. Dinsdagavond a.s. wordt o.l.v. den do cent dr K A. van Praag, in de gemeente woning om 8 uur een aanvang gemaakt met den nieuwen cursus van de Alg. Ned. E. H. B. O. De inspecteur 'van de K. v. K. te Lei den, de heer H. uit Rotterdam, kwam gis termiddag op den Zilkerduioweg met zijn motor te vallen, daar hij onverwachts moest uitwijken voor den loodgieter G. B. uit de Zilk. H. brak zijn rechterbeen en werd naar Rotterdam vervoerd. De Zondagsdienst der doktoren wordt waargenomen door dr A. J. Bots. SASSENHEIM. Gedurende de feesten dacht een paling verkoopster een bijzonder extraatje binnen te halen. Zij liep echter in de val, want controleurs der prijsbeheersching wisten dit kwaad spoedig den kop in te drukken. De prijsuitreiking der Volksspelen zal plaats hebben Dinsdagavond a.s. 8 u. in Hotel „Het Bruine Paard." Ned. Herv. Kerk: 10 u„ ds W. G. Krijkamp; 5 u. ds J Hadders, Lisse. Jeugd dienst. Ger. Kerk: 9.30 u. ds F. E. Hoekstra; 5 u. ds P. D Kuiper. Ohr. Geref. Kerk 10 en 5 u. ds Visser. Ned. Protestanten Bond: ds P. M. Luca, Leiden. De Zondagsdienst wordt waargenomen door dr J. M. v. Nes. OEGSTGEEST Ten nadeele van den heer V. werden in de afgeloopen week 86 glasruiten van zijn broeikas ontvreemd. Dit beteekent een schadepost van ongeveer f 900. In de Kempenaerstraat is door balda digheid van de schooljeugd een gaslantaarn vernield. In de afgeloopen week heeft de Am- ster damsche recherche in onze gemeente een 37-jar. man kunnen arre§teeren, die reeds geruimen tijd door de politie werd gezocht wegens diefstal met geweldpleging, waarvoor hij door de rechtbank te 's-Her- togenbosch al eens veroordeeld was tot twee jaar gevangenisstraf. Hedenavond zullen de medewerkers- (sters) aan de propaganda der C.H. en A.R. Kiesvereenigingen voor de gehouden verkie zingen voor Tweede Kamer, Prov. Staten en Gemeenteraad in een gezellig samenzijn in het Patronaatsgebouw bijeenkomen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereetL.Goed, goedkoop en zijftflj lie* iedereen, goedkoop én zuinig licht vootf iedereen. Goed, goedkoop en zuinig licht voor iedereen. Goed, goed koop en zuinig licht voor iedereen VOOR RADIO-SERVICE VALKENBURG. GEBOREN: Wilhelm A„ z. van W. Schaap en T. van Keulen; Boudewijn, z. van B. Zand bergen en M. van Duijn. ONDERTROUWD: J. P. Brussee en W. van Weeghel. GETROUWD: J. van Doorn en G. Imthorn. OVERLEDEN: A. Kersbergen, d. van A. Kersbergen en A. C. van Nieuwenhuijzen; A. Peet, wed. van J. Imthorn. VOORHOUT. De uitreiking der bonkaarten KA t/m KE 612, LA t/m LE 612 en tabaks- en tabaks-versnaperingskaarten 9 A, B, C 612 zal plaats hebben op: Maandag 14 Oct. van A t/m Bruyn, Dinsdag 15 Oct. van Bruys t/m Gr; Woensdag 16 Oct. Gu t/m Kli; Donderdag 17 Oct. van Klo t/m Meer; Maandag 21 Oct. van Meer t/m UI; Dins dag 22 Oct. van Ve en rest alphabet en Huize St. Agnes. Bijzondere arbeid op 1 Oct.; zelf verzorgers op 11 Oct. Na-uitreiking op 25 Oct. te Oegstgeest. „GEPIEPTE KASTANJES" Vroeger een bekende figuur in de straten onzer groote steden. De venter met zijn galmenden roep: „Gepiepte kastanjes" Tegen het vallen van den avond zag men den rossigen gloed van het ka cheltje, waarop de kastanjes ge piept werden. En voor enkele centen kon men genieten van heete, gepofte kastanjes. Een kastanje is geen koffieboon, maar in de zeventiende eeuw roosterde men in Amsterdam de koffieboonen op een dergelijke manier. Een ijzeren cylinder met handvaten werd boven een open vuur gedraaid en zoo werden de kostbare boonen „gebrand". Later heeft men geleerd dat het branden van deze edele boonen meer zorg vereischte. De kwaliteit van een kop koffie is grootendeels afhan kelijk van de ervaring en kennis van den koffiebrander en van de moderne installaties. De vak- menschen van de Gruyter hebben die onmisbare kennis en de jaren lange ervaring. Daarom is de Gruyter's koffie zoo opvallend geurig en fijn van smaak. Alle- goede eigenschappen van versch gebrande koffie blijven voor U behouden door de speciale aroma beschermende koffiesilo's. Trac- teert U zelf en Uw gasten. Er is weer de Gruyter's koffie. U ge niet als vroeger en U spaart nog door de Gruyter's 10 pCt. korting. De Raad zal Maandagmorgen 10 uur bij eenkomen. Op de agenda komt o.m.voor: Vaststelling van de begrooting voor water en woningbedrijf en de gemeentebegrooting 1946. Naar wij vernemen is aan den heer W. S. v. d. Meer, onder dankzegging voor de vele diensten aan de gemeente bewezen, op zijn verzoek per 1 Nov. a.s. ontheffing ver leend uit zijn functie als leider van het distributiekantoor. In onze gemeente is een aanvang ge maakt met het aanbrengen van nieuwe num merplaatjes aan de woonhuizen. De gevaarlijke veeziekte „Mond en Klauwzeer" breidt zich ook in deze gemeen te uit. Reeds vier gevallen zijn aangegeven. De ziekte blijkt een kwaadaardig karakter te dragen aangezien er reeds één rund over leden is. Voor de onderhandsche aanbesteding voor het verbeteren van den tertiairen weg, Leidschevaart gedeelte PostbrugNagelbrug, met verbetering van Nagelbrug, was de laagste inschrijver J. M. Strijland N.V. te Uithoorn voor f 97.500. De hoogste inschrij ver was J. P. van Eesteren N.V. te Rotter dam voor f 110.700. De gunning is nog aan- gehoudf»^ VOORSCHOTEN Over de maand Augustus j.l. werd ten poetkan tore op de Rijkspostspaarbank inge legd f 19.545.— (v. m. f 25.873.90) en terugbe taald f 31.541.09 (v. m. f 61.179.44). Er werden 26 (v. m. 10) nieuwe boekjes uitgereikt. In het tijdvak van 1 t/m 10 Oct. a.s. kunnen opnieuw aanvraagformulieren voor rijwielen en rijwielbanden worden inge diend. Overgelegd moet worden de tweede distributiestamkaart van dengene, voor wien het rijwiel of de banden bestemd zijn. Ned. Herv. Gemeente (Schoolstraat), 10.15 en 5 uur ds H. P. Fortgens; Ned. Herv. Gemeente (Rijndijk): 10 u. dhr. De Groot van Leiden; Geref. Kerk: 10 en 5 u. ds H. A. Wiersinga van Leiden; Geref. Kerk (art. 31) 10.30 en 5 u. ds Th. C. F. van Kamp van Alblasserdam. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door dr M. van der Stoel. Telef. 356.»

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8