Rijnsburg zette gisieren de bloemetjes buiten __zfi9 ADELAAR NIEUWE LEIDSCHE COURANT WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1944 Stadsnieuws Yes, we have yet bananas In Leiden is gistermorgen de eerste zen ding bananen, groot 18 ton, uit Honduras (M. Amerika) bij de Leidsche grossiers aange^ komen. Deze bananen zijn bestemd om in distributie gebracht te worden voor kinde ren van 04 jaar. Dit is op zichzelf al een berïichtje waard, maar het is nog een grootere bijzonderheid, dat deze vruchten hier in de Sleutelstad nog rijp moeten worden. Hiertoe gaan ze in ka mers, die licht- en luchtdicht afgesloten worden en door een automatische centrale verwarming op temperatuur worden ge bracht. zoodat de nu nog groene bananen Vrijdag geheel rijp zijn en bovendien hun heelijken smaak krijgen. Het is maar zoo jammer, dat ze alleen voor de kinderen be stemd zijn, anders zouden ook wij ons zeer gauw aan deze „vooroorïogsche" vruchten te goed kunnen doen. Naar wij vernemen, is per 1 Sept. j.l. de heer G. Dik benoemd tot directeur van de Chr. Muziekver. „Athalia." BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Gerardina W d van P Vermond en M Koolhaas; Hendrik J M z van H J M van der Wedden en M A W van Iterson; Nicolaas z van W de Haas en N M van den IJssel; Marieke d van W van Bork en R IJsselstijn; Marijke W d van W F E Mes- schaert en J J Ehrencron; Gerrit W z van G Koelwijn en M J Paauw; Alberdina C d van N van Ammers en D Zwitser: Willem z van W J Smit en C Schouten; Caroline M J C d van G W van der Linden en J M Duivenvoorden; Jacoba E d van H van Hooi donk en J Hoogkamer; Helena d. van J Was senaar en M M Faas; Jannetje d van J J Dee en A van der Blom; Johannes z van J van Linden én A de Graaf; Fedor H z van J P Baak en N Tschernaus; Elisabeth S d van JA P Moonen en E C Bouter. GETROUWD: W Ouwerkerk en A F van der Blij. Uit de Omstreken ALPHEN a/d. RIJN. Na in diverse noodwondingen" te heb ben gehuisd heeft het vendel van de „Oranje- Garde" weer een eigen clubgebouw betrok ken. Dit is gelegen aan de Rhenanialaan en behoort in eigendom aan de bouwvereen. „Volksbelang". Hier is ook de Nijverheids school voor meisjes ondergebracht. De ingebruikname had op eenigszins of.fi - cieele wijze plaats. De tambours en hoorn blazers demonstreerden hier het eerst hun kunnen en probeerden met hun lawaai de sterkte van de muren, die het uithielden. Hierna werd een woord van welkom gespro ken door den 2en voorz. en vervolgens sprak de eere-voorz., die eerw. heer A. J. Dekker, een opwekkend woord. Hij wees de Gardis ten op hun roeping, een voorbeeld te zijn voor ouderen en jongeren in discipline. Spr. wees ook op de noodzakelijkheid van begin- seLstudie, waardoor de trouw aan Vorsten huis en Vaderland wordt versterkt. Bovenal is het noodig zich volgeling te toonen achter de banier van Koning Jezus. Na de pauze sprak nog de voorz. van den Raad van Toezicht, de heer W. J. v. d. Brink. Het programma werd verder gevuld met een wedstrijd, declamatie, en de eere-voorz. las nog een Geldersch verhaal, dat zeer in den smaak viel. Morgen hoopt de heer P. C. van Oost- stroom den dag te herdenken, waarop hij Vbór 25 jaar in dienst trad bij de firma Jac. van Vliet en' Zonen. De heer Ver we ij, die de feesten te Rijn- saterwoude bezocht, kwam, toen hij huis waarts wilde keer en, tot de ontdekking, dat zijn motorrijwiel was gestolen. HAZERSWOUDE. Voor het manufacturenbrevet zijn ge slaagd mej. L. v. d. Brink en de heer J. J. Loomans. Ter gelegenheid van het 3e lustrum van de Hazerswoudsche Schaakclub organi seert deze vereeniging op 27 en 28 Septem ber as. in café „Sport" een groot schaak tournooi. Voor den Geref. Bond spreekt morgen avond, 7.30 uur, in het Gymnastieklokaal ds P. Bouw van Woudenberg. KATWIJK. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad vond de beëediging plaats van de nieuwe raadsleden. De burgemeester wees in zijn toespraak de beschuldiging van illegale zijde, dat hij dictatoriaal wilde regee- ren met beslistheid van de hand. Spr. hoopte, dat de nieuwe raad vertrouwen zal hebben in zijn leiding. Persoonlijk of groepsbelang zal nimmer een overwegende stem mogen hebben bij de beslissingen. Hierna volgt de benoeming van twee nieuwe wethouders, terwijl het voorstel om over te gaan tot het benoemen van een der den wethouder werd aangenomen. Tot wet houders werden gekozen de heeren D. J. Kleen (C.H.) en H. P. Bloot (C.H.) Indien toestemming wordt verleend zal als 3e wet houder worden benoemd de heer D. C. v. Leenwen (A.R.) Tot leden van de commissie voor de bedrijven werden benoemd de heeren W. v. d. Bent, C. v. d. Plas, G. v. Rijn en A. Wassenaar. Tot leden van de commissie- van fabricage en het grondbedrijf de heeren N. J. v. Duyvenbode, G. A. Ouwerling, mr J. v. d. Plas en W. Scheerens. Tot leden v. d. belastingcommissie de heeren W. E. Hueting, D. v. d. Marei, mr J. v. d. Plas, J. v. Rijn, W Scheerens en B. Vooys. Tot leden der commissie tot nazien der Gem. rekening de heeren D. C. v. Leeuwen., Ouwerling, v. Duy_ venbode. Tot leden der commissie tot nazien v. d. rek. grondbedrijf de heeren v. d. Marei, C. v. d. Plas, Scheerens- van het gasbedrijf mr J. v. d. Plas, J. v. Rijn, B. Vooys; van den schoolartsendienst de heeren v. d. Luyt, Hueting, v. d. Bent; van de Katwijksche Bouwvereeniging de heeren B. Vooys, N. J. v. Duyvenbode. Gedelegeerden in het bestuur der Katw. Huishoudschool de heeren H. P. Bloot en D. C. v. Leeuwen. Bij de rondvraag wees de heer C. v. d. Plas op het bestaande spergebied en vroeg, of dat niet opgeheven kan worden? De heer Scheerens vestigde de. aandacht op het puin en het storten daarvan bij de Meerburgkade en de heer v d. Bent op het afvalstorten bij de Parklaan. Dinsdagmiddag had de opening plaats» van het' Paviljoen Nieuw Brittenburg, het geen weer een mijlpaal in den opbouw van Katwijk beteekende. De heer J. v. d. Ploeg, exploitant dezer inrichting, dankte het ge meentebestuur, den Wederopbouw, den archi tect den heer Drenhage en den bouwer den heer Imthorn, voor hun stuwing en arbeid. Brittenburg is als een Phoenix opgebouwd wel niet uit asch, maar wel uit de brokstuk ken en puinbrokken van het voorbije Kat wijk. De burgemeester, mar W. J. Woldringh v. d. Hoop, sprak hierna woorden van felici tatie. Vele bloemstukken bedekten de tafels in de werkelijk geriefelijke zaal. Moge Kat wijk aldus voortgaan l VALKENBURG. Gisteren vond de droeve plechtigheid plaats» van de teraardebestelling van de 2- en 6-jarige Corrie en Grieta Postmus. Reeds m het sterfhuis had ds Baas, Ned. Herv. pred.. een rouwdienst geleid. Op de begraafplaats merkten wij o.a. op burgemeester de Wilde, ds P. Hainjé, Geref. pred., ds D. C. Jonge- boer uit Wijk bij Duurstede en voorts fami lie en kennissen. Toen de kisten in het fa miliegraf waren bijgezet hebben de predikan ten ds I. Baas en ds» A. C. Jongeboer woor den van troost gesproken en het tragische van deze sterfgevallen herdacht. Aan het einde van deze plechtigheid werd gezongen Ps. 25 vers 2. De heer J. Bol uit Valkenburg heeft na mens de familie allen hartelijk dank gezegd voor de betoonde'belangstelling. WARMOND. Traditiegetrouw zal Warmond z'n Oranjefeesten de eerste dagen van Septem ber houden, maar ter nagedachtenis van wijlen burgemeester Ketelaar, d'iie op zulk een barbaarsche wijze op 6 September 1944 om het leven werd gebracht, heeft echter de commissie tot viering van den Koningin nedag gemeend de feestviering te moeten bepalen op 10, 11 en 12 September. Het programma ziet er als volgt uit: Dins dag 10 September, 2 uur, groote kortebaan- draverij; Woensdag 11 September, 9.30 uur, kinderspelen, 2 uur, behendïgheidswedstrij- den voor paarden; Donderdag 12 Sept., 9 u., volksspelen. Voor de spelen kan men zich opgeven in het gymnastieklokaal, Zaterdag 7 September: kinderen van 2.304.30 uur en voor volwassenen van 79 uur. Korporaals dienst mochten geen weigeren Een principieele uitspraak der Haagsche rechtbank De pres. van de Haagsche Rechtbank, mr Rueb, deed gisteren uitspraak in het kort ge ding van een aantal korporaals, dat meende ten onrechte opgeroepen te zijn. contra den Staat der Nederlanden. De vordering der korporaals werd afge wezen; zij werden veroordeeld tot de kosten van het geding, zijnde f 130. In 't vonnis werd om. overwogen, dat de Kroon blijkens een K.B. van 10 Mei '44, ge heel vrij is dienstplichtigen op te roepen, zonder dat zij gebonden is aan vormen of termijnen van de Dienstplicht-wet, welk K.B., gezien den toestand in Ned.-Indië, nog steeds van kracht blijft. SCHEPEN UIT INDIE OP WEG NAAR NEDERLAND. Met 775 repatrieerenden uit Soerabaja aan boord, alsmede met 350 zieken uit den ge- heelen archipel, is de „Oranje" Zaterdag morgen uit Tandjong-Priok naar Rotterdam vertrokken. De „Kota Baroe" is gistermorgen naar Nederland vertrokken met 100 repatrieeren den uit Semarang, 400 uit Bandoeng en 420 uit Batavia. Voorts is de „Sibajak" Zaterdag naar Australië afgereisd om de laatste groep Nederlanders van daar af te halen. Een C.-H. en een R.-K. wethouder te Oegstgeest gekozen De heer de Neef houdt zijn benoeming in beraad De nieuwe Gemeenteraad is gisteravond voor de eerste maal bijeen gekomen, o.l.v. Burg. Baumann. Na de opening legden allen in handen van den Burgemeester den eed af, met uitzondering van dhr. Boom, die de be loften aflegde. De Burg wenschte de leden geluk met hun benoeming en schetste vervolgens den ern- stigen toestand van het land, die terugkaatst op de Gemeenten. Ook voor het college van B. en. W. zal het niet steeds aangenaam zijn afwijzende praeadviezen te moeten geven, aangezien het bij voorbaat reeds weet, dat eventueele voorstellen door de hoogere in stanties niet aanvaard zullen worden. Twee zaken zullen zoo spoedig mogelijk aan den. raad worden voorgelegd, aldus spr., n.l. de bouw van arbeiderswoningen en de uitvoering der rioleering, waarvan, het eerste binnen afzienbaren tijd zal kunnen worden verwezenlijkt. Aan de orde is hierna de verkiezing van de beide wethouders. Bij eerste stemming worden op dhr de Neef (CH) 10 en op dhr dr Dijsselbloem 9 stemmen van de 14 uit gebracht, waardoor deze laatste herkozen is en dhr de Neef de plaats zal innemen van dhr Zandbergen, die dan als gewoon lid in den raad zal terugkeer en. Dhr. de Neef wenscht echter gebruik te maken van den wettelrjken termijn van be raad, zijnde 3 X 24 uur, terwijl dhr Dijssel bloem zijn benoeming aanvaardt. Vervolgens worden de Commissieleden be noemd voor het onderzoek der jaarlijksche begrootingen en rekeningen, t.w. voor 1946 de heeren Oosterom (AR), Blansjaar (CH), v.d. Poel (RK) en Mevr. Kramers (PvdA), voor 1947 d^heeren den Ouden (AR), Ver hoef (RK), Blomsma (PvdA) en Simon Tho mas (PvdV) en voor 1948 de heeren De Gruyter (PvdV), Kerkhoff (R-K), Boom (P vdA) en Van. Nieuwkoop (A-R). Na eenige stemmingen worden in de wo ningcommissie gekozen de heeren Blansjaar (CH), Den Ouden (A-R) en Van Beek (RK), die niet in den raad zitting heeft, doch lid was van den Noodgeimeenteraad. Bij de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van het Bestuur der Chr. Nat. School aan de Morsch(Rijndijk) om een bij drage in de kosten voor de uitbreiding der school met 1 lokaal. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. tot toekenning van grond- en bouwvoor- schot aan de Woningbouwver. „Buitenlust" en den verkoop van grond aan deze vereeni ging voor den bouw van 8 arbeiderswoningen aan de Celebes&traat, na eenige discussie aangenomen. Bij de rondvraag reed dhr. Blomsma (P. v. d. A.) het voorstel om het Reglement van orde in dier voege te wijzigen, dat de raads leden niet meer in volgorde van leeftijd achter de groene tafel plaats nemen, doch dat de geheele fracties naast elkaar komen te zitten. B. en W. zullen op de volgende vergadering van advies dienen. Dhr. v. d. Poel (RK.) vraagt tenslotte nog of er ook maatregelen worden genomen in verband met de huisvesting van de z.g. „lichte gevallen." De Burgem. antwoordt, dat dit een aangelegenheid, is die niet den Raad betreft, doch tot de competentie van den Burgemeester behoort. „Advendo", de Chr. mondaccordeonclub, blies tijdens de Rijnsburgsche feesten een vroolijk wijsje en maakte in haar fleurige kleedij een uitstekenden indruk. ringrijwedstrijden per rijwiel plaats voor jongens en meisjes. Allen deden hun uiterste best een prijsje machtig te worden en op het laatste ontspon zich een vinnige strijd tussohen F. Havens- bergen en mej. T. Aring om den eersten en den tweeden prijs. Men moest zeker vijf maal overrijden, tot mej. Aring eenmaal miste en haar de tweede prijs werd toege kend. Gedurende deze rijderijen luisterde de muziekver. „Wilhelmina" de wedstrijden met een vroolijke noot op en zorgde een geluids wagen voor de „plaatjes". Verder zijn er dien middag wedstrijden gehouden in boeg- sprietloopen. Hiervoor had men over den Vliet twee palen gelegd en menigeen moest zijn pogingen om er overheen te komen met een onderdompeling bekoopen, natuurlijk tot groote hilariteit van de toeschouwers. Winnaar werd tenslotte A. v. d. Vugte. Bij het boegsprietvechten kwam W. Oudwater als eerste naar voren. Het hardloopen met hindernissen trok groote belangstelling, welke echter nog grooter werd, toen burge meester mr Höweler den strijd aanbond tegen den voorz. van de Oranjevereenigingden heer J. Verhave en die door den heer Ver- have na een feilen kamp werd gewonnen. 's Avonds trok een kleurrijke lampionop tocht door de straten van het feestende Rijnsburg, terwijl deze hoogtijdag werd be sloten met een grootsch vuurwerk, dat hon derden inwoners naar het veilingterrein lokte. Burgemeester Höweler nam deel aan de wedstrijden Voor het bloem end orp Rijnsburg was het gisteren een feestdag. En het heeft zijn naam dien dag hooggehouden, want we heb ben een schat van bloemen te zien gekre gen. Het heele dorp was er mee versierd en maakte, beschenen door het Oranje- zonnetje, met de vlaggen, wimpels en guir landes een vroolijken indruk. Vooral op den Vliet hadden de bewoners hun best gedaan en de „Wilhelminaboom" was alleen al een kijkje waard. Het hek eromheen was onzicht baar door de vele bloemen figuren en in den top was een groote oranjekroon aange bracht, terwijl de lampions, die er in hingen 's avonds het geheel een schilderachtigen aanblik gaven. De Rijnsburgers hebben dan ook hun Koninginnedag op waardige wijze gevierd. Het begon al vroeg, toen herauten te paard den feestdag aankondigden en men in den loop van den morgen de deelnemers voor het bloemencorso naar „Flora" zag trekken, met wagens beladen met bloemen in de mooiste kleuren en versieringen, zoodat wij de jury hebben beklaagd, die de prijzen moest toekennen. Het is haar toch gelukt. De le prijs voor de mooiste tilbury was voor A. Heemskerk, die zijn wagen geheel m witte dahlia's had gestoken. De le prijswin naar bij de automobielen was A. Paauw. Toen om 10 uur de stoet op weg ging, voorafgegaan door de' muziekver. ..Wilhel mina" en gevolgd door de rijtuigen met B. en W. en het bestuur van de Oranjevereeni- ging, was het geheele dorp uitgeloopen om zich langs de route op te stellen. Verschil lende wagens trokken veel bekijks. Om. de wagen van de buurtver. „Eensgezindheid", welke een model liet zien van de huizen in cüe buurt en als volgwagen een „toekomst droom" had, n.l. een volledig in het klein uitgerusten speeltuin. De Chr. Mondorgelver. „Advendo" zette ook haar beste beentje voor en maakte een goeden indruk. Toch kwamen de bloemenwagens het beste uit met de roode rozen, dahlia's in verschillende kleuren, blauwe definiums en rose anjers. 's Middags werd door oud en jong meege daan aan de ringrrjderij voor paren met paard en wagen. Ook deze wedstrijden waren alleen al de moeite waard voor de bloemen versieringen op de tilbury's en men moest een goed bestuurder zijn en een vaste hand en góed oog hebben om den ring aan de stok te krijgen.. Tegelijkertijd hadden er Tijdens de voorbereidingen van de ring- rijderij, welke gisteren werd gehouden, had men op den Vliet Z.Z. twee palen in den grond gezet en een touw er tusschen ge spannen. Een vrachtauto, die er onderdoor reed, nam het touw mee, zoodat de beide palen afknapten en omvielen. Eén ervan trof den heer v. d. V., die een lichte hersen schudding opliep. WOUBRUGGE. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin werd een défilé gehou den voor burgemeester van Wageningen, waaraan verschillende vereenigingen hebben deelgenomen. Na afloop hield de burgemees ter een toespraak tot de bevolking, waarin deze wees op den hechten band, die ons aan 't Oranjehuis verbindt. De zeer vele aanwezi gen brachten tenslotte een driewerf hoera op H. M. de Koningin en het Prinselijk Gezin uit. Het fanfarecorps „Harmonie" gaf hierna een concert op het terras van hotel „Het oude Raedthuis". Sport en W edstryden VOETBAL. Alphensche Boys IAlphia I (11). De strijd om het voetbalkampioenschap ls gisteravond voortgezet met bovengenoemden. wedstrijd. Won Alphia, wat algemeen, ver wacht werd, dan was deze vereeniging prac- tisch zeker van den titel. Het is anders geloopen. Er werd door beide partijen vooral in de eerste helft buitenge woon slecht gespeeld. Er gebeurde dan ook niets vermeldenswaard. In de tweede helft was er wel wat meer leven, maar het stugge spel van de Boys be lette Alphia haar normale spel te spelen. Toch namen ze de leiding toen de doelman van de Boys den bal liet vallen, de links buiten zette voor en De Hoed kopte prachtig in. Vijf minuten later maakte de linksbinnen van de gastheeren op fortuinlijke wijze gelijk. Door de slappe leiding dreigde het tegen het einde mis te gaan met de sportiviteit, maar het bleef gelukkig bij dreigen. In den. stand kwam geen verandering meer, waardoor A.R.C. de lachende derde werd. Resten thans nog de wedstrijden —Alphia—Alphensche Boys en Alphensche BoysA.R.C. Alphia heeft thans 4, A.R.C. 3 en Alphensche Boys 1 punt. Zaterdagmiddag zal op het U.V.S.-terrein C.N.V. leen vriendschappelijken wedstrijd tegen een U.V-S.-comb. spelen. WIELRENNEN. Gisteren werden in het Olympisch Sta dion te Amsterdam de revanchewedstrijdien. van de wereldkampioenschappen verreden. In den stayerswedstrijd over 100 km werd Lemoine (Fr.) eerste in 1 u. 22 m. 26.4 sec. De wereldkampioen Frosio werd derde en Bakker zesde. Arie van Vliet nam revanche in de sprint door al zijn series te winnen en in het alg. klassement als eerste te eindigen voor Derksen, Gosselin en Scherens. Onze landgenoot Gieseler sloeg den wereldkam pioen Rioland (Fr.) overtuigend in de achter volging voor amateurs over 4 km. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 3 September. De opbrengst van 3 stoomtreilers met versche visch be droeg f 27.545. De 2 treilers met versche haring besomden f 32.270; loggers Sch. 107, f 3972; Kw 39, f 822; motorloggers Kw 59, f 2440; 64, f 2460; kustvisschers Kw 21 f 732; IJm. 249, f203; 276, f1480 224 f1438; HD 18, f4420. Aangevoerd werden 2000 kisten ver sche haring en 1200 kisten versche visch. NOTEERING NEW YORKSCHE BEURS NEW YORK, 3 Sept. (Reuter) Atch. Top. 92%; Balt. 17; Can. Pac. 15; N. York Centr. 18; Penns. R. 32; An. Copper 36%; Beth. St. 100%; Chrysler 97%; Gen. El. 40%; Gen. Mot. 56%; Int. Nick. 30%; Kenn. Copp. 44%: Packard 7; Rep. Steel 30%; Shell U 32; Stand. Oil 70%; U. S. Rubb. 61; U. S. Steel 77. Amsterdamscb Beursoverzicht Uit de beurogesprekken valt beter dan hoe ook wel op te maken, hoe onbevredi gend de toestand van dit oo gen blik voor den effectenhandel is en hoe vurig mep in deze kringen uitziet naar een verlossenden daad van hooger hand om de markt iets terug te geven van haar vroegere vrijheid en den weg naar grootere kansen te openen. Van beurshandel In den waren zin des woerds is op het oogenblik dan ook nog geen sprake. De omzetcijfers wijzen het uit. In aandee- len werd Maandag verhandeld voor slechts f578.454 waarvan f114.000 Herstelbank en f18.000 Vredestein. De omzet van obligatiën kwam boven het millioen met f1.510.655 en in pandbrieven was dit enfer f97.625. Op de beleggingsmarkt was de rempacee- ringsaar.vraag gisteren niet bemerkbaar. De stemming was meerendeels onveranderd. In de komende maanden komen nog belangrijke bedragen uit aflossingen voor herinvestee ring beschikbaar. Wat de Radio morgen brengt Programma voor Hilversum I (301 m) KRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.45 Cou- perin; 8.00 Nieuws; 8.15 Pluk den dag; 9.45 Kleuters; NCRV: 10.00 Bach; 10.15 Morgen dienst; 10.45 Viool; KRO: 11.00 Zonnebloem; 12.30 Cont. Quintet; 13.00 Nieuws; 13.15 KI. v. Beeck; 13.45 Vrouw; NCRV: 14.00 Rhap- sodia Sext.: 14.40 Vrouw; 15.00 P. v. d. Hurk; 16.00 Bijbellezing; 16.45 Brahms; 17.15 Kna penkoor; 17.45 Celesta Ens.; 18.30 Strijdkr.; 19.00 Nieuws; 19.15 Gram.; 19.25 Vaart der Volken; 20.00 Nieuws; 20.08 Twente; 21.45 Gevr. pl.; 22.00 Nieuws; 22.15 Westland; 22.35 Liszt; 22.45 Avondoverdenking; 23.00 Orgel; 23.15 Stauntontournooi; 23 30 Gram.; 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). AVRO: 7.00 Nieuws; 7.15 Gymn.; 7.30 Gram.; 8.00 Nieuws; 8.45 Piano; 9.15 Morgenw.; 9.50 Arbeidsvitaminen; 10.30 Vrouw; 10.35 Piano; 11.10 Orgel; 11.45 Jetty Cantor; 12.35 Guus v. Opstal; 13.00 Nieuws; 13.15 Gars de Paris; 13.45 Al Sack; 14.00 Proza; 14.20 Kwintetspe lers; 15.00 Zieken; 15.20 Joyeux Bohémiens; 16.00 Piano, hobo en fagot; 16.30 Opera; 17.00 Avro-caleidoscoop; 17.30 Jacq. Schutte; 17.50 Rijk Overzee; 18.00 Nieuws; 18.15 Roman cers; 18.45 Sport; 19.00 Piano; 19.30 Wij stel len u voor; 20.05 Alb. v. Raalte; 21.15 Hoor spel; 21.45 P. Palla en E. Canzoni; 22.30 Sky- masters; 23.00 Nieuws; 23.15 Sonates; 24.00 Sluiting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 3