De Chr. levensstijl is reformatorisch totalitair LEENHEER De muz'ek-criticus en zijn opvoedende arbeid NIEUWE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 5 SEPTEMBER 194| Dr E. Emmen breekt een lans voor Chr. organisaties (Van een onzer redacteuren.) Het Chr. leven kan alleen zijn stijl en oriënteering ontleenen aan Jezus Christus, omdat Hij het gansche leven wil beheer- schen, zoodat deze stijl zoowel het geestelijke als het stoffelijke leven in al zijn verhou dingen aangrijpt, aldus dr E. Emmen, secr. van de Ned.-Herv. Synode, in zijn refe raat over „De stijl van ons leven" op de conferentie van den Centralen Bond voor Inw. zending en Chr. Philantropische In richtingen te Alphen a. d. Rijn. Het is een origineele stijl, welke het Chr. leven heeft, doch het eischt dagelijks be keering en het ontroert ons, als wij de stijlloosheid en de onverantwoordelijkheid van het leven zien. Deze Chr. levensstijl is ech ter ook altijd een stuk avon tuur van het ge loof, welke ge dachte spr. na der uitwerkte. Willen wij waar lijk leven, dan moeten wij ken nen den verbor gen omgang met God (meditatie) en de H. Schrift onderzoeken, want hierdoor wordt het avon tuur des geloofs bepaald. Dr E. EMïMEN Sprekende over den samenhang van het leven, merkte dr. Emmen op, dat er geen enkel terrein is, waar Christus niet heerscht en de Chr. levensstijl is dan ook waarachtig reforma torisch-Christocentrisch totalitair. Spr liet hierbij het accent vallen op het apostolaat, het wezenskenmerk der Chr. kerk. Wij ko men met allerlei vragen in aanraking, doch moeten dan het geheele leven overzien van uit de theocratische hoofdgedachte. Zoo moet bv, in de Chr. gezinnen de priester lijke taak der ouders weer naar voren ko men, terwijl spr voorts zeide, dat een der felste problemen van dezen tijd dat der Chr. organisatie is. Wie, zoo betoogde dr Emmen met nadruk, radicaal wil breken met de Chr. organisa tie, „mist de boot" omdat men hierdoor den stijl van het Chr. leven ontkent. Deze stijl bezit altijd werfkracht, terwijl spr. tenslotte erop wees, dat de Chr. levens stijl altijd wordt bepaald door het perspec tief op het eeuwige Jeruzalem; hierin ligt zijn karakter verborgen. Het is de visie van het Pinksterfeest, waar Petrus zeide, dat de ouden droomen zullen droomen en de jongen gezichten zullen zien. Voor de avondbijeenkomst stond op het programma een lezing van mej. Veldhuizen over: „Wat en hoe zingen we met onze jeugd?" Heeft ons zinger een eigen stijl en welken stijl heeft het dan, zoo vroeg spr. zich aller eerst af. Wanneer we zingen, moeten we eraan denken, dat dit bewust wordt gedaan. Ook op het geestelijk terrein, dat zeer zeker het belangrijkste bezit van ons volk is, moet een lied vormend en bindend zijn. Het volkslied is tot nu toe nog dat lied, wat het volk het minste kent en in het volkslied spiegelt zich de ziel en inhoud van een volk, het bestrijkt tevens het ge heele terrein van het menschelijk leven en omvat dus ernst, luim, spot, leugenliedjes, vaderlandsche liederen enz. Het goede lied wordt tevens gekenmerkt door soberheid, kernachtigheid en getionJ denheid. Mej. Veldhuizen sprak vervolgens over de melodie van het lied, die bij de meeste van het tegenwoordige repertoire wel iets te geforceerd is en men stelt dien tengevolge aan de kinderen te hooge eischen. Het geestelijk lied moet echter strenger worden beoordeeld en hier komt de kwaliteit op de eerste plaats. De zang- Stadsnieuws JAARVERSLAG N.V. v/h. J. C. ZAALBERG ZOON. Aan het jaarverslag over 1945 van de N.V. Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v/h. J. C. Zaalberg Zn ontleenen wij het vol gende: Nadat de productie door de bekende oorzaken in Augustus 1942 moest worden stil gelegd, heeft de Nederlandsohe Regeering in Londen groote aarakoopen van wol gedaan in Z.-Amerika en zoodoende kon de fabriek 4 maanden na de bevrijding weer aan den slag. De aangekochte wol was van een uitstekende kwaliteit en ondanks de kolenschaarschte werden, weer dekens vervaardigd. Het jaar 1945 sluit met een winst van f 75.572,97. In totaal werd over de jaren 1942, 1943 en 1944 verloren f 145.979,78, terwijl werd afgeschre ven aan gebouwen en machines f 67.339,70. De wolprijzen zijn thans ongeveer 300 pet. gestegen, voorts zijn de loonen voor een be langrijk bedrag omhoog gegaan. De prijzen van textielmachines bedragen ook driemaal van die van 1940. De directie stelt dan ook voor over 1945 een dividend van 6 pet uit te keeren. DE JEUGD GAAT WEER NAAR SCHOOL. Als besluit van de „Vaoan-tie-bezigiheden 1946" werd Woensdagmiddag in de Stads gehoorzaal de kinderoperette „Reepelsteeltje" opgevoerd door de Speeltuin-ver. „Ooster kwartier". De heer Z under man sprak een openingswoord en herinnerde aan de pret tige dagen, die de kinderen achter den rug hadden. Nu de schooltijd weer is aangebro ken zal menige jongen en i meisje terugver langen naar den heerlijken vacantietijd. Hierna verplaatste ons het jeugdig tooneel- gezelschap in de zalen van een koninklijk paleis, waar een molenaarsdochter, dii-e uit stroo gouden draden kon spinnen, een wel kome bruid was voor den kroonprins. De rollen zaten er m-uurvast in en de zang haperde nergens. De operette werd door „Ooeterkwaartier" zeer verdienstelijk opgevoerd. Weth. J. C. van Schaak sprak tegen het «inde van den middag nog een kort slot woord, waarin hij de kinderen wees op het vele werk, dat in de aügeloopen weken voor hen was gedaan. „De meneóhen, die met jullie meegegaan zijn, hebben het niet altijd zoo prettig gehad, aldus de heer Van Schaak Toon jullie je d-ank-baarheid n-u eens in een applaus!" Op welke woorden er een ovatie losbarstte. Het zal wel geen verwondering wekken, dat de jeugd voldaan huiswaarts keerde, vol frisscben moed voor een nieuw, lang school- JMT. leider, aldus spr., moet zich volkomen be wust zijn, wat hij den kinderen leert en wanneer hij dit doet, zal hij er zelf veel meer in opgaan. Hierna heeft mej. dr Veldhuizen nog ge wezen op de manier van het zingen en merkte dienaangaande op, dat men niet al leen het lied heeft verleerd, maar boven dien de goede manier van zingen. Spr. brak een lans voor het zingen zonder begelei ding en zeide tenslotte, dat het zingen van het kind een belangrijk deel bijdraagt aan den opbouw van ons volksleven. ONTHULLING GEDENKSTEEN ALEXANDERSTRAAT 10 December 1944 was voor de Alexander- straat en omgeving een droevige dag, aange zien de straat op dien dag door een bombarde ment zwaar werd getroffen, waarbij zeven dooden vielen te betreuren en groote mate- rieele schade werd aangericht. Nu de getroffen perceelen van de woning- bouwvereeniging „Ons Belang" weer zoo goed als hersteld zijn een gedeelte wordt reeds weer bewoond meende het bestuur van deze vereeniging een eenvoudigen gedenksteen in een der gevels van die perceelen te moeten plaatsen als herinnering aan dit droevig ge beuren. De onthulling hiervan zal as Zaterdagmid dag om 4 uur plaats hebben. Wèl vriendelijk Slechts vier van de negen Statenleden, die op Curagao wonen, hebben Maandag de receptie van den Gouverneur bijgewoond. Dr. da Costa Gomez en de andere ver tegenwoordigers van de Kath. partij waren afwezig, terwijl slechts één lid van de democr. partij de receptie heeft bezocht. De avond-receptie is slechts door één Statenlid, den heer Desertine. bijge woond. HERDENKING TRAMSTAKING N.Z.H. Op Maandag 23 Sept. a.s. zal door de amu- semenitvereeniging der N.Z.H. in een f eest verga-dering in de Stadsgehoorzaal de tram staking in bezettingstijd worden herdacht. RIJNSBURG Laat BLOEMEN UW tolk zijn en UW BAKKER BAKKERIJ S. LEENHEER Smidstraat 60 Tel. 2494 RIJNSBURG. „De Zilverfabriek"-bedrijfscursus werd geopend Hij voorziet in een groote behoefte Dezer dagen is de 3-jarige, onder rijkstoe- zicht staande, bedrijfscursus voor leerlingen zilversmeden en g-ereedischa-pm-akérs van „De Zilverfalbriek" te Voorschoten geopend, waar bij de ouders der leerlingen eveneens aan wezig waren. Op de ontvangst volgde een excursie door d-e fabriek, waarbij de jongens zelf hun ouders rondleidden. Een deel van de te geven leerstof, alsmede de reeds ge maakte proefwerkjes, lagen ter inzage in het leslokaal, hetwelk gezellig met bloemen was versierd. Na de interessante rondleiding Kwamen ouders, leerlingen, docenten en enkele ar beiders vertegenwoordigers bijeen en. sprak de directeur, de heer Van de Waal, een kort woord. Hij wees o.m. op het nut van deze praetis-che en theoretische opleiding en zeide, dat waar aan de ambachtsscholen geen op leiding voor zilversmid bestaat, de nu aan gevangen cu-rsus i-n een groote behoefte voor ziet. De directie doet al het mogelijke om het personeel ter wille te zijn en de jongens liefde voor hun vak bij te brengen. Na deze sympathieke woorden werd allen thee met gebak aangeboden. Een van de ouders, de heer Verschuur, dankte de directie voor de ontvangst en de excursie en zeide uit eig-en ervaring te weten dat slechts liefde voor den arbeid den mensoh tevreden kan maken. Spreker was dankbaar voor de aandacht en de toewijding, die op de Zilverfabriek aan de jongeren wordt ge schonken. Recensies eenerzljds voorlich tend, anderzijds saneerend Jaren geleden werd onder de Nederlandsche musici een enquête gehouden, waarbij de vraag werd voorgelegd, of recensies van con certen den vorm moeten hebben van een verslag of dat er werkelijk critiek moet wor den uitgeoefend. Ik herinner me nog een gees tig ingezonden stuk, waarin een voorbeeld ge geven werd van een verslag. Men kon er uit leeren hoe laat precies de dirigent op het po dium verscheen, hoeveel seconden later het concert begon, hoe de menschen in de zaal gekleed waren en welke café's zij na afloop bezochten; zelfs de werkvrouwen, die de zaal hadden schoongemaakt werden erbij gehaald. Op geestige wijze liet de inzender voelen, dat een recensie, waarin elke critiek angstval lig vermeden wordt, geen enkele waarde heeft. Dat in recensies zoo noodig critiek geoefend mag worden, daarover is ieder het wel eens. Nu en dan hoort men de meening verkon digen, dat de criticus de gemidd-elde opinie van het publiek moet weergeven. In dat ge val hoeft de criticus eigenlijk niet eens naar het concert te luisteren; hij moet alleen in de pauze en na afloop eens hooren hoe „men" het gevonden heeft. Zulke critiek kan worden uitgeoefend döor ieder, die vlot schrijft en uit de meeningen van anderen handig een verslag weet te distilleeren. Maar zij heeft natuurlijk niet de minste waarde. De criticus, die zijn taak op de juiste wijze opvat, moet zich goed realiseeren, dat hij op voedend werk verricht. Eenerzijds moeten zijn recensies het publiek voorlichten, anderzijds moeten zij positieve bijdragen beteekenen tot saneering van het concertleven. Juist omdat iedereen, die de onkosten, aan een concert verbonden, kan en durft riskeeren, op het po dium mag optreden, moet er een schiftende instantie zijn Deze instantie, de criticus, moet tijdens de uitvoering beide ooren wijd open zetten en onder het schrijven van zijn recensie zoo noo dig een oogje dicht doen Er zijn echter ge vallen waarin het niet voldoende is om tus- schen de regels door te laten voelen, dat er aan de prestaties van den concertgever nog al een en ander ontbreekt, maar dat er harde dingen gezegd moeten worden. In een derge lijk geval is er alle kans, dat den volgenden dag bij de redactie een brief binnenkomt van een vertoornden abonné, die zich ergert aan den muziekcriticus, „die iedereen maar af kamt". Critiek mag zoo noodig scherp zijn, mits de criticus volkomen in staat is om de opmerkingen, die hij maakt grondig en vakkundig te motiveeren. Natuurlijk mag een critische opmerking geen slag in de lucht blijken van iemand, die on voldoende tot oordeelen bevoegd is. Het is daarom heel logisch, dat goede musici soms op een recensie reageetren met 'n wantrouwende vraag naar de antecedenten van den criticus. Natuurlijk moet de criticus een musicus zijn met een grondige en veelzijdige ontwikkeling. Het zou geen zin hebben dit te releveeren, wanneer deze eisch door de redacties van alle bladen werd gesteld. Niemand zal er een ander van willen overtuigen, dat in onze groote or kesten alleen leden mogen opgenomen wor den, die hun instrument behoorlijk beheer- schen. Want wie niet aan bepaalde instrumen tale eischen voldoet, heeft geen schijn van kans o<m plaats te kunnen nemen achter een lessenaar van het Concertgebouw- of Residen tie-orkest. Bij een courant worden echter niet altijd eischen aan de vakkennis gesteld. Iemand met een zekere muzikale intuïtie, die goed schrijft en handig is (dit laatste vooral) behoeft als muziekcriticus op het publiek heelemaal geen slechten indruk te maken. Maar de kunst en het concertleven zijn met zijn critieken niet gediend. Het is voor de redactie van een courant natuurlijk uitermate moeilijk om uit te maken wat een recensent op muziekgebied presteert Daarom zou het gewenscht zijn, dat aan staande muziekcritici een speciale opleiding kregen en in de gelegenheid werden gesteld een examen als muziekcriticus af te leggen De courant zou zich in dat geval meer verant woord kunnen gevoelen en het publiek zou grooter vertrouwen kunnen stellen in den muzikalen medewerker. De musici hebben er bovendien recht op, dat hun prestaties beoordeeld worden door iemand, wiens prestaties ook aan grondig on derzoek zijn onderworpen. Het gaat er niet alleen om, dat musici natuurlijk geen critiek kunnen verdragen van 'n recensent, die niet voldoende tot oordeelen bevoegd is. Ook een uitermate waardeerende bespreking kan zeer irriteeren, wanneer er uit blijkt, dat de re censent geen begrip heeft van de'dingen waar het juist op aankomt. De Engelsche schrij ver Aldous Huxley, zegt in een van zijn essays, dat een goed journalist, die in een bibliotheek een uur leest over een willekeurig onderwerp, van dit onderwerp meer weet dan de gemiddelde courantenlezer. En dus genoeg om er een aardig artikel van te maken. Met een aardig artikel zijn wij gaarne tevreden, wanneer het actualiteiten zonder meer betreft. Een medewerker, die een cultureel belang dient, moet echter uitstekend beslagen ten ijs komen. Het publiek heeft daar recht op en de musici hebben volkomen gelijk, wanneer zij verwachten, dat een muziekcriticus eerst ge toond heeft wat hij zelf presteert, eer hij zich waagt aan het beoordeelen van de prestaties van anderen. HENNIE SCHOUTEN Uil de Omstreken ALPHEN A/D RIJN up initiatief van de Fok- en Controle- vereenigingen „Alphen a/d Rijn en omstre ken" en „Steeds Beter" te Aarlanderveen is gisteren op het ijsbaanterrein een Fokveedag gehouden. Tegelijkerijd werd in het gebouw van de ijsbaan een Kaasdag gehouden De belangstelling was groot. De officieele opening had plaats in hotel „Torr", waar de voorzitter van het comité, de heer Jac. Rijlaarsdam, een inleidend woord sprak. Namens het gemeentebestuur hielr weth. Brouwer de openingsrede. Hij wees er op hoe het 13 jaar geleden was, dat een der gelijke dag in de gemeente werd gehouden Eerst de crisis en later de oorlogsjaren maak ten dit onmogelijk of ongewenscht. De vee stapel heeft zich, vooral wat de runderen be treft, vrij spoedig hersteld en het gemeente bestuur bracht dan ook hulde aan het comité voor haar initiatief. De heer Rijlaarsdam dankte Weth. Brouwer voor zijn waardeerende woorden, waarna het gezelsehap naar het landdagterrein trok en de jury een aanvang maakte met de keuringen. Op de resultaten hiervan koxften we nog nader terug. De belangstelling van boerenzijde was zeer groot. Dezer dagen viert het echtpaar Van 't Riet-Renes zijn gouden huwelijksfeest. De heer en mevrouw Van 't Riet, die resip. 73 en 71 jaar oud zijn, genieten nog een goede gezondheid en mogen dezen dag herdenken met hun 14 kinderen, dae allen nog in leven zijn en ruim 50 kleinkinderen.. De familie was in réunde b-ijeen in hotel Smolenaars en 's avonds bracht „Arti" het gouden paar een serenade. Uitreiking van schoenenbonnen, voor hen wier stamkaartnummer eindigt op een vier, in het uitreikingslokaal achter het Distributiekantoor, Wilhelminalaan 12, op Zaterdag 7 September 1946 en wel de stam kaartnummers 15000 van 99.30 uur; 5000 10.000 van 9.30—10 uur; 10.000—15.000, 10— 10.30 uur, van 15.000—20.000 van 10.30—11 uur; en boven 20.000 van 1111.30 uur. De na-uitrelking zal plaats vinden alleen op Za terdag 21 September in het uitreik im gsl ok a a 1 KATWIJK AAN ZEE. n In Casa Cara waren zeer velen ver- eenïgd om afscheid te nemen van majoor mr R. Warmoltz, districtscommissaris der Rijkspolitie te Leiden. Aanwezig waren o.m. de burgemeester, mr W. J. Woldringh v. d. Hoop, de gemeente-secretaris D. C. O. Boek hoven, de directeur van de Gemeentebedrij ven, J. A. Blom, de gemeente-ontvanger, F. I M. M. Fomara, en natuurlijk het politie corps van Katwijk. De burgemeester sprak als eerste den I majoor toe. We herdenken, aldus spr., met groote dankbaarheid de afgeloopen 10 jaren, die gij, eerst als insp. en later als hoofd- inspect. hier hebt doorgebracht. Het politie corps ter plaatse kan er zijn, en het heeft uitstekend werk gedaan. De orde, die ook op het strand moet gehandhaafd blijven, zoo, dat het publiek er geen hinder van on dervond, het was onder uw leiiding in goede handen. We hebben vele plannen gehad voor na den oorlog. Een andere taak wacht u echter in het district Leiden, om daar als majoor uw krachten te geven. De heer D. C. O. Boekhoven sprak na mens de hoofden van dienst den schiedenüe toe, wijzende op de prettige samenwerking, die er bestaan had onderling. Den majoor bood de spr. een boekwerk aan. Adjudant P. Ruwhof, als volgende spre ker, mocht wijzen op de verandering, die er tijdens de 10 jaren dienst van den heen gaanden chef was ingetreden: men ging re kenen met de politie. Namens het corps bood spr. een vulpen en een foto van de Oude Kerk aan. Mevr. Warmoltz mocht bloemen in ont vangst nemen. Namens de Politiesportvereeniging sprak ten slotte nog de heer W. de Liefde, voor zitter van K.P.S.S.V. Hierna kreeg majoor mr R. Warmoltz het woord, dïie dank bracht voor de gesproken woorden, waarna hij zijnerzijds afscheid wilde nemen, niet, dan nadat hij gewezen had op de prettige samenwerking die er met het Katwijksche politiecorps was geweestj Na dit meer of minder officieele gedeelte van den avond bleef men nog iin gezellig samenzijn bijeen KOUDEKERK a/d RIJN. Onder leiding van burgemeester Ver heul kwam de nieuwe raad in eerste ver gadering bijeen. Na de beëediging werden tot wethouders gekozen de beeren T. Molema en A. van Egimond. In record-tempo werden de agendapunten afgehandeld Bij de vaststelling besluit tot aflossing van geldleeningen en het aangaan van een con- versieleemng. groot 34.840, werd den burge meester machtiging verleend deze zaak af te handelen. Goedgekeurd werden de rekeningen 1945 en begrootingen 1947 van het Burgerlijk Armbestuur en "net Burgerlijk Armhuis. Ingekomen was een schrijven van het Bestuur der Chr. Kleuterschool, behelzende een subsidie-aanvraag. Voorgesteld werd dit schrijven in handen te stellen van B. en W. Bij de rondvraag vraagt de heer K. Groen naar de Brandweer, de heer v. Vegten naar de commissies ingesteld in verband met <fe wet, regelende het Consumentencrediet, en den woningbouw. Tenslotte dankt de heer A. van Egmond namens den Raad den Burgemeester voor de hartelijke woorden, gesproken aan •het begin der vergadering ^ÉlMUIDt,.. vVoensaag zette de eerste dag der Oran jefeesten in met goed weer. Te ongeveer kwart voor tien bracht het muziekcorps Sym phonic", gevolgd door het Oranje Comité, den burgemeester bij het raadhuis een hulde, waarbij de voorzitter van het Oranje Comité, de heer J. W. de Ren, het woord voerde. Hij wees in zijn toespraak erop, dat de Koningin, Moeder van het verzet is geweest en herin nerde eraan, dat de Koningin reeds voor den oorlog een oproep heeft gedaan tot „Geeste lijke en Moreele Herbewapening" Met een driewerf hoera voor de Vorstin besloot hij zijn toespraak. De burgemeester beantwoordde deze woorden met een gloed volle rede. De burgemeester schetste in het kort de groote beteekenis van het geheele Oranjehuis voor ons vaderland. Hij bracht de woorden van den Voorzitter der Tweede Ka mer in herinnering, dat het beste geschenk, hetwelk wij onze Vorstin kunnen geven, is het met hart en ziel medewerken aan den op bouw van ons vaderland. Het program voor dezen dag was sober en zonder sensatienummers. Na het spelen van het Wilhelmus en enkele andere vaderlandsche liederen, bleef het Oranje Comité nog eeni- gen tijd met genoodigden in de Raadzaal bijeen. Daarna had op het feestterrein een zang- hulde plaats, waaraan de kinderen van ae beide scholen deelnamen en wel onder lei ding van den heer G. v. Berkel. Na afloop van den zang werden de kinderen gul getracteerd en de burgemeester sprak de kinderen toe. Des middags werd voor de kinderen een voorstelling gehouden met de poppenkast. Dit kinderfeest stond onder leiding van den heer Deviley uit Leiden. De kinderen genoten aaar hartelust. B. en W. hebben aan den heer J. Ham eervol ontslag verleend als ambtenaar ter se cretarie met ingang van I Oct. a.s. De heer J. Rietdijk is door B. en W. be noemd tot gemeentebode. Aan den heer W. Vonk is door B. en W. eervol ontslag verleend als hooipeiler. In zijn plaats is benoemd de heer C. Visser Hzn. Weth. G. A. Tasseron is aangewezen tot loco-burgemeester. Weth. Th. M. Odeijn is benoemd tot lid van den districtsraad (LeimuidenRijnzater- woude) voor het consumentencrediet. LISSE. 't Lijkt zoo mooi en echt jongensachtig om op een wagen te klimmen' en „zonder vergunning" mee te rijden, maar het kan zeer gevaarlijk zijn! Een zoontje van den heer Van Velzen van de 1ste Poellaan sprong ook op een wagen op den Heereweg en wilde bij genoemde laan er af springen om naar huis te gaan, doch hij lette niet op het drukke verkeer en werd door een auto aam gereden. Door het snelle remmen van den bestuurder wend gelukkig een ernstig on geluk voorkomen.. Jongens, weest voorzichtig en waagt je leven niet voor een eindje mee rijden VOORHOUT. Door een haag van verkenners traden de heer en mevr. Bolderdijk, nadat bloemen waren aangeboden en een serenade was ge bracht, de rijk versierde zaal van 't Parochie huis binnen. De voorz. de heer P. v. d. Geer begroette de aanwezigen en schetste in korte trekken wat de heer Bolderdijk in de 27 jaren, dat hij de leiding-had van de Muziek- veree^iging is geweest. Burgemeester Van Berckel, beschermheer, bracht den eenvoud van dezen kunstenaar naar voren. Hoe hij een stille bouwer van een groot goed is. De muzikale ontwikkeling heeft hij gedu rende 27 jaar in belangrijke mate doen doen groeien. Pastoor Warmerhoven als geestelijk adviseur, roemde de stuwkracht en de geestelijke verrijking die hij in de ver eeniging bracht. De voorz. benoemde hierna den heer Bolderdijk tot eerelid en overhan digde hem een enveloppe met inhoud en een stoffelijk blijk van waardeering. Nog enkele sprekers bedankten den heer Bolderdijk voor alles wat hij voor Voorhout geweest is. Met ontroering dankte de scheidende dirigent de rij van sprekers en voor het spontane onthaal. WARMOND. De commijssie ter voorbereiding van de Koningievnefeesten deelt mede, dat voor de harddraverij, welke Dinsdag 10 September wordt gehouden op de schitterend gelegen grasbaan, reeds 22 paarden zijn ingeschre-. ven. Hieronder bevinden zich de beste dra vers. WOUBRUGGE. Het ensemble „Onderling Kunstgenot" heeft een concert gegeven in de zaal van hotel Swama, ten bate van de pl. afd van het Groene Kruis. Velen hebben genoten van het prachtige spel van dit ensemble, dat sa mengesteld is uit het gezin van Bouwmees ter. Er werd een verloting gehouden, die een groot succes bleek te zijn. De voorzitter van het Groene Kruis, dr L. E. Loth, dankte na afloop de leden van het ensemble voor het gebodene. Onder zeer groote belangstelling werd Dinsdagavond op het plein van de Chr school een zangavond gegeven, waaraan medewerkten de zangvereenigingen uit Aar landerveen, Leimuiden, Oudshoorn en Wou- brugge. In een kort openingswoord zeide de heer P. J. Rijpstra o.a., dat het een gelukkige gedachte is geweest dezen avond te organi- seèren en wees hij op de belangrijkheid van het Christelijk lied. De zangkoren voer den hierna o.l.v. den heer D. v. Vliet vele nummers uit; zoowel gezamenlijk als af zonderlijk. Er werd prachtig gezongen eA het geheel liet niet na een diepen indruk op de toehoorders achter te laten.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 6