I n n n n 1 I y IÉ 1 n n m P Volkstuinders bieden bun oogst 1946 aan H.P.H.KEEREWEER NIEUWE LEIDSCHE COURANT S ZATERDAG 7 SEPTEMBER 19*1 Lebovo-tentoonstelling door weth. A. J. Jongeleen geopend Weet u weet u kunt bereiken met het telen van groente en bloemen op een volkstuintje? Niet? Bezoekt U dan vandaag of Maandag eens de Lebovo-tentoonstelling in de Stads gehoorzaal. Daar krijgt U een duidelijk ant woord. Het is werkelijk een bijzonder mooie ex positie, deze tentoonstelling van den Leid- schen Bond van Volkstuindersvereenigingen, welke gistermiddag door weth. A. J. Jonge leen namens den burgemeester is geopend. Het is een zaak geworden van de bezetting en toepassing van den vrijen tijd, want deze arbeid is voor velen een geestelijke ver- Weth. A. J. Jongeleen (links) op de Le- vobo-tentoonstelling in een geanimeerd gesprek met den burgemeester van Lei derdorp, den heer K. van Diepeningen (rechts). Op den achtergrond, de gemeen te-secretaris, mr J. Bool. k wikking, zeide de weth. in zijn openings rede. De voorzitter, de heer J. J. van Zon neveld, bracht één verlangen van de Leid- sche volkstudnders naar voren, nl., dat zij in De „Nieuwe Leidsche" paraat voor Neerland's soldaat! Ook ons land heelt een leger, lucht- macht en vloot en zooveel andere dingen nöodig. De harde werkelijkheid heeft helaas de idealisten, die van een andere meening waren, in het ongelijk gesteld. Veel jonge menschen moeten dus sol daat worden. Laten wij daarom eens over hen gaan denken. Dit is niet alleen een zaak' van den soldaat, maar van ons heele volk. Openlijk .zegt men, dat hij, die in dienst moet, pech heeftWaar om? Omdat hij er slechter aan toe is dan iemand, die niet in dienst behoeft? Om dat hij over 1 of 2 jaar zijn „baan" ziet ingenomen door iemand, die gelukkiger was dan hij? Omdat zijn uitzending niet ten volle gesteund- wordt door hen, die hij hoopt te dienen? Wij weten het niet. Maar wij weten wel, dat het onze hei lige plicht is hen, overal waar mogelijk, te helpen. Daarom geven wij eiken militair 50 PROCENT REDUCTIE op den abonnementsprijs, zoodat hij overal, waar ter wereld hij zich ook be vindt, op prettige en goedkoope wijze kan worden ingelicht over zijn „thuis". Zendt ons vandaag zijn adres en van af morgen ontvangt hij eiken dag, ook in den vreemde, zijn oude vertrouwde huisvriend. DE DIRECTIE Wanneer sport op "dag (Vervolg van pag. 3) In dit verband is het interessant kennis te nemen van wat het Zuid-Afrikaansche dagblad „Die Burger" nog niet zoo lang geleden meedeelde. Er werd een Transvaalsch hugby-team, rugby is in Zuid-Afrika dè sport uit- genoodigd om in Rhodesia een vriendschap pelijke match te spelen op een Zondag. De „Transvaalsche Rugby Unie" gaf haar toe stemming, omdat haar reglementen niet verboden, op Zondag een wedstrijd te spe len. Doch deze toestemming deed in den geheelen Zuid-Afrikaanschen staat een storm van protesten opgaan. Genoemd blad schreef: „Rugbygeesdrif tiger in Transvaal het in kwaai verset gekom teen die on- langse besluit van die Rugby-Unie van Transvaal om sij goedkeuring te heg aan 'n nie-amptelike rugby-wedstrijd op Zondag, Augustus in Bulaways tussen Transvaalsche spelers en 'n Rhodesiese span. Spelers, wat sowel Transvaal as Suid-Afrika al op die rugby-veld verteenwoordig het, het hul diepste afkeur oor hierdie stap uitgespreek, na Die Transvaler bezig. Rugbyspelers het in onderhoude verklaar, dat hulle aan- vanklik nie die volle nadraai van die saak besef het nie. Hulle sien egter nou in dat hierdie leiding wat deur mnr. H. S. San derson, president van die Transvaalse Rug- by-unie gegee, is, hoegenaamd nie tred hou met die gevoelens van die oorgrote meer derheid van die rugbyspelers binne die grense van Transvaal." Verschillende sport-autoriteiten, alsmede de drie Afrikaansche kerken, protesteerden tegen den wedstrijd en dit had tot gevolg, dat enkele dagen later in de Afrikaansche bladen een bericht verscheen, dat de „Transvaalsche Rugby-Unie" haar besluit eenparig had herroepen.* De wedstrijd werd op een werkdag vastgesteld en de Rhose- sische Kamer van Koophandel liet alle on dernemingen sluiten, waardoor iedereen gelegenheid had den wedstrijd te gaan zien. Zoover moet het ook in Nederland ko men, dat s"pelers niet meer op Zondag ••villen spelen en dat toeschouwers vrijaf -ijgen om in de week naar een wedstrijd ^abgaan kijken. Hoeveel jaar zijn de Zuid- slecrikaanders ons vooruit? het bezit zullen komen van een Volkstuin- park. Er zijn op deze lustrumtentoonstelling de Leidsche Bond van Volkstuindersvereeni gingen viert hiermede zijn 5-jarig bestaan prachtige inzendingen te bewonderen. De bekroningen werden als volgt toege kend: gemengde groepen, le prijs (gouden medaille en wissel beker), „Onderling Be lang", 2. „Tuinlust", 3 „Ons Genoegen", 4. „Leiderdorp Vooruit", 5. P. C. en L. en V. T.L., 6. „Ons Belang", 7. „Roomburg", 8. „Niut en genoegen", 9. Oronestein". Groep groenten: 1. Volkshuis., groep snij bloemen: 1. „Ons Genoegen", 2. „Het Zon neveld", 3. „Roomburg" en 4. „Onderling Belang". Coll. inz. l-jarig$ snijbloemen: 1. VTL, 2. PC en L. Ooll. inz. Dahlia-liefhebbers: 1. „Nut en Genoegen", 2. „Roomburg", 3. PC en L. Dahldaclubs: 1. Johan Mater, 2. „Ons Ge noegen". Grootste inz. part. groepen dahlia's, J. H. Smit (groote gouden medaille). Groep potplanten: 1. VTL, 2. DEV. Groep vlinders: klein gouden medaille, W. v. d. Broek. Uit de Omstreken HILLEGOM De Hillegomsche Harmoniekapel en de R. -K. Harmoniekapel Crescendo houden een collecte voor de Harmonie Wilhelmina in P armer den, welke vereeniging al haar be zittingen in den oorlog is kwijt geraakt. De Hillegomsche Schaakver. „De Uil", zal dit seizoen met 2 tientallen deelnemen in de Bondswedstrijden van den Noordh. Schaankbond. Op 10 September zullen de on derlinge wedstrijden aanvangen. Daar de Bond van Werkgevers in de bloembollenstreek geen antwoord heeft ge geven op de uifcnoodiging van de Bedrijfs- Unie der Kantoorbedienden om tot een ar beidscontract te komen en het verbeteren der voorwaarden, zal de Rijksbemiddelaar een regeling samenstellen en bin5end ver klaren. LISSE. Zooals reeds bekend, zal nu ook de afd. Lisse van den Ned. Protestantenbond eerlang een eigen voorganger mogen (begroeten (in samenwerking met de afd. Hillegomin den persoon van ds A. E. K. Pols van Coevorden. Ds. Pols is tot Mei jJ. als Ned. Hervormd predikant in actieven dienst geweest en toen wegens het 'bereiken van den 65-jarigen leef tijd met emeritaat gegaan. Zijn goede ge- "zondiheid en de werklust welke hij, ondanks het klimmen zijner jaren, nog steeds bezit, zijn oorzaak, dat hij nog niet stil wenscht te zitten. Hij was lid van het Classicaal bestuur, Prov. Kerkbestuur, Kerkvisitator en lid van de Synode. Hij had het voorrecht om de belangrijke Synode der Ned. Herv. Kerk, welke 31 Oct. 1945 gehouden werd, als oudste lad der Synode te mogen openen. Ds. Pols heeft een werkzaam leven achter den rug en de afd. van den Protestantenbond, welke een ruime keuze, had bij het beroepingswerk, waar onder ook jongere krachten, acht het zich een eer, straks Ds. Pols tot predikant te mogen hebben VOORSCHOTEN De burgemeester heeft in een bekend making aan de bevolking het verbod, krach tens hetwelk het zonder vergunning verbo den is in de open lucht vuren te stoken, in herinnering gebracht. De Zondagsdienst der huisartsen wordt Zondag a.s. waargenomen door dr C. Kuy- pers, tel. 520. Woensdag 12 September a.s. om 8 uur 's avonds wordt er een jeugdappèl gehouden in de Zijllaankerk te Wassenaar. Sprekers: Ds. J. C. Gilhuis, R'dam-Z. over „Vlammend Verzet" en Ds. M. P. Feringa: Slotwoord. De Kerkeraad der Geref. Kerk heeft be sloten iets te doen voor de naar Indië ver trokken militairen uit de gemeente. Wie mede wil doen, wende zich tot den scriba der Geref. Kerk, dhr. G. C. Verrips. GEBOREN: Arie W., z. v. G. Verboom en T. Tolsma; Antje, d. v. F. J. Wassenaar en M. v. Santen; George, z. van J. van Ek en F. Skach; Imelda M. J., d. van N. J. van Os en M. Ohr van den Ussel; Wilhelmina E, d. van A. Teunissen en J. M. van der Bent; Hendrika G., d. van D. G. de Jong en D. J. van de Scheur; Wilhelmina M., d. van J. Beukenholdt en v. G. van der Vecht; Sophia A., d. van H. van Santen en N. Eisberg; Dirk J., z. van C. de Jong en G. van de Scheur; Elizabeth M. Th., d. van Van der Peet en v. Maria A. van der Geer; Hessdna A., d. van A. Grootendorst en Adriana M. J. Koelewijn. OVERLEDEN: C. G. J. Lohmann, 50 jaar; A. Focke, 24 j. ONDERTROUWD: J. C. Hooijmans, 27 j en H. M. van Vliet, 37 j.; N. C. S. Vroom, 26 j. en P. G. Alers, 25 j.; C. van der Werf, 28 j. en P. Nieman, 25 j. GEHUWD: J. F. M. Steinebaoh, 31 j. en M. A. J. Nederhof, 23 j. L. J. Roodakker, 45 j. en D van den Berg, 27 j.; A. Hoogstraten, 21 j. en H. Snippe, 24 j.; G. van der Schinkel, 28 j. en P. Zuiderduin, 23 j.; H. v. Mulligen, 34 j. en A. P. M. den Hollander, 29 j. KANTONGERECHT LEIDEN. Niet minder dan 191 personen waren ge dagvaard om voor dien kantonrechter te verschijnen, de meeste «.verdachten waren echter nietaanwezig en werden bij verstek veroordeeld. H. A. v. D. uit Sassenhieim moest terécht staan wegens overtreding der Wapenwet. Op 31 Juli jl. was hij te Sassenheim aangehou den, aangezien hij in het bezit was van een pistool met munitie. Verd. erkende de over treding, waarop het O.M. f 25 boete eischte of 15 dagen hechtenis, en verbeurdverklaring van het wapen en munitie. Verd. verzocht clementie, daar hij door ziekte niet meer kan werken. In dit verband veroordeelde de kan tonrechter hem tot f 5 boete of 2 d. h. met verbeurdverklaring van wapen en munitie. A. O. Scï\. uit Leiden was op het strand te Noordwijk aan Zee met een pistool aange troffen. Daar verdachte beweerde, dat hij als lid van „Pro Patria" hiervoor vergunning had, werd deze zaak aangehouden om den verbalisant te hooren. Th. J. K. uit Leiden had op een motorrij wiel gereden, zonder dat hij in het bezit was van een rijbewijs. Bij zijn aanhouding had hij bovendien nog een valschen naam opge geven, welke naderhand de naam bleek tu zijn van een dokter, van wien hij het mo torrijwiel had geleend.. De kantonrechter vond het niet erg netjes van verdachte. Het O.M. eischte 2 x f 15 f 30 boete of 2 maal 5 d. h. Verd. verzocht clementie, daar hij weinig inkomen heeft. Uitspraak 2 maal f 10 is f 20 boete of 2 maal 4 d. h. C. H. te Leiden was op 8 Juni op de Hooge Woerd op een rijdende tram gesprongen. Toen de conducteur hem er op wees, dat dit verboden was, antwoordde hij brutaal „daar heb je niets mee te maken". Op de Blauw- poort9brug was hij weer uit de rijdende tram gesprongen ien kreeg van den conduc teur een proces-verbaal. Het O.M. eischte f 10 boete of 5 d. h. UUspr. f 4 boete of 2 d. h. W. C. v. d. M. uit Leiden, die ook uit een rijdende tram was gesprongen, kreeg f 4 boete of 2 d. h. J. den H. uit Hillegom had, rijdende miet zijn auto op de Höofdstraat te Sassenheim, toen hij wilde keeren, niet op het verkeer gelet, met gevolg dat L.P.O. met zijn vracht auto tegen hem was opgereden en er een groote ravage was ontstaan. Volgens deze ge tuige had verd. te laat zijn richtingwijzer uitgestoken, zoodat een botsing onvermijde lijk was. Verd. achtte de dagvaarding nietig, omdat het nummer van zijn auto niet klopte. Eisch O.M. f 15 boete of 5 d. h. Uitspraak conform. A. O. te Leidien had, rijdende met zijn auto, bij de kruising HoogewoerdPlantage, niet op het verkeer uit de richting Hoogewoerd gelet en daardoor den wielrijder W. J. Z., die uit deze richting naderde, aangereden, waar door Z. ernstig werd verwond. Eisch O.M. f 20 boete of 10 d. h. met toewijzing vorde ring a f 10. Uitspr. conform. J. C. K. was met zijn auto zonder op het verkeer te letten, op den hoek Noordeinde Rembrandtstraat plotseling achteruit gere den, waardoor hij de bakfiets, geladen met brood, van den bakker W. N, onderstboven had gereden'. Eisch O.M. f 10 boete of 4 d. h. Uitspr. conform. J. Th. Sch. uit Utrecht was rijdende met een auto op den Heerenweg te Lisse in bot sing gekomen met een tegenligger. Eisch O.M. f 20 boete of 10 d. h. Uitspr. over 14 dagen. E. J. de F. moest terecht staan, omdat hij in den verkiezingstijd met een mes de biljetten van de P.v.d.A., welke op borden waren aan gebracht, had verwijderd. Aangezien ver dachte ontkende en de politieagent, die het feit op een afstand van 100 meter had waar genomen, niet bepaald kon zeggen wie van de 4 personen het feit had gepleegd, vroeg het O.M. vrijspraak. Uitspr. conform. G. J. v. V. uit Leiderdorp, die ook met een auto had gereden zonder dat hij in het bezit was van een rijbewijs, werd veroordeeld tot f 7.50 boete of 3 d. h. Eisch O.M. f 15 boete of 8 d. h. C. Z. uit Warmond moest terecht staan we gens overtreding der Leerplichtwet. Verd. gaf de schuld aan het hoofd der sohool; de jongen wou niet meer naar school omdat hij houtjes moest hakken. Eisch O.M. f 8 boete of 4 d. h. Uitspr. f 6 boete of 2 d. h. Voorts moesten nog verschillende personen uit Leiden en Katwijk terecht staan wegens overtreding der Leerplichtwet. Eisch O.M. f 5 boete of 3 d. h. Uitspraak f 4 boete of 2 d. h. VOORHOUT. Na de installatie der leden werden in de eerste vergadering van den nieuwen gemeen teraad tot wethouders gekozen de heeren P. L. v. d. Hulst en H. L Lindeboom, zoodat het college onveranderd is gebleven. In zijn toespraak verwelkomde de voorzitter in het bijzonder de nieuwe leden, de heeren J. Nijs- sen en C. Prins, terwijl hij den wensch tot een aangename samenwerking tusschen raad en college van B. en W., alsmede van het college onderling, uitsprak. Tot leden van den raad van bijstand voor de bedrijven werden gekozen de heeren G. K. Spierenburg en P. v. d. Nouland. Tenslotte werd een voor stel van den heer Spierenburg aangenomen om de behandeling van de gemeentebegroo- ting uit te stellen tot de volgende ver gadering. In de vacataure van commies-chef ter secretarie hebben B. en W. met ingang van 1 Sept. j.l. benoemd de heer P. H. Vis, le ambtenaar ter gemeente-secretarie van Aker sloot (N.-H.). PUZZLE VAN DE WEEK 2 3 5 6 7 8 9 10 11 a O 12, 13 Ib 17 18 19 20 21 22 231 34 25 26 27 28 29 30 31 32 33 2* 35 35~ AV Omschrijving: horizontaal: 1. natel- populder; 4. waterkeer; 7. buideldier; 10. vormer, samensteller van een ministerie; 15. hemelgewelf, uitspansel20. boammiereneter Uit Zuid-Amerika; 25. krijgskunst; 30. Voor schrift, richtsnoer; 35. onderricht; 36. op de manier van Verticaal: 1. en andere (afk.); 2. riet- zanager, vogel; 3. godsdienst (afk.); 4. lid woord; 5. jongensnaam; 6. soort onderwijs (afk.); 7. afval; 8. familielid; 9. vroeger- 11 melksohaap; 12. masker; 13. getemd; 14. aar- <fen kruikje in vaasvorm; 15. zwemvogel, duikereend; 16. zuivelproduct; 17. het zij zoo (Lat.); 18. derhalve, bijgevolg (Lat.); 19. koperen muziekinstrument; 21. zangstem; 22. gravin van Holland; 23. aanw. voorn.woord; 24. hoogepriester (Bijfo.); 25. plaaggeest; 26'. woede, razernij; 27. gesloten; 28. kleur; 29. boomioot; 31. stofmaat; 32. den lezer heil (afk.); 33. familielid; 34. achter. horizontaal: 1. koe; 4. brongas; 7. air; 9. are; 10. Mr.; 12. spa; 14. ha; 16. are; 17. tel; 18. tor; 19. nerf; 20. truc; 21. vla; 23. ontembaar; 25. rat; 27. inkt; 28 mare; 29. nee; 30. aks; 32. rio; 33. e.d.; 34; pet; 35. en; 36. Ida; 38. ore; 40. gerijmel; 41. top; verticaal: 1. korst; 2. on; 3. egaal; 4. barrel; 5. ar; 6. schout; 8. speelmakker; 10. mandoline; II. verstoken; 13. straatarm; 15. accordeon; 21. ver; 22. abt; 24. snedig; 26. prieel; 30. apart; 31. stomp; 37. de; 39. re. De prijswinnaars van deze week zijn: le prijs A. Veerman, Sieboldstraat 30, Lei den; 2e prijs mej. Rie Wassenaar, Bronck- horststraat 33 Noordwijk Binnen; 3e prijs L. ,v. Walsum, Watertje 25, Zoeterwoudé. Nieuwe oplossingen in te zenden voor Vrijdag a.s. naar onze bureaux Hoogewoerd 103, met vermelding „Puzzle-oplossing". Is Uw Radio defect? Bel 24244 DE HADIOTECHNISCHE DIENST I.E.M.C.O. N.V., Nieuwe Rijn 32 Repareert vlug betrouwbaar vakkundig BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN DANKBETUIGINGEN TER INZAGE WARMOND. In de 'eerste vergadering van den nieuwen gemeenteraad zijn de leden door burgemeester jhr mr L. M. E. von Fisenne beëedigd. Spr. sprak de hoopten de ver wachting uit; dat de raad onder Gods zegen zou medewerken tot groei en bloei van onza mooie gemeente. Tot wethouders werden gekozen de hee ren J. M. J. de Greef (R.K.) en J. Dekker (Prot. Chr.). De voorzitter wenschte beide leden geluk met hun benoeming. Zoowel de heer Dekker als De Greef brachten den raadsleden dank voor het in hen gestelde vertrouwen. Zij hoopten op den steun van den voorzitter en het gemeente-personeel. Namens de raadsleden complimenteerde de heef Vergeer de wethouders met hun be noeming en zeide er van overtuigd te zijn, dat er een goede samenwerking zal bestaan tusschen de raadsleden en het college van B. en W. WEER ONREGELMATIGE STEMMING O* NEW YORKSCHE BEURS. Ondanks de tegenspraak van den Amer. min. van Fin. John W. Snijder, dat de jongste koersdalingen op de New Yorksche effectenbeurs niet aan „dumping" van zich in buitenlandsch bezit bevindende Ameri- kaansche effecten was toe te schrijven, bleven de geruchten omtrent groote Ned, verkoopen aanhouden. De Am. minister legde deze verklaring af, nadat hij een onderzoek had ingesteld naar de berichten omtrerft groote verkoopen van Am. effec ten door het buitenland, in het bijzonder door Nederland en Frankrijk en had ge constateerd, dat deze berichten ongegrond waren. Nadt Donderdag de markt belangrijk in herstel was, met een koersniveau van 1 tot 6 punten, is gisteren de stemming onregel matig geweest. De betere tendenz heeft zich in het algemeen niet kunnen hand haven. Tegen het slot trad eenig herstel in, waardoor de koersen boven het laagste niveau van den dag lagen. NOTEERINGEN NEW YORKSCHE BEURS NEW YORK, 6 Sept. (Reuter) Atch. Top. 971/4; Balt. 17%; Can. Pac. 15%; N. York Centr 19; Pennsylv. R. 34; U. Pac. 133; An. Copp. 39%; Beth. St. 101%; Chrysler 98; Gen. El. 41% Gen. Mot. 59; Int. Nick. 32%; Kenn. Copp. 46%; Packard 7%; Rep. St. 30% ex.- Shell U. 30%; Stand. O. 69; U. S. Rutob. 61%- U. S. Steel 78%. Waar bevinden zich onze zeeschepen? Antonis, 3 v. Singapore n. Miri; Adinda, 4 v. Manilla n. Singapore; Aert van den Neer, v. Adam n. Z.-Amerika 4 v. Barry; Amstel- stroom, 4 v. Rochester n. IJsland: Backlmy- zen, v. R'dam n. Abadan, 3 v. Suez- Clio, 3 v. Curasao n. Aruba; Erna, 4 v. Sete te Bona; Fort Rensselaer, 1 v. Hongkong te Saigon; Gordias, 3 v. Baltimore n. New York; Leuve- haven, 6 v. R'dam te Londen; Noordwijk v. R'dam n. Lissabon, p. 5 Finisterre- Oranje- fontein, v. Kaapstad n. A'dam, 9 vm' v. Tene- riffe; Salland, v. A'dam n. B. Aires, 3 te Mon tevideo; Tjitjalengka, 4 v. Batavia n. Tand jong Padang; Volendam, v. Australië n. Rot terdam, 4 v. Freeman tie; Waterland, v. A'dam n. Batavia p. 5 Quessant; hPrioknrd n. B. Aires, 4 v. Bahia; Klipfontein, v. A'dam n. Batavia p. 5 Ouessant; Japara, v. R'dam n. Batavia 6 vm v. Suez; Prins WiUem van Oranje, 6 vm v. R'dam n. Montreal; Jan Lie- vens, 5 v. Lagos n. Kotonau; Maaskerk, 4 W.- Afrika n. A'dam, p. 5 Las Palmas; Ganymedes, v. Antwerpen n. West Indië, p. 5 Antigua* Rossum, 5 Trinidad n. Paramaribo; Cottica, 5 v. Trinidad te Curacao; Venus, 5 v. Saloniki n. Instanboul; Gouwe, 6 v. Sundsvall te A'dam* Rembrandt, v. R'dam n. Australië. 4 v. Bedl Bunder; Katwijk, 6 v. Norresundet te Zaan dam verw.; Alkaid, v. R'dam n. B. Aires, 5 v. Rio Grande do Sul. Wat de Radio Zondag brengt Programma voor Hilversum I (301 pi). K.R.O. 8.00 Nieuws; 8.30 Hoogmis; 9 30 Nieuws. NCRV. 9.45 Gewijde muziek. IKÖR. 10.00 Kerkdienst; NCRV. 12.00 Gew. muziek. KRO. 12.15 Proza; 12.30 Klaas van Beeck; 13.00 Nieuws; 13.15 Quintet Jaap Brill; 14 00 Omroeporkest; 15.55 Dvorak; 16.15 Midden stand; 16.30 Zieken lof. NCRV. 17.00 Kerk dienst; 18.30 Strijdkrachten; 19.00 Handel; 19.15 Ds Straatsma. KRO. 19.30 Nieuws; 20.00 Sport; 20.15 Hoorspel; 21.15 Gram.; 22.00 Nieuws; 22.35 Ballroom Meloddans; 23.16 Gr.; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). VARA. 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.20 Joh. Jong; 9.45 Geestelijk leven; 1000 Kamerork; 10.40 Poëzie; 11.00 Kleinkunst. AVRO. 12V0 Norman Cloutier; 12.40 Koor; 13.00 Nieuws; 13.15 Gars de Paris; 14.05 Boekenhalfuur; 14.30 Musica antiqua; 16.15 Film; 15.30 Polltie- rnuziek; 16.15 Gram.; 16.35 Sport VARA.* 17.00 Koor; 17.30 Oome Keesje; 18.00 Nieuws: 18.15 Sport. VPRO. 18.30 Jeugri- IKOR. 19.00 Kerk dienst. AVRO. 20.15 Albert van Raai te; 21.00 Hersengymnastiek; 21.30 Vaudeville-orkest; 22.10 Hoorspel; 22.35 Pierre Palla; 22.50 Gen. Orsbom; 23.00 Nieuws; 23.15 S'k y masters 23.45 Lys Gauty; 24.00 Sluiting. Wat de Radio Maandag brengt Programma voor Hilversum I (301 m). NCRV. 7.00 Nieuws; 7.16 Gymn.; 7.30 BBC- koor; 8.00 Nieuws; 8.15 BBC-Orchestra; 9.15 Zieken; 9.30 Kwartet; 9.50 Toscanini; 10.20 Hélène Gals; 10.30 Morgenw.; 11.00 Viool; 11.16 Proza; 12.00 Salonorkest; 12.20 De Raaff en Schutte; 13.00 Nieuws; 13.15 Jaap Brill; 14.00 Vrouw; 14.20 Jouck Couperus; 16.00 Piano; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Piano; 17.00 Koor: 17.30 Cinderella; 17.45 Rijk over zee; 18.30 Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19,30 Sport; 20.00 Nieuws; 20.08 U.S.O.; 20.50 Lezing; 21.30 Artis; 22.00 Nieuws; 22.30 R.A.F.-band; 22.45 Avond overdenking; 23.00 Piano; 23 30 Mozart; 23.57 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 9.00 Mozart. VPRO. 10.00 Morgenw. VARA. 10.20 Regenboog; 11.00 Proza; 11.15 Zang en piano; 12.00 Eddy Walis; 12.35 Dans- orkest; 13.00 Nieuws; 13.15 Silberman; 14.00 Fluit en piano; 14.45 Joh. Jong; 15.30 Kleu ters; 16.30 Jeugd; 17.30 Jan Corduwener; 18.00 Nieuws; 18.45 Ramblers; 19.15 P.v.d.A19.30 Viool en piano; 20.15 Omroeporkest; 21.15 Schets; 22.16 GG-cabaret; 22.45 Geestelijk leven; 23.00 Nieuws; "^.OO Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7