RADIO WESTRIK De herscholing van arbeiders in nieuwe banen H.P.H.KEEREWEER NIEUWE LEIDSCHE COURANT 5 VRIJDAG 30 AUGUSTUS 19Ü Stadsnieuws Wie niet geschikt is wordt geschikt gemaakt Reeds eerder deelden wij in ons blad mede, dat het werkloosheidsprobleem zoo goed als van de baan is. Er zijn jaren geweest, dat er in ons land 600.000 werkloozen waren, zoo vertelde ons de heer Hazelhof, dir. van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden, bij een bezoek, dat wij brachten aan de Rijkswerkinrichting te dezer plaatse. Thans is dit getal teruggeloopen tot 60.000, van niet veel beteekenis dus meer, gerekend op een bevolking van ca 10 millioen zielen. Bovendien zitten in die 60.000 nog 23.000 D.U.W.-arbeiders, menschen, die ten volle hun arbeid verrichten. Wat Leiden betreft, bedraagt het werkloozencijfer 750, waarvan weer 135 D.U.W.-arbeiders en een honderd tal vrouwen. Hiertoe behooren diegenen, die van werk kring willen veranderen en zij, die vanwege om. hun leeftijd moeilijk meer werk kun nen vinden, alsook de ongeschoolde krach ten. De vraag naar personeel overtreft verre het aanbod. Daarom, zoo merkte de heer Hazelhof ofa, is het nu meer dan ooit urgent, dat alles Wat werken kan aan het werk gaat, wie niet geschikt is, wordt geschikt gemaakt. Daar voor ook de herscholing op de Rijkswerk inrichtingen. De heer de Groot. dir. van de Rijkswerk inrichting schetste ons de vakontwikkeling. Aanvankelijk werd op de Centrale werk plaatsen, eerst kort zijn dit Rijkswerkplaat sen geworden, vrij systeemloos gewerkt. Later is dit grondig herzien en ging men uit van de gedachte, dat de cursist van 18 35 jaar over een zekere intelligentie moet beschikken. Verschillende vakken wetrden geanalyseerd en aan de hand daarvan werden werkstukken samengesteld, die de cursist kan verwerken. Hij krijgt nu werkstukjes voor zich, waar op de opdracht is omschreven en zoo weet de leerling waar hij aan toe is en door rhyth- mische vooroefeningen krijgt hij de noodige vaart in zijn werk." De stimulans ontbreekt ook niet, want in dien de werkstukken naar behooren zijn afgewerkt, ontvangen de cursisten een prestatiepremie. Zijn alle proefstukken naar de eischen be handeld, dan wordt van den leerling ver wacht, dat hij een zekere bekwaamheid heeft verworven en gaat hij een half jaar onder toezicht van de Rijkswerkinrichting de prac- tjjk in. Is zijn daarna te leveren proefstuk in orde, dan ontvangt hij een diploma, dat algemeen wordt erkend. Er is in de Rijks werkinrichting voor den cursist een loon- De spoorwegmannen zullen staking herdenken In een feestavond op 17 Sept. a.s. Dinsdag 17 September a.s. zal hét 2 jaar geleden zijn, dat het spoorwegpersoneel in opdracht van onze Regeering te Londen, in staking ging, en dat heeft volbracht met een opoffering, welke groote bewondering af dwong, en den bezetter in groote moeilijk heden bracht. Ondanks de vervolging, de terreur, en de tientallen slachtoffers, heeft het spoorweg personeel in den illegalen strijd volgehouden tot den dag der bevrijding. Van toen af aan is het personeel een an- van het Ned. Spoorwegen- en A.T.O.-perso- opbouw in een totaal ontredderd spoorweg bedrijf, doch evenals zij haar taak naar be hooren aanpakte bij de staking, zoo pakte zij nu ook aan bij den wederopbouw. Op Dinsdag 17 September a.s. organiseert de Ontspannings- en Jubileumvereeniging van de Ned. Spoorwegen en A.T.O.-perso neel, die 20- Nov. 1945 alhier werd opgericht, een groote feestavond, waarin de staking zal worden herdacht. Diegenen onder het personeel, die dit jaar hun 25- of 40-jarig dienstjubileum herdachten, zullen dien avond worden gehuldigd. De Leidsche Bond van Volks- tuinders doet van zich spreken Tentoonstelling op 6, 7 en 8 Sept. a.s. "Vele Leidenaairs zijn hartstochtelijke tuin ders, want hoe is het andiers te lijmen, dat van den Leddschen Bond van Volkstuinders- Ver. een kracht uitgaat, zooals dit nu weer blijkt. 25 April 1045 bestond de bond 5 jaar en dit feit zal nu worden herdacht in den vorm van een tentoonstelling, genaamd „Lebovo", in de Stadsgehoorzaal op 6, 7 en 8 Sept. a.s. Dan zal worden gedemonstreerd wat de Leidsche volkstuinders prestoeren op het gebied van bloemen,-, fruit- en groenteteelt. De opzet van deze tentoonstelling is grootsoh. Reeds in 1043 hield men een expo sitie. maar deze valt in alle opzichten bij de komende in het niet. Dat ligt ook in het doel besloten. Naast de herdenking van het 5-jarig bestaan, wil men hiermede propaganda maken. Reeds in Maart 1041 nam de Gemeenteraad in principe een plan aan tot stichting van een groot volks tuincomplex met wandelpark, speelweide en sportvelden, op de terreinen van den Stads- polder begrensd door de Zijl, de Haaghsloot en het Zwartepad. Deze tentoonstelling wil een bijdrage zijn tot verwerkelijking van dit plan. Naast groente en fruit zullen er ditmaal bloemen zijn, vooral dahlia's. Als men ook den naam van de dahliaclub „Johan Mater" onder de deelnemende vereenagingen Leest, Verwondert dit ook niet meer. Er zullen stands te bewonderen zijn van de school- en werktuinen, het Leidsche Volks huis, de ver. ,,D.E.V." met groente-inzen ding, van den Plantenziektekurmiigen dienst, dr Riemens met een stand over grondonder zoek, de heer van der Broek met vriend en Vijand van den volkstudnder, enz. enz. Voorts zal in de vestibule een draaibank in werking zijn, waarop Brouwer's aarde werkfabriek een demonstratie geeft. De Leidsche orkestvereen. „Musioa", het mannenkoor ,,Ons Genoegen" en het dtito van de Touwtfabrieken verleenen medewer king. De Bond, die thans nog 1200 leden telt, in de oorlogsjaren ongeveer 2500, en 16 aid. telt, gaat, als we het goed zien, een goede toe komst tegemoet. De bestuurders Zonneveld, Smit en Langezaal zijn menschen met een vooruitzienden blik en hebben nog wel een en ander in petto. dervingsvergoeding getroffen, die echter nog wel voor verbetering vatbaar is. Men kan nu voor de volgende vakken wor den opgeleid!: bankwerken, smeden-bank- werken, draaien, electro-techniek, timmeren, metselen, schilderen, autogeen- en electrisch lassehen en binnenkort ook automontage. Als we daarna nog even door de diverse afdeelingen dwalen en zien met welk een opgewektheid en wil om te slagen wordt ge arbeid, dan zijn we er niet bang voor, dat deze menschen bereiken wat ze willen, iets, waarmede ons vaderland ten zeerste is ge baat. ,K. en 0." verschijnt met eigen mededeelingenblad Eerste nummer zal spoedig het licht zien Gisteren deelden wij een en ander mee over de plannen van „Kunst en Ontspan ning". Het ligt echter in de bedoeling van „K. en O." ééns per maand, uit te komen met een eigen mededeelingenblad. Daarin worden de plannen nader besproken, pro gramma's opgenomen, regelingen van kaart verkoop vermeld en het gebodene aan critiek onderworpen. Het eerste nummer van dit blad zal in de eerste dagen van September verkrijgbaar zijn.' Zij, die de stichting willen steunen en haar uitvoeringenwillen bezoeken, kunnen „Inschrijver"' worden voor het lut tele bedrag van één gulden per jaar Men ontvangt dan een zg. gele in- schrijverkaart, op vertoon waarvan men aan stonds in de gelegenheid zal worden gesteld toegangsbewijzen te koopen voor de verschil lende avonden. Inschrijvers gaan te allen tijde vóór boven niet-ingeschrevenen, die alleen dan toegangskaarten zullen kunnen koopen, nadat alle inschrijvers daartoe ge legenheid hebben gehad. Van de werknemers van die Leidsche be drijven, wier directies het „K. en O."-werk steunen en dat zijn bijna alle groote on dernemingen wordt eveneens één gulden per perssoon per jaar als inschrijfgeld ge vraagd, doch zij ontvangen een groene in- schrijverskaart, die nog meer voordeelen biedt dan de gele. Het is nl. zóó, dat bij ver schillende avonden de houders van groene kaarten nog weer voorrang en grootere voor deelen genieten dan de houders van gele kaarten. Dit is geen onbillijkheid ten op zichte van de laatste categorie, maar een lo gisch gevolg van het feit, dat de bedrijfs directies of patroons het hun personeels leden mogelijk maken tegen zeer lage prij zen te genieten van goede kunst en ontspan ning. Zij zijn, met het bestuur van „K. en O." van meening, dat het nuttig besteden van vrijen tijd en het genieten van geeste lijke waarden offers waard zijn, omdat, daar mee onze geheele maatschappij wordt ge diend. Fa. Bender, Hoogewoerd 90; Fa. Bik. Bree- straat 1; Fa. Peltenburg, Breestraat 109; Fa. Servaas, Korenbrugsteeg 5; Fa. Guldemond, Haarlemmerstraat 66; Kantoorboekh. Lectura, Zeemanlaan 31; Sig.mag. J. Bemelman, Morschweg 135; Joop Pollman, Hoogstraat 4; Burgersdijk en Niermans, Breestraat 113; Fa. J. N. Geyer, boekh., Botermarkt 26; Zand- vliet's Boekhandel, Haarlemmerstraat 117a; H. Zirkzee, Nwe Rijn 63, hoek Hooigracht; mevr. JansenWiekhart, Cobetstraat 91; A. Galjaard, kapper, 3 Octoberstraat 16; Fa. Beijr en van Rooy, boekh., Nieuwsteeg 27; boekh. De Opbouw, Breestraat 151; sig. mag. A. Driessen, Nwe Rijn 23; mevr. wed. Zitman, Zijlsingel 80; en te Oegstgeest: Fa. Collee, Geverstraat 85 (Vrijdag en Zaterdag niet); Fa. Nouwens, Geversstraat 25. Voor de tweede categorie zijn in de meeste bedrijven reeds „K. en O."-medewerkers aanwezig. Deze stichting is voor Nederland iets nieuws, daar er voor zoover ons bekend, nog geen pogingen in die richting zijn gedaan. Wij verwachten veel goede resultaten, mede omdat de muziekavonden van het Rott. Philh. Orkest indertijd door de 3000 bezoekers zeer op prijs werden gesteld. De aubade wordt per radio uitgezonden De troepen zullen defileeren voor den garni, oenscommandant De aubade, die mcwrgenochtend 9 uur op het Stadhuisplein wordt gehouden en de toe spraken," van o.m. burgemeester jhr mr F. H. van Kinschot, worden door de P.T.T. uit gezonden over het Leddsdhe Radiodistributie net. Direct na afloop van de aubade zullen de zich in Leiden bevindende troepen de fileren voor den Garnizoenscommandant, vóór het Stadhuis, Breestraat. DE BOUW VAN 82 WONINGEN IN DE TOMATEN STRAAT. De bouw van 82 woningen in de Tomaten- straat voor de woningboirwver„Ons Belang" is opgedragen aan de fa. D. Sta da en Zn te Den Haag voor die som van 889.800. De architect is de heer C. Ponsen te Leiden. Leidsche telegrammen De 5-j. E. M. brak Woensdag tijdens het spel op de Lorentzkade haar rechter onder arm. De E.H.D. vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis. De politie heeft bij de fa. C, D. R. in de Breestraat 71 corsetten in beslag genomen, die in 1915 3.50 waren ingekocht en thans tegen 46 werden verkocht. Aan de Beatrixfcteuterschool is tot on derwijzeres benoemd mej. A. Snel, thans te Haarlem. Het K. en O.-zangkoor gaf gisteren onder groote belangstelling de laatste open- luchtzanguitvoering op het Stadhuisplein. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Anna, d. van C. de Roode en S. de Nobel; Johanna E. W., d. van W. Gal jaard en E. J. van Griesven; Andries F., z. van L. D. Barthen en H. M. Hazevoet; Christoffel T., z. van T. C. op de Hoek en J. Brouwer; Sara, d. van W. H. van der Linden en S. van Houten; Boukje, d. van H. R. Troost en B. van Rooijen; Petronella J. M., d. van J. C. Ouwerkerk en P. G. van Kins; Sini, d. van C. C. Verheij van Wijk en M. H. Vermeer; Pieter, a. van M. H. Pijnacker en A. M. D. Visser. OVERT .EDEN: J de Water—de Hoog, 85 J.; B. Broekhuis, 73 j.: J. Ouwersloot, 3 d.; C. Goedhart, 16 j.; C. Kaapaan, 80 j. GETROUWD: B. Boon en F. Frank; J. van den Burg en J. W. van der Zijden; baron van Dedem W. O. «m H. J. Boom9ma;D. Galjaard en C. J. Cram; A. J. den Hollander en W. J. Prevoo; W. J. Lewis en J. van Haar lem; J. Prevo en M. Wolsink; P. de la Rie en G. SegaaT; J. C. van der Spek en W. de Tombe; J. F. van Wijk en A. M. Rank; J. A. M. van Zonneveld en W. A. M. Goddijn; G. Anker en L. F\jnen!buik; W. van Straaten en C. Kop; C. M. J. Beekman en E. M. C. Ge- nang. Zilveren jubileum van den heer C. Willemse Als onderwijzer aan de Geref. School- vereeniging. 1 Sept. is het een kwarteeuw geleden, dat de heer C. Willemse als onderwijzer werd verbonden aan de Geref. Schoolvereeniging. Gekomen van Wageningen, werd hij geplaatst aan de school Hoogl. Kerkgracht en op 1 Jan. 1927 ging de heer Willemse over naar de school aan de Stadhouderslaan. Sindsdien is hij daar nog. In hem heeft het bestuur een overtuigd Christelijk onderwijzer, de collega's een toe gewijd vriend en de school een ijverig en bekwaam werker. Hij geeft zich geheel aan de taak, en is voor de leerlingen, met het oog op hun ver dere leven, een stimulans, die hoog te waar- deeren blijft. Het moge den heer Willemse gegeven zijn nog tal van jaren zijn krachten te geven aan de school Stadhouderslaan en zij 1 Sept. voor hem een dag van dankbaar gedenken, maar ook voor allen, die op eenigerlei wijze van zijn toegewijde krachten profijt hebben gehad. 3 October in 't zicht Morgen vieren we Koninginnedag en diaarna zitten we ai weer dicht bij de 3-Octoberfeesten. De voorbereiding is al gaande. Vanaf Maandag staat de gelegen heid voor vereenagingen en groepen van meer dan 12 personen open, om zich te melden bij den heer B. de Koning, Haar lemmerstraat. Doe het snel, want Zaterdag 14 Sept. wordt de inschrijving onherroepelijk ge sloten. Het Bestuur verleent den deelnemers groote faciliteiten en looft een aantal fraaie prijzen uit. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in ons blad van Maandagavond a.s. De Gondelvaart gaat niet door Wegens te weinig deelname De deelname aan de gondelvaart op 31 Augustus is door de slechte weersomstandig heden zóó gering, dat het bestuur der buurt- vereeniging „Het Cèhtrum" heeft besloten deze gondelvaart geen doorgang te doen vinden. In plaats daarvan is voornoemd bestuur voornemens op Koninginnedag van 1012 uur tusschen Korenbeurs en Karne- melfksbrug een verlichte boot ligplaats te geven. DE GEMEENTEBEGROOTING 1946. Uit de agenda van de gemeenteraadszitting van Maandag as. blijkt, dat de gemeente- begrooting 1946 niet op normale wijze zal worden ingediend. B. en W. geven den Raad in overweging de begrooting vast te stellen gelijk aan de andere van het voorafgaande dienstjaar, aangezien het tekort aan personeel, waarop wij onlangs reeds de aandacht vestigden, het niet mogelijk maakt de begrooting op te stellen. Ook Rijk en Provincie zullen hier mede genoegen nemen. In het onderhoud, dat wij met den weth. van financiën, den heer J. A. Riedel over den financieéLen toestand van de gemeente hebben gehad, bleek ons, dat het tekort zich zal bewegen rond de 2% millioen, maar dat het juiste bedrag eerst bij het opmaken der rekening 1946 zal kunnen worden vastgesteld. Het groote tekort is echter niet uitsluitend het gevolg van het beleid van het stads bestuur in de bezettingsjaren, doch, zooals wij schreven in ons blad van 18 Dec. 1945 veelal ontstaan door den onvoordeeligen achterstand der gemeentebedrijven. Hierin zal het beleid van den ex-N.S.B.- burgemeester dan ook geen blaam treffen. Zooals onze lezers wel zullen hebben bemerkt, waren de onderschriften van de foto's op pag. 1 gisteren door een kleine technische fout verwisseld. EEN DOKTER NOODIG? De Zondagddenst der huisartsen wordt waargenomen door de dr. de Jager, Kort- mann, Lahr en Siimons. WELKE APOTHEEK? De Zondag-, nacht- en avonddiensten van de apotheken worden waargenomen door de „Havenapotheek", Havesn 18, Telefoon 20085; JDouza-a potheekDouzastraat 31, Tel. 20313 en te Oegstgeest door de „Oegstgeester- apotheek", Wilhelminapark 8. MARKTBERICHTEN. Veemarkt Leiden. Fokstieren 25; slachf- stieren 41; kalf- en melkkoeien 57, f 000 f750; handel vlug; varekoeien 40, f25f425; handel tam; vette koeien 300; ponken 63, f 180f 300; graskalveren 35, f 6f 10; tamO; vette kalveren 2; nuchtere kalveren 41; schapen 315, f 7f 110; handel zeer mat; weidesehapen 354, f 50f 80; zeer mat; mest- varkens 100; biggen 622; paarden 24 f 400 f1600; veulens 18 f250—f400; bokken en geiten 3 f 15f 40; handel tamelijk vlug. LEEDiEN. Kaasmarkt. Goudsche kaas le soort f 1.28—1.34; 2e soort f 1.20—1.27 29 partijen; Leidsche kaas, 2e soort fl.271.30; 8 partijen. Goede handel. NOTEERINGEN NEW-YORKSCHE BEURS NEW YORK, 29 Aug. (Reuter) Atch. Top 104, Baltimore 20%, Can Pac. 16%, New York Centr. 20%, Pennsylv. 34"%, Un. Pac. 142 ex- div. Anac. Copp. 41% ex-div., Beth Steel 106%, Chrysler 106%. Gen. Electr. 43%, Gen. Motors 61%, Int. Nick. 33% ex-div. Packard 8, Rep. Steel 34%, Shell Un. 33%, Standard OU 74, U. S. Rubber 64%, U. S. Steel 33%. Amsterdamsch Beursoverzicht In de algemeene marktsituatie kwam gis teren geen verandering. Met belangstelling wordt de laatste dagen weer het verloop van de New Yorksche fondsenmarkt gevolgd, dat in verband met den te verwachten verkoop van Am. certificaten uit Ned. bezit de beurs uiteraard niet onverschillig kan laten Nu de HoU. Bank Unie haar nieuwe ka pitaalsuitgifte heeft bekend gemaakt, ging de aandacht vandaag uit naar de claims die recht van voorkeur op de inschrijving voor deze emissie verschaffen. Bij een theore tische warree van f 193.33 luidde de advies- koers voor deze claims heden f 175 f 190. Wat het hoofdfonds Kon. Olie betreft viel nog niet veel stemming te bespeuren, hoe wel op 395 a 400 boven de noteering van gisteren werd geadviseerd. De claim^ wer den vernomen op 785. Over het algemeen vertoonde de beurs een beeld van inzinking, weliswaar bescheiden en wederom incidenteel door een enkel aan bod veroorzaakt. Industrieelen waren overigens verdeeld. Scheepvaart was zwak. Terwijl Kon eindigden op 395, waren de rubber-aandeeltn i,ets in neergang. Van het Bankfront ts het verloop Holl. Bank-Unie opmerkelijk De beleggingsmarkt bood geen aanleiding tot bijzondere bespiegelingen."^ De staatsleé- ningen zakten een fractie in. Spaarcertifica- ten waren daarentegen iets beter, evenals 3 pet Ned. Indië 37. Prov. en Gem. leenmgen onveranderd. AALMARKT 16 LEIDEN TELEFOON 20861 BEGRAFENISSEN TRANSPORTEN DANKBETUIGINGEN TER INZAGE VOOR JFOj RADIO-SERVICE -&A NAAR VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 29 Aug. De stoomtrawlers besomden f 23.936. Kw 18 met versche haring f 532, Kw 38 id. f 1610. Kustvisschers; IJm 210 f 3622; Urn 214 f 2234; IJm 207 f 24; IJm 250 f 30; IJm 262 f 859; IJm. 202 f 96; IJm 264 f 130; IJm 343 f 33; Kw 81 f 11; Kw 199 f 124; Kw 34 f 450; Kw 210 f 227; Kw 10 f 1024; Kw 109 f 283; Uk 91 f 698; Uk 7 f 429; Uk 36 f 841; Uk 202 f 1311; Uk 44 f 322; Uk 86 f 68; Uk 169 f 98; Uk 85 f 156; Uk 161 f 322; Uk 45 f 212; Uk 119 f 13; Vol 60 f 662; Hd 210 f 170. Aangevoerd werden 1300 kisten versche visch en 140 kis ten versche haring. IF aar bevinden zich onze zeeschepen? Boschfontein van Batavia n. A'dam, 28 v. Port Said; Frans van Mieris v. Havanna n. R'dam, 27 te Tampico; Indrapoera 21 v. Bata via n. R'dam, heeft machineschade, gaat met vertraagde vaart naar Port Said; Volendam v. Brisbane n. R'dam. 28 van Melbourne n. Freemantle, wordt 22 Sept. te Suez en 2 Oct. te R'dam verw.; Amstelkerk 27 v. Antwerpen; Edam 29 v. Havanna te R'dam; Odysseus 28 v. A'dam n. Susah, 29 te R'dam; Bloemfontein 29 v. R'dam n. A'dam; Westerdam 30 v. New York te R'dam verw.; Hercules 27 v. Saloniki n. Tripolis; Boskoop 27 v. Valparaiso n. A'dam; Venus 28 v. Jaffa te Beyreut; Cottica 27 v. A'dam te Paramaribo; Stuyvesant 27 v. Para maribo te Trinidad; Bacchus 24 v. Cardenas n. Baltimore; Pygmalion 26 v. La Guaira n. New York; Loppersum 28 v. Houston n. New Orle ans; Hilversum 24 v. Napels te Sfax; Clavella 26 v. Abadan n. Durban; Cleodora 27 v. Aba- dan te Aden; Rembrandt v. R'dam n. Austra lië, 26 v. Port Soedan; Tegelberg 29 v. Batavia te A'dam; Tosari 27 v. Sydney te Vancouver; Tasman 27 v. Sydney n. Melbourne; Tjibadak 27 v. Hongkong te Manilla; Jan Steen v. R'dam n. Vancouver, 27 te Hampton Roads; Madoera 27 v. Lorenzo Marquess n. Nederland; Sal- land v. A'dam n. B. Aires. 27 te Rio de Ja- nairo; Algenib v. R'dam n. B. Aires. 29 te Ant werpen; Bengkalis v. Australië n. R'dam, p. 29 Gibraltar. Wat de Radio morgeD brengt Programma voor Hilversum I (301 m.). K.R.O. 7.00 Nieuws; 7.15 Gymnastiek; 8.00 Nieuws; 8.30 Soidatenanis; 9.45 Graan.; 11.00 Ziekenbezoek; 11.45 Familieber. uit Indië. Programma voor Hilversum II (415 m.). VARA. 7.00 Wilhelmus; 7.03 Koos Vorrink; 7.08 Nieuws; 8.00 Wilhelmus; 8.03 Koos Vor rink; 8.08 Nieuws; 8.25 Gram. VPRO. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.20 Piano; 11.15 Or gel; 11.30 Gram. Over beide zenders. NATIONAAL PROGRAMMA. 12.00 Caril lon; 12.07 Concert; 12.45 Toespraak nur Van Schalk, 13.00 Niéuws; 13.15 Mariinderskapel; 14.00 Gedichten; 14.20 Kamermuziek; 15.00 Ned. Potpourri; 16XX) Openluchtspel; 16.30 Orgel; 17.00 Voor de Jeugd; 17.30 VaudevHle- orkest: 18.00 Nieuws; 18.15 Metropole-orkest; 19.00 Kamerkoor; 19.20. Reportage; 19.30 Re cital; 20.00 Nieuws; 20.05 Toespraak minister Jonkman: 20.16 Radio Philh. Orkest (Ned. Progr.). 21.16 Hoorspel Willem van Oranje; 22.15 Canada; 22.30 Reportages; 23.00 Nieuws; 23.15 Staunton SUrivaaktournooi; 23.30 Gram.; 24.00 Sluiting. Wat de Radio Zondag brengt Programma voor Hilversum I (301 m). NCRV. 8.00 Nieuws. 8.30 Morgenwijding. 9.30 Nieuws. KRO. 9.45 Hoogmis. 11.30 Trio. 12.15 In "t Boeckhuys. 12.30 Harry de Groot. 13.00 Nieuws. 13.15 Piet van Dijk. 13.40 Apologie. 14.00 Kamerkoor. 14.30 Vaudeville Orkest. 15.00 Operette. 16.15 R.K. Boerenbond. 16.30 Ziekenlof. IKOR. 17.00 Vesperdienst. 18.30 Ned Strijdkr. NCRV. 19.16 Kent gij Uw Bijbel? 10.30 Nieuws. KRO. 20.00 Reportage Wielrennen. 20.15 Kurhaus-concert. 22.00 Nieuws. 22.20 'Avondgebed. 23.00 Victor Syl vester. 28.30 Tenor en orgel. 24.08 Sluiting. Programma voor Hilversum n (415 m). VARA. 8.00 Nieuwe. 8.16 HaringpToblemen. 8.30 Gram. 9.00 Dichters. 9.15 Omroep koor; 9.45 Geestelijk Leven. VPRO. 10.00 Reli gieuze Poëzie. IKOR. 11.30 Prot. Kerkdienst. AVRO. 12.00 Jetoudi Menuhin. lfi.15 Reportage Wielrennen. 12.40 Mannenkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Malando. 14.05 Boekenhalfuur. 14.30 Kurhaue-eoncert. 18.16 Tenniswedstrijd Ned. —België. 16 30 Wielrennen. VPRO. 17.00 Dich ters. VARA. 17.30 Oome Keesje. 18.00 Nieuws. 18.45 Wielrennen. 10.00 Klaar terwijl U wacht. 20.00 Nieuws. 20.16 Opera. 21.30 Hoot- spel. 2Ê.00 Orgel. 22.20 Romancers. 23.00 Nieuws. 28.15 Skymasters. 23.45 Harp. 24.00 Sluiting. Wat de Radio Maandag brengt Programma voor Hilversum I (301 m). NCRV. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.20 Strijkorkest. 9.15 Voor jonge zieken. 9.30 Jeugdwerken Mozart, Beethoven en Schu bert. 10.30 Morgendienst, lil.00 Cello en piano. 11.35 Cello. 12.00 Gooilanders. 13.00 Nieuws. 13.15 Continental Quintet. 14.00 Voor jonge moeders. 14.35 Piano. 15.15 Radio Philh. Sex tet. 16.00 Bijbellezing. 16.45 Omroep Kamer orkest. 18.00 Orgel. 18.30 Ned. Strijdkr. 19.00 Nieuws. 10.30 Sport. 20.00 Nieuws. 20.15 Kur- hausconcert m.m.v. George van Renesse. 21.00 Geref Jeugdbonden. 21.20 Vervolg 20.15. 22.00 Nieuws. 22.30 Duetten. 22.45 Avondover denking. 23.00 Beethoven. 23.25 Trio. 24.00 Sluiting. Programma voor Hilversum II (415 m). AVRO. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymn. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.45 Debussy en Roussel. 9.15 Morgenwijding. 9.50 Arbeidsvitaminen. 10.35 Piano. 11.15 Ensemble. 11.45 Graag ge hoorde werken. 12.35 Orgel en piano met zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Bandi Balogh. 14.00 Zang en piano. 14.50 Sextet. 16.25 Parijs. 15.45 Allerhande. 16.30 Trio. 17.00 Engelsche com ponisten 17.30 Norman Cloutier. 18.00 Nieuws. 18.15 Septet. 19.05 Orgel met zang. 19.30 Sky- masters. 20.00 Nieuws. 20.05 Metropole Or kest. 20.40 Hoorspel. 22.00 Viool en piano. 22.30 Dutch Swing College 23.00 Nieuws. 23.15 Schaaktournooi. 23.30 Ensemble. 24.00 Slui ting.

Nieuwe Leidsche Courant | 1946 | | pagina 7