College van B. en W. te Lisse bleef ongewijzigd Katwijk had goed weer voor Koninginnedag „DE LANDBOUWER" NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1946 Toestemming voor den bouw van 72 woningen De eerste zitting van den nieuwen Ge meenteraad te Lisse droeg een bijzonder ka rakter, doordat wegens aanhoudende burge meesters-vacature de Raad niet door den burgemeester kon worden gepresideerd en voor het eerst sinds meer dan 25 jaar niet bijgewoond werd door den gemeentesecre taris, die wegens ziekte zijn werkzaamheden voorloopig niet kan waarnemen. De loco-burgemeester, weth. J. W. A. Le- feber, memoreerde, dat hij met den noodge- meenteraad steeds prettig heeft mogen sa menwerken en hoopte, dat dit ook het geval zou zijn met dezen nieuwen Raad, Hierna vond de beëediging der nieuwe leden plaats, met uitzonderling van den heer Knetsch, die de belofte aflegde. De wethoudersverkiezing bracht eenige spanning, omdat deze ook een punt van breede discussie was geweest in de voorbe sprekingen welke voor den aanvang der raadszitting ruim een uur in beslag hadden genomen. Door alle Raadsleden werd de heer Lefeber, R.K., als wethouder gekozen, terwijl op de heeren A. Tibboel en ,Jac. King ma respect. 5 en 9 stemmen werden uitgebracht, zoodat de heer Kingma als Prot. wethouder in het Collegie zitting zal nemen. De commissies werden als volgt samenge steld: Gascommissie: A. J. Mesman. A. Tib boel, F. J. v. Kesteren, E. Scholte; Grond- commissie: G. J. Ransdorp, A. Tibboel,, P. v. Leeuwen, (P. Romijn); Sociale Commissie: J. Kortekaas, P. v. Leeuwen, A. de Vries, J. P. de Koning; commissarissen Electriciteits- bedrijf: A. Tibboel, J. W. A. Lefeber, J. P. de Koning, Jac. van Dijk, D. Algera, E. SchoLte; plaatsvervangend lid Pompstation Waterleiding: A. de Vries; toegevoegd be stuurslid Woningfo.ver. „Gezinsbelang": J. Kortekaas; adviescommissie Woningruimte: G. J. Ransdorp. F J. Knetsch. G. Nieuwen - huis. Allen nemen hun benoeming aan. De heer Ransdorp spreekt zijn blijdschap er over uit, dat de Raad het verzoek van de Woning- commissie heeft willen opvolgen om den heer Nieuwenhuis, die geen lid meer is van den Raad, doch zich zeer voor deze commis sie interesseert, te herbenoemen. De voorzitter, de heer Lefeber, doet mede- deeling van een schrijven van den gemeente secretaris, die de nieuwe raadsleden geluk- wenscht met hun benoeming. De voorzitter sprak den wensch uit, dat de gem.-secretaris weer spoedig herstellen moge en stelde den Raad voor hem een dankschrijven te doen toekomen. In de plaats van den heer Siebelt zou de heer H. J. de Bruin hem als Raadslid opvol gen, doch deze heeft voor de benoeming be dankt om bijzondere redenen. In volgorde van de lijst werd nu de heer P. Romijn, die reeds vele jaren lid van den Raad is geweest, tot lid van den Raad toegelaten. In verband met het feit, dat de heer J. H. M. Bulten nu als wnd gemeente-secretaris fungeert, werd op voorstel van den voorzit ter de heer A. P. Punt, commies ter secreta rie, benoemd tot ambtenaar van den Burg Stand. Nieuwbouw woningen. De voorzitter deelde mede, dat van de in spectie voor woningbouwtoewijzing bericht was binnengekomen, dat in de gemeente Lisse in de periode 1946—47 in totaal 72 Vandaag voor twee jaar Dolle Dinsdag" Het is vandaag twee jaar geleden, dat vriend en vijand zich lieten misleiden door geruchten over een onweerstaan- baren opmarseh der geallieerde legers vanuit het Zuiden van ons land; twee jaar geleden, dat het Duitsohe verweer wegvluchtte; twee jaar geleden, dat hun Nederlandsohe satellieten in paniek het masker afgooiden en tot groote hilariteit van het goede deel van het Nederland- sche publiek in allerijl een goed heenko men zochten naar den „Heilstaat".... Amerikaansche schoenen zonder bon Het restant van de uit Amerika geïm porteerd!® schoenen mag m.i.v. heden zonder bon worden verkocht. MOEDER VAN VIJFLING KREEG 14e KIND De moeder van de in 1934 geboren Dionne- vijfling in Ontario (Canada) heeft thans het levene geschonken aan haar veertiende kind. GENERAAL VON KLEIST NAAR LONDEN OVERGEBRACHT. Veldmaarschalk Von Kleist is naar Londen overgebracht. Hij komt voor op de Russische lijst van oorlogsmisdadigers DE „BOSCHFONTEIN" BRENGT REPATRIEERENDEN THUIS. De „Boschfontijn" wordt Zaterdagochtend om 8 uur te IJmuiden verwacht. Om 2 uur 's middags wordt met de debarkatie aan de Surinamekade te Amsterdam begonnen. TWEE AMSTERDAMMERS VAN BEN TRAP GEVALLEN EN OVERLEDEN Dinsdag viel een 52-j. chauffeur van de trap in zijn woning aan den Amstel te Am sterdam. De dokter constateerde den dood, vermoedelijk als gevolg van een hartverlam ming. Een 58-j, dame uit de Groote Wittenburger- straat, viel toen zij bij buren op bezoek was, van de trap en was eveneens op slag dood. Officieel wordt medegedeeld, dat de evacuatie van Ned. gevangenen uit de In- heemsche kampen op Java binnen 10 dagen wordt hervat Ingevolge de afgegeven rookvergun- ningen mogen alleen haring, wijting, schar, kleine rwarte poon, makreel, horsmakreel, aal. paling en zoetwatervisch m.u.v. snoek en snoekbaars, gerookt of gestoomd worden, mits vooraf gestript. De 42-j. bouwkundige W C. lesberts te Hilversum is door een auto doodgereden. Alhoewel een maatregel wordt overwo gen om het autorijden aan minder administra tieve bepalingen te onderwerpen, staat over de mogelijkheid van opheffing van de rijver gunningen nog niets vast en blijft er een scherbe controle NOTEERING NIEUW YORKSCHE BEURS. NEW YORK, 4 Sept. (Reuter) Atch. Top. 95; Balt. 17%: Can. Pac. 15%; N. York Centr. 18%; Penns. R. 31%; U. Pac. 128; An. Copp. 37; Beth. St. 99; Chrysler 97%; Gen El. 40; Gen. Mot. 57%; Int. Nick. 31; Kenn. Copp. 45%; Packard 7; Rep. St. 30%; Shell. U. 31; Stand. Oil 69%; U. S. Rubb. 63%; U. S. Steel 77%. nieuwe woningen zullen mogen worden ge bouwd, het grootste gedeelte arbeiderswo ningen en eenige middenstands woningen.. Het is niet uitgesloten, dat het aantal van 72 woningen in 1947 nog wordt uitgebreid, ter wijl het mogelijk is weer te bouwen met voorschot van het Rk. De voorzitter zeide, dat B. en W. reeds hebben getracht op be paalde terreinen beslag te leggen, doch nog niet de medewerking van de eigenaars kon den verkrijgen. B. en W. zullen echter zoo noodig van hun bevoegdheid gebruik maken om tot onteigening op korten termijn over te gaan. Hij wijst er voorts op, dat het in de bedoeling ligt om in het oostelijk deel van Lisse te gaan bouwen en thans doodloopende straten door te tnekken. Om het verkeer wat te verleggen, zal getracht worden zoo spoe dig mogelijk de verbinding 1ste Poellaan via Gladiolenstraat naar Vreewijk tot stand te brengen, zoodat er dan een tweede verkeers weg Is. Ook deelde de voorzitter mede, dat het in de bedoeling ligt om den gevaarlijken hoek bij Heda-Modehuis op te ruimen. Het pand van Guldemond aan het Vierkant is gekocht. De panden van Heda en Langeveld zullen naar elkander toegebracht worden, zoodat aldaar een belangrijke verbetering tot stand kan komen. Een minder aangename mededeeling van den voorzitter was deze, dat de gasprijs ver hoogd zal moeten worden wegens stijging van de ledenprijzen op 12 oent voor de eerste, 10 cent voor de tweede 40 m3 en 8 cent voor het overige gebruik. Bij de rondvraag feliciteerde de heer Kortekaas de gemeente Lisse met de herbe noeming van de wethouders en hoopte, dat spoedig een flinke burgemeester het College zal versterken. De heer Tibboel waarschuwde B. en W. om bij den aankoop van panden voor verbe teringen geen al te hoogen prijs voor een puinhoop te bieden. Voorts wijst de heer Tibboel op den ijsverkoop op Zondag bij de firma Witsenburg; hij vraagt politietoezicht, omdat de goede orde daar wordt verstoord. De heer F. v. Kesteren vroeg meer toezicht bij het uitgaan der scholen, terwijl de heer Mesman de rij van sprekers besloot met het verzoek niet teveel vergunningen te verlee- nen voor dansonderricht. Wij vernemen, dat de bouw van 19 wo ningen.'in „De Engel" is opgedragen aan fa. Kiebert te Sassenheim voor f 195.000. De verzetslieden uit den 80-jarigen oorlog, de Watergeuzen, waren natuurlijk ook in den historischen feeststoet vertegenwoordigd. Aan de wedstrijden werd enthousiast deelgenomen Maandag en Dinsdag hebben de beide Katwijken hun Koninginnefeest gevierd. Wa ren aller verwachtingen op veel regen in gesteld, ons grillige klimaat heeft zijn gun stige hand laten zien. In 't bijzonder mocht Katwijk a. d. Rijn wat dat betreft, juichen. Dinsdag was het namelijk Katwijk a. d. Rijn, dat feest vierde. En het begon al vroeg. Om half zes was al een flink aan tak hengelaars, gepakt en gezakt, zooals het goeden hengelaars betaamt, gereed, om aan den hengel wedstrijd deel te nemen. En met enthousiasme is er gevischt. De prijswin naars waren H. Houwer, P. de Lange en K. C. Eldering. De schooljeugd maakte zich reeds gereed, want om half negen was het aantreden en na een tocht door het dorp, met muziek voorop, stroomden de honder den kinderen het veld op, om elkaar in al lerlei spel te bekampen. Allereerst werd echter geluisterd naar een toespraak van den burgemeester. Tientallen gelukkigen gingen na afloop met een prijs naar huis. De middagfeesten werden in beslag geno men door volksfeesten, zooals zakloopen le prijs Hans Klinkenberg; hindernisboom le prijs Rian v. Paridon; touwtrekken le pr. C. Houwer; ringrijden per fiets voor dames le pr. L. Haasnoot-v. d. Bent; stoelendans le pr. mej. v. d. Valk-Fennes en tot slot eer. stoelendans met paardenle pr. Nico van Paridon. In de avonduren kon er nog genoten wor den van het kruiwagenrijden, waarna de Harmonie de feeststemming er in hield. Nau welijks waren de laatste klanken verklon ken of de regen plaste neer. Dat beloofde niet veel goeds voor Woensdag. Dan zou Katwijk a. Zee zijn Koninginnefeest, dat ook Zaterdag reeds lichtelijk gevierd was, houden. Maar de zon gaf een blijden morgen. En al heeft de regen, in 't bijzonder in den laten middag, voor wat water gezorgd, er mag niet gemopperd worden. Natuurlijk ja, de optocht was het groote, maar buiten dit evenement heeft den ganschen dag de stemming er flink ingezeten en een bonte menigte, met oranje getooid, bevolkte de straten en zandvlakten. Om 7 uur klonken de trompetten: reveille en herauten kon digden den dag aan. Al spoedig daarna dron gen koraalklanken door. De muziekvereeni- giing U.N.I. gaf koraalmuziek van den toren trans. Voordat de schoolkinderen, na een trac- tatie op de scholen, hun beurt kregen, wer den de kinderen, gelegen in het Zeehospi tium, niet vergeten en alweer de U.N.I. zorgde voor een kostelijk concert. Wat een drukte en een beweeg was dat, zooveel kin deren op het Wantveld den geheelen mor gen. En wat een prijswlinnaars, te veel om op te noemen, 't Is om nooit meer te ver geten. Ook dg grooteren hebben him beurt gekregen. Volksspelen op den boulevard en in de Wilhelminastraat nog voor de middag kwam en na de bezichtiging van den optocht. We zagen ringrijden met versierde fietsen voor dames. Een eersten prijs kreeg Nel v. d. Plas. En wat een versieringen. Iet Grimstra had de beste versiering en kreeg daarvoor den eersten prijs. En dan was er het kruiwagenrijden voor paren en het kussenslaan. Voorafgegaan door de Katwijksche muziek- ver. U.N.I.welke werd gevolgd door de rij tuigen met het bestuur der Oranjevereeni- ging, trok 's middags een groote historische optocht door Katwijks straten. Van de Bataven in hun huidenvellen en loggen houten bolderwagen naar de Romei nen, die het veni-vidi-vici tot him devies maakten. De Middeleeuwen gekenmerkt door zwierige kleedij, werd gevolgd door de draag koets, waarin Juliana van Stolberg haar jonge zoon Willem naar Brussel bracht. Hierna kwamen twee booten met woest uitziende watergeuzen, de halve maan op de mutsen. Men zag Prins Willem I kort na den moord aanslag in het Prinsenhof te Delft en het einde van den 80-jarigen oorlog in den vrede van Munster. De Muziekver. „Trouw moet blijken" uit Lisse vormde een muzikale schakel. Dan zagen we Prins Willem III met de En- gelsche gezanten, gepruikt en wel <en vervol gens de Fransche refugées, die toch ook wel iets anders meebrachten dan een ouden kin derwagen met een emaille pan. Daarna kwa men de Franschen zelf opmarcheeren in hun blauw-wit-roode uniformen met kolbaks. Kort hierop zag men de aankomst van Prins Willem van Oranje te Scheveningen. Het gedeelte van den stoet, dat thans volgde, konden we minder goed waardeeren, want hoe kan men een feeststoet zien en tevens aan toet baihaarsehe optreden van hen, die het Duitsche uniform droegen, herinnerd worden, laat staan aan een W.A.-man. De „ondergrondstihe" maakte echter weer veel goed. Dan kwamen de Tommy's in een jeep en volgde de prachtige vredeswagen, versierd met de vlaggen van de vereenigde naties. Een detachement keurig marcheerende ge- zagstroepen en den auto van den Marine Ra diodienst sloten den stoet. Het geheel maakte een goed verzorgden indruk, vooral door de smaakvolle costuums en het was jammer, dat tijdens de pauze de regen hieraan veel afbreuk deed. Dat de Kat- wijker zich voor dezen optocht in dikke rijen lang de route hadden opgesteld, behoeft dus geen betoog. Toen de vele honderden den optocht ge zien hadden, werd er reeds een plaatsje ge zocht op den boulevard, ringrijden met hin dernissen voor motorfietsen. De prijswin naars waren, elk met een dame: 1. H. Schee- Ie. Katwijk a. d. Rijn; 2. J. N. de Haan, van Katwijk a. d. Rijn; 3. G. Wassenaar te Kat- met belasting 4 101% f 1000 1941 3% 102 1937 3 1021 1938 3—3% l«&> m N/W* 2% 85 100% BEURS VAN AMSTERDAM Ofi not medegedeeld dooi de Ver voor den Kffectennandel 9 bieden laten ged en bieden t ged en laten S stopk WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1946 fflP OBLlGATieis VK 8J0 u A-Ham i 37 3% i02Ve 102A Haag i 37 3% 102A N. HoliLand El 38 3 102A 103 Rotterdam 37 3% 102% 102A Utrecht n 37 3% 102& 10 1 Fr. Gron Hyp 3 101% Hoil Hyp 3% 100% Ned Hyp 3% 101% 101% Rotterd Hyp 3% 101 101 N .Ned. Am .Hyp 5 ]24* 124 N Scheepsv.b 3% Bergfh Jurg 3% io3% 10.' Leverszeep 3% 102% Bataafsbhe 3% 102% 102% NI Spoorw. 37 3% 56 56 Sem Oherilbon 5 30% 31* AK.U 3% 103 104 Werkspoor 3% ^O?* to? A FONDSEN Staatsleeningen Nederland f 1000 1940 H ioi% tOlA i 100 spaar eer l. 101 N Ind 1000 37 A3 100% Oiversen. N Hama Mij AK.U Van Berkeü Calvè C v. PhdMps A Kon Petroleum A'<kun Rubber Bandar Rubber DeLi Bat Rubber O Jave Rubber Rott Lloyd Mij Nederland Java Cult Mfl Dell Mij Tabak 106* 12% 123* 123 1(2 101'. 14t 491/2' 190 270 «0 262 67 29t 300* 29 109% 170 8C* 112' (I81 12' 17* 86* 90S 84* 35» 133 34' 158% 159% 121 130' 12:* 12 132 133%. 251 263 116 118 U5% 119% 23% 129 1391- 148 125 31 riolü. Bamk Unie 196% Incasso bank 132% Rott. Bank Ver. 136% Twentsche Bank 136% Gelder Zoon 106% Int Beton 131 Hoogoven C.V.A. 119% Ned Gist 350* Ned Kabel 24 Nijma 192% Rott. Droogdok.. 257V' Stokvis 139 Stork Co 118% Werkspoor i80i Wiat Feyenoord 147% Wyers 140%* A 24.1. Electr Mij 120/ N.I. Gas Mij 12^* Int. Cr Hand.v 127% Linde Teves 112%* Biadton 2 371 Oost Borneo pr i<jo* Banjoewangi thee 30/ Sedep thee 127* A'diann Ballast 120/ Gem Eigendom 1451/4 Houth W Pont 119% j Thomsons Haven 1409 j Sabang Haven 55 Deh Spoorweg 43* I Ned I Spoorweg 32%* Madoeratram Sem Cherito tram 11 Nat Herstel i0t%* geldkoers Prolongatie MMI 2% isot 118% Sport en Wedstrijden GROOTE N. S. SPORTDAG TE LEIDEN Zaterdagmiddag 3 uur speelt op 't NBLO- terrein Zoeterwoudscbe Singel Leiden tegen Amsterdam; om 5 uur Westelijk Spoorweg elftal tegen een heel sterk PTT-elftal, dat gekleed is in groen shirt met zwarte broek. OLYMPISCHE WINTERSPELEN IN SINT MORITZ Op het te Lausanne gehouden congres van het Internationaal Olymp. Comité werd be sloten, de Olympische Winterspelen 1948 in St. Moritz te doen plaats hebben. De afge treden voorzitter van den Athletiek-wereld- bond, de Zweed Sigfrid Edstroem, werd ge kozen tot president van het comité, in de plaats van den overleden Graaf de Baillet Latour. Los Angeles, Athene, Helsinki, Stock holm, Minneapolis, Detroit en Lausanne wil len de Olymp. Spelen 1952 organiseeren. Waarschijnlijk heeft Detroit de meeste kans. VOETBAL. Gisteren speelde de Curagaosche voet balploeg tegen een Groningsch elftal. De West-Indiërs behaalden hun tweede zege op Nederl. bodem en wonnen met 10. SCHAKEN. Het Hilversumsche Schaakgenootschap, dat volgend jaar 60 jaar bestaat wenscht, evenals Noordwijk c.s. het tournooi om den wereldtitel te organiseeren. ROEIEN. De Europeesche roeikampioenschappen MOTORRENNEN. Teneinde de reis naar de kampioen schappen op a.s. Zaterdag te Assen te ver gemakkelijken, laten de Ned. Spoorwegen van A'dam, Den Haag, R'dam en de voor naamste tusschenstations extra-treinen naar Hooghalen en Assen loopen. WIELRENNEN. De amateur-sprinter Cor Bijster komt Zaterdag a.s. te Heme Hill (Eng.) in den strijd tegen Harris, Schandorff en Sensever. wijk a. d. Rijn en 4. A. Jonker. De stoelen dans of ïiiever tonnetjesdans voor meisjes genoot natuurlijk ook de belangstelling: le prijs Annie Meyvogel. De duisternis kwam reeds aansluipen, toen de optocht van 's middags zich nogmaals door de stra ten bewoog. Tot slot van de feestelijkheden gaven U.N.I. en de muziekvereniging „Trou moet Blij eken" uit Lisse eert concert, waar na de zeer geslaagde dag met een grootsch vuurwerk op den Boulevard besloten werda Iets fijns voor de boterham: volv. kaas of fijne vleeschwaren?, VOORSTRAAT 36 KATWIJK a/ZEE Uitsluitend eerste soorten. VOOR FIJN GEBAK CHR. VERPLANCKE VOORSTRAAT 12, Katwijk a/Zee DE BAKKER van de HEERLIJKE KOEKJES Geopend tot des avonds 12 uur VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 4 Sept. De stoomtreilers met viersche haring besomden heden f 125.612; mo- torlogger Kw 35 f 4624; kustvisschers Uk 119 f 113, 121 f 152, 53 f 162, 7 f 126, 143 f 271. 86 f 295, 161 f 430. 169 f 334, Vd 60 f 327, Hd 210 f 151, 184 f 78; IJm 264 f 156 343 f 156, 249 f 297. Aangevoerd werden 250 kisten visctfi en 7100 kisten versche haring. (Faar bevinden zich onze zeeschepen? Aert van der Neer, v. A'dam n. Antwer pen n. Z.-Amerika, 3 te Barry; Aruba, 2 v. Curagao te Montevideo; Alkaid, v. R'dam n. B. Aires, 1 v. Santos; Brastagie, v. Java n. New York en Montreal, 2 v. Port Swetterv- ham, 16 te Suez verw.; Bacchus, 1 v. Balti more te New York; Boskoop, v. Chili n. A'dam, 2 te Tocopilla; Ittersum, 31 v. R'dam te Rio de Janeiro; Japara, v. R'dam n. Ba tavia, vertr, 5 v. Suez; Jobshaven, 1 v. Antwerpen te Cardiff; Kota Baroe, 3 v. Ba tavia n. R'dam; Klipfontein, 3 v. A'dam n. Java; Nijkerk, 2 v. Durban te Lor. Marques; Orpheus, 4 v. A'dam te R'dam; Straat Soenda, v. Bombay n. Melbourne, 1 v. Adelaide; Theseus, v. A'dam n. Valencia, 3 v. R'dam; Van Heutsz, 2 v. Penang te Hongkong; Vo- lendam, v. Australië n. R'dam, 2 te Fre- mantle; Weltevreden, (thuisr.) p. 3 Perim; Frans van Mieris, v. Norfolk n. R'dam, 2 te Galveston; Jan Lievens, 29 v. A'dam te Loine; Ariadne, v. Istanboul n. A'dam, 3 te Genua; Aldebaran, v. A'dam n. Zuid-Pacific 3 v. Antwerpen n. Lissabon; Van Ostade, 2 v. Kingston n Curagao; Vulcanus, 3 v. Tan- ger n. Gibraltar: Maaskerk, v. West-Afrika n. A'dam, 2 v. Dakar; Prins Manrits, v. Mont real n. Toronto; Alcor, v. R'dam n. B. Aires, p. 3 St. Vincent; Straat Soenda, 3 v. Fremantle te Melbourne; Rembrandt, 3 v. Karachi n. Bedibunder; Bengkalis, v. Aus tralië n. R'dam, 3 te Vlissingen; Alphard, v. B. Aires n. R'dam, p. 2 Madeira; Alkaid, v. R'dam n. B. Aires, 2 te San Francisco do Sul; Malvina, 27 v. Bombay n. Abadan; Tra janus, 30 v New York n. West-Indië. Wal de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m.) KRO. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 10.00 Brahms; 1045 Poëzie: 11.00 Tschaikowsky; 12.03 Zigeunerork.; 12.30 Man tot man; 12.45 Jaap Meyer en ork.; 13.00 Nieuws; 13.20 verv. 12.45; 13.45 London Palladium Orch.; 14.30 Boek der boeken; 15.00 Vrouw; 16.00 Mil. muziek; 16.30 Concertgeb. Quintet; 17.00 Jeugd; 17.15 Gram 17.30 Hark; 17.35 Jean Vaissade; 18.00 Hawaiian ork.; 18.30 Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Gram.; 20.00 Nieuws 20.08 Kamerork.; 21.00 Min. Drees spreekt; 21.20 Aan Paal 18; 22.00 Nieuws; 22.35 Splen- dora; 23.00 Gram.; 23.15 Staunton-tournooi; 23.30 Gram.; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). VARA. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.15 Gram.; 9.00 Rich. Creen; 9 50 Tschaikowsky; VPRO. 10.00 Mor- genw.; VARA. 10.20 Regenboog; 10.45 Viool en piano; 11.35 Vrouw; 11.30 Eddy Walls; AVRO. 12.00 Chopin; 12.30 Sport; 12.35 Pierre Palla en Ger Monnik: 13.00 Nieuws; 13.15 Brazilië; 13.30 B. Balogh; 14.20 Om- roepkamerork.: 15.20 Carrol Gibbons; 15.30 Hoorspel; VARA. 16.00 Opera; 16.30 Jeugd; 17.00 Geza Frid; 17.30 Metropole-ork.; 18.00 Nieuws; 18.15 Johan Jong; 18.35 Piet Tig- gers; VPRO. 19.30 Causerie; 20.00 Nieuws; 20.05 Bach: 20.30 Lezing: VARA 21.00 Min. Drees spreekt; 21.15 Metropole-ork.; 21.30 Men vraagt....; 22.00 Buitenl. Overz.; 22.15 Jazz: New Orleans-stijl; VPRO. 22.40 Avond wijding; VARA. 23.00 Nieuws; 23.15 Gram.; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7