Auioponier viert zijn gouden zakenjubiieum Vernieuwing van het ondeiwsjs naar Gods Woord De jubileumviering der Leidsche Or H.B.S. NIEUWE LEroSCHE COURANT 4 ZATERDAG 21 SEPTEMBER 19*9 Stadsnieuws J. STALLINGA De heer A. j. Stallinga bereikt tevens den 80-jar. leeftijd Wanneer men tegenwoordig dfe snelle ge stroomlijnde en comfortabele auto's over de rijkswegen ziet razen, kan men zich nauwe lijks voorstellen, dat er een tijd is geweest, dat dit vervoermiddel niet bestond. Zoo omstreeks 1900 waren er in Amerika, Frankrijk en Engeland enkele „dwazen", die een wagen wilde laten voortbewegen door op een zuiger in een cylinder stoomdruk te bren gen en de beweging, welke ontstond een draairichting te geven. Hier in Holland lachte men er om, of men sprak van „duivelswa- gens". Toch waren er nog wel echte Holland- sche energieke jonge menschen, die er iets in zagen. Eén hiervan was de nu bijna 80 jarige heer A. J. Stallinga, wiens bekende zaak het eind van deze maand 50 jaar bestaat en dif reeds op 18-jari gen leeftijd dei haring vijver over stak om in Ame rika, Canada en Engeland handels kennis en be kwaamheid in het rijwielvak op te doen. alsmede om de experimenten met de automo biel met groot l interesse te vol gen. En toen men dan ook den ben zinemotor in de proeven betrok, kwam de auto mobiel in het centrum van de belangstelling te staan. Men stond verstomd over de „snelheden" welke de wagen kon bereiken. De heer Stallinga, die zich ondertusschen op 30-jarigen leeftijd te Leiden had gevestigd en op Hoogewoerd als agent van de Rudge- Witworth fabrieken een rijwielzaak had ge opend, deed in 1901 den eersten stap op 't ter rein, hetwelk al jaren zijn belangstelling had, want hij verkocht de eerste motorfiets, een l.cil. F.N., het zgn. „Ezeltje", spoedig gevolgd door de merken James, Raleigh, Levis, Indian, enz. Nog hetzelfde jaar kocht deze pionier een 2 cil. F.N.-automobiel, waarin de heer Stal linga zichzelf moest leerén rijden en voor dik wijls voorkomende reparaties zich dienden te bekwamen. Langzamerhand kwam er vraag naar de automobiel, doch men moet zich vooral niet Voorstellen, dat men er in stapte, makkelijk pi veerende kussens ging zitten, den motor <|tarte en wegreed. Neen, men moest er eerst inklimmen om de poodige contacten te stellen, er weer uitgaan en den motor met de hand „aanslaan", waarbij men de kans liep, bij het terugslaan van den slinger een gebroken pols op te loopen. Geheel bloot gesteld aan weer en wind, ging men dan op weg om soms na 100 meter met een weige rend en motor langs den kant te staan. De heer Stallinga kan zich de merken van al deze vehikels nog herinneren: De Dion Bouton, Daracq, De la Haye, Decauville Pan- hard-Levassor, Loraine Dietrich, Minerva, Ger main, Spijker, Renault, Daimler, Mercedes Benz enz. Maar weldra den kinderschoenen ont wassen ging de automobielindustrie voorname lijk in Amerika met rassche schreden vooruit. Toch was de tijd vóór 1914 voor den óutomo- bielhandelaar een heel andere dan tegenwoor dig. Toen ging men met een adspirant kooper naar de Parijsche of Londensche tentoonstel ling, kocht daar een chassis voor plus-minus f 10.000, waarop bij een Hollandsche fabriek een carrosserie werd gebouwd model Landau- lette, of Limousine voor f 7.000. waarna het geheel werd aangevuld met koperen accessoires voor f 700. De Amerikaansc'ne wagens waren echter na den eersten wereldoorlog goedkooper en ook beter geworden dan de Europeesche en zoo kon het gebeuren, dat de heer Stallinga in 19$) een Amerikaansche „Flander" kocht, en weer later de Chevrolet en Buick. In 1923 werd de jubilaris aangesteld als Official General Motors Dealer, welk agentschap de heer Stal linga tot op heden nog bezit. Naar mate het automobilisme zich ontwik kelde is de zaak steeds parallel daarmede aan gepast, van rijwielzaak tot motorherstelplaats, later kleine -showroom met werkplaats en garage, daarna werd het geheel verbouwd tot een groote showroom met bijbehoorende on derdeelenmagazijn en een nieuwe werkplaats. In 1939 bestonden er reeds plannen voor een geheel nieuw en modern garagebedrijf, het geen door den oorlog niet ten uitvoer kon worden gebracht. Het bedrijf is in 1943 in een N.V. omgezet, maar bovenbedoelde plannen zijn hiermede zeker niet van £e baan. De heer Stallinga, dien men, wanneer men hem ziet een goeden „zestiger" noemt, heeft met on vermoeiden ijver en wilskracht zijn zaak- opgebouwd en nog steeds voert hij met kennis van zaken en nauwgezetheid het bedrijf. Het is een bijzonderheid dat dit gouden zaken- jubileum samenvalt met het bereiken van den leeftijd der „zeer sterken". Zaterdag 28 September zal als hoogtijdag niet onopgemerkt voorbijgaan, want er is van 25 uur receptie in „In den Vergulden Turk", terwijl 's avonds aan personeel en genoodig- den een feestavond wordt aangeboden. DE JEUGD TREEDT AAN! In de groote samenkomst van den Herv. Jeugdraad, wielke Woensdagavond in de Hoogl. kerk zal worden gehouden, zullen het woord voeren ds. P. Fagel, jeugdpredikant in alg. dienst van de Herv. Synode en de voor zitter van den Jeugdraad, ds. M. W. J. Geur- sen. Prof. Clark sprak voor Genoot schap Nederl.—Engeland Over „General character of British History" In combinatie met de Litteraire Faculteit van de Leidsche studenten heeft het Ge nootschap - Nederland-Engeland afd. Leiden gisteravond in „De Doelqp" een lezing ge organiseerd, waar heeft gesproken prof. G M. Olark over; „General Character of Bri tish History". Prof. Clark vertelde in zijn inleiding, üat hij gedurende den oorlog zoowel donkere als gelukkige dagen had meegemaakt. Meer donkere dan gelukkige natuurlijk, aldus spr., maar een van deze gelukkige dagen was de dag, toen mij op zeker oogenblik langs ee- heime kanalen de toespraak Van prof. Cle- veringa, in November 1940 in de aula van uw oude Universiteit gehouden, bereikte. Vervolgens deelde prof. Clark het een en ander mede over de tentoonstelling van En- gelsche en Amerikaansche boeken, welke op het oogenblik in Den Haag wordt gehouden en waar het hem opviel, dat deze boeken, zeer tot zijn 9pijt, niet te koop waren. In Engeland zijn er tijdens den oorlog slechts een 40 a 50 tal geschiedenisboeken Uitgekomen en dat had natuurlijk verschil lende oorzaken: o.m. de ook hier in Neder land bekende papierschaarsehte en dan wa ren zeer vele vooraanstaande publicisten in diienst der Regeering. Wat den verkoop van boeken betreft, even als in Nederland is er in Engeland tusschen 1940 en 1945 veel gelezen; het publiek kocht voor de vuist weg al de werken, die het kon bemaohtigen en het was menigmaal zoo erg, dat een boekhandelaar de opmerking maakte dat hij de boeken verkocht zonder te kijken naar titel of inhoud, «alsof het kranten waren. Prof. Clark heeft voorts een aantal wer ken van geschiedkundige waarde genoemd en ze in het kort behandeld o.m. het ook hier in kleinen kring bekend geworden boek van miss Wedgewood: William the Silent"; „Britain and Holland" en „History of the Bank of England" van mr Wilson. Ook cp het sociaal en economisch terrein zijn een aantal belangrijke werken versohenen welke spr. alle even aanstipte. Prof. Clark besloot met een opwekking om den band, die tijdens en na den- oorlog tus schen Nederland en Engeland was gegroeid, door het Uitwisselen van gedachten op ve lerlei terrein, nog te verstevigen. GODSDIENSTOEFENINGEN. Acad. Ziekenhuis, 10.30 uur ds Touw. Geref. Minnehuis, Dond. 7 uur dhr de Groot. Chr. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds Jansen. Geref. Gem. 10 en 5 uur, lees dienst. Evang. Luth. kerk, 9 uur, ds Smit Duyzenit- kimst; 10.30 uur ds Makkink. Eglise Wallone, 10.30 uur prof. Bakhuizen v. d. Brink. Doopsgez. Qem. 10.30 uut ds Snaayer. Rem. Gem. 10.30 uur ds Luca, Gemeentedag. Vrijz. Herv. Volkshuis, 10.30 uur dr Boeree- ma; W. de Zwijger-kerk, 10.30 uut, dis Pijpers van Voorburg. Leger des Hedls, 10 uur, Oogst- en dankffeest (aütardienet), 7.30 uur Verlossingssamen komst. Bvamg. Ohr. Gem., Middelstegr. 3, 10 uur dlhr v. d. Horst; 5.30 uur dhr Verdam. VrijeKath. Kerk, Vreeswijkstraat, 10.30 u. „HET LEVEN VAN JEZUS". In wijkgebouiw „Levendaal" wordt Woens dagavond een bijzondere samenkomst ge houden, waarin „Ijlet leven van Jezus", naar reproducties van Rembrandt's schilderijen, in lichtbeelden, alsmede declamatie en zang in herinnering zal worden gebracht. Ned. Herv. Diaconie keerde in '45 bijna 60.000.-uit Er blijft een tekort van ruim f 6000 te dekken De Diaconie-rekening 1945 der Ned. Herv. Gemeente is weer verschenen en we laten hieruit enkele markante cijfers volgen. De rekening dier zgn. onzuivere Diaconie sluit in baten en lasten m?t een bedrag van f 58.700,57; de zuivere. Diaconie (w.o. begre pen het nadeelig slot der onzuivere Diaconie) met een bedrag van f 73.838,89, en een nadee lig saldo van f 6170,72. De ondersteuning in geld bedroeg f 45.026,92, in natura f 2638,13, terwijl door bemiddeling van de Commissie Bijzondere Kerkelijke Ge zinszorg nog f 11.012,96 werd uitgekeerd. De collecten voor de Diaconie brachten op f 39.278,97. Het nadeelig saldo van het B.K.G. ten laste van de Diaconie bedroeg f 13.657,28. De rekening van ,^iet Geref. Minnehuis geeft in baten en lasten een bedrag van f 45.878,95 aan en diè van het kinderhuis „Voordorp" f 59,415,98. Het nadeelig saldo ten laste van de Diaconie bedroeg f 9931,04. DS D. KUILMAN. Omtrent het ziekteproces van den nestor der Ned. Herv. predikanten, ds D. Kuilman, vernemen wij, dat het herstel blijft aan houden, zoodat er redelijke verwachting mag bestaan, dat hij langzamerhand weder eenigen wijkarbeid zal kunnen verrichten. Indien de gezondheidstoestand het toelaat, zal ds Kuilman medio October weder eenige catechisaties mogen geven. De overige cate chisaties zijn overgenomen door ds D. Post- ma van Zoeterwoude. In zijn wijkbericht in het Leidsch Herv. Kerkblad spreekt ds Kuilman de hoop uit, dat hij omstreeks Januari a.s. capabel zal zijn om al zijn arbeid in vollen omvang te hervatten. GEWIJDE MUZIEK EN ZANG. Het Leger des Heils houdt Donderdag avond in de Rem. Kerk aan de Hoogl. Kerk- gracht een bijzonderen dienst, waarin ge wijde muziek en zang ten gehoore zal wor den gebracht. BIJZONDERE KERKDIENST. Zondagavond, 7 uur, wordt in de Pieters kerk een buitengewone kerkdienst gehou den voor geheel Leiden, waarin ds M. W. J. Geursen zal spreken over „Is God recht vaardig?" Kerk en School dienen nauw samen te werken In een helder en boeiend betoog heeft de heer M. Apperloo, secr. van den Herv. Raad voor „Kerk en School", gisteravond in eën druk bezochte bijeenkomst van de werk groep van Herv. leerkrachten in de classis Leiden, een warm pleidooi gevoerd voor ernstige bezinning van taak en opdracht van het Chr. onderwijs en een radicale wij ziging van de verhouding tusschen Kerk en school. Spr. deed een krachtig beroep op allen, die het Chr. onderwijs dienen, de jeugd op te voeden tot leden der Kerk, die den greep op de jongeren dreigt te verliezen. Leven onder het Evangelie beteekent leven in de Kerk, burgers te zijn- van Gods Koninkrijk en het Chr. onderwijs, aldus spr., heeft in het verleden te weinig opgevoed tot de Kerk. De heer Apperloo bleek een warm voor stander te zijn van vernieuwing, doch dan in dezen zin, dat Kerk en school niet alleen met elkaar samenwerken, doch dat deze beide nauw aan elkaar verbonden zullen zijn, omdat het in deze wereld toch gaat om de Kerk. Spr. betoogde, dat de verhouding van kerkeraad en schoolbesturen gewijzigd dient te worden, zoodat de kerkeraad ook hïerin zijn woord zal kunnen spreken. De onder wijzers zullen hun taak moeten zien als kerkelijke, ambtelijke bediening en spr. be pleitte dan ook, dat zij zouden worden be noemd tot jeugd-ouderling. Voorts zal er een andere, betere oplei ding in het leven moeten worden geroepen, waarbij ook de Kerk haar woord moet spre ken, terwijl de heer Apperloo de instelling van het Ikos, „Interkerkelijk overleg school wezen", in alle plaatsen noodzakelijk achtte. De Kerk heeft een roeping tegenover de school en het openbaar onderwijs hebben wij teveel overgelaten aan de Overheid. Het Evangelie, dat op deze scholen moet worden gebracht, mag niet anders zijn, dan het Evangelie van den gekruisigden en op- gestanen Heer en in dit licht bezien, zal ook de verhouding van Chr. en openbaar onderwijs een verandering ondergaan, zoo dat er meer begrip komt voor eikaars standpunt en houding. FEESTAVOND „ZUIDERKWARTIER". De Leidsche Speeltuinvereniging „Zuider kwartier" heeft gisteravond in de Stads gehoorzaal met al haar leden een feestavond gehouden. De voorzitter, de heer M. I. Smit, sprak een welkomstwoord en zegde verschil lenden personen dank voor al het werk, dat ze in den loop der jaren voor den speeltuin hebben gedaan. De voorzitter der feestcommissie, de heer C. Mulder, bracht dank aan degenen, die dit feest hadden mogelijk gemaakt, waardoor men ook in staat is gesteld iets extra's voor de kinderen te doen en voor den speel than een jazz-schommel te kunnen aanschaffen. Artisten o.l.v. Fred. Fagel verzorgden op prima wijze een afwisselend programma. Aan het eind van den avond was er een verloting met 500 prijzen en werden de dames van het feestcomité, evenals mevr. Planjer, in de bloemetjes gezet, terwijl de heer Piena voor bijna 20-jarigen dienst e£n enveloppe met inhoud ontving. Op dit referaat volgde een uitvoerige ge- dachtenwisseling. In zijn inleidend woord heeft de voorzit ter, de heer A. van der Baan, het doel van de werkgroep der Herv. leerkrachten uit eengezet. De Kerk en de vraagstukken van dezen tijd Drie bijzondere gemeente-avonden der Ned. Herv. Gemeente. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft zich in den laatsten tijd uitvoerig be zig gehouden met allerlei vragen, welke thans op het terrein der kerk gelden. Het besprokene is nu vastgelegd in een kanselböodschap, welke Zondag in alle kerk gebouwen zal worden voorgelezen. Tevens heeft de kerkeraad besloten de vraagstukken, welke in dezen kanselbood- schap ter sprake worden gebracht, op een drietal gemeente-avonden nader te bespre ken, waarvan de data zijn vastgesteld op de Donderdagen 10, 17 en 24 October a.s. GEREF. ZENDINGSBOND. De afd. Leiden van den Geref. Zendings- bond in de Ned. Herv. kerk houdt Dinsdag avond een vergadering in geb. „Prediker". Als spreker treedt op de Zenddngsdirector, ds J. Batelaan. GEREF. JEUGDHUIS. Er is thans f 27.000 binnen voor het Geref. Jeugdhuis, zoo vertelde gisteravond ds Dron- kert aan de jeugd in de Zuiderlterk. Daar onder zijn giften van f 4000 en f 2000. Nog even en de f 50.000 is er. HUMANISTISCH VERBOND. Ook in Leiden is een afdeeling opgericht van het Humanistisch Verbond, waarvan het bestuur bestaat uit: mr D. A. van Eek, voor zitter, G. J. van Leeuwen, secr.-penn., Vliet 43, Tel. 24428, mej. M. L. J. Jong, H. van Woudenberg en P. Suik. Prof. dr E. H. Vogelenzang aan. vaardde hoogleeraarsambt Bij de aanvaarding van zijn ambt als hoog- leeraar aan de Leidsclhe Universiteit heeft prof. dr E. H. Vogelenzang gistermiddag een rede uitgesproken over de beteekenis van den vorm van het geneesmiddel. Allereerst gaf spr. een overzicht van de ontwikkeling van de experimenteele chemie vanaf Lavorsier tot aan Woodward en Doe ring, die de synthese van de kinine konden verwezelijken, zoodat wederom een mijl paal bereikt was in de ontwikkeling van de pbarmacotherapie en dus ook van de phar- maoie. Immers, aldus prof. Vogelenzang, de ge neeskunde ging in steeds stijgende mate ge bruik maken van de langs synthetisch en weg bereide geneesmiddelen, waardoor de beoefe ning van de artsenijbereidkunde uiteraard een ingrijpende wijziging onderging. Naast eert betrekkelijk gering aantal pharmaceu- ten, dat zijn weg vindt buiten de apotheken, gaat het grootste gedeelte de airtsenijbe reidkunde als apotheker uitoefenen en zijn taak berust voor een belangrijk deel in het geven van onafhankelijke en dus o-bjectdeve voorlichting. Hierna leidde spr. zijn gehoor in het grens gebied tusschen geneeskunde en pbarmacie en na 't licht te hebben geworpen op de ver schillende injectievormen, vervolgde prof. Vogelenzang: Heeft bij deze groep van ge* neesmiddelvormen de pharmaceut dus tot taak zijn aandacht te wijden aan het berei ken van de grootst mogelijke zuiverheid der geneesmiddelen en der hulpstoffen, daarnaast zal hij zorg moeten dragen, dat de samen- ling der injectievloeistoffen een zoodanige is, dat de werking van het geneesmiddel zoo volledig mogelijk tot haar recht komt terwijl de oplossingen aangepast moeten worden aan de physisoh-chemische verhou dingen, welke de ongestoorde functies der lichaamscellen bepalen. Hierover trad spr. nog in verdere bijzon derheden en noemde vervolgens vormen van geneesmiddelen voor uitwendig gebruik, waarna prof. Vogelenzang zijn rede beëin digde met verschillende toespraken. Recept uit de 13e eeuw „Vil een vette jonge hond, vul hem met komkommer, wijnruit, glaskrudt, je neverbessen, ganzenvet, vossenvet en be- renvet.. Kook het gevulde dier en maak met behulp van bijenwas van het boven drijvende vet een zalf". Prof. dr E. H. Vogelenzang, die gisteren dit recept tegen jicht uit de 13e eeuw zijn gehoor voorhield, heeft er niet bij gezegd, of het succes gegarandeerd is. PROPAGANDA-AVOND VAN DE N.H.R.V. De Ned. Handelsreizigers ver. afd. Leiden hield gisteravond in „Liberty" een propa- ganda-bijeenkomst, onder leiding van den voorzitter, den heer A. Brouwer. Ais sprekers traden op de heer H. J. Kreulen, secr. van de N.H.R.V. en voorz. van de landelijke .propaganda-commissie, die in hoofdzaak de herrijzenis van de vereeni- ging na 5 Mei 1945 behandelde en de heer P. H. v. d. Hoek, voorzatter van de afd. Dordrecht, die in zijn rede speciaal het lid maatschap van de N.H.R.V. besprak. EEN DOKTER NOODIG De Zondagsdienst der huisartsen wordt morgen waargenomen door dr. Van Alphen, Van Bockel, Van Leeuwen en Simons. Dok terstelefoon 22222. WELKE APOTHEEK? "T De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Zaterdag, 21 Sept., 13 uur, tot Zaterdag, 28 Sept. 8 uur, waarge nomen door: Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 en apotheek „Tot Hulp der Mensoh- heid", Hooigracht 48, tel. 21060. Te Oegstgeest door: de Oe-gstgeester apo theek, Wiilhelminapark 8, tel. 26274. De Off. v. Justitie te Den Haag vorderde één jaar gevangenisstraf tegen den los-werk- man H. P. M. M. uit Leiden, die in 1943 uit een opslagplaats te Oegstgeest goederen had gestolen van geëvacue.erden en Jóden. DISTRIBUTIE VARIA. Maandag zijn de letters A en B t/m Ba aan de beurt voor het afhalen van levens middelen-, tabaks- en versnaperingenkaar- ten. Uitreiking vindt plaats aan de loket ten 1, 2, 3, 4 en 5 van. het Distributiekan toor, ingang Langebrug van 8.3012 en van 24 uur. Honderden reünisten komen naar de Sleutelstad Voor de jubileumviering der Chr. H.B.S., die volgende week haar zilveren fee9t viert, bestaat zeer veel belangstelling. Ruim 300 reünisten hebben zich aangemeld om de herdenkingsplechtigheden bij te wonen. Onder hen bevinden zich prof. dr J. Haan tjes, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam en prof. dr Posthumus, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Batavia, die leeraar is geweest aan de H.B.S. alsmede vele artsen, advocaten, enkele pre dikanten, enz. De herdenking vangt Maandagmorgen 10.30 uur aan met een bijeenkomst in de Pauluskerk, waarin de voorzitter van het bestuur, prof. dr J. de Zwaan en de direc teur der H.B.S., dr P. C. van Arkel, het woord zullen voeren. 's Middags, 2.30 uur, volgt er een receptie van het bestuur in het schoolgebouw Kager- KENT V DEZE DVITSCHE H EE REN MISSCHIEN NOG? GUSTAAF MAHLBERG, Obergefreiter Duitsche Weermacht. HANS J. FAHRENHOLTZ, S.S. Sturmbanführer, Den Haag. Bovengenoerpde Duitschers zijn ter Deschikking gesteld van de Sub Commissie Opsporing Oorlogsmisdrijven te 's-Gravenhage. Klachten met betrekking tot misdrijven door deze Duitschers tijdens de bezetting, gepleegd, kunnen ten spoedigste, liefst mondeling, worden gedaan by de P. R. A. voor 's-Gravenhage e.o. (Afdeeling Vreemdelingen en Oorlogs misdadigers) Lange Voorhout 13, Kamer 42A, te 's-Gravenhage. straat 1, tijdens welke receptie een voor- loopige gedenkplaat ter nagedachtenis aan de leeraren en oud-leerlingen, die tijdens den oorlog het leven lieten, zal worden ont huld. Men verwacht voor deze plechtigheid veel belangstellendendie het Ohr. Voorbe reidend Hooger Onderwijs een warm hart toedragen. Bestuur en leeraren komen 's avonds bijeen in „Het Gulden Vlies" voor een gezellig samenzijn. Dinsdagmorgen, 11 uur, is er een réumie van oud-leerlingen ih het schoolgebouw, waarin verscheidene personen zullen spre ken, terwijl voorts de tentoonstelling der H.B.S. zal worden bezichtigd, welke in het gebouw wordt ingericht. Na afloop verza melen réundsten, bestuur en leeraren zich aan een gezamenlijken koffiemaaltijd, in Jïet Gulden Vlies" De groote feestavond wordt Dinsdagavond gehouden in den Schouwburg, waar niet alleen bestuur, réundsten en leeraren, doch ook de leerlingen der hoogste klassen met hun ouders aanwezig zullen zijn. Het pro gramma vermeldt o.m. zang van het Chr. H.B.S.-koor, o.l.v. Willlem Mizee, gymna stiek demonstra ties, muziek van oud-leerlin gen en opvoering van een tooneelstuk. Woensdag is het de dag voor de leerlin gen; zij houden op de terreinen in den Leidschen Hout een sportdag en zullen el kaar 's morgens in athletiek oef ertingen be- kaanpen en 's-mdddags zijn er speldemon- straties. 's-Avonds wordt de feestavond her haald voor de leerlingen der laagste klas sen met hun ouders. Moge het onze Chr. H.B.S., waar honder den personen, die thans een meer of min dere vooraanstaande positie in het leven be kleed en, hu-n opleiding ontvingen, ook in de toekomst wel gaan en velen tot zegen zijn. KpN. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW. Dezer dagen heeft de afd. Leiden van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde o.l.v. den heer J. Jonker in „In den vergulden Turk" een ledenvergadering ge houden, waar in hoofdzaak huishoudelijke zaken wérden afgewikkeld. Naar de alg. ver gadering werd de heer J. H. Riemens af gevaardigd. Aan vijf cursisten kon een diploma worden uitgereikt n.l. J. B. N. van Diemen (Zoeter woude), A. v. Evert (Leiderdorp), A. van Rijn (Voorschoten), A. v. d. Baan (Leiden) en W. Olsthoorn (Zoeterwoude). Nadat nog eenige mededeelingen waren gedaan, en een aantal dahlia's op naam waren gesteld, volgde sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 6