De huidige gang van in de zeepintfusir e „DE LANDBOUWER" NIEUWE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1946 „Traditig der reinheid" moet spoedig worden hersteld Ons dierbaar vaderland is arm, straatarm, Dat hoort men in de trein en de tram of waar men ook is en het is bovendien ook in de courant te lezen. En niemand kan er iets tegen in brengen. Maar toch. we zijn ook rijk; rijk aan knappe rekenkoppen, die het publiek op bijna elk terrein des levens, den stand van zaken in cijfers voor de oogen schilderen. Er is een statistiek hiervoor en daarvoor, helaas, echter niet over de .traditie der reinheid" van onze bevolking in den loop der eeuwen, 'k Heb er tenminste tevergeefs naar gezocht. Hollanders en reinheid, is dat niet een en hetzelfde? Uit vooroorlogsche publicaties blijkt immers, dat in den modernen tijd het hoogste verbruik van zeep per hoofd der bevolking in Nederland en eere, wien eere toekomt in de V.S. van Noord- Amerika is geconstateerd. Ja, ja, voor den oorlog, maar tijdens den oorlog hebben we toch drommels ons best moeten doen om den befaamden reinheidszin op te houden, hefpuimsteentje moest er nogal eens aan te pas komen. Langzaam, maar tergend zeker, werden ons de ingrediënten onthouden. De vereischte bereidingsstoffen, oliën en vetten verdwenen al ras over de Duitsche grens en in de plaats daarvan verscheen op 1 Sept. K940 een zeer straffe zeepdistributie. En de statistiek vertelt me, dat het rantsoen van meet af aan tot één zesde van het nor male gebruik werd verlaagd en in den loop der jaren tot 6 pCt. daarvan verminderde, totdat de zeepdistributie na Sept. '44 in feite ophield te bestaan. De gevolgen zijn overbekend. De Engelandvaarders hebben onze regie ring in Londen in die jaren echter wel goed op de hoogte gehouden. Er werd huishoud zeep aangekocht om in de eerste nooden van ons volk te voorzien en die import was bedoeld om het productie-apparaat in ons land gelegenheid te geven zich te herstellen. Zonder twijfel een belangrijke taak, daar de volksgezondheid een snellen terugkeer naar normale consumptie-verhoudingen eischt. En hoe is het momenteel met dat produc tieapparaat gesteld, wordt gevraagd. We hebben hierover ons licht opgestoken bij de directie van de N.V. Kon. Zeep- eau de Cologne- en Parfumeriefabriek San ders en Co. in de Sleutelstad. Daar vertelde men ons, dat het alweer de deviezen zijn, die hierin een groote rol spe len. 90 pCt. van de grondstoffen, oliën en vetten, moeten worden ingevoerd en bepaald op rolletjes gaat dit nog niet. Voorbeelden? Wel: de bon voor huishoudzeep van 9 Aug, wordt uitgesteld; de bon van 12 Juli voor zachte zeep is vervallen; op 16 Aug. ver schijnt er een bon voor dit artikel, enz. En de huisvrouwen schudden bij elk volgend bericht bezorgd haar hoofd. Deze fabriek, die fijnere zeepsoorten, me dicinale. en scheerzeep enz. fabriceert, heeft nu het zwaartepunt gelegd op de fabricage van scheerzeep, die 266 pCt. meer bedraagt dan voor den oorlog. De oorzaak hiervan is, dat de grondstof, die voor scheerzeep benoodigd is, n.l. stearine, in eigen land aanwezig is. De bonnen voor scheerzeep worden dan ook regelmatig aangewezen en zoo nu en dan zullen ze wel eens voor een ander doel dan voor den baard worden gebruikt. Naar den Hortus Botanicus In den Hortus Botanicus zal heden- en morgenavond: van 911 de bloeiende Victoria Regina zijn te bewonderen. Ook bloeit de Moffen bloem, ook wel Duitsche pijpenibloem geheeten en vragen de rijst met rijpe aren en het suikerriet de volle aandacht. Uit de Omstreken ALPHEN AAN DEN RIJN Bij de deze week te Amsterdam gehou den examens voor Leermeester-Gezel in de Typografie, slaagde o.a. onze plaatsgenoot, de heer A. Sneeuw, in de afd. Machinezetten. Zooals we hebben gemeld werd eenige maanden geleden door oud-leerlingen van de Oranjeschool het initiatief genomen om te komen tot het aanbrengen van een ge denkplaat in de school, ter nagedachtenis van wijlen den heer J. W. Hoornenborg, die te Vught werd gefusilleerd. De overdracht zal Zaterdag 7 Sept. plaats hebben, 'middags te 3 uur in de school. De politie heeft deze week een ernstige controle ingesteld in verband met het. feit dat vele wielrijders des avonds zonder licht rijden. In 40 gevallen werd proces-verbaal opgemaakt. Op den hoek ConcordiastraatTous- saintstraat had gisteren een botsing plaats tusschen een autobus van de NAS. en een luxen auto uit Rijnsaterwoude. De bestuurder van de autobus verleende geen voorrang. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats, maar de luxe auto werd zwaar beschadigd. KATWIJK AAN ZEE. Matroos T. v. d. Plas, opvarende van de Kw 10, heeft een ongeluk op zee gehad en daarbij een been gebroken. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De eerste vergadering van den nieuwen Gemeenteraad zal gehouden worden op Dins dag, 3 September, 7.30 uur. Dan zal de ver kiezing en benoeming der wethouders plaats vinden. Ter gelegenheid van den 66sten verjaar dag van H.M. de Koningin geeft de Muziek- vereen. „Kunst na Arbeid" morgenavond een openluchtuitvoering voor het verlichte Raad huis. Overleden; H. de BloisMetselaar, 61 j. Geboren: J. T. van der Meyden; W. Q. C. de Rooy; A. v. Bostelen. Gehuwd.: T. Boov en E. van Leeuwen; N. Vonk en S. van Vliet. Ned. Herv. Kerk: 10 en 6.30 uur, ds Van Binsbergen. Geref. Kerk: 10 en 6.30 uur, ds Kuiper van Sassenheim. RIJNSBURG. Geboren Tjitske S M, d van N Noort en L C Zijlstra; Geert C, z van G P Hovingh en N L Bisdom; Hendrik C, z van H C den Haan en J W Overduin; Frederika, d van T Zandbergen en A C Heemskerk. Gehuwd: A Zandbergen en A Star te Rijnsburg; N de Mooij te Rijnsburg en T Jon ker te Katwijk; E v d Vijver te Katwijk en W de Mooij te Rijnsburg; N Timmers te Lei den en G Ravensbergen te Rijnsburg. Wat zijn de toekomstverwachtingen? In samenwerking met het Rijksbureau Chemi sche producten, sectie zeep, wordt er door de vakgroep zeep, wasch- en reinigingsmid delen hard gerwerkt aan plannen om zoo spoedig mogelijk weer tot een geregelde fabricage van zeepproducten te komen. Vele moeilijkheden zijn daarbij te overwinnen, maar de wil is er om de volksgezondheid en de abnormale slijtage van de textielgoede- ren weer zoo spoedig mogelijk tot normale proporties terug te brengen. De Nederlar.dsche „traditie der reinheid" moet zoo snel mogelijk in eere worden her steld. VOORSCHOTEN. In verband met den verjaardag van H.M. de Koningin zijn de gemeentesecre tarie, de kantoren van andere gemeente instellingen, alsmede de distributiedienst morgen gesloten. VOORHOUT. Met ingang van 1 September a.s. is het hulppostkantoor geopend op werkdagen (be halve Zaterdag) van 9 tot 12.30, van 14 tot 15.30 en van 18 tot 19 uur. Op Zaterdag voor den postdienst van 9 tot 13 uur en voor tele graaf en celgesprekken van 913, 1415.30 en van 1819. Op Zondag alleen voor tele graaf en celg^prekken van 89 uur. Op 31 Augustus a.s. 'wordt de postdienst uitgevoerd als op Zondag. VALKENBURG GeborenFrans N. C., z. v. J. G. van der Nagel en A. M. Slothouder; Theo J., z. v. A de Vries en A. Westra; Cornelis M., z. v. J. A. Duivenvoorden en M. P. Aanhane; Maria, d. v. H. van der Nagel en G. Kroon. Ondertrouwd: A. de Jong en T. Rhynsbur- ger. Getrouwd: J. J. Paauw en C. P. v. d. Zwart. Overleden: Andries F. Siebrecht, 50 j. WARMOND. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zal hier ter plaatse, des n.m. 3 uur, een kinderoptocht worden geor ganiseerd. Na afloop zullen alle kinderen een tractatie ontvangen. Des avonds 7.45 uur zanguitvoering, gevolgd door marschmuziek van beide muziekcorpsen. Na afloop, ca 10 uur, rondgang door het dorp met Warmond's fanfare. Laat het aan lampions en fakkels niet ontbreken. WOUBRUGGE. Hoewel de Oranjefeesten voor Wou- brugge en Hoogmade in September worden gehouden, zal de 31ste Aug. toch niet on opgemerkt voorbij gaan. Om 2 u. zullen in Hoogmade de schoolkinderen zingen en de muziekver. spelen. Burgemeester Van Wa- geningen zal hierbij tegenwoordig zijn en na afloop de bevolking en de opgestelde vereenigipigen toespreken, waarna met en kele genoodigden de thee gebruikt zal worden. Om kwart voor drie gaan de vereenigin- gen uit Hoogmade per boot naar Woubrug- ge. Samen met de Woubrugsche vereenigin- gen zal om half vier een défilé voor den burgemeester worden gehouden. De leden van de Woubrugsche vereenigin gen worden om kwart over drie bij de kerk verwacht, waar de stoet zal worden opge steld. Woensdag 4 September a.s. zal op uit- noodiging van de Mannenvereeniging „Dr. Alexander Comrie" in het Ned. Herv. kerk gebouw spreken dr Van Dijk uit Monster. Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. zendeling Alb. J. de Neef (van Oegstgeest); 6.30 u. ds G. W. K. Hugenholtz, Catech. Zondag 11. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u. ds W. v. d. Meulen. Met ingang van 1 September a.s. is het hulppostkantoor op werkdagen, behalve op Zaterdagen, voor den Post- en Telegraaf dienst geopend van 912, 1415 en 1819 u. Op Zaterdagen is het kantoor geopend van 913 uur. Voor den Telefoondienst is het geopend alléén voor abonné's van 821 u. Voor het voeren van celgesprekken en aanbieden van telegrammen is het kantoor geopend zooals is aangegeven voor den dienst op werkdagen en Zaterdagen. Sport en Wedstrijden Het Leidsch Schaakgenootschap bestaat 75 jaar Organiseert voorwedstrijden Ned. kampioenschap Het schaakspel staat op het oogentoldk wel meer dan ooit in ons Land in het middelpunt der belangstelling. Daar is allereerst het groote schaaktournooi te Groningen, dat thans de aandacht trekt; daar zijn de berich ten over het wereldkampioenschap 1947, dat in ons land zal worden gehouden; daar is in de derde, doch niet in de laatste plaats het groote schaaktournooi, dat binnenkort in Leiden zal plaats hebben, vanwege het 75- jarig -bestaan van het Leidsch Schaakgenoot schap. Van hoe groot belang dit tournooi ook door officieele instanties ,wordt beschouwd moge o.a. blijken uit het feit, dat "net bestuur van den KN.S.B. heeft gedacht er goed aan te doen aan ddt tournooi de voor wedstrijden voor het kampioenschap van Nederland te verbinden. Er zullen zes achtkampen worden gehou den. De drie eerste zullen uitsluitend uitge- noodigde spelers omvatten. De nrs 1 en 2 daarvan gaan over naar de finale van zes spelers. De eerstkomende van dit tournooi strijdt tenslotte met dr Euwe om den titel van landskampioen. Aan het tournooi, dat een nationaal karakter draagt, zullen o.m. deelnemen dr Euwe, Cortlever, Prins, Van Scheltinga, graaf v. d. Bosch, mr Fonteyn, Kramer, ir van Steenis, v. d. Berg, Henne- berke, Oosterwijk-Bruin, Koomen, Vinken en v. d. Tol. Door deze deelname zal het toumood ongetwijfeld aan belangrijkheid winnen. Ten opzichte van de andere drie achtkampen zal de inschrijving vrij zijn, doch er zal selectie worden toegepast om slechts zooveel mogelijk de beste krachten tegenover elkaar te kunnen plaatsen. Deze wedstrijden zullen van 26 Oct.2 Nov. in „De Burcht" worden gehouden. Op 21, 22 en 23 October wordt in de Stadsgehoorzaal de nationale vierkamp gehouden. De inschrij ving hiervoor is vrij, doch de deelname is beperkt tot 160 personen. Wie hieraan wil deelnemen zal zich ten spoedigste moeten opgeven. Wedstrijdleider voor alle achtkam pen is de heer A. E. J. Modderman. Op 29 October zullen de deelnemers officieel ten stadhui ze door het gemeentebestuur worden ontvangen. Het tournooi van het L.S.G. belooft ook belangrijk te worden, omdat dit het eerste groote nationale treffen der schakers van Nederland na den oorlog is. Vermelding ver dient voorts nog, dat er bij dit tournooi geen inschrijfgeld wordt geheven, noch om geld prijzen wordt gespeeld. Het schaaktournooi van het L.S.G. Er bestaat in Nederland een unieke we reldcollectie op schaakgebied, waarvan de gelukkige bezitter is dr Niemeyer te W«is- Toch nog raadsverkiezingen in Nijmegen etc. Interpellatie over ongelukken bij mil. oefeningen? (Van onzen Parlementsverslaggever) Bij den aanvang van de gistermiddag ge houden vergadering der Eerste Kamer heef de heer Koejemans (C.P.) gevraagd, den minister van Oorlog vragen te mogen stel len in verband met het toenemend aanta. ongevallen, waaronder verscheidene mei doodelijken afloop, bij militaire oefeningen De Kamer zal morgen over diit verzoet beslissen. Verder zijn een aantal kleine wetsont werpen z.h.s. aangenomen, waaronder he* belangrijkste was, dat, betreffende nood voorzieningen in verband met de gemeente raadsverkiezingen in een zevental gemeen ten. De heeren Reyers (C.H.), Van Asch van Wijck (A.R.) en Zegeling Hadders (P. v. d y.) gaven uiting aan hun matige waardee ring voor de getroffen noodvoorziening, die een premie stelt op nalatigheid. Nadat de heer Koejemans (C.P.) het wets ontwerp had verdedigd, heeft minister Bee hetzelfde gedaan. Het wetsontwerp wera zooals gemeld, z.h.s. aangenomen. De hee: Van Asch van Wijck verzocht aan te tee kenen, dat hij tegen het wetsontwerp was Heften komt de Kamer bijeen ter beihan deling van de Commissie-Generaal. IN ROTTERDAM OPRUIMING VAN FRUIT ZONDER BON. Straatverkoopers te R'dam hebben Woens dagmiddag in een' vergadering besloten geen fruit meer in den handel te zullen verkoopen en het fruit, dat nog m voorraad is tegen inkoopsprijs van de hand te doen uit protest tegen den distributiemaatregel. Gistermorgen te half tien is de verkoop van fruit tegen inkoopsprijs begonnen, hetgeen door de Politie niet is verhinderd. DS P. CH. v. d. VLIET PLOTSELING OVERLEDEN Te Groningen, waar hij vertoefde voor de huwelijksvoltrekking van een zijner kinde ren, is Woensdiagmdddiag tengevolge van een hartaanval plotseling overleden ds P. Ch. v. d. Vliet, pred. bij de Geref. Kerk te Utrecht. De teraardebestelling is bepaald op Maan dag as. te Utrecht. Geen 33 instanties noodig, aldus minister Ringers Vertraging in de bouwerij heeft andere oorzaken. Naar aanleiding van de vragen van het Tweede Kamerlid Andriessen betreffende het aanvragen van vergunningen bij 33 instan ties voor het bouwen van een huis, heeft minister Ringers opgemerkt, dat dit aantal verre van juist is. De bedoelde instanties zijn: het Gem. Bouw- en Woningtoezicht en het betrokken bureau van den Wederopbouw, terwijl voorts de keuze van den architect goedkeuring behoeft van de daarvoor aan gewezen instantie. Daar de essentieele materialen nog zeer schaarsch zijn, kon de minister geen vlotten gang waarborgen, terwijl ook de afwachtende houding van vele getroffenen i.v.m de hooge bouwkosten veelal een beletsel vormt. Zoo veel mogelijk zal de centralisatie bij de be schikbaarstelling van materialen worden be vorderd, doch hiervoor moet over deskun dig personeel beschikt kunnen worden. (Wij willen niet beweren, dat deze mededeelin- gen in strijd zijn met de feiten, doch dat de practijk wel iets anders leert, zal ook de mi nister niet durven tegenspreken. Red.) De ministers Beel en Gielen zullen op het Woensdag te houden gezins-congres te Den Bosch aanwezig zijn. De Ned Aankoopcommissie heeft in Du blin (Ierland) 5 paarden aangekocht voor de Ned. Rijschool. senaar. Deze is door het bestuur van het Leidsch Schaakgenootschap bereid gevon den de zeldzame verzameling ter expositie in bruikleen te geven, welke tentoonstelling zal worden gehouden in het Rijksmuseum voor Volkenkunde en wel van 19 October tot 3 November, tijdens het groote nationale schaaktournooi, dat wordt gehouden bij ge legenheid van het 75-jarig bestaan van het L.S.G. Deze verzameling bevat o.m. een boekenrij van 6500 deelen, waarvan een honderd meest kostbare en zeldzame exemplaren. Daar naast bevat zij een collectie merkwaardige handschriften van grootmeesters uit alle tijden- prenten en curiosa, benevens 79 schaakspellen, van alle volkeren uit alle tijden. Dit kostbare bezit van dr Niemeyer is uniek op de wereld en geeft een duidelijk beeld van den ontwikkelingsgang van het schaakspel door den loop der eeuwen. De boeken zijn geschreven in allerlei talen. De directeur van het Rijksmuseum voor Volkenkunde heeft voor deze expositie een belangrijke ruimte beschikbaar gesteld en er zal een bijzondere bewaking ter bescher ming van de collectie noodig zijn. Voor den oorlog was de verzameling ondergebarcht in een vleugel van Duinrell, tijdens de bezet ting was zij ondergedoken in de kelders van de Kon. Bibliotheek. Het is de eerste maal, dat de verzameling wordt geëxposeerd 'en deskundigen toon en er zeer veel belangstelling voor, hetgeen alleszins is te begrijpen. Maar ook voor niet- deskundigen. zal een bezoek aan deze ten toonstelling zeker zijn aan te bevelen. Voor Leiden als museumstad met zoo tal van bijzondere verzamelingen, is deze expositie een ongezochte gelegenheid om nog eens de bijzondere aandacht ,op het museumbezit te vestigen. Athletiekwedstrijden van „Jong- Oegstgeest" Geslaagde onderlinge wedstrijden. Onder gunstige weersomstandigheden heeft de Chr. Jeugdvereeniging „Jong-Oegstgeest" gisteren onder leiding van den heer D. Hor- tensius haar jaarlijksche onderlinge athletiek wedstrijden gehouden op de sintelbaan aan de Leidsche Hout. De inschrijvingen stonden open voor leden van 1216 j. (B) en van 16 j. en ouder (A). Alle le prijswinnaars kregen na afloop een medaille. Voor A waren dit de dames A. Rietveld (2x, 100 m. en verspringen) en F. v. d. Kwaak (Hoogspringen) en voor B. Nel Zwanenburg (3x, 100 m., hoogspringen en verspringen). De winnende estafette-ploeg op de 4 x 100 m. be stond uit de dames: A.Rietveld, N. Zwanen burg. H. v. Starkenburg en M. v. d. Mey. Bij de heeren (A) kwamen de prijzen aan: G. Smelik (100 m.), J. Hortensius (2x. 800 m. en verspringen) en IJ. Hortensius (hoogsprin gen). B.: H. d. Hollander (3x, 100 m., 400 m. en Voor DIVERSE SALADES CHR. VERPLANCKE VOORSTRAAT 12, Katwijk a/Zee DE BAKKER van de HEERLIJKE KOEKJES Geopend tot des avonds 12 uur. Iets fijns voor de boterham: volv. kaas of fijne vleeschwaren? VOORSTRAAT 36 KATWIJK a/ZEE Uitsluitend eerste soorten DE ZEVEN WERELD. WONDEREN Meesterwerken der oudheid In de oudheid kende men zeven wereldwonderen. In de eerste plaats de pyramiden van Egypte, die we allen kennen van foto's en beschrij vingen. Verder de hangende tuinen van Babyion, het Mausolaeum te Halicarnassus en de tempel van Diana te Efeze. Voorts waren daas nog de Kolos van Rhodos,- het beeld van Zeus door Phidias en tenslotte de pharus of vuurtoren van Alexandrië. Het waren meester werken die terecht beroemd waren. Tegenwoordig kennen we ook nog meesterwerken die befaamd zijn. Bijvoorbeeld de drie onover troffen melanges van de Gruyter'9 koffie: Rood, Blauw en Oranje merk. Meesterstukjes van vakman schap. Door ervaren specialisten samengesteld en gebrand. De lucht dichte koffiesilo's van De Gruytef beschermen het aroma en verzeke ren U daardoor het puur genot van deze edele drank. De Gruyter's koffie een wonder van geur ea smaak. Eerste divisie krijgt den naani 7-Dec.-divisie H.M. de Koningin reikte onderscheidingen nit. H. M. de Koningin heeft gistermorgen te Assen gesproken tot leden van de Expedntion- naire Macht en daarbij aan de eerste divisie, die over eenige weken naar Oost-Indië ver trekt, den naam toegekend, van ,.7-December- divisie". Deze naam is bedoeld als een sym bool van de taak -van Nederland in Indië, waarvoor als richtsnoer geldt de op 7 Dec '42 door de Koningin vanuit Engeland afgelegde verklaring. Tevens heeft H.M. een groot aan tal onderscheidingen uitgereikt aan officieren en manschappen ARRESTATIE VAN DEN HEER VOGT LO» VAN ZUIVERING Nadat van verschillende zijden aangedron gen is op klaarheid in de zaak Vogt, komt thans van bevoegde zijde „om verder mis verstand te voorkomen" de mededeeling, dat de arrestltie van den A.V.R.O.-directeur door den proc.-fiscaal bij het Bijz. Gerechtshof te Amsterdam, „geheel los staat van de behan deling van de zaak Vogt door de zuiverings commissie-Drost" Het rapport dier commissie kwam thans bij den minister binnen, die binnenkort een beslissing zal nemen (Reeds in een gedeelte van de vorige oplaag opgenomen.') verspringen) en J. v. Delft (hoogspringen). De winnende estafette-ploeg op de 4 x^lOO m. bestond uit de heeren: J. Hortensius, J. de Jong, W. Duyverman en G. Smelik en voor de Zweedsche estafette uit: W. Smelik D. Swaan, J. Hortensius en W. Duyverman.' A.R.C. 1—ALPHIA 1 (2—3) In den derden wedstrijd om het plaatselijk voetbalkampioenschap hebben de A.R.C.-ers het niet tot een overwinning kunnen bren gen. In de eerste helft was Alphia sterker. Technisch en tactisch was men de meerdere van de rood-zwarten, dre regelmatig iets te laat waren. Toch kwam Alphia goedkoop aan de doelpunten. Na 10 min. scoorde de A.R.C.-linkshalf, terwijl er niets geen gevaar was, in eigen doel en 3 min. later belandde eeh ver schot van Alphia's rechtsbinnen tot ieders verbazing in het net. Een kwartier voor de wisseling scoorde midvoor Den Hoed een fraai derde doelpunt. Uit een penalty werd het 31. In de tweede helft waren de bordjes ver hangen. Stormloop na stormloop volgde op het Alphia doel, maar A.R.C. was niet for tuinlijk en bovendien deed de Alphra-achter- hoede keurig werk. Tien minuten voor het einde werd het 3—2, maar daarbij bleef het. Alphia heeft nu 3 punten uit 2 wedstrij den;, A.R.C. 3 uit 3 en Alphensehe Boys 0 uit 1. TRADITIONEELE ZWEMWEDSTRIJDEN IN DE „OVERDEKTE". PolitieTramwegpersoneel (6332). In de „Overdekte" hebben de Politie- en Tram wegmannen elkaar weer in „de kuip" bestreden en ditmaal waren de mannen van Hermandad den mannen van de tram wél verre de baas. Al spoedig hadden de politiemannen een grooten puntenvoor sip rong, al boden de tram wegmannen tot het laatste hardnekkig tegenstand. De gedetailleerde uitslagen liuiden; 50 m schoolslag; 1. A. Smiet (P.) 44 sec.; 2. H. Faassen (T.) 45,8 sec.; 3. G. A. N. Cor- nelisse (P.) 47 sec.; 4. L. Ouwerkerk (P.) 48,3 sec.; 5. B. Rosmolen (P.) 49 sec. 50 m ruigslag: 1. G. A. N. Cornelisse (P.) 51 sec.; 2. L. Ouwerkerk (P.) 53,9 sec.; 3. W. van Ek (P.) 54 sec.; 4. M. Bakker (P.) 56,1 s. 5. A. C. van den Bos (T.) 57 sec. 50 m vrije slag; 1. W. J. de Jongh (T.) 35 sec.; 2. L. Ouwerkerk (P.) 40,2 sec.; 3. H. R. Mol (T.) 42,7 sec.; 4. M. van Hitten (P.) 44,2 sec.; 5. J. Pauw (P.) 46 sec. 3 X 50 m wisselslag estafette: 1. Politie I, 2 min. 20 sec.; 2.'Tram I, 2 min. 23,3 sec.; 3 Politie II, 2 min. 30 sec.; 4. Tram n, 2 min. 49 sec. Zwemmend redden: 1. A. Vermeulen (P.) 26.2 sec.; 2. J. Teske (T.) 30 sec.; 3. W. v. Ek (T.) 31,1 sec.; 4. J. v. d. Ochtend (P.) 33,4 s. 5. M. van Hilten (P.) 33,5 sec. Popduiken: 1. L. Plug (T.) 18,2 sec.; 2. B. Rosmolen (P.) 19 sec.; 3, 4 en 5. J. van den Ochtend (P.), J. Teske (T.) en B. Rosmolen. (P.j allen 20 sec.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 8