Flor Peeiers over orgelconcerten in Amerika „Huis ten Bosch" in ouden kuister hers'e d NIEUWE LEIDSCHE COURANT S WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1941 Het land met de grootste instrumenten De beroemde Vlaamsche organist, Flor Peeters, die volgend jaar een tournée door ons land zal mate en, heeft eenige interessante med ede dingen gedaan over zijn tournée door Amerika, welke waardevol genoeg zijn om do.ar te geven. Flor Peeters studeerde aan het Lemmens- instituut te Mechden, een school voor kerk muziek, die door Jaak Lemmens werd op gericht. Hij verliet dit instituut met de hoogste onderscheiding en studeerde daarna nog bij Marcel Dupré te Parijs. Toen zijn leeraar Depuidt stierf, werd Peeters tot zijn opvolger benoemd als orgelleeraar aan het Lemmensinstituut en organist der Cathedraal te Mechelen. Wanneer het beroemde Rom- boutskoor onder leiding van Kanunnik Van Nuffel een buitenlandsche tournée maakte, ging Peeters als organist mede. Dit heeft er toe bijgedragen zijn naam in het buitenland snel te verbreidert. Peeters trad herhaalde lijk als organist op in vele landen van Europa en maakte kort geleden zijn eerste tournée door de Vereenigde Staten en Canada. Voor mij liggen twee artikelen, die Peeters in een Belgisch tijdschrift over cfeze tournée heeft geschreven, en de uittreksels van een aantal persbeoordeelingen. Alle critici roe men om strijd zijn schitterende virtuositeit, zijn prachtige registratie en intens-muzikale, doorleefde voordracht. Wij hadden ook niets anders verwacht, want wie Peeters heeft hooren spelen, moet zich direct aan hem ge wonnen geven. Ik herinner mij nog heel goed onze eerste kennismaking in 1930. Meteen waren wij verdiept in orgelzaken en het gesprek werd eerst onderbroken, toen Peeters op de or- FLOR PEETERS gelbank in de Romboutskathedraai plaats nam om te spelen. Ik heb vele heel groote organisten gehoord; wat het spel van Peeters echter ondersoheidt, is de warmbloedigheid en het laaiende enthousiasme. Als Peeters een concert geeft, is hij tijdens de voorbe reiding niet van zijn orgel af te slaan. Altijd is er nog wel een passage, die nog volmaak ter kan klinken, altijd nog wel een registratie, die mogelijk voor verbetering vatbaar zou kunnen zijn. Maar laat ik Peeters zelf aan het woord laten. Onderstaande regels uit een van zijn artikelen over zijn Amerikaansche tournée teekenen hem als organist ten voeten uit. „Mijn eerste concert brengt me in het Curtis Institute te Philadelphia, waar ik een heerlijk Skinner-orgel van 5 klavieren en 110 registers te bespelen krijg. De harmonisatie en de tonale architectuur van het instrument zijn magnifiek. De technische mogelijkheden practisch en zeer adekwaat". „Nadat mijn sympathieke collega Dr. Mek Curdy, zijn instrument heeft getoond ga ik aan de studie. Ik zoek en wroet, oefen en combineer, want een orgel geeft zich niet da delijk bloot aan zijn speler. Nadat wij het orgel en ik enkele botsingen en ervarin gen hebben opgedaan van beide kanten, kennen we elkaar". „Na de kennis komt eerst de liefde!" „Ik neem nu mijn programma door en disposeer kleuren, contrasten en constructie- plannen, naargelang bouw en geest van de compositie zulks vergen. Wij krijgen samen contact het orgel en ik en naargelang we ons in dienst stellen van Bach, Franck en andere meesters, komen wij nader tot elkaar. Na enkele uren werken geeft het or gel zich geheel aan mij over en geachte lezer nu wordt het een warm feest en een gouden jubel in mijn hart, omdat het door onze communie vanavond voor de luisteraars mogelijk zal zijn te 1 evenmin een hemelvaart naar het pure land van den geest. Ik vergeet tijd en uur, want het is soms een onuitspre kelijk geluk geheel alleen met Uw orgel te zijn". Het moet voor een organist wel heerlijk zijn om te concerteeren in een land met zoo vele groote en prachtige orgels. Instrumen ten met vier of vijf manualen en meer dan 100 sprekende stemmen zijn geen zeldzaam- DE L.D.D.B. VERGADERDE. Te Leiden werd de vergadering gehouden van den Leidschen Districts Dambond, o.l.v. den hear G. Zijlstra, van ADC. De competitie werd vastgesteld in de week -van 6 tot 11 October; voor die eerste klasse -werd ingeschreven door de volgende veree- nigingen: ADC I en HDC I (Alphen), DCL II en LDV II (Leiden, DCLV I (Lisse), LDC I (Leiderdorp), RDC I (Rijnsburg), KWZ I (Katwijk a/Zee) en KDC I (Katwijk a/R.). Voor de tweede klasse de volgende tiental len; ADC II. ADC TO. HDC II LDV III, LDC II, LDC III, RDC II, KWZ II, KDC II; in deze klasse komt daarbij vermoedelijk nog DCLV n, Sassenheim en Noordwijk. Vervolgens had de bespreking plaats oyer het persoonlijk kampioenschap van den LDDB, waarbij werd besloten tot een vrije inschrijving en het spelen in twee groepen en in twee klassen. De eene groep zal bestaan uit Leidenaars en de andere groep uit spelers der omliggende gemeenten, waarvan de drie hoogsten uitkomen in den eindstrijd. Dit geldt ook voor de tweede klasse. Tot afgevaardigde voor het district bij den N.D.B. werd benoemd de heer B. de Kier van de LDV, met als plaatsvervanger F.. La- gerweij van ADC. De damcompetitie zal aanvangen in de week van 6 tot 11 October. De indeeling van de Alphensche vereenigingen in den Leid schen Districts Dambond, onderafd. van den Ned. Dambond, is als volgt; Ie klasse: ADC I en HDC I, Alphen; DCL 2 en LDV 2, Leiden; DCLV I, Lisse; LDC I. Leiderdorp; RDC I, Rijnsburg; KWZ I, Kat wijk a/Zee en K.D.C I, Katwijk aan den Rijn 2e klasse: ADC 2 en 3, HDC 2, LDC 3, LDC 2 en 3, RDC 2, KWZ 2, HDC 2 en vermoede lijk nog DGLV 2 en Noordwijk. heid. In West-Point bespeelde Peeters een orgel met meer dan 300 registers en onge veer 20.000 pijpen. Men kan nagaan hoe groot dit instrument is, als men zich realiseert, dat het orgel in de Bavokerk te Haarlem 68 spre kende stemmen en ongeveer 5000 pijpen heeft. In elke concertzaal en elke universiteit vindt men een groot orgel. Onnoodig te zeg gen, dat in alle steden van eenige beteeke- nis talrijke concerten worden gegeven door Amerikaansche en buitenlandsche organis ten. Het publiek toont voor orgelconcerten een enthousiasme, dat men zioh hier nau welijks kan voorstellen. Het verdrong zich na afloop van een concert om een handtee- kening op het programma en in Canada heeft Peeters moeten spreken voor de radio. In het kunstmuseum te Worcester gaf hij een concert, op een orgel, dat naar een ont werp van dien kort overleden Pariischen or ganist Joseph Bonnet in barokstijl is ge bouwd, speciaal voor de vertolking der wer ken van Bach en zijn voorgangers. Ter gele genheid van dit concert, waarop Peeters uit sluitend werken van Bach en van oude Vlaamsche componisten vertolkte, was de zaal versierd met schilderijen van Vlaamsche meesters een even fijngevoelige als artis tieke attentie. Peeters schrijft oék, dat hij in Amerika en Canada veel meer begrip voor echte orgel kunst gevonden heeft dan hier. Bij de sa menstelling van een programma behoeft de organist dan ook geen artistieke concessies te doen. Het is heel goed dit eens te hooren uit den mond van een in dit opzicht tot oor- deelen bevoegde, want omtrent de muzikali teit van het Amerikaansche volk blijken nog Vele misverstanden te heerschen. Intussohen heeft Peeters reeds een uitnoo- diging gekregen om in 1947 het contact met de Nieuwe Wereld opnieuw op te nemen. HENNIE SCHOUTEN. JEUGDKOOR EX ANIMO. Gaarne wilden wij de aandacht vestigen op de 1ste uitvoering te geven door het Jeugdkoor Ex Animo. Dit koor bestaat uit meisjes van 1518 jaar, en is de jongste afdeel-ing van Ex Animo. De zang van dit koor waarborgt een goeden avond, terwijl medewerking verleenen het jongenskoor Ex Animo en het Chr. Mandolinegezelschap „Sempre Avanti", welk laatste inonze stad ook goed bekend staat. Verdere bijzon derheden volgen per advertentie. LEIDERDORP. De collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerkrestauratie te Westkapelle heeft het mooie bedrag van 414 opgebracht. OEGSTGEEST. De buurtver. „Ons Genoegen" hield Zaterdag j.l. Koninginnedag voor hare leden in de Indische Wijk. De feestelijkheden werden geopend door den voorzitter, den heer N. Verhoeven, waarna meisjes- en jongens-padvinders de driekleur heschen. Daarop zongen allen het volkslied, begeleid door de R.-K. Harmonie „Triumph" o. 1. v. den heer J. Baart. Zoowel voor jong als oud werden allerlei spelen gehouden, die uitstekend zijn ge slaagd. Ds A. P. van der Haas, die naar En schedé vertrekt, neemt Zondag 29 September a.s. afscheid van de Ned. Herv. Gemeente. VOORSCHOTEN. GEBOREN: Corina A. M., d. van N. J. Verkleij en C. G. Strijk; Johanna "C., d. van W. Schoenmakers en L. Groen; Egon R., z. van A Minke en H. H. Nasveld; Anke H., z. van J. Schoutenen L. C. van der Hoek; Maarten J., z. van C. J. van Leeuwen en M. J. van Gessel; Jan, z. van C. Hoek en J. Hoekman; Johannes J., z. van F. C. van Heusden en M. W. Starrenburg. OVERLEDEN: C. Krijger, 65 j. ONDERTROUWD: C. Douwes, 22 jr, te Rotterdam en A. Boendermaker, 23 jr. J. Fokker, 29 jr en H. E. van Leeuwen, 29 jr; Th. Chr. IT. Geene, 32 jr, te Leiden en M. A. A. Branse. 23 jaar. GEHUWD: E. Vriezinga. 29 j. en Cl. P. Verhoog, 31 jaar. KANTONGERECHT TE LEIDEN Voor dein kantonrechter moest een groot aantal personen terecht staan, wegens ver keersovertredingen en wegens het rijden zonder rijbewijs, dat in enkele gevallen niet zonder ongelukken was afgeloopen. P. C. U. uit Noordwijkerhout moest terecht staan, omdat hij op 28 Februari op den Hee- renweg te Noordwijkerhout met zijn auto P. v. d. Berg, die met zijn echtgenoote fiet ste, had aangereden waarbij mevr. v. d. Berg ernstig werd verwond. Bij aanhouding van U. bleek deze niet in het bezit van een rij bewijs te zijn. P. v. d. Berg verklaarde, dat hij met zijn vrouw geheel rechts van den weg had gereden. Mevr. v. d. Berg verklaar de, dat verd., hoewel er voldoende ruimte was, hen rechts had ingehaald, hij had ook geen signalen gegeven. Het O.M. vond het een ernstige overtreding en eischte voor de aan rijding f 20 boete of 10 d. h. en voor het rij den zander rijbewijs f 15 boete of 5 d. h. Zoowel verd. als zijn raadsman beriepen zich erop, dat de fietsen niet verlicht waren, en U. door de gladheid van den weg was ge slipt. Uitspraak f 15 boete of 5 d. h. en f 5 boete of 2 d. h. P. v. d. Berg wilde een civiele vordering tegen verd. instellen voor geleden schade, maar dit kon niet, daar er reeds uit spraak was gedaan. Daarna moesten P. v. d. B. en zijn vrouw terecht staan, omdat zij op 28 Febr. j.l. gefietst hadden zonder licht. Het O.M. eischte tegen ieder twee maal f 4 boete of twee maal 2 d. h. Uitspr. twee maal f 2 bóete of tweeVnaal 1 d. h. A. de J. uit Zaandam had te Noordwijk op een motorrij wiel gereden, zonder dat dit voorzien was van een spiegel en zonder dat verdachte in het bezit was van een rijbewijs. De spiegel was volgens verdachte gebroken, en een rij bewijs heeft verdachte nog niet. Edsch O.M.: voor het rijden zonder rijbewijs f 15 boete of 5 d. h., voor het niet hebben van een spiegel f 5 boete of 2 d. h. Uitspr. f 7.50 boete of 5 d. h. en f 3 boete of 1 d. h. H. J. de H. uit Rijnsburg, had ook zonder rijbewijs ge reden. Eisch O.M. f 10 boete of 5 d.h. Uit spraak f 7.50 boete of 3 d.h. H J. S. uft Leiden, die ook autogereden had, zonder rijbewijs kreeg f 7.50 boete of 3 d. h. Eisch O.M, f 10 boete of 4 d. h. J. H. v. d. S. uit Leiderdorp moest terechtstaan, om dat hij 20 Nov: '45 met zijn auto met groote snelheid op de Hoofdstraat te Leiderdorp, op een drietal personen was ingereden, waar bij B. W. G. was gevallen en verwond. T>eze als getuige gehoord, verklaarde, dat het ge lukkig was, dat de auto tegen een paal te recht was gekomen. Verd. verklaarde, dat hij dacht dat deze 3 personen zijn auto wilde stelen, de auto was reeds een eind weggere den, een 14 dagen geleden was ook zijn nieuwe fiets gestolen. Het O.M. vond dat verd. erg bruut was opgetreden, en laakte het, dat verd. zijn auto niet had afgesloten, en op onschuldige menschen met groote vaart was ingereden. Het O.M. eischte f 15 boete of 5 d. h. Uitspr. conform. H. K. uit Noordwij kerhout moest terechtstaan, dat hij zijn hond los had laten loopen, dre op het erf van den heer Hensbergen 37 kuikens den kop had afgebeten en een bloedbad had aange richt. Verdachte begreep er mi ets van, daar het een „lieve" hond was, hij had reeds f 85 moeten betalen. Het O.M. eischte f 15 boete of 5 d. h. De kantonrechter wees op het groote verlies nu de kippen nog zoo schaarsch zijn, en veroordeelde hem tot f 10 boete of 5 d. h. Een Jehova getuige, mevr. A. L. uit Den Haag had op de N. Rijn, zon der vergunning van B. en W. een optocht gehouden, en met een bord geloopen, om de aandacht te vestigen op „De Wachttoren". Verdachte was van meening dat de Evange lieverkondiging vrij was. Het O.M. wees er op, dat voor optochten hier was een co lonne van 5 personen gevormd vergun ning van B. en W. noodig was, en eischte f 5 boete of 2 d. h. Uitspr. f 3 boete of 1 d. h. D. B. uit Leiden, had met zijn auto op den Rijksstraatweg qpider Oegstgeest, geen voor rang verleend, waardoor een botsing was ontstaan, eisch en uitspraak f 15 boete of 5 d. h. D. K. uit Koudekerk was met zijn paard en wagen te Leiderdorp, hoewel de doorgang niet vrij was, toch doorgereden, waardoor een aanrijding was ontstaan, en groote schade was aangericht. Eisch en Uitspr. f 15 boete of 5 d. h. J. Th. S. uit Haarlem moest terecht staan, omdat hij op den Heerenweg te Lisse. met zijn auto geen voorrang had verleend waardoor een botsing was ontstaan met een militaire auto. Eisch O.M. f 20 boete of 10 d. h. Verdachte be weerde dat er geen borden stonden, en de bestuurster van de legerauto een „Marva" roekeloos gereden had. Uitspr. over 8 dagen. J. H. v. S. uit Loosduineh, die op de Hoo- gewoerd met een motorrijwiel zonder licht had gereden, kreeg f 8 boete of 4 d. h. I Een recente opname van het „Huis ten Bosch", toen de schilders druk bezig waren om het fraaie toegangshek van een frisch kleurtje te voorzien. meesterstukje vormt de toegangsbrug aan de zijde van het Haagsche Bosch, welke brug uit het materiaal van de oude is opgebouwd. Het smeedijzeren hek is geheel gedemonteerd en weer opgeknapt. De tuinpoort langs de oprijlaan aan de Bezuidenhoutzijde is thans van oude, roode baksteen opgetrokken, ter wijl de voormalige tuinpoort gepleisterd was. De oude tuinmuur zal niet meer terugkee- ren, doch vervangen worden door een in middels aangeplante haag. Het gebouwtje voor do militaire wacht, dat in 1943 gesloopt werd, werd geheel in stijl herschapen in een ruim en comfortabel wachtgebouw. Rest nog te vertellen, dat de tuin aan de voorzijde van het paleis thans geheel in orde gemaakt wordt. Zoo zal het „Huis ten Bosch" weer ©en waardig verblijf vormen voor onze Landsvrouwe. Gevolgen van den oorlog vol komen uitgewischt Toen de Duitschers in 1943 met hun zin- looze afbraak begonnen en de zoo beruchte tankgracht werd aangelegd, moest ook het „Huis ten Bosch" zijn tol aan deze verniel zucht betalen. De tuinmuur werd, evenals de rond het plein staande bijgebouwen, geheel afgebroken. De prachtige brug met het smeedijzeren hek aan de zijde van het Haag sche Bosch viel aan de tankgracht ten offer, terwijl het bo9Ch zelf herschapen werd in een troostelooze kale vlakte. Na Sept. 1944 schoten de Duitschers uit deze omgeving de beruchte V-2 af, hetgeen aanvallen van ge allieerde vliegers ten gevolge had. Zoo kreeg het „Huis ten Bosch" groote schade door granaat- en bomscherven, terwijl ook boord- wapenbeschieting de noodige vernielingen aanrichtte. Direct na de bevrijding is een onderzoek naar de schade ipgesteld en reeds in het najaar 1945 werd met het herstel be gonnen. Thans, een jaar later, nadert het „Huis ten Bosch" zijn voltooiing en kan men zeggen, dat het paleis niets van zijn schoon heid heeft ingeboet. Zoowel ex- als interieur hebben een uitgebreide restauratie onder gaan en de gevolgen van den oorlog zijn weer volkomen uitgewischt. De bekende „Oranjezaal" en de „Witte zaal" zijn weer in ouden luister hersteld en thans is men doende er de laatste hand aan te leggen. Een KATWIJK A. D. RJIN Op de Algemeene begraafplaats vond gistermiddag de teraardebestelling plaats van den heer J Knetsch, die de vorige week bij het afbreken van verdedigingswerken om 't leven kwam Ds W. Oost, Ned. Herv. pred., heeft in het sterfhuis een rouwdienst geleid naar aanleiding van Joh. lil vers 40 en Hebr. 12 vers 11 en aan het graf gesproken naar aanleiding van Openb. 3 vers 20. Een zwager van den overledene sprak woorden van dank voor de betoonde belang stelling.' VOETBAL Indeeling 4e kl. K.N.V.B. (Zaterdagmiddag) Konden wij reeds eerder de indeeling van de 3e kl. K.N.V.B. (Zaterdagmiddag) bekend maken, nu volgt ook de indeeling van de 4e klasse A. Deze luidt" als volgt: ARC (Alphen a. d. Rijn), CNV (Noordwijker- houit), Die Haghe Cs-G-ravenhage), Katwijk (Katwijk), Noordwijk (Noordwijk), Ornafi (Den Haag), PTT (Den Haag), Ter Leede (S^gsenheim). Op deze indeeling hopen wij nog nader terug te komen. Het schaaktournooi Groningen te Wat in werkelijkheid de eindstand was. De heer H. J. J. Slavekoorde schrijft ons: Door een misverstand, dat ik niet kan ver klaren en waarvoor ik ook niet verantwoor delijk ben, is de eindstand van het Gro- ningsche tournooi gedeeltelijk onjuist in ons blad Van Maandag jJ. afgedrukt, ge lijk in vrijwel alle Ned. bladen het geval was, .terwijl ook de bedragen der prijzen niet geheel juist waren. Om eventueele op merkingen van nauwkeurige lezers te voor komen drukken wij hieronder den eind stand nogmaals, en ditmaal geheel cor rect, af. 1. Botwinnik 14'/2 punt (f 1500); 2. Euwe 14 punten (f 1250); 3. Smyslów 12% punt (f 1000); 45. Najdorf en Szabo 11% punt (ieder f750, d.w.z. de helft van f800 plus f 700); 67. Boleslavski en Flohr 11 punten (ieder f550, d.w.z. de helft van f600 plus f500); 89. Lundin en Stoltz 10% punt (ieder f425, d.w.z. de helft van f450 plus f.400); 1012. Denker, Kotov en Tartakower 9punt (ieder f310. d.w.z. het afgeronde derde gedeelte van f 350 (tiende prijs) plus tweemaal het partijhonorarium ad f 30 per behaald puntl; 13. Kottnauer 9 punten; 14. Yanofsky 8V2 punt; 15—16. Bernstein en Guimard 7 punten; 17. Vidmar 6% punt; 18. Steiner 6 punten: 19. O'Kelly 5% punt; 20. Christoffel 5 punten. De gegevens aangaande de speciale prijzen, welke in ons blad van Maandag prijzen, vermeld, zijn juist, met dien ver stande, dat het correcter ware geweest te zeggen, dat de tweede schoonheidsprijs, welke door dr Euwe werd gewonnen, be stond uit een bedrag van f 150. Amsterdainsch Beursoverzicht De vraag naar de directe oorzaken van het benedenwaartsche koersverloop in Wallstreet vormt een druk besproken onderwerp en zeer uiteenloopend zijn vaak de stellingen die hierover worden opgezet. Hoe het zij, de dreigende sociale onrust in Amerika, reeds begonnen met de ingrijpende zeeliedensta king, heeft stellig het vertrouwen niet be vorderd en is mede een aanleiding tot reali saties geworden. Maandag zijn nietuwe zware koersverliezen geleden en in dit verband komt ook steeds de vraag naar voren hoe het staat met de kansen voor een hervatting alhier voor den handel in Amer. shares, Waarover in ieder geval thans druk wordt geconfereerd, doch waarover nog niets definitief is beslist, in tegenstelling tot berichten die het tegendeel beweren Onze effectenanarkt blijft tot dus ver hieronder vrjj onbewogen. Er zijn den laatsten tijd wat meer koers schommelingen. maar daarvoor is op deze beurs niet veel noodig, aangezien een kleine vergrooting van vraag reeds de koer sen omhoog doet jagen! De omzetten getui gen daarvan; Maandag in aandeelen f757.165, waarvan een belangrijk bedrag in Herstel- bank, t.w. f 83.000. In obligaties ging om voor f 1.323 400. De markt had gisteren weer een kalm aan zien. Kon. Olie werd geadviseerd op 380, Unilever op 260 laten en Amsterdam rub ber op 176 De markt kreeg een min of meer onregel matig verloop, terwijl enkele fondsen gepro nonceerd flauw gestemd waren. Dit was met name het geval voor aandeelen Uni lever. die 9 punten terug liepen tot 251. Overigens waren industrieelen weinig ver anderd: Vredestein 124%. Kon Olie zette de koersdaling voort en bereikte een noteering van 376 tegen Maan dag 380. Voor claims werd betaald 747 gld. Van de cultuurfondsen traden rubberaan- deelen door een vaste stemming op den voorgrond. Op de belegigingsmarkt waren wat Ned. Staatsfondsen betreft de gestaffelde leening en de spoorweg drieën iets aangeboden. Pandbrieven brokkelden iets af. Thans heeft ok de Friesch Holl. Hypotheekbank een emissie van 3 pet pandbrieven aangekon digd Waar bevinden zich onze zeeschepen? Blommersdijk, v. New Orleans n. R'dam, 10 v.m. te Antwerpen; Klipfontein, v. A'dam n. Batavia, p. 9 n.m. Bizerta; Indrapoera, thuisreis, 9 v.m. v. Port Said, 19 verw.; Wel tevreden, thuisr., 9 v.m. v. Port Said, 20/21 verw.; Kota Gede, uitr., p. 9 10 v.m. Finister- re; Merwede, v. A'dam n. Batavia, p. 7 Pe- rim; Zonnewijk, v. R'dam n. Australië, p. 9 Gibraltar; Straat Soenda, 9 v. Melbourne te Sydney; Aldabaran. v. A'dam n. Chili 8 te Lissabon; Aldabi, v. R'dam n. B.-Aires 9 te Montevideo; Feducia, 6 v. Marseille te St. Louis du Rhone; Saroena. 5 v. Aden n. Aba- dan; Jaarstroom, v. Hongkong n. Devonport, 5 v. Aden; Terborch, 5 v. Busreh n. Kara chi; Erinna, 4 v. Abadan n. Fanara; Snnetta, 4 v. Singapore n. Pulo Samboe; Agatha, 5 te Pulo Samboe; Ondina, 1 v. Tarakan n. Sin gapore; Tasman, 6 v. Brisbane te'Fremantle; Tiberius, 5 v. Trinidad te Demerara; Macona, 2 van Aruba n. Las Piedras en R'dam; Su matra, 8 te Batavia v. Hamburg; Vulcanus, 9 v. Barcelona n. Algiers; Loppersnm, 9 te Havana v. Mobile. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Marek Weber; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Plech tige Mis; NCRV: 10.15 Morgendienst; 10.45 Piano; KRO: 11.00 Ziekenbezoek; 12.03 Am- sterdamsch Politie Muziekkorps; 12.30 En semble; 13.00 Nieuws; 13.15 Ensemble; 13.45 Voor de vrouw; NCRV: 14.00 Postillons; 14 40 Voor de vrouw; 15.00 Kamermuziek: 16.00 Bijbellezing; 16.45 Zangrecital; 17.15 New Symphony Orchestra; 17.45 Sextet; '18.30 Ned. Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.25 Vaart der Vol ken; 19.45 R.V.D.; 20.00 Nieuws; 20.08 Muzi kale wedstrijd Holland-Friesland; 21.45 Arthur Rubinstein; 22.00 Nieuws; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Beethoven; 23.25 Kwartet; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m) AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 8.00 Nieuws; 8.15 Vroolijk Gram.; 8.45 Sibelius; 9.15 Morgenwijding; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.35 Pianist; 11.10 Orgel; 12.00 Volksliedjes; 12.30 Lyra Trio; 13.00 Nieuws; 13.15 Bandi Balogh; 14.00 Voordracht; 14.20 Omroep orkest; 15.00 Voor zieken en gezonden; 15.20 Confetti; 16.15 De camera loopt....; 17.10 Kaleidoscoop: 17.35 Gram.; 18.00 Nieuws; 18.15 Metropole-Orkest; 18.45 Sport; 19.15 Kunstenaars; 19.30 Boerenkwartiertje; 20.00 Nieuws; 20.05 Omroeporkest (Beethoven, Mozart); 21.10 Piano en Swinging Nightin gales; 21.45 Skymasters; 22.30 Musette; 23.00 Nieuws; 23.15 Reportage; 23.45 Gram.; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7